Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Ironia sorții

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes


Ryo : -1
Likes : 3

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 13:34

Salut, m-am gândit să postez și eu, nu e un fic, ci mai mult o povestioară, va fi o povestioară din două părți, nu prea mă pricep la scris, aștep orice fel de critică.

Era 00 deja...toată lumea zburda și tresălta de bucurie, era Revelionul, fiecare bar era plin, pe la apartamente se auzea muzică, totul era într-o atmosferă așa ca de anul nou.Mi se terminaseră vodka, și nici tigări nu mai aveam multe, dar zic eu că destulte.Eram singur în casă, mama plecase la o petrecere cu adulții, era doar o lampă aprinsă și pe fundal se auzea "Rihanna - Suicide" . Zăceam pe canapea, îmi fumam țigările de parcă ar fi fost ultima dată când mai făceam asta.Mă gândeam la viața mea mizeră, și la oamenii care au pășit prin ea, spunându-mi că-mi sunt prieteni.Eu mereu i-am crezut, ăsta a fost defectul meu cel mai mare, eram o persoană prea bună la suflet.Nici cu fetele nu stăteam prea bine, nu avusem vreo prietenă, și nu înțelegeam de ce?Eram printre puțini băieți care se purtau și vorbeau frumos cu ele, și niciodată nu le-am încălcat dorințele, dacă nu voiau să facă un lucru, atunci așa era, nu eram genul care le stătea pe cap, sau să le sufoc să-mi dea un sărut, cum fac mulți.Dar știi ce?Poate așa sunt ele, se dau inofensive și că vor băieți care să le iubească și le respecte principiile și dorințele, când defapt ele sunt atrase de golani, golani care le duc cu mașina, care stau cu ele doar pentru sex, golani care în mintea lor neînțeleasă erau bărbați viselor lor.Nu am înțeles niciodată de ce am eu "norocul" ăsta, nu înțeleg cu ce am greșit, niciodată nu am fost pe placul nimănui, și mă gândesc că nu sunt chiar așa de urât.Erau prea multe gânduri care-mi zburdau prin minte, am băut ultima gură de vodka și am izbucnit în plâns.Mi-am terminat și ultima tigară, mai rău de atât nu putea să fie, m-am îmbătat puțin, puțin mai mult, am schimbat melodia, am dat-o la maxim, și m-am aruncat în pat.Am zăcut acolo 5 minute fără să mă gândesc la nimic, dar nu am mai rezistat tentației, m-am îndreptat în baie, am luat lama și am început să mă tai.Era prima oară, și ultima.Sângele curgea repede și totodată simțeam cum sufletul mi se desparte încet încet de corp, cred că în 5 minute urma să mor, am făcut o rugăciune, și încet încet am căzut pe podea.Nu știu dacă sufletul meu e în iad sau rai acum, dar nu mă mai doare sufletul, în lumea asta de rahat, acesta este norocul unui băiat de anul nou.Dar asta rula doar în capul meu, continuam să stau pe canapea fumând, de tăiat nu am avut curajul, sunt un laș, mereu am fost.Mi-am luat paltonul și eșarfa, mi-am amintit că am ascunse în dulap sub haine un pachet de tigări, după ce l-am luat am ieșit afara.Era frig, simțeam cum îngheață fumul în mine, dar continuam să fumez.Oamenii se duceau în toate părțile cu diferite sticle de alcool, eu îmi continuam drumul stingher.Mă simțeam deplorabil, mă uram pentru că nu am putut să termin treaba, mă uram pentru ceea ce sunt.Nu știam unde merg, aprinzând o altă tigară, am realizat că mă îndrept spre nescunoscut.Nu mă întrebați de ce fumez așa mult, e magic, țigările au fost mereu acolo să mă calmeze, prietenii mei.Îmi veneau în minte toate eșecurile mele, tot ce uram la mine, în clipa aceea m-aș fi aruncat în fața unei mașini, dar nu trecea nimeni, toți petreceau.
Sus In jos
Ayame
Asistent Konoha
Asistent Konoha
Ayame


Ryo : 237
Likes : 16

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 14:28

Waaaa, ii foarte faina povestioara, cu toate ca e trista. Nu am nimic de comentat..astept a doua parte.  hinata
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes


Ryo : -1
Likes : 3

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 14:30

Beatrix666 a scris:
Waaaa, ii foarte faina povestioara, cu toate ca e trista. Nu am nimic de comentat..astept a doua parte.  hinata
Sunt super bucuros că îți place, o să urmeze și partea a doua! fericit
Sus In jos
ArianA.K.A'C
A-K Iwa
A-K Iwa
ArianA.K.A'C


Ryo : 55
Likes : 0

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 23:15

Nu-mi plac povestile de genul... scuze lacrimi
Sus In jos
XanoTHEr.
Chunin Konoha
Chunin Konoha
XanoTHEr.


Ryo : 683
Likes : 36

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 01:57

Vispren Zmaj a scris:
Aplauze

Ai încălcat regulamentul forumului conform paragrafului 3, alineatele a, d, e pe care le voi cita:
”Mesaje care nu au nimic în comun cu subiectul;”
”Mesaj format doar din emoticoane;”
”Mesaj fara sens ”


De data aceasta primești o avertizare, dar data viitoare va fi un WARN.
Te rog să citești regulamentul forumului pe care îl vei găsi pe forum la ”Bun venit!” sau dând click pe următorul cuvânt: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Îți doresc ședere plăcută!
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes


Ryo : -1
Likes : 3

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 19:58

Era ora 1:00, nu puteam să-mi explic cum, mă simțeam de parcă trecuseră ore întregi.Îmi continuam drumul, mi-am scos telefonul și căștile și am început să ascult un album pe care-l fac în situați de genu, tot timpul.
Șiruri de emoți simțeam curgând în mine, poate erau și din cauza acelor melodi, dar cu siguranță îmi descriau totodată viața.Mergeam tot înainte, am oprit la un bar și m-am așezat singur la o masă, am comandat 100 de vodkă.În timp ce îmi aprindeam o altă țigară am observat că lumea se uita ciudat la mine, dar nu mi-a păsat, și odată cu indiferența mea, au încetat și ei.Îmi sorbeam încet vodka, da știu e un mod ciudat de a bea așa ceva, dar îmi placea , începeam să mă simt rău de tot, toți erau cu prietenii la mese, iar eu singur, așa că mi-am luat paltonul și am plecat.
Nu știam unde voiam să merg, probabil acasă, îmi făceam ceva de mâncare, beam un ceai fierbinte, și mă culcam.Pe dracu, nu aveam stare, nu îmi era somn și nu puteam sta în casă, îmi răsunau prea multe gânduri așa.
Am mers la alt bar, acolo unde, cățiva cunoscuți iși petreceau revelionul.Eu nu am fost invintat, nici bine nu am intrat și am văzut cum aproape toți erau cu câte o fată și puțin mai aveau să nu și-o tragă acolo, iar ceilalți erau prea beți să mai poată vorbii cu o fată, sau cu oricine altcineva.
După cele văzute, am ieșit din bar, mi-am aprins o țigară.Peste tot se auzeau zgomote de petrecere, iar eu mă simțeam din ce în ce mai prejos.Mai avea 3 țigări, deci am ales să mă îndrept spre casă.
Nu mai simțeam frigul, fumam și eram în lumea mea, îmi doream mult să mă calce o mașină, dar pe naiba, deja mă aflam în scara blocului, după ce am intrat în casă mi-am aprins și ultima țigară,  am găsit o sticlă de vin , am turnat un pahar și m-am așezat pe canapea.
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi


Ryo : 2
Likes : 5

Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitimeMar Mar 14 2017, 10:32

Nu am multe de spus că nu prea mă am cu ficurile, dar să încerci să le mai citeşti odată ca să fie totul în regulă înainte să le postezi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ironia sorții Empty
MesajSubiect: Re: Ironia sorții   Ironia sorții Icon_minitime

Sus In jos
 
Ironia sorții
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Episodul 279 - Hirako şi Aizen... reuniunea sorţii!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri in Desfasurare-
Mergi direct la: