Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Care este cel mai diliu profesor al vostru?

In jos 
AutorMesaj
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

Ryo : 0

Care este cel mai diliu profesor al vostru? Empty
MesajSubiect: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 09:16

Pai cum spune titlul , care este cel mai nebun profesor al vostru si de ce?

O sa incep eu:deci la mine proful de mate (eu cred ca este orice altceva, dar profesor de matematica nu) este foarte diliu, cum sa lovesti cu un sarpe de cauciuc elevii? rolling on the floor apoi un coleg il intreaba daca este cobra regala si el cica este cobra "legala".
Intr-o alta ora ii zice unei colegi: "dute repede la tabla " se duce ea la tabla, la care el:"daca scrii pe tabla "repede" iti dau 10", scrie ea cuvantul "repede" si cica el: "ba da fraiera esti,se scrie "R supra D" rolling on the floor"
Alta data il scoate pe un coleg la tabla il ia de gat si zice " Oana fa repede o poza si baga ne pe "internat" (asa zice el la internet)
Pe alt coleg l a pus sa sara intr un picior pe hol ca sa nu ii puna 3.
ETC.

SIGUR O SA IAU BACUL LA MATE.  (Bacul peste Dunare )rolling on the floor
Sus In jos
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 16:55

Wow ce profesor interesant. Nu imi vin in minte acum decat:
Proful de Tehnologie din generala. Era foarte tare profu'. Pe baieti ii numea facaleti si fiecare fata avea o porecla (eu eram Ileana Cosanzeana) fericit) Ne povestea tot felul de chestii de viata, interesante, dar si cum vrea el sa stea la plaja in Hawaii cu doua "piți" care sa ii faca vant cu frunzulitele. fericit) Avea suvite blonde si purta foarte des ochelari de soare. Chiar zici ca venea de pe plaja, avea si camasi "tematice".
Un alt prof smecher era cel din liceu de la Geografie. Nu am facut cu el decat un an..si asa de rau imi pare. Pur si simplu e amuzant. Imi pare rau ca nu imi vine in minte sa va zic acum exemple la fiecare (nu imi vine nimic in minte nu stiu de ce) dar ehh.. Proful asta a organizat un concurs de heavy metal in scoala si ne testa cunostiintele in domeniu celor care ne-am inscris. E un om super-tare si deschis la minte.
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 20:00

Doamna de spanioala. 
Putem manca in ora cu conditia sa ii dam si ei. Daca nu ii dam ne da cate doua capace. 
Jucau odata niste baieti carti si i-a prins. Le-a zis de vreo 3 ori ca daca nu inceteaza ii trimite pana la magazin - noi avem clasa la etajul trei, tuturor le e lene sa urce si sa coboare. Astia nu inceteaza si sunt trimisi la magazin de 2 ori si primesc si capace fericit
La teste ne da ea 50% din rezolvari. 
Pierdem jumatate de ora doar spunand glume.
Sau proful de istorie. Am fost cu el intr-o excursie la un muzeu militar unde era un tanc. Nebunul s-a pus in tanc - e exagerat de pasionat de tancuri, are machete si in fiecare ora ne vorbeste despre tancuri, suntem toba de informatii despre ele. A stat el acolo ce a stat si nu mai voia sa plece si doamna de spanioala a trebuit sa trimita 2 elevi mai bine facuti sa il ia de acolo fericit) e cel mai super profesor. Odata mi-a spus ca seman cu un baiat pentru ca nu port cercei. Am un coleg pe care il cheama Eduard, Edi, si are un tricou pe care scrie Eddie Meduza si proful l-a intrebat odata daca numele lui de familie e Meduza. Nu e, dar oricum asa il striga prin scoala.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 20:03

Doamne, ce profi.

Se putea să nu am și eu parte de un astfel de prof? Da. Așa este. Profesoara mea de informatică este de-a dreptul țăcănită. Nu suport copiii, dar pe niciunul, în fine, doar pe băiatul său. Să vă spun și de ce. Fac cu ea informatica de un an și din prima zi a fost o ciudată. Țipă doar pentru că cineva din clasă nu înțelege un cuvânt sau pune o întrebare. Nu avem voie să ne uităm unul la altul în timpul orei sale, și pe deasupra ne acuză de copiat de fiecare test. Așa este cu toata școala defel.
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul

Ryo : 2

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 20:04

Fără dar și poate, profa mea de religie este cel mai diliu profesor pe care l-am întâlnit! Tipa în urmă cu doi ani a fost paznică la penitenciar timp de 5 ani, este divorțată și are o fiică pe care o cheamă Eva, cică i s-a arătat Dumnezeu în vis și i-a spus să o numească așa.
Este extrem de ironică, nesimțită, enervantă și uneori idioată, cuvinte folosite de ea când a venit pentru prima dată la noi în clasă.
Este extrem de cool și de treabă, ne pune numai 10 și avem prima oră religia miercurea și facem cu schimbul săptămânal, jumate de clasă se duce o săptămână, jumate cealaltă.
Acum o să povestesc câteva ”pățanii” cu ea:
- Cand au fost simulările, ne-au mutat în altă clasă și ei îi trebuia priza să-și puna telefonul la încărcat, dar nu o găseam pe nicăieri și a pus toți băieții din clasă să o caute și cel care o găsește, acum voi folosi cuvintele ei ”Tipu care găsește primul priza, o va da cel mai bine în căsnicie. *Acum vine o tuse*”
- Are obiceiul ca atunci când vede ceva frumos la o colegă din clasă să spună: ”Eu eșarfă din asta n-am./ Eu poșetă din asta înca nu am./ Să știi că eu niște ghetuțe din alea nu am” Odată chiar i-a luat poșeta unei colege și i-a răsturnat toate lucrurile din ea, dar la final i-a înapoiat-o. 
- Este fanul numarul unu al lui Fuego și al lui Cristi din Banat, iar cand a dat Fuego concert la noi in oras, planuia sa se duca împreună cu elevii ei la concert și să i-a niște brazi artificiali iar când Fuego va cânta Împodobește mamă bradul ei să ridice brazii și să-i miște dintr-o parte în alta.
- Plus multe alte faze, nu este oră în care să nu rădem.
--------------
Și am și un profesor de istorie extrem de misogin și pervers care spune bancuri, dar despre el nu mai povestesc. : ))
Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 20:13

Profa mea de română, după trei ani jumate de liceu, încă nu face diferența între mine și colega de dinaintea mea la catalog (pe amândouă ne cheamă Anca, și avem și numele de familie aproape identice). Femeia e retardată de-a dreptul, și nu în sensul bun--are preferați, urăște băieții, pe mine mă poreclește Codiță, e moartă după pisici, și o femeie destul de enervantă, în majoritatea timpului. Dar poate să fie și amuzantă, uneori. Într-un mod ciudat și înfricoșător.
Și proful de psihologie, cu care nu mai facem dintr-a zecea; omul ăla este șmecher. Puțin dus cu capul, da, cu niște glume care erau uneori misogine, dar un adevărat geniu. 
Proful de acum de filosofie are o problemă cu conspirațiile, so yeah.
Și nu vreau să vorbesc despre profa de bio/diriga, pentru că... well, motive. Femeia e mult peste puterea mea de înțelegere.
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeJoi Mar 19 2015, 20:32

Am uitat sa zic ca profu a dat cu masina intr o groapa cu apa intentionat ca sa ma ude pe mine si colegul meu fericit) apoi a inceput sa rada si a zis ca o sa ne ude el odata fericit)
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitimeLun Apr 06 2015, 17:38

Dupa profa de Informatica cea mai zdravana ar fi cea de Educatie Tehnologica. Are o privire ciudata si are niste idei comuniste, si mi se pare foarte dubioasa. Are un stil de a vorbi, ti se pare ca esti intr-un film Horror. Si gesturile sale, Doamne, parca isi ia zborul cand arata ceva la tabla. Da, foarte dubios..
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care este cel mai diliu profesor al vostru?   Care este cel mai diliu profesor al vostru? Icon_minitime

Sus In jos

Care este cel mai diliu profesor al vostru?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Scoala-
Mergi direct la: