Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor

In jos 
+8
TbeatZz_
Cristi
VictorDS
Don Vito
TaniaKro
VastoLorde
Matsuri
Evilyn
12 participanți
AutorMesaj
Evilyn
Kaigai
Kaigai
Evilyn


Ryo : 0
Likes : 6

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeLun Apr 27 2015, 19:21

Ce jocuri jucati cand erati mici?
Ma refer atat la jocuri pe PC cat si jocuri pe televizor. Atat jocuri online cat si offline.
Care a fost primul joc pe care l-ati jucat la televizor? Dar la PC? Dar primul joc pe care l-ati jucat online? Ce joc v-a ramas in minte ca "jocul copilariei voastre"?

O sa incep eu. Din cate imi aduc aminte primul joc pe care l-am jucat la televizor era ori Mario, ori DuckHunt, ori Circus Charlie. Nu sunt sigura, dar astea sunt primele de care imi amintesc.
Primul joc pe PC a fost Lion King. Chiar daca acum nu reusesc sa gasesc in varianta pentru PC care sa si mearga, cand eram mica il primisem pe CD de la cineva. Si acum incerc sa dau de acea versiune dar nu reusesc decat prin emulator si se vede foarte prost asa. Sa nu mai zic de sunete. 
La primul joc online.. sincer nu stiu ce sa zic. Este posibil sa fi fost Counter Strike dar nu am nici-o certitudine. Rusine sa imi fie ca nu imi mai aduc aminte!
Memorabile pentru mine vor fi intotdeauna Mario, The Flintstones (pe televizor), Virtua Cop (pentnru ca a fost de asemenea printre primele jocuri pe PC pentru mine si pentru ca din cauza lui ador shooterele), Age of Empires si Lion King (pentru ca a fost primul meu joc pe PC) CU TOATE CA NU L-AM TERMINAT NICIODATA. Nu am ajuns nici macar la jumate. fericit)
P.S. Nu stiu daca se incadreaza foarte bine topicul aici, la Jocuri PC Online, din moment ce sunt multe jocuri pe care sunt sigura ca le-am jucat multi dintre noi doar offline, dar... cum considerati. ^_^
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS


Ryo : 0
Likes : 18

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeSam Mai 02 2015, 13:32

Pai nu imi mai amintesc numele jocurilor pentru ca eram foarte mic. Stiu ca ma jucam Mario si Duck Hunt. La Duck Hunt aveam o pusca si trageam de la distanta, dar nu eram prea bun la acel joc. fericit  Mai era ceva cu Chip & Dale parca. Nu imi amintesc mai mult.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeSam Mai 02 2015, 20:28

Ah, Doamne inca iubesc jocurile vechi. Primul pe care l-am jucat a fost Mario. Toata ziua statea in fata televizorului meu pe jocuri si ma jucam ore in sir. Mi se parea cea mai tare activitate. Adica inainte erau jocuri frumoase care sa te invete ceva, dar acum? Acum copiii joaca Counter aproape de cand sunt in fasa. Serios, nu ca e un joc prost ( si eu joc Counter ) , dar nu e un joc potrivit pentru o varsta frageda.
Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde


Ryo : 0
Likes : 18

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeSam Mai 02 2015, 20:36

Probabil ca majoritatea primul joc pe TV a fost Mario, iar pe pc a fost GTA Vice City.
Cred ca primul joc online pe care l-am jucat a fost Counter Strike 1.6.
Sus In jos
TaniaKro
Kaigai
Kaigai
TaniaKro


Ryo : 0
Likes : 2

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeLun Iun 08 2015, 20:14

Aww. Si mie imi plac jocurile vechi, reprezinta o parte din viata mea <3. 
Well. Pe televizor nu imi pot aduce aminte, cred ca jucam de cand aveam doi ani, erau atat de multe, si inca mai am casete : 3 But, printre preferatele mele era un joc cu eschimosi, de asemenea Circus Charlie la care eram varza xD, jocurile Olimpice, Mario, mai erau si cateva cu masini, curse, formula 1..oh, vai si Turtles Ninjas :X.
Nici pe PC nu-mi amintesc, dar stiu ca jucam Hercule, si tot asa primisem pe un CD un emulator Nintendo care avea jocuri super dragute :03. Iar cand mi-am pus net (pe la vreo 6-7 ani) stiu ca o trezeam pe sora mea si la 4 dimineata ca sa-mi intre pe cartoonnetwork sa ma joc. (mi-era frica sa nu-l stric =]]). O.O
Sus In jos
Don Vito
Kaigai
Kaigai
Don Vito


Ryo : 0
Likes : 3

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeLun Iun 08 2015, 21:59

Primul meu joc pe televizor cred ca a fost Mario,tin minte ca ma jucam pe caseta cu tata,iar pe calculator a fost ceva cu un bandit,nu Aladin,altfel se numea...si era pirat...ma rog fericit)
Sus In jos
VictorDS
Kaigai
Kaigai
VictorDS


Ryo : 0
Likes : 18

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeMier Iun 10 2015, 10:22

Don Vito a scris:
Primul meu joc pe televizor cred ca a fost Mario,tin minte ca ma jucam pe caseta cu tata,iar pe calculator a fost ceva cu un bandit,nu Aladin,altfel se numea...si era pirat...ma rog fericit)
Cred ca te referi la Captain Claw care a fost si pentru mine unul din primele mele jocuri pe pc. Captain Claw, Tarzan, Prince of Persia 1989, Hercule si ceva cu Sonic. Dupa am trecut direct la GTA Vice City si GTA 3. Am jucat pe pc si alte jocuri inaintea celor enumerate mai sus, dar erau jocuri foarte mici pe care nu mi le pot aminti. Le aveam pe dischete. Pe atunci foloseam si floppy-ul.
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi


Ryo : 2
Likes : 5

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeSam Iun 20 2015, 08:41

Cred ca primul meu joc pe televizor a fost Mario,pe calculator cred ca am jucat GTA Vice City , pe atunci mi se parea ceva uimitor  LoL
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_


Ryo : 0
Likes : 4

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeSam Iun 27 2015, 10:19

La un PS1 stateam cu Mario pe TV , pe calculator jucam GTA 3 sau cateodata CS
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW


Ryo : 0
Likes : 0

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeLun Iun 29 2015, 00:14

primu joc ..hmm,cred ca Tina ..pe pc ....snake si mortal kombat .
Sus In jos
Ayame
Asistent Konoha
Asistent Konoha
Ayame


Ryo : 237
Likes : 16

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeMier Dec 07 2016, 00:00

Din cate imi amintesc, jucam foarte mult Mario pe televizor, iar pe pc la fel [Mario], plus ceva joc cu Lion King si Harry Potter.
Sus In jos
KaimuroUciha
Kaigai
Kaigai
KaimuroUciha


Ryo : 52
Likes : 1

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeMier Dec 07 2016, 13:09

Sneik pe Teveu
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitimeMier Feb 15 2017, 15:52

Primul meu joc a fost pe o consola pe televizor,cumparata din piata.Eram asa fericit. Era un joc cu fotbal in care jucai 3-3 sau 4-4 si tot timpul portarul fugea din poarta,iar cand dadeai gol dansau majoretele.Urmatorul fiind Duckhunt cel cu pistolul la care nu eram foarte bun... si dupa,legendarul Mario.Primul joc pe Pc a fost la varul meu,cand am deschis un foldere de vreo 20-30 de joculete miniclip,doamne ce extaziat eram,am impresia ca era acela cu bilele,de trebuia sa spargi bila mare apoi se facea din ce in ce mai mica si se multiplica... Apoi,a urmat Tarzan si Mario + Gta Vice Cityi si Fifa 07,ce mi-au deschis apetitul pentru Gaming.Primul joc online a fost Metin 2,si am fost fascinat de el la vremea aceea fiind undeva in 2008-9.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Empty
MesajSubiect: Re: Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor   Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor Icon_minitime

Sus In jos
 
Primul vostru joc! Jocuri vechi/pe televizor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Primul vostru anime
» Regulament jocuri
» Regulament jocuri anime
» Regulament jocuri video
» Regulament Jocuri PC Online

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Diverse :: PC Games :: Jocuri PC Online-
Mergi direct la: