Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Naruto Ay-Z

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeMar Ian 24 2017, 00:32

As vrea ca in aceasta serie sa nu fie neintelegeri cu privire la plagierea celor doua povesti,de asta se numeste Fan-Fic... Mi-as dorii ca cei ce citesc sa stie din timp ce citesc,asa ca in aceasta poveste,este vorba de protagonistii sau chiar majoritatea personajelor din Naruto Shippuden si Dragon Ball Z,in caz ca nu va place unul din anime,v-as ruga sa nu cititi pentru a nu va pierde vremea si as vrea sa clarific inca un lucru,in caz ca aceasta lucrare mai este gasita in alta parte (NU dau nume),muncesc de ceva timp la aceasta fictiune. Va aparea o noua postare in fiecare vineri intre orele 18-24. Va multumesc celor care-mi acordati atentie. 


Capitolul 1 : In dubii! 



"Aaahhhhhh,ce bine este dupa un somn bun,si parca,de mult nu am mai lenevit asa,de cand cu toate acele pauze din misiuni,mi-am cam neglijat conditia fizica,dar nu-i nimic pentru ca o s-o recapat imediat."
- Neata,iubitule,ceaiul asa cum iti place tie,si apa pentru ramen este pe foc.
- Ohhh,asa draguta si grijulie in acelasi timp,in 40 de minute trebuie sa plec,altfel voi intarzia la prima intalnire cu noua mea echipa pe care o voi conduce.
- Astazi era? Atunci du-te si fa-ti un dus,voi pune eu masa si ramenul pentru tine in castron.
Cat timp lalaituri se auzeau de la dus,pentru ca ce fredona nu era un cantec,ramenul aburind dadea casei un miros placut,ca cel facut de mama in casa nici decum cumparat de la chioscul din colt.Si cu ce poti compara o dimineata atat de frumoasa,cand iubita iti face cafea si micul dejun,chiar daca mananci acelasi fel si la pranz si la cina? Cu nimic,va spun eu,dar ce era si mai bine,acum incepea munca titanica de dadacit copiii,de antrenat si perfectionat,ca sa ai si tu cu ce te lauda si sa nu fi un oarecare antrenor,chiar daca ai salvat satul in nenumarate randuri,si da,acesta este Naurto.
- Cum arat? Sunt respectabil? Crezi ca vor rade de mine?
- Nu,desigur ca nu,vei putea sa le faci cu bine fata,ai castigat tu respectul a cinci natiuni,da pai de la trei copii de 12 ani.
- Mersi,pa pa. Si atunci se apleca,o saruta gentil pe frunte si apoi pe buzele-i moi si carnoase.
"Oare ce mi-a pregatit Kakashi sensei astazi? Sper doar sa nu fie niste ingamfati care sa nu coopereze sau sa colaboreze intre ei."
Deja ajuns in fata locului de intalnire,nu era nimeni,sta 5 sta 10 sta 15 minute,si nimeni. Inca odata scoase calendarul din buzunar si il verifica. Aceeasi data,nimic schimbat. Cand deodata o mare zarva se auzi,2 pusti alergati de o banda de baieti mai mari,ce voiau cu foarte multa pasiune sa-i prinda,poate sa se joace cu ei,altfel nu-mi explic motivul.
- Nenea,nenea,apara-ne. Spuse unul dintre ei cu parul blond si ridicat dar chel in parti.
- Heeeeei,acesta este Naruto,cel care ne-a salvat de tehnica lui Madara si de de Omega Shenron.Haideti sa-i cerem autograf.
Dupa ce gloata furioasa s-a calmat si au inceput sa se imprastie,doi dintre ei au ramas,cei ce erau urmariti. Tipul blond,si cel cu parul foarte scurt dar de o culoare maronie.
- Hei baeti,voi nu vreti sa plecati? vreti sa ma intrebati ceva? Spuse Naruto mirat.
- Noi ne asteptam maestrul.Trebuia sa ne intalnim aici acum ceva timp,dar cred ca a plecat,nimeni nu ne-a spus cum il cheama sau cum arata. Spuse cel cu parul maroniu.
- Si eu trebuia sa-mi intalnesc elevii.Staaatii,nu care cumva sunteti voi? dar mai trebuie unul. Unde este?
- Ceeeee? tu vei fi mentorul nostruu pentru urmatorii ani? Un asa tip puternic,ca tine? Spusera in cor
- Da,eu sunt,dar unde este al treilea? stiti cumva? Intreba Naruto.
- Dupa cum il cunosc,este acasa,doarme. Spuse Blondul.
- Atunci,vom incepe prezentarile,apoi vom merge dupa el. Eu sunt Uzumaki Naruto,dar probabil ca stiti foarte multe despre mine. Nu are rost ca eu sa ma mai prezint,incepeti voi.
"Eu sunt,Daichi Gao,a 2-a generatie din familia Daichi,si primul fiu,sunt un utilizator al tipului senzorial."
Tipul avea dreptate,se citea siguranta in vorbele lui,un baiat cu parul blond ridicat in sus,la 1,80 cm si 74 de kg,cu o tarie de convingere care doar din cuvinte te poate face sa-ti dai seama de puterea si capacitatea sa. Cu abilitati innascute,acesta era un kekkey genkay,cu un stil tare aparte, o combinatie intre Pamant si Fulger,adica stilul cristalului,ei nefiind originari satului Konohkagure. Era un utilizator al stilului pamantului.
"Ei bine,eu ma numesc Toru Yasushi,am 12 ani,si nu-mi place deloc sa fiu flamand,adica,ceva de genul cum sunt acum."
El era ninja utilizator al apei,un copil la 1,73 si 65 de kg,care,cand se enerva scotea inevitabil Kunaiul,si te provoca la lupta,avea o mare iscusinta la lupta corp la corp,nestiind sa se bazeze bine pe ninjutsu,inafara de substituire si clonele umbrei si cateva tehnici ale apei invatate de la tatal sau. Sarguincios din fire,nu prea ii placea sa astepte si sa fie asteptat,dar astazi fiind o ocazie speciala,a mai stat sa rada de cei mari cu prietenul sau,ca de,ce face omul face si maimuta.
- Am o idee,vom merge sa-l cunoastem si pe celalalt pusti,apoi fac eu cinste cu masa,va place ramenul? Spuse Naruto.
Copiii fericiti din calea afara strigau si se zbenguiau.Ajunsi la al 3-lea baiat acasa,batu la usa si mare mirarea fu cand vazu pe cine are in fata,era o nepoata a Hynatei.
- Naruto,ce faci aici? intreba ea.
- Aici m-au adus Gao si Toru,presupun ca dupa Tamae,am auzit ca a terminat cu brio academia,dar nu ma asteptam ca eu sa-l antrenez.
- Ceeee? Astazi trebuia sa se intalneasca cu tine si nu a venit? Lenesul,o sa-l trezesc cum se cuvine. Spuse mama lui cu furie in ochi si alba de rusine.
- Nu,ia-l usor,o sa aiba un soc cand ma va vedea. Spuse Naruto. Si chiar va avea soc,la cat il respecta cei din familia Hyuga pe Naruto.
Dupa ce mama sa il trezi la ora 13 pe Tamae,cu cateva palme de rigoare,baiatul se trezi se spala repede pe fata,pe dinti si fugi la usa,dar mari facu ochii cand il vazu pe Naruto in pragul usii cu cei doi prieteni ai sai.
- Uu,uu,unchiule Naruto,ce faci aici? Tu esti maestrul meu? Si deodata pe fata incepu sa i se schiteze un zambet.
- Da eu sunt,haide,fac cinste cu un ramen. Spuse Naruto umpic usurat dupa ce-l cunoscuse si pe al treilea,care,era baiatul sau de suflet,antrenat intr-un timp chiar de el si Hinata. 
Daca nici pana acum nu v-ati dat seama,sotia lui Naruto este Hinata,iar ei au 33 de ani.Si un copil pe nume Boruto de 7 ani,iar al doilea este o fetita de numai 4 ani pe nume Himawari. 
Mergand pe jos pana la restaurantul de ramen,cei trei erau cam guralivi,insa Naruto cam tacut si ganditor in privinta testelor la care vor fii supusi cei trei. Nu se indoia de puterea lor,dar voia sa vada inteligenta fiecaruia,munca in echipa de care era foarte interesat acum,precum era kakashi cand s-a format prima echipa.
- Trei portii o sa mananc eu. Spuse Gao in gura mare. Baa nuuu,eu o sa mananc cinci. Striga si Tamae si Toru in acelasi timp. Ce? Nu veti manca mai mult ca mine. Spuse Gao tare. 10 ramenuri vreau,acum. Porunci Gao.
-- Daca sunt asa de competitivi si in lupte,vor fi o echipa excelenta.Mai ales ca Tamae a fost antrenat special de mine si Hinata. Sigur ii va ridica si pe ceilalti la un nivel superior.--
- Mancati bine baieti,vom avea un antrenament peste 2 ore. Vreau ca voi sa imi aratati tot ce puteti. Spuse Naruto serios.
Baietii mancara apoi fiecare se duse acasa sa-si ia Kunaiurile si ce mai avea de pregatit,spunandu-le prietenilor,parintilor si fratilor cine este senseiul lor. 
- Mama,tata ghiciti cine imi este sensei. Ghiciti,Ghiciti. Spuse Gao entuziasmat.
- Este cumva Lee? Sau Kiba? Intreba parinti lu Gao.Parinti lui care erau migratori din satul sunetului,ninja foarte puternici,ce dupa razboi s-au mutat aici din cauza ca era mult mai multa bogatie decat in satul sunetului. Acestia sunt descendentii lui Daichi Guren.
- Nu mama,tata, este insusi Naruto,Naruto sensei ma va antrena si ma va face puternic. 
--Hmm,acel pusti? Cel ce a salvat lumea ninja,sigur fiul meu va ajunge bine pe mainile lui.-- Gandindu-se parintii lui.
In cealalta parte,Toru isi lua ghiozdanul in spate cu cateva sticle de apa,isi facu niste sandwich-uri si apoi kunaiul care este nelipsit si pleca. 
Copiii se intalnise cu Naruto la ora stabilita,insa nu si Tamae,care tot timpul intazia.Inaintea lui ajunse si Hinata cu Boruto care au venit sa-l petreaca si sa-i aduca pachetele cu mancare si respectiv,arme.
- Buna ziua,doamna Hinata. Spusera baietii.
- Deci,Naruto,ei sunt noi tai elevi. Par a fi puternici.Asa vei ajunge si tu Boruto. Spuse Hynata.
- Da,par puternici dar as vrea sa ii testez. Spuse Naruto lui Hinata in soapta.
Indata ajunse si Tamae care ii dadu "Buna ziua!" matusi sale Hinata,si acesta nu scapa fara a fi tras de obraji de aceasta. Baietii plecara dar nu inainte sa-si ia la revedere de la Bortuo,care statea in spatele piciorului mamei sale. Se indepartau usor iar acum in gandurile lui Naruto erau doar testele la care baietii vor fi supusi,si avea aliatii perfecti pentru chestia asta. Naruto,considerandui niste copii extrem de puternici,a contat pe un shinobi al satului Nisipului,trimis de Gaara,altul fiind selectat din Batalionul ce avea ca scop in razboi sa aprovizioneze,Unitatea Nor de Furtuna,Yukai al Norului.Konohamaru mai facea parte din aceasta Alianta. Trei ninja destul de buni,excelenti am putea zice,cu un jutsu de transformare.
- Naruto sensei,care este testul mai exact? intreba Gao. 
- Testul este chiar prima voastra misiune,chiar de tip B. Spuse Naruto zambind calm. -- Sper sa nu se sperie-- Si urmari privirea fiecaruia dintre ei. Cea mai mare grimasa o avusese Toru,care il vazuse umpic panicat. "Ai sa ne spui ceva Toru? Intreba Naruto."
- Sensei,dar o misiune de acest rank pune integritatea Geninilor ca noi in pericol,ele sunt misiuni in care este anticipata lupta cu alti ninja. In aceste misiuni putem fi ucisi sau putem omori.
Ceilalti doi ascultara ce zise Toru si mersera inainte. 
- Sunteti niste ninja talentati,asta inseamna ca veti trece de aceasta misiune,in caz ca nu veti trece si veti fi omorati,atunci nu ati fost niciodata pregatiti sa fiti ninja.
Baietii bagara la cap si merse mai departe,dupa 30 de minute de mers,ei se oprira sa manance si sa faca un foc,seara se lasase,iar niciun inamic nu era prin preajma,in viziunea lui Tamae.
- Deci,bagati bine la cap,aceasta misiune este una de spionaj. Cu toate ca alianta ninja inca prospera,unele sate care au iesit la suprafata precum Satul Sunetului sau Satul Ploii nu agreeaza asa ceva. O intalnire intre lorzi celor doua sate se va face pe campurile dintre satul Sunetului si satul Taki. Noi vom sta ascunsi,ne vom camufla bine. As vrea sa stiu de la fiecare in parte ce Tehnici stie sa foloseasca. Tu Gao.
- Paii,eu sunt stilul pamantului,si mai sunt si tip senzorial. Stiu sa folosesc clonele de pamant,stilul rocilor mici si scutul de pamant. 
-- Neavand o cantitate mare de chackra,sigur nu va rezista,la urma urmelor,este un copil. Firar Kakashi,mi-a dat numai puteri pe mana,s-ar putea sa ma depaseasca.-- Gandi Naruto zambind.
- Eu,eu nu stiu sa folosesc ninjutsu,dar ma descurc destul de bine pe partea de taijutsu,si stiu sa fac substituiri si clone. Nu-mi stiu natura Chackrei.
Atunci Naruto scoase o foita de identificare a naturii si i-o inmana lui Toru,in acel moment,acea foaie se uda,si toti isi dadura seama ca este un tip ce poate folosi apa. 
- Deci apa este in compozitia ta. Daca vom da de tipi din satul Fulgerului vei fi vulnerabil,e ok daca nu poti folosi ninjutsu,taijutsul tau este destul de bun din cate am auzit. Pe tine te vom folosi ca diversiune,ne va fi de folos un taijutsu bun in combinaie cu doua tenici elementare. In cateva ore vom ajunge acolo,dar este riscant sa calatorim noaptea,asa ca eu voi sta de paza.
Focul era facut,si baietii dormeau. -- Acum este momentul sa ii iau prin surprindere.Tamae,tu esti un Kekkei Genkai,sper ca iti vei folosi cum trebuie tehnicile. Cat despre ceilalti,informatiile lui Kakashi au fost corecte,insa,Gao nu stie despre super abilitatile sale,si el fiind un Kekkei Genkai. Acum este momentul sa-i luam prin surprindere baieti.-- Naruto care statea de paza era doar o clona,cel adevarat ii pandea din umbra cu cei trei adepti,toti intr-un jutsu de transformare in Shinobi ai satului Fulgerului. Deodata o explozie se auzi si clona lui Naruto se lupta cu 3 shinobi adversi. Gao se trezi speriat insa Tamae si Toru dormea neclintiti. Atunci Gao se sperie si tipa.
- Aaaaaa,TAMAAAEEEE,TREZESTE-TE,SUNTEM ATACATI,TORU,TREZESTE-TE. Si Gao tragea de ei,pana cei doi se trezi si in bolboroseala lor frecandu-se la ochi spusera:
- Ce? suntem atacati? Esti sigur ca nu visezi Gao? Intreba Tamae,care era cu spatele la Naruto.
- Baieti,mobilizati-va,nu e o gluma,este o lupta adevarata. Spuse Naruto care incasa un fulger direct in stomac si cazu la pamant."See,seenseeiii." Spuse-ra toti 3 care erau inmarmuriti de gravitatea situatiei,cel mai puternic om al razboiului cazut la pamant. Atunci clona lui Naruto explodase si dintr-un tufis iesi un RasenShuriken care ii lovii pe toti trei. Insa si acestia erau clone.
- Baieti,asta este adevarat,fiti pe pozitii de lupta,pot venii din orice directie. Spuse Naruto.
- Sunt pe pozitie. Spuse Tamae care era cu un kunai in mana. Lafel si noi.
Atunci tamae activa Byakuganul,si se uita prin jur. "Acolo!!!" Apoi scoase 3 stele si le arunca una intr-alta cu asa efect incat fiecare sa sara in pozitia respectivilor adevrsari.Pozitia le era localizata.Ninja din satul fulgerului sarira din ascunzatori si erau fata in fata cu echipa lui Naruto.
- Sunteti destul de priceputi,ninja ai satului Frunzei,banuiesc de ce sunteti aici,si nu veti trece de noi pentru a ajunge la intalnirea dintre ninja infiltrati in sate. Si pentru ca ati auzit atatea,va trebui sa va omoram.Nici noi nu suntem niste ninja asa de slabi. Suntem fuziuni ale mai multor rase,suntem ninja modificati genetic. Suntem Kekkei Touta.
- Ce? Kekkei Touta? Combinarea a trei tipuri de chakra? Spuse Naruto usro.
- Kekkei,ce? Sensei,ce inseamna asta? Intreba Toru. "Combinatia dintre trei tipuri de chackra."
"Destul cu vorba. Stilul particula,"
Sus In jos
Ayame
Asistent Konoha
Asistent Konoha
Ayame


Ryo : 237
Likes : 16

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeVin Ian 27 2017, 21:48

Heey! Am reusit, in sfarsit, sa citesc fic-ul tau. Nu am nimic de comentat, povestea e una foarte interesanta sii...astept continuarea!
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeSam Ian 28 2017, 15:54

Capitolul 2 : Ca in tinerete.



"Acum,da-i. Loveste mai tare.Mai tare.Si mai tareee.GENKEI,loveste mai tare,asta nu inseamna putere adevarata.... Dar unchiule,tata nu ma antrenat in asa fel incat sa te pot bate pe tine,care esti asa puternic."
Atunci el se indrepta spre copil,ii puse mana in cap si il mangaie umpic;"Lasa,vei ajunge puternic,la fiecare lupta vei creste. Chiar daca ai doar 12 ani."
- Vino inauntru,tata,trebuie sa vezi asta.
Un reportaj spunea la televizor,ca o familie influenta din acea zona a creeat o masinarie misterioasa si toata lumea s-a strans in jurul lor.
- Uhhhh,chiar este aglomerat acolo,nu se pot stapanii fara sa creeze ceva. 
Se spunea ca acea masinarie iti poate da zilele de tinerete inapoi,fara ca ea sa afecteze timpul si spatiul. In fata casei era o zarva mare.O multime de oameni curiosi.Sus,suspendat la vreo 5 metri de sol,se afla o placa plutitoare.Pe ea este o femeie care iese cu un microfon.Cand multimea o vazura vrand sa dea buzna spre acea parte,fu opriti de cativa Bodyguarzi care erau angajati.
- Atentie,nu imi place sa ma repet,asa ca fie ma ascultati odata si bine,fie mergeti acasa mai prosti decat ati venit. Spuse femeia ingamfata si iritata. Nu exista nici o masina de dat timpul inapoi. Presa a mintit,a aruncat o scarba deoarece ei nu mai au ce sa relateze,asa ca dau vina pe laboratorul meu spunand ca eu fac asemenea experimente. Va multumesc,la revedere. 
Fara un cuvant,multimea pleca fara sa stie ce sa mai spuna.Doamna intra in casa apoi se duse la laborator. Acolo,barbatul ei o astepta intr-un cilindru,cand a vazut-o a intrebat-o daca a rezolvat problema,ea raspunzandu-i afirmativ,apoi tastand niste coordonate,si tragand de o maneta,o lumina alba iesi din cilindru,il sparse,si dupa ce aceea lumina a disparut,un om tanar,si cu muschi a aparut.
- Vee,Vegeta. A functionat,esti din nou tanar. Si suntem in zilele noastre,pare sa nu fi afectat timpul si spatiul. Spuse Bulma mirata.
- Daaa,daaa,eu voi cel mai puternic,nimeni nu ma va infrange. De acum vietile noastre vor fi atat de frumoase,nimeni nu va mai ataca pamantul. zicand Vegeta uluit. 
Apoi isi ridica puterea,era normal,insa foarte puternic. Ssj, Ssj2, Ssj3, Ssj4, Ssj Blue. "Nici Beerus nu ne va mai sta in cale.Vom fi cea mai puternica rasa,si ne vom procreea,vom domina universul." 
- Trebuie sa-i spun lui Kakarroto. Bulma,ii vom aduce acum pe Chichi si pe Kakarroto.Ii vom intinerii si pe ei. Spuse Vegeta fiind extaziat.
In drum spre Goku,Vegeta,isi testa putere,viteza lui era fenomenala,putere lui putea creste acum la fel ca in tinerete. In mai putin de 10 minute era la Goku.
- Kakarroto,iesi afara. Striga Vegeta.
- Ce? Vegeta,de ce esti tu tocmai aici? Siii de ce esti atat de schimbat? Parca ai avea 25 de ani.
- Bulma,a construit o masina care-ti poate reda tineretea,trebuie sa vi si tu cu Chichi. Daca si tu vei intinerii,nimeni nu v-a mai putea ataca pamantulsi nu ne va mai invinge nimeni.Vom fi cei mai puternici din toate universurile.
- Ce? Exista asa ceva? Intreba Goku mirat. Atunci haide sa o incercam.
Dupa ce o puse in tema pe Chichi,si ea accepta fara sa se gandeasca,ajunse-ra prin tehnica de teleport a lui Goku.Odata ajunsi,Bulma deja ii astepta.Pe rand intrasera si toti parca aveau 25 de ani.Puterea lor avea sa fie fara margini,si nimic parca nu-i putea opri...
- Hei Vegeta,as fi vrut sa am asa putere si cand ne-am luptat cu Boo,sau Cell,sau chiar Oshinoko.
- Nu-i problema,poate vor mai venii adversari puternici. Spuse Vegeta incantat.
- Apropo de Oshinoko,au trecut 13 ani de cand nu am mai fost in Konoha,oare ce crezi ca se mai intampla pe acolo?Intreba Goku.
- Vom merge odata si odata,dupa ce vom face antrenamentele. Spuse Vegeta.
In alta parte,Genkei se antrena de zor cu Gohan.La viteza,la precizie si la forta.Acest Genkei era baiatul lui Goten,un esec al luptelor fata de tatal bunicul si unchiul sau,si un iubitor al jocurilor video. Era un elev al lui Gohan,insa se impotrivea de fiecare data cand acesta incerca sa-l invete cate ceva,inafara de Bukujutsu de care a fost incantat sa-l invete. Inca mai avea foitele luate de la Naruto,cele de Chakra,si il puse pe Kengei sa traga una. "Hmmm... Chi de fulger. Nu este pe domeniul meu,de fapt,daca stau sa ma gandesc eu nu sunt pe niciun domeniu,insa stiu cine ar putea fi." Gandindu-se Gohan,pleca spre casa Bulmei,unde mare fu mirarea celor doi cand ii vazura pe toti mai tineri ca ei,dar la fel de puternici.
- Taaa,tataaa? De ce arati mai tanar ca mine? Intreba Gohan speriat. Si tu mama,si Bulma,si Vegeta? Suuunt intr-un viiiss? ceee se intampla? Exclama mirat Gohan.
- Vezi tu Gohan,Bulma,a creat o maisna care-ti poate reda tineretea,iar acum aratam ca la 25 de ani. Impresionant nu? 
- Dar de ce doar voi ati folosito? Kuririn si Yamucha nu o pot folosi? La fel si Piccolo? Intreba Gohan.
- Kuririn si Yamucha nu vor s-o foloseasca,spun ca atatea zile cate au de la Kami,vor sa ramana asa cum sunt. Exclama Bulma. Iar Piccolo are alta trecere de timp,cat la noi trec 10 ani la el trec 2.
- Impresionant. Spuse Genkei cu gura pana la pamant.
- Ce faceti totusi aici? Intreba Goku.
- Am venit sa vorbim cu tine,as vrea sa ne duci in Konoha,vreau sa-l las pe Genekei sa fie umpic antrenat de ninja de acolo,pe baza Tehnicilor cu Chi,sunt nemaipomeniti.
- Ce bine ai gandit Gohan,sigur te voi duce. Spuse Goku,fericit ca merge in Konoha.
Toti se pregateau sa mearga in Konoha,si cum lui Bulma nu ii place sa mearga cu mana goala,angaja niste bucatari care gati cate un fel de mancare extrem de buna.Din fiecare soiuri,de la paste la fripturi,de la aperitive calde la reci,oua umplute si cascaval invelit in bacon.Odata ce toti erau gata,mancarea pregatita si darurile impachetate frumos pentru cei apropiati din Konoha,toti se adunara la un loc.
- Abea astept sa-l revad pe Naruto. Spuse Goku. Vreau sa vad cat de puternic a devenit. Si sa-i arat noile mele puteri... Ssj God si Ssj Blue,cat si Kaioken Ssj Blue.
- Ce? Goku,Kaio-sama a spus ca nu ai un corp rezistent pentru a folosi Kaioken in modul Blue. Spuse Chichi enervata.
- Hmph,nu te culca pe o ureche Kakarroto,o sa te depasesc,vei vedea,voi gasi o noua tehnica. Spuse Vegeta care se uita in alta parte in timpul asta.
- Hei gata,gata. Spuse Bulma umpic iritata. Sa mergem odata. 
Toti il atingeau pe Goku. Bulma,Chichi,Gohan,Genkei,Vegeta. Goku doar isi puse degetele in frunte si unde detecta cel mai mare Chi,acolo se teleporta.In cealalta parte,Naruto si echipa lui,echipa numarul 7,ca o ironie a sortii,echipa din care Naruto a facut parte,a ajuns acum sa fie echipa pe care o conducea."Stilul Particula" se auzi tare si acest atac il viza pe Gao,care nu stiu ce sa faca,fiind umpic speriat,ramase cu ochii pe acel ataca care venea spre el.Unpic bajbait in miscari,ii cazu din mana kunaiul,apoi facu cateva semne din mainile care-i tremurai, si atinsese pamantul "Stilul pamantului: Scutul de pamant." Si un mic scut aparu in fata sa,care deasemnea fu zdrobit de puterea stilului particula. Insa o clona lui Naruto aparu chiar in fata sa, "Barajul Rasengan." Si cumva reusi sa ricoseze acel stil al particulei,care nu era nici pe aproape la nivelul puterii cu cel al lui Omoi si Onhoki.Insa era o imitatie reusita a luptatorilor improvizati."Trebuie sa atac,trebuie sa fac ceva,nu-l pot lasa pe Naruto sensei sa-mi poarte tot timpul de grija." Isi spuse in gand Gao. "Stilul Pamantului: Clonele de pamant". Gao creeaza cateva clone de pamant,care se pusera in formatie de lupta."Formatia de lupta a celor 7 asasini de pamant." Strigara toti si se asezara 2 in fata,3 la mijloc si doi in spate,in asa fel incat cel din mijloc,cel adevarat sa fie protejat din fiecare parte.Atacul lui Gao incepu,toti alergau inspre adversar,pana cand se hotara sa ii atace. "Stilul pamantului: Dragonul de pamant." Indreptandu-se inspre cei 7,primi doi creeaza un scut din pamant "Stilul pamantului: Scutul de pamant." Doi luptatori de aceeasi rasa isi masurau puterea,desi unul era un copil iar celalalt era superiorul sau Konohamaru intr-un Jutsu de transformare."Stilul Pamantului: Dragonul de pamant."Se auzi din gura lui Konohamaru. Dragonul de pamant se izbeste si ii este opusa rezistenta dar scutul crapa. Un fum iese si ceilalti 5 sari peste scut. "Stilul pamantului: Rocile de pamant." si imediat il atacara,fara ai dea vreo pauza adversarului. Atacurile il lovira din plin,iar pe langa asta cei din spate ajunsera in fata,unde-l atacara si ei,insa dragonul revenii si ii spulebra pe toti,mai putin pe unul care deja ajunsese sa fie prins de gat de catre adversar."Acum este sansa mea. Pumnul bland 8 tigrame 64 palme... Acum esti in raza mea de actiune,nu ai unde sa scapi. Tehnica mea iti va ataca punctele de Chackra.Spunand Tamae " --Asta este munca in echipa,chiar daca unul este momeala si altul este cel ce ataca. Gandi Naruto-- "2...4...8...16...32...64. Tehnica mea este completa,nu te vei mai ridica de jos."
- Dar cum ai facut? Cum de te-ai infiltrat? 
- Cand dragonul tau a lovit scuturile de pamant,am facut schimb cu Gao,el distragandu-ti atentia si facand acel praf,tu nevazand ca el s-a retras in padure.Ai facut mai mult decat perfect sa ma prinzi langa tine. Spuse Tamae increzator.
- Am pierdut deja aceasta lupta,ma predau. Sper doar sa nu ma omorati. Spuse Konohamaru cel deghizat.
- Acum suntem 4 contra doi,poti iesi Gao. Spuse Naruto.
Toru era impresionant la stilul sau de taijutsu,nimeni nu-l intrecea inafara de Sensei Guy si maestrul sau Lee. Isi perfectionase atat de bine stilul incat isi conducea adversarul,pustiul din divizia "Nor de Furtuna",care tot incerca sa tina pasul cu Toru dar nu iesea de nici o culoare. "Konoha Senpuu" Si deodata inaintea piciorului sau aparu 6 persoane iar el nemaiputand sa se opreasca,lovi tava cu bunati a luptatorilor Z,mai exact a lui Bulma si o enerva la culme.
- Pusti ingamfat,ce tot faci? Cum iti permiti sa ne lovesti tava cu bunataturi? Strigand Bulma la el si urechindu-l unpic.
- Ce? Ce cautati aici? Tocmai in mijlocul bataliei? Opriti-va baieti,si voi si voi. Spuse Naruto,nedumerit. Goku,Vegeta ce cautati aici? 
- Pai ne-am amintit de voi si am venit sa vedem ce faceti,si vad ca am picat in mijlocul unei batalii. Spuse Goku. Sunt puternici? Eu am devenit si mai puternic,iti pot arata daca vrei.
- Nu,este un examen,ei sunt noii mei elevi,eu sunt snseiul lor,iar ei sunt niste ninja chemati sa ma ajute pentru ai examina pe cei trei in momente critice. Spuse Naruto.
- Ceee sensei? Este doar un test? Ne-ai speriat atat de tare. Spun cei trei in cor.
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeSam Ian 28 2017, 17:10

Beatrix666 a scris:
Heey! Am reusit, in sfarsit, sa citesc fic-ul tau. Nu am nimic de comentat, povestea e una foarte interesanta sii...astept continuarea!
Iti multumesc de sustinere,or sa fie multe continuari fericit) daca am postat un capitol si acum iti raspund tie,inseamna dublu post? fericit)
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeVin Feb 03 2017, 22:34

Inapoi in viitor 



Aparitia luptatorilor Z este o surpriza si pentru cei trei ucenici cat si pentru Naruto,care nu se astepta sa-i vada dupa ce nu au mai vorbit de atatia ani.
- Heeeeii,Goku,de cand nu te-am vazut,parca ai mai crescut in brate,si parca ai intinerit. Spuse Naruto zambind si controlandu-l. Il masura cu privirea din cap pana in piciorae,si totusi schimbarea radicala se vedea,ceea ce nu-si dadea seama Naruto era cum cei 4 erau foarte tineri.
- Staaati,voi folositi acelasi fel de Jutsu ca Bunica Tsunade si Sakura? Intreba Naruto cu un zambet pe fata.
- Nu,sa vezi,Bulma a creat o masina care ne intinereste,asa cu cat suntem mai tineri,cu atat putem sa evoluam mai mult,sa fim mult mai puternici. Tu ai mai evoluat? Cine sunt acesti baieti? Sunt puternici? Sunt de seama cu nepotul meu Genkei,aici de fata,dupa puterea pe care o simt venind din partea lor,insa pe el l-am cam scutit umpic de antrenament,lasandu-l sa se joace mai mult. Spuse Goku.
- Ceeee? Asa ceva este posibil? Cum adica? Spuse Naruto cu gura pana la pamant. Dupa ce isi revenise din transa in care a stat 3-4 minute,reincepu iar sa vorbeasca insa bajbaindu-se umpic "D,dd,daa,sunt elevii mei,aici de fata,Gao,Toru si Tamae.Eu le sunt Sensei si trebuie sa-i invat sa lupte cu onoare dupa reguli si sa devina puternici."
- Hmphhh,unde este Sasuke? Intreba Vegeta.
- Uaaaauuuu,ce par,ce mic,Vegeta,asa aratai cand erai mic? Cam ce varsta aveti voi acum? Sunteti la fel de slabi ca la varsta aceea? Sunt foarte socat,pun prea multe intrebari. Spuse Naruto nestiind la cine sa se uite. Si dumneavoastra doamna Bulma,sunteti mult mai tanara,si foarte frumoasa.Si dumneavoastra Chichi. "Nu te lua de nevasta mea,derbedeule,sau te voi face una cu pamantul.Spuse Vegeta nervos aratandu-i pumnul. Hei Vegeta,lasa-l pe baiat in pace,nu a gresit cu nimic,doar m-a complimentat.Si asta nu este tot,sa vezi cand o sa incep sa fac fitnes. Spuse Bulma ranjind ostentativ catre Vegeta intepandu-l."
- Iti multumesc Naruto,esti asa dragut. Spuse Chichi. "Asa este,mama este foarte frumoasa,si cand era mai inaintata in varsta. Spuse Gohan laudandu-se."
- Nepotul tau,ai spus mai devreme,Goku? Inseamna ca este fiul lui Gohan? Intreba Naruto.
- Nu,este fiul lui Goten. L-am adus aici,pentru a-si testa puterea,si pentru ca vreau,de fapt,Gohan,care ii este maestru,vrea ca voi sa-l invatati tehnici,precum Rasengan sau foc,nu ma pricep prea bine sincer.
- Sigur,insa,de ce sa nu-l testam acum,eleveii mei sunt exceptionali. Vino aici Toru,vreau sa-i testezi puterea pe baza de Taijutsu,ei se pricep cel mai bine la Taijutsu,mai bine si decat Lee si Guy sensei. -- Asa ceva se poate? Spuse in gand Toru --
Ambii baieti erau fata in fata iar Genkei,isi lua pozitia. Privindu-l pe Toru,Naruto si-l amintea pe Lee,de la examenele Chunin cand l-a provocat pe Sasuke,insa a vrut sa lupte cu el,si a pierdut,acum diferentele sunt incomparabile. Mana la spate,piciorul drept in fata si mana stanga indreptate spre Genkei,Ii facu semn sa vina spre el. Genkei alerga spre Toru,ridicand pumnul -- Prea lent. Gandi Toru -- si veni spre el,insa cand sa-l loveasca,Toru se lasa in jos,si-l loveste cu piciorul in barba. Genkei este in aer cu sange la gura. "Genkeeei." Striga Chichi afectata de gravitatea situatie. Apoi cu o rapiditate mare,Toru,apare in spatele lui,il loveste,trimitandu-l spre pamant,unde venind dupa el,duce piciorul catre pieptul lui. "Baarajul tigrului (Shishi rendan)." -- Te-am prins.Asta e momentul,esti cu garda jos. -- Atunci Genkei cu o fractiune de secunda inainte de a atinge pamantul isi intinde bratul,se impinge in el,Toru loveste pamantul,iar el,aparand deasupra lui Toru il loveste in spate.Insa acesta explodand si facand un fum alb. "Oaaaaa.Excalama ceilalti" -- Al meu esti. -- Genkei nestiind de aceste lucriri se uita si nu stiu ce sa faca,insa de nicaieri aparu Toru care il lovi cu pumnul in barba si-l lasa lat la pamant.
- Asa iti trebuie daca te pui cu Toru al clanului Yashushi. Striga el tare.
- Heeei,heeei,este un copil chiar puternic,insa nici Genkei la varsta lui nu este cum era tatal sau. La 8 ani Goten si Trunks erau Ssj. -- Ce? Ssj de la o varsta asa frageda? Spuse Naruto in gand.--
- Te superi daca-ti testez si la Ninjutsu umpic nepotul? Intreba Naruto. "Desigur ca nu." Atunci hai in fata Gao. 
Atunci Gao veni in fata si isi exercita jutsul,unde si de data asta nu impresiona deloc Genkei.
- Vezi Kakarroto,daca nu l-ai antrenat,acum nu poate bate nimic. Ptfuu,scuipa in nadejde Vegeta si Genkei lasa capul in jos.
- Hei,vegeta, va deveni puternic intr-un final.
- Dar tu,Goku,ai devenit mai puternic?  Spuse Naruto,suflecandu-si manecile,intrand in modul bestiei si atacandu-l.Insa pumnul ii fu oprit si din acel praf,o energie albastra se vazu si un par albastru.Apoi Naruto incerca sa-i dea un picior rotindu-se cu ajutorul mainii lui Goku,insa si acesta fu oprit apoi riposta si-l lovi pe Naruto,bagandu-l prin 3 copaci.
- Uuuuuhhh,asta da putere. Extraordinara. Spuse Naruto umit,iesind din modul Biju.
- Da,sa vezi,s-au intamplat multe de cand nu ne-am vazut,cat timp a trecut? 13-15 ani? Puterea noastra a crescut exponential,dar vad ca si a ta. Spuse Goku ranjind.
Cu toti s-au hotarat sa mearga spre Konoha.Insa pentru ca erau departe,pe campurile satului sunetului,s-au gandit ca ar fi mai bine ca Goku sa-i teleporteze direct in sat.
- Goku,dar daca ai vrut sa mergi in Konoha,de ce te-ai teleportat tocmai aici? Intreba Naruto.
- Pai,aici am simtit cea mai mare putere,cel mai mare fluctuatie de chi.
-- Hmmm,asa multa putere au emanat tinerii astia 3? Se vede ca sunt puternici Kakashi --
Toti il atinsera pe Goku,chiar si cei 3 ucenici care nu stia ce se intampla."Heeei,dar nu o simt pe Hokagele Tsunade." Spuse Goku nedumerit. "Paaii,bunica Tsunade nu este in oras momentan,isi petrece timpul mergand prin tara cu fostul Raikage." "Ce este acela un Raikage?" "Pai,un Rikage,este seful satului fulgerului si inseamna Umbra Fulgerului. Raikagele este cel mai rapid om de pe continentul nostru. Insa doar doi oameni l-au putut intrece." "Uaauu,as fi vrut si eu sa-l intalnesc pe acel tip,dar cine sunt acele doua persoane? Mai traiesc?" "Pai,prima a fost tatal meu,Namikaze Minato,iar a doua sunt eu.In razboi,el s-a opus ca eu sa ajung pe campul de lupta,asa ca a trebuit sa ajung cumva,cu ajutorul garzi lui de corp" "Uaaaauuuu,asi fi vrut si eu sa particip la un asa razboi,pariez ca nu ar fi murit atatia oameni,nu Vegeta." Spuse Goku zambind si concentrandu-se,ajunsera in centrul satului Konoha.--Hmmm,cum am ajuns aici atat de rapid? Foloseste cumva tehnica lui Tobirama si a lui Minato? Rajin Zburator?-- Isi ridica cateva semne de intrebare Tamae.
- Haideti,trebuie sa mergem si sa-l vizitam pe Hokage,spuse Bulma,care se intreba cu ce va impresiona daca Toru i-a dat mancarea pe jos.
- Sigur,baieti,veniti la usa Hokagelui,noi o sa o luam inainte.Spuse Naruto catre cei trei invatacei ai sai, Si deodata toti ceilalti isi lua zborul,iar copiii plecasera!
- Hei,cine credeti ca sunt aceea? A aoprit modul bestie a lui sensei doar cu o mana,si l-a lovit puternic,ce parere aveti despre ei? Impartasindu-le celorlalti gandurile sale,Gao,mergand dezinvolt prin sat.
- Auzisem de la sensei de un grup de oameni extrem de puternici care-si pot schimba forma,excelenti in Taijutsu,si pe de alta parte,in tehnicile ninjutsu avand o mare putere.La fel ca sensei sunt inconjurati de o Chackra masiva,dandu-le putere extraordinara,oare ei sa fie? Sensei a spus ca a ajutat satul intr-un moment de colaps,cand Orochimaru a pus mana pe un corp excelent de puternic,ei l-au invins. Spuse Tamae.
- Hmmm,sensei a spus ca il vor antrena pe acel baiat,cu pretul ca eu sa fiu antrenat de ei,daca spui ca Taijutsul lor este perfect,atunci,sigur o sa invat repede. O sa-l depasesc chiar pe sensei Lee si Guy. Spuse Toru,avand o sclipire in ochi.
Baietii mergeau pe drum,spre cladirea Hokageului,apoi realizand ce se intampla...
- Atiii vaazuuut? Naruto Sensei poate sa zboare. Cine ar fi crezut? Exclamand Toru.
- Paaii,in razboi,Naruto putea levita,avand puterea eremitului celor 6 cai. Completandu-l Tamae. "Binee ca le stii tu pe toate,esti o enciclopedie." Auzindu-se din gura lui Gao.
Apropiidu-se de biroul Hokage-ului baietii mergeau relaxati trecand pe langa colegii lor din academie,care tot sosoteau despre plecarea lor in prima misiune ,si intoarcerea teferi si nevatamati,abea dupa o zi,ramanand surprinsi cu cata precizie au dus la bun sfarsit misiunea.
- Baieti,am inteles ca v-ati descurcat de minune in misiunea voastra de tip B... Insa daca eu eram acolo din prima zi eram inapoi,voi sunteti preaa (...) 
- Hmmm,tine-ti gura floricico,daca erai in locul nostru iti tremurau chilotii,am avut niste ninja exceptionali,tu nu aveai cum sa le faci fata,tu nu-i poti face fata nici lui Gao. Il oprii Toru pe colegul lor si totodata rivalul celor trei din academie, Aki Hanae. Ranjind si tragand umpic cu ochiul catre Gao.
- Ce vrei sa spui cheliosule? Eu sunt slab? Ai vazut ce i-am facut acelui ninja,asasinii mei l-au coplesit. Strangand din pumn si tipand la Toru. "Mdaaa... Asa se spune cand te salveaza Tamae,tigrule inlantuit. Adauga Toru,ironizandu-l."
- Si tu,ce vrei floricel? vrei cumva o lupta? pentru ca deja sunt foarte obosit,si trebuie sa ajungem la Hokage,asa se intampla cand ai misiuni si trebuie sa raportezi,nu te plimbi prin sat. Il ironiza acum pe Aki,care era plin de furie,insa nu dorea nici o lupta.
- Haide Aki,Kiba Sensei vrea sa ne intalnim cu el in partea de Nord a satului,nu stim despre ce este vorba,si ne vom intalni acolo si cu Kazuo. Rosti colega lui Aki,Inari Jin.
- Buna Inari,ce faci? Eu tocmai am sosit dintr-o misiune cu succes de rang B,mi-am distrus adversarul. Se lauda Gao,care o placea pe Inari inca de mici din academie.
- Nu-mi pasa,haide odata Aki,nu vreau sa fiu mustrata de catre sensei din cauza ta... Apoi il ia de ureche,tragandu-l dupa ea.
- Auu Auu Auu,mai usor Inari,vin de buna voie,cat despre voi,o sa va inving pe toti trei,nu va dati mari ca senseiul vostru este Naruto. Tipa si arata pumnul celor trei.
La intrarea in cladirea Hokageului,Bulma isi ridica cateva semne de intrebare. "Totusi,cine este noul Hokage la care mergem noi,daca Lady Tsunade este plecata?" 
- Pai,sa vedeti,s-au intamplat multe,si a renuntat la acest titlu (...) "Urmatorul fiind Kakashi." Il completa Vegeta.
- Exact. Afirma Naruto.
- Dar tu de unde stii Vegeta? ai mai venit pe aici in lipsa noastra? Spuse Goku mirat.
- Nu,prostule,uite-te pe monument,este fata lui. Il intepa Vegeta.
Toti cei sase intrara pe rand in cladire(...)
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeSam Feb 11 2017, 00:17

Toata lumea se holbeaza.



Toti cei sase intrara pe rand in cladire,iar cei ce lucrau acolo se uitau mirati la ei,unii erau mici copii cand povesti despre ei se auzeau,altii erau copilandri,dar nimeni din generatiile mici de atunci si cele de acum nu i-au vazut. Si ei au observat ca erau tintuiti cu privirea,insa si mai evident era faptul ca toti se oprisera din ce faceau si se uitau la ei. "Nu cred,sa fie oare ei?..."   "Deci asa arata..." se auzea pe holurile cladirii Hokageului.
- Nuuu se poateee,cine este aici. Nu credeam ca voi mai prinde ziua sa va revad,si totusi,eram foarte mic atunci cand v-am cunoscut. Vorbi Konohamaru cu un aer usurat,venind spre ei cu mainile deschise.
- Heeeii,tu esti acel baiat,de la turneul Tenkaichi,cel ce a luat bataie de la nepoata mea. Spuse Goku. Cat de mare ai crescut,se vede ca te-ai antrenat,oare esti mai puternic?
- Hee heee,am crescut,si acum,nu ca ma laud,dar sunt capitanul unei divizii din fortele speciale ale Satului ascuns intre Frunze.Sopti catre Goku,ranjind.
- Ouuuu,ce tare e asta,presupun ca esti foarte puternic daca ai o asemenea functie.
- Imi pare bine sa va revad pe toti,si presupun ca daca sunteti aici,ati venit sa-l vizitati pe Kakashi-Hokage.
Toti afirmara chestia asta,insa cand sa inainteze spre camera Hokage-ului,din spate o mare zarva se auzea. Baietii alergau spre caldire lasand praf in spate.Tamae,care nu ii lua in seama pe cei doi care se intreceau alerga in paralel cu ei,vazandu-i cum se dojenesc,se imbrancesc si se impiedica unul pe celalalt.Inainte ca sa se ajunga la usa cladirii,Gao,care era umpic inaintea lui Toru,invoca doua clone de pamant pentru al incetinii,insa Toru nu a fost deloc afectat de acele clone "Prea incet Gao." si sari peste ele apoi,cei doi erau umar la umar. "Sa-ti arat ca te bat corect,nu voi folosi nici o tehnica,cine ajunge primul castiga trei portii de ramen din partea celuilalt." Dupa ce miza s-a marit,pentru ca pariul era pe o portie,amandoi trageau de ei,sub privirile tuturor,cand se apropiara de usa,din cauza vitezei,Toru isi pune capul la contributie,si vazandu-l pe Gao ca nu este atent fiind foarte concentrat pe usa,il impinge umpic din sold si din umar,Gao intrand in tocul usii iar Toru direct pe usa strigand: "Castigatooorrr".
- Heiii,nu e corect... De ce ai facut asta? Ii arata pumnul lui Toru.
- Ai uitat de clonele tale? Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! Raspunse Toru...
- Hei baieti,ce-ar fi sa ne urmati si sa nu mai faceti zarva,mergem catre Kakashi-Hokage,aratati umpic respect. Le spusese Naruto.
Toti trei au intrat in cladire si ii urmareau pe cei mari,insa toti ochii erau atintiti ba pe Goku,ba pe Vegeta,ba pe tot personalul care se holba la ei.
- Pssst,hei,crezi ca piticul asta este la fel de puternic,precum cel in portocaliu? Il intreba Toru pe Tamae in soapta,ca nu cumva sa fie auziti.
- Hei,Gao,ce ai zice sa te concentrezi putin pe tipi acestia,masoarale umpic puterea. Se intoarse Tamae si sopti catre Gao. "Am facut deja asta,nimic nu pare deosebit la ei,par a fi si mai slabi ca pustiul pe care l-am batut,insa ati vazut ce putere imensa a dezvoltat.Totusi,ma intreb,care este treaba cu piticul asta." Se tot sosoteau baietii intre ei. Totusi Vegeta,care ii auzea,doar intoarce un pic capul si isi schimba grimasa fetei,acestia facu un sunet ca niste catelusi speriati si se uitau in alta parte sperand ca acea privire sa nu mai fie atintita asupra lor.Drumul lor continua si ei urcau acum la primul etaj al cladiri,pe scari,toti erau tacuti,inafara de Genkei care tot intreba de ce toti poarta uniforma si au la ei arme,insa Naruto se intoarse la el si ii spuse ca aceste chestii vor fi clarificate un pic mai tarziu de catre elevii sai,cand vor iesi sa-i arate unpic imprejurimile satului.Acum toti erau la usa lui Kakashi,Naruto,care era cel mai aproipiat de el,bate la usa si il roaga respectuos sa ii lase sa intre,bagand doar capul ca sa nu isi dea seama ce oaspeti sa afla la usa,apoi ii invita pe cei trei elevi ai sai,lasandu-i pe luptatorii Z afara cu Konohamaru.
- Salut baieti,as vrea ca Naruto sa prezinte misiunea de la cap la coada,fara ca voi sa-l intrerupeti. Baietii auzind asta si vazand privirea lui Kakashi,mai ales cicatricea de la ochiul stang,se infricosara si se gandira de ce atatea priviri infricosatoare astazi? 
- Pai,Kakashi-sensei,inainte de a ajunge la locul unde aveam ca misiune sa spionam,am facut un popas pentru a dormi si a manca,unde am fost atacati de catre trei ninja ai satului fulgerului,spunand ca sunt niste experimente,unul dintre ei chiar fiind Kkekkei Touta,folosind stilul particulei al batranului Oonoki.Insa fiind doar niste experimente,nu era atat de puternic asa ca lucrand in echipa,Gao si Tamae au reusit sa-l doboare si sa-l imobilizeze,Gao fiind momeala iar Tamae cu un jutsu de transformare a reusit sa se infiltreze langa inamic prinzandul in Jutsul lui 8 tigrame 64 palme. Apoi fiind 4 contra doi,puteam sa spunem ca Toru isi conducea adversarul,fiind slab la taijutsu,Toru a facut o treaba perfecta,pana sa apara ei.
- Ce? Sa inteleg ca si-a bagat cineva nasul in misiunea ta Naruto? Intreba Kakashi surprins.
- Nu,baietii stiu ca afost un test. I-am adus aici pe cei care au intrerupt testul,la care baietii s-au descurcat foarte bine.Pot intra? Intreba Naruto.
- Daca pot intra? Sigur,dar inainte de asta,vreau sa le adresez cateva cuvinte baietilor. Sunteti atenti? "Da Domnule.Striga ei puternic." Ok atunci,voi incepe cu cateva cuvinte de lauda. M-am gandit ca aceasta echipa va da roade,deoarece sunteti si prieteni,si concurati unul impotriva celuilalt,as vrea sa faceti asta si atunci cand va antrenati,sa treceti impreuna peste barierele puterii si nu numai,sa va sprijiniti si sa va ridicati de jos unul pe celalalt. Nu am cuvinte de tristete,deoarece,dupa spusele elevului meu,voi v-ati descurcat excelent la prima voastra misiune,si cu luptele dar si cu frica,din partea consiliului satului,vi s-au pus la dispozitie 60.000 de Ryo de fiecare "Uaauuuu,nu se poate..." Strigara baietii fiind fericiti."Linissteee". Spuse Kakashi tare. Cheltuitii cum se cuvine,si aveti grija cu antrenamentele. Aveti incredere in senseiul vostru,pentru ca este cel mai bun Shinobi al satului,veti invata multe. Sunteti liberi.
- Acum,sesnei,vreu sa ii invit pe cei care au intervenit in misiune. Spuse Naruto.
- Hei, Kakarroto,asta este o lipsa de resepct? De ce ne tine afara? Ridica Vegeta pumnul.
- Hei,Vegeta,ia-o usor,pana la urma,politica satului lor este sa asteptam pana isi termina raportul. Ii spuse Goku lui Vegeta care era enervat.
Deodata usa se deschise larg,si cei 6 au fost poftiti inauntru.Kakashi vazandu-i se ridica in picioare si da scaunul mai in spate,apoi venind in fata biroului,ii invita pe luptatorii Z sa pofteasca "Poftiti,potftiti... Bine ati venit pe la noi!" Si apoi intinde mana si o strange celor 3 barbati apoi pe Genkei il mangaie pe cap. 
- Doamne,cat timp a trecut de cand nu v-am vazut,foarte mult,si va mentineti al naibi de bine,cum reusiti? Intreba Kakashi.
- Pai sa vedeti,si mie imi pare bine sa va revedem,si pe dumneavoastra si satul,chiar nu ne asteptam sa mai trecem,dupa ce nu ne-am vazut de mai bine de 12-13 ani,nici nu stiu cat a trecut. Insa am venit aici cu o mare rugaminte. Si daca putem sa va cerem un favor,ar fi nemaipomenit. Spuse Gohan bland,cu mana pe umarul lui Genkei.
- Imediat ce imi spuneti care este secretul vostru,mi-ar prinde bine acum,si eu am ajuns un mosulica din pacate... Rosti Kakashi cu capul in jos.
- Bulma a construit o masina care-ti reda zilele tineretii,daca vrei s-o incerci esti liber.Cu o singura conditie,acest baiat sa fie antrenat de ninja din satul vostru. Spuse Vegeta repezit.
Cand Kakashi auzi clinti capul si cu o fata foarte mirata se gandea daca este posibil asa ceva,punandu-si multe intrebari.Oare este bine s-o foloseasca,oare e bine sa le spuna celor din sat,lui Tsunade si celorlalti,daca lumea ninja va afla,fiecare va veni dupa ei sa ii intinereasca,va fi un haos total,si de ce sa nu incerce pana la urma,se mai intreba,ar putea sa fie si el tanar,si mult mai puternic decat acum,ar putea sa conduca mai mult satul si sa ia decizii mai bune,poate ca si lui Tsunade i-ar fi mai bine tanara,si de ce si lordului Raikage... Insa,se mai gandii umpic sub privirile tuturor si apoi dadu raspunsul.
- Cu siguranta va vom antrena copilul,este cumva baiatul tau Goku? Intreba Kakashi,incercand sa evite raspunsul.
- Nu,este nepotul meu,baiatul lui Goten. Insa nu este atat de bun precum eram noi,doar ce l-am lasat sa se joace si sa copilareasca,insa,nu-i place lupta corp la corp cum ne place noua,ii place sa se bazeze mai mult pe tehnici,precum voi. Raspunse Goku.
- Atunci,ce-ar fi sa ii dam un apartament aici,si sa ramana in sat pentru ceva timp,vom face un shinobi foarte bun din el. Raspunse kakashi.
- Inca nu ne-ai dat un raspuns,Kakashi. Raspunse Vegeta agitat.
- Hei,Vegeta,poate ar trebui sa fi unpic mai respectuos,este totusi Hokagele satului. Il contra Goku.
- De fapt,nu voi folosi masinaria,daca se va afla de chestia asta prin lumea ninja,toti ar incerca s-o foloseasca,si totusi,am exagerat cu "mosulica",am doar 47 de ani. Raspunse Kakashi. Vegeta dadu usor din cap apoi Naruto intrerupse tacerea si spuse "Ce ar fi sa ii aratati voi satul lui Genkei baieti? si va rog,imprieteniti-va cu el." "Am inteles sensei." raspunsera baieti,apoi plecara usor din camera,pierzandu-se in intunericul holului."Deci,daca am clarificat toate chestiile astea,ce-ar fi sa iesim umpic la aer,sa ne plimbam prin sat,ne-am dezvoltat mult in ultimi 10 ani,multe familii de prin alte tari au venit spre noi,alte clanuri precum Clanul Yashushi din tara apei,mai exact din satul ascuns in ceata,si multi alti".In timp ce Kakashi povestea ce s-a intamplat in cei 10 ani de cand nu s-au mai vazut,toti iesira pe usa si parea sa-l urmeze.Ajunsi pe aleile orasului,toti sateni se uitau la ei holbati,nemaivazandu-i si nestiind cine sunt,mai ales ca erau cu Hokagele si cu Naruto.In acest timp,Kakashi nu baga de seama si le arata vizitatorilor locuri precum districtele satului.Da,satul avea acum districte.Suferind schimbari majore,dar nu din pacate,ci din fericire.
Satul Konohgakure era acum mult mai extins si mult mai modernizat,cu toate ca simbolul frunzelor si al naturi nu s-a schimbat,copacii ramanand totusi un desis in satul ascuns intre frunze.Acum cladirile erau mult mai mari,si pe langa case au venit si blocurile.Unele familii care au cerut drepturi majore erau impartite in districte. Districtul 1 afalndu-se in Nord,le revine celor din Anbu,care pregatesc misiuni de rang S si chiar si-au creat familii si locuiesc acolo.Districtul 2,situat la polul opus la districtului Anbu,este cartierul clanului Yashushi,cel din care Toru face parte,un clan al apei,au propriile lor terenuri de antrenament,in conditii de ploi,umezeala dar si la alte nivele mai inalte cum ar fi controlul total al jutsului folosind apa,precum rechini lui Kisame.Familiile originare venind din tinutul apei dar au cautat in Konoha linistea,refuzand sa fie ninja.In Vest sunt clanurile care se inteleg bine,precum clanul Hyuga ,Aburame si clanul Yamanaka. Li se pun la dispozitie tot ce au nevoie pentru as performa abilitatile si spiritul de lupta. Kakashi a facut din satul frunzei un sat mult mai ordonat,avand la baza o strategie minutioasa,conceputa de el si de Shikamaru. Clanurile sunt impartite in districte care sunt la perifriile orasului,ele incercuind intregul oras,ca atunci cand cineva ar vrea sa lupte sau sa atace satul,primi care vor fi atacati,vor fi shinobi,iar lumea va putea fi evacuata in caz de urgenta majora.
- Hei,am o idee. Daca am da o petrecere in cinstea faptului ca a fost numit Kakashi,Hokage. Am putea sa o facem in curtea din spate. Spuse Bulma,la care toti reactiona cu placere.
- S-ar supara cineva daca am mai veni cu alte persoane? Mi-as dori ca si Sakura sa vina pe langa alti cativa invitati. Spuse Naruto.
- Heei,portocaliule,poate veni oricine,dar cand ne-am vazut am pus o intrebare la care nu mi-ai raspuns. Rosti Vegeta nervos.
- Despre ce este vorba? Intreba Kakashi.
- Am intrebat unde este Sasuke. Si nu as vrea sa ma mai repet. Ridica umpic tonul Vegeta.
- Pai,Sasuke este acum plecat,dar il vom anunta despre petrecere,de-ndata ce ne veti spune si cand va fi petrecerea.
- Pai,peste 3 zile,trebuie sa aranjam totul. Spuse Bulma.
- Noi nu mai stam,va asteptam peste trei zile la noi. Il lasam aici pe Genkei,si va veni cu voi,daca nu este vreo problema. Spuse Gohan.
Kakashi si Naruto le raspunse cu un "Da" iar apoi luptatori Z si nevestele lor plecara spre casa.
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeVin Feb 17 2017, 19:38

Uau,cat de frumos.
Nici n-am ajuns bine,si ne batem.


                                                     
Pe strazile satului,copiii erau tacuti,Gao lovit la cap,iar Toru ranjea pe sub mustati.Amandoi uitandu-se in alte parte.
- Hei,Genkei,nu? Ce ai vrea sa stii despre satul nostru? Il intreba Tamae.
- pai,l-am intrebat pe profesorul vostru,de ce toti poarta veste si au arme,cand te poti bate cu pumnii. Spuse Genkei.
- Paaii,de unde sa incep? Vestele acelea indica gradul din satul nostru. Noi circulam pe niste reguli stricte.Fiecare copil care doreste poate sa faca "Academia Shinobi" unde sunt invatati reguli si minimul stilului de lupte.Apoi,daca vei lua examenul,vei fi Genin.Genini sunt impartiti in categorii de cate 3 pe echipa,cu un lider supranumit Sensei de grad mai mare,gradul Jounin. Noi facem misiuni de grade mai mici,cum ar fi D si C. Urmatorul grad este Chunin,cel care a trecut de examenele Chunin,si este privilegiat sa poata fi trimis in misiuni de gradul B sau A,misiuni cu riscuri mari de moarte si de asasinare. El poate chiar sa fie trimis intr-o misiune cu alti Genini fiind capitan.Urmatorul grad este Jounin,la fel ca Naruto,si ca cei cu vesta aceea pe ei. Acea vesta este pentru protectie in misiuni,iar armele sunt pentru asasinarea mai usoara.
- Uaauu,cate informatii.Esti prea destept Tamae. Spuse Gao.
- Macar el sa mai ridice standardul,daca tu-l cobori atat de mult. Spuse Toru razand de Gao.Lupta aceasta dintre cei doi,nu a fost dintotdeauna atat de apriga,insa,pe cand erau la academie,Gao a ras in fata tuturor de Toru,facandu-l mic si chel apoi dandu-i pantalonii jos.Toti colegii au ras de el,si enervat la culme,Toru,i-a pus pumnul in fata si i-a promis ca este ultima data cand va mai pierde sau va mai fi facut de ras de catre Gao.De atunci,Gao este victima numeroaselor intepaturi,jigniri si concursurilor castigate de catre Toru.Baieti se indreptau catre "Ichiraku Ramen" unde Gao avea sa-i plateasca lui Toru 3 portii de ramen.In timp ce mergeau,Tamae ii explica lui Genkei,cum sta treaba in satul lor si pustiul venit de departe parea ca intelege despre ce este vorba.Intre timp,Naruto ajunse acasa unde il gasi pe Boruto,stand si jucandu-se cu sora lui mai mica,el vazandu-i ii luase in brate apoi se arunca in pat cu ei,copiii razand si zbenguindu-se bucurandu-se de afectiunea transmisa de catre tatal lor.
- Unde este mama voastra? Trebuie sa vorbesc ceva cu ea. Spune Naruto pe un ton foarte serios.
- Tatii,am gresit noi cu ceva de esti asa de suparat? Intreba Himawari umpic speriata,in timp ce Boruto isi fixa privirea catre Naruto.
- Nu dragi mei,doar ca vreau sa vorbesc ceva cu ea,peste 3 zile trebuie sa mergem undeva si voi ar trebui sa va pregatiti. Spuse Naruto. 
- Uaauu,mergem la Mall? O sa-mi iau iarasi multe haine. Raspunde Boruto uimit de spusele tatalui sau.
- Nu,nu mergem la nici un mall. Va fi o surpriza pentru voi,vom merge la niste vechi prieteni cu care m-am revazut de curand. Clarifica Naruto situatia.
- Naruto,ce prieteni? Intreba Hinata,care abea a ajuns de la piata si statea cu pungile in pragul usi,uimita pentru ca nu-si aducea aminte despre ce prieteni vorbeste Naruto.
- Pai,sa vezi,cat eram in testul elevilor mei,Goku cu Vegeta,Bulma,Chichi,Gohan si nepotul lor Genkei au aparut pe neasteptate,apoi am venit in sat si am fost sa-l vizitam pe Kakashi Sensei,si ei ne-au facut propunerea de a merge peste trei zile la ei pentru o petrecere in cinstea numiri lui Kakashi Sensei,Hokage. "Dar asta a fost acum 10 ani,ii raspunde Hinata cu un zambet usor." Daaa,pai,stii ca nu am mai tinut legatura cu ei,asa ca de ce nu? Ma voi duce acum s-o anunt pe Sakura.
- Bine,poti sa mergi,dar sa vi acasa pentru cina,voi gati Ramen. "Uaauu,rameeenn,rameeenn."Strigau copiii fericiti din cale afara."Ramenul tau este cel mai bun,abia astept." Raspunse Naruto,apoi se incalta si pleaca.
In birou,Kakashi era ingropat de harti,dar parca rasufla usurat cand aude trei ciocanituri la usa,apoi usa s-a deschis si o figura feminina cu un par maroniu si lung pana la fund intra,intr-o tinuta neagra,apoi se pune in fata biroului.
- Oh,nu mai veneai odata. M-am saturat de toata hartogaraia asta.Parca mi-e dor de o misiune,insa de cand cu pace,toti parca ne-am ramolit. Spuse Kakashi catre fata de o varsta apropiata lui.
- Daaa,deja ma ia somnul cand ma uit la atatea harti... Si totusi,diseara ai planuri? As vrea sa gatesc ceva. Raspunse ea.
- Nu am asa planuri marete,mi-ar prinde bine totusi un peste.Dar peste trei zile as vrea sa ma insotesti,niste prieteni vechi dau o petrecere in cinstea mea,pentru ca am devenit Hokage. 
- Haaa haa haaa,chiar e amuzant,au trecut 10 ani,si abia acum primesti o petrecere,scumpule? Inca surazand.
- Eh,nu am mai tinut legatura cu ei de aproximativ 12-13 ani,doar ca acum au aparut,intr-un fel imi pare bine.
- Ce fel de prieteni sunt astia? Chiar nu te-am auzit in ultimi 6 ani sa vorbesti despre ei.
- Pai,ne-au ajutat cand Orochimaru a vrut pentru a 2-a oara sa distruga satul,si inca odata,dar memoria ma lasa... Apoi au disparut din peisaj. Dar totusi,as vrea sa ma insotesti.
- Si aici cine va ramane? Intreaba ea.
- Il voi lasa pe Shikamaru,am incredere maxima in el.
- Aaaa,pe copilul minune. Raspunse ea.
Apoi fata misterioasa iesi din birou si pleca spre iesire.Cioc,cioc,cioc... Se auzea la alta usa,de data asta,Naruto,la usa Sakurei batea de zori,cand deodata o micuta frumoasa cu parul negru ii deschide. "Oh Sarada,mama ta este acasa? Intreaba Naruto." "Da,dar acum face o baie,poti sa intri unchiule,fa-te comod." Sarada il pofti pe Naruto in casa,iar acesta intrind,se descalta si merge catre sufragerie. In acel moment,Sakura,iesind de la baie cu prosopul,se loveste de Naruto,si cad amandoi in fund,Sakurei cazandu-i prosopul. --Ce moment jenant... mama-- Gandeste pe moment Sarada.Naruto,rosu in obraji,se uita la sanii lui Sakura,si ea la fel de rosie nestiind ce sa zica,isi trage repede prosopul,intra in baie,apoi cand iese il loveste pe Naruto direct in cap. "Nenorocitule,cum poti sa ma impingi,si la mine in casa,si sa imi cada si prosopul." Apoi mai primeste una."Dar tu ai iesit,eu nu am facut ni... TAACIII,tu esti vinovat.Apoi mai primeste un pumn." 
- Totusi,Naruto,de ce esti aici? Intreba mirata Sakura dupa ce s-a imbracat.
- Pai,n-o sa-ti vina sa crezi,m-am intalnit cu Goku,Vegeta,si restul,au spus ca in trei zile vor da o petrecere si vor sa mergem la ei.
- Ceee? Ei? Dar cum asa? Dupa atata timp...
- Da,deci am venit sa te invit. Si o poti lua si pe sarada,acolo va fi si Boruto,si Himawari,si baiatul lui Goten,Genkei.
- Wow,cum a trecut timpul Naruto... Ce tineri eram,acum avem copii.
Sarada se uita catre ei,si la auzul vestii ca acolo va fi si Boruto,a inceput sa se inroseasca si i se afisa un zambet micut pe fata.
- Acum trebuie sa plec,Hinata face ramen,abea astept.
- Bine Naruto,pa. Pa unchiul.
Cum toate erau aranjate,Naruto dand de veste la toate persoanele apropiate baietilor Z,acum se indrepta spre casa,insa,in drum,mai avea o scurta oprire.Ajungand la "Ichiraku Ramen",mare zarva era inauntru,cei patru pustiu ai sai era inauntru,insa Gao,Toru si Tamae se certau... Este o mare mirar ca Tamae a intrat in jocul celor doi colegi,el fiind catalogat cel mai calculat din echipa,fiind pozitionati ca pe vremuri: Un pusti inteligent (Tamae) unul de mijloc (Toru) si unul teribil ca sa spunem asa(Gao)... Genkei,care era uimit de apetitul lor pentru ramen,insa pe deasupra,Tamae mai cerea si galusti,s-a tras intr-o parte mai putin populata,el fiind un baiat caruia nu-i place sa fie privit de toti ceilalti oameni din jur,si totusi nu este de condamnat,zarva se auzea de afara unde Naruto uimit auzea strigatele "Este 7-5 pentru mine,voi pierdeti...". Parea sa fie vocea lui Tamae,care in fata mancarii isi dadea arama pe fata fara sa tina cont de alte persoane.Nici Gao nu era mai prejos,mai cerand o portie,insa,Toru le spusese ca el este plin si trebuie sa mearga acasa,tatal sau il asteapta pentru antrenament."Hei,Toru,de acum incolo trebuie sa ne antrenam si impreuna,lucrul in echipa arata adevarata putere si clasa shinobilor." Intervenii Tamae."Ai pus bine problema,insa,cu lenesii astia doi,nu ai ce face." In momentul acela Gao scoase limba la Naruto,care rostii cuvintele acelea din spatele lor,tocmai intrat.
- Stii ca te pot vedea,Gao. --Asa atent este-- Se intreba Gao.
- Ce faceti aici,Naruto Sensei? Intreba Toru.
- Am venit sa-l iau pe Genkei,el va dormi la mine in seara asta,asa ca,terminati si voi cat mai repede si duceti-va acasa. Le transmite Naruto elevilor sai.
- De ce trebuie sa merg la dumneavoastra? Nu pot merge acasa?
- Nu,unchiul si bunicul tau impreuna cu ceilalti au plecat acasa,asa ca vei sta la mine o perioada... Peste 3 zile vom merge toti la Vegeta,asa ca-i vei vedea acolo. Ii raspunse Naruto.
- Prin toti te referi la tine,Hokagele si Konohamaru,Naruto Sensei? Intreba Toru.
- Nu,ma refer si la voi. 
- Ehh,Foarte bine atunci.Eu am sa plec,la revedereee. Striga Toru si pleca repede.
--Oare de ce o fi plecand asa repede?-- Se intreba Gao... "AAAAAAA,nenorocitul,nu mi-a lasat banii pentru restul de 2 ramen." striga Gao intelegand graba lui Toru.
Toti au plecat spre casa,Naruto era bombardat cu intrebari din partea lui Genkei la care ii placea sa raspunda,Tamae ajunsese cu bine acasa unde era asteptat de mama sa si tatal sau,Gao la fel... Iar Toru mergand direct pe lacul de antrenament al clanului Yashushi."Stii ce trebuie sa faci da?" Il intreba tatal lui Toru... "Da,manipulez Chakara in picioare apoi in maini,pentru a sta pe apa si pentru a o controla..." Zis si facut,Toru era mult mai talentat decat lasa sa para in antrenamente si lupte,apa isi lua forma dupa bunul sau plac,iar chakra din picioarele sale avea un nivel constant. --Eh,se pare ca devin din ce in ce mai puternic,sa vedem tu unde vei ajunge Gao.-- 
- Acum vei sta si vei exersa Vortexul gigant,deja stii sa faci asta insa perfectionarea este cea mai importanta,trebuie sa le arati tuturor ce shinobi bun esti si cat de bine te poti descurca.
- Hei,tata,sa stii ca Naruto Sensei a spus ca peste trei zile vom merge cu el la niste vechi prieteni in vizita.
- Tu? Alaturi de Naruto? Si colegii tai presupun. Raspunse tatal lui Toru mirat.
- Da,eu,colegii mei,Kakashi Hokage,Konohamaru sensei si Doamna Hinata cu copiii.
- Iti voi da voie,doar in cazul in care iti vei duce vortexul la un alt nivel,apoi,odata vortexul perfectionat te voi invata o tehnica extrem de puternica...
Era aproape de amurg,cand Naruto ajunsese acasa si copiii sarira pe el de la usa,bucurandu-se ca tatal lor s-a intors.
- Hei,copii,terminati cu joaca,avem un oaspete astazi,si pe langa asta,imi este si foame. Spuse Naruto dandu-i jos de pe el usor. Genkei intra umpic sfios fiind atintit cu privirea de cei doi mici ursuleti ai lui Naruto si Hinata.Dar din bucatarie Hinata iesi cu o carpa in mana:
- Deci tu esti nepotul lui Goku,ia loc te rog,masa este aproape gata. 
- Deci,ei sunt cei doi copii ai mei,Boruto si Himawari,iar el copii,este Genkei... Pe parintii si rudele lui le veti cunoaste peste trei zile,exact cum va-m anuntat,si dupa ce mancam aveti voie sa va jucati pana la ora 10:30.
- Suuupeeerr tataa,ii voi arata si lui jocurile mele. Raspunse bucuros Boruto.
- Va multumesc pentru ca imi oferiti masa,chiar mi-e foame. Intervenii Genkei.
--Cu toate ca avea trei castroane in fata la Ichiraku,tot ii este foame,se vede ca este din aluatul lor.-- Gandi Naruto.Au trecut 2 zile de cand Toru se antrena neincetat,a dormit doar 7 ore in ultimele 48 si nici ca voia sa se dea batut,insa mai era o zi pana la plecare si tatal sau il supraveghea de aproape.Vortexul sau crescuse si aproape ca era cat al tatalui sau,un bine cunoscator al stilului apei si totodata foarte puternic,fiind liderul clanului Yashushi.
- Toru,ai perfectionat foarte bine in aceste 2 zile Vortexul tau,acum,sa vedem cat de mult ti-a crescut puterea. Se adresa tatal sau catre el.
- Stii ce tata? Chiar as vrea sa vad,ziua cand te voi intrece se apropie cu pasi repezi,arata-mi puterea ta. Se adresa Toru catre tatal sau. Acum cei doi erau fata in fata,pe apa,unul se uita in ochii celuilalt la o distanta destul de mare cat sa se vada diferenta,niciunul nu schita nici un gest pana cand Toru incepu sa creeze semnele,aceleasi semne incepe si tatal sau sa le faca,aproape la indigo insa Toru este mai in fata. Deodata tacerea este rupta si din gura amandurora se aude: "Stilul apei - Vortexul urias." In acel moment doua forte s-au izbit una de alta,fiecare impingea cu forta,insa pentru ca Toru era mai obosit si fara foarte multa Chakra ceda aproape imediat jumatatea sa in fata tatalui.Vortexul tatalui se apropie repede de Toru,insa acesta se forteaza si gaseste in el puterea de a restabili totul.Acum puterile sunt iar la egalitate,insa,din gura lui Toru se aud cuvintele "Sunt tot mai aproape tata." apoi cade in timp ce pierde controlul asupra vortexului,in timp ce tatal sau isi micsora puterea.In acel moment,mama sa care venea sa-i aduca de mancare il vede pe tatal sau cum il cara pe umar venind spre ea care se simtea ingrijorata.
- Tooruu,esti bine?? Intreba ea speriata?
- Mama,o sa-l ajung pe tata,in scurt timp diferenta dintre noi va fi nula. Zicea baiatul care era foarte extenuat.
- Acum te vei odihni,Toru,iar cand te vei intoarce te voi invata tehnica cea noua,maine pleci asa ca este nevoie de tine sa fi mai mult treaz decat adormit. Il informa tatal sau. Iar baiatul aproape adormit ii raspunse "iti este frica sa nu invat prea repede tehnica si sa o fac mai puternica decat o faci tu,tata?" il intreba copilul... In acel moment,tatal sau il da jos de pe umar,il pune in fata lui,se coboara la nivelul sau si in timp ce-l mangaia pe cap,ii rosti "Sunt mandru de tine fiule,cu puterea ta vei putea ajuta satul acesta." In acel moment,mama sa izbugnii in lacrimi vazand ce atitudine de om cu responsabilitati si cat de perseverent este Toru.In timp ce erau acasa,dupa ce baiatul a mancat apoi sa dus in pat,aparu si Naruto care batu la usa.
- Buna ziua,Yuudai,Uta. Pot intra? Am venit sa-l anunt pe Toru despre plecarea de maine.
- Chiar te rog,Naruto Sensei. Il poftira cei doi in casa.Insa,este o mare problema,fiul nostru a practicat azi si ieri un antrenament foarte dur asa ca acum se odihneste. Spuse Uta,mama lui Toru.
--Ce? Toru se antreneaza deja cu tatal sau? Cu un om atat de puternic?-- Se gandi Naruto.Stand pe canapea.Parintii lui il intrebau despre comportamentul sau,despre cum s-a descurcat in testul perceput de catre Naruto,acestia incantati ca el ii este Sensei,Naruto raspunzandu-le tot timpul cu bunatate.Acum veni timpul sa plece dar nu inainte sa le aminteasca sa-l anunte pe Toru,ca Goku va fi in sat sa-i ia la ora 11. Dar era bine,Toru dormea de la ora 6 iar 14-15 ore i-ar fi prins bine ca odihnia. Seara trecu calma iar la ora 10 toru era deja la locul de intalnire,cu alte haine fata de cele de antrenament,imbracat frumos,pe de alta parte,el era singurul ajuns la acea ora,insa isi vazu peste 20 de minute compatriotul sau,pe Gao,care si el veni tot la fel,imbracat frumos,doar nu putea venii in hainele de zi cu zi,la cat le-a povestit Naruto si Genkei despre aceasta familie si cat de bogati sunt.
- Hei,se pare ca rana ti-a trecut de la cap. Nu era frumos totusi sa vi batut tocmai la un eveniment ca acesta. Il atata umpic pe Gao.
- Nu te voi lasa sa-mi strici ziua. Si uite,vine deja Konohamaru.Heeeiii,Konohamaru Senseei,aici suntem. Deja apucasera sa se stranga,toti cei invitati: Naruto,Hinata,Boruto,Himawari,Sakura,Sarada,Kakashi cu iubita acestuia,Gao,Toru,Genkei si in ultimul rand Konohamaru.Dar cineva lipsea,acela era Tamae,care tot timpul are obiceiul de a intarzia.Goku ajunse acolo si spre surprinderea lui,nu-i venea sa creada. "Uaaaa,cine sunt acesti doi copilasi?" Apoi o lua in brate pe Himawari si o arunca in sus jucandu-se cu ea.Himawari razand sub privirile lui Boruto care nu-l mai vazuse pe tipul acela,si nu mai vazuse un asa tip musculos de la Ay,al 4-lea Raikage. "Iar ea este sotia ta? Hinata? Si el este pustiul tau? Doamne ce repede au trecut ani... Cred ca cei de acasa abea asteapta sa-ti cunoasca copiii,daca eu m-am bucurat asa tare,dar ei.Ohhh si Sakura,ea este fetita ta? Cat de frumusica este... Esti si tu un ninja medical?" Intreb Goku care nu se mai opri din vorbit. "Hei,Hokage Kakashi,a trecut atat de mult timp,vad ca ai avut vreme si pentru o prietena,radea pe sub mustati Goku care era uimit sa vada noile generatii." Discursul sau interogatoriu fu oprit de un strigat tare si ascutit: "Staatii,nu plecati,am ajuuunss.". Gafaia Tamae. Odata ajuns,toti se luara de mana iar Goku se concentra spunand "Ok,am plecat." Odata ajunsi acolo niste mese frumos aranjate se vedeau pe langa o casa extraordinar de mare,si o gramada de lume ii astepta. "Uaaauuu,ce casa maaree." spun Gao,Toru si Tamae la un loc.O gramada mare de oameni erau asezati in fata gradinii unde mesele erau puse foarte frumos,cu ornamentel extraordinare,din cristale,in forma de lebede,berze sau chiar in forma de delfini care innotau in tandem,se uitau unii la altii si nu stiau ce sa zica,cine sunt,care sunt,unii nici nu se cunosteau... Parca se uitau si nici nu le venea sa creada ce au in fata ochilor."Pssstt,baieti,de ce tipul acela este verde?" Intreba Toru,fara sa stie ca Piccolo il poate auzi,dar imediat se rupse tacerea si Bulma ii chema pe invitati sa pofteasca in frumusetea petrecerii,sa se simta cat de bine pot,cat de comod si sa faca fiecare cunostinta,doar ce abea astepta sa vada cine sunt toti.
- Nu-mi vine sa cred,sunteti atat de multi,dar nu stiu aproape pe nimeni... Multe fete noi,vad si doi copilasi dragalasi aici,oare sa fie ai tai Naruto? Se apleca Bluma spre ei apoi ii mangaie iar pe Boruto il trase da falci.
- Cum v-am invatat copiii? Intreba Hinata.
- Buna ziua,bine v-am gasit,eu ma numeste Himawari iar eu Boruto. Incantati de cunostinta. Copiii amandoi parca spuneau o lectie invatata la scoala,insa era una de viata. Bunul simt,pe care cei doi il aveau.
- Vaii,ce copii frumosi,nu-mi vine sa cred,Naruto,ai ajuns un asa barbat incat ti-ai educat copiii bine,cu ajutorul Hinatei,deisgur,nimic fara nevestele voastre,nu baieti? Spuse Chichi.
- Si tu,Kakashi Hokage,bag seama ca nu mai rezistai ca burlac. Este o fata foarte frumoasa,dar voi nu aveti nici un copil? Intreba Bulma fara rusine.
- Pai,titlul de Hokage imi ocupa atat de mult timpul incat nici pentru ea nu mai am.
- "Ea...",cum se numeste ea? 
- Ma numesc,Mei Terumi. Sunt incantata de cunostinta cu dumneavoastra,cat si cu dumneavoastra,cum va numiti?
- Eu sunt Bulma,iar morocanosul de acolo este sotul meu Vegeta,cel cu parul albastru este baiatul meu Trunks.
- Chichi ma numesc,si eu sunt neasta lui Goku,cel care v-a adus aici,iar ei sunt bietii mei,Goten,cel mic si Gohan cel mare,iar ei sunt nepotii mei,Genkei,cel mic si pricajit,si Pan!
Acum toata lumea era imprastiata,fetele stateau una cu cealalta savurand cate o bautura scumpa,baietii si ei vorbeau,muzica suna in surdina,ce ti-ai putea dori mai mult pentru o dupa-amiaza relaxanta,mai ales de la treburile de Hokage.Kakashi,care nici acum nu renunta la masca aceea,era umpic ciudat,avand in vedere ca nu mai era in hainele de ninja,insa toti purtau pe cap inca aparatoare care avea insemnul satului.
- Hei Naruto,de mult nu am mai stat atat de relaxat,chiar ar fi bine sa facem cate o escapada ca asta. Spuse Kakashi care statea cu capul pe spate.
- Kakashi,se pare ca ai lucrat in tot acest timp,ti-ai gasit o femeie foarte,foarte frumoasa,si de treaba. Spuse Goku care era in spatele lui Kakashi! 
- Hei Kakashi,unde este Sasuke,ai spus c-o sa vina. Spuse enervat Vegeta,care era in uniforma de lupta,la fel si Goku.
- I-am trimis de veste,insa nu a dat nici un raspuns,daca va aparea asta este foarte bine. Ii transmite Kakashi lui Vegeta.
- As vrea sa vad cat de mult a crescut,sa-i vad puterea,cat despre tine Naruto,nu ai vrea sa facem o lupta demonstrativa? Il intreba Vegeta pe Naruto.
- Sincer sa fiu,am cam ruginit de la ultimele lupte... Si,in fata copiilor nu este indicat sa te bati.
- Tine cont,Trunks la 8 ani era mai puternic decat aproape tot satul vostru,deci nu este asta o scuza. Ii raspunse Vegeta. In acel moment,Naruto isi da sacoul jos,se deschide la camasa,si se duce in fata lui Vegeta. "Asta va fi distractiv".Rosti Naruto. Toata lumea era acum atenta la ei,se stransesera toti inafara de Goku si Kakashi,chiar daca el nu le mai putea face fata.Amandoi se dau inapoi,Vegeta isi ridica Ki-ul iar Naruto intra in modul Sage.Fara sa stea pe Ganduri,Vegeta il ataca,incercand un pumn frontal,spre pieptul lui naurto,dar acesta bareaza cu mainile,fiind dat inapoi cativa metri."Te-ai descurcat bine la asta,dara sa te vad in continuare." Atunci Vegeta isi ridica nivelul puterii si-l ataca iar,lovituri zburau din toate partile,Naruto era lovit dar nu cadea,iar cand Vegeta se enerva,incorda pumnul tare si-l lovi in spate,Naruto acela era doar o clona,care atunci cand disparu,la foarte putin timp,Naruto sari sa-l loveasca pe Vegeta --Al meu esti.-- Vegeta fiind lovit fix in spatele capului. "Da tataa,bravoo." Se auzea din multimea care privea batalia dintre cei doi.Din cauza pumnului,Vegeta a fost aruncat la 4-5 metri,rostogolindu-se.Vegeta se ridica,si se uita atent catre Naruto,apoi un zambet aparu pe fata lui,si se transforma in Ssj."Vedeti baieti,astia pot sa-si ascunda Chackra,ce tip de jutsu folosesc?" Intreba Gao. "Nu stiu,dar m-ati intrebat atuncidaca acest pitic este puternic,voi ce ziceti?" Ii intreba Tamae. "Analizeaza-l umpic." Raspunse Toru,apoi cu o fata foarte palida,vazand prin Byakuganul sau,acesta abea le raspunse "Imposibli,acestui om ii circula Chakra de 10 ori fata de Naruto Sensei,iar el este in Modul Sage." Vegeta ranji la Naruto,apoi cu o viteza extraordinara il ataca pe Naruto,insa acesta este vigilent si face pese 50 de clone."Am invins mai multi ca acestia in doar 3 minute." Spuse Vegeta razand apoi il ataca pe Naruto.In timp ce viteza lui Vegeta ii lasa masca pe elevii si copiii lui Naruto,acesta statea ascuns,asteptandu-l din nou sa-l prinda,dar acesta nestiind sa-si ascunda Chakra,Vegeta stia deja unde este,in scurt timp,toate clonele erau batute si fara a sta pe ganduri,Vegeta zboara spre Naruto rapid,il prinde de gat apoi il arunca de pamant. "Lupta serios." Ii transmite Vegeta. "Atunci zic sa ducem batalia asta la alt nivel." Ii raspunse Naruto cu aceeasi tarie. -- Esti pregatita,Kurama? -- "-- Da,sa-i aratam piticului ce am invatat. --". Naruto se transforma in Modul Sage Biju si astepta mutarea lui Vegeta care intarzia sa apara. "Incredibil,in acest mod,Sensei are o rotatie a Chakrei de 500 de ori,mult mai mare decat a domnului Vegeta." le-a transmis Tamae colegilor sai. "Deci nu vrei sa faci nici o mutare.Vei regreta." Ii transmite Naruto lui Vegeta,apoi,aparand in spatele lui,il loveste cu genunchiu,cu o viteza greu de urmarit cu ochiul liber,Naruto ajunge in fata lui Vegeta,lovindul cu pumnul in barba,trimitandul in aer,Naruto mergand dupa el repede,il loveste consecutiv cu pumni in stomac. "Uaaauuu,cat de bun este sensei." Spusera elevi lui,care stateau langa Hinata si copiii ei. -- Sa te vad cum rezisti la asta -- "Stilul vantului:Rasen-Shuriken." aproape sa-si atinga tinta cand Vegeta ridica capul si ii deviaza atacaul cu un pumn catre padurea din spatele curtii."Ai dovedit ca poti sa faci fata modului meu Super Saiajin,dar nu cred ca te vei descurca cu celelalte." Apoi Vegeta transformandu-se in Ssj 3,se repede spre Naruto,amandoi acum cu pumnul ridicat,aproape sa se loveasca unul pe altu,cand din cer,cade o sabie care-i opreste si le capteaza atentia.[...]
Sus In jos
Ayame
Asistent Konoha
Asistent Konoha
Ayame


Ryo : 237
Likes : 16

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeJoi Feb 23 2017, 00:25

Sorry ca n-am mai comentat pe-aci, dar stii si tu ca is o lenesa..si asta probabil o sa o zic la toata lumea si mereu. In legatura cu povestea, imi place foarte mult cum scrii, dar ti-am mai zis si imi place si faptul ca ai capitole lungi. Astept sa postezi urmatorul capitol.  Naruto Ramen
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeVin Feb 24 2017, 23:31

Instoria unui clan neacceptat.



Fiind un clan extrem de sarac,avand un conducator nou si tanar,fara experienta batranului Garaboo,care a fost asasinat intr-o misiune de escortare al celui de al treila Mizukage...
Pe holul biroului Mizukage-ului se auzeau pasi alerti,cancelarul sau intra cu putere in camera,si striga repezit "Maestre Yagura,acum este sansa noastra,suntem o natiune saraca,bestia cu trei cozi este pe taramul nostru,trebuie s-o capturam imediat." "Ceee?" Se ridica Yagura si loveste cu palma in masa, "Adu-mi-l pe Garaboo si cei mai priceputi 3 asasini ai cetii,nu o sa ne scape aceasta oportunitate.". La iesire din sat,Yagura cat si cei 4 subordonati ai sai plecau,in acea echipa se afla inafara de Garaboo,liderul clanului Yashushi,care nu manuia nici o sabie,insa,era cunoscut ca cel de-al doilea cel mai puternic om al satului,cat si detinand al doilea cel mai puternic clan din sat,aceste informatii zburand din sat in sat,din tara-n tara,oricine il respecta,pentru ca fata de ceilalti,el se facea respectat prin lucruri bune,poveti si ajutor acordat,era totodata si cel mai saritor erou al satului,cei din brigada spadasinilor il voiau mai mult mort decat viu,deoarece,mai mereu cand incercau in sat sa omoare sau sa dea vreo lovitura,Garaboo era acolo pentru ai pune la respect.Clanul sau fiind intrecut doar de Hozuki,din care facea parte si fostul Mizukage,Gengetsu.Din grupul care trebuia sa se lupte cu bestia mai facea parte,tanarul care mostenise sabia Calaului(Kubikiribocho) la 16 ani,Zabuza Momochi.Un mare sapadasin al luptatorilor Cetii care era chemat pentru misiune era Kushimaru Kuriarare ce manuia cu iscusinta Acul de Cusut (Nuibari) si nu in ultimul rand,Raiga Kurosuki care mai este numit si "Cel ce manuieste fulgerul" cu sabia lui Kiba (Colt).Plecand din sat,Garaboo find primul,in spate Zabuza,in stanga Kushimaru si in dreapta Raiga,in asa fel incat Yagura sa fie protejat in totalitate. Pe drumul spre lacul unde bestia se afla,toti cei trei il fixau cu privirea pe Garaboo,care dadea indicatii,acestia erau scosi din minti de catre acest fapt,insa stiau ca va venii si clipa razbunarii.Ajunsi langa lac,Shinobi se sfatuira un pic,apoi il ataca pe Isobu,fiecare cu ce stiau ei mai bine,lucrand in echipa cei trei spadasini,asteptand ca Garaboo sa-l prinda in "Stilul Apei - Marea fortareata a oceanelor",un jutsu din care nu se mai putea iesi,fiind un clan mai mult defensiv,tehnica aceasta fiind trimisa din generatii in generatii,fiind practicata doar de cei ce sunt nascuti in familia Yashushi.Capturarea si sigilarea lui Isobu pentru ninja de acest rank a fost simpla,Yagura fiind Jinchuriki-ul bestiei,marindu-si puterea,putand acum sa-si savarseasca planurile sale malefice,alaturi de cei 7 spadasini,insa un lucru le mai statea in cale,Garaboo si clanul Yashushi insasi.Pe drum,Garaboo era inaintea tuturor,asigurandu-se ca nimeni nu este prin preajma,cand deodata Zabuza sare si ii pune sabia in fata.
- Prea mult ne-ai subestimat mosule.Este timpul sa mori.Si in acest moment Zabuza dezvaluii planul tuturor de a-l asasina pe Garaboo. --Ce copil prost-- Gandi pe moment Kuriarare.
- Vorbesti prostii copile,da-te din calea mea,Mizukagele trebuie adus in siguranta in sat. 
- Ce te face sa crezi ca nu sunt in siguranta Garaboo? Din cauza ta si a clanului tau,satul nostru nu poate prospera. Raspunse Yagura care se indrepta spre Zabuza.
- Ce? Din cauza mea? Tu esti cel care nu vrei sa iei din pamanturile clanului Hozuki,car nu sunt folosite,si vrei sa distrugi casele clanului meu. Ii raspunse Garaboo un pic iritat.
- Sa lasam vorbele acum,ii intrerupsese Raiga. Stilul fulgerului : Fulgerul lui Kiba. In acel moment,Garaboo se feri : "Deci despre asta este vorba.In cazul acesta, Stilul Fierberi:Vaporii clocotiti" Deja incepuse lupta,destul de precaut fiind Garaboo,se astepta la un presupus atac din partea celor 3. Toti s-au ferit de atac,acum fiind numai fum,Garaboo ii putea ataca din orice pozitie.
- Zabuza,echilibreaza situatia. Ii spune Kuriarare. Zabuza si trecu la treaba folosind Atacul silentios,umpland de ceata toata zona,intorcand situatia in favoarea lor. --Stiu ce voi face,ii voi urmari tiparul.--,si in acel moment,Garaboo cree o multime de clone,punandu-le unele mai departate altele mai apropiate.Deja Zabuza si Kuriarare se apucase-ra sa omoare din clone,nestiind care este cel adevarat,iar Raiga il pazea pe Mizukage,stiind ca adversarul lor este unul puternic si tenace.--Deci sa inteleg ca Zauza ataca pe directii scurte iar Kuriarare pe lungi,bine atunci,sabia Calaului poate omora dintr-o lovitura doar 5 clone,insa a lui Kuriarare poate lega multe.Sa incepem-- Si in acel moment nefiind vazut prin ceata,Garaboo se indrepta catre Kuriarare,acela legand cat de multe clone putu,nestiind ca din spate vine Garaboo. --Acum.--,isi puse cea mai apropiata clona la atac,Kuriarare primind un picior in fata,fiind azvarlit cativa metri inapoi,fix spre originalul Garaboo,care fara sa stea la discutii il ataca "Stilul fierberii:Manuchiul de apa clocotita.". aceasta tehnica consta intr-o bula de apa ce nu putea fi oprita decat de cel ce a creeat-o,aceasta sufocand inamicul si oparindul,asemenea lucruri pati si Kuriarare care tipa in agonie,pana la moarte.Unul era jos,mai ramasese 3,iar acum tot ce putea sa faca era sa se duca dupa Zabuza. Toti ceilalti auzind tipetele lui Kuriarare,nu isi dadeau seama ca acesta a murit,ci ca a fost ranit. In scurt timp ajunsese la Zabuza,si cu Kunaiul ii blocase sabia oprindu-l pentru un dialog scurt: 
- Zabuza,esti tanar,nu trebuie sa se intample totul asa.Poti sa fi o mare speranta a satului,tu si toti de aici.Pe urmele noastre satul poate prospera si creste.
- Tu esti aici doar pentru a fi asasinat,nu sa pui conditii.
- Zabuza,inceteaza,nu vreau sa te omor ca pe fostul tau coleg din Spadasinii Cetii.
- Despre ce vorbesti? Cumva l-ai omorat pe Kuriarare? In asa scurt timp?
- Da,nu vreau sa-i calci pe urme,nu vreau sa ma faci sa te omor.
- Daca el a murit,inseamna ca a fost prea slab.Nu este si cazul meu.
- Zabuza,vorbesti prosti,nu vreau sa te omor. Si in acel timp,sari in spate,si se pregatii de atac."Stilul apei:Vortexul Gigant".Vortexul il lovi in plin pe Zabuza lasandu-l lat pe pamant,dar in viata.Ceata se risipi si acum Yagura si Raiga se vedeau nevoiti sa lupte.In spatele lui Garaboo era Zabuza intins pe jos fara sabie,iar in dreapta lui,Kuriarare,fara suflare cu sabia infipta langa capul sau.
- Incredibil,asemenea putere.Spune Yagura inmarmurit.Trage de timp si apara-ma Raiga,trebuie sa stapanesc modul biju.In acel moment,Raiga si Garaboo incepura lupta,o lupta acerba,Raiga fiind cel mai puternic Spadasin al cetii."Stilul fulgerului:Dragonul Kirin" fiind o miscare uluitoare ce macina totul in calea sa,se indrepta acum spre Garaboo."Cu siguranta nu voi pierde.Stilul Focului:Miestuasa Flama a distrugerii" Cu care contra ataca Kirinul,amandoi erau obositi,insa marele avantaj in fata lui Garaboo pe care-l avea Raiga,era ca stia foarte bine taijutsu,ceea ce Garaboo nu stia.Trebuia sa lupte de la distanta cu el,insa Raiga fiind rapid,nu il putea tine multa vreme,in acel moment Garaboo gandi lucid,si deja isi facu-se strategia."Stilul apei:Capcana siropului.",si imprastie pe langa el o capcana in asa fel incat sa nu poata pasi nimeni.Deja nu mai avea Chakra,atacurile de dinainte consumase foarte mult,mai ales stilul fierberii,fiind un Kekkei Genkai.Tot ce mai putea face acum era sa se apere sperand sa-si reincarce Chakra cat mai repede.Raiga se gandea la o strategie,cum sa faca sa patrunda in cercul lui Garaboo,insa cand sa-si lanseze atacul fulgerului pentru a creea o diversiune,Yagura se ridica inconjurat de o Chakra rosie,avand 3 cozi.
- Era si timpul sa te trezesti,Yagura. Ii spuse Raiga.Ai grija,este inconjurat de Capcana siropului,insa este foarte obosit si lipsit de Chakra.Asta se vedea si in privirea lui,si in respiratia care era tot mai greoaie.
- Bine atunci,o sa-ti arat ce am invatat.Ai rezistat foarte bine chiar si in fata celui mai bun Spadasin al Cetii.Dar nu vei rezista in fata acestei tehnici.Lui Yagura i se strangeau fragmente de Chakra din natura,fragmente negre si fragmente bleu,formand o bila care era de culoare neagra spre rosu,oare cine putea rezista unei asemenea tehnici? --Trebuie sa-mi iau o marja de siguranta,daca voi iesi de aici,voi fi prada lui Raiga,daca voi ramane,acea bila ma va lovi in plin,si nu stiu cat de puternica e.Mai am doar putina Chakra ramasa.S-o folosesc.-- "Stilul apei:Valul de apa urias." "Bomba bestie cu cozi." Si amandoua tehnici se lovira reciproc. "Impresionant.Cata putere de ambele parti.Afirma Raiga.". Incepu sa se relaxeze un pic Garabo,insa vede ca bila aceea sparge valul sau si loveste pamantul in apropierea lui,o explozie masiva se produce ce face distrugei in masa,insa cu ultima ramasita de putere Gabaroo a reusit sa ramana in viata,insa explozia ii cuprinsese mana,ce o transformase in praf.Acum mai epuziat ca niciodata,fara sa mai poata face semne,era prada sigura a celor 2. Yagura era in fata lui,iar in spate era Raiga.
- Este timpul sa platesti Garaboo,pentru tot ce ai facut spadasinilor.Ii spuse Raiga.
- Opreste-te Raiga. Spuse Yagura.Iti dam o sansa sa pleci cu tot cu clanul tau din Tara Valurilor,si nu te vom omora.
- Ceee? Clanul meu este cel mai vechi dupa cel al fostului Mizukage,in caz ca ma vei omora,vor cauta razbunare,nu doar clanul meu,cat si clanurile infratite cu noi.
- Asa crezi tu? Garaboo? Deja planurile erau facute cu luni inainte,misiunea aceasta a picat la fix,nici unul dintre clanurile din sat nu le vor lua apararea semenilor tai,acum nu mai aveti pe nimeni,si pentru ca ai refuzat,te vom omora.
- Mai bine mor in lupta,decat sa plec capul in fata unui tiran nenorocit ca tine,care vrea doar rau satului.Nu ai decat sa ma omori,insa clanul meu ma va razbuna,nu o sa poti sa omori atatia oameni care sunt si mai puternici ca mine.
- Nici nu am de gand dragul meu Garaboo. Suntem atat de multi in satul acesta care dispretuim clanul tau,incat le vom face viata grea,varsarea de sange nu este o optiune,ii vom alunga.
- In acest caz,asteptati-va la razbunare din partea lor... AAAHHHH. Si in momentul acela Raiga infipse sabia in spatele lui Garaboo taindu-i coloana,acesta cazand lat la pamant.
- Buna treaba Raiga,tu vei fi de maine mana mea dreapta.Sper sa nu gresesti,altfel,ii vei lua locul.
- Am inteles,acum sa o scoatem ca si cum ar fi fost lovit de trei cozi.Nu ne permitem sa ne stricam reputatia,desii,multi vor suspecta acest incident.Si totusi,Yagura,cu astia doi ce facem?
- Pai,din cate se pare,Zabuza mai respira,vrei sa-l omori? 
- Nu,este doar un copil,il voi antrena chiar eu.
- Nu poti spune ca este un copil,celui supranumit Demonul Cetii. Rade Yagura. M-am gandit la Kuriarare,si ce vom face cu el.
- Te ascult. 
- Ii punem pe amandoi unul langa altu,iar eu ii voi lovi cu o bomba a bestiei,vom spune ca trei cozi a facut-o si gata,Garaboo a incercat sa-l salveze pe Kuriarare si a murit,Kuriarare la randul lui neputand sa se miste a murit.
- Bun plan maestre Yagura.
La cateva clipe dupa atacul lui Yagura asupra celor doi,se trezi si Zabuza,care s-a gandit pe tot parcursul drumului la spusele lui Garaboo,cum ca n-ar vrea sa-l ucide,lasandu-l in viata,stiind ca are un suflet bun,cat si la spusele lui Yagura despre alungarea clanului.Chiar el il cara mort si mutilat pe cel care ii crutase viata,si asta-l atingea direct in inima.O durere sfasietoare pe care niciodata nu o mai simtise,nu stia ce este cu el.La bariera satului,shinobii ce se ocupau de cei ce intra si ies din sat i-au vazut si le-au iesit in cale.
- Ii,imposibil.Aceste este maestrul Garaboo? Intreba cei doi ce se ocupau de sat.
- Da,misiunea a fost mai grea decat am crezu,am pierdut doi ninja foarte importanti.Chemati echipa medicala,repede...REPEDE. Striga Yagura catre ei.
Odata ajunsi la morga,shinobii cetii au fost sa-i anunte pe cei din clanul Yashushi de moartea liderului sau,care a adus multa durere la auzul acestor vesti.Li s-a spus exact ce voiau cei din conducerea satului,ca el a incercat sa-l apere pe Kuriarare,fiind loviti amandoi de catre bomba bestiei cu cozi.La morga,mai multi shinobi ai clanului,cat si nevasta lui Garaboo,erau langa acesta,acolo fiind si Yagura,care isi impartasea condoleantele,si parea foarte trist,pentru a tine toata mascarada.
- Yuudai,as vrea sa vorbesc ceva cu tine peste o saptamana daca se poate. Ii spuse Yagura.Acesta dand din cap afirmand vizita sa la biroul Mizukage-ului.
Ajunsi acasa dupa toate cele intamplate,si dupa ceremonia de inmormantare,acesta fiind ingropat chiar in cimitirul marilor razboinici si eroi ai satului Cetii.Dupa doua zile de la inormantare,mai marii satului s-au strans pentru a-l numi pe unul de al lor,liderul clanului.Acela fiind Yuudai,acceptat cu mare bucurie,pentru ca eram un om precum Garaboo,de isprava,saritor si fara sa faca prea multa zarva,insa pe de alta parte,cand situatia o cerea,era un om tare riguros,cu coloana vertebrala si in alte privinte mai adanci,nemilos.Yuudai era acum in fata biroului Mizukage.Bate la usa,ii este permis sa intre,si rugat sa stea jos.
- Inteleg durerea,si tragedia prin care treceti,insa am luat niste decizii pentru binele satului.
- Ce fel de decizii,Mizukage? Despre ce este vorba?
- Pai,m-am gandit sa va restrangem pamanturile de antrenament,si pe acolo sa facem poduri pentru a intra din Tara Focului in tara Valurilor.
- Nu se poate,asta ar insemna sa ne distrugeti si cateva locuinte,mai exact si orfelinatul din terenul nostru.Nu puteti face asta. Se ridica Yuudai furios.
- Ba pot,si o voi face.Trebuie sa intelegi Yuudai,este o oportunitate uriasa pentru satul nostru,lumea va venii aici,si chiar mult mai multe produse vor pasii pe teritoriul nostru.
- Dar cu terenurile celalte,pe care nu este nimic construit,de ce nu le poti folosi pe alea? 
- Acelea sunt ale clanului Hozuki,nu putem trece peste ei.Este cel mai important clan din Sat.
- Dar peste un orfelinat cu 15 copii si casele clanului meu poti trece.Ce reprezentam noi pentru satul acesta? Noi iubim satul acesta,insa am impresia,Mizukage,ca tu nu iubesti deloc clanul meu. Strigand Yuudai catre Mizukage.
- Deja s-a decis Yuudai,nu mai ai ce face. Apoi Yuudai pleca furios trantind usa in spatele sau,pe hol,intalnindu-se cu Raiga,care il vede nervos,acesta dandu-se din calea lui.Pe drumul spre casa Yuudai era nervos,dupa toate cele intamplate,dupa ce tot pamantul a fost muncit si castigat cu greu,acum sa fie daramat ca ei sa se bucure de prosperitate,cand pot face aceste lucruri fara sa darame case si adaposturi,pe niste terenuri inutile.Pe drum,acesta se intalneste cu micutul Zabuza,cu care se saluta si apoi trece mai departe.Vazandu-l,Zabuza este prada remuscarilor si venindu-i in cap cuvintele lui Garaboo,apoi cele ale lui Yagura,cu privire la alungarea clanului.
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeJoi Mar 02 2017, 07:43

Dat fiind faptul ca astazi ma voi interna pentru o perioada nedeterminata de timp,din pricina unor probleme medicale,urmatorul capitol de saptamana viitoare o sa intarzie... Multumesc anticipat.







Aliatii devin dusmani.
Pe curand "Ceata"...


Remuscarile il apasau pe Zabuza tot mai tare,afland planul lui Yagura,si vazand actiunile lui fata de un om bun.Atunci,fara ezitare,il prinde pe Yuudai de umar si-l trage intr-o parte.
- Vezi? Vezi oamenii acestia cum te tintesc cu privirea? Il intreba Zabuza.
- Da,ce se intampla? Mai ai sa-mi dai o veste proasta? Raspunse Yuudai.
- Trebuie sa spun,nu mai pot rezista.Garaboo a fost omorat de catre Yagura si subalternii sai.Eu am fost crutat de catre el,si am intentia sa protejez acest clan. Vor sa va izgoneasca,si a invrajbit aproape pe toata lumea,mai ales clanul Hozuki. Raspunse Zabuza.
- Cee? Acest nenorocit,nu o sa scape,chiar eu si clanul meu ne vom rascula.
- Asta nu este o optiune,Yuudai,oameni il v-or apara,acelasi plan l-au avut si cei din clanul Uciha,si au sfarsit spintecati.Cel mai bine este sa parasesti satul si sa cauti asezare in alta parte,si chiar te voi ajuta cu chestia asta.
- Dar de ce? De ce noi? Cu ce am gresit? iubim acest sat,si pana acum am facut tot ce am putut pentru el,pentru copiii orfani,si mai ales pentru mai marii satului.Si unde ne vom duce totusi,Zabuza? Si tu cum ai de gand sa aperi clanul? Ai fost in aceea misiune,puteai la fel de bine sa-l asasinezi pe Garaboo. Exprima nervos Yuudai.
- Stiu ca esti nervos,si eu nu sunt tipul in care sa ai incredere,dar te rog,macar acum,in al 9-lea ceas,vreau sa ajut,te voi scoate din sat,dar du-ti copiii si femeile de aici.Duceti-va la iesirea din Vest a satului,acolo voi fi eu care voi asasina pe cei ce iti vor sta in cale.Ia copiii si dui. Raspunse Zabuza.
- Si unde ne vom duce? Cine ne va primi suntem mai mult de 30 de persoane Zabuza. Vom sta si vom lupta. Raspunse Yuudai.
- Trebuie sa ma crezi,nu ai cum sa lupti,acolo am pregatite 3 barci in care sunt cate 20 de locuri,indeajuns,si va puteti duce spre tara focului.
--Sa pun clanul in pericol? Sa facem o asa schimbare brusca? Cine ne va primi? cine va crede ca suntem pasnici? Pe de-o parte am dreptate,pe de alta si Zabuza,nu pot pune in pericol copiii,si sa fie atacati de ninja mercenari ai satului.Am decis.--
- Zabuza,la ce ora vor pleca copiii? Spunand Yuudai dupa ce s-a gandit putin timp.
- Du-i seara la intrarea din Vest,la ora 22.
Yuudai in acel moment se grabi sa ajunga acasa,invaluit de ganduri,mai mult pentru copii decat pentru membri clanului,caci aceea erau puternici.Isi recita frza pe care le-o va spune batranilor si chiar nevestei sale,si decizia de a avea incredere in Zabuza il nelinistea,copiii erau pe primul plan in aceasta evadare,chiar daca ar murii si ei ar scapa,ar murii cu inima impacata.Ajuns acasa,el da o adunare generala de urgenta,acolo aflandu-se chiar si unii copii.Punandu-i in tema despre ce se intampla,si despre ce vrea Yagura sa faca,aproape tot clanul a avut aceeasi reactie si aceeasi gandire,aceea de a ataca satul si a-si castiga dreptul la locuinta din nou,insa Yuudai le-a explicat ceea ce a zis si Zabuza despre clanul Uchiha,rascularea lor,si exterminarea clanului,insa niciunul nu intelese pana ce batranii clanului,care l-au numit pe Yuudai sef nu interveni.
- Totusi,tanarul acesta are dreptate. Adauga unul din batranul clanului.
- Exact,daca el a invrajbit tot satul impotriva noastra,si ne vreau plecati,nu avem ce face,decat sa plecam si sa ne gasim alt adapost. Raspunse alt batran.
- Dar politica noastra nu este sa fugim. Tipa un membru dupa care cativa il urma.
- Degeaba vreti voi sa va razboiti,daca Yuudai nu vrea,nu aveti decat sa parasiti clanul si sa atacati pe cont propriu.L-am numit sef al clanului pentru un motiv,iar el va lua deciziile.Deci Yuudai,ce vei face? 
Stand un pic si gandindu-se la situatie,analizand totusi repede,deschise gura,trase mult aer in piept si rostii:
- La ora 10,diseara,la iesirea din vest,luati copiii si sa nu intarziati.Zabuza ne va ajuta.Daca situatia o cere,si cineva ne ataca,aveti liber sa omorati pe oricine pune integritatea femeilor,copiilor sau chiar pe a voastra in pericol.Clanul acesta v-a fi doar o pata in acest sat si aceasta tara.Sa speram ca in celelalte tari ne putem gasi un adapost,prima va fi tara Focului,daca trebuie,o sa facem si munca de jos pentru a ne adapta,si oameni sa prinda incredere in noi.Cu acetsea spuse,treceti si impachetati,nu luati multe lucruri la voi,decat strictul necesar. Spuse Yuudai pe un ton ferm.
La biroul lui Yagura,Raiga il intreba despre dialog pe Mizukage,acesta raspunzandu-i orice,spunandu-i chiar si ca Yuudai s-a enervat si a tipat la el,chiar a avut si un comportament violent.
- Si ai de gand sa-i lasi sa scape asa? Daca nu v-or pleca? Ce ne facem? Intreba Raiga.
- Ce ne facem? Chiar in seara asta ii vom speria,o sa trimit niste ninja din fortele speciale pentru ai ataca apoi o sa vedem cum se comporta.
- Si totusi cu acele locuri ce vei face? Intreba Raiga.
- Cum am zis,pe o parte o sa facem poduri,iar pe alta o voi lua eu personal.Raspunse Yagura.
- Hahahaha,maestre Yagura,esti chiar un geniu,chiar eu voi mai strange niste ninja in plus.
Era aproape de ora 21 cand tot clanul,in numar de 10 familii plus 15 copiii orfani,adoptati de catre clan,aveau bagajele facute,la locul cu pricina se ajungea in mai putin de 10 minute,iar barcile lui Zabuza erau pregatite,copiii au plecat cu o ora mai devreme,deoarece,femeile si copiii plecau cu 5 dintre cei mai buni barbati pentru a le proteja,si a nu intampina o ambuscada.Odata ce copiii au fost urcati in vas,acesta a plecat.Era ora 21 si 30 de minute cand clanul si-a luat ramas bun de la casa lor,si au plecat,erau 6 barbati,in frunte cu Yuudai,la care se mai alatura si Zabuza.
- Copiii si femeile ar trebui sa ajunga in circa 1 ora pe meleagurile tarii focului,unde vor debarca la valea sfarsitului,intre acele stanci,e greu ca cineva sa atace.De acolo va veti descurca singuri.
- Si tu ce faci,Zabuza? De ce nu vrei sa vi cu noi? Intreba Yuudai.
- Eu planuiesc altceva,Yagura va muri de mana mea.
- Planuiesti o lovitura de stat? In acest caz,te vom ajuta,doar sa fim plecati de aici. Raspunse Yuudai.
- Nu,asta este treaba mea,nu va bagati.Fiti mandrii ca ati scapat de sub tirania lui. Raspunse Zabuza. Dar deodata,un grup de ninja ii surprinse pe cei 7 barbati. "Stilul fulgerului : Fulgerul lui Kiba" Lovi intre toti,insa acestia se feri.
- Ne-am gandit sa va facem o vizita,insa nu mai erati acolo,asa ca mai bine va omoram. Raspunse Raiga.
- Ce? Deja aveti ce va doriti,locul,si pe noi plecati,de ce continuati asta inca? Intreba Yuudai.
- Ce mai conteaza,Yuudai,avem unda verde. Stilul apei : Mareata arma a apelor. Ataca deja unul dintre brbati,care lovi doi ninja si-i lasa lati la pamant. Situatia se echilibra,insa puterea era de partea clanului Yashushi,care in orice lupta,daca erau in echipa,erau aproape imbatabili.
- Atacatii pe ceilalti,eu ma duc dupa Raiga. Spuse Zabuza.
Atunci Zabuza sari in lupta,incercand sa-l loveasca pe Raiga,insa acesta ii para sabia,prinzand-o in cele doua sabii ale lui. "Ce te face sa crezi ca ma poti bate copile?" Intreba Raiga. "Ai zis bine copil,insa,acest copil are peste 150 de cadavre in spate,iar tu,vreau a fi urmatorul." Atunci Zabuza isi roti sabia in asa fel incat sa-i desparta cele doua arme ale lui Raiga,care-l prinsese intr-un X,apoi despartindu-le il loveste cu piciorul,aruncandu-i una pe jos.In acel moment,incepe o batalie a sabiilor,fara tehnici,doar taijutsu si manuirea unei sabii,Raiga,fiind destul de bun insa nici Zabuza mai prejos. "Sa te vad. Stilul apei : Cei trei dragoni ai apei." Zabuza foloseste acest jutsu care-l inconjura pe Raiga."Stilul apei : Dragonul de apa in crestere. Stilul apei : Dragonul de apa in viteza." Acum Raiga era inconjurat,dragonii de apa se apropiau de el,iar el nu reusea sa gaseasca o solutie sa scape,deoarece Kirin necesita o cantitate de nori calzi,de unde nu ii putea gasi. --Am gasit,voi sparge un dragon,chiar daca ma va seca aproape de tot de chakra,apoi voi incerca sa ies prin acea spartura din mijlocul lor.--  "Jutsul clonelor umbra." Si formeaza doua clone,care sar spre dragonul din prtea stanga."Stilul Fulgerului : Cablul electric in spriala." In acel moment cele doua clone formeaza un cablu de la un cap la altul,ce reuseste sa taie din dragon,insa era aproape prea tarziu pentru Raiga.Inainte sa sara din mijlocul jutsului,dragonul in viteza,i-a prins partea dreapta,lovindu-l cu putere,urmat de inca doi ce si-au atins tina,aproape ingenunchiat Raiga,se retrase rapid,luandu-si sabiile. De cealalta parte a luptei,barbatii clanului Yashushi,fiind net superiori ii invinsese pe cei din fortele speciale ale cetii,dintre care doar doi au fugit,restul au fost omorati.
- Sper ca ti-am fost de folos,asta este rasplata pentru ca Garaboo m-a crutat,sa nu te astepti sa fim prieteni pe viitor. Spuse Zabuza catre Yuudai.
- Am inteles,clanul meu iti va multumi tot timpul,chiar daca de astazi suntem nevoiti sa rupem orice legatura.Raspunse Yuudai,apoi intoarse spatele,ca un semn de incredere pe care-l arata lui Zabuza,dupa care,urcara in barca si incepu sa se indeparteze usor usor de tarm,fiecare barbat era cu ochii atintiti catre tara pe care o iubeau,o slujea,carea i-au fost loiali,in toate misiunile si camarazii pierduti aici,liderul,dar mai ales tradarea pe care au primit-o din partea satului si a Mizukage-ului.Ajunsi pe celalalt tarm,la Valea Sfarsitului,au dat ochii cu ceilalti membri,femei si copii.Yuudai fiind tacut uitandu-se la ei ,dar isi gaseste curajul sa rosteasca:
- De azi inainte nu mai suntem un clan al cetii,iar prima oprire va fi in satul Frunzei,daca situatia o cere,vom cadea si-n genunchi in fata celui de-al treila Hokage.
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeMar Mar 21 2017, 19:50

Cu respect,imi pare rau pentru lipsa mea de activitate. Din cauza perioadei stranse,fiind clasa 12-a am avut simulari,am invatat,am de facut si un atestat de 25+ pagini,iar colac peste pupaza,m-am operat si am stat in spital,culmea ca nu am ajuns la doua dintre simulari,si am mai stat sa si invat... Urmatorul capitol va aparea pe 31 martie. Cu respect si cu parere de rau.
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeSam Apr 01 2017, 01:15

Completarea formatiei de 10 stele.
Reanimarea.




Privirile tuturor au fost atintite spre partea de unde sabia a cazut,insa,momentan nu vedeau clar pe nimeni,doar doua umbre ce stateau in orbitoarea lumina a soarelui,ce nu le dazvalui identitatea,pana cand cei doi nu au cazut in multime.
- Credeati ca va distrati fara noi?
- Tataaa,striga repezita Sarada,Ce bine ca ai venit.Care a fugit si l-a imbratisat. Si tu unchiulee. Il imbratisa aceasta si pe fratele lui Sasuke,Itachi.
- Te asteptam tinerelule,si in acel moment,Vegeta se duce sa-l atace pe Sasuke. Pumnul strans,si cu forta,il arunca,insa a fost oprit de Susano'o,acesta fiind mult mai mare si mai puternic fata de ultima lor lupta. "Deja este mai puternica aceasta armura a ta,Sasuke." Ii spuse Vegeta.
- Hei,hei,daca suntem la o petrecere de ce sa nu ne distram? Intreba Itachi.
La masa,Kakashi si Goku ii priveau pe toti care s-au dus sa-i intampine pe noii invitati,Bulma redirectionandu-i catre masa lor,ceea a barbatilor,si aprobandul pe calculatul Itachi.Insa,fiind foarte mirat de aparitia celor doi,atat de tarzie,Goku,le iesi in cale si ii intreba prin ce peripetii au trecut pentru a ajunge aici,cu explicatiile de rigoare pentru faptul ca ei sunt mult mai tineri decat cei din Konoha,care la randul lor aveau cu mult mai putini ani decat ei.Stateau la masa si discutau deja despre sat,despre femeile lor frumoase,despre cum toti acum au copii,copiii luptatorilor Z la randul lor sunt bine si au si ei copii,o petrecere cum nu se putea mai normala,unde Buu manca tot,iar Naruto statea de vorba cu Sasuke,intrebadu-l despre celelalte natiuni.
- Deci ce poti sa-mi spui Sasuke? Intreba Naruto. Ceilalti stiu despre ce s-a intamplat? Si despre noul taram?
- Nu este momentul acum,si nici locul potrivit,ii opri Itachi,venind spre ei. Zic sa ne apropiem de toti,si sa lasam problemele noastre pe mai incolo,nu se stie cand ne vom mai strange asa cu totii.Apoi cei 3 plecara spre masa unde Naruto lua un pahar in mana il ridica si incepu sa vorbeasca:
- Inchin acest pahar in cinstea profesorului nostru,Kakashi,care merita pe deplin postul pe care-l detine,insa nu as vrea sa uite ca eu voi fi urmatorul,sa fie sigur de asta. Apoi rade cu gura pana la urechi.
- Narutooo,ce dificil esti,spuse Sakura.Apoi uitandu-se catre fiica ei,Sarada si catre Boruto,cum se jucau impreuna,amintindu-si de vremurile in care el umbla dupa ea,iar ea dupa Sasuke. Hei,Sasuke,de ce nu bei nimic? Intreba Sakura,apoi pupandu-l pe obraz.
- Nu prea am dispozitia necesara. Raspunse Sasuke.
- De ce,ce s-a intamplat? Probleme?
- Da,o sa vorbim cand ajungem in sat,cand se va face o noua sedinta.Raspunse Sasuke.
In momentul acela,o bucla coboara din cer sub privirile tuturor,cei din Konoha uimiti,cascand gurile si uitandu-se atent,nemaivazand asa ceva,insa luptatorii Z nu erau atat de uimiti,era doar prietenul lor,Zeul distrugerii Beerus,si Wish.Imediat ce coborara pe pamant si vede aceasta adunatura,se enerveaza si fara a spune un cuvant celorlalti,se duce direct la Goku,uitandu-se atent,apoi suparat,plictisit si nervos incepe sa strige la el din toate puterile "Acum patru zile te-ai intors de la turneul demonstrativ al puterilor,si inca nu ti-ai adunat cei 10 luptatori pentru turneul principal.Vrei cumva sa ne distrugi pe toti? Idiotulee.Mai sunt doar 15 ore."
- Sa ne distrugi? Ce inseamna asta Goku,si ce-i acest turneu al puterilor? Intreba Naruto.
- Nu este treaba voastra,oameni neinsemnati. Raspunse Beerus pe un ton foarte artagos.
- Neinsemnati? Pana la urma,cine esti tu,cu aceasta culoare mov si aceste urechi de magar? Intreba Naruto.
- Ce-ai spus? Nenorocitule. In acel moment Beerus isi ridica chiul si ii atrunca pe cei din Konoha la 10 metri,doar cu puterea.Konohamaru lua copiii iar Sakura si Hinata erau in fata lor,in timp ce Naruto si Sasuke erau deja pregatiti de atac,Sasuke initiase Susano'o iar Naruto era in modul biju,insa nu ii putea tine sub nici o forma fata lui Beerus asa,deoarece nu stiau ce putere incredibila ascunde.
- Naruto,da-te inapoi,ia copiii si fugi. Ii rasuna in cap.Nu este de joaca cu tipul asta,simt o mare combinatie de Chakra,insa mai mult rea decat buna. Era Kurama,care incerca sa-l avertizeze pe Naruto in legatura cu Zeul distrugerii,Beerus.Dar deodata,aparu si marele Kaio care se pusese intre ei si Beerus,pentru a nu se risca o lupta.Insa toata zarva este pana la urma oprita de catre mana lui Goku,pusa pe umarul lui Beerus.
- Hei hei,lordule Beerus,nu reactiona asa,sunt prietenii nostri,vor fi politicosi de acum incolo. Spuse Goku.Beerus se opreste iar Kaio rasufla usurat,insa cu o privire atintita catre Goku,Beerus deschise gura si rosti.
- Ce dracu',iar a facut femeia aia o smecherie? Daca vom scapa de necazurile astea,sigur o sa-i distrug toate masinariile.
- Despre ce necaz este vorba,Goku. Intreba Kakashi,care venea spre ei cu Mei.Te vom ajuta in orice privinta,cat putem.
- Pai este mai greu de spus,trebuie sa adun 10 persoane pentru turneul puterilor,iar momentan suntem 5.Eu,Vegeta,Gohan,Boo si Picolo.Toti ne-au refuzat,pentru ca nuvor sa participe.
--De ce sa fie infricosati niste oameni atat de puternici? Poate nu au chef de turnee si pierderi dinacestea de vreme.-- Se gandi Kakashi. "Te vom ajuta cu placere,noi cei tineri. Eu,Mei,Naruto,Sasuke si Sakura.Ce ziceti?"
- Eu ma bag,sensei,mi-ar prinde bine putina dezmorteala cu luptatori din toate colturile pamantului. Spuse Naruto.
- Toate colturile pamantului? Este un turneu important intre 8 universuri. Nu este o joaca. Tipa Beerus.
- Cee ai spuus? 8 Universuri? Intreba Sakura cu Gura cascata,ceilalti gandindu-se si cu o expresie mirata si infricosatoare pe fata.
- Da,meciurile vor fi 5 contra 5,intr-o arena din vid,cei ce cad vor fi pierduti pentru totdeauna,iar cei ce raman,se vor alia cu ceilalti cinci si vor creea majoritatea in meciul urmator.Dar tineti minte,universul caruia nu i-a mai ramas nici un luptator,va fi eradicat de catre Zeno-sama. Spune Beerus,vazand cu cei din Konoha se albeau la fata.
- Cine sunteti voi,si cum aveti puterea sa ne eradicati asa repede universul. Intreba itachi.
- Eu sunt Wish,ingerul si maestrul acestui movaliu,iar el este Beerus,Zeul distrugerii. Zeno-sama este creatorul tuturor universurilor si a tot ce misca. spuse pe scurt povestea Wish.Toti erau albi la fata,dar in 20 de minute isi reveni si incepu sa discute.
- Deci,daca este o lupta pentru univers,eu ma bag.Nu o sa-mi las copiii sa moara si eu sa stau cu mainile in san.Spuse Naruto.
- Nici eu nu vreau sa-mi sfarsesc viitorul cu aceasta femeie minunata,si mai ales,viata satului meu. Spuse Kakashi.Bun,in calitate de Hokage,va oblig sa mergeti alaturi de mine la turneul puterilor. Noi o sa salvam lumea aceasta.Nu vom mai lasa camarazii sa moara,si nici decum fantomele din trecut sa ne bantuie.Sa dam tot ce putem. Spuse Kakashi.
- Stii sa vorbesti mascatule,dar puternic esti? Intreba Beerus.
- Sunt destul de puternic,dar am nevoie de o dorinta a globurilor dragonului pentru a-mi readuce o putere ce mi-a facut un renume mare in trecut.
- wish,il poti ajuta pe baiat?Intreba Beerus.La care Wish dadu din cap,si aduse globurile apoi il invoca pe Shen Long.
- Bee-ee-ru-ss sama,care-ti sunt dorintele? Stapane? Intreba speriat Shen.
- Vreau sa-i indeplinesti acestui tanar 3 dorinte. Spuse Beerus,"Desigur,domnul meu." In acel moment,Kakashi isi dori ca trupul lui Obito sa fie refacut complet din cenusa in care s-a transformat in dimensiunea paralela,ce-a de a doua a fost sa fie adus un om de pe patul de spital,batran si cu putina viata in el,iar a treia sa-l aduca pe Orochimaru in aceea locatie.Zis si facut pentru Shen.
- Ce caut eu aici? Intreba Orochimaru,care,de la cercetarile lui,aparu fix in curtea din sptaele casei,a lui Vegeta.
- Avem nevoie sa faci ceva pentru noi,raspunse Kakashi. Vezi omul acesta? Vreau ca tu sa-l invii prin Edo Tenesei pe Obito. Raspunse Kakashi.
- Lord Hokage,de ce ati vrea asta. Intreba Orochimaru.
- Nu mai pune atatea intrebari si fa ce ti se spune. Ridica tonul la el Beerus. Asa si facu Orochimaru,facand insemnele pe jos,apoi punant trupul omului in mijlocul lor si invocand renasterea lumii impure,Obito era reanimat,acum vazandu-se in mijlocul tuturor oamenilor...
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitimeVin Mai 12 2017, 16:48

La revedere draga patrie
Bun venit arena!




Clipind de cateva ori apoi rotindu-si capul in stanga si in dreapta,ramane inmarmurit cand isi vede fostul coleg in fata ochilor,apoi pe Naruto si Sasuke,intorcanu-se vazand de asemenea si niste figuri straine insa era bulversat si deja era pus pe intrebari. Insa,inainte de a-si rosi cuvintele,Kakashi ii puse mainile pe umeri,il trase spre el,si-l prinse in brate unde-l strangea tare.
- Care-i treaba Kakashi? De ce sunt aici? Intreba Obito nedumerit. Si cum de sunt iar viu? stiu ca am murit in acea dimensiune aparandu-l pe Naruto.
- Imi pare sincer rau ca te-am rapit din calatoria ta eterna cu Rin,nu am vrut sa stric lucrurile divine,dar este o urgneta,atat pentru sat cat si pentru intregul pamant. Raspunse Kakashi.
- Da,da... Bla bla bla,neinteresant,acum ia-ti puterea de la el cenusiule,avem treburi importante. Spuse Lordul Beerus. Acum Obito se uita mirat la creatura mov din stanga sa cu urechi mari ce parea ca palavrageste cu prea multa usurinta la reunirea sa cu grupul pentru care si-a dat viata.
- Cine este el,Kakashi? Intreba Obito... 
- Este un zeu,un zeu adevarat,zeul care este peste Eremitul celor 6 cai,peste Kaguya si tot ce inseamna Ninshu,Ninjutsu si Genjutsu. Raspunse Kakashi apoi facu o pauza,si completa. Este zeul distrugerii. Beerus.
- Bun,dar dupa toate astea,de ce sunt eu aici? Intreba Obito.
- Este aici deoarece,am nevoie de ochii tai. "Ceee?" Intreba Beerus. Am nevoie de puterea lui Susano'o si a teleportarii in alta dimensiune,un mare turneu intre 8 universuri este aproape,iar noi suntem in el,doar unul poate ramane in picioare si celelalte vor fi distruse.
- Ce? Cine ar putea face asta? Sa fie capabil sa distruga universurile? Intreba speriat Obito.
- Cel care le-a si creat.Spuse Wish razand.
- Wisshhh,nu mai rade.Tipa tare la el Beerus.Fa schimbul ochilor odata,trebuie sa supravietuim. 
Deindata wish le schimba ochii celor doi,apoi toti ceilalti isi luara la revedere de la bravul soldat Obito ce a intors spatele raului si a reusit sa se intoarca de partea binelui.Inainte ca el sa fie lasat sa plece ii transmite un mesaj lui Kakashi "Hei,sperietoare de ciori,Rin nu vrea sa te vada inca alaturi de noi.Da tot ce ai mai bun si asigura-te ca satul si mai important,universul,nu dispare." Apoi se ridica la cer si pleca din lumea lor.Goku,ii duce acasa pe cei din Konoha apoi se intoarce la ultimele antrenamente inainte de turneu.
- Beerus sama,mai sunt 15 ore,corect? La palatul lui Dende exista o camera,unde timpul este dispersat,o ora aici echivaleaza cu un an in aceea camera,de ce nu mergem sa ne antrenam acolo vreo 5-6 ore? Asa vom fi si mai puternici.
- Wish,crezi ca va rezista camera? Intreba Beerus care era pus pe ganduri.
- O pot face mai rezistenta. Deci,acum,toti luptatorii sa vina aici. Mergem la Dende.
Toti cei 5 luptatori din partea Z au plecat cu Wish la dende pentru antrenamentul in camera gravitationala,desi toti pusi pe ganduri si un pic ingrijorati de ce luptatori vor intalnii,deoarece nu stiau inca puterea celorlalti din grupul Konoha,crezand ca este relativ mica fata de ce puteri detin ei,insa avatajul era ca erau jumatate care foloseau 90% din lupta tehnici iar 2 cu o putere oculara imensa ce puteau induce adversarul in eroare,Sasuke cu genjutsu iar Kakashi prin materializarea corpului,precum o facea Obito.Avantajul lor venea si de la Sakura care avea puterea de a vindeca,dar pe ea se putea vindeca mult mai repede din cauza celor 100 de vindecari.Avantajul parea sa fie de partea lor la un simplu gand,insa mai multe amanunte nu se stiau despre restul de 61 de luptatori din intreaga galaxie.Un singur gand le mai ramasese celor 10 bravi eroi care s-au aventurat in lupta,cel care este cel mai motivant cu putinta,sa-si faca treaba cum pot ei mai bine.Desigur,presiunea era mare,insa pentru niste tipi ca ei,cu arta razboiului in sange,si cu nenumarate lupte crancene,intoarceri din morti si chinuri groaznice puteau arata stapanire de sine pentru cei din jur,cei ce-i vedeau ca pe niste Dumnezei la auzul vestilor,cei care-i imbarbatau si care le dorea intoarcerea acasa cu bine.
La poarta satului,erau cei 5 luptatori,gata sa plece din moment in moment la venirea lui Goku si compania,in spatele lor,armata de sustinatori care erau tacuti,nimeni nu scotea un sunet,cu ochii aproape in lacrimi si cu capetele in pamant de parca deja le jeleau inevitabila absenta din pricina intalnirii altor luptatori de care pana acum 13 ore nu li se stia existenta.Luptatori parca incercand sa imbrabateze pe toata lumea stateau cu capetele ridicate,in vechile costume de antrenament,parca acum uzate de vreme,dar inca venind si potrivinduli-se la fix. Insa pentru ei ceva era nedrept,shurikenurile kunaiurile si stelele erau strict interzise.Doar tehnicile ce apartineau de corpul tau cat si luptele corp la corp erau permise. In acel moment,Kakashi care gaeste un vechi kunai in borsetuta din spate,il scoate,se uita la el,iar prin fata ii trec toate amintirile placute si cele nefaste din aceasta viata,parca un film rapid i se derula in fata ochilor,pana in momentul in care ridica mana in care avea kunaiul,il indreapta catre umar si-l propteste in acesta,apoi incepe a vorbi.
- Jur pe sangele meu,ca voi proteja acest sat,aceasta natiune,intru cat si pe celalalte,iar universul nostru nu va pieri aici.Eu personal jur in fata voastra ca imi voi da si viata pentru voi,familia mea,si pentru toti copiii acestia care sunt ca si copiii mei.La fel si elevi mei,la fel si nevasta mea.Ficare isi va da silinta si viata pentru a salva piatra de temelie a natiuni noastre.Acestea sunt invataturile stramosilor nostri. Unii si-au ridicat privirile,altii au inceput sa murmure insa unii au aplaudat gestul sau,si vorbele sale,apoi toti au inceput pana intr-un moment in care s-a lasat linistea iar Kakashi l-a numit pe Sikamaru,Hokage,pana se va intoarce el,iar daca el nu se va mai intoarce,si universul va ramane,membrii feudali vor decide cum stiu ei de cuvinta.
- Frate mai mic,ai grija de tine,abia ce m-ai readus din morti,vreau sa te intorci cu bine acasa. Spune Itachi,care ii pune cele 2 degete pe frunte,il imbratiseaza,apoi se intoarce si se apropie de multime,Hinata cu Boruto si Himawary dar la fel si Sarada isi iau la revedere de la parinti lor,ii imbratiseaza apoi se intorc in multime cu lacrimi pe obraji,insa imbarbatati de catre tatii si mamele lor.Deja echipa este formata,cei 9 ajung in Konoha de unde ii iau si pleaca sub privirele socate ale cetatenilor.Pe drum toti erau tacuti inafara de Goku,care era cel mai entuziasmat si-l facea si pe Naruto sa fie la fel,insa gandurile ii zburau catre familie si-l distrageau din contextul actual.
- Baieti,sa dam totul pentru familiile noastre,pentru oamenii pe care-i protejam si pentru tot universul,prieteniile pe care le-am legat si sa nu uitam un singur lucru.Lumea aceasta nu este a noastra,ci a urmasilor,urmasilor nostrii,haideti s-o protejam! Spune Naruto cu ochii atintiti in pamant si cu pumnul mainii drepte ridicat si strans.--Foarte motivati,imi place ceea ce vad-- Gandeste Beerus 
- Atentie copii,sii am ajuuns. Spuse Wish cu glasul un pic alungit. In fata ochilor aveau o arena mare luminata de cate 3 sori care sclipeu mai frumos decat ai fi putut sa vezi vreodata. Atatea personaje stranii care se uitau lung la ei,cu un dispret iesit din comun,si fara sa ezite parca,au inceput sa vorbeasca despre ei imediat ce au ajuns in arena.Goku era la fel de bucuros precum a fost la aflarea vestii,insa Naruto si compania sa nu schitau nici un zambet.Ajunsi in loja amenajata universului 7 nimeni nu scoate un cuvant,iar la aparitia micutilor Zen-Oh cu toti se pleaca in genunchi si fara sa scoata un cuvant asteapta.Naruto si compania au fost instruiti de catre Wish si Beerus pentru intalnirea cu marele creator Zen-Oh,insa Goku ii facea cu mana si parca nu lua in serios ce se intampla.
- Atat de puternic si totusi atat de impertinent. Spun ceilalti lorzi ai distrugerii si Kaio.In acest moment toti se ridica si iau parte la discursul creatorului.
- Bine ati venit astazi la turneul puterilor. Doar unul singur va supravietui si acela va fi cel ce va invinge. Regulile sunt simple,poti sa iti omori adversarul sau sa-l dai afara din arena. Atentie,cum ati iesit din aria arenei,se vor aplica legile vidului,nu veti mai putea sa zburati sau sa va reintoarceti in arena. Dupa toate astea,sper sa ne distrati. Spuse a tot puternicul creator,Zen-Oh.
- Acestea fiind spuse,aveti la dispozitie 5 minute sa va creati echipele de cate 5. Asta va fi mai distractiv. Spune marele preot. In tabara universului 7 toti se stransera intr-un cerc si se sfatuiau.
- Vor sa trimita cate 5 pentru a fi slabiti cand vor intra ceilalti,este o chestie cu du-te vin-o,aici ar trebui sa avem si avantaj si dezavantaj,insa,cele mai puternice arme ale noastre sunt Vegeta si Goku. Trebuie sa fim rationali,sa gandim cat de bine putem. Spuse Sasuke.
- Sa te auzim brunetelule,ai ceva in minte? Intreba Beerus.
- Da,ar trebui sa intram in prima runda in felul urmator: Eu,Piccolo,Mei,Sakura si Boo. Iar strategia aceasta este una pe care o putem folosi in timp indelungat. Eu pot induce in eroare adversarul si-l pot omora cu tehnicile mele foarte usor,Mei poate creea pereti in jurul arenei cat noi suntem in apropiere de margine dar poate si provoca o debusolare a adversarului cu tehnica satului cetii.Sakura este un foarte bun medic ninja ce poseda tehnica celor 100 de vindecari,iar cei doi luptatori ai vostri cunosc exceptional de bine lupta corp la corp,si au putere de refacere,daca am facut calculele bine,sigur nu vom pierde. Prima tinta noi vom fi,deci trebuie sa stam uniti.
- Buna tactica. Raspunse Kakashi,care era si el un bun strateg si ii lauda deja strategia lui Sasuke."Sunt rugati toti luptatorii sa pofeasca in arena" Anunta marele preot,iar toti ceilalti incep sa-si ureze bafta si se imbratiseaza. Toti cei 60 de luptatori erau in arena,nimeni nu stia nimic despre adversar inafara de cei 3 frati Bergamo,Basil si Levender care ii vazu-se la lupta demonstrativa.Toti isi luase-ra pozitia de lupta si erau gata de atac asteptand gongul sa bata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Naruto Ay-Z Empty
MesajSubiect: Re: Naruto Ay-Z   Naruto Ay-Z Icon_minitime

Sus In jos
 
Naruto Ay-Z
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Naruto Special Gaiden - Ziua în care Naruto a devenit Hokage
» OVA 9 - Naruto Shippuden OVA Naruto vs Konohamaru
» Naruto 700 - Uzumaki Naruto !!! (Sfârșit.)
»  Naruto 696 - Naruto şi Sasuke (3)
»  Naruto 697 - Naruto şi Sasuke (4)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri in Desfasurare-
Mergi direct la: