Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Viciile vietii

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 10:49

Buna!Eu sunt Sakura Haruno vreau sa va povestesc viata mea “minunata”…Acum cativa ani, cand aveam 14 ani mai exact, eram in masina parintilor, in locul din spate mai exact…Ascultam muzica la Ipod-ul meu…Familia mea canta un cantec plictisitor de drumetie…In masina se aflau:mama, tata si surioara mea de 4 ani, Alice.Dintr-o data masina ricoseaza intr-un tir…Masina era distrusa complet…Parinti mei au murit pe loc…O iau pe surioara mea inconstienta, in brate si ies din masina…Acesta muri in ambulanta…Apoi am fost dusa la un orfelinat...Acolo, statam in camra cu o fetita de 9 luni:Deyain.Deyain imi devenise ca o fiica.Eu aveam mereu grija de ea...Directoarea, pe nume Tsunade, era foarte draguta cu toti...Aceasta imi devenise ca o mama...Aceasta avea vreo 60 si ceva de ani...Inainte de a muri, mi-a spus ca orfelinatul va fi in grija nepotului ei, Itachi(care avea 22 de ani) si a fratelui nepotului ei, Sasuke(care era de aceeasi varsta cu mine).Itachi, in prima saptamana de cand era directorul orfelinatului, era bun, dar dupa aceea, toti copii au fost adoptati instantaneu, in afara de mine si Deyain.Ciudat nu?Itaci nu ma suporta...Aveam noroc de fratele lui care era de treaba si ma salva tot timul din "ghearele" lui...De exemplu:
Intr-o sera(intamplator ziua lui Itachi), eu eram pentru el ca un fel de sluga...Si ma cheama in camera lui...Acesta era beat manga(ca de obicei).
Itachi:Frumoaso...Diseara vii in camera mea, fara comentarii!Altfel nu ai s-o mai vezi niciodata pe Deyain!
Sakura:Da domnule!
Si cand ies din camera lui, ma vede Sasuke...
Sasuke:Sakura s-a intamplat ceva?!E Itachi nu?!Iar e manga nu?!Iar te-a amenintat cu Deyain nu?!
Sakura:Da la toate intrebarile...
Sasuke nervos:Stiam eu!
Si intra in camera lui Itachi...Din camera se auzeau certuri ca de obicei...Sasuke iesea victorios ca de obicei...Chiar daca el era fratele mai mic...Si dupa ce iesi, schita un zambet care dadea speranta, si ma imbratisa cald...
Sus In jos
valeriux10
Kaigai
Kaigai
valeriux10

Ryo : 0

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 11:39

CE MAI VIATA FRUMOASA MA E SI ASTA SI CHIAR A FOST ADEVARAT CU TINE SAU AI FACUT DIN CAPUL TAU?
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 11:46

din capu' meu k doamne-fereste sa i se intample asa ceva cuiva!
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 12:29

Pare interesanta ideea, Itachi ce betiv e:)). Bravo.:-)
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Sept 29 2012, 13:46

foarte frumos fericit bv bv
Sus In jos
valeriux10
Kaigai
Kaigai
valeriux10

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeDum Sept 30 2012, 09:20

da e frumos dar trebuia sa ne spui ca e din imaginatia ta!
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 19:07

Am venit cu parte a doua!Lectura placuta!

Sasuke:Sakura...Eu trebuie sa merg la un coleg diseara pana dimineata ca sa fac un proiect ok?Ai mare grija de tine si de Deyain ok?Chiar imi pare rau ca trebuie sa plec dar nu il pot aduce aici din cauza lui Itachi...
Sakura:Nu-i nimic...Am grija in special de Deyain...
Dupa ce a plecat, Itachi ma chema in camera lui...
Itachi:Dupa cum stii, Sasuke e plecat, asa ca seara asta e numai a noastra, altfel stii tu ce pateste Deyain...
Sakura:Da domnule...
Si am incercat sa ies d'acolo...lui Itachi ii placea extrem de mult sa ma faca sa vreau sa mor...Eu, nu puteam sa ascund asta...Nu stiu de ce!Oricum!Am incercat sa ies, cand, Itachi ma apuca de brat, tragandu-ma in pat...(cine stie cu ce curva s-a mai tavalit p'acolo...)Incerc sa ma ridic scarbita, si ies rapi din camera, auzind-o pe Deyain...Aceasta abia se trezi...Ii dadusem suzeta si ma arunc in patul meu...Ma mir k nu-i din paie...Ah da!Sasuke nu l-a lasat sa imi puna pat din paie...Am mult noroc de el...E chiar dragut...Nu seamana deloc cu Itachi...
Se facu ora stabilita...Deyain adormi...Caut prin dulapul meu, si gasesc o imbracaminte de'aia XXX...Imi dau drumul la parul meu roz, lung si stralucitor...Ma uit in oglinda si vad o pustuoaica de 14 ani imbracata neadegvat...Eram eu!Logic!Ma duc trista in camera lui Itachi...Era intre doua gemene blonde...e unde le-a mai scos si p'alea?Nu conteste!Trebuia sa ma descurc, sa nu cumva sa-l las sa-mi faca ceva...
Itachi:Hey dragzutzo!
Spuse el aproape adormit...
Eu in gand:Bun deci...Sakura...Linistestete!Pentru Deyain!Acum ori niciodata!
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 19:12

foarte faine ambele capitole bravooo!! Aplauze

P.S nu mai scrie cu rosu ca obosesc ochii repede!!!scrie doar cu alb
Sus In jos
Nagato-san
Kaigai
Kaigai
Nagato-san

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 19:13

fericit) curve nenorocit Itachi NEXT
Sus In jos
Sasuke-kun
Kaigai
Kaigai
Sasuke-kun

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 19:15

super
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 20:38

tare fericit
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 20:42

enteresant rpd rpd next ca vreau sa vad daca o f..te
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 22:56

O nouă parteeeee!

Si merg încet către patul lui...Gemenele ma priveau de parcă ar vrea să ma muşte...Itachi ma trage peste el...Gemenele încep să fie din ce in ce mai nervoase, până când, una dintre ele se ridică urlând la Itachi, si aparanduma in acelaşi timp...
Blonda nr.1:Itachi!Lasa fata in pace!Nu noi am venit să te satisfacem?!
Itachi:HoooHoooHooo...Dragutzo...Stai relax...Ajung si la voi...
Blonda nr.1:Ah da?! Poate doar la soramea k eu nu te mai vreau!Mai ales k vrei o pustoaica de 14 ani!Eu plec!Si o iau si pe rozalie cu mine!
Si ma lua de mana, scotanduma din camera...Ma privea bland...Parcă era mama...
Blonda:Unde e camera ta? Vreau să stai acolo in siguranţă... Mai ales k stai in casa cu un astfel de...BASTARD!
Sakura:Mulţumesc de grijă... Acum ma duc in camera si ma inchid acolo până dimineaţa...
Blonda: ok... Să ai grijă de tine da?!
Sakura:Da...da!Mulţumesc k mai scăpat de ştii tu cine!
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 23:17

fain sys fericit
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeMier Oct 03 2012, 23:26

Inca 2 commuri si pun next
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeJoi Oct 04 2012, 13:57

Draguta parte, ma bucur ca a scapat de el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeJoi Oct 04 2012, 14:33

fac is dublu post numa mai pune
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeJoi Oct 04 2012, 14:47

da asa este
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Noi 24 2012, 13:30

Next!!!

Deyain dormea linistita...Bine ca nu i s-a intamplat nimic...Ma imbrac in hainele mele confortabile si ma bag in pat...Toata noaptea m-am gandit la Sasuke...Era ca un frate mai mare pentru mine..."Chiar daca il plac...Nu cred ca el are sentimente pentru mine...Sau...Poate ca....Nu!Nu are!Normal ca nu are!"Razele soarelui patrund delicat prin geamurile curate ale camerei mele minuscule...Deyain inca dormea...Bine ca nu patise nimic!Ma ridic din pat...Aud o bataie in usa mea...Ma uit pe vizorul montat de Sasuke...Era chiar el!Deschid repede usa si il imbratisez strans strans...
Eu cu lacrimi in ochi:Nu ma mai lasa singura cu Itachi!
Sasuke:Ce s-a mai intamplat?!Ti-a facut ceva?!I-a facut ceva lui Deyain?!
Eu:Lui Deyain nu, mie da...Ma rog...Era...Daca nu ma salva blonda aia...
Sasuke:Milon sau Milano?
Eu:Habar nam!Stiu doar ca era mai de treaba decat sorasa!
Sasuke:Ah!Milon era!Oricum!Data viitoare te iau si pe tine ok?
Eu il imbratisez iar...O lacrima isi facu aparitia pe obrajii mei...Dupa ce i-am dat drumul, privirile noastre s-au intalnit...Ochii aia negri...Cum te fac sa te pierzi in ei...
Sasuke:Aaaam...S-sakura...
Eu n-am spus nimic...Ma uitam in ochii lui...Ma uitam atent...Vedeam ceva in ei...Il vedeam pe el, ingenunchind, plangand...Oare...Ce era?!
Eu:S-sasuke...
Apoi buzele noastre s-au intalnit...Dar nu a durat mult acel sarut, ca le wild Itachi appears!
Itachi:Mai mai mai...
Sasuke:Ce faci aici?!
Itachi:E casa mea copil!
Sasuke:Ah da?!Fie!Ma mut!
EU:C-CUM?!
Sasuke imi zambi:Si te iau si pe tine si Deyain!
Eu eram in culmea fericirii!
Itachi:AH DA?!Unde?!
Sasuke:Tata mi-a lasat casa aceea de pe plaja!
Itachi:ATUNCI PANA AZI LA ORA 13:00 NU MAI ESTI AICI DA?!
Sasuke:DA!
Apoi Sasuke ii tranti lui Itachi us in nas...
Sasuke:Scoate geamantanele din dulap, te rog LoL
E u le-am scos pe toate care le-am gasit...Vreo 5 sau 8...
Am inceput sa impachetam...Am mers si la Sasuke in camera si am luat toate lucrurile, in afara de mobila, logic!Apoi, a vazut ca Itachi isi fuma tigareta afara, si aprofitat de asta, furandui din camera 50000 ryo...I-a bagat la fundul unui geamantan, apoi eu am luato pe Deyain in brate, si am iesit din casa...
Itachi:Ti-am chemat un taxi, pe care ti l-am platit!Drum bun si cale batuta!
Am intrat in taxi, am pus geamantanele in portbagaj si am asteptat pana am ajuns...Era o casa imensa, superba!
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeSam Noi 24 2012, 13:41

bravo hai cu next
Apoi Sasuke ii tranti lui Itachi us in nas... tare asta fericit))
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 14:08

baga next, e tare fericit))
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 13:16

next!

Am intrat in taxi, am pus geamantanele in portbagaj si am asteptat pana am ajuns...Era o casa imensa, superba!Dar...Nu!Cred ca visez!Adica, mi s-au intamplat cele mai tampite lucruri!Acum, dintr-o data, o sa am o viata linistita pana la capat?!Nu cred!Chiar daca pentru moment...
Sasuke:Ce zici?
Eu:E misto!
Sasuke:Stiu nu?
Se daduse jos, imi deschise portiera, apoi ne-am luat bagajele din portbagaj si am intrat in casa.Era o casa imensa, cum am mai spus.Avea si etaj!Era alba, cu acoperisul de un argintiu sclipitor.Am intrat.Holul lung, ducea la mai muuuulte camere, dintre care, bucataria, cu peretii vopsiti in alb si mobila neagra cu rosu, se evidentia prin culorile ei.
Sasuke:Eu ma duc sa cumpar ceva de mancare ok?Inspecteaza casa pana ma intorc.
Si ma saruta protector pe buze, apoi pleca...Intru pe rand, in toate camerele.In living, era o canapea pufoasa de blana alba, imaculata, foarte pufoasa si confortabila.Vizavi de canapea, era o plasma cu diagonala de 200.Cele doua fotolii, erau din acelasi set cu canapeaua, doar ca erau negre, la fel de confortabile si pufoase.Apoi urc la etaj...Intru in prima camera.Era vopsita intr-un mov inchis, superb, cu un pat dublu, un birou, iar pe el era un laptop Apple, negru, cu o poza cu Sasuke pe el rolling on the floor . Apoi intru in urmatoarea.O camera asemanatoare cu cea, probabil a lui Sasuke, doar ca era vopsita intr-un turquaz prea superb!Pe birou, era un laptop, tot Apple, doar ca alb.Nu avea nici o poza pe el.Deci potea fi al meu ^_^.Apoi, am iesit din camera...Am vazut doua usi...Am intrat pe ele.Acolo era o terasa, cu scaune si o masa.Merg pe acea terasa pana ajung la balustrada.Marea era superba!Dintr-o data, aud o bataie in usa.Cobor rapid ca sa deschid.Era Sasuke.
Sasuke:Ei?Ai reusit sa o verifici pe toata?
Eu:Da!Chiar mi-am gasit si o camera!
Sasuke:Cea turquaz nu?
Si imi facu cu ochiul.
Eu:Da.Dar Itachi unde statea?
Sasuke:Itachi a stat acolo inca de la varsta de 12 ani, cand a fugit de acasa.
Eu:Aha...
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 14:37

fain sakura-chan,hai cu nextul ca ficul este chiar misto
Sus In jos
Uchiha_GaBy
Kaigai
Kaigai
Uchiha_GaBy

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 19:52

tare next:D
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitimeJoi Noi 29 2012, 20:05

e fain, nexttttttt [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Continut sponsorizat

Viciile vietii Empty
MesajSubiect: Re: Viciile vietii   Viciile vietii Icon_minitime

Sus In jos

Viciile vietii
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: