Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Concurs semnaturi

In jos 
+6
Rawkfiszt
Quinzel
I. Enzo
Ina
Matsuri
Edi
10 participanți
AutorMesaj
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMar Dec 09 2014, 22:10

Descriere: Am hotarat sa fac un concurs impotriva lui Adrian pe tema unei semnaturi cu Sasuke si Itachi. Nu conteaza dimensiunile
Juriu: Tot forumul
Durata: Pana cand cineva aduna 5 voturi
Semnatura 1:
Concurs semnaturi 10850732_819520861434074_2111370670_n
Semnatura 2:
Concurs semnaturi <a href=Concurs semnaturi China_zps093148ba" />
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 17:49

Votez a doua semnatura. In prima, personajele nu-mi plac, iar efectele sunt nu ma impresioneaza. Efectele sunt mai bune in a doua, iar scena aceea m-a facut sa plang. ^^
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 18:09

Nu ma atrag in mod deosebit imaginile, dar vazand care e mai buna, din punctul meu de vedere [sa nu-mi sariti in cap] votez cu a doua. In prima, sincer, am crezut ca Itachi e fata rolling on the floor . Albastrul din a doua imi scoate otara ochii, dar nu-i bai.
Ducesa de Caramel sa va binecuvanteze!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 18:13

Ambele semnaturi imi plac, insa voi vota cu prima semnatura, deoarece ador ceea ce este scris in partea de jos a pozei, iar efectele prezente surprind cu succes puterea personajelor si dau stil acesteia.
Sus In jos
I. Enzo
Kaigai
Kaigai
I. Enzo


Ryo : 0
Likes : 5

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 18:20

 Votez prima semnătura pentru că esențialul contează, dar și profesionalismul. 
 Este o semnătura excepțională! 
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 19:14

Păăăi, votez cu prima. 
Îmi plac ambele creații, dar cum să zic, mi-a plăcut prea mult a doua acum ceva vreme și m-am uitam de mai multe ori și o perioadă lungă la ea și m-a cam plictisit sinceră să fiu, e o lucrare care-mi place, dar parcă când te uiți mult la ceva începe să-ți displacă, la a doua îmi place mesajul, deși nu știu... parcă e ceva ce nu se îmbină chiar bine.
Oricum, îmi plac ambele. .3
Sus In jos
Rawkfiszt
Kaigai
Kaigai
Rawkfiszt


Ryo : -2
Likes : 6

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 19:18

Eu votez cu a doua semnatura, pentru ca e o semnatura buna si imi place efectul. La prima semnatura s-au folosit prea multe culori si a fost prea incarcata.

Sfat pentru prima: Cand vrei sa faci o semnatura, incearca sa iei stock-uri HD...sau...poti sa adaugi putin blur sau mai mult...depinde de calitatea imaginii. Daca te uiti atent la text, vei observa ceva deranjant. Nu o sa inveti niciodata photoshop daca iei o imagine de pe deviantart sau google si o pui in PS apoi adaugi gradient-uri etc. Incearca sa faci o semnatura de la zero.

fericit
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai



Ryo : 0
Likes : 30

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 10 2014, 19:24

Votez cu a doua semnătură. Efectele sunt întrucâtva mai evoluate comparativ cu prima, iar personajele sunt integrate mai bine--nu extraordinar, dar mai bine. În prima, cromatica nu se potrivește, borderul mi se pare prea gros, iar textul este foarte aiurea pus. La a doua mai trebuia lucrat la efecte, dar culorile sunt mai potrivite și măcar au nuanțe apropiate. Ce îmi displace este discrepanța între renderul luminos și fundalul mai întunecat.
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeLun Dec 15 2014, 21:13

Mai asteptam sa voteze cineva pentru ca e 4-3 , dac annu mai voteaza nimeni in 24 ore, cred ca se poate considera terminat
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01


Ryo : 0
Likes : 0

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeLun Dec 15 2014, 22:07

Nu se vede decât o imagine ,că aş vota şi eu...
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi


Ryo : -3
Likes : 6

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 17:56

La mine se vad amandoua, poate ai ceva la pc.

Concurs semnaturi 10846820_1739767609581923_779437545_n
2:

Concurs semnaturi China_zps093148ba
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 18:15

Intr-adevar. Mk are dreptate. O sa ma ocup eu de imaginea care nu se vede.



Edit. Acum semnatura se vede.
Sus In jos
Bogdan.
Kaigai
Kaigai
Bogdan.


Ryo : 0
Likes : 5

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 19:09

Votez cu a doua semnătură deoarece efectele mi se par mult mai bune și prima e foarte încărcată ceea ce nu prea îmi place.
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 19:42

Edi este castigatorul : 5-3.
Felicitari.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitimeMier Dec 17 2014, 19:57

Castigatorul a fost ales. Felicitari amandurora! Topic inchis.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Concurs semnaturi Empty
MesajSubiect: Re: Concurs semnaturi   Concurs semnaturi Icon_minitime

Sus In jos
 
Concurs semnaturi
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: