Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Olimpiade și concursuri

In jos 
AutorMesaj
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Ryo : 0

Olimpiade și concursuri Empty
MesajSubiect: Olimpiade și concursuri   Olimpiade și concursuri Icon_minitimeSam Mar 07 2015, 16:56

Bună tuturor. Avem un subiect foarte interesant azi.

Ați mers până acum la vreo olimpiadă? Dar concurs?
Ați ajuns mai departe?
Cum vi s-a părut?

Experiență proprie:

Vă aștept răspunsurile. ^^
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Olimpiade și concursuri   Olimpiade și concursuri Icon_minitimeSam Mar 07 2015, 19:53

Am mers de atâtea ori, încât nu mai țin minte numărul. În generală mă duceam aproape la orice, la liceu nu mi-a mai permis timpul, așa că m-am dus doar pe la engleză. Ultimul concurs la care m-am dus a fost la chimie, într-a șaptea, și de atunci am fost mult prea zgârcită ca să mai dau bani.

Ați ajuns mai departe?
De două ori. O dată la un concurs de chimie, într-a șaptea, când am fost la etapa interjudețeană, la Satu Mare. A doua oară e în desfășurare; peste o lună mă duc la Brașov, la olimpiada de engleză. Sper că o să fie bine, e o miză destul de mare în joc, așa că trebuie să mă pun pe lucrat tot ce prind de CPE. A, și dacă se pune, am mai ajuns o singură dată la proba de baraj la engleză, într-a zecea, dar nu m-am calificat pentru că nu aveam experiență cu exercițiile de listening (nu făcusem niciodată exerciții de CAE până la momentul ăla).

Cum vi s-a părut?
Nu mi s-a părut neapărat greu. Tot timpul am avut parte de multă experiență câștigată, am învățat că există oameni nașpa peste tot, și că ești cu atât mai dezamăgit cu cât te implici mai mult. Sigur, dacă te implici relativ puțin și ai un rezultat mult peste așteptări, atunci te poți bucura cu atât mai mult. Neimplicarea este o situație win/win de data asta.
Sus In jos
WolfPlays
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Olimpiade și concursuri   Olimpiade și concursuri Icon_minitimeMar Mar 10 2015, 21:28

Am fost la olimpiada de mate si de fizica in clasa a VI-a insa cel mai sus am ajuns la judeteana, dupa care in clasa a VII-a am mers la olimpiada de fizica si chimie si la fel am ajuns pana la judet obtinand cate o mentiune la fiecare si am mai fost la olimpiada pamantului unde am ralizat un frumos loc 13(in opinia mea). Dupa care in clasa a VIII-a am decis sa merg doar la fizica unde ca in fiecare an am terminat cu o mentiune, iar in clasa a IX-a am mers doar la fizica primind mentiune pentru judeteana.
Cum vi s-a părut?
De fiecare data am avut impresia ca puteam realiza mai multe daca invatam putin mai mult dar in mare a fost destul de usor mai putin in momentele in care ma incurcam ca tembelul si pierdeam tot exercitiul. Un lucru pe care pot spune ca l-am obtinut e implinierea de sine venita cu momentul in care eram premiat in fata scolii pentru rezultatele mele si experienta de viata.
Sus In jos
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn

MesajSubiect: Re: Olimpiade și concursuri   Olimpiade și concursuri Icon_minitimeVin Mar 13 2015, 23:53

Eu am fost la olimpiade dar nu tin minte mare lucru din majoritatea (cat de departe am ajuns). Stiu doar ca la ultima olimpiada la care am fost, la Lb. Engleza, am ajuns la faza pe judet.. Mi s-a parut interesanta fiecare olimpiada, pentru ca imi testa anumite cunostiinte si mai ales pentru ca nu invatam niciodata pentru ele si asa aflam exact de ce sunt in stare.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Olimpiade și concursuri   Olimpiade și concursuri Icon_minitime

Sus In jos

Olimpiade și concursuri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: