Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Concurs Iwagakure

In jos 
+2
Alecks97
Nicoleta
6 participanți
AutorMesaj
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeDum Dec 01 2013, 11:54

Concurs Iwagakure

Informatii

Acest concurs a fost organizat de Yoko(eu) si Yondaime. Ne-am gandit sa facem ceva mai interesant asa ca consursul va consta din mai multe probe.
Probe

Proba I ~ Testul
Testul a fost creat de Yondaime. Cine vrea sa afle parola, sa-mi dea P/M mie sau lui. Cine nu poate da P/M, scrie aici si eu sau Yondaime va vom trimite cu parola. Yondaime va va spune notele. 
Proba II ~ Fic-ul
Trebuie sa faceti un fic de minin 40 randuri despre ce ati face daca razboiul Naruto s-ar extinde pana in Romania. La fic voi juriza eu.
Proba III ~ Desenul
Trebuie sa faceti un desen in care sa ilustrati o parte din fic. Aici voi juriza eu cu Yondaime.
Reguli:

Sa faceti parte din satul Iwagakure.
Folositi numele de pe forum cand dati concursul.
Toate notele se vor afisa pe data de 09.12.2013, cand concursul se va termina
Lucrarile sa nu fie plagiate, daca se intampla asta veti fi descalificati.
Premii:

Locul I - 600 ryo + titlu
Locul II - 400 ryo
Locul III - 250 ryo
Testul il gasiti aici!


Ultima editare efectuata de catre Yoko in Dum Dec 08 2013, 20:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97


Ryo : 0
Likes : 40

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeLun Dec 02 2013, 19:38

Prea greu.. Mult de munca, un simplu test nu se putea ? :-< 
Sus In jos
NarutoMegaFan
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeMier Dec 04 2013, 17:13

Dati-mi va rog parola
Sus In jos
Sashta
Kaigai
Kaigai
Sashta


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeDum Dec 08 2013, 17:07

Eu am dat testul, si acum pun si fic-ul: ^^
                                         
                                    Distrugere! Razboiul vine! 
     


   O zi obisnuita de vara.Soarele stralucea puternic, si se reflecta in raul de la marginea orasului.O mica cutremurare se simti usor, nu e ceva neobisnuit, asta se intampla frecvent in  orasul nostru.O alta miscare mai puternica se apropia.''Ok, este putin ciudat!'', imi spunea in timp ce ma plimbam linistit pe strada.Vad ca se apropie ceva mare, ceva nemaiintalnit, ceva, ce avea sa schimbe viata tuturor.
  In  departare, apa incepea sa inghete de frica, copacii paleau sub refluxul atmosferei, aerul incepea sa se transforme doar in praf, iar pamantul incepea sa crape, si sa inghita totul sub el.
-Oouu! Nuuu! Fugiti, este sfarsitul lumii! -Se auzeau vocile tremurande.-
Incepusem sa ma panichez si eu,  nu stiam ce se intampla, ''Ce ar trebuii sa fac? ''-doar aceste cuvinte imi veneau in minte.''Daca fug acum, s-ar putea sa mor si eu, mai bine verific ce este!''.Ma indrept in fuga spre nestiutul indepartat. Mi se parea ca aud vocii putin cunoscute, dar credeam ca nu pot fii, vocile pe  care le intalnisem in preferatul meu serial.''Ce se intampla cu mine? Acum incep sa aud vocii din Naruto! Trebuie sa ma concentrez, si sa aflu ce se intampla!''.Ajung, cam la 50 de metri de locul impactului, il vad pe Naruto, Sasuke si Sakura, invocand.Nu imi venea sa cred, adica este posibil asa ceva? Nu prea eram sigur de ceea ce vedeam...Intorc capul la 90 de grade, si vad o intrega armata, printre care si cei 5 Kage.Apoi intorc capul in partea opusa si il vad pe Madara.''Ce am baut?'', ma intrebam mirat, in timp ce incep sa tremur.''Cred ca ar trebuii sa plec!...Dar daca m-ar  vede? Cred ca nu as scapa cu viata... Aceasta este sansa mea ! Trebuie sa fug! '' In timp ce ma intorc, o iau la fuga spre oras.
   Ajuns in oras, mii de ganduri imi treceau prin minte...''Cum? De ce ? Este posibil? Se poate intampla asta?''...Mi se parea ca sunt doar un las, si ca nu ar fi trebuit sa plec, dar pana la urma eu nu pot face nimic, sunt doar un om, fara nici o putere, care nu ar putea schimba asta, nu ma puteam importivi, in ciuda dorintei mele.
  Razboiul incepe sa se extinda, si spre celelante orase, si sa distruga totul in calea lui. Oamenii multi mureau, unul cate unul, iar razboiul nu cred ca se va termina curand.Venind din partea de nord, mai avea putin si ajungea in sud.Trebuia oprit, dar nu cred ca ar putea exista cineva care ar putea face asta.Ma gandeam la tot felul de ideei, care erau insa neputincioase.
   Mai erau cateva orase, si Romania ar putea disparea de pe Glob.Asa se si intampla, razboiul trecu de granita cu Bulgaria, iar Romania disparu de tot de pe Glob.In urma acestuii razboii, aproape toti murisera, doar cei care au putut fugi la timp, au scapat.Romania arata acum, de parca ar fii venit Sfarsitul Lumii..copacii, rauri, case, blocuri, nimic, doar ruinele lor, de sub care ieseau raposati cei care au putut rezista...Nu credeam ca se putea intampla asa ceva vreo data. Acum stiu ce sentiment aveau cei din Siria,  Afganistam, Irak, si restul tarilor afectate de distrugerile colosale.
   Si eu eram doar o piesa de Sah a Razboiului, care era insa cazuta. Din tara noastra mai ramasase doar cateva mari ruine, care erau denumite acum doar ''Romania''.









Concurs Iwagakure 2013-12-08204011_zpsc9b0d2c5
Sus In jos
Ellie-chan
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 0

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeLun Dec 09 2013, 19:42

Si eu, si eu .. Testul l-am dat, uite aici si fic-ul, si revin si cu desenul in 30 min.:
            
                                                -  Faceti loc ! Razboiul apare -
 
     Ma plimbam prin centrul vechi . Cerul era senin . Totul se petrecea normal pentru o zi de vara . Trec prin fata librariei , cand dintr-o data simt o adiere apasatoare care vine din fata. 
   Pentru un moment ma blochez. Cand imi revin , privesc cerul care isi schimba forma si culoarea in continuu . Un zgomot care rasuna in urechile tuturor prevestea pericolul.
   Dintr-o data un fulger gigantic apare  si pe langa el vartejuri mari de energie distrugeau totul . O lumina puternica m-a orbit . Dupa toate astea apare un moment de liniste . Imi continui normal ziua . Ma indreptam incet spre lac . Zgomote puternice se auzeau. Lovituri , batai , pasi de oameni , totul era ca intr-un film . Unele tipete mi se pareau cunoscute.
 Voci pe care le aud in fiecare zi la T.V.  Cand trec de padure , privirea mea este uimita. Vad sute de mi de oameni care apar dintr-o data . Cand privesc mai bine , vad ceva imposibil . Naruto in stilul Kiuuby .''Wow , asa ceva nu poate fi real, nu ?'' Asta tot imi spuneam in gand.
 Fara sa imi dau seama , ajung intamplator in mijlocul bataliei . Cutite si sabi apareau pe langa mine . Bombe distrugeau pamantul . Invocarile incepeau sa apara una cate una.
 Animale invocate sunt de ambele parti . Kiuuby si 8 cozi se lupta cu Tobi si de partea cealalta a lacului cei 5 Kage sunt la pamant . Statuia Gedo se vede in fata , iar in spate casele sunt cazutE.Luptele nu se mai opresc.
 -Nu folosim tehici si puteri .Noi suntem simpli oameni .Dar daca pentru a va opri razboiul vostru trebuie sa ma sacrific si eu , asa sa fie! -Toti se opresc o secunda  si se uita la mine nelamuriti.-
Intrebarile incep sa rasune surde in urechile mele.
-Cum? Ce a spus fata asta? Cine esti tu? Ce cauti aici? - Se rasti Naruto putin la mine.-
-Da, m-ai auzit bine! Nu vreau ca razboiul acesta sa mai continue! Il voi opri chiar daca stiu ca voi muri !
Tobi arunca un atac spre mine, care avea sa ma omoare daca ma atingea. In doua secunde,  Naruto opri atacul.
-Daca asa vei face, te voi ajuta si eu! Vom muri amnadoi impreuna! PROMIT! 
Asa cu puterile pe care le mai aveam, am reusit sa distrugem Razboiul, care fara a ne da seama facuse mai multe victime decat ne putem inchipui.
-Pai ce pot spune..Multumesc! -Spune Naruto lundu-ma in brate.-
-Si eu va multumesc voua, pentru tot! -Incep sa o iau la fuga spre lac, si intorcandu-ma,tip spre toti: Apropo , numele meu este Elli! -
Ajunsa la lac, nu prea imi venea sa cred ce se intamplase, mi se parea ca este doar un vis. Dar cine stie? Poate nu este ceva imposibil! LoLConcurs Iwagakure 2013-12-09211139_zps12c862a2
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeLun Dec 09 2013, 21:44

Bun , deci am venit cu jurizarea mea : 
Testele : 
Chan, Ellie - 14/20
Sash, Sashta- 16/20
Desenele : Sashta : 9 - imi place Kiuuby si cum ai facut blocurile , plus tehnicile acelea pe care ai scris.
Ellie- 7 -e pres implu , a iesit bine Gamabunta dar si statuia Gedo . Totusi prea simplu .

Ellie are pana acum : 14 +7 = 21 puncte 
Sashta are : 16 + 9 =25 puncte . O mai asteptam pe Yoko
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitimeLun Dec 09 2013, 21:57

Deci hai ca apar si eu.
La fic: Sashta - 9.
Titlul are foarte mare legatura cu continutul fic-ului, ceea ce e bine. Imi place ca ai folosit diverse figuri de stil si cum ai descris toata acea teroare. Imi mai place cum ai lasat realitate, nu ai introdus diverse fantezii supra naturale.
Ellie-chan - 9.
Imi place si la tine, desi ai introdus ceva fantastic cum ar fi acel dialog cu Naruto, mi-a placut.
La desen: Sashta - 9.
Ellie-chan - 8

Ellie are : 14+8+9=31.
Sashta are : 16 + 9 +9=34.

Locul I - Sashta.
Locul II - Ellie-chan.
Restul din sat m-ati dezamagit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concurs Iwagakure Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Iwagakure   Concurs Iwagakure Icon_minitime

Sus In jos
 
Concurs Iwagakure
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Iwagakure
» Inscrieri Iwagakure
» Înscrieri Iwagakure
» Iwagakure - Înscrieri
» Iwagakure - Satul pietrei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: