Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Îți e teamă de...?

In jos 
+25
YusukeUchiha
Ayame
Zelgrad
Nicoleta
Quinzel
Hashirama
VastoLorde
Cristi
TbeatZz_
DiZi
Matsuri
TaniaKro
VictorDS
BloodCrown.
PalarieDePaie
BogdyRo2
Gekiro
RedKing
Damaris
BiancaRomelia
Thellussion
Don Vito
MississippiKing
Ina
Zeus
29 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 19:33

Cred că nu e foarte complicat, aici poți să spui de ce îți este teamă. Încep eu.


-îmi e teamă de păianjeni
-mi-e frică să mă duc cu tema nefăcută la ora de matematică

-mă speriu foarte tare când apar unele personaje, majoritatea negative, în filmele de groază și se aude și o bubuitură puternică
Sus In jos
Zeus
Kaigai
Kaigai
Zeus


Ryo : 0
Likes : 2

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 19:45

Mie imi este teama de Esec, nu pot suporta faptul ca pierd,urasc acest sentiment si mai imi este teama de Viermi, sunt foarte scarbosi.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 20:04

Mi-e teama de viata. Ba, sincer, nu stii niciodata ce-ti rezerva viata.
 Imi mai e teama de locurile intunecoase. Cand eram mica, fratele meu avea obiceiul handicapat sa ma sperie noaptea ._. De atunci, cand aud ceva si e intuneric, ori tip, ori lesin.
 Si mi-e teama de oamenii noi. Nu-s timida, da cand un copil/adult, vine la mine si se prezinta, ori fug-am facut-o si pe asta- ori ma inrosesc si nu zic nimic.
 ^^
Sus In jos
MississippiKing
Kaigai
Kaigai
MississippiKing


Ryo : 0
Likes : 7

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 21:01

Sincer,imi este frica de asa de multe chestii incat nu stiu de ce imi este frica exact,un exemplu:Imi este frica sa ma uit la filmul Hachiko,da imi e frica,nici o data nu m-am uitat le acest film,da,niciodata,nu vreau sa ma uit deoarece nu vreau sa plang rolling on the floor
Sus In jos
Don Vito
Kaigai
Kaigai
Don Vito


Ryo : 0
Likes : 3

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Dec 31 2014, 22:07

Mie imi este frica sa mai ies din cartier.De ce?Acum vreo 2-3 zile ,noaptea,am fost atacat pe la spate de niste indivizii care abea a doua zi am aflat cine sunt.
Sus In jos
Thellussion
Kaigai
Kaigai
Thellussion


Ryo : 0
Likes : 19

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeJoi Ian 01 2015, 05:00

Îmi e teamă de foarte multe lucruri, dar odată cu dobândirea curajului, rup în bucăți TEAMA! Întotdeauna am făcut-o și continui s-o fac. Nicio teamă nu persistă în mintea mea, toate pot fi zdrobite în cele din urmă. Nu am pic de compasiune pentru temeri. Acum totuși, mă tem de orice îmi poate deteriora stilul de viață, sănătatea, relațiile de prietenie pe care le-am nutrit în trecut și pe care acum le am... Așa este, mă îngrozeam de lucruri mai neplăcute ochiului și eu, de șerpi de exemplu, dar am depășit momentele. Iubesc neprevăzutul, deabia aștept să văd ce-mi rezervă ziua de mâine! Dar, în același timp, mi-ar fi teamă de pierderea ei. Înțelegeți, deci, ce tipuri de temeri mă caracterizează. Ah, era să uit. Uitați ceva mai bun:
Sus In jos
BiancaRomelia
Kaigai
Kaigai
BiancaRomelia


Ryo : 0
Likes : 19

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeJoi Ian 01 2015, 12:23

Imi e teama de morti sau tot ce e legat de ei, si cand trec pe strada pe langa pompe funebre ma cuntremur. 
Acele....sunt ingrozita de ele, nu suport nici sa le vad daramite sa mai simt cum imi "suge" sangele, desi asta cred ca e mai mult o fobie.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris


Ryo : 0
Likes : 27

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeJoi Ian 01 2015, 13:36

Imi e foarte teama de tigani. Aici, la mine in oras, sunt destul de agresivi si mai ca nu iti dau in cap daca nu le dai punga pe care o ai. Brrr.
Imi e teama de asemenea de schiuri. Intr-un an a vrut mama sa mergem la schi, mi-a luat pana si geaca de schi, dar nu am vrut, mi-a fost prea frica. Geaca o port iarna ca e mega calduroasa. 
Imi e teama si de praf, eu astmatica fiind intotdeauna ma ingrijorez de cum va reactiona corpul meu in diferitele locuri in care ma duc in afara de casa si scoala unde mi-am curatat banca foarte bine.
Hmm, daca imi mai amintesc revin.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeJoi Ian 01 2015, 17:23

Mi-e teama de singuratate, de frig, de noapte, de broaste ( Da, mi-e foarte frica de broaste ) si de pastile. Nu-mi place deloc sa iau pastile.
Sus In jos
RedKing
Kaigai
Kaigai
RedKing


Ryo : 0
Likes : 4

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeVin Ian 02 2015, 22:14

Imi e teama de rasul meu fabulos hahahahahahaha
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeSam Ian 03 2015, 02:48

Îmi mai e teamă și de foc și de injecții. Am o cicatrice urâtă de acum 6 ani de la foc. Și nu îmi plac acele.
Sus In jos
BiancaRomelia
Kaigai
Kaigai
BiancaRomelia


Ryo : 0
Likes : 19

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Ian 05 2015, 17:48

Mi-e frica sa nu raman singura pe strada pe timp de noapte.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Ian 05 2015, 20:37

Urăsc acele. Da,acele și injecțiile. Dacă mă uit la ele mă vezi mort acolo. Dacă nu,sunt fine. Deci e 50/100 frica asta.

O altă frică,dacă poți să-i spui așa e aia de paianjeni. Adică na,văd unu și-l șterg de pe fața pământului,nu stau la discuții.
Sus In jos
BogdyRo2
Kaigai
Kaigai
BogdyRo2


Ryo : 0
Likes : 1

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMar Ian 06 2015, 14:24

Imi este teama de cainii foarte mari.Deoarece cand aveam 5 ani am fost muscat de picior foarte rau si nu voi uita niciodata.
Sus In jos
PalarieDePaie
Kaigai
Kaigai
PalarieDePaie


Ryo : 0
Likes : 5

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMar Ian 06 2015, 23:28

Imi este teama de insectele de dimensiuni mari. 
Imi este teama de esec.
Imi este teama sa risc.
Imi este teama sa incerc ceva nou.
Imi este teama de viitor.
Imi este teama de gandurile mele si de ce as putea fi in stare sa fac in unele situatii pe care imi imaginez ca s-ar putea intampla.
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.


Ryo : 0
Likes : 8

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Ian 07 2015, 08:47

Teama de teamă...este convenabilă, fără prea multe detalii. : )
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS


Ryo : 0
Likes : 18

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Iun 15 2015, 15:24

Imi e teama de saracie.
Imi e teama de insecte mari. (imi e defapt scarba, dar se incadreaza la fobii)
Imi e teama de pierderea persoanelor iubite.
Imi e teama de epuizarea resurselor de apa si de mancare, mai ales de mancare LoL
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Iun 15 2015, 17:12

Imi e teama: -de extraterestrii o.o
                  -de intuneric
                  -de Nicu
                  -de matematica
                  -de proful de fizica
                  si de paianjeni/insecte
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Iun 15 2015, 20:06

Spitalee @_@ Sunt sinistre.
Hmm.. oameni prosti, cateodata de intuneric si de pisici.
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi


Ryo : 0
Likes : 19

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeLun Iun 15 2015, 20:16

Shemale O.o
Am coșmaruri..Și numai din cauza lui Victor. O.o
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_


Ryo : 0
Likes : 4

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Iun 17 2015, 08:31

Imi e frica de sobolanii ( -,- ) ce traiesc in beciul ( sau pivnita ) casei noastre .

 P.S: Am casa pe pamant ,
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi


Ryo : 2
Likes : 5

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeMier Iun 17 2015, 10:45

Imi e teama de serpi , paianjeni si insecte .
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde


Ryo : 0
Likes : 18

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeDum Iun 21 2015, 16:29

Ca o sa mi se strice pc-ul si o sa stau fara, o perioada de timp. (stati calmi, n-o sa se intample sau poate ca da rolling on the floor )
Sus In jos
Hashirama
Kaigai
Kaigai
Hashirama


Ryo : 0
Likes : 17

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeDum Iun 21 2015, 18:03

Imi este frica de : sobolani , soareci , paianjeni , caini , pisici , cocosi care musca , serpi , batrani , de bunica mea , de Fina , de scoala , de liceu , de spati deschise si inchise , de lacuste , de doctori mai ales stomatologi , de handicapati , de profa de religie , de diriginta , de cutremur , de cimitire , de gârle , de eleştee , de lacuri , fluvi , oceane , de Lady Gaga , de tigani , romania , urguri , australieni , de tiruri , de prostituate , de neagra , de grasa aia , de Capatos , de vulcani , de telefoane , calculatoare , laptop-uri , ochelari , haine , mancare , de aer (O2).
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel


Ryo : 1
Likes : 20

Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitimeDum Iun 21 2015, 20:46

De Ina și Hashirama când fac concurs de râs pe skype. o.o Sunt groaznici, cel puțin erau pe vremuri. Mi-e frică și să se supere anumite persoane pe mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Îți e teamă de...? Empty
MesajSubiect: Re: Îți e teamă de...?   Îți e teamă de...? Icon_minitime

Sus In jos
 
Îți e teamă de...?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: