Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Konoha High School

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

Ryo : 0

Konoha High School - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 23 2012, 18:30

Stiu eu a cui e camera de fapt [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]roz roz roz
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 23 2012, 21:12

camera roz :X fain sys wink pune next!!
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 06 2012, 00:27

Ok, mi se pare cam aiurea sa postez acum, dar in fine, am venit cu next-ul, sper sa va placa ^^!

Konoha High School-nici o idee ce parte:))

-Buna, ii zambi el politicos si ii intinse niste prajiturele intr-o caserola. Sunt facute de mine.
-Wow, mersi, spuse ea putin prea socata ca sa fie politicoasa. Nu stiam ca gatesti, adauga
facandu-l sa ranjeasca. Pe aici, il conduse ea.
Cele doua l-au salutat pe baiatul ce acum inspecta camera cu ochi critici :
-Interesanta camera, dar mobila nu este pozitionata asa cum trebuie, incat sa primesti energie pozitiva. Patul trebuie intors si pus pe stanga, iar biblioteca aia…
-Sai, Sai, Sai !striga Tenten scuturandu-l de umeri in timp ce Hinata chicotea. Esti aici sa inveti, nu sa dai lectii.
-Asa e, recunoscu el.
-Fa-te comod, e primul pas, zise Hinata incet. Si asculta cu atentie, adauga ea, uitandu-se
si incuviintand din cap spre Sakura.
-Deci, trebuie sa te invatam cum sa vorbesti, cum sa mergi, cum sa te comporti cand esti inconjurat de oameni, spuse ea ca o profesoara in timp ce Sai isi lua notite.
-Fi atent !striga Tenten si ii zbura carnetelul cat colo.
-Nu va certati, ofta Sakura. Sa continuam, Sai. O sa incepem cu mersul. Poti face cativa pasi ?intreba ea.
El dadu din cap si se ridica. Isi puse mainile strans pe langa corp si inainta cu capul inainte, ca un robot. Tenten isi dadu una peste frunte.
-Inca o data, incearca alt mers, zise Hinata incet.
Ciudatul se intoarse la usa si incepu sa mearga cu pasi mari, dand din cap ca un idiot si cu mainile miscandu-se ca niste valuri. Cele trei nu s-au putut abtine si au ras :
-Vom avea muuuult de lucru, spus bruneta.
-S-Sai…Incearca cu mainile in buzunare. Relaxeaza-te. Capul indreapta-l usor in jos, spre dreapta. Spatele nu foarte arcuit si umerii in linie dreapta, spre exterior. Nu ii trage in urma.
-Dar mersul asta imi va afecta coloana deja fragila, se scandaliza el, facandu-le sa rada pe fete.
-Parca vroiai sa fii cool, nu ?intreba Sakura.
Baiatul ciudat aproba si executa aproape bine ce ii ceruse Hinata.
-Din nou, ii ordona Tenten. El mai repeta de 6 ori inainte sa fie aproape perfect. Sai cu Sakura se asezara pe jos dupa ce rozalia aduse doua pahare si turna apa in ele :
-Esti la o petrecere si eu te-am invitat sa bei ceva . Tu ce faci ? Arata-mi cum bei.
Sai se napusti catre pahar si il inconjura cu doua degete, celelalte ramanand in aer. Il dadu pe gat. Tenten deja era intinsa pe jos si se tinea cu mana de burta de la ras :
-Saaai ! E de prost gust sa tii paharul asa. Gandeste-te ca daca iei un deget de pe pahar, un catel va muri , ii spuse Sakura. Uita-te la mine, ii ordona si lua paharul cu toata mana si bau incet. Apoi lasa paharul jos :
-Daaar ai omorat un catelus! Ba nu, pe toti !planse el cu mana stransa in jurul paharului de parca avea de gand sa il sparga.
-Cand dai drumul la pahar, nu mor catelusii. Ei mor doar cand bei si ridici degetele, ai inteles ?ofta ea. Acum arata-mi cum se face.
Dupa 3 pahare, a reusit si a cerut voie urgenta la baie.
-Oare mai dureaza mult ? intreba Tenten plictisita.
-Sper sa nu….Mai avem dansatul si vorbitul, spuse si Hinata. Ii pot arata eu vorbitul.
-OK, zise rozalia in timp ce Sai isi facea aparitia in camera. Deci, Sai, urmatorul punct, dansatul in public.
Dansatul le solicita fetelor rabdarea divina si nervi de otel. Baiatul dansa ca o maimuta pe care o manca spatele de la purici. Dupa aproximativ o ora jumate, incepu sa prinda ritmul si invata ca nu trebuia decat sa se miste putin si sa dea din cap ca sa fie cool.
La vorbit, a fost ceva mai usor. Hinata il invata sa faca complimente :
-S-Sai, fa-i un compliment Sakurei.
-Sakura, culoarea hanoracului tau e atat de deschisa incat ma face sa vomit, spuse el zambind. Tenten izbucni intr-un ras isteric. Bruneta era singura care se distra.
-Asta e jignitor, nu e un compliment, il dojeni Hinata bland, in timp ce Sakura isi schimba hanoracul suparata. Vezi ? Ai suparat-o pe Sakura. Un compliment inseamna sa faci pe cineva sa se simta bine. Incearca cu Tenten. Nu uita, ceva dragut.
-Parul tau e maro, ii spuse el serios.
-Wow, il avem pe Einstein printre noi, isi batu joc fata de el.
-Altceva, Sai. Fetelor le place sa le complimentezi ochii. Fii mai sensibil, mai romantic.
-Dar daca ii complimentez ochii, Neji ma va complimenta cu un pumn, ii spuse el ganditor.
- Nu e aici, deci da-i inainte, tipa Sakura.
-Ochii tai sunt ca ciocolata, Tenten, zise el, lasandu-le pe cele trei fara grai.
-In sfarsit, spuse Tenten, fara sa para afectata sau impresionata de complimentul lui.
Insa Sakura si Hinata se uitau una la alta si se prefaceau ca plangeau :
-Copilasul nostru creste, se arunca Sakura cu fata in umarul Hinatei. Hinata o mangaie pe
spate prieteneste.
-Sa inteleg ca a fost bine ?se entuziasma el brusc.
-Perfect, ii zise Hinata. Asta e cam tot. Nu trebuie sa vorbesti despre chestii ciudate, sau
despre vreme, sau despre mobila, ti-am mai explicat partea asta.
-Da, am inteles.Am si notat. Va multumesc fetelor, serios, spuse el.
-Cu placere, acum ar trebui sa fii capabil sa ai o partenera. Maine, daca te vad fara una,
ai incurcat-o, il amentinta Sakura.
-Mai exerseaza complimentele !Cred ca ai prins esentialul !striga Hinata dupa el in timp ce rozalia il conducea afara.
Cand se intoarse in camera, cele doua prietene ale ei erau cu atentia indreptata catre blackberry-ul ei roz de pe noptiera. Cele trei se uitara unele la altele si sarira catre el. Sakurei deja ii era teama de la cine ar fi putut fi mesajul. Se impinsera una pe alta si pana la urma Tenten si Hinata fugira cu telefonul intr-un colt, refuzand sa o lase sa vada. Bruneta lasa sa ii scape un chicot si citi :
-« Ma gandeam la tine si am vrut sa iti spun noapte buna. Ne vedem luni, ciresica. »
-Mesajele sunt private, fetelor !striga Sakura incercand sa le ia telefonul.
-Awwwwwwww, oftara cele doua in acelasi timp. Ce romantic suntem. Itachi Uchiha, cine ar fi
crezut, spuse Tenten.
Restul noptii si l-au petrecut vorbind despre tot ce e in luna si in stele. Tenten a adormit la 2 jumate, dar asta nu le-a impiedicat pe cele doua sa ramana treze si sa se culce la 5. Siiii din asta au rezultat cearcane si o Tenten energica ce le-a trezit la 8.
Sus In jos
Allesz
Kaigai
Kaigai
Allesz

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 06 2012, 01:15

fericit)) lol next!
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 06 2012, 20:18

,,-Sakura, culoarea hanoracului tau e atat de deschisa incat ma face sa vomit, spuse el zambind. Tenten izbucni intr-un ras isteric ,, rolling on the floor imi place sys!!
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 15:49

Am adus si eu next-ul, sper sa va placa:o3

Konoha High School-Nu am nici o idee ce parte e, Katy stiu ca tu stii:>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])

Luni dimineata dispozitia tuturor era la cote maxime. Sambata viitoare urmeaza sa se intample marele eveniment ce statea pe buzele tuturor. Parca nu stiau sa vorbeasca de altceva. In baie gaseam fete cu cataloage de machiaje, rochii, pantofi, bijuterii si alte nebunii. La colturi, baietii isi dadeau sfaturi ca intre masculi sau ii incurajau pe cei tristi si singuri pentru totdeauna. In timp ce Sasuke si Neji erau jenati de prietenii lor, Shikamaru si Naruto ii bateau pe spate pe Sai, Kiba si Lee. Sai incercase de dimineata de trei ori sa invite o fata, spunandu-i ca are ochii ca si ciocolata. S-a ales cu un pumn in cap. Fata avea ochii verzi. Kiba plansese toata ziua in camera lui, cu blana lui Akamaru pe post de batista din cauza blondei ce nu il va privi niciodata. Lui Shino si Choji nici ca le pasa. Shino era in iarba, cu o lupa, cautand gargarite, iar Choji manca biscuiti.
Sakura cu Tenten erau in culmea nervilor, dupa intalnirea de pe hol cu Ino. Cele trei gratii incepusera sa rada foarte tare, iar Karin arata cu degetul spre Sakura. Hinata totusi vazuse o
sclipire ciudata in ochii lui Ino. Ofta, in timp ce le calma pe cele doua. Sakura ii dadu peste mana si iesi din baie furioasa. Sasuke se ridica de pe banca si intra in scoala, mergand spre sala de anatomie. Avu o mica surpriza cand isi gasi colega rozalie ghemuita ca o minge, cu castile in urechi ( dupa parerea baiatului asculta ceva siropos, feminin…). Rezista sa isi dea ochii peste cap la vederea scenei, pana cand spatele acesteia incepu sa se miste ca si cum ar fi plans. O particica din el avu parere de rau pentru ea, dar nu indeajuns de mult incat sa o consoleze indiferent de cat de mult ar fi vrut. Totusi, era colega lui de la gradinita si putu sa se aseze la cam 1 metru de ea si sa isi acopere urechile cu casti de asemenea. Pentru el, asta era solidaritate.
La putina departare Neji gesticula la verisoara lui :
-Chiar daca se simtea rau, nu era un motiv sa il ajuti !
-De ce nu ?! Doar pentru ca tu esti insensibil trebuie sa fiu si eu ?sopti ea cu capul ca un strut in pamant.
-Hinata, imi pasa de tine. Si unchiul va afla de Deidara. Si nu te apropia mai mult de Naruto, e o influenta proasta si a ajuns ca l-ai ajutat sa mearga la infrmiera.
-Parca iti era prieten !spuse ea cu vocea periculos de joasa. Aproape i se simteau lacrimile tinute in frau in glas.
-Imi este si tie trebuie sa iti fie la fel. Adica, verisoaro, doar nu vrei sa joci doi baieti pe degete, nu ?intreba el ranjind rautacios.
Asta a fost picatura care ii umplu paharul fetei. Cu pasi repezi, dramatici, merse catre clasa.
-Neji, ce-a fost asta ?intreba prietena lui, mangaindu-l pe obrazul drept. El isi puse mana peste a ei si o privi adanc si gretos in ochi. Asta era modul lor de a comunica. Tenten imediat intelese si ofta :
-Voi vorbi cu ea, nu te ingrijora.
Tenten stia ca sub acea carcasa dura si insensibila era baiatul de care se indragostise. Cel caruia ii pasa de cei pe care ii iubea si care lupta pentru ei, desi isi afecta mandria.
In ciuda fericirii de dimineata, toata lumea intrase brusc in depresie ( in afara de cele trei gratii). Veselia clasei, Naruto, era la cabinetul scolii dupa ce i se facuse brusc greata :
-Domnule Uchiha , as prefera sa fiti atent la ora mea, daca nu va este imposibil, sasai sarcastic cel mai palid profesor al lor, Orochimaru.
Sasuke se redresa si isi fixa atentia catre tabla.
-Multumesc. Acum, cine doreste broasca mana sus. Ceilalti primiti soareci.
Se auzi un oftat colectiv. Toata lumea ura disecarea. Nimeni nu ridica mana :
-Haideti, nu fiti timizi. Nu am soareci pentru toata lumea. Fetelor, nu e asa ca nu vreti sa
vedeti soriceii disecati ? Cu ochisorii rosii si blanita alba, continua el ranjind.
Hinata ridica imediat mana sus.
-Multumesc, zise Orochimaru si le puse celor trei o broasca moarta pe masa. Hinata isi puse
capul in maini. Domnisoara Yamanaka, va puteti inchide halatul pana sus ?Multumesc. Si voi doi, daca sunteti fara Uzumaki, va dau broasca. Este mai usor.
Sakura deschise imediat gura sa protesteze. Ura sa ii se dea ce e mai usor. Sasuke ii facu semn cu capul sa taca si ranji.
Dupa ce imparti toate broastele si soarecii se auzira trei tipete feminine scarbite. Tenten isi dadu ochii peste cap :
-Noi nu ne atingem de asa ceva !tipa Karin. Sakura si Hinata s-au uitat una la alta la auzul cuvantului « noi ».
Orochimaru le facu putina morala si cele trei renuntara si isi lasara colegii de banca sa le faca toata treaba.
-Mi se face scarba…sopti Sakura, ridicand un picior al broastei in sus.
Sasuke ii ranji superior.
- Pot face eu toata treaba. Nu vreau sa te car lesinata la cabinet, zise el, facand-o pe rozalie sa roseasca usor. Apoi,
din greseala ii veni in gand “ Naruto e acolo. “. Isi scutura capul si isi puse o manusa de
cauciuc. La a doua nu mai reusi.
Sakura ofta incet si se intinse sa il ajute. Desi a fost usor stanjenit la atingerea ei, marele Uchiha o lasa se ii puna manusa pe mana. Se prefacu ca nu ii observa zambetul discret cand i-o aranja :
-Mersi, zise el, fara sa isi dea seama ce ii scapase pe gura.
Nici la 5 minute, cea mai buna prietena a ei a fost carata de catre Neji la cabinet. Sakura isi scutura capul in dezaprobare. Asta era atat de… Hinata.
Cei doi isi terminara treaba repede. Sasuke taia, Sakura nota observatiile in timp ce el prindea in ace pielea bietului animal si se juca cu organele lui cu pensa :
-Termina, rase ea si ii dadu peste mana.
-Hn. Te deranjeaza ?o tachina el.
-Da, striga ea. Ce era cu Sasuke? Raceala ochilor lui fusese inlocuita de un amuzament…sadic.
-Hei, frunte lata, se auzi o voce de pitipoanca. Rozalia se intoarse automat si regreta
gestul imediat. Un obiect alb se indrepta cu viteza luminii pentru a face coliziune cu fata ei. Ca o miscare de pin-pong, o mana alba impinse soarecele mort inapoi catre Karin.
-Hmmm, Karin, draga mea si tu domnule Uchiha, stiu ca nu puteti rezista atractiei dintre voi,
dar as prefera sa va abtineti. Detentie maine dupa ore. Amandoi, spuse pe un ton rautacios Orochimaru.
Sakura a fost invadata instant de un val de vina si rusine. Nici nu putu sa se mai uite in ochii partenerului ei de laborator. Cum se suna, fugi instant din clasa, lasandu-l confuz in spate. Pe caietul lui era o foita roz, rupta din caietul ei de biologie. Nu era nimic mai mult scris, decat un « Mersi ». Sasuke isi dadu ochii peste cap. Era obisnuit cu detentiile dupa prostiile pe care le facuse Naruto in prezenta lui si de care fusese acuzat de asemenea. Bineinteles, mama lui va
fi nervoasa IAR, zicand ca isi face tatal de ras si ca Itachi a fost mereu cel mai cuminte si perfect. Dar asta e. Niciodata nu regretase ca isi salvase vreun camarad, indiferent de cat de stanca era.
Picioarele lui luara drumul cabinetului, dar fu surprins cand o gasi pe Hinata langa patul blondului razand cu el. Se ascunse dupa perete.
Sus In jos
Allesz
Kaigai
Kaigai
Allesz

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 16:16

domnule Uchiha fericit))) foarte tare next!
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 16:59

e supeeer sys :x , pune next
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 17:21

ce urasc suspansul
next e superb ca de obicei roze :in_dragostit:
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeMar Noi 13 2012, 21:28

bineinteles ca stiu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] e partea a XI-a ....adorabila, ca de obicei
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 15 2012, 15:52

fain!Pune neeeext!
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 15 2012, 20:53

Supeeer vrew next wink
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Noi 15 2012, 23:15

Pai daca toti ati cerut next...am adus next:)). Sper sa va placa^^!

Konoha High School-si iar nu stiu ce parte e...

Nu era genul lui sa faca asta, nu era deloc genul lui.Dar cum nu avea ceva mai bun de facut…de ce nu?
-Deci cum ai primit broasca aia ai picat din picioare ?rase Naruto.
-D-Da. Deja mi-l imaginam pe Kiba cum o taie pe burta…
-Eu unul nu ma pot decat bucura ca mi-a fost rau !zise el pe un ton mult prea ridicat
pentru locul in care se afla. Oricum fac pariu ca Sakura si Sasuke au operat perfect bietul animal. Probabil s-au batut care sa taie mai mult. Sasuke se trezi la un pas sa se duca sa ii dea una peste cap.
In urmatoarele 5 minute nu au vorbit decat normalitati : despre colegi si despre ore. Naruto se opri brusc si privi pe geam :
-Stii, Deidara ala nu prea e genul tau…
-Pardon ?intreba ea putin deranjata.
-Am zis ca Deidara nu e genul tau. Adica tu esti cum-…
-Si de unde stii tu ce e genul meu ?sari ea, ridicandu-se in picioare.
Sasuke ranji. Devenea interesant.
-Ne cunoastem de o vesnicie, Hinata! Parca ieri faceam castele de nisip si beam suc de
portocale cu acelasi pai ! Sau cand tu si Sakura ne fortati pe mine si pe Sasuke sa ne jucam de-a printii si printesele cu voi cand se intalneau mamele noastre…
Hinata strivi impulsul de a zambi si il privi serioasa in continuare. Daca el chiar credea ca cei doi nu se potrivesc, atunci de ce nu facuse nimic in privinta asta ?
-C-cine vorbi ! Tu si cu Ino va potriviti de minune !striga ea aproape tare. Baiatul ramase putin surprins de mica izbucnire nervoasa a celei mai linistite prietene a lui.
-Ce cauta Ino in discutia asta ?
-Din moment ce tu l-ai mentionat pe Deidara, atunci si eu o pot mentiona pe dragostea ta,
nu ?
-Hei, hei, spuse el impaciuitor. Daca merg cu ea la bal nu inseamna ca suntem sau vom fi impreuna, nu ? Adica…dragostea din liceu nu prea conteaza, mai ales cand nu iti e impartasita, e ceva trecator. E mai bine sa nu te atasezi de nimeni.
Atunci Hinatei ii pica fisa. Stia ca il place. Stiuse mereu. Se ridica si se intoarse cu spatele la el :
-Ai dreptate. Ce ar conta ?spuse ea pe o voce mica, incercand sa isi ascunda lacrimile.
Sasuke fugi, dar nu stia cu ce destinatie. Singura care ii venea in minte sa ii zica era Sakura. O gasi din fericire in apropiere, pe o banca cu Tenten care parea sa planga pe umarul ei :
-Hn, am nevoie sa iti zic ceva, ii spuse el cu mainile in buzunare.
-Toata lumea are nevoie de mine azi, ofta ea exasperata si cuvintele ii ramasera in gat cand
isi vazu vizitatorul.
Sasuke ii spuse intr-un colt tot ce se intamplase. Privirea fetei se plimba catre cabinet, catre prietena ei ce plangea din ce in ce mai tare si catre singurul lucru care ar fi vrut de fapt sa il priveasca :
-O sa vorbesc cu ea…Mersi ca mi-ai zis.
-Hn, ingana el si aproba din cap.
-Du-te sa il vezi pe Naruto, sunt sigura ca e confuz. Totusi, ai grija ce zici…
Baiatul isi intoarse spatele la ea si pleca fara un cuvant in plus. Avea atatea probleme pe cap : Cearta cu Ino, Hinata cu Naruto si acum si Neji si Tenten care erau in pragul despartirii.
Se pare ca parintii lui Tenten decisesera sa se mute la 300 de km de Konoha. Seara de bal ar fi cam ultima seara in care ar putea sa iasa cu prietenul ei de atatia ani. Si bineinteles,
cum sa uite de cele mai bune prietene ale ei. Desi mereu paruse cea mai periculoasa si baietoasa, luandu-le mereu apararea fetelor la probleme, Tenten suferea.
I se parea ca sufletul i se rupe in doua, lasand o parte in urma. In cinci minute aparu si Hinata cu umbre rosii pe fata, ca niste zgarieturi de pisica. Rozalia ofta si o trase langa ele
pe banca. « Cele trei deprimate », gandi ea.
Pe de alta parte, erau si cei trei confuzi…Sau sa zicem patru.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeVin Noi 16 2012, 01:27

foarte frumos sys :X
Sus In jos
AkaruiHannaRikka
Kaigai
Kaigai
AkaruiHannaRikka

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeVin Noi 16 2012, 20:18

imi place la nebunie fericitfericit
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 16:27

Oki, am venit cu next destul de repede. Capitolul asta e pentru Ely (milogeala si autocompatimire:>). Sper sa va placa.

Konoha High School-nu am idee ce parte:))

-Sasuke!Raspunde-mi!
-Am vreo obligatie?intreba arogant, neobosindu-se sa se uite catre rozalie.
-Da !Ai promis !
-Eu nu am promis nimic, mai ales tie, zise el din nou cu mainile in buzunare, mergand.
-A, deci sa inteleg ca esti de partea lui Naruto. Bine, Uchiha, multumesc pentru purtare,
striga ea. In ciuda cuvintelor dure, inima i se rupsese din nou. In doua. Dintr-un motiv necunoscut. Erau prieteni de o viata, dar el nici macar nu se obosea sa arate cea mai mica emotie.
-Kushina, cred ca ceaiul a fiert destul, spuse Mikoto, mama lui Sasuke din sufrageria
moderna aranjata cu gust a familiei Uzumaki. Kushina se ridica brusc in picioare si alearga smucit pe tocuri de 10 catre bucatarie. Se aude o injuratura si toate 3 se pun pe ras :
-Mebuki, Sakura si Hinata vor fi aici ? Mie asa mi-a zis Hinata, dar…niciodata nu stii la ce sa te astepti de la ele, ofta mama Hinatei.
-Vor veni mai tarziu. Ele nu rateaza niciodata miercurea noastra seara, zise Mebuki si se
uita la ceas. Sper ca sunt bine…
-Desigur, avem cavaleri care ar putea sa le ajute, dar nu o fac, rase sarcastic Mikoto.
De la etaj se auzeau zgomote de impuscaturi si tipete :
-Uite-l pe ala ! Dupa pom ! Frate, esti varza !
Mikoto isi scutura capul dezaprobator cand isi auzi fiul.
-Ma faci pe mine varza ?!?!?! Tu l-ai ratat pe ala cand l-ai fi putut vedea de la o posta ! Ce dracu’ ?! urla si blondul chiar mai tare.
Destinul o aduse pe Kushina in pragul usii cu ceaiul si prajiturelele pe o tava. O tranti pe masa si se duse catre scari :
-UZUMAKI NARUTO ! Coboara in momentul asta !zbiera ea, facandu-si prietenele aproape sa isi acopere urechile.
Cei doi au venit impreuna. Naruto avea capul lasat, iar lui Sasuke nici ca ii pasa. In schimb, a primit o incruntatura-avertizare:
-Ce inseamna limbajul asta, domnilor?intreba ea pe acelasi ton.
-Va credeti cumva pe stadion ?striga si Mikoto.
-Uitati ca suntenti in prezenta unor doamne ?ii certa iar Kushina.
-Ne cerem iertare, se predara cei doi, oftand.
-Gata cu jocurile video, mergeti pe terasa. Le asteptam pe fete inainte sa mancam.
Cei doi schimbara o privire complice ( ce nu scapa neobservata de mame) si se indreptara catre masa de ping-pong de pe terasa :
-Credeti ca s-a intamplat ceva intre ei ?intreba incet Mikoto.
-Nu stiu, ofta mama Hinatei. Era mai usor cand erau mici. Mai stiti cum le ajutam pe fete
sa faca prajiturele pentru « printii » lor. Si Kushina, tu le promiteai ca daca nu se joaca cu ele, ii vei alerga peste tot.
-Si apoi se inveleau in perdele vechi si peste jumate de ora Sakura tipa la Sasuke sa vina
sa o salveze din turn, rase la randul ei Mebuki. Iar Hinata plangea ca vrea un ponei. Cred ca Naruto i-a promis de vreo 4 ori un unicorn mov.
-Si Sasuke mereu se plangea acasa ca nu ii lasa sa se joace cu masinutele, adauga Mikoto.
-Poate ca totusi nu trebuia sa le dau fardurile mele, nu ?intreba nostalgica mama blondului si toate patru isi amintira.
Acelasi loc, acum 11 ani. Cele doua bateau din picioare si se invarteau in jurul lor. Kushina a oftat si le-a dat trusa ei de farduri. Peste 10 minute, Sakura ( mai ales) cu Hinata pe urmele ei, fardate ca niste clovni, ii alergau cu rujuri in mana pe cei doi neajutorati.
Amintirea a fost spulberata cand cele doua, cu 11 ani mai mari, isi facura aparitia in sufragerie. Au fost intampinate calduros si au plecat catre baieti, sa serveasca cina.
Foarte ciudat-in opinia mamelor, Sakura si Hinata s-au asezat cat mai departe de cei doi. De obicei, Sakura si Naruto erau foarte nerabdatori sa dea cu mancare unul in celalalt. Toata seara au discutat numai cu mamele si nu le-au aruncat nici o privire :
-Sakura, s-a intamplat ceva ?intreba mama ei pe un ton bland.
-Absolut nimic, zise ea cu o surprindere falsa. De ce ?
-Asa e. Tu si Hinata pareti suparate, adauga si Kushina. Stiti ca ne puteti spune orice,
fetelor.
Si mamele nu se oprira acolo. Sapara si sapara, sa afle ce se intamplase :
-Ne scuzati, spuse Sakura si cele doua s-au ridicat si au dat sa plece.
Patru priviri arzande se indreptara catre brusc nevinovatii baieti.
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 16:41

CITEZ: Oki, am venit cu next destul de repede. Capitolul asta e pentru Ely (milogeala si autocompatimire:>). Sper sa va placa.

dap mersi mult muuuult de tot :in_dragostit: a mers faza cu milogeala rolling on the floor
e foarte frumos e superb e...perfect si imi plac flashbackurile mi i-am imaginat pe toti rujati si fardati de am inceput sa o sperii pe maicamea cu o criza de ras
MERSI INCA ODATA...love uh forever >LoL<
ne vedem la vara in craiova :> poate mai obtin cv cu milogeala si autocompatimirea Rasete
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 16:57

ce tare e sys rolling on the floor pwp dulce [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si sa nu intarzi cu next
Sus In jos
AkaruiHannaRikka
Kaigai
Kaigai
AkaruiHannaRikka

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 17:22

capitolul nostru preferat rolling on the floor
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 17:49

partea a XIII-a...mi-am gasit vocatie de contabil cu tinutul minte al partilor fericit), iar capitolul, nu cred ca mai e nevoie sa spun, e super desigur;)
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 18 2012, 18:54

tare,este una di cele mai tari fic-uri de comedie pe care le-am citit
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeVin Noi 23 2012, 21:54

Multumesc pentru pareri [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], acum pun si eu next-ul!Sper sa va placa!

Konoha High School-Katy?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])

-Ce s-a intamplat? Vrem adevarul si il vrem acum! Naruto voi fi foarte dezamagita de
tine daca le-ai facut ceva !zise ferm Kushina. Dupa 17 ani petrecuti cu fiul ei inca nu era sigura de cum sa il abordeze. Ori cu tipete, ori ca si tatal sau, in modul zen.
-Asa e, Sasuke, o completa Mikoto. Si eu voi fi la fel de dezmagita. Sunteti prieteni de atatia ani si…
-Nu am facut nimic, comenta Sasuke.
-Mda. Ele se supara din nimic. Oricum le au pe Itachi si Deidara sa le protejeze acum, nu
mai au nevoie de noi. latra blondul sarcastic.
-Hn, aproba si Sasuke.
-Mi se pare normal sa iasa cu baieti mai mari !Sunt mult mai cu capul pe um-…incerca Mikoto sa zica, dar fu intrerupta de Mebuki.
-De Itachi pot spune ca e politicos si am incredere totala in el, Miko, ii zambi ea prietenei ei.
-Dar acest Deidara! Nu am nici cea mai mica idee cine este, ofta mama Hinatei.
-Credeti-ma, este un destrabalat, umbla cu toate fetele scolii, striga Naruto, dandu-si
seama prea tarziu in ce probleme o bagase pe fata. Sasuke ii arunca o privire exasperata. Mama Hinatei ramase socata pe moment.
-Uzumaki Naruto ! In camera ta acum ! Vom discuta despre asta cu Minato maine dimineata si vreau adevarul !
-Asta iti e valabil si tie, Sasuke. Haide acasa. Multumesc pentru seara, doamnelor.
-Si noi plecam, afirmara mamele fetelor. Nu vrem sa va facem probleme.
-Nu e nici o problema, zambi suparata Kushina. Data viitoare la casa Haruno ?
-Da, raspunse Mebuki. Poate o sa le prindem din urma pe fete, haide.
Hinata a primit o mutruluiala intergalactica. Dimineata, dupa ce au plecat la scoala, cele patru mame au avut o convorbire la telefon comuna. Se pare ca Naruto s-a dat pe brazda, spunand ca fusese o cearta Naruto-Hinata si Sasuke-Sakura. Dar motivele nu le-a dat.
Toate stiau, normal, cat de aprinse fusesera calcaiele celor doua dupa baieti. Dar stiau de asemenea ca daca nu manifestasera pana acum interes, nici nu o vor face de acum inainte. Incercasera in zadar, ba sa uite sa cumpere un ingredient pentru supa si sa ii trimita pe Naruto si Hinata in acelasi loc, ba sa ii trimita « accidental » pe Sasuke si Sakura sa plimbe cainele
unui vecin de-al familiei Uchiha. Fara nici cel mai mic sensulet nu fusese. Baietilor nu li se aprinsese nici o luminita ca si in filme atunci cand Naruto si Hinata au pus mana pe acelasi borcan sau cand lesa cainelui i-a incolacit pe Sasuke si Sakura.
Ba chiar incercasera sa vada daca merge intre Naruto si Sakura si Sasuke si Hinata. Fusese chiar mai rau decat inainte. Sasuke si Hinata nici nu deschisesera gura toata seara, iar Sakura si Naruto se uitasera la lupte si incepusera si ei sa se bata. Se pare ca visul celor patru din copilarie de a-si casatori copiii se spulbera. Sau poate ca nu. Urma sa se vada ce se intampla cu Sakura si Itachi.
Dupa parerea lui Mikoto parea ceva serios. Itachi o conducea acasa, o lua de acasa, statea aproape mereu dupa ea prin scoala.
Doamna Uchiha si doamna Haruno deja auzeau clopotele nuntii si visau la ce culoare sa aleaga buchetul si cravata mirelui.
Dar totusi, cele patru doamne nu vedeau decat carapacea relatiei dintre copiii lor. Nu ar putea niciodata intelege atata drama liceana fara sens.
Sus In jos
kanade
Kaigai
Kaigai
kanade

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeVin Noi 23 2012, 22:09

Katy prezenta la datorie, e partea a XIV-a fericit)
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeSam Noi 24 2012, 20:43

Imi pare rau, nu voi mai continua ficul aici, din moment ce am parasit forumul, dar daca cineva chiar il citea, mi-l puteti cere pe mess.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 14:06

ce frumos :X

nu parasii forumul :((( :*
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Konoha High School   Konoha High School - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos

Konoha High School
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: