Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.
Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

 

 Portofoliu ionutzu97

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ionutzu97
Kaigai
Kaigai
ionutzu97


Ryo : 62
Likes : 0

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 16:25

Buna,cum spuneam si zilele acestea,as dori sa incerc si eu ceva nou. Eu nu am mai lucrat,aproape deloc,in Ps,dar am zis ca vreau sa incerc.Asa ca azi am tot incercat sa fac si eu o semnatura,cat de cat,decenta. Sunt chiar la inceput,si stiu ca o sa fie muuulte critici si sper ca o sa primesc si multe idei,sfaturi si altele. (daca aveti vreun tutorial pentru semnaturi sau avatar,astept un link in privat)
Asa ca sa nu o mai lungesc...prima mea creatie in PS:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Part 2:


Ultima editare efectuata de catre ionutzu97 in Dum Feb 26 2017, 22:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro


Ryo : 1
Likes : 0

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 18:40

Mie unul îmi place prima creație a ta. E decentă, deși textul nu se prea încadrează în creație. Îmi place fundalul și dacă mai aveai ceva chestii de pus pe render ( fractale, c4d, știu că astea sună a chineză da înveți pe parcurs ) era beton. Ai nevoie de resurse. O grămadă. Continuă, că ai început bine c:
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri


Ryo : 0
Likes : 35

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeDum Feb 26 2017, 19:50

Mie mi se pare destul de ok, dar trebuie sa mai lucrezi. Cum a spus si Gekiro, textul nu ma prea multumeste. Ca amator, iti pot spune ca e ok. Astept sa vad o evolutie. Succes si pupici!
Sus In jos
ionutzu97
Kaigai
Kaigai
ionutzu97


Ryo : 62
Likes : 0

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 00:16

Am incercat sa tin cont de tot ce mi-ati spus...
Sper ca a iesit mai bine acesta LoL

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta


Ryo : 0
Likes : 21

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 18:50

Mic sfat, unul foarte mic, sau poate nu. Nu mai trasforma un render fără să ții shift-ul apăsat, niciodată, că-l strici din start. Nu știu cum de Geki nu a remarcat asta. Renderele nu le poziționa lângă margini,cum ai făcut la Kuroko, nici textul, cum ai făcut la cea postată mai recent. Folosești regula acelor trei linii, textul și personajul ar trebui să se afle la intersecția lor, sau pe mijloc. Imaginea în sine trebuie să fie concentrată pe render, dar pentru asta, lucrează la fundal, la flow, depht, calitate. Nu arunca efectele în stânga și dreapta dacă nu se potrivesc acolo. Daaaar, pentru început e decent. Good luck.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬


Ryo : 1
Likes : 5

Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitimeLun Mar 13 2017, 22:17

ionutzu97 a scris:
Am incercat sa tin cont de tot ce mi-ati spus...
Sper ca a iesit mai bine acesta LoL

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adaug la cele spuse de Nicoleta:
 - O semnătură reprezintă o compoziţie creată în mod conştient, trebuie axe de direcţie (nu trebuie arătate clar, ci sublimal)
 - Un render nu este folosit pentru a ieşi în evidenţă, este folosit pentru a creea o creaţie uniformă. Efectele trebuie să complementeze personajul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Portofoliu ionutzu97 Empty
MesajSubiect: Re: Portofoliu ionutzu97   Portofoliu ionutzu97 Icon_minitime

Sus In jos
 
Portofoliu ionutzu97
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Siraxta ~ Portofoliu
» Chocolate Portofoliu
» [Zeus] Portofoliu
» Nicoleta: Portofoliu
» Gekiro: Portofoliu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: