Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Propunere misiuni.

In jos 
AutorMesaj
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™

Ryo : -2

Propunere misiuni. Empty
MesajSubiect: Propunere misiuni.   Propunere misiuni. Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 10:43

M-am gandit ca ar fi o idee buna ca la descrierea de ryo a fiecarei misiuni sa se adauge si numarul de zile care ii este alocat fiecarei misiuni (de exemplu misiune de rank E perioada 2 zile) ,iar userii , daca se cred in stare , cand cer o misiune sa poata cere si un timp mai scurt pentru acea misiune daca cred ca o pot indeplinii (adica daca timpul mediu pentru o misiune de rank E este de 2 zile si userul crede ca o poate face mai repede sa poate cere doar o zi).Astfel daca un user este harnic nu trebuie sa astepte pana expira termenul limita al misinii.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

Ryo : 1

Propunere misiuni. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere misiuni.   Propunere misiuni. Icon_minitimeLun Feb 27 2017, 16:15

Yato a scris:
M-am gandit ca ar fi o idee buna ca la descrierea de ryo a fiecarei misiuni sa se adauge si numarul de zile care ii este alocat fiecarei misiuni (de exemplu misiune de rank E perioada 2 zile) ,iar userii , daca se cred in stare , cand cer o misiune sa poata cere si un timp mai scurt pentru acea misiune daca cred ca o pot indeplinii (adica daca timpul mediu pentru o misiune de rank E este de 2 zile si userul crede ca o poate face mai repede sa poate cere doar o zi).Astfel daca un user este harnic nu trebuie sa astepte pana expira termenul limita al misinii.
Am venit cu aceeași idee și i-am propus-o lui Adrian dar cu un mic twist. Nu trebuie tu să ceri să-ți dea timp mai scurt ci când o termini, o termini. Nu mai trebuie să aștepți până la deadline-ul de la cea anterioară. Poate să ai un fel de " pauză " de câteva ore dacă o termini repede.
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

Propunere misiuni. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere misiuni.   Propunere misiuni. Icon_minitimeMier Mar 01 2017, 13:25

Măi, mie mi se pare bună ideea. Că aveam și eu chef de misiuni la un moment dat, dar cu timpul ăla îmi pierise tot cheful. 
Sus In jos
Cristi
Kaigai
Kaigai
Cristi

Ryo : 2

Propunere misiuni. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere misiuni.   Propunere misiuni. Icon_minitimeJoi Mar 02 2017, 20:44

Ceva de genul deja a fost luat în calcul, însă o idee mai bună e să mai aștepți o perioadă de șase ore sau să-ți reducă timpul de expirare al misiunii cu 50% imediat după ce o trimiți. 

Propunerea a fost preluată, deci o să aşteptăm decizia pe viitor.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Propunere misiuni. Empty
MesajSubiect: Re: Propunere misiuni.   Propunere misiuni. Icon_minitime

Sus In jos

Propunere misiuni.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Bun Venit! :: Propuneri, Reclamaţii, Cereri-
Mergi direct la: