Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Esmerald.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Don Vito
Kaigai
Kaigai
Don Vito


Ryo : 0
Likes : 3

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeSam Ian 17 2015, 11:58

El este...un simplu băiat....sau cel puţin aşa credea,ştia sigur ca este ceva dierit la el,poate părul sau...cine ştie.Oricum,era un baiat timid,nu prea ieşea in evidenţă...dar...nici evidenţa nu prea ieşea in el.Hmm...scuze,o glumă proastă.

 Provine dintr-un mediu dur,cel mai periculos cartier cunoscut până acum de el,in care puteai fi stins doar pentru niste simple ,glumiţe.El este un baiat deştept,dar anturajul,la tras in jos,la''inchis'' intr-o temnţă unde lumina rareori ajunge.Sufletul curat si alb incepuse sa i se transforme incet ,incet,in cenuşă.

 Totul a inceput intr-o dimineeaţă....
Ce s-a intamplat aseara?Nu mai țin minte nimic,Pfiu....spunea el ,in timp ce se dădea leneş ,jos din patuţul cald si moale.Prea moale pentru el.
Atunci am văzut sclipirea....
Ce?Astea nu sunt de mine frate,trebuie sa mă las neaparat...mă simt atat de rău....trebuie să mai iau o doză....NU,nu trebuie,nu imi face bine...o să ma distrugă.Ce se intampla cu mine,plecați,lăsați-ma in pace.

 A aruncat drogurile disperat in WC Şi a tras apa,apoi s-a uitat in oglinda intrebandu-se cine era monstrul care il privea:
-Cine eşti?Ce vrei de la mine?Ce ţi-am făcut?Pleacă diavol ce eşti,nu vezi ca imi faci rău?De ce te râneşti la mine,de ce? S-a clatit cu puţină apă pe faţă şi parea că şi-a revenit:

 -O să inebunesc dacă o mai ţin tot aşa,imi trebuie un restart.
Nota autorului:Acesta este prologul,adică introducerea in povestire,dacă sunteti curiosi ce se va intampla in continuare cu Esmerald....va trebui sa asteptati pana postez urmatorul capitol LoL
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina


Ryo : 0
Likes : 23

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeLun Ian 19 2015, 22:51

O luam de la inceput. Daca tu crezi ca scriu asta doar ca sa te lasi de fic, te inseli.
 Lasa punctele de suspensie, le folosesti prea mult si fara de folos. Poti sa le folosesti ca sa maresti suspanul, nu intr-o propozitie lipsita de actiune. Dupa semnele de punctuatie, fie virgula, punct, semn de intrebare/exclamare, se pune spatiu. Glumele nu-si au rostul. Ai mancat la "diferit" si "temnita". Vreau sa cred ca recitesti ceea ce faci. "niste simple ,glumiţe" scoate virgula. Patutul? Cat de mic e?
'Atunci am văzut sclipirea....
Ce?Astea nu sunt de mine frate,trebuie sa mă las neaparat...mă simt atat de rău....trebuie să mai iau o doză....NU,nu trebuie,nu imi face bine...o să ma distrugă.Ce se intampla cu mine,plecați,lăsați-ma in pace.'
 Cand sunt gandurile lui, foloseste Italic. Ne dam seama mai usor...
Cand e nevoie de virgula, n-o pui...nâţ, nâţ.
Nu imi suna a prolog, dar fie. Nu ma bag la asta, nu am chef de reprosuri dupa. Revenind la tine si randurile astea, iti lipseste descrierea si actiunea in ansamblu. Nu e ceva anormal sau super, faptul ca tipul doar si-a aruncat bucata de Rai in WC si a tipat la oglinda ca la Lucifica.
App, cratima la "l-a". Grija la cratima! ^^
Mno, dupa mine, pana acum nu e cine-stie-ce. Lucreaza, dezvolta, creeaza! Ne auzim.
Spoiler:
Sus In jos
Don Vito
Kaigai
Kaigai
Don Vito


Ryo : 0
Likes : 3

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeDum Feb 08 2015, 20:27

Okey ,am inteles LoL,oricum,la glumite nu pot renunta,asta e stilul meu.
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus


Ryo : 3
Likes : 20

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeVin Feb 13 2015, 19:00

Mă, sincer pe mine nu m-ai făcut curios să aflu ce o să se întâple mai departe. Și-ți și zic de ce. Că nu prea s-a întâplat nimic. Zici că descri o dimineață obișnuită de-a mea de când eram în anu întâi. Prologul, care nu e prolog, e doar o simplă secvență fără rost ce nu aduci nici o poveste în prima plan, nu-i prea bun. Na! Nu vreau să zici că-s rău. Defapt zi că-mi place. Da nu-i destul ce ai făcut aici. Când faci o poveste trebuie să te chinui mai tare, tu cred că ai scris rândurile astea în mai puțin de 10 minute. Nu am ce feedback să-ți dau că nu mi-ai dat material. Repet sfatul lui Kamikaze, lasă glumițele, îmi vine să te stragulez prin ecran când le citesc. Așa. Mă urăști? Nu încă? Bun. Mai am. Ai grijă la cum scrii, ai mici scăpări. (eu m-am trezit să vorbesc)
Data viitoare vreau mai mult, vreau să-mi dai o poveste. Înțeles?
Trompi să-ți dea inspirație!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeSam Feb 14 2015, 17:10

Renunta la acele puncte de suspensie, le folosesti prea des. Descrie mai mult si adauga ceva actiune care sa starneasca curiozitatea. Doar mi-ai spus ca unul drogat , dependent normal, incearca din rasputeri sa renunte la etnobotanice. Puteai spune ce simte el, cum e se simte cand ia droguri, de ce vrea sa renunte, orice. Incearca sa intri tu, ca scriitor, in subiect, pentru ca altfel nu ma poti prinde si pe mine, cititorul, acolo. Ai greseli gramaticale si de exprimare. Inainte sa postezi citeste pana esti suta la suta sigur ca n-ai greseli.
Sus In jos
Hashirama
Kaigai
Kaigai
Hashirama


Ryo : 0
Likes : 17

Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitimeLun Iun 29 2015, 02:15

T/C
Acest Fic a fost inactiv mai mult de 3 luni , incalcand regula 2 din regulamentul de la FanFiction
2. Ficurile inactive de peste 3 luni se vor muta la Ficuri Blocate. Pentru a-l redeschide trebuie să dați PM unui moderator sau admin, cu numele fic-ului și link-ul spre acesta. a scris:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Esmerald. Empty
MesajSubiect: Re: Esmerald.   Esmerald. Icon_minitime

Sus In jos
 
Esmerald.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: