Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Dincolo de aparenţe

In jos 
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

Dincolo de aparenţe Empty
MesajSubiect: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 15:49

Îmi spuneţi dacă vă place şi dacă vreţi să mai continui!
La 5 păreri pozitive mai scriu!

I

- Te simţi bine? o întrebă el în şoaptă, văzând paloarea Sakurei.
- Mai bine ca nicioată.Dar să trecem peste asta, da? zise ea înreptându-se spre maşină.
Sasuke o urmă, privindu-i unduirea şoldurilor.Era surprins de această atituine neaşteptată a lui.Fata avea însă o siluetă minunată, cu rotunjimi e invidiat. Nu înţelegea însă de ce îşi ascundea feminitatea, de parcă i-ar fi fost ruşine de ea. Un alt mister pe care trebuia să îl rezolve în zilele următoare. Zâmbi. Îi plăceau misterele.
Gay îi depăşi. Respira greu şi făcea eforturi să se comporte cât mai normal.
- Poate că domnişora Haruno doreşte să stea în faţă, sugeră Sasuke.
Gay se opri cu mâna pe mânerul portierei din faţă şi îi aruncă fetei o privire atât de rănită, încât Sasuke se abţinu cu greu să nu râdă.
- Nu ma deranjează să stau în spate, zise Sakura, reacţionând probabil la ostilitatea vădită a privirii lui Gay.
- Daţi-mi voie, vă rog, interveni curtenitor Itachi, deschizându-i portiera din spate.
Sasuke se aştepta să-l vadă făcând şi o plecăciune. Punând mâna uşor pe spatele tinerei, zise:
- Nu aş vrea ca domnişoara Haruno să i se facă rău. De-a lungul coastei sunt o mulţime de serpentine, iar dumneavoastră eraţi foarte palidă la sosire. Cu răul e călătorie nu te joci.
Se aştepta să fie luat peste picior, dar Sakura îl lăsă să o conducă la scaunul din faţă al maşinii, cerând din priviri aprobarea lui Gay.
- Sigur, sigur, zise Gay cavalereşte, deschizându-i portiera. Întâi doamnele!
Sakura îl fulgera din priviri, iar lui Sasuke îi dispăru zâmbetul. Se părea că domnişoarei Haruno nu îi plăcea să i se amintească faptul că era femeie. Păcat, îşi zise el, închizând portiera. Erau pe insula lui şi deci funcţionau regulile de politeţe ale casei. Era hotărât să vegheze la aplicarea lor.
Din clipa în care îl văzuse pe Gay îndreptându-se spre scaunul din faţă al maşinii, îşi dădu seama ce gânduri avea acesta. Intenţiona să iniţieze discuţia referitoare la teren, în timp ce Sasuke ar fi fost ocupat cu condusul pe acel drum de coastă îngust şi accidentat. Era însă o strategmă des utilizată de Sasuke, care nu avea de gând să lase pe altul să o aplice contra lui.
Sasuke se instală la volan, lângă Sakura. Simţea tensiunea care o cuprinsese.
- Ţi-aş fi recunoscătoare dacă nu m-ai privi atât de insistent, zise ea calm.
- Nu mi-am dat seama că fac asta, minţi el, întorcându-şi ochii în altă parte (pe moment)
Nu era chiar frumoasă, îşi spuse Sasuke.În orice caz, nu o frumuseţe clasică. Avea gura prea plină, iar ochii ei verzi, şi nu albaştri, aşa cum se aşteptase el, erau extrem de circumspecţi. Şi atunci de ce îl atrăgea de parcă ar fi fost singura femeie de pe faţa pământului?Nu îşi putea lua ochii e la ea.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:03

omg! imi place , [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pune next!!1
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:09

super next [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:10

tare!!! next repede Aplauze
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:10

superrrrrrrrr Ramen cald
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Oct 21 2012, 16:19

mai asteptati o singura parere pentru a primi next ok?
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:22

nu puteam sa mai astept o parere asa k va aduc:

II

Sakura privea pe geam, lovind podeaua cu piciorul, gest pe care Sasuke îl califică drept reflex.Îi amintea foarte mult de colegii săi analişti din New York, aceia care încheiau afacerile cele mai bune, dar care nu aveau o viaţă personală.Un exemplu clasic de personalitate ce supravieţuia datorită cofeinei, adrenalinei şi a orice altceva ce putea fi folosit ca excitant.Sasuke se întrebase întotdeauna dacă se distrau vreodată.Oare Sakura Haruno se mai şi relaxa? Exista vreun bărbat care să ştie să îi maseze umerii, pentru a o face să se destindă, să îşi lase capul pe pieptul lui, bucurându-se că mâinile acelea îi mângâie trupul?
- Iar o faci!exclamă ea, bătând şi mai tare din picior.
- Iartă-mă!îngăimă Sasuke jenat, realizând că Gay şi Itachi le ascultau acum conversaţia.
- Domnule Uchiha, constat că sunt bărbaţi cărora le este greu să aibă de-a face cu femei pe care să le trateze de la egal la egal.V-aş fi recunoscătoare dacă m-aţi privi ca pe un avocat şi v-aţi comporta ca atare.Vă garantez că activitatea mea nu vă va da motive de nemulţumire.
- Crede-mă, domnişoară Haruno, nu mă îndoiesc nici o clipă de profesionalismul dumitale.Doar de cât de zdravăn sunt eu!Şi, te rog, spune-mi Sasuke!
O bătaie în geam le atrase atenţia.Era Sai, prietenul său din şcoală, primul care se oferise să îl ajute să îi câştige de partea lui pe avocaţii din Washington D.C.
Sus In jos
EnzeruHaRoze
Kaigai
Kaigai
EnzeruHaRoze

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:28

Frumos:D. Momentan nu inteleg in totalitate povestea, dar sunt sigura ca va merita sa fie citita! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:30

faina!!! Aplauze
Sus In jos
Nagato-san
Kaigai
Kaigai
Nagato-san

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:31

Next!!!
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:31

o sa intelegi pe parcurs
va povestesc putin din totalitatea povestii:
Este despre o femeie independenta, numita Sakura Haruno, care vrea sa le arate barbatilor-avocati, ca oricum ar fi o femeie, tot poate fi un avocat bun.Si chestii din astea fericit)
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 15:50

super , foarte frumos [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 16:39

fain,next
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Oct 22 2012, 21:06

tare ideea, wink
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeJoi Oct 25 2012, 09:11

III

- Am eu grijă ca băieţii să pună valizele în portbagaj.
- Mulţumesc, Sai, încuviinţă Sasuke.
Sakura îşi muşcă buzele.Simţea că exagera şi se temea să nu afecteze cursul negocierilor.Şi asta numai din cauză că era dependentă de ţigări!Simţea că nu poate să mai reziste mult fără să tragă măcar un fum.
Nu se putea gândi decât la ţigări.Avea să fie nulă ca avocat şi îşi putea lua deja gândul de la avansarea mult dorită.Lăsându-se de fumat îşi sabota propria carieră.Nu-i mai rămânea de făcut decât să îşi cumpere un pachet de ţigări.Avea de ales: Ţigările sau Cariera.Puţin conta că renunţase la ţigări pentru acelaşi motiv.Cum să ajungă însă la o prăvălie?
- Nu arăţi bine deloc, îi întrerupse Sasuke şirul gândurilor.
- Ce?Ah!Mă simt foarte bine, zău!şi continuă să privească pe fereastra.Nu trebuie să-ţi faci probleme din cauza mea.Mă simt..., tăcu în clipa în care le zări.
Ţigări.Pe raftul de sus al unui stand prăfuit, lângă nişte sticle cu bere şi răcoritoare.Gândul la primul fum făcu să îi lase gura apă.Ar fi sărit din mers, dacă geanta nu i s-ar fi încurcat în centura de siguranţă.Când Sasuke ajunse lângă ea să o ajute, Sakura înjura ca un taximetris, uluită de propriul vocabular.
- Domnişoară Haruno!rosti Gay consternat.
- Pardon, strânse ea din buze, continuând în gând avalanşa de sudalme.
- Dă-mi voie să te ajut, zise Sasuke.
Făcu eforturi să stea liniştită, pentru ca el să termine cât mai repede.Avea mâini frumoase, mari, putrnice, îndemânatice.Mâinile unei persoane pot spune multe despre ea.Trupurile şi chipurile pot fi camuflate de haine şi de machiaj, în schimb mâinile sunt oglinda omului.Privi la propriile ei mâini.Unghiile cu manichiura făcută erau roase până în carne.Dacă mâinile erau într-adevăr oglinda sufletului unei persoane, atunci era grav.
Sasuke parcă pe drumul ce ducea la proprietatea particulară a familiei Uchiha şi se întoarse spre Sakura, care privea cu gura căscată conacul din faţa lor.De la distanţă te impresiona.Dar în spatele coloanelor e marmură se ascundeau scări distruse şi tot felul de probleme costisitoare.
- Iat-o, zise el, coborând şi făcându-le celorlalţi semn să îl urmeze.Ce zici, Sakura?
- Drăguţ, încuviinţă ea, cu aerul avocatului care şarjează.
Gândurile i se citeau însă cu uşurinţă.Sasuke nu se putu abţine să nu îi şoptească la ureche:
- Gura ta spune Frumos, dar ochii tăi spun Vai de mine!.
- Domnule Uchiha, eu..., se retrase ea roşind.
- Sasuke.
- Sasuke, eu...
Îngheţă fixând cu privirea ceva în spatele lui.Sasuke se întoarse şi o zări pe sora lui, Karin, ascunzându-se după colţul casei, ca atunci când avea 4 ani şi credea că putea deveni invizibilă, închizând ochii.Îi gjicea vârful pantofului şi adulmeca fumul ţigării pufăite pe ascuns.Închise ochii.Când venise oare Karin?Şi ce căuta acolo?
- Karin?
Capul surorii lui apăru de după colţ.Bretonul roşcat îi cădea pe ochii roşii, trişti.
- Bună, Sasuke.Sper că nu te deranjează că am trecut cu Thomas pe aici, zise ea, ascunzând ţigara la spate.
- Ma bucur să remarc că, în sfârşit, l-ai părăsit pe Suigetsu!o înţepă Itachi.
Karin aruncă o privire rănită, iar Sasuke simţi nevoia de a-l strânge de gât.Nu pentru că nu ar fi fost de acord cu fratele lui.Dinpotrivă.Venise momentul ca sora lor să-l părăsească pe neisprăvitul ei soţ.Ar fi putut fi însă mai delicat şi să nu menţioneze faptul în faţa oaspeţilor.Dar şi Karin ar fi putut alege un moment mai potrivit.Îi ajngea că trebuia să ascundă starea financiară deplorabilă a companiei faţă de unul dintre fraţi.Nu era sigur că ar fi reuşit şi cu Karin.Sasuke se străduia să îşi păstreze cumpătul.Dacă cei doi aflau adevărul, totul era ratat şi insula era pierdută.
- Sasuke?începu Karin timid.
- Mai târziu, zâmbi el.Hai să ţi-i prezint pe invitaţii noştri.Credeam că te-ai lăsat!exclamă, observându-i ţigara.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeJoi Oct 25 2012, 20:30

fain fericit pune next
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 13:55

hai cu nextu fericit)
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 14:05

IV

-Aşa e, dar a durat până am hotărât sa venim aici, zise ea, uitându-se ba la Sakura, ba la Gay şi îngropând ţigara în noroi cu vârful pantofului.
Sasuke o prinse de mâna uşor tremurândă, cu un gst mai curând patern decât frăţesc, şi o trase spre ei.
-Karin, ţi-i prezint pe domnul Gay şi pe domnişoara Sakura Haruno, doi avocaţi care licitează parteneriatul asupra proprietăţii de pe malul oceanului.
Sakura strânse mâna fragila pe care i-o întindea tânăra femeie.Ştia foarte puţine despre Karin Uchiha.Conform celor aflate, Karin locuia la Houston, cu soţul ei Suigetsu, un bărbat cu puţini prieteni şi uimitor de mulţi duşmani.Tipul de om pe care ea, una, îl dispreţuia profund: rău, dur, călcând în picioare pe toţi cei cu care avea de-a face.
Deşi era conştientă că nu putea fi de partea nimănui în această dramă de familie, spera totuşi ca Karin să fie suficient de puternică să divorţeze de ticălos.Observă că Sasuke părea neliniştit.Se întrebă dacă venirea lui Karin îi încurcase într-o oarecare masura planurile.Privi apoi la ţigara pe care Karin o aruncase şi care continuă să fumege în noroi.Un lucru era cert, acum ştia unde să găsască o ţigară.
-Ah, da!exclamă Gay, ţinând mâna lui Karin de parcă ar fi fost un şarpe veninos.Sunteţi al treilea dintre fraţi şi dintre proprietarii Uchiha Investments.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 17:00

fericit)) amuzant , next Limba scoasa
Sus In jos
Allesz
Kaigai
Kaigai
Allesz

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeDum Noi 11 2012, 20:51

Mda....putin cam sec pune mai mult amuzament oricum a fost misto Limba scoasa
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Noi 12 2012, 17:17

hai cu next dar karin cu suigetsu fericit)
Sus In jos
Sasuk3Anim3
Kaigai
Kaigai
Sasuk3Anim3

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeLun Noi 12 2012, 18:26

Nexttt ;o3
Sus In jos
Yuki10
Kaigai
Kaigai
Yuki10

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeJoi Dec 06 2012, 20:20

foarte tare LoL pune next wink
Sus In jos
Kaguya
Hokage
Hokage
Kaguya

Ryo : 740

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeVin Dec 14 2012, 18:17

foarte frumoasa Aplauze next

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitimeJoi Feb 21 2013, 21:25

Acestui fic îi dau T/C deocamdată, până găsesc caietul pe care l-am scris!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dincolo de aparenţe   Dincolo de aparenţe Icon_minitime

Sus In jos

Dincolo de aparenţe
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: