Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Konoha High School

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

Ryo : 0

Konoha High School - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 14:05

roze esti geniala
1 fara greseli gramaticale
2creativitate maxima
3 esti super scumpa mea :in_dragostit:
bv bv bv bv bv e Genial cu G mare
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 20:09

Am venit cu next, sper sa va placa!

Konoha High School-Part IV
La scoala, de dimineata se auzeau si sunete de incantare…si hohote de plans din baia fetelor. Cele patru (foarte fericite dupa ce aflasera fara surprindere ca Tenten merge cu Neji ):Sakura, Hinata, Ino si Tenten au mers la baie peAntru ca pudra de pe nasul lui Ino isi
pierduse din stralucirea brilianta…
-Si Sasori mi-a zis daaaaaaa !!! De fapt a zis ‘’ Sigur, de ce nu, papusa ? Adica nu avea rost sa stau dupa Sasuke, nu ? Chiar daca e unul din cei mai scumpici din scoala asta, se auzi vocea pitigaiata a lui Karin. Urasc cand ma respinge cineva. Adica, fata, eram azi dimineata in BMW si mi-am rugat soferul sa imi coboare geamurile cand l-am vazut pe strada. I-am zis “ Hei, dragule, bal, doar tu si eu?’’. Si el a continuat sa mearga !Iti inchipui ?
- Ce dobitoc, stiam de la inceput ca nu merita. Eu l-am intrebat pe Shika aseara, dar nu mi-a
raspuns. Probabil dormea. Noroc ca suntem noi femei independente si nu stam dupa ei, rase Temari in timp ce Ino cascase gura de surprindere.
-Fetelor !sopti ea furios in timp ce inca ne ascundeam dupa perete. Shikamaru imi e prieten ! Nu vreau sa mi-l schimbe! Noi semana…., zise si brusc se opri.
-Ino, ce s-a intamplat ?intreba Tenten si o scutura de umar.
- Mi-a venit o idee !Scuzati-ma, spuse si fugi din baie cu geanta roz deschis cazandu-i de pe umar.
Cele trei ramase se uitara surprinse una la alta. Restul pauzei, Ino nu a fost de gasit, iar Sakura si Hinata discutau sansele ca Hinata sa fie invitata de Naruto la bal inainte ca ora de zoologie cu Zetsu sa inceapa. Ino intra in clasa, cu expresie de satisfactie totala pe fata :
-Bun, am partener de bal.
Cele trei s-au apropiat de ea, fericite :
-Bravo !Pe cine ? intreba Sakura.
-Ne potrivim atat de bine !Parca suntem gemeni !afirma Ino chicotind.
-Deeeeci ?striga si Tenten in timp ce Hinata batea incet din palme.
-Naruto !
Hinatei ii cazu maxilarul de surprindere in timp ce Sakura isi dadu una peste frunte :
-Iesi cu el doar pentru ca e blond ?!Pe bune ?!
-Cu ochii albastri, chicoti ea.
-Nu comentam….zise si Tenten. Cele doua o privira ingrijorate pe Hinata ce parea sa fie pe punctul de a plange. Zetsu intra in clasa si ii impinse sa isi ia locurile. Hinata isi lua locul langa Shino si Kiba ce doar fusese respins si arata ca un catel ud, iar Sakura intre un Naruto foarte
increzut si un Sasuke…normal. Pentru prima oara in viata ei, Sakura mazgali un biletel si il trecu din mana in mana pana la Hinata.
Cu ochii in lacrimi, Hinata citi : ‘’ Acceptam 100%. ‘’ . Aproape imperceptibil, Hinata aproba
din cap, iar Sakura ii zambi.
Cele doua si-au amintit cum stateau pe banca in fata scolii acum cateva ore. Din autobuz coborara nimeni altii decat cei trei : Sasori, Itachi si Deidara. Itachi ii arunca Sakurei o privire destul de dubioasa si ii sopti ceva la ureche lui Deidara. Sasori pleca mai departe, dar cei doi se indreptara spre ele :
-Buna fetelor, ce faceti ?intreba Deidara, afisand acel zambet ce putea topi si un ghetar.
-Asteptam sa se deschida portile pentru a intra in clasa ?intreba Sakura sarcastic.
- Va suparati daca stam cu voi ?adauga Itachi pe un ton masculin, ce facea de obicei fetele sa lesine. Pe Sakura nu o facu decat sa isi dea ochii peste cap, pentru a-si ascunde tremurul vocii. Pana la urma era doar o fata, nu ?
-N-nu, spuse Hinata, dandu-se mai spre Sakura.
Langa ea se aseza blondul, iar langa Sakura, Itachi.
-L-ai vazut cumva pe Sasuke, Sakura?
-Nu, scuze, zise rozalia, fara sa comenteze altceva.
-Fetelor, sa fim sincere, am venit aici cu un motiv. Adica, uitati-va la noi, suntem mereu urmariti de tipe fara creier. Iar voi sunteti exact opusul. Si ne-ar placea sa mergem la bal cu niste fete adevarate, nu de plastic. Ce ati zice ?intreba Deidara, foarte increzator.
Sakura se uita la Hinata, Hinata se uita la Sakura si le-ar fi placut sa poata conversa in mintile lor. Itachi si Deidara planuisera sa le invite de mai mult timp, dupa ce le observasera de aproape. Itachi chiar culesese informatii de la Sasuke si mama lui despre Sakura.
Deidara chiar fusese sincer in legatura cu motivul de a le invita.
-Nu stiu…Eu una, vorbesc in numele meu, spuse Sakura. As vrea sa ma gandesc.
-S-si eu la fel…afirma Hinata.
-Okay, cautati-ne pana maine, zise Deidara, facandu-i cu ochiul Hinatei.
Cei doi s-au ridicat si au plecat, lasandu-le pe cele doua confuze. Dupa faza cu Ino, confuzia a fost spulberata complet. Era decis. Pe fetele lor se citea hotarare.Indiferent ca Sakura nu vrusese la inceput, o facea pentru cea mai buna prietena a ei. Si toata scoala va muri de ciuda oricum. ‘’ Incepem sa fim malefice ‘’gandi Sakura.

Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Sam Oct 06 2012, 10:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 20:20

Omg sys
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 20:28

inca un capitol adorabil, ce noroc pe mine ca nu trebuie sa stau in suspans [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]....si eu nu rastalmacesc!!!!!!
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 20:29

fain, next
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 20:30

Prea fain!!!bravo next repede ca ma "omoara" suspansu Aplauze
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 22:06

Multumesc de pareri>LoL<. Next voi pune in weekend, nu am timp acum.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 02 2012, 22:07

foarte tare sys! LoL astept next
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 04 2012, 20:47

deci nu pot sa zik decat ca e foarte tare :in_dragostit:
--Buna fetelor, ce faceti ?intreba Deidara, afisand acel zambet ce putea topi si un ghetar.ADOR REPLICA ASTA Rasete
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 05 2012, 15:42

hai mai pune odata nextu k nu mai pot!Aproape incep sa...explodez si sa spun de toate din cauza suspansului! (glumesc fericit )
pune next k ii prea mare suspansu!
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeVin Oct 05 2012, 15:43

pune nextul
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 11:03

M-am gandit sa pun next-ul mai de dimineta, sper sa va placa(desi partea asta e jalnica), mersi mult pentru parerile voastre

Konoha High School-Part V

Era ora mesei. Dupa ce terminasera, Naruto, Sasuke, Kiba, Neji, Lee si Shikamaru s-au asezat pe o banca, la umbra :
- Si, ati auzit pe cine au prins Sakura si Hinata ? Jur ca nu m-as fi asteptat la asa ceva, zise Kiba.
- Mda.Frate-meo parca a zis ceva de Sakura. Astazi seara va veni la noi. Minunat, ofta Sasuke.
- Ce, ce, ce, ce ,ce, ceeeeeeeeeee? Sakura si Itachi ??? De cand ? Si Hinata ?se scandaliza Naruto.
- Hinata va merge cu Deidara, rase Kiba cand Naruto se ridica in picioare. Ce ai frate ? Acum te apuca gelozia pentru colega mea de banca ? Dupa ce mi-ai furat blonda ?
- Eu ? Gelozie ? Pft !pufni Naruto aratand ca o gaina jignita. Si in plus nu stiu ce sa zic de Ino. Nu prea ma omor dupa ea. Dar mai bine cu ea decat singur si sa ma fac de ras, zise el si arata spre Sasuke care nici ca parea interesat.
- Ea pare sa se omoare dupa tine, spuse Kiba suparat.Ce mai prieteni am…
- E numai a ta dupa bal, promit.
Si Kiba cu Naruto au continuat sa se muste unul pe celalalt. Lee facea niste abdomene mai ciudate…Sasuke scria pierdut versurile la un nou cantec, Shikamaru dormea pe el, iar Neji isi termina tema la matematica. De fapt, Sasuke era singurul care gandea ca Deidara si Itachi au niste motive ascunse in a le invita pe cele doua cu ei la bal. Insa se insela, de data asta chiar nu era nimic.
Fetele doar ieseau de la cantina si se indreptau spre colegii lor de afara, la banci:
- Rochia mea e albastru deschis ! Se va potrivi minunat cu ochii nostrii. E scurta, dar nu prea scurta, fara bretele si are o floare mare la talie…
- Da, da, superb, zise Sakura fara sa o bage cu adevarat in seama
- Sakura ?Te enervez cumva ?intreba Ino suparata. Daca te deranjez, spune-mi si am tacut.
- Ok. Da, ma enervezi.
- Nu pot sa cred !Propria mea prietena !
- De fapt, are dreptate. Nu mai trancani atata despre cum tu si Naruto va potriviti de minune. Nu ne intereseaza, zise si Tenten.
Deja lumea incepea sa se uite la ele. Ino ridica vocea constant, sa atraga atentia.
- Fetelor, nu pentru mine, le sopti Hinata Sakurei si lui Tenten. Nu merita.
- Ba merita, Hinata. Tu nu meriti sa suferi in tacere, spuse Sakura.
- Ok, din moment ce prietenele mele nu ma mai vor, poate ma vor dusmancele mele, tipa Ino si pleca spre baie.
- Ce-a fost asta ?il intreba Naruto pe Sasuke.
- Necazuri in paradis. De unde vrei sa stiu eu de ce se cearta ?
- De ce plange Hinata ?intreba iar. Sasuke nici nu se obosi sa ii raspunda.
- Chiar daca e asa, tot e prietena noastra, spuse Hinata printre lacrimi.
- Hinata, taci !zisera Tenten si Sakura in acelasi timp.
- Ar trebui sa mergem sa ne cautam rochii dupa scoala ?rase Tenten incercand sa destinda atmosfera cu un subiect neimportant. Eu in rochie, dumnezeule…
- Asta e o idee buna. Dar eu pot sta doar pana la 7, spuse Sakura.
- Uuuuuu, de ce ? intreba TenTen.
- Merg la S..Itachi.
- Sitachi. Interesant nume, isi batu ea joc de Sakura. Hinata, mergi la cumparaturi, nu ?
- Da…Presupun.Ar trebui sa ii zic lui Neji sa le zica alor mei ca intarzi.
- Bun, dar va anunt de acum ca gusturile mele nu sunt prea feminine.
- Nici o problema, zise rozalia. Suntem noi aici. Doar nu te lasam sa mergi imbracata in armura de cavaler.
- Avem mate, spuse Hinata incet. Parea ca e pe alta planeta.
Nu fusesera deloc surprinse ca Ino deja fugise la Karin si Temari si ca acum le zambea superior. Isi luara locurile langa colegii lor si asteptara dupa profesor :
- Pssst, Sakura. E adevarat ca Hinata merge la bal cu Deidara ?intreba Naruto. Sasuke isi indrepta si el urechea spre ei.
- Da. Ce ti-ar pasa oricum ? Tu mergi cu Ino.
- Mda…imi pasa, normal ca imi pasa, spuse el pleostit brusc. Doar ca Hinata nu pare genul lui. Si nici el genul ei. De ce nu vorbesti tu cu ea sa nu mearga cu el ?
- De ce as face asta ?tipa Sakura la el. Ma mir ca ai atat tupeu in tine, Naruto !
Si Naruto s-a ales si cu una in cap in timp ce Sasuke zambea malefic.
Cand s-a sunat la ultima ora, cele trei s-au intalnit la poarta scolii. Hinata urmarea cu privirea conturul soarelui ce apunea si avea cantece triste invartindu-se in cap :
- Trezeste-te la realitate !o scutura Sakura. Mergi la bal cu unul din cei mai cool tipi ai scolii ! Si e si dintr-o clasa mai mare ! Termina si uita-l macar pana dupa bal.
- Ai dreptate…Haideti sa mergem, le zambi ea.
Si au stat pana seara sa aleaga rochii, pantofi si bijuterii. Tenten nu se simtea in largul ei, in schimb Sakura se agita sa le faca pe amandoua sa arate perfect. Hinata era pusa sa probeze rochie dupa rochie pana la oboseala completa. Pana la urma, Hinata s-a ales cu o rochie mov inchis scurta pana deasupra genunchilor, vaporoasa, cu bretele groase, pantofi negri foooarte inalti cu bareta, o gentuta plic de asemenea neagra si cercei lungi de argint. Tenten ramasese cu o rochie maro cu bretele subtiri, pana la genunchi ce era stramta pana la talie, apoi se deschidea in volanase, o geanta maro destul de mare incat sa ii incapa lucrurile (poate chiar o minge sau un cutit ) si pantofi de asemenea maro si inalti. Cand Sakura intrebase de bijuterii, Tenten facuse o fata de parca era cat pe aici sa o sugrume. Sakura cumparase o rochie roz lunga cu crapeu, pantofi rosii cu toc , decupati la varf, o geanta rosie plic si o bratara rosie in set cu niste cercei rotunzi.
- Am obosit sa fiu atat de feminina, ofta Tenten.
- Oh doamne, cat e ceasul ?intreba Sakura.
- Sapte fara douazeci de minute.
- Trebuie sa plec, ne vedem maine la scoala, fetelor, striga ea si fugi cu plasele de cumparaturi direct la un taxi.
Casa lor maaaaaare ii era cunoscuta dupa atatea petreceri cu ceai intre mamele lor. Masina tatalui lor , un Lexus, era parcata in fata casei. Tatal lor doar urca in ea si pleca. Sakura inghiti in sec si gandi cum naiba intra ea acolo. Isi facu curaj si batu la usa. Avu noroc, Itachi raspunse :
- Buna, Sakura, ii zambi el. Intra, te rog.
- Buna, ii zise si ea si rosi. Era mereu atat de politicos, o facea sa se simta ca si cum ar face mereu ceva gresit.Adevarul era ca Sakura niciodata nu il bagase in seama pe Itachi. Mereu fusese interesata de fratele lui mai mic. Si in plus, nici nu venea la ceai cu mama lui.
- Parintii nostrii doar au plecat. Hai la etaj, la mine in camera.. Peste tot pe pereti erau tablouri cunoscute cu ei. Sakura chicoti din nou cand il vazu pe Sasuke mic. In toate pozele statea bosumflat.
- Aici e, ii spuse el si ii deschise usa unei camere albastre, foarte ordonata.Nu intrase niciodata la ei in camere. Dintr-o camera din apropiere se auzea muzica rock zgomotoasa, (AC/DC probabil) si o alta chitara ce canta peste ei.
- Scuze…Sasuke exerseaza, rase el. Rase si ea cu el, desi vroia sa mearga sa ii vada si camera lui. Asta ar fi fost nepoliticos. Camera lui Itachi avea o poarta de fotbal intr-un colt si era mai mare decat o sala de clasa. Avea un adevarat magazin de electronice acolo, o plasma si un sistem audio ; wii ; ps3…de toate.
- Deci…m-am gandit sa te invit ca sa ne cunoastem mai bine inainte de bal. Adica nu putem merge ca niste straini, nu ? Nu iti fie frica de mine, nu musc, promit.

Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Sam Oct 13 2012, 14:17, editata de 1 ori
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 11:28

marfa
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 11:37

tare sysss LoL fericit))
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 12:07

super fain!! next repede!! Aplauze
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 13:08

Roze, daca m-ai zici vreodata ca e jalnic ceea ce ai scris sa stii ca o sa zbori, flu flu. Tot ce scrii e SUPER asa ca sa nu te aud , capisci?

Ultima editare efectuata de catre kanade in Dum Oct 14 2012, 16:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 14:34

eu o sustin pe kanade!
super!baga next repede!
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 19:33

Deranjat! of ce nesimtire pe capul meu ajung ultima la ficul tau iarta-ma :(la_crimi):
deci actiunea e foarte tare nu e grabita si se dezvolta frumos pe parcurs
next ca esti geniala fata de alti :(la_crimi):
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 19:53

Multumesc muuult de tot Katy, Ely, Ramona, Naruto, Sogi si Sakura-chan. Sunteti cei mai draguti si multumesc ca imi apreciati fic-ul si pe mine ;x.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 20:12

nu ai pentru ce sys fericit . meriti LoL
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 06 2012, 20:34

frumos

_________Semnatura_______________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 08 2012, 18:02

Am venit si cu next, din moment ce stau degeaba:D.
Sper sa va placa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]( desi mie nu imi place, mi se pare aiurea actiunea:)) )

Konoha High School-Part...Nu am nici o idee

Itachi era in mijlocul cantecului de pian ce il canta pentru Sakura cand ii suna telefonul :
-Scuza-ma…Alo ?Sigur, dar de ce ? Nu, iarta-ma mama.Da mama, da, normal, sigur mama, da
mama, ok mama, nicio problema mama. Imediat, da, ai dreptate, ajung acum. Da, si eu te iubesc.
-S-a intamplat ceva ?
-Nu, nu chiar. Mama are nevoie sa o aduc acasa de la mall. Tata doar a plecat la aeroport
cu afaceri si nu gaseste nici un taxi. Te superi daca lipsesc o jumatate de ora ?
-Nu, nici o problema, ii zambi Sakura lui Itachi. I se paruse adorabil cand ii zisese mamei lui ca o iubeste. Era si sensibil si politicos. Ar fi putut fi baiatul perfect, pe care il visau parintii ei. Cu cat statea mai mult cu el, cu atat ii gasea mai multe calitati.
Itachi plecase, iar Sakura statea pe marginea patului contempland la partenerul ei de bal. Ce s-ar intampla oare daca i-ar umbla prin lucruri ? Dar daca da peste chiloti si alte lucruri peste care nu si-ar dori sa dea ?Un zgomot puternic se auzi din camera alaturata de parca un tren ar fi lovit un vapor. Ea fugi catre Sasuke :
-Ce s-a intamplat ? Ce a fost asta ?tipa ea.
-Scuze, mormai el. Chitara mea electrica…
-Nu stiam ca asa zgomotos canti, chicoti ea. Sasuke avu o brusca nevoie ciudata de a-si
intoarce fata in directia opusa si o facu pe Sakura sa se intrebe daca miroase.
-Pai…Mereu imi doream cand eram mic sa il bat pe Itachi la ceva…
-Si ai ales chitara ?intreba ea.
-Da…desi Itachi a renuntat la chitara, trecand spre pian. Totusi, mama tot pe el il prefera. Presupun ca gandeste ca e mica lui fetita, adica uita-te la el cum arata ! spuse el incet, ranjind. Poti intra, nu ma deranjezi, ii atrase el atentia. Sakura incepu sa ii inspecteze subtil camera.Era luminata foarte slab, de parca ar fi fost intr-o pestera, era mult mai dezordonata ca a lui Itachi, avea postere cu tot felul de formatii rock ( satanice probabil…) si o intreaga
colectie de chitari. De asemenea avea tot felul de obiecte ciudate ce au
facut-o pe Sakura sa se intrebe ce ritualuri vodoo savarsea in camera. Sau poate era un vraci sau vrajitor indian ?Toate lucrurile lui pareau scumpe.Ii era si teama sa se apropie de ele pentru ca stia ca nu ar fi ramas nimic nici din ele si apoi nici din ea ( colegii lui stiau cum reactioneaza la nervi). Pe pat avea deschisa o carte :
-Hei, am citit asta, afirma ea surprinsa. Nu stiam ca iti place Razboi si pace. El se uita la ea la fel de surprins.
-Nu stiam ca citesti romane de Tolstoi.
-E unul dintre preferatii mei, ii zambi ea. Pentru prima oare se simtea bine vorbind cu el. Niciodata nu vorbisera altceva in afara de chestii de scoala. Bine, poate doar cand erau la groapa de nisip acum 12 ani cand nu stiau sa isi zica unul altuia altceva in afara de « am facut pe mine », sau in timpul intalnirilor dintre mamele lor.De obicei sunt in biblioteca. Aproape am
epuizat ce e acolo, continua ea. “ De ce i-am spus asta????Nu e ca si cum ne-am da intalnire”
-Tolstoi e si unul dintre preferatii mei.Literatura rusa ma fascineaza, zise Sasuke parand sa
puna ceva din sufletul lui intunecat intr-o discutie. Desi vorbea pe acelasi ton apatic ca de obicei, avea totusi o privire ce le antrena discutia.
Si continuara asa vreo 15 minute, impartasindu-si opiinile, negative sau pozitive in literatura. La un moment dat, lui Sasuke ii aluneca chitara de pe genunchi. Instinctiv, Sakura se intinse sa il ajute :
-Hei, ai putea sa ma inveti cateva acorduri ?il intreba ea repede, fara sa isi dea seama ce facuse.
-Um, sigur…Dar la cea acustica. Ti-ar fi prea greu cu asta, spuse el, indreptandu-se catre colectia lui.
Intre timp, usa de la intrare se auzi, urmata de pasi.
-Sakura, am ajuns, ii zise Itachi.
-Poate mai tarziu, Sasuke, ii zise ea plecand dupa fratele lui mai mare. Itachi isi puse mana foarte usor pe spatele ei si ii sopti :
-Hai sa o vezi pe mama. Ii era dor de tine.
-S-sigur, spuse ea. Dar curand va trebui sa plec.
Hinata statea singura la ea in camera, pierzand timpul pe facebook si a ramas putin socata
cand in cele mai importante vesti i-a aparut ca Temari ar fi intr-o relatie cu Shikamaru. Probabil Ino e distrusa din cauza asta, doar erau prieteni buni, iar Temari, ei bine…nu era cea mai simpatica de pe planeta. Apoi isi scutura capul, amintindu-si ca ele si Ino nu mai erau prietene. Ii era greu sa accepte asa ceva, aproape imposibil. Si totusi, nu era sigura ca facuse alegerea corecta cu Deidara. Dar nu se putea razgandi cu doua saptamani inainte de bal, nu ? Deidara ii paruse mereu increzut, rebel si ma rog alte cuvinte ce fusesera la gura lui Ino dupa
despartirea lor.
« Dei : Buna, Hina, ce faci ?J
Hina : Hei, pe aici, ma plictisesc…tu ?
Dei : La fel. Vroiam sa te intreb ;d…e in regula cu tine faza cu balul ;( ?
Hina : Da….de ce nu ar fi ?Te-ai razgandit ?
Dei : Nu, sigur ca nu ![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu cred ca as gasi o partenera mai buna »
Hinata incepu sa roseasca. Poate nu era chiar asa rau pana la urma, nu ? Dar tot stia ca nu
trebuie sa se lase in plasa lui. Prindea fetele ca pe muste.
“ Hina: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dei:
Vorbesc serios! Nu ma crezi?
Hina : Nu stiu ce sa zic…. :[
Dei:Iti demonstrez maine la scoala ca tin la tine ! =D Promit !
Hina : Scuze, trebuie sa ies.pa , pe maine.
Dei : Sa ma visezi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. »
Fetei incepu sa ii fie cald. Ii spusese ca trebuie sa plece doar ca o scuza. Dar cel mai mult o
omora ce avea de gand Deidara sa faca. Nici macar nu se cunosteau bine, pentru numele lui Dumnezeu ! Hinata se baga in pat, dar nu inainte de a-i trimite Sakurei un mesaj detaliat in 10 kilometri despre ce se intamplase ( consumase 5 mesaje pentru a-i trimite tot).
Dimineata s-au intalnit toate trei in fata scolii, sub privirea scarbita a lui Karin ce parea sa o tina in frau pe Ino. Tenten ii dadu un cot Hinatei :
-Uiteee-l ca viiine !chicoti ea tragand-o pe Sakura mai departe.

Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Sam Oct 13 2012, 14:16, editata de 1 ori
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 08 2012, 18:20

calumea,fain
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 08 2012, 19:59

ce super este LoL , imi place, pune next Limba scoasa
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 08 2012, 20:01

ce taree bravoo si tinetio tot asa Aplauze
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Konoha High School
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: