Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Eu și restul lumii

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

Ryo : 0

Eu și restul lumii  Empty
MesajSubiect: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 21:53

Deeeci pentru început am nevoie de niște personaje,aștept voluntari...Îmi ziceți ce vreți să fiți...gen: fratele-meu,sora-mea,părinții mei,iubit,prieteni etc, vârsta pe care vreți s-o aveți și caracterul ^_^,nu trebuie să-mi fiți rude neapărat,logic,puteți fi ... Hm...prieten de familie,cumnat/ă,etc .... Am să adaug membri doar în primele 4 eventual 5 capitole,după care STOP,și continuăm povestea.Ideea: casa de nebuniGen: de toate...dk mă mai gândesc poate o să bag și prostioare...k doar voi m-ați învățat =]]]Cine nu va zice vârsta,caracterul și gradul de rudenie/prietenie din start nu-l voi implica. Aștept multe "înscrieri" :*

Ultima editare efectuata de catre Lory*Ely in Dum Noi 25 2012, 22:13, editata de 1 ori
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 21:57

frate
nume:Synkron
grad de rudenie frate mai mare!
varsta 19 ani sa zicem
un frate mai mare rautacios care doreste sa-si apere surioara mereu

Ultima editare efectuata de catre Synkron93 in Dum Noi 25 2012, 22:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 22:00

Oke,înțeles ...un frate protector T_T

Ultima editare efectuata de catre Lory*Ely in Dum Noi 25 2012, 22:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeDum Noi 25 2012, 22:08

Vreau si eu :>.
Prietena
Nume:Sara
Varsta:18 LoL , ca sa pot face prostioare >fericit .
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 06:07

deabea astept sa vad ce iese! LoL
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 11:21

vecina
Nume: Katoka
Varsta: 19
Si de asemenea prietena ta LoL si iubita lui Synkron rolling on the floor

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               

Ultima editare efectuata de catre Katoka-chan in Lun Noi 26 2012, 13:00, editata de 1 ori
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 11:52

tatal

nume:sogi

varsta:39
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 12:58

grad: sora
nume: Claudia
varsta:de aceeasi varsta cu tn (crek 18 sau 17)
sora geamana de treaba ^_^
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 16:49

Oke deci...eu am 17 ani,iar la carecterele vostre mai lucrey eu ....ma apuk de poveste
Ps. Imi trb o mama wink mai astept
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 17:41

grad: verisor
nume: robert
varsta:13 juma
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 22:55

Am creeat personajele,și v-am pus și descrierea.Dragul meu verișor,Robert,nu te supăra,dar nu te-am putut include.Însă ca să mă revanșez următorul capitol ești personaj principal alături de mine,promit xD...
Acum personajele:
Nume: Sogi
Vârstă: 39 ani
Grad de rudenie/prietenie:tată
Caracter:Un tată amuzant și iubitor ce nu știe să gătească,ducând lipsă de un hoby.Este de acord cu aproape orice însă pune punct când vine vorba de băieți.Mai bine m-ar știi coborând într-un vulcan,de cât într-o cameră cu un băiat.
Nume:Sinkron
Vârstă:19
Grad de rudenie/prietenie:Frate mai mare
Caracter:Enervant,sâcâitor și răutăcios.Foarte protector cu surorile sale mai mici sperând să nu ajungă unchi mar repede de termen.Este amuzant,strălucit în momentele sale,însă când se află cu iubita sa este ca un mielușel.Nu suportă să nu aibă dreptate(moștenire de familie)
Nume:Claudia
Vârstă:17 ani
Grad de rudenie/prietenie:Soră geamănă
Caracter:Calmă,știe să reacționeze în situații limită însă este perversă.Are o forță uimitoare de convingere când iși folosește "mutra"aia drăgălașă.Are o minte sclipitoare,este deșteaptă și crede în iubire adevărată.Ne înțelegem extrem de bine în ciuda diferenței de personalitate.
Nume:Eu(Lorena)
Vârsta:17 ani
Caracter:Sunt o persoană amuzantă,enervantă,narcisistă și iau decizii cum mă taie capul,adesea intrând în belele.Nu mă abțin să le spun oamenilor verde în față adevărul.Pot născoci planuri diabolice la care s-ar închina și dracu.Nu accept jicniri ceea ce mă face agresiva.
Nume:Sara
Vârstă:18 ani
Grad de rudenie/prietenie:My B.F.F
Caracter:Cea mai perversă și dorită fată din liceu.Este agresivă și nu se îcurcă cu tot băieții ci doar cu cei care merită.Are o personalitate puternică și impunătoare.Își dorește ce nu poate avea,adik pe Sinkron,fiind mai mereu în competiție cu Katoka.
Nume:Katoka
Vârstă:19 ani
Grad de rudenie/prietenie:Iubita lui Sinkron și prietena mea.
Caracter:La fel de perversă ca Sara și posesivă când vine vorba de Sinkron.Poate fi și o scorpie dacă vrea,însă este o fire de treabă și poate fi serioasă dând sfaturi bune și înțelepte.
CHAPTER 1:
Pov. By. Me:
Sogi:Scularea fetele și hai la masă!
Claudia: Cine a gătit?
Sogi:Eu
Claudia:Nu mai mi-e foame...
Eu: Eu vreau pizza...
Sogi: Lasă pizza,mănânci ce-am pregătit...spanac și omletă
Eu: Sper că ai separat coaja de ou și nu ai pus-o în tigae...
Sogi: Dâââ,normal...
În gândul lui Sogi "de ținut minte: se separă coaja de ou înainte să fie pus în tigae"
După ce tata iese din cameră mă uit la sora mea și-mi dau seama că azi e prima zi de liceu dintr-a XI-a.
Ne schimbăm și mergem jos în bucătărie pentru a lua micul de jun...sau ce-o fi...La parter Sinkron se lingea de mama focului cu Katoka,iar tata citea ziarul.
Sogi:Cum a-ți dormit fetili?
Eu: Ca dracu!!!
Sogi: De ce?
Eu: Păi...hai să-i întrebăm pe Katoka și Sinkron ce p**a mea au făcut în camera lor?
Sinkron: Ăăăăă...
Katoka: ...brioșe...da brioșe...
Claudia: Serios? Si atunci de ce țipai "Oh ya baby,mai tare"
Katoka: Ăăăă,i-am zis lui Sinkron să bată aluatul mai tare...
Eu: Trecând peste...Când o să fie gata aceste brioșe?Peste 9 luni?Cred că o să le fiu mătușă...
Claudia: Eu vreau nașă
Sogi: Eu o să fiu bunic...nasol...
M-am pus la masă,plină de nervi,iar în acel moment sună cineva la ușă...aștept...nu se duce nimeni...a draku de familie leneșă.Deschid ușa și nimeni alta de cât buna mea prietenă...Sara...
Sara:Unde-i Petre,Petre,Petre-cerea?
Eu: Nu e Petre,Petre,Petre-cerea.
Sara: Nu fi supi că te umfli...
Eu: Măta se umflă.
Sara: Jet și linge un castravete...ce-ai pățit?
Eu: N-am dormit...Katoka și Sinkron s-au...
Sara: La,la,la,la,la nu vreau să aud...
Eu: Încă îți mai place de el?
Sara: Dâââ,adică nu ți se pare drăguț?
Eu: Yuch,nu!Îl vrei doar pentru că ți se pare o provocare...
Sara: Ba nu!...bine poate puțin...oke ai dreptate...
Eu: Ca întotdeuna,hai în casă că mă strigă Sinkron.
Am mers înapoi în bucătărie unde am aflat "cea mai bună" veste din viața mea.Sinkron avea să fie prof de sport la liceeul meu și pe deasupra și diriginte la clasa mea.
Katoka: Iubire...ai nevoie de-o secretară?
Sara: Mă ofer...
Katoka: Jet d-aici țăranco,Sinky e al meu!
Claudia: Cum i-ai zis?Sinky?
Eu: Sună a nume de măgar...
Claudia: Mda...eu mă gândeam la ceapă.Oricum Sinkroane...tu faci asta doar ca să ne spionezi.
Sinkron: Exact...și bonus...vă mai și sâcâi
Eu și Claudia:Du-te dracu
Sinkron: Si eu vă iubesc.
I-am dat cu o furculiță în nas apoi le-am luat de mână pe Sara și Claudia înainte să-mi trântească un spanac sau ce-o fi deoarece sunt sigură că s-a mișcat.Oricum o să-mi dea la liceu cu mingea sau catalogul în cap.
Claudia: Mă c-am sperie spanacul ăla al lui tata...
Eu: Mie-mi spui?Sunt aproape sigură că mi-a făcut avansuri
Sara: Un spanac ce face avansuri...epic...
O să vedem ce peripeții va mai avea familia noastră în continuare..așa că fiți prezenți la următoarele capitole
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeLun Noi 26 2012, 23:04

Doamne rolling on the floor))) e bestial fericit) e super tare fericit) mai vreau ... hai cat mai repede cu next fericit)

When I see you again.               
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeMar Noi 27 2012, 14:38

genial fericit) sa vedeti voi ce va fac la sport si in clasa ca sunt dirigintele vostru muhaha fericit)
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeMar Noi 27 2012, 15:44

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine],tare frate de bea astept sa vad continuarea.[capitolul sta este cea mai tare comedie care am citito in limba rom pana acum]
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeMier Noi 28 2012, 19:31

Lol ce tare e!
Am citit cum m-ai descris si zici k eu am scris rolling on the floor
vreau NEXT!
Sus In jos
Yuki10
Kaigai
Kaigai
Yuki10

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeMier Noi 28 2012, 22:44

amuzant fericit
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeJoi Noi 29 2012, 20:04

wow rolling on the floor este amuzant fericit
Sus In jos
Yuki10
Kaigai
Kaigai
Yuki10

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeJoi Dec 06 2012, 20:28

foarte tare LoL pune next wink
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 12:52

Sa vedem continuarea ... am ramas la partea cnd plecam spre liceu:
Cap II:
Eram in drum spre liceu impreuna cu Claudia si Sara:
Eu: Auzi ...Sara..Da unde ti-e ghiozdanul?
Sara:
aaaa ...da...Nu stiu...aaaa mi-am amintit...s-a amanat deschiderea pana
maine,iar eu am venit la voi ca sa mergem la plimbare
Claudia: Iti bati joc de mine dabea acm ne spui?
Sara: Umm ...dap..
Am
impins-o incet,dar spre ghinionul ei s-a impiedicat de-o piatra si-a
cazut in boscheti.Am luat-o la fuga,iar ea a prins o veverita aruncand-o
in mine,insa nu m-a nimerit si-a cazut in strada calcand-o un camion...
cam semana cu spanacul tatei .Pana acasa nu m-am oprit din fuga.
Sogi: Ce s-a intamplat?
Eu: Uh...eu,liceu,Sara,camion,boscheti,veverita și...spanac...
Sogi: M-ai lămurit Naruto si Sasuke
Eu: Camera mea,sus,pa
Sogi: Mdaaa...încearcă să renunți la cafea...
Eu: Am să renunț la cafea când ai să renunți tu la gătit...LoL
Sogi: Vaaai tu amuzanto.Sunt tatăl tău și pot să-ți interzic orice...
Eu: N-ai destulă autoritate rolling on the floor bye
Sogi: D-d-d-da,d-d-da... La drk,m-a închis
Tata e varza,n-a știut nici o dată să se impună așa că eu am crescut cu o libertate pe care mulți și-ar dorio,însă tocmai din această cauză Sinkron e atât de protector.Da ce mai contează nup?
Am nervii întinși la maxim și tot ce-mi doresc e să dooorm.Eram gata să mă culc când deodată:
Katoka: Sinkrooon,mama draku, unde-mi sunt căștile?
Sinkron: Poți să le cauți în chiloții mei rolling on the floor
Katoka: Dacă-ți fut una te fac Knok-out
Asta se auzea din cealaltă cameră...
Nici nu vreau să mă gândesc la orele de dirigenție sau sport...la umilințe...mi se face rău doar gândindu-mă și...și...am adormit...acum visez,aaa și ce vis frumos ...eram în țara înghețatei.OOO, și era de toate felurile: înghețată de căpșuni,înghețată de vanile și și CIOCOLATĂ...yUmy,yumy,eram gta să mă înfrupt din ea,dar m-am trezit cu un papuc în față...
Eu: Fi-a draku de văcăreață,Claudia ce mama măsi ai mă?
Claudia: Vine...x_X
Eu: O.O Obama? Sf. Petru?sau...Justin Biber...
Claudia: R-R-R...teroarea...
Eu:Adikă? Acea teroare?
A dat afirmativ din cap și-am început să țipăm ca disperatele prin toată casa până am căzut pe scări și era să-mi rup gâtul x(.
Sogi: Mai ușor mă...ce aveți?
Eu: De ce?De ce?De ce mă urăști?De ce?
Cludia: Oh nu,iar face crize...aduceți repede apă caldă,un prosop...inspirâ,expiră,inspiră
Eu: Ho,fath ce mama lui papuc ai? Drk că nu nasc
Sogi: Voi clar nu sunteți rude cu mine...
Eu: tată! Cum ai putut să-l chemi pe Robert la noi?
Claudia: Data trecută mi-a ars părul...x(
Sogi: Aaaa,verișorul vostru?Poi am o veste bună...sora mea,alias mătușa voastră și mama lui Robert pleacă în Italia,iar eu m-am oferit să-l ținem la noi pe Robert.
Eu: Surprins,LA NOI?Ai termite în loc de creier?Nu putea să-l lase la un adăpost pentru câini?
Exact în acel moment a bătut cineva la ușă...Tata a deschis,iar în prag stătea...stătea...poștașul,dar în spatele lui era...oh nu era...SARA...uh ce bine.După ea a intrat Robert...ce mă ce ce?STOP regie Lorena scrie...O.M.G.era,teroarea...=(((.Claudia a început să țipe și-a fugit pe ușă,mama dracu știe unde.
Eu: Huoo,lașo,lașo,huoo cum poți fugi fără mine? Huoo
Sogi: Ei copii,eu vă las singuri îmi începe emisiunea de gătit. Bye
După ce a plecat tata,am rămas,eu ,Sara și R-O-B-E-R-T..
Sara: Eu o să,o să adikă mă strigă mama trebuie să tăiem porcul pa,pa,pa
Robert: Aaa verișoară ce mai faci? I-a crescut părul Claudiei de la acel "accident" cu bricheta?
Eu: Ha,te crezi amuzant da nu ești...eu mă duc sus trebuie să...să-mi fac temele.
Robert în gând "da sigur,iar eu sunt Sf.Petru".Înapoi la gândurile mele...am urcat în grabă scările,am intrat în camera lui Sinkron și l-am luat târâș de lângă Katoka..
Sinkron: Ce-ai mă?
Eu: A venit...
Sinkron: ăăă adikă...
Eu: Nu Obama deșteptule,ci Robert...
Sinkron: Cee?Tu îți bați joc de mine...cum e posibil...
Eu: Trebuie să scăpăm de el,iar eu am un plan genial
Sinkron: Nuu,nu-l trimitem în Norvegia prin poștă...
Eu: Ești prost mă! Nu mai încerca să ghicești că tot prost rămâi...Eu mă gândem să-l legăm de un calorifer și să-l trimitem în Argentina la turnul Eifel...
Sinkron: Serios?Turnul Eifel în Argentina?
Eu: Mda,nu prea mă pricep la biologie...e profa prea proastă
Sinkron: Mda...profa e de vină,sigur....
TO BE CONTINUED
Sper k v-a plăcut,aștept păreri și mai am nevoie de personaje...nu uitați să menționați cine doriți să fiți...bye
P.S: Scuzați întârzierea rolling on the floor
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 13:05

super tare fericit) saracul Synkron lacrimi ce rea esti cu el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar vreau next si data viitoare daca nu-l bati scri degeaba rolling on the floor

When I see you again.               
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 13:20

Nume: Dely
Grad: Iubit:((
varsta: 18
Sus In jos
sogi
Kaigai
Kaigai
sogi

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 13:30

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]syinkron ai patit greu frate,nu ma pot opri din ras
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 14:59

Oke,Dely iubitul cui?
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeSam Dec 15 2012, 16:20

fericit) hai cu next e fain ^^
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 23:03

Eu vreau mamaa

nume : diana (didi)
rudenie: mamaaa
varsta: 30 ;wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Eu și restul lumii    Eu și restul lumii  Icon_minitime

Sus In jos

Eu și restul lumii
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul