Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Piticutss-chan - Creatii :3

In jos 
+6
Quinzel
Ioana
XanoTHEr.
DooM49
izabela :*
Piticutss-chan
10 participanți
AutorMesaj
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Ian 26 2014, 14:16

Bun... Cred ca mai stiti ca si eu lucram in PTS.. Si ca am avut un topic. Ei bine, m-am reintors. 
Topicul celalalt l-am sters deoarece acolo erau creatii mai vechi, si mai esuate, asa ca am decis sa redeschid topicul dupa ce mai lucez putin wink) .

Paii.. Am sa va arat cateva creatii mai vechi pe care cred ca nu le stiti.
Spoiler:

Iar ultimu care ar fi al 10-lea este facut chiar acuma. Este un experiment facut pe tableta grafica. O am cam de 8-9 ani dar debea acuma m-am decis si eu sa o folosesc rolling on the floor . Este un experiment mai esuat, dar asta e. Este prima creatiie deci se intelege.

10.
Spoiler:
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*


Ryo : 0
Likes : 3

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Ian 26 2014, 15:22

Sunt geniale , Pitic :] Bafta in continuare cu restul ! :] Deci , esti fenomen , eu caut tableta grafica-pt. benzile mele desenate- iar ea are si nu o foloseste =]] . Aiurea .. Tine-o tot asa , sunt super tari !
Sus In jos
DooM49
Kaigai
Kaigai
DooM49


Ryo : 0
Likes : 0

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Ian 26 2014, 17:06

Geniale O.O , iti ador munca , sunt foarte frumoase iar tu ai talent din plin.Tine-o tot asa ^^
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Ian 26 2014, 17:21

Incepatoare, experta, nu imi pasa... La ultima ti-a iesit super parul fericit Chiar zici ca e real fericit
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Ian 26 2014, 19:53

Nouuuu :3 
Spoiler:

Mersi Adrian :3 . Nu seamana chiar cu un par real. Dar pana mi se formeaza mana sa desenez cu tableta, e bine si asa laugh .
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana


Ryo : 0
Likes : 2

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeLun Ian 27 2014, 16:02

Bun.. chiar foarte bun. Ce trebuie sa-ti zic totusi e sa urmaresti planurile mainii si sa ii pui unghiele. Aici sunt cam deformate, dar de bine happy Imi place
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeLun Ian 27 2014, 16:39

Pai, ce facem noi aici? Avem topic nou si pe Pika mic nu-l anuntam? Thsck *oftica-te Adrian*, ce treaba e asta Piti? Deci, imi place foarte mult cum lucrezi, dar stii deja asta. Pai, ce sa mai spun? Sunt atat de draguu si eu inca tot nu mi-am primit cadoul ala de Craciun de la tine. Continui sa il astept. Bafta in continuare. Hug.
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeSam Feb 08 2014, 09:49

Scuze Ioana, dar cam urasc sa fac unghii la OC-uri XD. Nu stiu de ce :-?? .. Doar ca nu imi place mie... 
Si mersi Pika mic >LoL< Pitic lav iu!
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeSam Feb 08 2014, 13:53

geniale, sper ca tu nu te bazezi pe lineart de pe internet ca te omor xD.
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Feb 09 2014, 13:22

Nu, nu ma bazez pe lineart rolling on the floor. Lafel cum am facut la desene voi face si aici un tut :3, cand o sa am timp XD. 
:3
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeDum Feb 09 2014, 13:29

Piticutss-chan a scris:
Nu, nu ma bazez pe lineart
Atunci risti sa devii cea mai tare ^-^
imi place aia cu fetele alea 2 chibi *-* si cel de sub ala wink)
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeJoi Feb 27 2014, 20:38

Scuzati ca nu am mai postat... Stiti voi.. Ocupata ocupata. :3

Spoiler:
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeSam Apr 19 2014, 21:23

$!RonNn3 a scris:
Imi plac toate! Bafta in continuare LoL

Mie nu-mi place spamul tău. Ai mai puţin de zece cuvinte. Citeşte regulamentul şi fii mai atent, rogu-te !
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeMier Apr 30 2014, 16:16

Nu am mai postat de mult.... I know!!
Buttt.... am revenit cu mai multe laugh!Macar asa se aduna gramada.

Pai.. Hai sa va explic cv, ca poate o sa uit la final sa precizes si mnah! Euu.. Sunt megasuperfoartextra..etc, indragostita de Rin Okumura din Ao No Exorcist. Siiii, cum eu nu am *incaaaaa* un real main, si o am doar pe Alexa, *stiu stiu, si pe Cynthia dar ea e istorie, acuma e mama Alexai rolling on the floor*, m-am gandit eu asa in mintea mea diabolica, sa o combin pe Alexa cu Rin...
De aici o sa rezulte toate chestiile in care apare si el.

Prea multa vorba sa trecem la.. aratat laugh.
1.
"Aici cica is Alexa si Celty in varianta masculina, si putin perversa.. Andd, ii collab cu Saku.:

2.
Alexa in stil k-on. Stiu, nici mie nu prea imi place. Nu e stilul ei.:

3.
Collab cu Saku:

4.
Spoiler:

5.
Reupload. Am adaugat fundal.:

6.
Idem ca la 5.:

7.
Idem ca la 5 si 6 + ca am schimbat coarnele si am adaugat ninsoarea.:

8.
Idem ca la 7. :

9.
Idem ca la 5 + cv micute efecte:

10.
Spoiler:

11.
Idem ca la 5:

12.
Spoiler:

13.
Alexa in varianta completa de demon, iar Celty varianta incompleta. Aman2 se afla in fata portii Gehennei. Collab cu Saku.:

14.
Spoiler:


15.
Spoiler:

Cam acestea is toate, cele noi + reupload-urile. Nu is puse in ordinea in care le-am facut.
Unele is mai fail.. Dar ata ete. Nimeni nu e perfect :3. 

Daca sunt persoane carora le plac creatiile mele, ma puteti urmari: Aici :3
Pe facebook is puse mai multe detalii la unele img, iar aici voi intarzia cu postatul. Acolo cum le-am terminat le-am si postat.

Hope you like itttt !! <3
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeVin Mai 02 2014, 18:18

Heiaaaa <3

Acesta este un draw, 100% by mee :3
Piticutss-chan - Creatii :3 Eischs

Daca cumva sunt suspiciuni, inca mai am schita pentru cine vrea sa o vada.
Sus In jos
HPGr33n
Kaigai
Kaigai
HPGr33n


Ryo : 0
Likes : 0

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeVin Mai 02 2014, 18:51

Nu sunt expert in chestii de genul, dar imi plac: 3, 5, 9, 11 si 13. Cat despre ultima: e ok. Nu critic pentru ca nu sunt in masura.
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeVin Aug 15 2014, 11:33

Heiaaa :3 :3
Creatii noi <3 Nu asa multe..  Mai exact 2 pt ca luasem o pauza :"> . Darr, e bine si asa rau laugh

1. Alexa si micutii demoni <3 din AnE.:

2. Aceasta cica sunt eu.. adica e un autoportret. Dar bineinteles ca am uitat sa imi pun la gat lantul de la o persoana speciala si lantul cu pentagrama, da asta e laugh
Da... Am la ceafa parul vopsit albastru <3
Ehh, cam atat :3 Hope you like it Indragostit !
Sus In jos
savade
Kaigai
Kaigai
savade


Ryo : 0
Likes : 0

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeVin Aug 29 2014, 12:03

Continua tot asa, la cat de frumos le faci imi era si mila sa postez pe topic sa nu-i stric alura fericit))
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan


Ryo : 0
Likes : 1

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeSam Sept 13 2014, 18:18

Pam pam paaaaammmmmmm! *si tobele*
Nyaaaaaa, nu is deloc fan Kakashi&Sakura XD .. Sunt Kakashi&Anko si Sasu&Saku sau Naru&Saku.
Dar asa mi-a fost data misiunea, si nu il puteam refuza pe Adrian laugh.

#Draw *Da, 100% Doar bg. ii luat de pe net, desi si la el am lucrat pentru ca nu aveau ciresi si nici razele Sorinului(soarele)*
Piticutss-chan - Creatii :3 Fwpocg

Hope you like it:3 <3 !
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitimeSam Sept 13 2014, 19:30

Da, da, da.  Foarte dragut . Bravo, Alexandra, BRAVO !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Piticutss-chan - Creatii :3 Empty
MesajSubiect: Re: Piticutss-chan - Creatii :3   Piticutss-chan - Creatii :3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Piticutss-chan - Creatii :3
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La multi ani Piticutss!
» Creaţii.
» Saku-chan iz here!!!
» creatii [kosty xD]
» La Multi Ani -Sakura-chan.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Paint Tool Sai-
Mergi direct la: