Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

BeatZz face PS

In jos 
AutorMesaj
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

Ryo : 0

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeLun Iun 22 2015, 10:13

Ok , nu stiu daca lucrarile astea sunt prea bune , dar neh , merita sa incerc si eu in photoshop , nu ? xd

2 semnaturi 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-a trebuit o saptamana pe forum pentru a putea posta imagini >.<
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul

Ryo : 2

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeLun Iun 22 2015, 16:16

O să las un scurt comentariu și mă rezum doar la semnături.
----
Sunt destul de reușite, mie personal îmi place, mai ales a doua, dar mă nemulțumește textul, nu se potrivește deloc, oricum, niște creații destul de bune pentru un începător.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeLun Iun 22 2015, 16:33

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Cromatica este buna, depth-ul la fel, ai putea creste sharpen-ul pe render in zona pieptului si a castii la mandibula, si ar ajuta. Textul e amplasat cat de cat ok, in locul tau l-as fi pus in stanga jos (dupa regula de 3) si ar fi egalat cat de cat compozitia

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
La fel ca mai sus, sharpen pe varful pustii, piept si faţă. Textul nu e amplasat bine, in aceasi locatie ca mai sus ar fi perfect.
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 09:03

Am facut o semnatura care cred ca nu a iesit prea bine :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Si aici o semnatura intr-un stil mai diferit , facuta dupa un tutorial in care am schimbat renderul si niste efecte.
Sa pastrez stilul de la semnatura cu Blur sau de la semnatura asta?
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Si un Banner cu un Avatar pentru canalul meu de Youtube

Spoiler:

Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 16:25

Pentru primele: Sunt destul de bune dar textul le strica, incearca sa lucrezi la texte mai mult.
Pentru ultimele: Cea cu Tony nu prea imi place, culorile sunt cam moarte, daca pot spune asa si textul e uratel.Cealalta imi place, puteai pune mai mute efecte dar e bine si asa. Incearca la text sa nu mai pui''by'', poti pune numele direct sa nu mai incarci imaginea asa mult.Lucreaza si vei avansa.
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMar Iul 07 2015, 18:43

Ok. Primile doua imi plac, dar ultimele nu prea. Si la cea cu Hunk eu zic sa-i pui dimensiunile de semnatura, ar arata mult mai bine. La acel avatar pentru canalul de Youtube puteai sa mai lucrezi.
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMier Iul 08 2015, 12:28

New:

O semnatura in sus 

Si una cu dimensiuni de semnatura ?

Vreau pareri!
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMier Iul 08 2015, 13:57

Nu prea îţi ies cele cu C4D. Se presupune ca trebuie sa le foloseşti ori pentru depth, ori pentru efecte pe personaj, la tine sunt puse puţin anapoda. Şi cea nu Naruto are prea mult roşu. combină cu alte culori. De asemenea la penultima semnatura textul e mult prea mic şi pus anapoda.

Mai sus acum, la bannerul minecraft şi avatar:
In locul tau puneam opacitate 100% la dreptunghiul din spatele la text şi in faceam sa fie dintr-o parte in alta. La tine se termina brusc in stanga dreptunghiul. E prea monocromatic, iar fontul e over-used deja in materie de graphics pe internet.

Îţi recomand să rămâi la stilul care l-ai avut până acum, cea cu Tony Stark e genială, dar textul este prea in margine (se ia o margine de, sa zicem, 20px pentru a nu ieşi din canvas). Uite cam unde ar trebui pus:

Succes.
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeSam Aug 01 2015, 10:41

Chestii noi 

Aici:

Vreau niste pareri (si cereri daca se poate)
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeLun Aug 03 2015, 11:56

Semnatura arata bine, în rest la avatare sunt prea vizibile C4D-urile. Par dintr-un cu totul alt plan.De asemenea, Comic Sans MS? Serios?
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMar Aug 04 2015, 17:28

Vrei cereri? Ok. Fa-mi o semnatura cu niste scheleti ceva. Si un avatar cu ceva tare. Mersi. Cat despre creatii: Imi place cele facute pentru Damn, in special semnatura.
Sus In jos
Chriss
Kaigai
Kaigai
Chriss

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMar Aug 04 2015, 17:49

La primele trei nu-mi place fontul pentru ca mi se pare ca nu se potriveste. Al patrulea avatar este fain iar textul se asorteaza. Iar ultima semnatura este prea luminoasa si acopera putin din font. In rest e bine. Ar trebui totusi sa folosesti si alta culoare predominanta inafar de albastru, cum ai facut la astea.
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeMier Ian 04 2017, 20:00

Demult n-am pus nimic Big Grin

As dori cereri, ca nu am idei de subiecte!
Sus In jos
TbeatZz_
Kaigai
Kaigai
TbeatZz_

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitimeDum Ian 08 2017, 11:43

2 Avatare mai vechi, si unul nou pe care mi-l pun la profil.

Scuzati-mi nivelul de perversitate:
Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

BeatZz face PS Empty
MesajSubiect: Re: BeatZz face PS   BeatZz face PS Icon_minitime

Sus In jos

BeatZz face PS
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-