Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Principii de ghidare

In jos 
AutorMesaj
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

Ryo : 0

Principii de ghidare Empty
MesajSubiect: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeLun Apr 06 2015, 20:39

Exista, fara niciun dubiu, cateva lucruri pe care le-ati invatat din experiente hotaratoare, care v-au schimbat fundamental modul in care va raportati la viata, la cei din jur, la propria persoana. Invataminte care merita transmise mai departe pentru ca aduc o schimbare in bine.

Ce spuneti sa lasam aici cate un sfat cu rolul de a ghida si ajuta "tanarul" in viata?

"Nu va pierdeti timpul cu invidia."
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMar Apr 07 2015, 15:54

Am invatat unele chestii pana acum.

1. Nu cauta fericirea acolo unde ai pierdut-o deja.

2. Influenta poate fi ceva folositor uneori.
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMar Apr 07 2015, 16:58

"Nu pune totul la suflet"
"Nu te lasa influentat"
"Razbunarea e arma prostului"

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
MississippiKing
Kaigai
Kaigai
MississippiKing

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMar Apr 07 2015, 18:02

Am si eu:
Suntem rai pentru ca am fost buni cu persoana nepotrivita.
Degeaba te certi daca nu castigi cearta.
''Karma''
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMier Apr 08 2015, 10:02

"Spalati-va pe dinti"
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMier Apr 08 2015, 17:16

"Gotta think twice before you react" - de la Shinedown (cu ocazia asta va recomand si trupa)
"Impinge-ma de la spate sa fac ce nu vreau sa fac si o sa fac exact opusul a tot ce ai calculat" -de la Cheloo
"Daca esti gata sa mori pentru mine atunci sunt gata sa mor pentru tine"- Sisu Tudor
"Muzica naste monstrii si afecteaza copiii vostri. Din difuzoare se aud toti prostii, ei nu stiu ca muzica naste monstrii"- Dragonu' AK47
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMier Apr 08 2015, 20:19

Oamenii se schimba uneori.

Daca cineva azi te raneste fi sigur ca si maine va face la fel.

Iertarea produce iar suferinta.
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMier Apr 22 2015, 18:55

Nu fiti nesabuiti cu inimile oamenilor. Nu acceptati persoane care sunt nesabuite cu inimile voastre.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeMier Apr 22 2015, 20:16

Incepeti sa credeti ca moartea este pur si simplu un nou inceput al vietii, o alta etapa pe care toti o parcurgem o data.

Acesta este unul dintre cele mai puternice citate, creat de mine. Eu mereu am sustinut asta, ca moartea este un nou inceput si il voi spune oricui. Cand ne gandim la moarte ne gandim la suferinta, la pierdere, la regrete, la tristete. Dar nimeni nu a vazut moartea cum este de fapt: o noua sansa, un nou inceput.

Pace!
Sus In jos
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeJoi Apr 23 2015, 17:29

Dupa parerea mea cel mai bine e sa fii bun cu cei din jur, dar nu suficient de bun incat sa fii fraier.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitimeJoi Apr 23 2015, 19:51

Daca ne luam dupa ce spun ceilalti ajungem sa ne pierdem si ultimul dram de incredere.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Principii de ghidare   Principii de ghidare Icon_minitime

Sus In jos

Principii de ghidare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: