Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Tutorial - Punerea unei imagini pe forum

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Sasuke清
Kaigai
Kaigai
Sasuke清


Ryo : 0
Likes : -5

Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 15:14

Am vazut la multi din acest forum ca posteaza imaginile in linkuri lungi,si am mai vazut la cei noi ca nu stiu cum e treaba cu PS
I)Aici un PS bun,online si usor de utilizat:Aici
II)Ca sa nu mai postezi imaginile in link-uri lungi dam in stanga sus la bara''Gazduieste o imagine'':
Spoiler:
Dupa asta suntem directionati pe ImageShack,si acum nu dam copiere la link-ul fotografiei ci ii dam ''View full size'':
Spoiler:
.Dupa asta vedem imaginea,copiem link-ul de la pagina imaginii,:
Spoiler:
apoi dam din nou la bara de sus pe ''Insereaza Imagine'',punem link-ul pe care l-am copiat de la imagine,optional alegem si dimensiunile si gata.
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki


Ryo : 0
Likes : -28

Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 15:48

frate ps online e o prostie dar mai e o modalitate este un program lightshot e mai usor
1. faci imaginea
2. dai upload (Ctrl+D)
3. astepti sa se incarce
4.copy URl si il pui aici
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex


Ryo : 0
Likes : 1

Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 18:30

Pentru poze de orice gen:
-Cand le uploadezi pe imgur sau tinypic(incercate de mine) iti va da mai multe coduri. Il copiezi pe cel BB si gata.
-Sau... [img ] linkul pozei [/ img] (si desigur, sa fie legate coduriile dintre paranteze)

Si cu PS-ul online... nu-i recomand nimanui... nu prea reusesti sa faci foarte multe. Il iei si gata. Dar daca nu te uiti inainte la comentarii, pareri, nu-l iei din surse sigure.. pai e normal sa se intample
Sus In jos
GosSe ;x
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitimeDum Sept 08 2013, 03:27

Bine hai sa va zic cea mai usoara metoda..
Deci pe orice site de uppload . iei linkul direct si adaugi intre cele 2 coduri html :
Cod:
[img][/img]
De exemplu :
Cod:
[img]LinkDirect[/img]
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitimeDum Sept 08 2013, 15:02

Daca tot ai pus deastea, puteai include si celelalte parti, de exemplu, codurile pentru url
Cod:
[url=LINK URL]Textul care apare[/url]
pentru coduri (dezactiveaza codurile BB intr-un anumit text, se foloseste cel maim ult pe forumuri de programatori, pentru a arata codul respectiv, fara a se inlocui parti din text cu, de exemplu emoticoane)
Cod:
[code]text[/code]
spoiler...
Cod:
[spoiler]text/imagini/ce vrei tu[/spoiler]
sau
[spoiler=CE NUME VREI SA SCRIE LANGA SPOILER]text / imagini / ce vrei tu[/spoiler]
Mai sunt si pentru alinierea in pagina urmatoarele:
Cod:
[left]ce vrei tu sa fie in stanga a paginii (asa arata normal)[/left]
[center]ce vrei tu sa fie in centrul paginii[/center]
[right]ce vrei tu sa fie in dreapta paginii[/right]
Asta e tot ceeea ce folosesc eu, si ce mi-am amintit pana acum, si este ceva de baza.
Notite: 1. nu incrucisati codurile! Sunt sanse sa mearga corect, dar cel mai probabil va distruge totul, mai ales daca sunt incluse mai multe elemente intre coduri.
[code=exemplu][IMG]http://imagine.png[IMG][IMG][/IMG][/code]2. Nu uitati sa inchideti codurile cu [/CODUL NECESAR], ppentru ca altfel nu va functiona, si veti vedea de exemplu doar [IMG]http://imagine.png
3. Imaginile nu merg corect daca nu au link direct! Nu merg corect de exemplu cele care sunt ca acesta http://domeniu.com/mSNnf2/ Cel mai bine, dati click dreapta pe imagine, si dati pe "Copy Image Location" (asta scrie la Firefox, poate fi scris diferit la alte browser-e, sau poate sa nu fie aceasta functie deloc).
Pfiu, ami bine faceam un topic propriu
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Punerea unei imagini pe forum   Tutorial - Punerea unei imagini pe forum Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial - Punerea unei imagini pe forum
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Chat Forum
» Adăugare imagini în posturi/topicuri
» Junalul unei adolescente
»  Bucuria unei note bune și muncite.
» Text tutorial

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la: