Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Konoha High School

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

Konoha High School - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 12 2012, 17:59

e super <3 astept next! invingator
Sus In jos
Osirys
Kaigai
Kaigai
Osirys

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 12 2012, 21:55

frumos fericit Aplauze
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 13 2012, 12:43

Roze am explicat acolo k disclamerul se pune la primul capitol k e acceiasi poveste nu trebuie pus la fiecare capitol k e mai mare bataia de cap foloseste EDITUL Sasuke root
app stii k eu ma enervez dak nu aduci next urgent :Su_rpins:
te rog :>
-Scuza-ma…Alo ?Sigur, dar de ce ? Nu, iarta-ma mama.Da mama, da, normal, sigur mama, da
mama, ok mama, nicio problema mama. Imediat, da, ai dreptate, ajung acum. Da, si eu te iubesc.
am murit la faza asta rolling on the floor
reactia mea a fost urmatoarea: :Su_rpins: :Su_rpins: :Su_rpins: PE BUNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE????? rolling on the floor
[color=blue]ITACHI PUISORUL MAMEI rolling on the floor rolling on the floor
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 13 2012, 21:00

Am venit si cu nextul. As fi postat mai devreme, dar nu mi-a mers forumul.Sper sa va placaaa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]:

KHS-Partea a VII-a

Deidara a aparut in peisaj cu fanele lui nelipsite dupa el si s-a intoars spre ele zicand :
- Scuzati-ma fetelor, am putina treaba. Isi dadu parul din ochi ca o vedeta de cinema si trimise la inaintare un zambet ce ar face sa lesine orice fata. Dar nu pe o fata confuza, ce nu stia daca alegerea ei fusese corecta, ca si Hinata.
Blondul merse spre ea si o facu sa se apropie din ce in ce mai mult de zid. Cand ajunse unde vroia sa ajunga, isi apropie fata de a ei si impinse mana in perete. Majoritatea clasei era afara, pe banca si se holbau acum la ei :
-Tot nu ma crezi ?ii sopti el privind-o drept in ochi.
-B-ba da, se balbai ea.
Hinatei ii scapa privirea catre Naruto care avea aceasi expresie de soc ca si restul colegilor
ei. Intr-un fel asta a facut-o sa se simta mai puternica desi stia ca nu are sanse sa il faca gelos. Nu atat timp cat Ino va fi langa el si il va tine de mana…
-Hm, ce sa spun, zise Karin tare pe banca grupului ei. Esti tu aici, Sasori. Daca nu ai fi, as zice ceva de rau despre Deidara.
-Ce ai putea zice ?il intreba ea cu privirea fixata pe Hinata. Nu arata rau. Nu arata rau deloc…
-Poftim ?striga Karin. Nu uita cine iti e partenera, dragule.
El ii raspunse cu un ranjet.
Sakura si Tenten erau alaturi de colegii lor de clasa si radeau de fetele lor speriate. Se pare ca brusc Hinata crescuse in ochii lor. Singurul ce parea nederanjat era Sasuke. De fapt, in fond si la urma urmei, pe Sasuke nu il deranja nimic : nici cand se rasese de el cum ca ar fi emo sau gay sau ca nu e in stare sa isi face o prietena. A fi « zen » era putin spus pentru Sasuke. Din nou, baiatul avea tendinta sa ii arunce Sakurei cate o privire de « verificare ».In mod ironic, se uita la ea exact cand se ridica in picioare si zise :
-Ma duc la biblioteca, pe mai tarziu baieti.
Atat asteptase Tenten ca sa se arunce in bratele lui Neji. Nu ii placea niciodata sa stea cu el in fata prietenelor ei pentru ca ii era teama ca ele sa nu se simta aiurea. Kiba, Naruto si Choji scoasera zgomote scarbite :
-Mancam ! striga Choji.
-Tu mereu mananci! contraataca Neji.
Sakura era catre drumul spre biblioteca, profitand de lipsa profesorului de anatomie. Il saluta pe Sai, ce citea benzi desenate, isi lua o carte si se pusa la o distanta acceptabila, astfel incat conversatia de umplutura ce nu i-ar fi placut ei , sa fie imposibila.
Dar Sai avea o privire atat de abatuta si statea cu capul in jos, incat parea un catelus ce doar fusese parasit in ploaie de stapanii lui. Sakura ofta si se duse mai aproape de el :
-Esti bine, Sai ?intreba ea pe o voce ce se vroia blanda si intelegatoare.
-Da, ofta el sugestiv. Sakura aproape isi dadu ochii peste cap.
-Spune-mi tot ce ai pe suflet.
-Toti au parteneri pentru bal…Toate fetele ma considera ciudat si zic ca nu stiu sa ma
port cool. Fata pe care o plac deja are partener.Oare ar trebui sa merg cu un baiat ?intreba el nevinovat.
-NU !In nici un caz !striga ea panicata un pic cam tare. Asta nu trebuie sa fie nici pe ultimul loc in lista ta ! Lasa-ma sa ma gandesc…
-Bine, ofta el iar.
Sakura isi stoarse creierul iar si iar sa gaseasca o solutie normala. Cand vorbeam de Sai totusi, nimic nu putea fi normal :
-Stiu !Ce ar fi sa vii in weekend-ul asta la mine ? Ma intalnesc cu Hinata, Tenten si I… sa vedem un film. Am putea sa iti dam lectii sa te comporti cool. Ce zici ?
-Desigur !se grabi el sa zica. Deja se imagina coborand dintr-o limuzina si toti colegii se
uitau la el.
Si fata vedea o parte amuzanta in asta. Ar fi putut creea baiatul perfect, asa cum si-au dorit mereu toate trei. Se simtea ca si Frankenstein, ar fi putut creea ori ceva genial, ori un monstru.
-Ok ! E stabilit ! Ne vedem la mine la 5 dupa-amiaza.
-Mersi, Sakura, ii zambi el.
Mai tarziu, atentia ei fusese captata de baiatul inalt, cu parul negru si cu ochii ca taciunele ce ii punea inima pe bataie. Se uita atent in biblioteca, remarcandu-se pe langa ceilalti colegi, pentru care nu manifesta interes. Ochii lui s-au oprit in perechea de irisi de culoarea smaraldului si acolo au ramas.
Apoi se apropie de ea si ii zambi :
-Buna, Sakura, cum te simti ?
-In regula, tu ?
-Si eu. Te deranjeaza daca te conduc la clasa?
-Desigur ca nu, ii spuse si rosi. Sai isi misca capul rapid de la unul la altul. Ai fi zis ca in urmatoarea secunda urmeaza sa ii cada de pe umeri.
Sub privirile celor de pe culoar, Itachi o conduse pana in clasa si intra cu ea. Pentru a
doua oara in dimineata asta, colegii lor au ramas ca la dentist. Cei din ultimul an nu obisnuiau sa intre in clase asa. Baiatul mai discuta cateva minute cu ea si pleca, lasand in urma guri cascate si o Sakura rosie ca racul.

Ultima editare efectuata de catre EnzeruHaRoze in Dum Oct 14 2012, 16:09, editata de 1 ori
Sus In jos
andreeangel
Kaigai
Kaigai
andreeangel

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 13 2012, 21:33

Sai coborand dntr-o limuzina rolling on the floor) buna astaaa , foarte taree , hai cu next :X:X LoL [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 13 2012, 21:40

Chiar ca-i buna faza cu limuzina Rasete next repede!!! Aplauze
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 14:42

pune nexttt Limba scoasa , imi place cum scrii fericit)
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 14:45

fain,hai cu nextul[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:02

e partea a 7-a:) iti tin eu minte numaratoarea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:09

Multumesc, Katy:D. Ce m-as face fara tine:$?
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:12

cu placere roze:D... fara mine te-ar papa cainii (tu ai zis-o [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

Ultima editare efectuata de catre kanade in Dum Oct 14 2012, 16:16, editata de 1 ori
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:13

ce prietene bune [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] fericit)
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:19

roze si cu mine suntem cele mai bune prietene ticnite din lume [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si tu esti sys a noastra ramo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:23

Da, Ramo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], esti cea mai scumpa sys:D.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 14 2012, 16:27

ms sys roze si sys katy [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] va trimit un pwp dulce pe obraz [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .

Ultima editare efectuata de catre ramonatopala in Joi Oct 18 2012, 20:06, editata de 1 ori
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 18 2012, 20:02

Heii!Am uitat pana acum sa postez, deci voi posta acum next-ul:D.Sper sa va placa si din nou multumesc pentru pareriii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Konoha High School-Partea a VIII-a

Era vineri, ora pranzului. Totul decursese perfect, poate mai mult decat perfect. Inca de dimineata Itachi si Deidara le facusera pe cele doua sa se simtea mandre ca ii au ca parteneri,
atunci cand treceau pe langa gurile cascate ale intregului liceu. Dar cand i-au urat « pofta buna » lui Tenten ce a plecat cu Neji, fetele au ramas in dilema. Din moment ce Ino nu mai era prietena lor, lucru ce le durea pana in adancul inimii, atunci nu mai trebuiau sa stea la masa celor populari, nu ?:
-Ce faceti aici ?intreba Deidara speriindu-le pe amandoua incat sa sara in sus cu tava. Cei doi au inceput sa rada.
-Pai, ne gandeam la ce masa sa mergem, spuse Sakura. Hinata, ce spui de masa lui Shin-…
-Nici pomeneala, i-o taie Deidara. Veniti cu noi, stati langa noi, zise, iar in timp ce vorbea, Itachi o trase protector pe Sakura langa el, facand o eleva din primul an sa se impiedice si sa isi scape tava, rosie ca o masina de pompieri.
Rozalia nu stiu ce sa zica. Nu se uita spre Hinata ca sa para increzatoare si merse alaturi de el. Era in regula, se simtea protejata si mandra, dar tot nu simtea ce ar fi trebuit sa simta. Si incerca sa nege ca de fapt nu era indragostita de el. Incerca nici sa nu indrazneasca sa lase acest gand sa ii zburde liber prin minte. Atata timp cat o facea fericita, trebuia sa fie bun
pentru ea. Si nu putea casapi o inima atat de buna ca a lui.
Hinata pe de alta parte, simtea chiar mai putin decat Sakura pentru Deidara. In afara de atractia fizica, ( pe buna dreptate, avea un zambet criminal, niste ochi in care se pierdea constat si un corp de atlet profesionist) nici o scanteie. Pe Hinata o faceau sa roseasca mai mult reactiile celor din jur decat actiunile proprii-zise ale blondului perfect.
Cand cei patru s-au asezat, domnul ingamfat, Uchiha Sasuke ii arunca o privire fratelui sau mai mare, fara sa il salute. Itachi doar dadu din cap in directia lui. Vazandu-i impreuna, Sasuke nu se putu abtina sa se intrebe de fapt ce simt unul pentru celalalt si ce le place unuia la celalaltt. Desi nu recunoscuse cu voce tare niciodata, el nu crezuse niciodata in dragoste cu adevarat. Poate doar o usoara atasare de cineva, sau de un obiect, dar niciodata dragoste. Iar Itachi fusese fratele lui protector pana acum cativa ani, dar de asemenea isi pastrase inima inchisa si rece oricui incerca sa o atinga. Itachi stia ca e vina lui ca Sasuke e asa, din
moment ce ii lua exemplul intotdeauna, mereu dorindu-si sa fie ca el sau chiar sa il depaseasca, iar acum ii dadea o lectie. La inceput cel putin fusese o lectie. Acum se trezea fascinat de miscarile agitate ale rozaliei, de rasul ei ce il facea sa zambeasca, de ochii ei de culoarea smaraldului. Ambii frati Uchiha erau confuzi in acest moment, dar bineinteles, din motive diferite.
Naruto pe aceeasi parte, fusese obligat sa mearga la masa cu printesa lui blonda. Ino facea orice sa atraga atentia, radea tare, se lovea cu cotul de masa, uneori chiar isi odihnea capul pe umarul lui Naruto. Era flancata de Temari si Karin, ce isi aveau si ele partenerii langa ele. Naruto si Shikamaru nu se simtea deloc bine la masa asta. La cateva minute se uitau unul la celalalt si zambeau complice. Noroc ca nu
fusesera bagati in seama de nimeni, pentru ca nu ar fi stiut ce sa zica oricum. Ochii de culoarea oceanului scapau uneori pe fata inrosita de langa atacantul echipei de fotbal. Lucrul asta il facea sa isi stranga pumnii si stia de ce.
Deidara ii paruse mereu un nesimtit cu un scop sigur : sa aiba toate fetele la picioarele lui. Si uite-l acum langa Hinata, pe care Naruto o considerase mereu surioara lui scumpa, cucerind-o cu priviri ametitoare si
dandu-i budinca lui cu vanilie.
Hinata adora vanilia. Brusc, Naruto se trezi stiind prea multe.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 18 2012, 20:07

foarte amuzant fericit) , imi place cum scrii LoL
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 18 2012, 21:25

adorabil, ca de obicei....siiii adooooor vanilia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]deeesi stiu ca eu te-am inspirat pentru alt personaj , nu pentru hintata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 18 2012, 21:34

Dap:D Tu m-ai inspirat pentru Ino :$
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 14:54

ce bn k io nu tre sa raman in suspans e prea tare roze next :li_mba:
va pup si pe tn si pe katy si ma bucur k sunteti pr asa bun si k de mn ati uitat si uh si katy si ramo socat
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 14:57

Cum sa uitam de tine?Niciodata:D! Iti dam si tie pupici, doar meriti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:05

nu am uitat sys, tocmai pe tine cum sa te uit?? te pwp dulce [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
AkaruiHannaRikka
Kaigai
Kaigai
AkaruiHannaRikka

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 21:07

e prea tare :in_dragostit:
next mai repede
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 09:19

Tu sa nu vrei next-ul:))! Dupa ce ca esti capitolul 30...fericit)
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 23 2012, 18:22

Am venit cu partea a 9-a ( cred ) pentru ca nu sunt sigura ca voi putea posta saptamana viitoare. Sper sa va placa ^^:

Konoha High School-Partea a IX-a

Naruto si-a amintit cuvintele Sakurei din ora de chimie al anului trecut pe care nu o va uita vreodata. Rozalia amesteca acidul clorhidric cu alta substanta al carui nume Naruto habar nu il avea, sub privirea atenta a ochilor de culoarea carbunelui ai lui Sasuke. Cei doi faceau o echipa foarte buna de laborator ( sau de orice alte materie). Lui Naruto doar ii placea sa
« supravegheze ». Doamna Kurenai era afara din clasa pentru moment si Sakura si Hinata vorbeau una cu cealalta de la distanta. Ca de obicei, ziceau chestii ce nu se potriveau in contextul clasei, cu intelesuri ciudate, sau fara inteles. Hinata zise din senin :
-N-nu crezi ?
-Cine stie ?rase Sakura. Numai timpul o poate dovedi.
-Poate totusi ca se prinde…
-Cred ca glumesti. Stii despre cine vorbesti nu? Are nevoie de ochelari cu dioptrii, spuse rozalia si o facu pe Hinata sa chicoteasca. Adorau sa faca asta, adorau sa isi lase colegii de banca confuzi.
-Pssst ! Despre ce vorbiti ?intreba Naruto morocanos, cu capul pe banca.
-Off, Naruto. Cresti odata !ofta ea si ii atrase atentia.
-Ce vrei sa zici? Sunt destul de matur !se apara el.
-Ma rog, indiferent de cat de matur esti, tot nu iti dai seama, spuse ea incet spre el. Hinata ii arunca o privire ce o ameninta sa nu faca nimic gresit.
Desi fetele mai vorbisera fara sens pana acum, schimbul asta de cuvinte ii ramase in cap blondului ca un puzzle nerezolvat nici pana acum.

~ Fetele si-au intins sacii de dormit in camera roz, cu mobila crem a Sakurei. In orice parte in care intorceai capul vedeai ori un ursulet roz pufos, ori pernute cu inimioare, ori poze puse in rame cu Hello Kitty, ori o cutie mare roz de bijuterii, ori un morman de carti si caiete cu coperti roz, ori albume de poze « tunate » cu sclipici, ori fereastra cu perdea roz, subtire si model floral, ori biroul pe care se odihneau laptopul, ipodul, si camera foto (ghiciti ce culori erau…) . Pe pereti avea fotografii cu prietenele si prietenii ei lipite, iar pe jos un covor alb, patrat si pufos. Tenten mereu avea dureri de cap cand intra in camera si tot isi repeta cuvantul « roz » la nesfarsit.
-Bine ne-am regasit in camera lui Barbie, ii sopti Tenten Hinatei. Daca va pierdeti, orientati-va dupa fata cu parul roz ce nu se distinge de camera ei. Hinata chicoti.
Cele trei s-au schimbat in haine mai de casa, si-au prins parul, iar Sakura se apuca sa faca floricele. Dupa, Hinata se aseza la ea in pat, iar Tenten se intinse pe jos, sa aiba vedere mai
buna la televizor. Rozalia intinse pe masuta de langa pat cateva doze de cola, doua ciocolate, paharele si floricele si apoi arunca o privire in graba la ceas :
-Acum sa
alegem filmul, le zambi ea. A fost prea tarziu, caci s-a auzit soneria de la usa rasunand in casa.
-Super, a
venit ciudatul, mormai Tenten in timp ce Sakura se grabi la usa, cu coditele ei
proaspat impletite zburand.

PS: Sper ca nu v-a deranjat descrierea camerei Sakurei care seama izbitor de mult cu a mea:))!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos

Konoha High School
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: