Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Konoha High School

In jos 
+17
Paradox
Allesz
AkaruiHannaRikka
Osirys
Synkron93
ely_lovesAnImE
garcea111
NarutoxSasuke
andreeangel
sogi
Twenner
Aimejes
ramonatopala
UzumakiNaruto
kanade
Makise
EnzeruHaRoze
21 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze


Ryo : 0
Likes : 1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 17:46

Bun, deci, m-am gandit sa postez o particica din fic-ul la care lucrez din august, care e inca neterminat si la care tin foarte, foarte mult. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Singurele care l-au citit sunt Kanade si vara mea. Voi arata doar un pic din descrierea de la inceput, vreau sa imi ziceti daca vreti sa postez sau nu. Daca veti vrea, voi posta 1 sau 2 bucati pe saptamana pentru ca eu scriu destul de mult la o parte si nu tuturor le place sa vada mult scris... Ideea "Liceul Konoha" a mai fost folosita inainte, dar fic-ul si ideile din ei imi apartin doar mie. Mi-ar placea sa nu bagati in seama diferentele de varste dintre personaje. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Sam Sept 22 2012, 17:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 17:48

mai puneeee
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 19:14

Roze, pune fic-ul. Stii deja ca eu il ador si fii sigura ca, desi l-am mai citit o data, voi astepta cu nerabdare fiecare noua parte pe care o vei posta. fericit
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 19:15

pune next :(lol):
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 20:14

pune ficul sys xD
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze


Ryo : 0
Likes : 1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 20:50

Okay, sa postez acum.Astept pareri si multumesc celor care vor citi. Asta este prima parte, deci nu e next:)). V-am avertizat ca va fi lung.

Konoha High School-Partea I

Liceul din Konoha era un liceu foarte cautat, in special pentru diversitatea de sporturi
practicate. Se presupune ca liceul nostru avea numai elevi « de seama », nu ? Ei bine, ganditi-va la aproape toate stereotipurile unui liceu normal. Nu ar putea lipsi nici de la liceul din Konoha. Daca am arunca o privire asupra lui, am incepe cu curtea scolii. Pe terenul de basket, capitanul echipei si prietena lui de doi ani ( care apartinea echipei de asemenea, fiind singura fata) aruncau la cos, plictisiti de caldura de la inceputul lui septembrie.Pentru prima oara, TenTen rateaza:

-Ti-am spus eu ca nu poti sa ma bati, ii zice Neji ducandu-se la ea sa o
sarute pe obraz, in timp ce restul colegilor de echipa scoteau zgomote cat mai
scarbite.Ceva mai departe, pe terenul de fotbal, ‘’cele trei staruri staruri’’
ale scolii sunt luati cu asalt de colege ce radeau ca proastele ( majoritatea blonde ) . Itachi, portarul, dar si capitanul echipei, trece plictisit mai departe, catre vestiare. Pe de alta
parte, Deidara si Sasori, cei doi atacanti, nu ezita in a le lasa sa ii admire la bustul gol. Ceilalti membrii ai echipei-in special Hidan, Tobi si Kakuzu, nu se bucurau de acelasi succes. Singurul ce nu avea nevoie de fane era Pain, ce deja o avea ca prietena pe Konan.
In cladirea secundara, in care gasim sala de sport acoperita si bazinul, Kisame, instructorul de inot sufla in fluier de sa i se usuce gatul, iar Lee si antrenorul de karate, , poarta o
discutie inflacarata despre viitorul lor concurs.Chiar din curtea scolii se poate auzi Tsunade, directoarea, ce tipa la Naruto, bufonul clasei ce a spart ( Dumnezeu stie cum ) un neon din baie. Directorul adjunct ( si seful clubului de bucatarie), Jiraya, priveste insa relaxat pe fereastra. El il placea pe Naruto, ii aducea aminte de copilaria lui. Pe banca din afara biroului, Sasuke (emo-ce-sta-mereu-cu-castile-infundate-in-urechi-si-nu-baga-pe-mai-nimeni-in-seama-cu-chitara-lui-extra-mega-misto-in-spate) isi asculta muzica in timp ce isi astepta-din nou, cel mai bun prieten de la cicaleala. Cei doi erau atat de diferiti, nimeni nu isi dadea seama cum un tip asa ‘’cool’’ ca Sasuke putea suporta un aiurit ca Naruto. Cei doi erau de nedespartit-in afara cantinei, unde Sasuke manca alaturi de fratele lui, restul echipei de fotbal, majorete si prietenele majoretelor si echipa de basket. In cateva cuvinte- cei misto si
increzuti ( majoritatea ).
Pe holul ce duce catre biblioteca liceului se aude Ino-sefa majoretelor vorbind foarte tare la telefon, in timp ce se dadea cu rujul ei roz preferat si se pregatea sa intre la doua din cele trei
BFF ( cum ii placea ei sa zica ) ale ei. Sakura si Hinata , o asteptau pe blonda pentru a-i arata un exercitiu din tema la matematica. Cele patru nedespartite-Sakura, Hinata, Ino, TenTen,
radeau mereu cand Ino o batea la cap pe Sakura cum ar fi o ‘’enciclopedie ambulanta’’. Pe buna seama, ea nu se lasa batuta la nimic, de nimeni si o puteai gasi la biblioteca la fel cum pe Ino o gaseai la mall. Hinata ii era mereu alaturi, desi nu era la fel de tocilara, ii ramanea fidela celei mai bune prietene. Totusi in liceu, cele patru se tineau aproape tot timpul una dupa cealalta. Nici macar la baie nu plecau singure.
De partea opusa, cea mai urata de grupul lor era Karin, ce umbla numai cu Temari si era mereu urmarita de Suigetsu, ce o adora, dar o si ura in acelasi timp. Amandoua erau destul de baietoase-Temari lupta in clubul de karate, desi apartineau majoretelor.
Cand vine ora mesei, in cantina regasim masa ‘’celor misto’’ de unde se aude cea mai mare galagie. Neji si TenTen mananca singuri, iar la un colt opus se afla Naruto, Gaara-de asemenea ce avea castile lipite pe urechi si refuzase sa stea la masa celor cool, Kankuro-un bataus ce
stresa elevii mai mici, dar care era de treaba, Lee-un alt aiurit ce se entuziasma din orice ( mai ales cand Sakura trecea cu privirea peste el) si Sai, un artist putin neinteles, visator,
ce picta orice ii aparea in cale, care niciodata nu era atent la nimic si nu stia ce sa faca. La un metru de ei, erau Shikamaru-un sahist cool, prea inteligent ce nu vroia niciodata sa
apara in peisaj , care dormea langa tava de mancare, acum devorata de Choji-singurul membru al clubului de bucatarie, Shino-zoologistul ce se priceepea la insecte si Kiba-un galagios smecher, ce mereu strangea oase de pe mese pentru cainele lui, Akamaru, ce niciodata nu paraseste poarta liceului.
In sala predominau cravatele verzi, fustele negre-la fete, pantalonii negri-la baieti si camasile albe. Uniforma li se parea un chin unora. Majoretele o cam ignorau, trimitand la inaintare scuza cu ‘’Noi trebuie sa fim mereu pregatite pentru a incuraja !’’.
Singura masa fara uniforma, era cea dintr-o camera separata, unde mancau profesorii. Kurenai-profesoara de fizica-chimie, isi certa sotul, pe Asuma-antrenorul de basket si seful clubului de sah, din cauza fumatului. Anko si Kakashi discutau despre geografie, respectiv, istorie, materiile pe care le predau, fiind priviti de Iruka-profesorul de matematica,
ce se gandea la metode pentru a-l cuminti pe Naruto, unul din preferatii lui. Zetsu, ce preda botanica, iar Orochimaru, ce preda anatomia in locul lui Tsunade, ce devenise directoare,
stateau in coltul camerei, evitandu-i pe ceilalti. Gai, profesor de karate si de engleza (minunata asociere, nu ? ) si-a umplut tava cu legume si carne si vorbea singur ( el credea ca era bagat in seama de Kakashi ) despre necesitatile nutritionale zilnice.
Cam asta este liceul nostru intr-o zi obisnuita. Dar cine poate stii ce se va intampla maine ?


Siii ma scoate din minti cum arata cand dau copy-paste din word X_X. Sper ca ati putut intelege.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 20:57

mie imi place Limba scoasa fericit)
next!!!
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 21:01

imi place!!!next
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes


Ryo : -1
Likes : 3

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 21:02

Interesant Limba scoasa
Sus In jos
Twenner
Kaigai
Kaigai
Twenner


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 22 2012, 21:31

nexxxt foarte tare bv Aplauze
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeDum Sept 23 2012, 08:30

interesant!!!neeext!!!
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze


Ryo : 0
Likes : 1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeMier Sept 26 2012, 20:23

Multumesc din nou celor care au citit si sper sa va placa si urmatoarea parte.

Konoha High School-Partea a II-a

Clopotelul suna,
iar la poarta casei lui apare Naruto panicat in pantalonii de pijama. Se pare
ca statuse prea tarziu aseara ‘’facand teme’’. Soneria mereu suna aiurea, luandu-i pe nepregatite. Singura-ma rog, singurele, care nu aveau probleme cu asta erau Sakura si Hinata. Sakura se proptea langa clasa imediat cum intra in scoala si de acolo nici ca mai pleca :
-Am de gand sa ti-l distrug pe Naruto daca iar o sa vorbeasca ca o moara
stricata in timpul orei. Ora trecuta am ratat doua cuvinte !Doua !
-Nu fi asa dura cu el…Stii cum e …
-Da, Hinata, stiu. Si tu esti putin prea blanda cu el, zise Sakura
zambindu-i. Nu ca nu am sti cu totii motivul, rase ea in timp ce Hinata se inrosi.
La inceputul liceului fusesera obligati sa se aseze in banca cu anumiti doi colegi si de acolo sa nu se mute decat daca se intampla ceva cu adevarat scandalos ( cum ar fi unul din cei trei sa ii omoare celuilalt pisica…) .
Sakura fusese fericita pentru moment, fiind pusa in banca cu Sasuke, nebagandu-l in seama pe Naruto. Cu timpul, obosise sa tot incerce si renuntase la el. Cei patru, totusi, erau prieteni vechi, mamele lor fiind impreuna mai mereu :
-Sakura, vezi ca vine, sopti Hinata aratand sugestiv cu capul.
-Hai sa mergem mai incolo, spuse Sakura tragand-o de maneca camasii.
Din castile lui Sasuke rasuna o melodie rock ( rock satanic probabil ). Baiatul veni cu mainile in buzunare si se planta pe jos, in locul de unde plecasera fetele.
Sakura incerca sa se prefaca ca nu ii observa prezenta. Ceilalti colegi au inceput sa ajunga, grupul fetelor se reintregi cu multe tipete si pupici din partea lui Ino ( in timp ce TenTen se
dadea la o parte ) , iar baietii stateau si discutau. Fiind ora de istorie, cu Kakashi, cu totii stiau ca vor avea ceva de stat.
-Uitati-va la ele…Imi vine sa vomit, ce sa zic, spuse Ino, dandu-si parul
din ochi.
-Mda. Ce poti sa le ceri. Dupa privirea pe care mi-o arunca Karin, vorbesc
despre noi, zise si Sakura. Karin si Temari isi etalau noile genti editie
limitata Vuitton. Karin trecuse iar printr-o incercare esuata de a vorbi cu
Sasuke :
-Sasukeeeeeee, striga ea la el, cu gura langa urechea lui. Sasuke !Nu
ma ignora !Vreau sa vorbim ceva !
In zadar totusi, Sasuke dadea din cap pe ritmul muzicii lui zgomotoase. Dupa 10 minute, Kakashi a ajuns in sfarsit, aruncandu-le o scuza cum ca traficul ar fi fost infernal, iar cauciucurile lui erau desumflate.
Desi Sakura se certa mereu cu Naruto, ii era groaza de momentele in care statea singura cu Sasuke ( mai ales de linistea penibila ce plutea intre ei ). Hinata ii arunca o privire incurajatoare si dadu din cap. Apoi, se duse si isi lua locul la margine, langa Kiba si Shino. Sakura se intoarse spre ea si schimbara niste chicote. Kiba mirose mereu a caine. Hinata totusi, se intelegea bine cu amandoi. Ii lasa sa copieze, deci acestia o salutau peste tot, fiind colegi deja de 3 ani. Ea avusese insa o experienta destul de neplacuta cu Kiba, care o placuse si o urmarise peste tot. Hinata o lua atunci pe Sakura mereu dupa ea si devenea
palida si teapana ca o blana cand vedea un caine. Din momentul acela, Hinata
uraste cainii si aproape se urca in spatele prietenei ei cand ii vede. Kiba a mai crescut si si-a cerut scuze in final, stergand toate amintirile neplacute dintre ei doi-trei.
-Gata, gata, liniste, mormai apatic profesorul de istorie. Acum, sa
continuam filmul despre al doilea razboi mondial. Baietii, scaunele mai
departate de fete, sting lumina.
Singura care ii asculta sfatul a fost insa doar Ino. Dar aceasta isi tragea
scaunul mai departe de Choji si Shikamaru nu de frica, ci din cauza sforaitului lui Shikamaru. Oricum, indiferent de cat dormea, el se descurca mereu mai bine la ore ca ea. In timpul orelor, vorbea cu amandoi, radeau etc, dar cand era cu cei populari, ea nu prea ii mai vedea.
In contrar, Neji si TenTen se apropiara si mai mult unul de celalalt, gura lui Neji fiind foarte aproape de urechea ei. Era clar ca va fi una din orele in care vor vorbi neincetat. Lee ii arunca o privire Sakurei ( care nu i-o intoarse ) si apoi isi fixa atentia catre ecran.
Cele mai simpatice erau Temari si Karin, desi erau departe una de cealalta, vorbeau la telefon ( TARE ) si isi faceau unghiile cu oja roz. Temari era in banca cu dragii ei frati, Gaara-cel-ciudat si Kankuro, iar Karin doar cu Suigetsu, fiind in ultima banca.
Toata lumea invatase ca profesorul de istorie, Kakashi, nu avea nici macar o problema cu ei facand galagie in timpul orei. Mai bine zis, nu ii pasa. Puteau si sa arda scoala, el era cu capul in cartea lui.
In mijlocul filmului, Naruto brusca usa si intra in pijama. Toata lumea se trezi din somn ( in afara de Sakura, care lua notite ) si incepu sa rada ca de obicei cand Naruto facea cate o tampenie :
-Naruto, asta e a mia oara cand imi intarzi la ora. Treci in banca si nu te misca de acolo. Iar in pauza, schimba pantalonii, spuse Kakashi fara sa ridice capul din carte.
Naruto incerca sa isi mascheze pantalonii, dar cand vazu ca nu merge, baga mainile in buzunar si merse catre banca lor cu capul pe sus printre rasetele colegilor. Sakura dadu din cap dezaprobator, dar Hinata radea cu capul in jos. Sakura se intoarse spre ea si ii dadu o privire complice, zambindu-i cu subinteles. Hinata se panicase la inceputul orei, crezand ca nu va veni el la scoala, dar acum se linistise complet.
-Psst, Sasuke !sopti Naruto calcand-o pe nervi pe colega lor. Te-am cautat aseara, dar nu erai acasa. Ai promis ca imi dai DVD-ul ala, frate.
-Scuze. Itachi a avut treaba in oras si m-a luat si pe mine dupa el, spuse
el cu ‘’vocea aia masculina si joasa’’ ( cum zicea Sakura ). Si asa incepura sa vorbeasca pe la spatele ei ( dezavantajul de a fi la mijloc )
Cand se suna, Sakura se ridica in picioare si incepu sa tipe :
-IN LOC SA SCRIU CE S-A INTAMPLAT IN FILM, AM SCRIS CE ATI VORBIT
VOI ! MULTUMESC MULT !
Apoi, iesi val-vartej din clasa. Hinata fugi dupa ea, dar nu inainte sa se uite la Naruto. Cei doi baieti incepura sa rada. Vocea lui Tsunade se auzi din difuzor :
-Buna ziua, elevi ! Liceul are nevoie de ajutoare pentru decoratiunile de la bal. Inscrieri, la mine in birou. Multumesc mult.
Atat le-a trebuit tuturor inainte sa tipe si sa se crizeze de bucurie.


Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Mier Sept 26 2012, 20:30, editata de 1 ori
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi


Ryo : 0
Likes : -1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeMier Sept 26 2012, 20:27

fain,hai cu nextul
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze


Ryo : 0
Likes : 1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeMier Sept 26 2012, 20:32

Scuze, arata ca naiba cand dau copy-paste din Word x(! Sper sa nu fie prea batator la ochi, ma avertizati daca e asa, va rog.
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto


Ryo : 14
Likes : 15

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeMier Sept 26 2012, 20:54

foarte fain si amuzant "IN LOC SA SCRIU CE S-A INTAMPLAT IN FILM, AM SCRIS CE ATI VORBITVOI ! MULTUMESC MULT Rasete Rasete !!!next repede Aplauze
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 16:27

Am ras, iar, la faza cu pijamaua si cu omoratul pisicii ( act ingrozitor care poate destrama o echipa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])....cat despre felul cum arata, nu te ingrijora e cam inghesuit dar in regula , se poate citi usor:)
Sus In jos
andreeangel
Kaigai
Kaigai
andreeangel


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 17:36

rolling on the floor super amuzant si tareee , e superr , hai cu NEXT rolling on the floor
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 17:40

fericit)))) ce amuzant xD

pune next
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi


Ryo : 0
Likes : -1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 17:41

hai cu nextul
Sus In jos
NarutoxSasuke
Kaigai
Kaigai
NarutoxSasuke


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeJoi Sept 27 2012, 21:36

next va rog
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise


Ryo : 1
Likes : 2

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeVin Sept 28 2012, 08:07

neeeext!
(si sorry de discutia de la ficul meu :( ...)
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi


Ryo : 0
Likes : -1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeVin Sept 28 2012, 12:37

next......astept
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze


Ryo : 0
Likes : 1

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 12:55

Am venit cu next, sper sa va placa si mersi de commuri >[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]< :-)

Konoha High School-Partea a III-a

-Poate verde, sau NU, ma bine roz! Ce spui, Sakura ? De fapt nu roz, pentru ca tu vei purta roz, nu-i asa ? Sakura ???Sakura ?!Vorbesc singura ?tipa Ino la telefonul ei cu carcasa iepuras roz.
-Scuze, mama era la mine in camera. Nu, nu voi purta roz. Probabil nici nu voi veni.
-De ce nu ? Ai innebunit ?
-In primul rand, nu cred ca ma va invita nimeni…zise Sakura incet.
-In primul rand , VOR FI PREA MULTI CARE TE VOR INVITA SI VEI FI DEBORDATA, nu-i asa ?tipa ea din nou. Sakura ofta la capatul celalalt ar firului. Nu avea de ce sa poarte aceasta conversatie fara sens cu Ino. Va rastalmaci tot ce zice.
-Ma rog, Ino. Sunt obosita, vorbim maine la scoala, zise si inchise, aruncandu-se pe pat.
Ino nu avea niciodata de ce sa se planga. Parintii ei aveau o afacere profitabila, deci Ino fusese mereu rasfatata. Avea tot ce ii trebuie, de la haine de firma, la baieti la picioarele ei. Uneori prietenele ei aveau impresia ca ea nici nu le asculta cand se plangeau.
La cateva case distanta, Sasuke si Naruto jucau impotriva lui Neji si Kiba care erau la Neji acasa. Erau dotati cu casti cu microfoane si cateva console bune ( dupa ce stricasera cateva, la nervi ) :
-Te omor, Uchiha, te omor !Chiar daca va fi ultimul lucru pe care il fac !striga Neji.
-In visele tale, Hyuga, zise Sasuke calm in timp ce il alerga pe Neji sa il impuste.
-Frateeeeeeeee, trebuia sa imi aperi spatele !Ma omora noobul asta de Kiba. Mersi mult !tipa Naruto si dadu cu consola de pamant.
-Hei vezi ca aia-i a mea !De fapt, da cu ea cat vrei, e a ta, rase Sasuke arogant. In usa camerei lui Sasuke aparu o silueta :
-Copilasii inca joaca jocuri video ?intreba Itachi pe un ton jos, muscator de ironic.
- Pleaca, Itachi, raspunse Sasuke fara sa ridice capul din monitor.
-Si va mai mirati de ce nu aveti prietene sau o viata reala…ofta el si pleca din camera.
-Da !Asta iti trebuie Hyuga !zise Sasuke in timp ce ii dadea lovitura de gratie
si lui Kiba. Ne vedem maine, fraierilor, spuse si scoase microfonul din functiune, uitandu-se dupa Naruto, care disparuse.
Asa sunt baietii. Desi se inteleg, se omoara unul pe celalalt. Nimic de comentat.
Naruto isi facu aparitia din bucatarie cu gura plina de mancare :
-Totu’ ae’ dlepate’. ‘E ‘nde ne ‘sim noi ‘rtenere de bal ?
-Intai termina de mestecat, imi faci greata. Naruto isi dadu ochii peste cap si se forta, dandu-i lacrimile, sa inghita.
-Deci ?
-Ma gandisem cand a facut azi anuntul sa nu vin, dar apoi m-am gandit ca vei intra in
belele. Deci, concluzia e ca voi veni singur. Nu sunt genu’ care sa umble dupa o partenera patetica.
-Am putea merge impreuna !striga Naruto ridicandu-se brusc in picioare, cu ochii lucindu-i.
- Frate, esti bolnav, ofta Sasuke. Ca de obicei, Naruto nu isi dadea seama din prima ce
zicea.
- Am zis eu ceva…? A….
Sasuke incepu sa rada arogant.
Acasa la el, Kiba exersa in oglinda cum sa o invite pe cea mai populara fata. Isi dadea parul pe
spate, se uita cu privirea lui speciala si apoi o intreba. Era increzator, iar latratul lui Akamaru, catelul lui, ii confirma ca e pregatit. Se gandea ca Neji avea un noroc de-a dreptul idiot. Nici macar nu avea nevoie sa o intrebe pe Tenten daca merg impreuna. Era topita dupa el. Faptul ca era prietena lui ii usura lucrurile, dar pe de alta parte ii scarbeau profund si nu rezistau mai
mult de 5 minute in preajma lor.
-Bleah, gretos.
-Wof !latra Akamaru dand din coada.
Totusi, Kiba avea dreptate, Neji deja o intrebase pe Tenten, iar ea normal ca a zis ‘’da’’ atunci
cand l-a gasit la usa cu un buchet de flori salbatice de camp in mana, preferatele ei.
Ino, pe de alta
parte, nu stia cu cine sa mearga. Vroia sa atraga priviri, sa arate perfect alaturi de partenerul ei. Iar Kiba…ei bine, nici macar nu era una dintre optiuni in mintea ei roz.
Cel mai fericit erai Sai. El stia ca va merge cu toti prietenii lui si nici nu ii pasa de alesul partenerei. Probabil nici nu ar stii cum sa reactioneze daca vreo fata va avea curajul sa il intrebe ea. Dar stia ca are pe cineva la care tine…


Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Lun Oct 22 2012, 21:33, editata de 1 ori
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 13:04

cer nextu DACA imi dai tot ce au astia p'aicea ( iphoneul macbookul si ce mai au rolling on the floor )
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala


Ryo : 0
Likes : 0

Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 13:42

super sys fericit)))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Konoha High School Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School Icon_minitime

Sus In jos
 
Konoha High School
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» OVA 5 - Konoha High School
» High School Life - fic cu membrii de pe forum :)
» 157 - Konoha sub asalt!
» 175 - Eroul din Konoha
» The Konoha Things : Shinobi War

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: