Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Corpse Party!Filmul

In jos 
AutorMesaj
Kirigaya Kazuto
Kaigai
Kaigai
Kirigaya Kazuto

Ryo : 0

Corpse Party!Filmul Empty
MesajSubiect: Corpse Party!Filmul   Corpse Party!Filmul Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 21:06

Corpse Party!Filmul So3kv8
Cu totii stiti jocul video horror Corpse Party nu?Are chiar si o manga si o mini-serie anime care este bazata pe evenimentele din joc.Daca nu stiti de el va sugerez sa va uitati fiindca merita.
Ei bine,acestei francize i se va adauga la colectie si un film iar filmarile vor incepe pe data de 15 Martie iar in film va juca Rina Ikoma.
La fel ca si jocul,filmul va urmari evenimentele care se intampla cu 9 persoane(8 elevi si o profesoara) care in urma unui ritual ajung intr-o scoala parasita si incearca sa scape de acolo nestiind pericolele care ii pandesc la fiecare pas.
Pentru a afla mai multe va sugerez sa va uitati la un walkthrough al jocului sau la anime cu toate ca anime-ul are evenimente si final diferite fata de joc.
Sus In jos
Bogdan.
Kaigai
Kaigai
Bogdan.

MesajSubiect: Re: Corpse Party!Filmul   Corpse Party!Filmul Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 21:26

Mno, cred ca am vazut anime-ul de mai bine de 4 ori si mi-am batut colegii la cap sa se uite. Prima data am auzit de el la PewDiePie cand s-a jucat Corpse Party. Mno, anime-ul mi se pare mai bun din punct de vedere al partilor horror din moment ce in joc nu prea ai, si ai putine.
Acum astept filmul, sper sa fie la fel de geniul precum anime-ul si jocul.
Sus In jos
Kirigaya Kazuto
Kaigai
Kaigai
Kirigaya Kazuto

MesajSubiect: Re: Corpse Party!Filmul   Corpse Party!Filmul Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 21:48

Sunt de acord cu tine ca elementele horror sunt mai bune in anime dar finalul...
Sus In jos
Bogdan.
Kaigai
Kaigai
Bogdan.

MesajSubiect: Re: Corpse Party!Filmul   Corpse Party!Filmul Icon_minitimeJoi Feb 26 2015, 22:57

Eu sunt total de acord cu finalul asta pentru ca nu e ca in toate anime-urile cand baiatu sfarseste cu fata si traiesc fericiti pana la adanci batraneti cum e in Naruto, SAO, Bleach etc.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Corpse Party!Filmul   Corpse Party!Filmul Icon_minitime

Sus In jos

Corpse Party!Filmul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Anime Life :: Noutăţi Anime & Manga-
Mergi direct la: