Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Primele zile de școală

In jos 
AutorMesaj
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

Ryo : 0

Primele zile de școală Empty
MesajSubiect: Primele zile de școală   Primele zile de școală Icon_minitimeLun Mar 16 2015, 18:46

Hei all. Vă mai amintiți cum a fost prima zi de școală? Prima zi din clasa I ?

Eu îmi aduc aminte că nu am vrut să merg, dar mna, tot m-au dus părinții, și serios, când a trebuit să plec acasă, pentru că festivitatea de început de an se terminase, am fost așa dezamăgită. Abia așteptam următoarea zi ca să merg la școală. Mi-am făcut mulți prieteni, iar de atunci a început să-mi placă la școală. Neavând frați sau surori, găseam la școală un loc unde să mă bucur de copilărie, unde să am prieteni și unde să mă joc.

Sus In jos
Hidamari
Kaigai
Kaigai
Hidamari

MesajSubiect: Re: Primele zile de școală   Primele zile de școală Icon_minitimeMar Mar 17 2015, 17:26

Mie nu mi-a plăcut ultimul an la grădiniță din cauza unei îngrijitoare și i-am rugat pe părinți să mă dea la școală mai repede. Și eram fericita pentru că urma să fiu în clasă cu o fată de care îmi plăcea mie și mai locuiam și în același bloc. Așa că m-au dat și eram foarte nerăbdătoare. Mi-au zis că la școală o să ne învețe să scriem și să citim, iar eu dezamagită dupa prima zi le-am spus ca nu ne-au învățat să scriem și să citim. Rasete
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: Primele zile de școală   Primele zile de școală Icon_minitimeSam Apr 11 2015, 14:23

Imi amintesc perfect. Am fost singurul copil care a venit fara parinte insotitor. Eram un pic derutat de situatie si era sa ma pierd prin scoala, dar am gasit in final clasa. Ma uitam in jur si vedeam numai priviri ciudate care mi se pareau foarte suspecte. Eram doar incantat de acel loc nou si de ceilalti copii pe care urma sa ii cunosc. Asta imi amintesc. A si eram singurul din clasa care stia sa scrie si sa citeasca inaintea colegilor. Era sa uit. Stiam sa numar si pana la 100. Pentru asta m-a ajutat prietenul meu calculatorul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Primele zile de școală   Primele zile de școală Icon_minitime

Sus In jos

Primele zile de școală
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: