Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Sivstar

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Ryo : 0

Sivstar Empty
MesajSubiect: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeMier Feb 25 2015, 21:01

Cap I-Misiunea.

-Trezirea!Scoală-te nemernicule. (strigă gardianul)
-Ce dracu...de ce tipi omule? (spune Ivan,în timp ce se ridică)
-Puneţi-i cătuşele şi aduceţi-l! (se aude o voce de femeie)
 Gardienii împreună cu Ivan şi femeia misterioasă se îndreaptă către o încăpăre mică,cu o uşa argintie de parcă ar fi blindată.Când intră în încăpăre,un domn îmbrăcat la costum,de parcă ar fi din filmul Men in Black,îi aşteaptă.
-Bună ziua,domnule Ivan! (spune bărbatul)
-Bună ziua,dar cine eşti dumneata? (spune Ivan)
-Eu sunt agentul McCall şi sunt de la Serviciile Secrete ale Americii. (spune agentul McCall)
-SSA?Ce treabă au ce de la SSA cu un puşcăriaş că mine? (spune Ivan surprins)
-Se pare că ai o putere extraordinară şi avem nevoie de tine. (spune agentul McCall)
-Ce?De unde ştii tu de asta? (spune Ivan)
-Ştim totul despre tine.Ştim că la 12 ani ai fost exmatriculat din Şcoală Generală Stratford deoarece ai rănit grav un alt elev,la 15 ani ai fost arestat pentru furt şi vătămare corporală pentru care ai fost condamnată la 3 ani de închisoare dar ai ieşit după un an jumate pentru bună-purtare iar la 18 ani ai fost condamnat pe viaţă pentru uciderea a 20 de civil. (spune agentul McCall)
-Nu a fost vina mea! (strigă Ivan)
-Probabil,dar toate dovezile duceau la tine. (spuse agentul McCall).
-Şi mie ce îmi iese din această afacere? (spune Ivan)
-Ai scăpa de sentinţa pe viaţă şi ai fi eliberat ,şi ai putea primi un cec frumuşel. (spune agentul McCall)
-Bine.S-a făcut!Am să vă ajut,dar mai întâi am nevoie de echipamentul meu,care este la mine acasă.Pe drum poţi să îmi explici tot ce trebuie să fac. (spune Ivan).
-Bine.Să mergem. (spune agentul McCall)
 Cei doi merg spre maşină,un Chevrolet Impala din 1967,urmaţi de alţi doi agenţi şi de femeia misterioasă.
-Deci...spune-mi care este problema şi ce trebuie să fac. (spune Ivan)
-Uite. (spune agentul McCall,întinzându-i tabletă)
-Ce să înţeleg din asta? (spune Ivan)
-Acesta este centrul pământului.Ce ştii tu despre el? (spune agentul McCall)
-Păi...este format din manta,nucleul exterior şi nucleul interior. (spune Ivan)
-Este pe jumătate corect.Doar că în centru nu se află un nucleu.Am aflat că acolo se află o poartă interdimensionala. (spune agentul McCall)
-Aşa şi...? (spune Ivan)
-Am aflat acum câteva zile că peste 5 ani vom fi atacaţi de către o armata dintr-un alt univers . (spune agentul McCall)
-Am înţeles.Şi eu ce trebuie să fac? (spune Ivan)
-Trebuie să te duci acolo,să te infiltrezi printre ei şi să îi distrugi din interior,înainte de a ne atacă. (spune agentul McCall)
-Singur?Asta va fi cam greu... (spune Ivan)
-Nu.Îţi punem la dispoziţie alţi 5 deţinuţi la fel de speciali că tine. (spune agentul McCall)
-Observ că ai deja oameni,de m-ai mai chemat pe mine? (spune Ivan)
-Pentru că le trebuie un lider,iar tu eşti cel mai potrivit pentru asta. (spune agentul McCall)
-Am înţeles. (spune Ivan)
-Uite.Aceştia vor fi colegii tăi de echipa: .. (spune agentul McCall)

Stiu ca nu e cine stie ce..dar mna..e prima "capodopera" fericit)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:05, editata de 3 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Ryo : 3

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeMier Feb 25 2015, 22:17

Uhm, I know it is f-king dialog, respect asta, imitatorule, da trebuie puțin mai multă descriere, mai ales la început. Când ne introduci în universul unei povești e mai ok la început să prezinți o gamă mai largă de lucruri. De exemplu putea să-l arăți pe Ivan închis, puțin din viața lui de la închisoare, o luptă, ceva. După să vină agentul McCumdracuîlmaicheamă și să-l abordeze. Așa era totul mai veridic și nu băgai cititoru în miezu poveștii așa brusc. Dă-i timp, să se obișnuiască cu povestea și cu personajele. Încă nu știm multe lucruri ce ar fi trebuit explicate. Știm doar de misiune. And really now? Portal interdimensional în centrul pământului? Atac extraterstru peste 5 ani? De ce 5 ani? And unde-i logica ta Dizi? Unde-i? Hă? Altă chestie, puțin cam prea scurtuc and...la final, ai încercat să faci un soi de suspans, da mai rău mai enervat. Se termină prea brusc și parcă îți urlă în față: ”SUSPANS FRAIERILOR!!”. Zic că era mai interesant dacă arătai colegii lui Ivan, suspansul și dorința de a aprofunda povestea nu se creează doar printr-un cliffhanger. Uhm, altceva, mi se par prea seci ăștia doi pentru niște agenți secreți. Nu mi se pare ca dialogul să fie veridic absolut deloc. Dar, având în vedere că-i prima ta încercare vreau să te felicit și să te mai rog să scrii. Mno, am fost cam dur, știu, da e spre binele tău. Învață de aici. Dacă ai ales să faci scenariu trebuie să înțelegi că sunt reguli diferite față de proză, veridicitatea dialogului e esențială, nu-ți poți permite replici popmpase și fanteziste, trebuie să te încadrezi într-un gen, un public țintă, mai multe. Dacă vrei o să-ți explic în privat. Cam atât. Aștept captolul doi. Bye!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 15:53

Cap II-Echipa

-Uite!Aceştia vor fi colegii tăi de echipă: (spune agentul McCall)
              *Zetlana-fost spion rus,s-a infiltrat singură în Pentagon şi a eliberat un deţinut de gradul SS.
              *Sam-fost agent SEAL,condamnat pe viaţă deoarece a ignorat ordinul de retragere a superiorului său şi a intrat singur în luptă,timp în care inamicii au ucis 35 de civili.
               *Joseph-cel mai bun pilot Air Force One.
               *Kaori-un membru de rang înalt din Yakuza,singurul membru al acestei mafii japoneze capturat în viaţă.
                *Florin-un cetăţean de origine Română,instructor de arte marţiale,singurul om care deţine tehnică secretă a Maestrului Beţiv.
-Clar.Vom fi o echipa de ciudaţi.O rusoaica,un american,un francez,o japoneză şi un ţigan...pardon,român. (spune Ivan)
-Da.Aşa e.Dar totuşi,ei sunt cei mai buni din domeniu. (spune agentul McCall)
-Sper să ai dreptate.Oh...bine,am şi ajuns. (spune Ivan)
  Cei doi ajung într-un parc de rulote,se opresc în faţă uneia mai ruginită,micuţa şi cu geamurile sparte.
-Se pare că golanii şi-au făcut de cap în lipsa mea...Sper să fie încă acolo. (spune Ivan)
 Ivan intră în rulotă,se duce spre volan,trage de un flaps şi deodată o trapă se deschide din podea.De acolo,scoate o servietă în care se află o cheie.
-Parcă ai spus că ai echipamentul aici? (spune agentul McCall)
-Eşti nebun?Să ţin un echipament aşa preţios aici?Să cadă pe mâna golanilor?Este în casetă de valori a unei bănci. (spune Ivan)
-Bine.Să mergem să îl luăm. (spune agentul McCall)
  Ajunşi la banca,Ivan îşi ia echipamentul şi se duc la sediul SSA.Echipamentul era format din 4 piese:pantaloni cu suporturi pentru Deagle şi Knife,jachetă cu buzunare pentru gloanţe,mănuşi lipicioase pentru căţărat şi bocanci cu magnet,totul făcut din zilconiu albastru.
-Acum că te-ai echipat să mergem să îi ridicăm şi pe ceilalţi. (spune agentul McCall)
-Unde să mergem?Nu sunt aici? (întreabă Ivan)
-Nu.Aici îi avem doar pe Sam şi Zetlana.Trebuie să mergem în Paris să îl luăm pe Joseph,în Tokyo pentru Kaori iar în Brăila pentru Florin. (spune agentul McCall)
-Aham..care e prima destinaţie? (spune Ivan)
-Prima oprire este Brăila,să îl luăm pe Florin.L-am localizat că fiind într-un loc numit Hanu’.
-Hanu’?Ciudat nume... (spune Ivan)
 Ivan şi McCall ajung repede în localitatea respectivă cu ajutorul avionului SSA.Acolo ei intră în local şi se uită după Florin.
-Domnule,l-aţi văzut pe acest om? (spune agentul McCall,întinzându-i barmanului o fotografie)
-Chinanski?Beţivanul ăla?Este cel mai fidel client al nostru.Uite-l acolo. (spune barmanul arătând spre un beţiv jerpelit,nebărbierit şi murdar)
-Mulţumesc! (spune agentul McCall)
-Domnule Chinanski? (spune Ivan bătându-l pe umăr pe Florin)
-Da.   *hic*  Ce vreţi?  *hic* (spune Florin sughitand)
-Îţi baţi joc de mine?Acest om este un maestru? (se enervează Ivan)
-Ce ai spus,băiete? *hic* Pot să te bat cu o mâna legată la spate. (spune Florin)
-Bună glumă.Un beţiv ca tine nu mă va putea învinge niciodată. (spune Ivan)
-*hic* Ai grijă... *hic* eşti pe lista mea neagră. *hic* (spune Florin)
-Calmaţi-va domnilor! (spune agentul McCall,intervenind între ei)
-Totuşi... *hic* ce treaba aveţi cu mine? (spune Florin)
-Avem nevoie de ţine pentru o misiune. (spune agentul McCall)
-Misiune?Eu?Şi de ce v-aş ajuta eu? *hic* (spune Florin turnându-şi încă un pahar de pălincă)
-Da.Avem nevoie de aptitudinile tale.Şi vei avea de câştigat recunoştinţa multor americani)
-Hahaha *hic* asta nu îmi va ţine de sete. (spune Florin)
-Fii serios! (spune Ivan)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:06, editata de 3 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 16:29

Gata Dizi. L-am citit. Vrei și comentariu? Chiar vrei? Fie...Dacă omul nu se poate înțelege altcumva cu tine. Bine.
Băi, ce pot zice, mi-a plăcut mai mult decât primul capitol. Nu zic că e mai bun, mi-a plăcut mai mult. Nu știu ce să zic de supa asta de nații pe care ai creat-o, dar un lucru pot spune sigur, ai imaginație. Mai trebuie cizelată și să te învâț puțină naratologie și după o să poți faci o poveste super. Că potențial ai. Se vede că știi multe despre genul abordat, agenți secreți, echipantemte, etc. Asta e bine. Ok, deci ai supa. O rusoaică, un american, un francez, o japoneză și un brăilean. Acum. Why Brăila? Că ești tu de acolo? Și de ce vorbesc Ivan și Agentul McCall așa degajat de Brăila. ”Hai în Brăila...Bine freate, vin.” Or fi Ivan bun la georgrafie, da tot nu cred că a auzit de Brăila. Ha ha! Acum prevăd o călătorie de recrutare a fiecărui individ în parte. Ceea ce mi se pare ok. Acuma depinde de tine cum o să gestionezi situațiile. Mi se pare acținea puțin grăbită. Nu apuc deloc să-ți cunosc personajele, I mean totul e prea rapid și nu apuc să empatizez cu ele,  sunt prea robotici toți. Înțelegi ce zic? Într-o poveste trebuie să-ți caracterizezi personajele și prin alte metode decât descriere. Replici, situații, acțiune, toate sunt un mijloc de caracterizare puternic, mai ales că faci scenariu și nu proză. Scenariul pare un aurolac nespălat în comparație cu distinsa proza, dar trust me, e fix invers. E mult mai greu să scoți o poveste bună dintr-un scenariu decât o proză. Aici pur și simplu ai mai multe restricții. Deci, welcome to hell Dizi! Acum, cam seacă faza din bar. Nu mă pronunț încă. Aștept să văd ce mai scrii. Aștept capitolul 3, Dizi. Bravo! Îți apreciez eforul și dorința de a scrie!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 20:42

Cap. III-Incurcatura

-Fii serios! (spune Ivan)
-Vei primi o rezervă de alcool pentru toată viaţa. (spune agentul McCall)
-Hm *hic* interesantă ofertă *hic* tentantă *hic* , dar *hic*...Bine,accept! (spune Florin)
-Om ţicnit! (spune în şoaptă Ivan)
-Ai spus ceva,băiete? (spune Florin)
-Domnule Florin, te rog să îi urmezi pe Agentul P. şi Agentul F. către Sediul SSA şi acolo vei putea face un duş şi te poti schimba de aceste haine.Eu cu Ivan trebuie să mai luăm încă două persoane. (spune agentul McCall)
-Să mă spăl? *hic* De ce? *hic* Sunt bine aşa cum sunt. (spune Florin)
-Eşti murdar,nebărbierit şi pe lângă asta mai şi duhnesti a alcool! (spune Ivan)
-Ce ai spus,copile? (spune Florin suflând spre Ivan)
  Florin pleacă însoţit de cei doi agenţi iar Ivan cu McCall se îndreaptă spre Paris pentru a-l lua pe Joseph.
-Şi unde îl vom găsi pe acest Joseph? (spune Ivan)
-Am vorbit cu superiorii săi şi ne va aştepta la aeroport. (spune McCall)
-Cred că vom termină repede aici.Am nevoie de un dus cald şi de o cafea... (spune Ivan)
  Ajunşi la aeroport,cei doi aşteaptă în parcare.Un individ cu o cască de pilot se îndreaptă spre ei.
-Cred că este Joseph. (spune Ivan)
-Bună ziua.Dumneata trebuie să fi Agentul McCall iar dumneata Ivan,corect?(se aude din cască,cu o voce subţire)
-Da.Iar dumneata eşti Joseph? (spune agentul McCall)
-Nu.Eu sunt Charlie,pilotul Joseph a fost rănit foarte grav la antrenament atunci când avionul lui s-a prăbuşit din cauza unei defecţiuni a unui motor,iar acum este în comă.Am primit de ştire de la superiori că eu îl voi înlocui în această misiune.(spune iarăşi acea voce subţire)
-Încântat să te cunosc,Charlie! (spune Ivan întinzând mâna spre Charlie)
-La fel. (spune Charlie)
-Bun,acum să mergem,mai avem să luăm încă o persoană,Kaori din Tokyo.(spune agentul McCall)
  Cei trei urcă în avion şi se îndreaptă spre Tokyo.
-Unde o vom găsi pe Kaori? (spune Ivan)
-Este în custodia poliţiei din Tokyo. (spune agentul McCall)
-Şi ne-o vor da,pur şi simplu? (spune Ivan)
-Da.Am făcut o afacere cu ei şi ne-o vor da în schimbul unui criminal american ce a ucis peste 20 de cetăţeni japonezi şi ei doresc să fie judecat în Japonia.(spune agentul McCall)
-Interesant schimb. (spune Ivan)
-Mă voi duce să fac un dus. (spune Charlie)
-Ok.Te punem la curent cu totul când revii. (spune agentul McCall)
-Ce?!Avem dus în avion?! (strigă Ivan)
-Desigur.Ce credeai?Că noi agenţi nu avem nevoie de confort? (spune agentul McCall râzând)
-De ce nu mi-ai spus? (spune Ivan)
-Nu ai întrebat. (spune agentul McCall)
-Sigur... (spune Ivan)
  Ivan se ridică de pe scaun şi se îndreaptă spre baie.Ciocăneşte la  uşa şi deschide uşa puţin,băgând capul pe deschizătura.
-Charlie,mai ai mu..Ce?! (spune Ivan rămânând uimit)
-Nesimţitule!Nu ştii să baţi la uşa?! (strigă Charlie acoperindu-se cu un prosop)
-Am bătut!S-scuze!N-nu am ştiut că eşti fată!Stai...De ce nu ai spus că eşti fată? (spune Ivan)
-Am vrut să ţin totul secret.Credeam că dacă o să se afle că sunt fată nu mă vor m-ai lua în misiune. (spune Charlie)
-Nu e adevărat.Nu eşti singură fată,Kaori este fată,deasemenea. (spune Ivan)
-Oh..Nu ştiam asta.. (spune Charlie)
-Oricum...mai ai nevoie de baie?Trebuie să fac un dus neapărat! (spune Ivan)
-Da.Acum ieşi afară! (strigă Charlie arucand cu săpunul după el)
-Nebuno! (spune Ivan fugind spre ieşire)
 Ivan se întoarce înapoi la locul lui.
-Ştiai că Charlie este defapt fată? (spune Ivan)
-Desigur. (spune agentul McCall)
-Şi de ce dracu' nu mi-ai spus şi mie?Am intrat peste ea în baie! (spune Ivan)
-Nu ai întrebat. (spune agentul McCall)
-Serios?Aceeaşi replică?Mai ai ceva ce îmi ascunzi? (spune Ivan)
-Deocamdată...nu. (spune agentul McCall)
  Charlie iese din baie,trecând pe lângă Ivan.
-Perversule! (spune în şoaptă Charlie)
-Am mai spus că nu am vrut! (spune Ivan)
-Hm..(zâmbeşte agentul McCall)
-Acum cred că e rândul meu la baie!În sfârşit!Dusule de când te aştept! (spune Ivan)
   Deodată avionul începe să se balanseze,pierzând repede altitudine.Pasagerii ies panicaţi în hol şi se uită pe geam.
-Ce se întâmplă?! (strigă Ivan şi Charlie)
-Cred că suntem atacaţi! (spune agentul McCall)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeVin Feb 27 2015, 22:39

Da Dizi. Ai avut dreptate, Dizi. Ăsta este cel mai bun capitol pe care l-ai scris până acum, Dizi.
Uhm, credeam că o să fie un capitol cu fiecare personaj în parte. Mi se pare că Florin a acceptat prea ușor propunerea celor doi. Nu era oare mai ok să aibă mai multă bătaie de cap cu el? Să treacă prin niște peripeții, să-i vedem puterea, etc.? Numa zic, e o sugestie. Cam seacă faza cu pilotul care e în comă. Da mna...asta-i viața. Se poate întâmpla. Am mirosit eu ceva ciudat la Charlie, credeam că-i ceva inamic, da-i fată. Well, close enough. Îmi place că începi să-ți conturezi un stil (care puțin mai mult îl imită pe al meu, da-i ok) și să faci dialogul și situațiile din ce în ce mai bune și mai autentice. Ai umor în capitolul ăsta, unul destul de bun și parcă încet se conturează și povestea și personajele. Tu chiar ai ținut cont de ce-am zis eu, nu? Se vede evoluția de la primele capitole. Acum să vedem ce-i cu inamicii ăia care atacă. Hai cu next! Baftă Dizi!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeVin Feb 27 2015, 22:46

Cap IV-Probleme

-Cred că suntem atacaţi! (spune agentul McCall)
-Ce?!Nu vreau să mor acum!Nici nu am apucat să fac duş! (strigă Ivan)
-Piloţii sunt morţi,au nişte găuri în cap de parcă le-a explodat creierul! (spune Charlie venind din camera piloţilor)
-Sunt morţi?Agentule I. du-te şi preia controlul aeronavei. (spune agentul McCall)
-Desigur,domnule!Dar am nevoie de un copilot! (spune agentul I.)
-Ştiu eu să pilotez,te voi ajuta. (spune Charlie mergând spre agentul I.)
-Ivan hai să îi aducem pe piloţi aici că să vedem ce au păţit. (spune agentul McCall)
-Bine. (spune Ivan mergând după agentul McCall)
  Charlie şi agentul I. încearcă să redreseze avionul în timp ce Ivan şi agentul McCall duc corpurile piloţilor pe hol.
-Ivan.Se pare că piloţii au avut implantate nişte microcipuri-bombe care au fost detonate de la distanţă. (spune agentul McCall ţinând în mâna o bucată dintr-un microcip)
-Microcip-bombă?De ce ar pune cineva aşa ceva în creierul piloţilor? (spune Ivan)
 Trr..trr..trr...trr.Telefonul agentului McCall sună.
-Alo? (spune agentul McCall punând telefonul la ureche)
-Domnule.Am aflat de la echipa din subteran că acum 4 zile 3 intruşi au pătruns prin portal. (spune agentul de la telefon)
-Şi de ce aflu tocmai acum? (spune agentul McCall)
-Se pare că cei 3 au omorât tot personalul nostru,doar un agent a rămas în viaţă şi ne-a sunat imediat cum a ajuns la suprafaţă. (spune agentul de la telefon)
-Hm..cred că ei sunt de vină de acest atac. (spune agentul McCall)
-Ce atac,domnule? (spune agentul de la telefon)
-Am fost atacaţi în timpul zborului. (spune agentul McCall)
-Am înţeles.Voi pune o echipa să caute aceşti 3 intruşi? (spune agentul de la telefon)
-Da.Pune acum mai multe echipe să caute peste tot.Puneţi oameni la toate ieşirile din oraş. (spune agentul McCall închizând telefonul)
-Se pare că au pătruns deja prin portal.Cred că au avut acelaşi plan că noi. (spune agentul McCall)
-Acelaşi plan?Atunci schimbăm planul? (spune Ivan)
-Nu.Planul rămâne neschimbat.Îi vom captura pe aceştia 3 şi îi vom interoga. (spune agentul McCall)
-Domnule.Nu puteam redresa avionul.Trebuie să abandonăm aeronava şi să sărim cu paraşuta.Din fericire suntem deasupra Tokyo-lui,iar aeronava se va prăbuşi într-un câmp de la marginea oraşului.(spune agentul I)
-Bine.Să o luăm pe Kaori şi să mergem să ajutăm la prinderea intruşilor. (spune agentul McCall luând paraşuta şi sărind din avion)
 Ajunşi pe acoperişul Departamentului Poliţie din Tokyo,sunt imediat înconjuraţi de aceştia.-Cine sunteţi voi şi de ce aţi deturnat acel avion? (spune şeful poliţiei)
-Eu sunt agentul McCall şi am vorbit cu dumneavoastră la telefon despre schimbul de prizonieri.Acel avion a fost deturnat de nişte intruşi şi am fost nevoiţi să îl abandonăm. (spune agentul McCall)
-Agentul McCall?Va rog frumos să mă scuzaţi!Daţi-le cătuşile imediat jos. (spune şeful poliţiei făcând semn spre poliţişti)
-Din câte am înţeles prizonierul american a ajuns aici ieri.Deci partea noastră din înţelegere a fost îndeplinită,acum urmează să o ridicăm pe Kaori. (spune agentul McCall)
-Desigur. (spune şeful poliţiei făcând semn spre un poliţist)
  După 5 minute acesta vine cu o fată de statură mică,plină de tatuaje şi cu părul prins în două codiţe de şcolăriţă,îmbrăcată într-un costum negru din latex.
-A-acesta e Kaori? (spune Ivan rămânând cu gură căscată)
-Da.Aceasta este.Mulţumim pentru înţelegere. (spune agentul McCall spre şeful poliţiei)
  Ivan şi cu agentul McCall o conduc pe Kaori pe scări,ajungând jos,în faţa uşii,un skater se loveşte de Kaori şi îşi cere scuze de la aceasta,dar când nimeni nu s-a uită ,acesta îi întinde lui Kaori un bileţel şi un pumnal.Kaori deschide bileţelul şi citeşte : "Kaori,deoarece ai ajuns să fi capturată,superiorii îţi dau 2 alegeri la dispoziţie,să săvârşeşti seppuku(Actul seppuku constă în inserarea tăişului pumnalului în stomac, apoi persoana care înfăptuieşte această sinucidere, continuă prin tăierea de-a lungul abdomenului ,folosit că mijloc de corectare a unei greşeli printr-o moarte onorabilă) sau familia ta va avea de suferit.Kaori apucă pumnalul,se uită spre cer timp în care lacrimile îi siruiesc pe obraji,îl întoarce cu tăişul spre ea şi îl înfinge în burtă,continuând să taie de-a lungul abdomenului.
-Kaori!?Ce faci?! (strigă Ivan)
-Opreşte-te! (strigă şi agentul McCall)
-Sunaţi repede la ambulanţă!! (strigă iar Ivan)
 Kaori cade dar Ivan o prinde înainte că aceasta să lovească asfaltul.
-De ce ai făcut asta?! (strigă Ivan la Kaori)
 Kaori schiţează un zâmbet apoi o lacrimă îi curge pe obraz.O linişte totală se lasă în faţa sediului poliţiei.Kaori a murit.Rămânând cu ochii deschişi,Ivan trece uşor mâna peste faţă acesteia inchinzandu-i ploapele.
-De ce a făcut asta? (spune Ivan)
-Nu ştiu.Ce e asta? (spune agentul McCall luând bileţelul în mâna)
-Un bileţel?Ce scrie? (spune Ivan)
-Este un bileţel de la unul dintre superiorii lui Kaori,scrie că a făcut de ruşine Yakuza când a fost capturată şi ii s-a dat două alegeri,să se sinucidă onorabil folosind metoda seppuku sau îi vor omora familia.(spune agentul McCall citind din bileţel)
-Dar cum a ajuns acest pumnal şi acest bileţel la ea? (spune Ivan)
-Se pare că a fost acel skater care s-a ciocnit de ea. (spune  agentul McCall)
-Nemernicul!Acum ce facem?Suntem cu un membru lipsă? (spune Ivan)
-Cred că am pe cineva la fel de capabil...(spune agentul McCall)
-Cine? (spune Ivan)
-Cred că ai cunoscut-o deja,este... (spune agentul McCall)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeDum Mar 01 2015, 16:28

Bine măi Dizi, măi. Se pare că sunt singurul tău cititor. Poare ar fi mai bine să reduci intesitatea cu care postezi capitolele ca să se apuce și alții. Îți zic din prorie experiență cu SPCRS. După 12 capitole nu se mai apucă nici dracu de el.
Așa. Capitolul 4 zici? Băi, cum au pus ăia bombe în creierul oamenilor? Mi se pare puțin cam imposibil. Da mă rog! Deci au scăpat de atacatori. Ce coincidență bizară și stranie că ăștia cad chiar deasupra sediului poliției. Eh! Trecem cu vederea. N-am văzut-o pe asta venind. Adică aveam așteptări mari de la Kori și tu o omori, Dizi, o omori! Încercă să-ți justifici morțile, nici prea multe nu dau bine. Adică l-ai băgat pe franțuz în comă și pe asta o pui să facă harakiri. E puțin hilar. Așa. Nu ar fi fost mai normal ca ăștia să observe cum un skater îi dă un pumnal cuiva? Sau că tipa citește un bilet? Numa zic...Nu-i rău capitolul, dar sunt unele momente ce-mi par ilogice și neconsecvente. Oricum, sunt curios cine e înlocuitoarea. Good job, Dizi! Bravo!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeDum Mar 01 2015, 16:36

Da.Sunt multe intrebari care nu au raspuns Neki,dar mna..nu m-am gandit chiar la toate,si stiu ca nu trebuia sa omor pe Kaori dar nu stiu de ce am facut asta...Oricum eu o sa continui sa postez ca de obicei,chiar daca nu am multi cititori eu ma multumesc si cu unul.

Cap V-Povestea lui Florin si Inlocuitoarea

-Cred că ai cunoscut-o deja,este fata ce te-a luat de la închisoare. (spune agentul McCall)
-Aceea o va înlocui pe Kaori?Este la fel de bună ca ea? (spune Ivan)
-Da.Este o dură,dacă pot spune aşa.A fost 2 ani în Afghanistan,a participat la nimicirea unei revolte în Moscova şi a fost timp de un an,una dintre gărzile principale ale Prinţului Danemarcei,Hamlet. (spune agentul McCall)
-Deci să înţeleg că nu trebuie să mă pun cu ea,nu?Hamlet?Are vreo legătură cu romanul lui Shakespeare? (spune Ivan)
-Nu.Doar o simplă concidență,şi da,nu trebuie să te pui cu ea. (spune agentul McCall)
Ambulanţa ajunge foarte târziu,Kaori fiind moartă deja.Paramedicii îi ridică corpul,îl pun în ambulanţă şi dispar. Agentul McCall cheamă un taxi care să îi ducă până la aeroport de unde un alt avion SSA îi va duce la sediu,rămânând ca poliţia din Tokyo să se ocupe de acest omor.
Cei trei au ajuns la sediu,intră într-o camera unde Florin îi aşteaptă.
-Salutare! (spune Florin)
-Florin?!Tu eşti? (spune Ivan rămânând uimit)
-Chiar eu în persoană. (spune Florin)
-Arăţi...normal! (spune Ivan)
-Hahaha.Mulţumesc...cred.După cum ştii sunt singurul maestru care deţine tehnica secretă a Maestrului Beţiv,şi în momentul în care voi aţi venit la Han,m-aţi prins exact după ce am terminat o luptă. (spune Florin)
-Înţeleg.Dar care e chestia cu băutură şi tehnică secretă? (spune Charlie)
-Cine eşti dumneata?Parcă trebuie să vină o japoneză şi un francez,din câte mi-au spus ceilalţi agenţi. (spune Florin)
-Eu sunt Charlie,sunt înlocuitoarea lui Joseph,iar Kaori este moartă. (spune Charlie)
-Moartă?Ce brusc.M-ai întrebat despre băutură şi tehnică mea,nu? (spune Florin)
-Da. (spune Charlie dând din cap)
-Şi eu vreau să ştiu. (spune Ivan)
-Este o poveste mai lungă,aşa că staţi jos. (spune Florin aşezându-se pe fotoliu)
-Bine. (spune Ivan)
-Deci.Când am fost mic,părinţii mei erau foarte săraci şi nu aveau banii necesari să mă trimită la şcoală.Şi aşa am ajuns la 14 ani şi nu ştiam să citesc şi nici să scriu.Când mă trimitea mama,Dumnezeu să o ierte,la piaţă,ceea ce se întâmpla mai rar,copii de pe stradă mă batjocoreau şi mă jigneau.Şi asta a continuat timp de 2 ani,când într-o seară, în timp ce dormeam,casă noastră a luat foc şi cu greu doar eu am putut supravieţui,atunci când tatăl meu cu ultimele sale puteri m-a aruncat afară din "casă iadului".Dimineaţa,când pompierii au stins focul,s-a constatat că cineva a dat foc intenţionat la casă,aceia fiind copii ce mă băteau.Rămânând fără casă,am rămas pe drumuri.Nu era mare diferenţă de atunci când trăiam acasă la mine,doar că atunci aveam un acoperiş deasupra capului şi că îmi aveam părinţii.Într-o zi un moşneag m-a luat la el pentru a îmi da de mâncare,şi asta s-a întâmplat timp de câteva zile,până când moşneagul a decis să mă adopte.I-am povestit despre tot ce mi s-a întâmplat şi despre faptul că într-o zi am să am răzbun pe acei copii care mi-au ucis părinţii.A decis să mă ajute ,să mă antrenez,dar mi-a spus că răzbunarea nu este o cale bună,şi că la sfârşit nu mă voi simţii mai bine,dar totuşi m-a antrenat,lăsându-mă pe mine să aleg la sfârşit ceea ce vreau să fac.La 18 ani deja ştiam mai multe stiluri de lupta:Aikidō,Ashihara,Arnis,,Baguazhang ,Changquan,Hapkido,Hon-Do-Ryu,Hwarangdo,Iai-Do,Isshinryu,Jiu Jitsu ,Judo,Karate-dō,Kyudo,Ninjitsu şi o tehnică secretă,tehnică lui secretă,tehnică Maestrului Beţiv,cea mai tare tehnică din toate timpurile,inventată de însuşi Wong Fei.După o lună,moşneagul a murit,lăsându-mă iar singur în faţă unei decizii grele.M-am gândit la monologul lui Hamlet, "To be or not to be"un criminal,dar ştiam cum se termină povestea aşa că am ales să nu mă răzbun,să îl las pe Dumnezeu să îi pedepsească.Şi aşa,din momentul in care am învăţat tehnica Mestrului Beţiv,în momentul în care beau puţin alcool,chiar şi o picătură,această tehnică iese la iveal,şi timp de 12 ore sunt invincibil.Dar de ceva timp am o problema cu alcool şi mă bat des prin cârciumi.Deja cred că v-am plictisit cu povestea mea,nu? (spune Florin trăgându-şi răsuflarea)
-Doamne fereşte,nu ne-ai plictisit.Ai o poveste extraordinară. (spune Charlie)
-Nu a fost plictisitoare,nu ştiam că ai o poveste aşa tristă,îmi cer scuze pentru mai devreme. (spune Ivan)
-Nu face nimic. (spune Florin)
-Îmi cer scuze că vă întrerup,dar mai avem treaba. (spune agentul McCall)
-Aaa...da!Suntem doi aici.Pe Zetlana şi Sam îi aveţi la închisoarea Sediului,iar...nu mi-ai spus numele fetei acelea. (spune Ivan)
-Mă numesc Sarah.Sarah Bennet. (spune Sarah intrând pe uşa)
-Încântat de cunoştinţă,Sarah.Eu sunt Ivan. (spune Ivan)
-Încantată.(spune Sarah)
-Ei sunt Florin şi Charlie. (spune Ivan arătând spre cei doi)
-Încântat/a. (spun Charlie şi Florin)
-Acum să îi aducem şi pe cei 2.Am vorbit deja cu ei deci după ce sosesc,va pot da toate detaliile şi o să începe misiunea Sivstar. (spune agentul McCall)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeMier Mar 04 2015, 14:32

Dizi, Dizi, te omor!!!!! Cum dracu să zici că Hamlet e romanul lui Shakespeare? Asta e o blasfmenie și o insultă directă la adresa mea. E f-king piesă de teatru, nu-i roman. Shakespeare nu a fost veci pururi romancier, a fost autor dramatic.
M-ai scos puțin din pepeni. Da mno...Te iert! Nu mai fă greșeala asta sau te omor!
Capitolul 5 zici? Hmm....Se vede cum evoluezi de la capitol la capitol, sincer. Acțiunea și personajele se conturează și dezvoltă din ce în ce mai bine. Bravo! Acum, ce nu-mi place. Povestea lui Florin, e clișeic de tristă. Zici că-i telenovelă. And, copiii ce dau foc la casă? Serios? La asta te-ai gândit tu? Zi-mi tu un caz de genu. E cam imposibil. Mi se pare că ai dramatizat prea mult povestea lui și asta m-a enervat puțin. Parcă-am citit un fragment din ficul lui Cojoc...Aw!!
Mna...în rest e ok, să vedem cum evoluează povestea. Hai cu șasele!!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Mar 05 2015, 15:24

Am citit primul și al doilea capitol. M-ai prins puțin. Vreau să văd ce face Ivan cu misiunea sa. Descrie mai mult, în rest totul e ok. Vreau să văd cum arată fiecare, cum gândesc ei, ce părere au, ce reacții au, vreau totul. Înțelegi? Până acum mi se pare ok. Când pui următorul capitol o să citesc tot. Promit. Ai ales bine povestea. Nu mă plictisește. Și ador numele Ivan. <3
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Mar 05 2015, 21:19

Neki imi cer mii de scuze pentru aceasta greseala doar ca ma gandeam la ceva si am scris altceva.Si da,am vrut sa fac o poveste trista pentru Florin si chestia cu copii dau foc la casa..nu prea mai erau copii..adica nu erau asa mici,aveau in jur de 17-18 ani.

Matsuri iti multumesc foarte mult ca ai trecut pe aici.Stiu ca nu e cine stie ce dar e primul fic pe care il fac,asa ca nu fii prea aspra. fericit

Cap. VI- Misiunea Sivstar

Pe uşă intră un bărbat înalt,şaten,păr lung şi cu barbă,dar nu avea barbă pentru că era bătrân ci pentru că aşa era moda,îmbrăcat cu pantaloni şi geacă de piele.În spatele său,o domnişoară blondă şi creată,care părea foarte mică fată de cel dinaintea ei şi cu ochelari pe ochi.
-Bună ziua! (spune bărbatul cu o voce groasă)
-Bună ziua! (spune fata)
-Sal'tare!Voi trebuie să fiţi..hm..dacă nu mă înşel sunteţi Sam şi Zetlana. (spune Ivan)
-Ai dreptate.Eu sunt Sam.Iar d'şoara este Zetlana. (spune Sam arătând spre Zetlana)
-Pot să mă prezint şi singură. (spune Zetlana)
-Cum zici tu.. (spune Sam)
-Acum suntem toţi,nu? (spune agentul McCall)
-Cred că da..eu,Florin,Charlie,Sarah,Sam şi Zetlana..Da!Aceştia suntem toţi. (spune Ivan )
-Bun!Voi începe să va spun cum o să decurgă misiunea. (spune agentul McCall)
-Ok.Să auzim. (spun ei)
-Bun.Misiunea începe din Alaska din mina Nine Stage. (spune agentul McCall dar e întrerupt de Florin)
-De ce i se spune Nine Stage? (spune Florin)
-Lasă-mă să termin.Dacă mă va mai întrerupe cineva,o să aibă o gaură în cap. (spune agentul McCall)
-O-Ok. (spune Florin şi se aşează pe scaun)
-Deci..cum spuneam,o să intraţi în mina Ninge Stage.Se numeşte aşa deoarece această mină are nouă niveluri,dacă pot spune aşa.Până acum noi am putut ajunge doar până la nivelul şase,şi am suferit multe pierderi omeneşti.La fiecare nivel este un aşa numit "BOSS" sau lider ce pune la încercare unul din cei ce pătrund la nivelul său.De aceea am ales pe cei mai buni din domeniu.La fiecare nivel unul din voi o să învingă Liderul Nivelului şi o să treceţi mai departe.O să va spun numele şi nivelul la care o să luptaţi. (spune agentul McCall)
-Am înţeles.Şi cum ajungem la un nivel mai jos,încercarea va fi din ce în ce mai grea? (spune Sam )
-Da.Ordinea este următoare : Charlie în Nivelul Şase,Florin în Nivelul Cinci,Sam în Nivelul Patru,Zetlana în Nivelul Trei, Sarah în Nivelul Doi iar Ivan în Nivelul Unu. (spune agentul McCall)
-Puştiul acesta este cel mai bun dintre noi? (spune Zetlana )
-Da.Dar nivelele nu sunt alese după puterea voastră ci după provocarea la care o sa  fiți puşi. (spune agentul McCall)
-Probele vor fi diferite? (spune Sarah)
-Desigur.Din Nivelurile pe care le-am terminat,după fiecare,proba se schimba şi devinea din ce în ce mai dificilă. (spune agentul McCall)
-Am înţeles.Atunci să pornim. (spune Sam)
-Dar mai întâi,să va echipaţi. (spune agentul McCall)
-Să ne echipăm? (spune Ivan)
 Pe uşa intră şase agenţi ce duc fiecare câte o servietă argintie,care părea destul de grea  după felul cum unul dintre agenţi mergea.
-Acestea sunt echipamentele voastre. (spune agentul McCall în timp ce agenţii deschid servietele)
-Wow! (se miră Florin)
-Încercaţi-le. (spune agentul McCall)
  Fiecare îşi ia valiza,deoarece echipamentele erau făcute după mărimea fiecărui şi se duc în altă camera că să se schimbe.După câteva minute iese Florin,într-un echipament albastru,dintr-un material supraelastic ce îi permite să-şi facă mişcările cu uşurinţă şi două cuţite din oţel,făcute la focul unui dragon.Următoarea care iese este Zetlana,într-un echipament de aceeaşi culoare şi la fel de rezistent şi elastic ca a celui din-naintea ei,pantofi cu cuţite incluse în toc şi un bici ce are la capăt o lama ce taie oţel.Următoarea este Sarah,acelaşi costum că al Zetlanei doar că ea nu are un bici ci două pistoale Deagle.După ea iese şi Sam,îmbrăcat într-un costum de aceeaşi culoare ca ceilalţi doar că mai rezistent şi precum ceilalţi, cu o armă specială,un topor mare ce doar el îl poate ţine pe umăr.Nici nu îl lasă bine să-şi prezinte  echipamentul cum intră și Charlie,acelaşi costum precum cei patru care au intrat înainte ei dar ca armă specială,ea deţine un awp(armă cu lunetă).Şi ultimul dar nu cel din urmă,Ivan,deja obişnuiţi cu acelaşi costum dar la fel ca fiecare cu o armă specială,o sabie neagră.
-Cum vi se pare? (spune agentul McCall)
-Sunt geniale. (spune cei şase)
-Acum că sunteţi echipaţi,să mergem. (spune agentul McCall)
  Urcaţi în avion,aceştia ajung imediat în Alaska.
-De aici vă las.Sunteţi pe cont propriu. (spune agentul McCall)
-Dar credeam că o să ne ajuţi prin radio. (spune Ivan)
-Din păcate mineralele din subteran bruieaza undele radio,aşa că nu putem comunica acolo jos. (spune agentul McCall)
-Nu e nicio problemă.Ne vom descurca. (spune Sarah)
-Dar nu ne-ai spus ce vom face când vom trece de toate nivelele. (spune Sam)
-Aa..da.Am uitat!Când o să ajungeţi în Sivstar o să putem comunica.Tot ce trebuie să faceţi este să apăsaţi pe acest buton când ajungeţi acolo.(spune agentul McCall arătând spre un buton roşu de pe staţie)
-Am înţeles.Nu o să ai mult de aşteptat.O să rezolvăm imediat probele şi vom ajunge în stadiul II al misiunii. (spune Ivan)
-Perfect!Vă urez succes şi să ajungeţi cu bine în Sivstar.Aaa..şi să nu uitaţi că viitorul lumii  stă în mâinile voastre. (spune agentul McCall)
-Mă laşi cu această replică.De parcă m-aş uita la filme cu super-eroi.(spune Ivan)
-Succes! (spune agentul McCall râzând)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:13, editata de 2 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Mar 05 2015, 21:42

De acord cu Ivănaș, de parcă m-as uita la filmele cu super eroi, așa simt eu ficul tău. Din nou, un capitol bun, mai bun ca și cele ce-i preced. Îmi place faza cu nivelele și cu boșii, se pliează pe gusturile mele, însă nu-mi pot explica cum poate să existe așa ceva. Cine a făcut mina aia? Cum au apărut boșii ăia acolo? Parcă ai scos toată faza asta dintr-un joc video. Dacă era o poveste fantasy mai mergea, dar așa e prea aiurea și prea absurd. Dacă faci scenariu realist, încearcă să menții cât de cât o doză de realism. Asta dă în absurd. Scuze că te-am luat tare, dar asta e doar părerea mea. În rest, ți-am zis, evoluezi. Dialogul curge mult mai bine, poți încercă să diferențiezi trăsăturile personajelor mai bine. Nimeni nu are nimic special, parcă toți îs la fel. Înceracă să le construiești caractere mai unice. Cam atât. Baftă multă, Diz. Mai aștept capitole, chiar sunt curios de continuare.
Lovite-ar inspirația!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeDum Mar 08 2015, 00:24

Cap. VII Nivelul Sase

De cum au intrat in mina,in spatele lor se prabusesc niste stanci ce acopera intrarea.
-Acum suntem blocati!Nu avem cum sa ne intoarcem. (spune Zetlana)
-Nu mai conteaza,sa continuam. (spune Sam)
-Nici nu stiu de ce am venit in aceasta misiune... (spune Zetlana)
-Nu mai fa pe proasta.Stii prea bine de ce esti aici.Am auzit ce ai vorbit cu agentul McCall. (spune Sam)
-Ce intelegere? (spune Ivan)
-Am facut o intelegere cu agentul McCall cum ca daca voi veni in aceasta misiune,ma va lasa sa plec in tara mea. (spune Zetlana)
-Nu mai conteaza.Tot ce trebuie sa facem este sa indeplinim misiunea. (spune Ivan cu un ton serios)
-Nu mai face pe seful,pustiule! (spune Sam)
-Nu fac ast... (spune Ivan pana cand e intrerupt de Sarah)
-Aceea este poarta pentru Nivelul Sase? (spune Sarah uitandu-se la o poarta mare de fier)
-Cred ca da.Fiti pregatiti sa intram. (spune Ivan)
 Toti sase se pregatesc pentru prima incercare,numai Florin ia o gura mica dintr-un Whisky vechi de 50 de ani,tipic Florin.
-Ce face asta? (spune Sam)
-Se pregateste. (spune Ivan razand)
-Asa se pregateste el? (spune Sam)
-Da.Acum lasa-l pe el,sa continuam sa ne apropiem. (spune Ivan)
  Ajunsi langa poarta,acestia cauta o cale de a deschide imensa poarta.Uitandu-se prin jur dupa vreun buton sau maneta,Florin calca din greseala pe un buton ascuns. 
-Uite ca s-a pregatit bine. (spune Sam )
-Ti-am spus eu. (spune Ivan)
-Taceti odata si sa continuam. (spune Sarah)
-Acum ca am deschis poarta,cred ca trebuie sa ma pregatesc de provocare,nu? (spune Charlie)
-Cam da.Nu uita ca suntem acolo sa te ajutam la nevoie. (spune Zetlana)
-Nu o sa fie nevoie,am sa termin repede. (spune Charlie)
  Dupa ce poarta s-a deschis de tot,cei sase intra unul cate unu in camera imensa.Deodata un om ciudat apare in fata lor.Ciudat,deoarece o parte a fetei si mainile ii  erau acoperit de niste vene albastre.
-Cine sunteti voi? (spune el)
-Suntem aici pentru a ajunge in Sivstar. (spune Ivan)
-Tu cine esti?( spune Sam)
-Pe tine trebuie sa te inving? (spune Charlie)
-HAHAHAHA!Nu.Eu sunt paznicul Nivelului Sase.Numele meu este Arh si fac parte din neamul Atrienilor.(spune Arh)
-Atrienilor?Nu am auzit de ei niciodata. (spune Zetlana)
-E si normal.Sunteti primii oameni carola le spun despre noi. (spune Arh)
-Si ce cauta-ti aici? (spune Sam)
-Acum 97 de ani,nava noastra s-a prabusit pe Terra.Dupa ce am fost descoperiti de oameni am incercat sa facem un pact cu acestia,dar din pacate dupa 5 ani,pactul s-a rupt,iar dupa ce am sters amintirile despre noi din mintea celor care ne-au vazut sau au auzit despre noi,ne-am refugiat in acest munte.Dar oamenii au descoperit aceasta mina si au incercat sa ajunga la noi. (spune Arh)
-Deoarece voi vreti sa ne atacati! (spune Ivan)
-Sa va atacam?Cine va spus aceasta aberatie? (spune Arh)
-Agentul McCall! (spune Ivan)
-Agentul McCall?!Mai traieste omul acela?Hahaha..se pare ca serul furat de la noi a functionat si pe el. (spune Arh)
-Ce ser?Si de unde il stii? (spune Sam)
-Erm..el este unul dintre cei ce au rupt pactul.Si in momentul in care ne-am retras in acest munte,el ne-a furat o valiza cu seruri,pe care le folosim pentru a ne tine in viata. (spune Arh)
-Deci nu e adevarat ca ne veti ataca? (spune Ivan)
-Desigur ca nu.Noi ne-am retras aici pentru a trai in pace. (spune Arh)
-Si acum ce facem? (spune Sarah)
-Eu nu il cred! (spune Zetlana)
-Nici eu. *hic* (spune Florin)
-Cred ca nici eu. (spune Charlie)
-Imi pare rau dar nici eu. (spune Sam)
-Deci suntem patru contra doi.Se pare ca vom continua planul. (spune Zetlana)
-Cum doriti,dar sa nu regretati dupa. (spune Arh)
-Acum da-ne provocare ca sa putem continua. (spune Zetlana)
-Desigur.Cine va face aceasta provocare? (spune Arh)
-Eu. (spune Charlie iesind in fata)
-Tu?Bine. (spune Arh)
 Arh bate odata din palme si se deschid mai multe usi mai mici.Din ele ies mai multi Atrieni.
-Si ce trebuie sa fac? (spune Charlie)
-Trebuie sa ii invingi pe toti. (spune Arh)
-Pe toti?Cred ca va fi putin greu,dar voi reusi. (spune Charlie)
-Trebuie sa ii invingi pe toti 69 dar contra timp. (spune Arh)
-A zis cineva 69? *hic* (spune Florin)
-Taci! (tipa Zetlana spre Florin)
-Intr-un timp?Cat anume?  (spune Charlie)
-Intr-o jumatate de ora.La sfarsit trebuie sa ramai numai tu in picioare. (spune Arh)
-Am inteles.Cred ca a devenit foarte grea aceasta proba. (spune Charlie)
-Stiu ca poti! (striga Ivan la Charlie)
-Ok.O sa incerc! (spune Charlie inrosindu-se)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:13, editata de 2 ori
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeDum Mar 08 2015, 18:24

Hei. După cum am promis, am citit toate capitolele. Nu sunt dură, am doar câteva sugestii. :d Am observat câteva greșeli gramaticale, ceea ce apreciez este că nu sunt de exprimare. La ultimul capitol, ai spus că ei se duc într-o mină și acum vine tipul ălă, Arh, și spune că s-au ascuns în acel munte ca să facă pace. În fine. Acum despre poveste. E din ce în ce mai bună. Ai un mister acolo, ceea ce e interesant. Și Ivan îmi place din ce în ce mai mult. Îți urez mult succes în continuare. O să-ți citesc toată povestea. ^^
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeSam Mar 14 2015, 14:31

Iti multumesc Matsuri. Indragostit

Cap. VII-Provocarea

-Stiu ca poti! (striga Ivan la Charlie)
-Ok.O sa incerc! (spune Charlie inrosindu-se)
 In acel moment Charlie alearga spre primul rand de Atrieni.Scoate awp-ul si incepe sa ii tinteasca pe cei ce alergau spre ea,lovindu-i exact in cap,dar din cauza castilor pe care le purtau doar paralizandu-i iar pe altii ranindu-i grav din cauza gloantelor care inainte de a lovi victima, explodau in mai mult mini-gloante.Dupa fiecare impuscatura 3-4 Atrieni cadeau la pamant,dar awp-ul fiind o arma grea,nu putea face fata vitezei lor.Lasa arma jos si scoate un Glock 19 Generation 4 de Calibru 9X19 si cu o capacitate incarcator 15+1 avand o greutate de 670g,fiind usor de manevrat,incepand sa traga in cei ce s-au apropiat cat mai mult de ea.Din minut in minut,numarul lor scade dar si timpul se scurgea la fel de repede.In ultimele 10 minute mai avand de doborat doar 30 de Atrieni.
-Hai,Charlie!Inca putin! (striga Zetlana)
-Stiu..dar nu prea mai rezist. (spune Charlie rasufland greu)
-Mai fa un efort! *hic* (striga si Florin)
-Bine! (spune Charlie)
  Cu ajutorul incurajarilor coechipierilor ei,Charlie reincepe sa doboare Atrienii care cad precum mustele pe jos.In ultimele doua minute a ramas fara gloante,mai avand doar un grup de 7 Atrieni de doborat.
-Nu mai am gloante! (striga Charlie in timp de minutele se scurg)
-Mai ai un minut! (spune Arh)
-Vezi ca ai o grenada-paralizanta in buzunarul din spate! (spune Ivan)
-Ce?!Cum a ajuns acolo? (spune Charlie)
-Eu ti-am dat-o.Am prevazut ca acest lucru se va intampla. (spune Ivan)
-Inseamna..ca..mi-ai atins..fu.. (striga Charlie)
-Nu mai conteaza acum,arunca grenada! (striga Ivan)
-Bine!Discutam mai incolo! (spune Charlie in timp ce arunca grenada)
-Esti mort,frate. (spune Sam punand mana pe umarul acestuia)
-Stiu.. (spune Ivan)
-Inca 30 de secunde! (spune Arh)
 Charlie arunca grenada care cade exact in mijlocul grupului de Atrieni,doborandu-i pe toti in ultimele 10 secunde.
-Yey!Am reusit! (striga Charlie)
-Bravo! (striga si Sarah)
-Bravo,fato!*hic* (spune Florin)
-Bine lucrat!(spune Zetlana)
-Esti foarte tare. (spune Sam)
-Bravo,Charlie. (spune Ivan)
-Cu tine discut mai incolo. (spune Charlie)
-Excelent.Bine lucrat.Acum ca ai indeplinit aceasta provocare,puteti trece mai departe. (spune Arh apasand pe un buton)
  O usa se deschide si cei 6 intra pe ea,mergand tot inainte intr-un tunel ce duce la urmatorul Nivel.Dupa ceva timp de mers,se opresc in fata marei usi,pe care scria Nivelul 5.
-Cred ca eu o sa urmez,nu-i asa? *hic* (spune Florin luand o gura de Whisky)
-Da. (spune Sam)
-Stiu ca o sa reusesti. (spune Ivan)
-Multumesc,pustiule. (spune Florin)
 La fel ca data trecuta,unul dintre ei apasa din greseala pe buton si poarta se deschide.In fata lor iesind un alt Atrian,dar mult mai batran decat primul.
-Otahil elasadi babaje,coremepe peda! (spune batranul Atrian)
-Ce spune? (se mira Sam)
-Nu inteleg. (spune Ivan)
-Oh..ma scuzati.Am uitat ca voi pamantenii nu cunoasteti atriana. (spune batranul Atrian)
-Tu esti liderul Nivelului 5? (spune Sarah)
-Da.Ma numesc Orh.Voi cine sunteti?Si presupun ca daca ati ajuns pana aici,ati trecut de provocarea lui Arh. (spune Orh)
-Adevarat.Eu sunt Ivan,iar ei sunt Sarah,Sam,Charlie,Florin si Zetlana.(spune Ivan aratand spre fiecare)
-Si de ce vreti sa ajunge-ti in Sivstar? (spune Orh)
-Pentru a opri atacul vostru. (spune Ivan)
-Atac?Ce atac? (spune Orh)
-Dupa cum i-am spus si lui Arh,avem informatii cum ca voi,atrienii,ne veti ataca peste 5 ani. (spune Ivan)
-Este complet neadevarat.Nu este niciun atac.Informatiile voastre nu sunt corecte. (spune Orh)
-Nu ne incredem intr-un atrian. (spune Sam)
-Cum doriti.O sa va dau provocare Nivelului Cinci.Cine este persoana care o va indeplini? (spune Orh)
-Eu. *hic* (spune Florin iesind in fata)
-Dumneata?Crezi ca esti in stare sa indeplinesti provocarea in starea aceasta de ebrietate? (spune Orh)
-Desigur. *hic* (spune Florin)
-Bine.Daca esti sigur. (spune Orh)
 Atrianul Orh bate odata din palme si 3 porti mai mici se deschid,din care 3 atrieni ies.Fiecare dintre ei era imbracat intr-un costum ciudat negru si cu buline albe pe el.
-Acestia sunt cei mai buni luptatori ah-vuy din Atria.Tot ce trebuie sa faci este sa lovesti punctele de pe ei. (spune Orh)
-Simplu ca buna-ziua. *hic* (spune Florin)
-Dar...trebuie sa faci un punctaj de 666 de puncte in 66 de minute.Fiecare punct valorand 6 puncte. (spune Orh)
-De ce tocmai 666 de puncte,66 minute si 6 puncte? (spune Sarah) 
-Este data pe care m-am nascut.In calendarul Atrian sunt nascut pe 6.66.666.
-Ce ciudat.. (spune Zetlana)
-Bine. *hic* (spune Florin)
-La semnalul meu,poti incepe. (spune Orh)
-Am inteles.Sunt pregatit. (spune Florin)
-Ne bazam pe tine,betivane. (spune Sam)
-Start! (spune Orh si Florin alearga spre cei 3 luptatori atrieni)

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeDum Mar 29 2015, 21:18

Diz, uite că m-am ținut de promisiune și n-am uitat de tine. Mă bucur că ai mai scris, că nu te dai bătut și că vrei să evoluezi. Povestea ta are așa, o sclipire care se simte în ea, dar la fel se simte și lipsa ta de experiență. Câteodată situațiile la care îi supui sunt prea puierile, ca și asta cu extratereștrii care spun că nu atacă. Înceracă să găsesști justificări, unele faze sunt foarte seci. And, uhm, speram să fii mai invetiv cu probele, nu doar lupte. But, again, it is your story. Nu mi-o lua în nume de rău. Îmi place povestea și știu că o să evoluezi din ce în ce mai mult cu timpul. Înceracă să citești și să te mai uiți la filme/anime/seriale de gen ca să acumulezi informații și să vezi cum se construiește o poveste ce acest gen. Cam atât. Ceva îmi spune că Florinel o să îi termine rapid pe ahrtienii ăștia, sau cum mama naibi s-or pronunța. Cam atât. Nu uita, Spririt Crisis te așteaptă!
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeSam Iun 27 2015, 04:24

Cap.IX- Lupta lui Florin

-Start! (spune Orh iar Florin alearga catre cei 3 atrieni)
 Florin ajunge langa cei 3 dar este inconjurat.
-HeHe! (spune Florin zambind si luand o gura de Whisky)
-Nu e momentul potrivit sa bei! (striga Sam)
-Lasa-l.Stie ce face. (spune Ivan)
  Cum ia prima gura de alcool ochii incep sa ii se inroseasca mai rau decat de obicei,pune sticla inapoi la brau si isi ia pozitia de lupta:duce o mana la spate iar pe cealalta o tine ridicata in fata.
-Sa va vad! (spune Florin)
 Lupta incepe cu primele lovituri de picior a lui Florin,lovindu-i pe atrieni in toate punctele albe de pe costum adunand din ce in ce mai multe puncte.Face o saritura pe spate si isi ia iar pozitia de atac.
-Acum hai sa luptam serios. (spune Florin)
-Ce?Pana acum nu a fost serios? (spune Sarah)
 Florin isi scoate o sticluta mica de metal din buzunarul din spate si ia o gura mica.
-Ce mai e si aia? (spune Sam)
-Un alcool special,facut din trestie de zahar Zambaneza si oua fermentate de strut. (spune Florin)
-Wtf! (spune Zetlana)
 Dupa ce a luat inghititura de „alcool special”,corpul ii este acoperit de vene iar ochii ii se fac mai rosii decat mai devreme.In acel moment batalia serioasa incepe,Florin lovindu-i serios pe cei 3 in toate punctele cu o viteza incredibila,nelasand-i sa reactioneza.
-Ce viteza incredibila! (isi spune in gand Orh)
-Wow! (se mira Charlie)
 -Se pare ca va termina proba intr-un timp record. (spune Orh)
-Cate puncte a facut pana acum? (spune Ivan)
-312 si mai are 38 de minute. (spune Orh)

-Excelent! (spune Sam)

Cam asta a fost ce am scris ultima dată.Aș dori să fie blocat deocamdată.Cand o să revin asupra lui,am să anunț.

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeSam Iun 27 2015, 20:21

E destul de bine ce ai scris, dar incearca sa nu mai pui acel ''spune'' in paranteza si doar numele personajului, cred ca ar arata mai bine. 
Ma ocup eu, T/C.
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeMar Iun 30 2015, 01:04

Bun.Cum am promis,revin cu o continuare la părticica de mai sus.
------------------------

-Se pare că se termină efectul. (spune Florin uitandu-se spre mainele sale ce acum cateva secunde erau acoperite de vene)
-Ce se întamplă cu el?(întreabă Zetlana)
-Se pare că efectul acelei băuturi se termină.(îi răspunde Orh)
Efectul poțiunii s-a dus așa că Florin întampină probleme.Atrienii recuperand,lovindu-l în punctele sale slabe.Timpul scurcandu-se tot mai repede,cei de pe margine devenind agitați.
-Cat timp mai are? (întreabă Sarah)
-Mai are fix 10 minute și încă 200 de puncte de marcat.(răspunde Orh)
-Încă are timp.Floriin!!Nu mai ai mult timp!!(strigă Ivan)
-Oh..trebuie să termin repede.Dar ce să fac?Mi s-a terminat băutura.(spune Florin)
-Ce se întamplă cu el?De ce nu mai ia o gură de alcool special și îi bate pe acei nemernici?(strigă  Sam)
-Cred că nu mai are. (spune Sarah)
-Are dreptate.Uite!A aruncat sticla!(strigă Zetlana)
-Okey..trebuie să încerc înca ceva,chiar dacă încă nu e testată.Nu vreau să-i dezamăgesc pe ceilalți.(spune Florin)
Florin scoate o fiolă mică din buzunar,îi deschide capacul și dă pe gat conținutul.Florin cade la pămant fulgerat.Ceilalți se repede să-l ajute dar Orh îi oprește,aruncand bolovani în fața lor.
-Nu trebuie să vă băgați!(strigă Orh)
-Florin!!Ridică-te!!(strigă Sarah)
-La naiba cu tine,Atrianul!(strigă Sam spre Orh)
-Lasă-l,Sam.Uite!Florin se ridică.(spune Ivan spre Sam)
Florin se ridică,se scutură de praf și se uită spre cei trei inamici ce stăteau în fața lui.
-HaHaHa!Nu mă așteptam să funcționeze. (spune Florin razand)
-Ce?!?! (se aude de pe margine)
-Tampitule!Puteai să mori!(strigă Zetlana)
-Hahaha!Așa e.Dar uite că sunt viu. (spune iar Florin razand)
-Mai ai 5 minute! (spune Orh spre Andrei)
-Cred că e suficient ca să-i termin pe aceștia.(spune Florin)
Venele de mai înainte îi apar din nou pe tot corpul.Acestea încep să-și schimbe culoare devenind negre la fel ca ochii acestuia.Își pregătește poziția și deodată dispare,apărand într-o secundă langă atrieni,acoperindu-i cu lovituri puternici.
Minutele se scurgeau dar la fel și loviturile lui Florin care parcă nu se mai terminau.Cei trei Atrieni cad la pămant.Florin ajunge la 666 de puncte cu 2 minute înainte de scurgerea timpului.
-Excelent!(spune Orh)
-Bravoo!!! (se aude de pe margină)
-Puteți trece mai departe. (spune Orh făcand un semn cu mana)
La fel ca mai înainte o poartă se deschide.În fața lor apare o un teren mare în mijlocul căruia stă un alt Atrian.
-Helow,puștilor.Care mai e treaba? (spune atrianul)
-Ce e cu el? (spune Sam)
-Ce s-a întamplat?Nu așa se vorbește acolo jos? (spune atrianul)
-Nu.Nu chiar.(spune Sarah)
-Mă scuzați atunci.Oh..am uitat să mă prezint,eu sunt Varh,paznicul nivelului patru. (spune Varh)
-Salut.(spune Ivan)
-Cred că deja știți ce trebuie să faceți ca să treceți mai departe,nu?(spune Varh)
-Da.Ce trebuie să fac? (spune Sam)
-Deci tu vei da acest test,nu? (spune Varh)
-Da. (spune Sam)
-Bun.Va trebui să ma întreci la un concurs de tras cu diferite arme.(spune Varh)
-Interesant test.Cred că mă voi descurca.(spune Sam)
-Bun.Să începem. (spune Varh)

Varh apasă pe un buton și deodată...

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeMier Iul 01 2015, 14:09

Ți-am promis că citesc și m-am ținut de promisiune. Eu credeam și speram că sunt mai multe capitole, deci retrag ce am spus ieri cu faptul că nu trebuie să postezi atât de dea. Chiar trebuie. Am vorbit cu tine ieri și ți-am spus în mare parte ce cred și ce nu am înțeles. ^_^ Mi-a plăcut în ultimele capitole cum a evoluat povestea. Și ți-am spus, să mai încerci să mai descrii unde mai poți și să narezi. :3 Ți-am spus și e chestia din paranteză, nu? Dar mi-ai explicat de ce, Neki e idolul tău. Sper să nu te mai oprești din scris și să continui. Succes. 
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 11:34

.o... deci...deci...deci.. deci nici nu stiu cu ce ar trebui sa incep :\ 
Mai, eu nu am chef de critica, aia e nasoala si o dau altii din belsug. In acest fic vreau sa ma bucur de idee si de poveste in sine. Care, fie vorba-ntre noi, sunt foarte bune. Nu am mai citit ceva de genul pana acum, e ceva nou si special. 
Hmm. Am totusi o nemultumire: Ei incearca in timpul provocarilor sa se apere unii pe ceilalti, dar cand au avut timp sau cum au reusit sa se imprieteneasca suficient cat sa simta nevoia sa faca asta? Uite, aici e problema ta. Nu i-ai imprietenit. Ei sunt ca niste straini intre ei pentru noi, cititorii. De exemplu cand au mers cu avionul spre Alaska era un moment foarte bun pentru niste povesti despre fiecare si niste glume mai apoi, totul terminandu-se cu prajituri. Sau ultima noapte dinainte de misiune, iarasi ar fi trebuit sa se intample ceva intre ei. Oricum ar fi, trebuiau imprieteniti mai bine. 
In rest, e bine ca nu sunt niste invincibili, te incadrezi in limite normale. De altfel, ce e aia o poveste fara glume? E bine ca le ai. 
Atata lupta imi trezeste pofta de placinta. Ma asteptam la niste provocari mai... sadice. Si la atrieni mai... sadici. (Nu, nu se pune faza cu 666)
Reactia lui Charlie - care cred ca il place pe Ivan - cand a aflat ca i-a atins fundul a fost epica. Cred ca saraca s-a suparat de fapt ca nu a simtit atingerea. Hahaha. 
A si, reactia atrienilor la sfarsitul luptelor... e atat de diferita fata de ce mi-am imaginat. Adica ei... SE BUCURA. Oponentii lor castiga si ei se bucura. Ciudaaaa-aaa-aaa-aat. 
Ok, astept sa vad ce se mai intampla si cum se bat si ceilalti cu ce s-or bate ei. Si mai ales cine minte. Agentul McCall sau Atrienii? Intrebari care, din pacate, isi vor primi raspunsul mai incolo. Ca doar na, ce e aia o poveste fara suspans, i hate you...
Sus In jos
DiZi
Kaigai
Kaigai
DiZi

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 21:00

Pikachu Carter- Mulțumesc și da,am să încerc să narez mai mult.Dar nu promit..cum am mai spus nu prea mă descurc la narat.Și da,Neki e idolul meu rolling on the floor
Damaris- Ai dreptate în mare parte.Nu prea m-am gandit la faza cu "nu i-ai împrietenit" dar asta este din cauza că nu am experiență cu fic-urile și toate cel,cum am mai spus,este prima dată cand scriu ceva.

Capitolul X – Adevărata misiune

Varh apasă pe un buton și din podea ies mai multe ținte de diferite culori și mărimi.Apoi,o ușă se deschide și ies mai mulți atrieni ce țin fiecare cate 2 arme de același fel,fiind 9 atrieni,la fel precum numărul țintelor.
-Deci la fiecare țintă trebuie să tragem cu cate o armă diferită? (întreabă Sam)
-Exact.Ai un bun simț al observației. (spune Varh)
-Nu-și dă seama că el a spus asta mai devreme? ( șoptește Sarah către Zetlana)
După ce totul a fost aranjat, proba începe,cei doi adversari așezandu-se fiecare în fața țintei numărul 1.Arma pentru ținta nr. 1 era un pistol, Desert Eagle sau mai pe scurt Deagle, cu 7 gloanțe.
-Care este regula acestei primei părți a probei? (întreabă Sam)
-Regulă?Păi..să vedem.Trebuie să nimerești centrul țintei. (spune Varh)
-Oh..o să fie simplu. (spune Sam și trage primul foc)
  În momentul în care glonțul părea că va atinge centrul țintei aceasta își schimbă poziția iar glonțul ricoșează în perete iar Sam cat parcă secerat jos.Cand ceilalți se apropie să vadă ce s-a întamplat,ei observă o rană de glonț la piciorul stang a-l acestuia.Nimeni nu știa dince parte a venit glonțul și nici cine l-a tras,nimeni nu era prin jur.Cand aceștia se uită mai îndeaproape la țintă aceștia observă că ceva este desenat în spatele țintei,un desen ce avea formă de om,iar glonțul tras de Sam acum cateva secunde a ajuns fix în piciorul desenului.
-Ce s-a întamplat?! (strigă Ivan)
-Se pare că atunci cand am ratat ținta, glonțul a ajuns în piciorul meu. (spune Sam în timp ce apasă pe rană)
-Da.Așa e.Am uitat să menționez asta.În spatele țintei se află un desen cu forma unei persoane așa că în momentul cand vei rata și glonțul ajunge în una din parțile desenului,cel care trage este și el afectat fix în același punct în care desenul a fost afectat. (spune Varh)
-Ce?! (spune speriată Charlie)
-Cred că nu mai e așa ușoară proba,băiețaș. (spune razand Varh)
-Neno.. (spune Sam în timp ce se ridică)
-O să continui? (întreabă Varh)
-Da. (spune Sam în timp ce-și îndreaptă pistolu către țintă)
-Bine.Hai să continuăm. (spune Varh)
-Stai!Am uitat să întreb de ce ținta s-a mișcat. (spune Ivan către Varh)
-Nu știu. (spune Varh nepăsător și rade)
-Ce?!Ești prost sau ce? (strigă Ivan căre Varh)
-Nu. (spune Varh și trage un glonț langă piciorul lui Ivan)
-E nebun. (spune Ivan)
  Dintr-o dată se aude un fel de zgomot,iar Varh scoate un fel de aparat din buzunar.După ce vorbește cateva minute la el se uită înspre ceilalți și după închide aparatul.
-Se pare că Cei Trei și-au dat acordul ca cei care vor face probele următoare să poate trece de acum,cei care deja au dat probele să rămană. (spune Varh)
-De ce? (întreabă Charlie)
-Nu pune întrebări.Vreți să ajungeți mai repede?Dacă da,plecați. (spune Varh)
  Ivan,Zetlana și Sarah se îndreaptă spre ușa către nivelul următor.
-Aveti grijă!Ne vom întalni la locul pe care l-am stabilit. (strigă  Ivan)
-Binee!!Și voi aveți grijă!! (strigă Charlie)
Cei trei ies pe ușă și se îndreaptă către nivelul trei,unde îi v-a aștepta alte pericole.Dar deocamdată,trebuie să terminăm cu bătălia lui Sam.
-Putem continua? (spune Varh)
-Da. (spune Sam și mai trage un foc)
 La fel ca prima dată,glonțul nu nimerește ținta iar Sam cade iar cu o rană la umărul stang.
-Sam!! (strigă  Charlie)
-Ah..sunt bine,pot continua. (spune Sam apăsand pe rană)
-Nu, *hic* nu ești bine. (se repede Florin ca să-l ajute pe Sam)
Un foc de armă se aude.Florin cade la pămant într-o baltă de sange.Toți se uită către Varh dar acesta nu avea nicio armă în mană în momentul acela iar focul a venit din direcția opusă.Cand ceilalți își îndreaptă privirea într-acolo răman uimiți.Persoana ce stătea acolo,cu arma în mană era nimeni altul decat Agentul McCall.
-Ce dracu?!De ce ai tras? (strigă Charlie către el)
-Taci sau o să fii următoarea. (spune Agentul McCall)
Toți au amuțit.McCall se apropie încet de Florin ce stă întins pe pămant și îi mai trage un glonț în cap.Sam se ridică și îi dă un pumn în față amandoi cazănd la pămant.
-Nemer..Ce crezi că faci?! (strigă Varh către Sam)
 Varh își îndreaptă pistolul către Sam și trage.Glonțul îl nimerește în inimă.Charlie rămane amuțită într-o parte și se uită la cei doi colegi,doi prieteni ce stăteau întinși pe pămant într-o baltă de sange.Această începe să plangă și încearcă să scape pe ușa pe unde au ieșit ceilalți trei,Ivan,Zetlana și Sarah.
Varh își îndreaptă pistolu spre ea și trage.Glonțul trece pe langă urechea acesteia.
-Dobitocule!Pe ea nu o omora! (spune Agentul McCall luand mana de pe pistolul lui Varh)
-De ce? (întreabă mirat Varh)
-Trebuie sa o folosim ca un plan de rezervă dacă Ivan se răzgandește și nu mai vrea să ducă misiunea la sfarșit. (spune Agentul McCall)
-De ce să nu mai vrea? (spune Varh)

FLASHBACK
------------------
 După ce Agentul McCall le spune detaliile misiuni,acesta îi roagă să iasă toți afară din cameră și să rămană doar cu Ivan.
-Ce s-a întamplat? (spune Ivan mirat)
-Ivan,vrei să să scapi de închisoare,nu-i așa? (spune McCall)
-Da.Cred că am lămurit asta deja.De ce? (întreabă Ivan)
-Tu ai o misiune aparte.Eu am vrut să te trimit doar pe tine în această misiune,deoarece nu voiam ca ceilalți să afle despre ea.Dar se pare că ȘEFU’ a aflat și mi-a pus pe cap încă 5 oameni. (spune McCall)
-Înțeleg.Și eu ce trebuie să fac? (spune Ivan)

-Tu trebuie să întri acolo și la fiecare etaj să...

Ultima editare efectuata de catre DiZi in Vin Iul 03 2015, 17:02, editata de 2 ori
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeJoi Iul 02 2015, 21:50

Dizi-chan, as dori sa ne intalnim sa te bat olecuta. 
Ma adresez lui Charlie: Trebuie sa supravietuiesti , you hear meee? :-w Never die. 
Si acum catre McCall: You're gonna pay for that (d) Imi placea Sam. Tipul stia sa indure, nu era ca o muiere care la niste durere incepe sa tipe dupa ma-sa si sa renunte la tot. 
STIAM EU ca vrei sa faci ceva sadic, Dizi-chan, ca doar eu le stiu pe toate! Si sunt de ACORD 100%, atata timp cat nu omori pe nimeni, spuse cititoarea Damaris. 
Am savurat fiecare cuvant si stii ce? cuvintele astea sunt la fel de bune ca data trecuta si ca celelalte dati, au gust de placinta ( da, am ceva cu placinta; figuri? ). Nu conteaza ca e primul fic, ca esti incepator, iti iubesc ficul pentru ca e original. nu, pe tine nu te iubesc, nu ai placinta. 
A fost o idee buna, sa dai acest nou suspans ca o bomba spre noi, cititorii, spuse criticul Damaris. PENTRU CA AVEM 1000000 de intrebarii acum. In primul rand, ce l-a pus pe Ivan sa faca? :-w. Ma supar. Apoi ce naiba e cu McCall? E ALIAT cu atrienii? BĂĂĂĂ. 
Cum se face ca dupa ce termini tu capitolele se intampla chestii despre care aflam abia mai tarziu? *d* :-w ar trebui sa raspunzi la asta *ridicand o torţă*. 
A fost.. a fost.. a  fost.. atat de.. O.O ... Nu am cuvinte ! Doamne, nu exista destule cuvinte in limba noastra ca sa-ti spun cat de original, minunat, sadic a fost X: Iti spun, nu exista. 

ps: tot ce e sadic - intr-o limita decenta daca putem spune asa xD - merge ca un milkshake de capsuni la un sandwich cu ciocolata. *miammiiii* 
ps2: sper sa iasa toti cei ramasi in viata cu toti dintii in gura din muntele ala. Cu ce ar mai manca placinte? Dar la cum iti trec tie ideile de provocari prin cap, cine stie daca mai ies macar...A! Si ai mare grija la sani (d). Nu lovi sanii, ca o sa te lovesc eu pe tine.
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitimeVin Iul 03 2015, 12:54

Și iar te apuci de măcelărit oameni, am înțeles că îți place, dar mie nu. "Clientul are mereu dreptate." De ce l-ai omorât pe Sam? Mie-mi plăcea de el, e groaznic. Adică după ce ai ucis-o pe Kaori "fiindcă așa ți-a venit", acum îl ucizi pe Sam? Și eu speram la o relație cu personajul acesta. Mai apoi, cum să-i faci astanlui Florin? Prinsesem drag de bețiv, cu toate că nu-i prea am la inimă, el pare simpăticuț. Mi-l imaginez ca și pe Haymitch din "Jocurile Foamei". Totuși, interesante probe găsesc atrienii ăștia. Acum, revenind la ucis, dacă mai ai pofte din acestra, ucide-l pe McCall, nu știu cum ar fi povestra fără el, dar e o persoană groaznică. Nasul meu ager de struț a simțit asta de la bun început, dar sunt detalii. Probabil am o grămadă de greșeli, nu mă scus pentru ele, e vina mea. Încă nu scriu prea bine de pe tabletă. Multă baftă, DiZișor.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Sivstar Empty
MesajSubiect: Re: Sivstar   Sivstar Icon_minitime

Sus In jos

Sivstar
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: