Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)

In jos 
+2
Damaris
Yuko Maya
6 participanți
AutorMesaj
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 17:34

Atentie Fic-ul poate contine cuvinte si secvente necenzurate daca aveti sub 16 ani va rog sa iesiti de pe acest subiect.
Multumesc de intelegere.


Prolog
Viata este o t*rfa care nu trebuie sa te distruga. Dar...eu sunt fata batj*corita de toti. La scoala cei populari ma injura ba chiar ma bat. Asta nu este viata! Ci doar..o mizerie. O mizerie de viata! Uneori ma intreb de ce mama m-a nascut? De ce m-a vrut daca a murit in operatie? Iar tata de ce nu m-a dat la orfelinat daca tot sta mereu pe la cluburi de noapte si baruri? Nimanui nu-i pasa de mine! Nici macar familiei mele. Asta inseamna viata oribila! Nu cum fetele incep sa planga deoare cel mai popular baiat din liceu le-a respins dupa ce au facut s*x. Ce vreau sa spun este ca intai trebuie sa te simti iubita de acel baiat iar dupaia sa te dedici lui trup si suflet. Eu stiu asta deoarece numai sunt vi*gina de o luna. Am fost agr*sata se*ual de un barbat. Imi este scarba de ei, de baieti. Sunt doar niste id*oti care considera ca o fata este buna doar la pat. Dar se insala amarnic! Noi, fetele, suntem mai inteligente si mai cu gusturi ca sa spun asa decat barbatii care-si arunca pe ei un tricou sifonat si niste blugi rupti. Se zice ca un barbat fara femeie nu exista. Dar in zilele noastre sunt si din astia, de exemplu cel care m-a vi*lat. Nu inteleg de ce mi-a nenorocit viata si mai mult. Tot timpul plang si am inceput sa-mi fac taieturi si mai adanci.
- Domnisoara, te-am intrebat ceva!
Eu eram tocilara liceului. Cea mai proasta, naiva si idioata fata. Dar trebuie sa ma schimb! Nu mai vreau sa sufar!
- Cred ca ar trebui sa o dez*racati dupa care, stiti dumneavoastra, sa faceti s*x cu acea fata in cele mai perver*e pozitii. Asta m-ati intrebat, nu-i asa?
Profesorul deja s-a albit la fata. Mai avea un pic si lesina datorita raspunsului meu cam nepotrivit orei de matematica.
- Ce s-a intamplat cu tine Sakura? Erai una dintre cele mai studioase eleve ale mele. Nu inteleg! Mereu erai timida si abia scoteai un sunet. Vrei sa pari cool? Foarte bine! Ia fa o plimbarica pana la director si poveste-i ce s-a intamplat astazi la ora mea.
- Ce bine! Asa am scapat mai repede de ora dumneavoastra. O zi buna!
Si asa am plecat din clasa. Imi pare rau ca m-am comportat astfel. Dar, intr-un fel, m-au amuzat fetele uimite ale colegilor. Toti se uitau la mine ca si cand as fi o stafie. Nu-mi pare rau si nici n-am de gand sa-mi cer scuze nimanui de ce tocmai am facut. Ah! Si nici la director nu ma duc. Merg in curtea scolii.
Fara sa-mi dau seama timpul a zburat foarte repede pe langa mine si deja ajunsesem in curte. Dar, din pacate, nu eram singura care chiulea. Mai era un baiat cu ochii albastri ce-i straluceau asa puternic si cu parul negru ca portile Iadului. Ma atrage si imbracamintea lui asa de se*y. Oh! Ce poate fi imperfect la baiatul asta? Ma apropiam de el deoarece acolo era locul meu nu al lui.
- Buna. Uite, nu te supara dar asta este banca mea. Ai putea sa te muti altundeva?
Atunci si-a ridicat privirea spre mine. Ochii sai stralucitori au devenit una cu intunericul. S-a enervat.
- Tu sti cu cine vorbesti?
- Da, stiu. Vorbesc cu o persoana prea increzuta ca sa se mute altundeva. De ce? Nu te cunosti nici pe tine insati?
Si-a strans pumnii aratand ca este si mai nervos.
- Dispari din fata mea, fetito! Cine te crezi ca sa te pui cu mine? In ce clasa esti? Pun pariu ca in a 9-a. Esti doar o copila.
A inceput sa ma calce pe nervi. Cine na*bi este el? Este doar un idiot! Sa se dea odata de pe locul meu!
- Si ce daca sunt doar o copila? Poate ai dreptate si sunt a 9-a dar ce conteaza? Lasa-ma sa stau pe banca asta! Asta este refugiul meu cand sunt nervoasa. La n*iba, tipule, ma lasi odata?
- Poti sa stai langa mine. Doar lasa-ma sa termin jocul asta asa de misto.
Eu sunt o copila? El se joaca un joc pe telefon si probabil din cauza asta chiuleste!
- Bine! Voi sta langa unul ca tine. Uh!
M-am uitat la el din nou! Albastrul acela stralucitor i-a revenit in ochii sai asa de perfecti. La ce ma tot gandesc? Perfecti? Este doar un baiat. Iar baietii sunt perv*rsi si fara minte! Asta este regula! Si el se joaca un joc in loc sa fie la ore. Nu incalca regula. Dar...nici eu. M-am comportat urat cu unul dintre profesorii mei iar el m-a trimis la director si eu ca nesimti*a in loc sa ma duc unde mi-a spus, eu am mers in curte ca sa citesc cartea mea preferata. Mi-am scos-o din ghiozdan si mi-am continuat lectura.
- Esti tocilara, huh? Doar ei citesc carti asa de lungi si...
- Nu sunt. Doar imi place sa citesc. Este hobby-ul meu. Ciudat, nu?
- Si atunci de ce esti singura?
- N-am fost atenta la ora de matematica si i-am spus ceva cam pe*vers iar el m-a trimis la director si eu, cum sunt o fata cuminte, nu l-am ascultat si am venit aici. Ah! Si nici n-am prieteni.
- Daca nu esti o tocilara imi vei spune da la urmatoarea propunere si anume: vi cu mine in parc acum si chiulesti toata ziua. Esti tocilara sau nu?
- S-a facut!
Nu mai sunt o tocilara si niciodata nu voi mai fi batjocura liceului. Ma intreb doar cum de nu a auzit de mine?

Puteti sa puneti intrebari personajelor daca vreti. Sper sa va placa!


Ultima editare efectuata de catre Yuko Maya in Mier Aug 13 2014, 20:29, editata de 2 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 18:07

Sub saispe? Dar tu ai paise.
In fine.
Ideea e ca daca tu chiar ai pasiune pentru ficuri, citeste mult. Asta e tot ce iti poate sugera oricine la momentul asta. Citeste si incearca sa vezi ca de fapt dialogul nu inseamna doar niste cuvinte scrise acolo, niste replici spuse mecanic, alea chiar trebuie spuse de personaj. Aici la tine in topic m-am simtit ingrozitor, caci ai grabit actiunea teribil. Parca ma alergai pe mine, iar eu nu stiam cum sa ma fac mai repede cat mai mica si sa iau o pauza. 
Descrie mai mult. 
Dupa parerea mea, culoarea ochilor nu e prea interesanta, deci cam degeaba spui de ea. Adica, daca nu e mov sau vreo culoare d-astea care apare doar in SF mi se pare descriere de umplutura, stii? In culoarea ochilor nu se pierde nimeni, sincer. Tu te-ai pierdut vreodata?
Nu vreau sa fiu rea, eu doar asa ma exprim, mai direct. Nu o lua in nume de rau, am comentat la tine pentru ca intr-un fel... ceva m-a atras. Sper ca nu am scris degeaba. Oricum, astept capitolul urmator. Sunt sigura ca te vei imbunatati cu timpul.
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 19:52

Ca veni vorba da eu chiar m-am pierdut in ochii cuiva , puls ca am 17 ani nu 14 cum scrie la avatar cand am facut contul nu m-am mai uitat ce varsta am pus dar o sa modifict, iar la faza cu cititul ce insinuezi ca sunt analfabeta?  Eu am pus sa verifice si pe altcineva si nu a gasit nici o greseala, si sincera sa fiu..nu ma asteptam la asa criti...dar iti multumesc pentru sinceritate LoL
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Totul are un inceput.-capitolul 2   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 19:56

Hmm..m-am gandit sa pun next-ul sper sa va placa LoL

- S-a facut!
Nu mai sunt o tocilara si niciodata nu voi mai fi batjocura liceului. Ma intreb doar cum de nu a auzit de mine? Adica eu sunt Sakura Haruno, ciudata liceului. Sau mai bine spus asa am fost. In prezent nu mai seman deloc cu cea care am fost in trecut. Sunt altfel, sunt diferita.
- Eu sunt Sasuke Uchiha, cel mai popular baiat din acest liceu. Ar trebui sa fi mandra ca mergi cu mine in parc. Sti, nu orice fata are norocul asta.
Ce idiot! Cum poate sa fie asa de prefacut? Si se zice ca fetele sunt asa...
- Atunci sa nu fi dezamagit daca plec acasa. La revede Uchiha!
Si asta primesc laudarosii, cel putin de la mine. Urasc persoanele care considera ca ele sunt cele mai tari. Nu-i suport! Cum pot sa fie asa narcisisti? Uh!
Probabil l-am cam enervat. Adica cine sunt eu sa-i intorc spatele? He-he! Doar o tocilara! Asta ai patit tu Sasuke Uchiha de la o fata care a fost batjocura liceului ani la rand.
- Cum te cheama?, ma intreaba Sasuke in timp ce eu paraseam scoala.
- Afla si singur, idiotule!
Si uite asa incep sa-l fac pe marele Sasuke Uchiha sa fie interest de mine. Am auzit ca baietii sunt interesati de fetele care nu se lasa usor. Iar eu nu o sa cad in capcana lui. O sa fiu singura fata care ii rezista. Plan diabolic, huh? Dar vreau sa-i demonstrez ca nu taote sunt la picioarele lui.
Nu ma pot duce acasa. Daca tata o sa ma vada atunci...atunci o sa ma rupa in bataie. Sunt sigura de asta! Cred ca o sa merg prin Herastrau cu skate-ul. Dar asta inseamna ca trebuie sa trec pe acasa intai. Foarte bine!
Dupa ceva timp am ajuns. Pasind incet si lent pe langa casa intr-un sfarsit mi-am luat skate-ul si am plecat in parc unde probabil o sa-l intalnesc pe idiotul ala. Dar ceva ma atrage la el. Poate frumusetea nativa sau misterul care-l inconjoara. Nu stiu ce dar ma simt atrasa de el si ma simt ciudat. Nu stiu cum sa exprim sentimentul asta care imi face inima sa bata parca fara oprire. Dar simt ca vreau sa-l schimb, vreau sa devina un om mai bun. Dar pentru asta trebuie sa-l fac intai sa ma considere o fata inaccesibila lui si sa lupte pentru mine. Trebuie sa-l schimb pe acest bad boy.
Am intrat in parc. Ce frumos este! Natura ma fascineaza. Cum frunzele cad pe asfaltul rece specific toamnei.
- Stiam ca te voi gasi aici, Sakura!
Pun o frana mai smechera ca sa-i arat ca stiu sa merg cu skate-ul dupa care ma intorc si-l vad pe Sasuke. Ce o vrea? Si de unde imi stie numele?
- M-ai gasit! Acum, zi-mi de ce m-ai cautat?


Ultima editare efectuata de catre Yuko Maya in Mier Aug 13 2014, 20:28, editata de 2 ori
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon


Ryo : 0
Likes : 1

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 20:20

Tocmai ai făcut spam !
Citeşte regulamentul pe care-l găseşti aici.

Senpai a scris:
 Fara dublu post (mesaje consecutive la acelasi subiect), se accepta doar cand exista un interval de 24 ore intre cele 2 mesaje consecutive ale aceluiasi membru, pentru a evita dublu post se foloseste functia EDIT din coltul drept al mesajului.
Data viitoare vei fii pedepsită! 

------------
Acum, fic-ul. Ai grijă la "ii" puşi în plus sau în minus. Încearcă să foloseşti mai mult descrierea , exagerezi prea mult cu dialogul.  Îmi place că foloseşti şi monolog interior însă ţi-am zis ar merge mai multă descriere. * Parerea mea*
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 21:15

Matt are dreptate. 
Greseli sunt.
Sti se scrie cu doi de i la persoana a doua singular. Am spus sa citesti mai mult ca sa vezi descrierea si sa o poti face tu. In carti o simti, o vezi, la tine... nu. Nu e sfarsit de lume si nici crima, trebuie doar sa mai exersezi. E ok. Nu sunt o persoana rautacioasa, sa stii, eu doar ti-am spus ce nu e ok din punct de vedere al unui cititor, daca vrei critica vorbim deja despre altceva. O critica e diferita, nu imi place sa o dau fara permisiune sau rugaminte. Acum ca am clarificat asta, te rog, mai lucreaza la dialogul ala. 
Ti-am spus, fa replicile sa sune reale. Nimeni nu spune: Buna, sunt Cutarescu, cel mai popular baiat din liceu. 
In primul rand e nasoala exprimarea. In al doilea rand e logic ca el e baiat, deci ai si un cuvant in plus. Propozitia e si fara sens, de altfel, nimanui, nici personajelor si nici cititorilor nu le pasa de cat de popular este. 
Aceasta a fost o critica, ca sa vezi exemplul, si a fost si doar asupra unei propozitii. Ce ti-am scris eu in primul post a fost asta, un rezumat al rezumatului dintr-o privire de ansamblu. Imi cer iertare daca te-am jignit, sincer, dar si daca iti spun intr-o varianta super draguta ce rezolv? Nu mai intelegi nimic din ce iti explic. Si iti explic pentru ca vreau sa te ajut, amandurora ne place sa scriem, deci impartasim asta, si mi-ar placea sa te vad evoluand. Pentru ca intr-un fel ai potential, imi amintesti de mine. Daca te simti jignita de ceva, e ok, injura-ma si jigneste-ma pana te calmezi, doar te implor, nu imi raspunde daca esti nervoasa. 
Aaa, am uitat sa spun de ultima liniuta de dialog. Aia mi-a placut. A venit asa din suflet, din personaj. A sunat reala. 
Un mic sfat ar fi sa citesti textul cu voce tare inainte sa postezi. Si eu fac asta ca sa nu sune fals mai nimic, dar mai imi scapa si mie. Sunt un mare fan al ficurilor, deci sper sa nu te descurajeze cuvintele mele. Daca te deranjeaza atat de tare, nu iti mai atrag atentia la nimic, dar e spre raul tau, caci daca nu vrei asta de la nimeni nu mai poti evolua prea bine singura. Si cred ca e mai frumos atunci cand evoluam continuu. Sa citesti ceva scris acum mult timp si sa te gandesti: Wow, ce tare sunt acum. 
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 23:41

Sincera sa fiu cred ca am sa renunt, colegul de mai sus imi spune ca nu stiu ce am facut , tu imi spui ca nu spun personajle cuvintele din suflet ca fac prea multa descriere..nu mai , ca nu mai are rost il las in pace de fic..desi iubeam sa scriu acum ma crititicati toti in cel mai rau fel nici nu imi mai vine sa intru pe from. Poate ca tu n-ai vrut sa imi faci rau dar sunt un om foarte sensibil, imi pare rau ca v-am irosit timpul. :(
As dori sa vad un fic de al tau sa il vad si sa il i-au ca exemplu..
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 12 2014, 00:13

Buna! Tocmai ti-am citit ultima postare asa ca m-am hotarat sa postez. Te rog sa nu te lasi de scris fic-uri, fiindca este o decizie care probabil te va afecta intr-un mod negativ. Nu trebuie sa iei criticile ca fiind ''jigniri'' ci sa le folosesti pentru a te imbunatati. Nimeni nu e perfect, iar abilitatile pe care le avem se dezvolta cu timpul. La fel ca tine, sunt o persoana extrem de sensibila, insa am invatat sa vad criticile celorlalti ca pe ceva bun si chiar m-a ajutat. Se vede ca ai potential, acum tot ce trebuie sa faci este sa te antrenezi. Iar cel mai bine te antrenezi cand faci practica. Asa ca nu te lasa batuta si continua sa scrii. Astfel, vei ajunge printre cei mai buni! fericit
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Dragostea si ura.-capitolul 3   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 12 2014, 10:02

Multumesc mult pentru incurajare LoL , am sa pun si partea a 3 a desi tot nu o sa fie perfecta..


- Stiam ca te voi gasi aici, Sakura!
Pun o frana mai smechera ca sa-i arat ca stiu sa merg cu skate-ul dupa care ma intorc si-l vad pe Sasuke. Ce o vrea? Si de unde imi stie numele?
- M-ai gasit! Acum, zi-mi de ce m-ai cautat?
Stie cine sunt. Dar nu-mi este frica...pana la urma cam era vremea sa afle. Ma intreb doar cum ma considera in momentul acesta.
- Ca sa pot rade atunci cand vei cadea in fund, ca un copil mic.
Jur ca daca as putea sa-l omor as face-o exact in secunda asta. Baiatul asta ma scoate din minti. Nu inteleg cum face asta dar mereu cand sunt in preajma lui sunt nervoasa si-mi vine sa-l bat desi n-as avea nicio sansa.
- Asa de josnic ai ajuns incat sa insulti o fata?
Ma uit la el in ochi si-mi dau seama ca s-a enervat. Probabil nimeni nu I-a mai raspuns pana acum si-n nici un caz o tocilara.
- Uite-te un pic mai bine la tine. Esti in Herastrau cu skate-ul si imbracamintea ta este destul de vulgara. Mai bine zis...esti o curv*a. 
In acel moment m-am dus direct la el si I-am dat o palma dupa care I-am soptit la ureche ca este un idiot.
Nu-mi vine sa cred ce mi-a putut zice. Sasuke este asa un tampit. "Tampitul tau", mi-a spus constiinta mea idioata. O urasc! Eu nu pot sa plac un baiat care m-a facut curv*.
- Tu sti macar ce inseamna cuvantul ala?, il intreb eu cu sprancenele ridicate.
- Cum ai putut?, intreaba el nervos.
- Uneori si printii trebuie palmuiti, nu crezi?
In acea secunda ma urc pe skate invingatoare dar un baiat trece repede si cad. Inchid ochii de frica dar nu simt nimic. Mi deschid incet si-l vad pe Sasuke cum ma tine ca pe o mireasa ca sa zic asa. Rosesc si-ncep sa-l privesc in ochi. Sunt asa de frumosi. Sunt magnifici. As vrea sa-l sarut dar stiu ca nu pot.
- Sakura., imi sopteste numele la ureche dupa care buzele lui sexy se apropie din ce in ce mai mult de ale mele pana cand cele doua se lipesc una de alta si...


Ultima editare efectuata de catre Yuko Maya in Mier Aug 13 2014, 20:31, editata de 3 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 12 2014, 16:52

Capitolul asta cred ca e ok. :3 Nu te lasa asa usor, mai. Pe bune, chiar cred ca te-ai straduit putin. Perfect nu exista pentru nimeni, nici pentru cel mai cool scriitor din lume. Ideea ta inca imi place, ti-am spus, ma atrage ceva.

Un fic de-al meu ti-l dau imediat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar nu te lua dupa mine, nici eu nu sunt chiar misto, de asta prima data ti-am sugerat cartile.
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Noapte in familie- capitolul 4   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 12 2014, 21:45

Si...desi ma simteam ca in rai nu voiam sa creada ca dintr-un sarut si doua miscari ma si are la degetul mic...desi era adevarat, nu inteleg si n-am sa inteleg nici o data de ce il plac, adica pe bune , o fi el cel mai popular arata super bine..cuvintele alea cool...adica..ce tot zic e perfect il vreau..Oh stai asa eu inca ma sarut cu el!! Trezestete Sakura nu-i cade in plasa ca toate celelalte!!
-Oh...da-mi drumul tampitule!!
-Ce am mai facut gresit acum?!
-Totul!!
Si plec si il las cu mainile intinse si nedumerit uitandu-se dupa mine cu un zambet destul de strengar pe fata...sincera sa fiu n-as mai fi plecat din bratele lui , dar chiar imi place cum se uita dupa mine de parca ar zice in gand "Cred ca pe fata asta o cautam" , imi place , vreau sa imblanzesc "leul" scolii, nu o sa mai dureze mult si o sa vada tot liceul de ce este in stare Haruno Sakura..am sa ating doi iepuri dintr-o lovitura , respect si pe Sasuke, desi...nu sunt asa de sigura ca Sasuke gandeste cea ce am mentionat mai sus, in fine asta ramane de vazut , ca tot vorbind am cam mare concurenta la frumuste ma refer fiindca la creier nu prea,  cred ca am sa dau pe la Mol sa fac niste shoping si sa imi reinoiesc garderoba , sincera sa fiu nici nu mai stiu ce am prin ea deoarece eu ma imbracam doar cu uniforma...nu ma prea interesa aspectul fizic dar acum sunt alfel..alt om.
Peste cateva minute ajung la Mol intru si o vad pe prietena mea Hinata , oh..ce bine chiar aveam nevoie de ea , desi e la fel de timida ca mine ea ma ajuta si incurajeaza in toate asta se intampla reciproc dupa cum bine credeati..
-Hinata!!
-Ohh...Sakura..Mol ,ce cauti tu aici?...
Sakura o i-a pe Hinata de umar si ii spune:
-Oh..surioara am multe sa iti povestesc dar hai sa facem asta in timplul shoping-ului.
Fetele incercara sute de haine in timp ce Sakura ii spunea lu Hinata tot ce ii se intaplase..
Sakura in cabina de proba:
-Chiar asa?! Sunt asa de fericita pentru tine!!
-Deci ce spui?
-Wow..chiar wow! Surprins
-Cu asta am sa ii dau pe spate pe toti mai ales pe el.
Se facu seara fetele luara un taxi amandoua si se hotarara sa doarma acasa la Sakura , pentru ca maine amandoua sa isi faca marea intrare in scoala.
-No heii dad, in seara asta Hinata doarme la mine!!-stiga Sakura
-Bine, iubito!
Desi tatal Sakurei era putin mai betivan , era un mare om de afaceri , care o iubeam mult pe Sakura dar ei ii se parea prea deplasat unele lucruri pe care le facea si avea impreseia ca nu o doreste ,desii el se schimbase mult dupa moartea mamaei Sakurei..nu era asa..
-Iubito, ai fost la cumparaturi?!- ramase tatal uimit si fericit in acelasi timp fiindca scapase de povara de ai cumpara el haine Sakurei.
-Da stiu , uimit nu, dar de acum m-am schimbat tata.
-Hai ca o-si fi eu batran , dar nu prost , pentru cine v-ati ambalat atat?
Fetele se uitara amandoua una la alta si se hotarara se ii spuna despre schimbarea lor in  bine. Se asezara ei toti pe canapea si incepura sa vorbeasca totul era minunat parca erau o familie, taticul si cele doua fice ale lui , vorbira ce mai vorbira pana cand se facu ora 1:30.
-Scumpele mele daca vreti sa fi-ti pregatite pentru maine mai bine v-ati baga la somnic.-spuse Minato razand.
-Cred ca tata are dreptate mai bine ne-am culca.
Fetele plecare sus si strigara in cor "Noapte Buna taticule" , poate va intrebati de ce ii spune Hinata tata, asta fiindca cele doua era de nedespartit ca doua surori gemene avand in vedere ca au fost nascute in aceiasi zi de nastere.
Cele doua se pusera in patul foarte mare si pufos, uitandu-se la tavanul roz si toate celelalte lucruri care erau tot roz , Hinata mereu se plangea ca dupa ce iese din camera Sakurei vede nu mai roz in fata ochiilor..oh ca sa nu mai lungim poveste fetele adormira ca doi ingerasi..
Dimineata...


Ultima editare efectuata de catre Yuko Maya in Mier Aug 13 2014, 20:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 12 2014, 22:19

rolling on the floor Ti-a iesit dialogul, jur. Am ras de moarte: "Ce am facut gresit acum?" "Totul" Asta chiar a venit din suflet rau de tot rolling on the floor
Te superi daca te rog sa faci o chestie? E simplu. Tine de o chestie de baza la estetica. Scrii capitolul1, 2, 3 sau ce numar este, precum cred ca ai mai vazut, si lasi ceva spatiu intre asta si text, pe mine ma dor putin ochii si chiar ar arata mai bine textul. Cum vrei tu, e optional.
Aa, si ultima comparatie mi-a dat de gandit. Nu se stie cum dorm ingerasii, dar am prins ideea. Puteai formula ca au dormit fara vise, adica obosite, sau cu vise, adica foarte bine. Cam asa e treaba cu somnul.
Oricum ar fi, imi place ca postezi rapid, pe bune. Ma faci sa intru aici mai mult sa vad daca ai postat tu. fericit)
Si eu vad numai roz in fata ochilor!
Gata, gata, te las. Noapte buna!
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Marea intrare- capitolul 5   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMier Aug 13 2014, 20:24

Dimineata...
Fetele se trezira si incepura a se pregati pentru mare lor intrare, Sakura se ridica din pat voioasa si incepu' sa scoata arsenalul de machiaje , haine , accesori si tot ce isi dorea o fata.
Fetele incepura sa se macheze si sa incerce haine de dimineata de la ora 7:30 pentru avea timp , desi le cam pica ochii in gura de somn , schimbara sute de tinute, sute de machiajuri pana cand se hotarara ce sa poarte..
-Wow...Sakura ce diferita esti..esti asa frumoasa!..
-Mersi..dar parca si tu ai fi alta persona, vezi tu Hinata ce poate face un machiaj si haine potrivite..nu ma mira ca baieti prefera fetele astea. fericit)
Era deja ora 12:30 fetele incepeau orele 1:00..cred sunteti destul de curiosi in ce erau imbracate fetele , ei bine Sakura era imbracata intr-un stil ala Sakura , ciudat nume nu, da si mie mi se pare , avea niste pantaloni scurti  de blugi cu o curea de o culoare maronie un maieu decolotat logic sa ii se vada bustul imens,legat pe partea dreapta a soldului,  o vesta maronie, parul dezlegat si rebel si cireasa de pe tort un fel de palarie..a da si sa nu uitam de conversele cu un imprimeu de blugi.
Hinata era imbracata casual, strampi trei sferturi , nu chiar, nu stiu cum sa-i numesc fericit), pantaloni scurti cu o helanca pe gat bagata in pantaloni, o veste lunga si o curea la mijlocul taliei, parul intins cu placa si o palarie ca in Franta fericit)..a da si nu stiu de ce tot uit de incaltaminte avea o pereghe de ghetute maronii cu toc in picioare.
Oh..cam lungiram povestea cu descrierea fetelor..
-Ahh...Hinata e ora 12:45 grabestete o sa intarziem!
-Dar Sakura n-am mancat nimic!
-O sa luam ceva pe drum  , tata vezi ca i-au masina ta!! -striga Sakura
-Ok iubito!
Intrara pe poarta scoli toti se uitau de parca ar fi vazut nave extratereste, multi baieti deja incepusera sa le dea priviri seducatoare , si din intamplare erau si Sasuke si Naruto , oh..daca n-am mentionat Hinata era moarta dupa Naruto, baieti stateau cu spatele , Neji si Kiba pe faceau semn sa se uite in spate.
-Frate aia e...
-Nu se poate...esti prost ce bucata...-spuse Naruto.
Cred ca imaginatia voastra este destul de mare incat sa isi dea seama ce fata avea cei doi.
Fetele si mai increzatoare trecura prin fata grupului lui Karin.
-Ha..de parca schimbarea asta de look o sa schimbe cine sunteti!
-Iubito , totul era schimbat de mult! Bye Bye.
Veni si ora de Istorie a lui Kakashi , barem la ora asta puteai sa faci ce vrei , deci fetele se pusera in ultima banca ca sa isi poata planui a doua intrare dar ceva le strica totul..
-Hmm..Naruto i-a uitele pe micele rebele in devenire!
-Mergem langa ele ca sa punem amprenta ca sunt ale noastre?
-Rozalia e a mea , fiindca am mai avut o mica aventura cu dracusorul ala, a avut tupeul sa ma si pocneasca, iti vine sa crezi?
-Cred ca fetele astea doua vor fi ceva mai special.
Baieti se pusera cu forta intre fete si le despartira...




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Ganduri si priviri macinatoare- capitolul 6   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 25 2014, 22:52

Ma intreb ce vor idioti astia doi, mai exact de s-au pus intre noi chiar aveam ceva important de discutat cu Hinata asta strica totul...desi nu imi displace prezenta lui Sasuke..hmm dar Naruto oare vrea ceva cu Hinata sau a venit doar ca a venit si "printul"?
Pfff..gandurile astea ma tulbura rau asa ca am sa ii intreb direct, n-am de ce sa ma feresc de ce mi-ar fi frica..hmmp.
-Si ce vreti?!Nu vedeti ca avem ceva de discutat?
-Pai si ce va opreste iubito?
-Hmm...sa ma gandesc, prezenta voastra!!
-Se pare ca vreti sa vorbiti de noi!-spuse Sasuke razand.
-Aha..de parca si m-ar interesa persoana ta prea mult!
Vai ce tot spun privirea aia ma macina desi nu pot sa ma las asa usor in fata lui, vorbele astea ma dor si mi-a zis iubito..pff!!!
-Hinata ne mutam?
-Dar suntem in ora Sakura nu putem!
Hmm..se pare Rozalia e tare capoasa...si intr-un mod ciudat asta ma atrage la ea, e diferita fata de celelalte le are pe ambele si capoasa si desteapta, trebuie sa o pun putin la punct, ma gandesc oare daca un sarut de al meu o va convinge sau ma va pleznii iar, desi nu as vrea a doua parte fiindca chiar doare.
Stai asa vad eu bine sau Sakura are un corp de fotomodel..cu toata agitatia aia acolo nici nu m-am putut uita bine..are niste sani...si un par asa frumos..[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-Aloo..Sasuke ce ma privesti asa?!!
-Ahh..scuze...doar ca..nu stiu..
Am auzit eu bine , s-au si-a cerut scuze!!Nu cred in sfarsit l-am prins , esti al meu gata nu imi scapi...o da Karin ai sa mori..abia astept sa vad cu arzi si fierbi de ciuda si invidie, toti ani astia cat mai badjocorit.
-Stai ce?
-Frate esti bine?!
-Normal ca sunt bine idiotule, de ce n-as fi?!!-tipa Sasuke auzindu-l toata clasa.
-E..esti rosu' tot la fata frate..
-Pfff mie cald....
Atunci apele se linistira toti se intoarsera la treaba lor si ochii nu mai fura atintiti pe Sasuke, desi nu prea era impacat ca fata asta il facuse sa roseasca, se enervase la culme.
 Pov Sasuke.
Nu imi vine sa cred se poate sa ma faca sa ma rosesc asa tare?!!Gata dupa ora asta ii pun punct am sa ii zic sa faca cumva sa nu imi mai atraga atentia!Deja devin prea sentimental si nu imi place asta!
Ora trecu' fetele iesira din clasa cu toti ochii atinti pe ele.
-Hinata ma duc pe bancuta...sti as vrea sa stau putin singura..sa ma gandesc.
-Ok..daca ai ceva cu care te pot ajuta sti tu, un sms si se rezolva.
Sakura mergea ingandurata spre pomul de cires unde se afla bancuta..isi lua cartea preferata din geanta...incepu' sa o citeasca gandurile o tot macinau si nu putea sa fie indeajuns de atenta la carte ca sa o poata intelege...
-Vad ca desi vrei sa devii o bad girl tot nu renunti la citit carti ca o tocilara singura.
-Citiul ma linisteste cand sunt stresata de anumite lucruri.
-Si mai exact de ce esti tu stresata Sakura?
-Deci in sfarsit te-ai decis sa imi spui pe nume?
-Incerc sa fiu dragut!
-De ce?! Ce-ti pasa tie?!
-Fiindca te plac idioato!!
-Poftim...
In acel moment fata lui Sasuke si Sakura s-a inseninat iar...Sasuke s-a tot apropiat..apropiat pana cand un sarut pasional a luat nastere dintre buzele celor doi caposi..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Desi ce a urmat dupa acest sa sarut nu a fost prea frumos...
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Aug 25 2014, 23:16

Omg, am ratat doua capitole. Mi-e rusine de mine.
Sper ca nu ai mintit cu ce ai scris pe chat, chiar vreau sa ajut. 
Imi place ca personajele vorbesc mai din inimioara. E ceva ce ma atrage foarte mult la ficuri, ca sunt facute de adolescenti si ei prind repede faza cu dialogul, atat de grea pentru cei mari.
Bai, ma bucur ca ai postat si ca am vazut pe chat. 
Cand mai postezi, da-mi un pm, sunt atat de chioara si niciodata nu verific bara cu notificari de lene. 
ps: ultimul raspuns a fost maxim.
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 26 2014, 00:14

Lasa-ma sa ghicesc ? Iar l-a plesnit pe Sasuke ? laugh 
Draguta tema . High School life . Tocilara - Bad Boy . Razbunare - Iubire . Interesant .
Ai grija cu gramatica  : Pui cratima unde nu trebuie uneori ,forme verbale si pronominale gresite , virgule aiurea , semne de punctuatie unde nu-si au locul ( spun asta referindu-ma la tot ficul ) .
Titlul e foarte sugestiv asa ca nu am ce comenta negativ . Good Point ! Scurt si la obiect deja am prins ideea povestii citind titlul .
Actiunea e cam grabita insa fata de primele capitole se vede un progres .
Mie una imi place felul in care gandesti replicile . Ideei bune dar necizelate .
Uite un sfat : Dupa ce termini de scris un capitol reciteste-l cu voce tare si pune accent in special pe dialog . Imagineaza-ti ca ai purta tu dialogul cu o anumita persoana si cum ar suna acesta transpus in viata reala .
Daca nu suna realist mai bine renunti la replica respectiva sau o modelezi pentru a se conforma mai bine realitatii .
Vad ca incerci sa adaptezi descrierea sentimentala la actiunea ficului . Bai si you know what ? Iti iese binisor.....doar ca e umpicut prea simpla ?  Iep , cam asa .
Adauga detalii care sa exprime starea fizica dar si psihica a personajului . Modeleaza textul pentru a arata bine si a fi usor de citit . 
Cum a zis si Damaris : "Citeste!" 
Asta o sa te ajute enorm . Poti sa te inspiri din stilul altor scriitori , sa ai un punct de pornire pentru propriul tau stil .
E bine ca adaugi suspans . E chiar un atuu in cazul ficurilor .
Astept Next  ! 
P.s : Daca critica mea te-a deranjat te rog sa-mi spui !  A fost prima oara cand ti-am citit ficul asa ca m-am axat cam pe toata munca ta de pana acum . Comentariile mele urmatoare se vor raporta la ideea povestii pentru ca nu prea sunt priceputa la critica , o fac doar in cazuri in care e mai mult de citit dintr-o bucata ( cum a fost aici ) .


Ultima editare efectuata de catre ely_lovesAnImE in Mar Aug 26 2014, 00:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeMar Aug 26 2014, 00:17

Pariu ca a deranjat-o. I-ai spus oricum ce i-as fi spus si eu mult mai detaliat in mai multe posturi, dar nu a vrut nici macar un inceput de critica. E adevarat ca eu am mintit-o in unele fraze, crezand ca daca nu merge cu critica, cu vreun impuls de la ea, macar sa mearga cu o lauda: "Daca mi-a zis ca sunt ok, pot ajunge si foarte buna!" Dar nu a mers. Ely are dreptate 100% si stie ce zice. Macar pe ea accept-o, Yuko, te rog, daca nu pe mine, atat am vrut sa te rog.
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Vorbele tale dor..-capitolul 7   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeJoi Aug 28 2014, 20:55

Nu a mers la tine , adica parerea ta, fii tu perfecta si lasa-ma in pace , eu am sa scriu exact asa cum vreau cum pot nu ma intereseaza parerea ta , a da si chiar nu ma deranjat ely , fiindca ea stie sa critice ca un critic adevarat!Lasa nu ma mai incuraja tu cu "minciuni" ca n-am nevoie, am sa devin un scriitor foarte bun si fara tine!Chiar te rog  sa iti tii parerile acasa ca deja ma deranjezi prea tare!



Desi ce a urmat dupa acest sarut nu a fost prea frumos...Sasuke a rup sarutul cu repeziciune si a inceput sa se certe cu Sakura fiindca asta a fost ideea lui de la bun inceput dar inima la distras si nu a mai putut sa faca cea ce isi propusese..
-Tu!!De ce imi faci asta?!Cum de ma poti controla?!
-Nu te controlez cu absolut nimic!Inima ta te controleaza!
-Uite eu iti spun asa, daca nu incetezi sa imi atragi atentia ca sa ma indragostesc de tine nu stiu ce-ti fac?!
-A da ce-mi faci?!Stai sa ghicesc ma saruti din nou?!
-Ha ha, inceteaza sa ma faci sa ma indragostesc de tine!!Esti o tocilara nu poate sa ma vada cineva cu tine!!
Privirea Sakurei lua o forma de uimire iar lacrimile ei curgeau din ce in ce mai repede, Sasuke realizand ce a spus si a facut incerca sa se duca spre ea sa o imbratiseze dar Sakura l-a respins total...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-Sasuke...tu..tu te auzi cand vorbesti?...-spuse fata suspinand apoi lund-o la fuga spere baia fetelor pentru a nu o vedea nimeni iar Sasuke sa vina dupa ea.
-Sakura stai!
Fata plecase, in 2 secunde nici nu a mai fost langa el, atunci pe Sasuke a inceput sa il mustreze constinta..
-Imi..imi pare rau Sakura...
Pov Sasuke
Cum pot fii asa de prost si insensibil, poate ca pe prima fata care am iubito ma parsit spunand ca pleaca in alta tara si am gasit-o pupandu-se cu alatul?Da poate fi o scuza dar nu poot rani un boboc de floare ca ea, nici macar nu stiu cum si ce sa fac ca sa imi cer scuze si sa ii spun ca a fost un impuls prostesc de al meu...si desi nu imi place sa o recunosc chiar m-am indragostit de fata asta...chiar daca mi-am promis ca nu am s-o mai fac...ah stiu Hinata ea o poate convinge sa vorbreasca cu mine...avand in vedere ca dupa lucrurile pe care ii le-am spus o sa ma evite total...
Pov Sakura
Cum?! Cum a putut sa spuna asta?!A fost o proasta, o mare proasta. si ce fac acum, plang ca o prapadita prin baia fetelor pentru un idiot, nu imi vine sa cred cat am putut sa decad, eu care nici macar o lacrima nu varsam...n..nu imi vine sa cred!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-Aha! Si ce faci tu papusa aici? Plangi dupa Sasuke al meu? Ti-am spus ca nu existi pentru el!
-Exact Karin al tau! Nu ma mai intereseaza poti sa te speli pe cap cu el! E doar un idiot insensibil!
-Ha? Asa repede renunti? Ah ce bine acum el meu, nu mai trebuie sa ma confrunt cu o prapadita ca tine.
-Aha da Karin cum zici tu.-Fata pleca din baie cu ochii putin rosiatici dar nu stia ca in partea opusa baii cineva asculta la usa.
Fata se duse in clasa, acolo nu era nimeni decat Hinata care citea o carte linistita dupa ambuscada de baieti care navalise
ra peste ea,Sakura se pune nervoasa langa ea trantind geanta pe jos si punand capul pe banca.
-Sakura ce s-a intamplat, uitate la mine?!
Sakura ridica capul plangand si uitandu-se la Hinata, fata isi dadu-se seama ca avusese un conflict cu Sasuke si ii lua capsorul la sanul ei, spundandu-i ca nu merita ca e un nemernic si ca nu i-ar ajunge nici la degetul mic.Incepu si urmatoare oara Sasuke nu isi mai lua ochii de la Sakura.
-Frate ce-i ce cu tine?
-Am facut o mare prostie...
-Ce-ai mai spart?
-Nu idiotule, e vorba de Sakura.
-Ce i-ai spus?!
-Pai..
-Se pare ca voi domnilor aveti o dicutie foarte interesanta de vorbiti atat!!- spuse directoare Tusnade nervoasa , ea era cea care ne preda ora de Japoneza.
-Ne scuzati doamna.-spuse Naruto.
In fine trecura si orele Sasuke ii povesti tot lui Naruto, Hinata tot incerca sa o conzoleze pe Sakura, Sakura il evita pe Sasuke in toate pauzele si nu puteau sa rezolve nimic...ziua aceasta a fost ca o nebunie...
-Idiotule ce fac?!
-Tot eu is idiot?!
-Pff spune o data sti ca am nervi!
-Nu stiu cea ce ai facut e foarte grav, mira-ma-as daca te-ar ierta!
-A deci acum ma lasi si sa gandesc singur!...In fine gasesc eu ceva..
Toti elevi se indreptau spre alee..
-Sakura esti sigura ca nu vrei sa merg cu tine?-spuse Hinata.
-Nu sunt sigura.
Fetelele plecara fiecare inspre casa lor, Sakura mergea foarte ingandurata, nu stia ce decizie sa i-a in privinta lui Sasuke ce sa faca cu el...atunci pe langa ea trecea un ferrari rosu...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeVin Aug 29 2014, 00:14

Nu ma lua tu pe mine ca nu sunt eu critic adevarat, ca nu am ajuns sa ma jignesti tu. Nu scriu perfect, am multe greseli. Dar cum sa iti zic, eu am folosit pe tine o metoda ce tine de psihologie, dar nu a mers, ce sa fac, nu am stiut ce sa iti mai fac sa evoluezi. Te-a criticat Ely cu clasica metoda si nu vad deosebiri intre ultimul si penultimul capitol. Da, te voi lasa, esti prea grea de cap si nu am ce face. Am incercat, jesus, eu chiar am incercat, in felul meu de usurel usurel, post dupa post, sfat dupa sfat. Criticii tai adevarati critica mult si brusc, eu voiam sa te iau usor, nu sa te bruschez cu 1000 de informatii noi. M-am saturat de incepatori fricosi care ma jignesc. Cand o sa ajungi sa scrii ca Ely neascultand de nimeni eu ma arunc in foc ca sa iti luminez ziua.
Sus In jos
Alterum Sanctus
Kaigai
Kaigai
Alterum Sanctus


Ryo : 0
Likes : 6

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 19:34

În primul rând, dragă Yuko, există CRITICĂ și doar atât, nu există critică bună sau rea. Dacă vrei să o categorisești după aceste criterii, există doar LAUDĂ și CRITICĂ, dar cu toate astea, a critica nu e un lucru rău, ci doar o aparență rău văzută de creatorii de conținut, ea de fel e tare bună, atâta vreme cât celui care îi iese din gură nu o spune doar să facă persoana vizată să se simtă prost, ci să o înalțe într-un fel sau altul. Vor exista întotdeauna puncte negative sau pozitive în lucrări ce va influența balanța ca overall outcome. Pe mine personal nu mă atrage genul sub nici o formă, dar aici ne referim la gusturi. N-am îndrăznit să citesc prea mult odată ce m-am înțeles într-un mod nu prea plăcut cu subiectul, care nu mă atrage deloc... dar nu datorită conținutului, ci pentru că pur și simplu nu e genul meu. Am ajuns aici datorită urii pe care ați început să v-o purtați din cauza unor sfaturi inocente.
Cât despre stil, nu știu ce să zic ca să nu pară deranjant, dar țin să te felicit fiindcă e un pic mai diferit de ce am mai văzut pe forum până acum, cu toate că asta nu înseamnă că îmi place. A fi simplist în explicații, descrieri și detalii nu reflectă decât începutul a ceva ce se poate contura într-un mod suprinzător și imposibil. Nimeni nu își poate imagina evoluția pe ca o poți avea, nici măcar tu însăți. Perseverența poate fi cheia succesului dacă îți dorești o evoluție și încerci să reflectezi asupra greșelilor făcute atât în trecut cât și în prezent, dar mai ales asupra criticilor oferite, chiar și asupra celor în bătaie de joc. Înțeleg că tendința ta ar fi să ajungi un scriitor...  Suntem aici pentru a oferi critici și păreri constructive în calitate de consumatori de artă, ci nu de profesioniști în domeniu. Cu toții mai au mult drum de parcurs până să ajungă la înălțime, iar comentariile cu o tentă ușor răutăcioasă și lipsite de tact pe care poate le-ai și resimțit pe pielea ta n-ar trebui să te zguduie. Într-adevăr, imaginile sunt inutile când o idee se dezvoltă în scris, dar pentru cineva care dorește doar să prezinte o poveste, ci nu să o descrie precum un autor obișnuit, se poate accepta, dată fiind și lipsa detaliilor de care am mai amintit... Ar fi trebuit să se poată observa asta.
Repet, nimeni nu dorește să fie respingător, dar poate uneori eșuează... suntem o comunitate unită și acceptăm pe oricine.


//Rog a se face diferență între o părere și o critică.


Ultima editare efectuata de catre вяυcε ʟεε in Lun Sept 01 2014, 21:30, editata de 2 ori
Sus In jos
Yuko Maya
Kaigai
Kaigai
Yuko Maya


Ryo : 0
Likes : 0

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 21:05

Ba te i-au, asa cum tu poti critica si eu pot critica, uitate si tu mai sus de comentariul ala si vezi ce inseamna sa criti cu adevarat, te rog nu ma mai deranja!
Lasa-ma in pace o sa ma indrume altcineva.
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE


Ryo : 0
Likes : 8

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 22:03

Siii.......am intarziat !
Pardonne-moi !
Ummm o sa fiu scurta : Ai dialog prea mult si iti lipseste cu desavarsire descrierea de orice fel . Actiunea merge inainte dar nu evolueaza , ma refer aici la faptul ca ar merge adaugat ceva material palpitant .
Personajele sunt vag spre deloc conturate la fel fiind si actiunile respectiv gandurile lor . Uneori , sa fiu sincera , nici nu disting cand gandesc sau cand vorbesc acestea .
Oricum iti recomand sa citesti sau sa consulti pe cineva in privat referitor la sfaturi (aici poate parea confuz cu atatea opinii diferite) .
 Nu te supara dar nu vad o evolutie asa ca documenteaza-te cat poti  , asta este unica sansa sa dezvolti povestea avand in vedere faptul ca nu accepti unele sfaturi .
Next !
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta


Ryo : 0
Likes : 17

Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 15:33

Blocat din cauza inactivității. 
și a subiectului enervant.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Empty
MesajSubiect: Re: Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)   Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku) Icon_minitime

Sus In jos
 
Tocilara Rautacioasa.(SasuSaku)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sasusaku : Răzbunare [+16]
» Memories of a Cherry Blossom+16(SasuSaku)
» A trebuit sa spun "Adio!" (SasuSaku Fan-Fic)
» Small rebel(sasusaku)
» O iubire ca-n povesti Sasusaku

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: