Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Buunaaa ! :D

In jos 
+8
VastoLorde
Uchiha Kakashi
Edi
VictorDS
Thellussion
Kazumi Hanako
DiZi
Nicoleta
12 participanți
AutorMesaj
Kazumi Hanako
Kaigai
Kaigai
Kazumi Hanako


Ryo : 0
Likes : 2

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 16:22

Nume: Theo
Vârsta: 18
Anime preferat: Naruto, Inuyasha
Personaj pozitiv preferat: Kakashi, Itachi
Personaj negativ preferat: Sasori
Lupta preferată:momentan mă gândesc la cea dintre Naruto si Pain
De unde aţi aflat de forum?: am cautat pe Gooole un fanclub Naruto 
Ce părere aveţi despre forum: imi da un sentiment de familiaritate ceea ce e super  Aplauze
Câteva lucruri despre voi: imi place sa desenez, chiar daca in ultima perioada nu prea am mai facut asta, am de gand sa imi reiau pasiunea de a desena anime-uri.
Am inceput sa vizionez anime-uri de la 5 ani cand eram plecata in strainatate, anime-uri precum Doremi,  apoi intr-o seara cand eram in vizita la cineva incepuse Anime+ la TV si cum toti ceilalti erau distrasi de discutii, m-am uitat la primul meu episod din Inuyasha. Vreau sa va spun ca a fost dragoste de la prima ascultare a melodiei de opening  <3 Si asa a inceput cea mai frumoasa parte a copilariei mele in care ma apucasem sa invat japoneza si toate opening-urile si le cantam prin casa:D Cand a inceput Naruto am trecut la un alt nivel de intelegere a anime-urilor.
Sunt o fire destul de irascibila chiar daca par tacuta fericit) trec repede de la o stare la alta si imi plac schimbarile, dar in acelasi timp detest deteriorarea relatiilor dintre oameni atunci cand se schimba ceva in evolutia vietii.  Atat am avut de spus despre mine in general Hi Sakura
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 16:31

*scuze, am simțit nevoia să editez puțin postul pentru că textul era mult prea mare*
Așa, hei.
Bine ai venit.
Sperăm că vei respecta simplele reguli ce le avem și te vei distra.
Ședere plăcută.
Sus In jos
Kazumi Hanako
Kaigai
Kaigai
Kazumi Hanako


Ryo : 0
Likes : 2

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 16:35

Eu imi cer scuze ca nu am observat, sunt pe tel lacrimi
Multumesc ! Indragostit
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi


Ryo : 0
Likes : 19

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 16:39

Bine ai venit,Theo!Îți urez o ședere plăcută pe meleagurile acestea și sper să te distrezi. fericit
Sus In jos
Kazumi Hanako
Kaigai
Kaigai
Kazumi Hanako


Ryo : 0
Likes : 2

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 16:59

Iti multumesc de intampinare Indragostit
Sus In jos
Thellussion
Kaigai
Kaigai
Thellussion


Ryo : 0
Likes : 19

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 17:52

Bine ai venit şi activitate cât mai plăcută pe meleagurile noastre absolut fascinante, Theo. Aș vrea să te întreb și eu câte ceva, chit că în momentul ăsta n-am nici cea mai vagă idee de întrebări. Ei, nici nu știu de unde să încep - stai, de fapt am, dar nu aș mai simți că te întâmpin în mod plăcut, înțelegi? În fine. Îmi fuge mintea la cărți destul de des. Citești, ai vreo carte preferată? Ce îți place cel mai mult la o persoană? Am destul de multe întrebări ce-i drept, persoană nouă, O MIE ȘI UNA de posibilități, nu? Bine, nu îți voi pune tocmai atâtea întrebări, dar aș putea face un mic set:
1. Ce părere ai despre oameni în general? Cum ai putea descrie legăturile?
2. Care este culoarea ta preferată?
3. Care este filmul/serialul tău preferat? Ce genuri urmărești cel mai des?
4. Genul de muzică preferat? Îți place rock-ul?
5. Ai Tumblr?
6. Scrii, pictezi sau...ai o înclinație spre „ceva”? Ce fel de hobby-uri ai?
7. Despre ce îți place să discuți cel mai des? Ce subiecte te fac să păstrezi o conversație?
Încep deja să aberez, dar cred ca e de ajuns. Sper că poți răspunde la ele, unele chiar sunt importante pentru mine, altele sunt, ei...toate sunt.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 18:06

EU voi fi mai scurt.


Bine ai venit la noi! Sperăm că te vei acomoda la noi și că te vei distra. Persoanele de aici sunt variate și cu câte un comportament sepecific ( sunt o varietate ).
Desigur trebuie să menționez că avem un regulament și ca să nu intrii în bucuc va trebui să îl citești.
Sperăm să fii cât mai activă și să te bucuri de fiecare minut pe Naruto Fan-Club România!


Ultima editare efectuata de catre J. Whittemore in Dum Iul 05 2015, 13:58, editata de 1 ori
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS


Ryo : 0
Likes : 18

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 18:36

Bine ai venit pe forum!
Am doar o intrebare, dar trebuie luata in serios. LoL
Ce gen/genuri de muzica asculti? Daca nu te deranjeaza si daca ai timp imi poti da si cateva trupe sau cativa artisti. Poate chiar si cateva piese care iti plac.

Sper sa ne intelegem bine, sedere placuta! Limba scoasa
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeSam Iul 04 2015, 18:41

Bine ai venit pe forum! Sper sa te distrezi! Nu uita sa citesti regulamentul! fericit
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 01:31

Welcome, Theo-san! Sper sa te simti bine la noi pe forum! Vroiam sa te intreb - chiar stii japoneza? Eu am incercat s-o invat, dar mi s-a parut foarte grea si am renuntat. : (
Sus In jos
Uchiha Kakashi
Kaigai
Kaigai
Uchiha Kakashi


Ryo : 26
Likes : 3

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 07:53

Buna dimineatza fericit Bine ai venit alaturi de noi,iti doresc toate cele bune !
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde


Ryo : 0
Likes : 18

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 12:20

Bine ai venit pe forum!
Sper sa te distrezi si sa-ti faci cat mai multi prieteni.
Nu uita sa postezi si desenele daca te reapuci!!!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 14:33

Buna! Bine ai venit pe forum. Citeste regulamentul, nu uita sa te inscrii intr-un sat si sper sa iti placa pe aici. Altceva, nimic. Have fun!
Sus In jos
Kazumi Hanako
Kaigai
Kaigai
Kazumi Hanako


Ryo : 0
Likes : 2

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 16:09

TheIllusion, nu citesc decat rar fiindca foarte greu imi atrage atentia o carte. Cu toate astea am o serie preferata: Aventurile lui Sherlock Holmes de Arthur Conan Doyle. Cred ca am citit toate cartile din seria asta de vreo doua ori, atat de mult m.au fascinat.
Cel mai mult la o persoana imi place sinceritatea si acel sentiment pe care ti.l da atunci cand nu te vezi o perioada lunga cu ea, insa te simti de parca v.ati fi vazut ieri, si imi place cand indiferent de cate noutati are in viata ei, ea e aceeasi cu mine.
Parerea mea despre oameni e paradoxala, uneori imi provoaca dezamagiri imense, alteori raman uimita intr.un sens pozitiv. Nu cred ca as putea avea o parere in general intrucat exista atat de multe tipuri de oameni. Legaturile dintre oameni sunt la fel de multe precum tipurile de oameni si e dificil sa vorbesti despre ele in cateva cuvinte...Dar daca ar fi sa spun ceva despre asta, as spune ca fiecare om are legatura lui cu o persoana. Nu cred ca sunt doua persoane care sa aiba o singura legatura, pentru ca fiecare om are propria lui viziune si conceptie si felul in care un om vede legatura cu alt om e diferit fata de felul in care vede celalalt om legatura. (poate fi chiar si o legatura de iubire, dar acea legatura e vazuta altfel de ambele parti. Nu e vorba ca nu e sincera iubirea, doar ca idealurile si viziunea nu sunt aceleasi de fiecare data). 
Culoarea mea preferata...e greu de spus imi plac trei culori, cel mai mult albastru si mov, apoi roz.
Nu cred ca am un serial preferat dar urmaresc The Vampire Diaries, The Originals(nu prea m.am mai uitat in ultima perioada), Pretty Little Liars( ma cam enerveaza in ultimul timp), Gossip Girl si un serial foarte genial, Dracula, abia astept sa apara sezonul 2 la anul :x  Imi plac filmele de actiune, drama si comedie, ca sa dau niste exemple...imi plac cele cu Jackie Chan, imi place filmul Cleopatra din 1991, Marylin Monroe-Some like it hot...imi plac foarte mult cele cu Spider-Man mai ales ultimul :x si cele cu Tobey Maguire... Oricum nu prea ma uit la filme, prefer serialele, se termina mai greeeeuu fericit
Ascult orice fel de muzica, intrucat nu pot sta intr.o singura stare de  sau sa am un singur stil o perioada mai lunga...pe langa muzica comerciala pe care o ascult la petreceri, imi place Scorpions, Red, vreo 3 melodii din Queen..Linkin Park, Michael Jackson, Elvis Presley. Prin urmare, da, ascult rock,  insa si trap, dubstep, arab music mix....etc. 
Am Tumblr, dar nu m.am mai ocupat de el de o groaza de timp.
Imi place sa scriu si sa desenez, cel mai mult imi place grafica, uneori colorata.Imi plac experientele noi, imi plac provocarile, imi place sa calatoresc si sa intalnesc alte civilizatii si tipuri de oameni.
Imi place sa vorbesc despre faptul ca omul e mai mult decat carne si oase, si cu orice persoana care e constienta de asta, am o placere foarte mare sa discut despre absolut orice, intrucat daca acea persoana stie ca lumea e mult mai mult decat o percepem, orice discutie are alt sens. Ma fac sa pastrez o conversatie subiectele despre evolutia umana, despre Univers, despre orice nu e stiut in totalitate, dar asta nu inseamna ca pun capat unei discutii doar pentru ca nu se refera la cele precizate mai sus.

Victor, am mentionat mai sus genurile si artistii, dar am sa iti spun unele melodii preferate: 
1.Scorpions - Still loving you, When you came into my life, Wind of change, Send me an angel, Lonely Nights
2. Michael Jackson - Give in to me, In the closet, Dirty Diana, Who is it, Why you wanna trip on me
3. Queen - I want it all, Show must go on
4.Linkin Park - The Catalyst, In the End, Numb, New Divide, Papercut

Hinata, nu stiu japoneza, stiu doar cateva cuvinte si expresii, cand eram mai mica stiam putin mai mult. Nu e greu de invatat, daca ai o carte cu lectii. Eu mi.am cumparat doua carti, nu mai stiu exact ce editura, insa au lectiile foarte bine structurate si daca te tii de invatat in fiecare zi, e simplu. Plus ca inveti si din placere, ceea ce atenueaza gradul de dificultate. Daca iti doresti sa inveti japoneza, pur si simplu fa.o, lectie cu lectie Indragostit

VaastoLorde, abia astept sa postez desene :x 

Sper ca v.am raspuns la toti, celor carora  nu v.am mentionat numele aici, dar mi.ati urat bun venit, va multumesc Indragostit
Sus In jos
Hashirama
Kaigai
Kaigai
Hashirama


Ryo : 0
Likes : 17

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 17:41

Welcome si sper sa te distrezi !
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW


Ryo : 0
Likes : 0

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeDum Iul 05 2015, 18:34

welcome,sper sa te distrezi .
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 11:56

Prezentare încheiată.
Topic închis.


T/c
Sus In jos
Continut sponsorizat





Buunaaa ! :D Empty
MesajSubiect: Re: Buunaaa ! :D   Buunaaa ! :D Icon_minitime

Sus In jos
 
Buunaaa ! :D
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Buunaaa!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Bun Venit! :: Eşti nou? Prezintă-te! :: Prezentări vechi-
Mergi direct la: