Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Anteprima primului episod din al doilea sezon Aldonah.Zero

In jos 
AutorMesaj
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™

Ryo : -2

Anteprima primului episod din al doilea sezon Aldonah.Zero Empty
MesajSubiect: Anteprima primului episod din al doilea sezon Aldonah.Zero   Anteprima primului episod din al doilea sezon Aldonah.Zero Icon_minitimeVin Ian 09 2015, 16:24

Asseylum:In spatele lunii, destul de multa emotie pulseaza. Cortina ce acoperea ostilitatea a fost rupta.
Data viitoare: Cautand locul unde a inceput, mi-am intins mana spre el. Text: "Fata lunii adormite-Aceasta parte a Paradisului-".
Sezonul al doilea va incepe din 10 ianuarie.
Primul sezon transmis pe Aniplex Channel, Hulu, Crunchyroll si Daisuki a inceput in iulie si a avut 12 episoade. Aniplex descrie povestea primului sezon:
Este povestea locuitorilor Pamantului si a celor de pe Marte care duc un razboi interplanetar. Povestea efectelor razboiului asupra guvernului unei tari si a oamenilor sai.
Razboiul se apropie...
Cele doua puteri se vor ciocni in curand, si cu ajutorul fortelor militare se vor ucide reciproc.
 Omenirea este impartita in doua, in prezent neexistand nici o modalitate ca aceste grupuri sa se uneasca din nou. Omenirea celebreaza aceste momente tranzitorii de pace, inlaturand incet din mintea lor cicatricile lasate de stramosii lor. Nimeni nu si-a dat seama ca un mic impuls ar putea impinge lumea spre distrugerea sa.
Doar o mica scanteie o va face.
Pregatarile sunt in curs.
Atunci vom vedea sfarsitul acestei paci false.
Dar, exista oameni care realizeaza venirea acestui razboi inevitabil. Cei mai multi dintre ei sunt apropiati de armata. Acesti oameni sunt constienti de faptul ca nu au nici o putere de a remedia aceasta problema. Acesta este motivul adancii lor disperari. Printre soldatii cu care am avut contact , au fost cativa care s-au deprimat cand au realizat razboiului iminent. Chiar si atunci, in ceeea ce ii priveste pe oamenii din orasul Shinawara, nu am simtit ca vreunul din ei sa simta pericolul. In timp ce in mintea lor, stiau ca razboiul e inevitabil, dar ei oricum nu ar putea ajuta, au continuat sa traiasca ca si cand nimic nu s-a schimbat. Asta e tot ceea ce pot spune despre asta. Omenirea a crescut intr-o pace falsa.
Omenirea nu merge la raboi deoarece stiu ca trupele lor poseda un sens clar al justitiei. De asemenea, ei nu declara razboi, fiind siguri de propriile victorii. Motivul pentru care oamenii merg la razboi e simplu. Simplul motiv pentru care razboiul exista este acela ca oameni doresc sa-l poarte.
Noi avem nevoie doar de un motiv simplu.
Pentru acest motiv, planurile noastre sunt pe drumul cel bun.
Nu exista nici o cale dsa-l evitam.
O sa mai spun asta inca o data.
Razboiul se apropie.

Cititi aici mai multe despre Aldnoah.Zero
Sus In jos

Anteprima primului episod din al doilea sezon Aldonah.Zero
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Noutăţi Anime & Manga-
Mergi direct la: