Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

"Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

"Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 19:49

Cap VII - Fara cuvinte!

- Pai... Sa incepem cu inceputul nu?spuse blondul, in timp ce chipul palid i se umplea de transpiratie. Cand aveam patru ani, am început să modelez tot lutul ce-l găseam prin parcuri, prin casă, etc. La zece ani am început să studiez despre arta modelatului, enervandu-i pe ceilalţi câteodată fericit) apoi, când aveam vreo... 15 ani? A venit o fata în sat... Ce-mi mai plăcea de ea fericit) până când am vazut-o cu unu' fericit)...
- Nu cred că viaţa ta a fost aşa simplă Dei'!strigă nervoasă Sakura, bătând cu pumnul în masă.
- ...Ai dreptatte... Nu a fost doar atât! La 19 ani, mă pregăteam pentru primul meu concurs de artă, când, de afară, aud vocea unui prieten, ce mă striga...Când am scos capul pe fereastră, nu mai era...M-am îmbrăcat rapid si am ieşit din casă să vad ce se intampla, dar când am ajuns sub fereastra mea, aud vocile unor oameni cunoscuţi, ve-mi strigau numele, din mai multe părţi... Dintr-o dată ceva mă izbi de casă si incepu să mă muşte de gat... Cand m-am trezit, m-am vazut legat de mâini si de picioare, iar înainte de a-i vedea chipul unuia din oamenii ce stateau langa mine, unul ma lovi în stomac, facandu-mă să scuip ceva sânge si apoi am lesinat iar cand m-am trezit a doua oara, eram in biroul lui Pein, iar acesta discuta cu Konan..."Pare puternic Pein! De ce nu vrei sa-l accepti in Akatsuki?!" spuse Konan aratand inspre mine... "S-a trezit!Ai avut dreptate..." mormai Pein..."Pein...lasa-ma te rog singura cu Deidara..." apoi Pein iesi trantind usa... intamplator, am privit in jos, si am vazut, sub mine, o balta de sânge..." ce am?!" urlu la ea, dar se multumi doar sa-mi faca semn sa ma uuit la gTul meu...am facut-o neincrezator si am rămas socat văzând 2 gauri, sangerand inca...
Din bandajul Sakurei cadeau picaturi mari de lacrimi... sr ridica de pe scaun, csi dezlega bandajuul. Mai astepta o clipa, apoi dupa ce trase aer în piept, isiki dezlega bandajul, apoi deschise ochii larg...lacrimile se transformara in lacrimi de sange, apoi Sakura cazu in genunchi, apoi pe podeaua din lemn putrezit...

Scuzati-ma ca e asa svurt si probabil are 10000000 de greseli da acum scriu de pe telefon k laptopul mi s-a stricat rolling on the floor
Sus In jos
Kateshiki-chan
Kaigai
Kaigai
Kateshiki-chan

Ryo : 0

"Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 20:00

Imi place! Ce frumos si trist totodata... Si ... Ce va pati Sakura??? Ce a patit??
Ihh... Suspansul asta... lacrimi
I like capitolu' asta! fericit
Mai pune ca daca nu te bat! >fericit
Glumesc, dar tot trebuie sa ne aduci nextul repede ca daca nu... Imi testez puterile de shinobi pe tine! fericit
Bine, glumesc, din nou, dar adu' mai repejor nextuletzul, bine? fericit
With love, Kate Indragostit
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 22:23

La rugamintile lui Kateshiki, aduc next rolling on the floor

Partea 2

Deidara se repezi inspre ea si o cuprinse in bratele sale protectoare, si facand semnul tigrului cu o mâna, cei doi aparura in camera Sakurei. O aşeză pe patul ei si ii puse un alt bandaj.

Peste doua saptamani

Deidara fugea plin de teama inspre dormitorul celor doua ranite, din care se auzi un zgomot infernal si un urlet înspăimântător... Deschise in graba usa si vazu cum hidan, nu mai avea mult şi o viola pe Sakura rolling on the floor
- Hidaaaaaaaaaaaaaan! treci odată jos de pe Saku! Altfel covor te fac!urla blondul nervos la Hidan, in timp ce îl dădea jos.. Sakura... esti bine? E...esti bine?!
Apoi ii verifica pulsul... Inima ei batea din ce în ce mai incet... Deidara o lua in brate, apoi cu o privire de dispreţ aruncata lui Hidan, ieşi din incapere si se indrepta spre biroyl lui Konan... intra usor... Konan o vazu pe Sakura asa de palidă, incat l-a intrebat pe Deidara dacă i-a spus de vampiri si daca a facut-o.
- da, i-am spus dar a avut un şoc si a uitat de asta...dar...nu cred ca ar vrea să afle asta...nu prea simpatizează vampirii...
- va trebui sa-i spui odata si odata!spuse Konan, in timp ce-i facea Sakurei un jutsu de vindecare. Fii atent la ce spui! Imediat se va trezi! Va las sa vorbiţi aici, iar eu vă voi astepta afara! sper s-o inveti cum să supravieţuiască si sa-i spui despre mituri, realitati, consecinţe si avantaje/dezavantaje!şi apoi ieşi...
Sakura isi deschise incet ochi, privindu-l pe blond, ce statea cu fata aproape de a eei...
- v...vreau să vorbim Sakura...spuse cu tama blondul, ce o privea drept în ochi. Eu... Sunt vampir...
Sakura rămase socata...din ochii rosii, ieseau lacrimi mari, amare... vru sa spună ceva, dar nu avu puterea, asa ca alese sa stranga ochii si sa traga aer in piept si îsi facu. curaj:
- Vreau sa devin a ta pentru totdeauna! vreau sa fiu nemuritoare alaturi de tine!
Apoi il saruta pasional, dar blondul rupse sarutul spunand
- multimesc ca-mi dai o sansa! dar, dacă ma lasi sa te transform, vreau sa stii ca nu trebuie sa faci miscari bruste, altfel pot face o miscare gresita si s-a zis cu viaţa ta!
Sakura apronb din cap, utin speriata... deidara o aseza pe un scaun...incepu s-o sarute pe gat, apoi isi infipse coltii rapid. ii scoase la fel de rapid si observa ca Sakura era din ce în ce mai slabita, dar ii lua chipul în maini si îi şopti cu un zambet sincer " totul va fi bine! ". Satena incerca sa-si revina cat de mult putea. Dei' isi musca incheietura mainii drepte, lasand-o sa sangereze, apoi o duse în fata Sakurei indemnand-o " bea! ". Aceasta il asculta si incepu sa bee sangele lui...
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 22:29

frm...cand aduci nextuuuuu????
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 26 2012, 22:48

Ce imi place ca ai adaugat si vampirii pe aici vampir
Mi se pare ca actiunea e putin grabita, dar e ok :-j
Astept next LoL
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 02 2013, 20:52

Partea 3

Saku's point of view

Ritmul inimilor noastre se auzeau extrem de tare...Mai ceva ca niste bombe ce iti explodeaza in spate...De mult nu ma mai concentram pe o singura sursa de hrana...Deidara isi trase mana, iar eu vroiam sa i-o insfac, dar incercam sa ma abtin. Doar am facut, cum face o pisica, cand e nervoasa pe o alta fericit)

Eu's point of view

Deidara o lua in brate, apoi ii sopti:
"Peste nu mult timp,ai sa vezi cum corpul tau va scapa de lichide de care nu vei mai avea nevoie de acum in colo... Cu alte cuvinte, sa nu te sperii cand ai sa-ti vezi trupul murind!"
Sakura ramase putin socata...

In acelasi timp, in cealalta parte a cuibusorului Akatsuki,

Didi se ridica de pe fotoliul ce era in fata unui birouas din lemn uzat de salcam si iese din acea incapere sumbra, slab iluminata...Pein privea in gol, inspre acel fotoliu, cand intra Konan in biroul lui...
- Ce ati discutat? Despre misiunea ei?
Pein dadu din cap dezaprobator, apoi isi atinti privirea inspre hartiile ce le tinea Konan in mana, apoi indreptand aratatorul inspre ele, lua cuvantul:
- Ce-i cu ele?
- Ah!spuse Konan muscandusi buza inferioara, Sunt...Aaaam...Rapoartele misiunii Sakurei si a lui Kateshiki^^
Apoi Pein se aseza pe fotoliul lui comod din piele de rinocer si facandu-i semn sa se aseze, spuse absent:
- Didi vroia sa-si ceara permisiunea sa plece intr-o calatorie de "antrenament" de cateva saptamani...
- Nu cred ca ai acceptat dupa ce fata dezamagita avea!
Pein isi atinti apoi privirea inspre usa care se deschise usor, iar de dupa, aparu...

Scuzati dar am treaba si tre' sa ies Naruto si Sasuke
Sus In jos
Kateshiki-chan
Kaigai
Kaigai
Kateshiki-chan

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 02 2013, 22:04

Uuu, suspans... fericit)
Ce-mi place! Dar ce cauta ficul asta le ficuri incomplete ?? Nedumerit
Te rog, te rog, te rog, te rog, te rog, te rog, te rog adu nextul! fericit)
Este prea fascinanta actiunea si imbinarea shinobilor cu vampirii... Prea tare!
Descrierea este fantastica! Deci vei pune next? Daca nu pentru mine, atunci pentru toti ceilalti care iti citesc superbul fic! fericit)
Sunt foarte curioasa...
Love, Kate Indragostit
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 03 2013, 00:35

Partea 4

...apăru Extensor, ce întrebă timid:
- Aaaam... Vorbeaţi ceva important sau...
- Nu, am, da! Poti intra!
Acesta face câţiva paşi, apoi, în timp ce isi drese vocea, întinde arătătorul inspre Didi, ce intra timida, tinand o tigaie la spate:
- Din cauza că nu ai lasat-o în "antrenamente", isi varsă furia tigaii ei, pe mine!
Pein facu ceva gen Facepalm, apoi le facu semn sa iasa...
- De cand sunt asa copii?intreaba amuzata Konan.
Pein dadu din umeri si se ridica de pe scaun.

- Uite ce ai facut! Acum o sa simti furia polo...
- Shutup!o oprise Extensor, pe colega lui...

- Ddeidara? Mi-e foame! Trebuie sa... Sange...
Apoi Sakura se repezi la mâna blondului, ce inca sangera... Deidara o oprise, apoi scoase dintr-un saculet, o cutiuţă de carton si i-o intinse zambind... Sakura se uita puţin perplex la acea cutiuţă dar intelese ca trebuia sa bee de acolo, si isi infipse coltii ce ii crescusera recent...

sorry si pentru aceasta parte scurta, dar ca sa nu-mi pierd inspiratia de noapte...
Sus In jos
Kateshiki-chan
Kaigai
Kaigai
Kateshiki-chan

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 03 2013, 01:45

Ce interesant! Ulala! Ai descrierea si totul! Dar cam scurt capitolul...
Dar totusi ma bucur c l-ai pus , ca altfel te bantuiam!
Astept urmatorul capitol, iar daca nu il pui repejor, nu uita de puterile mele de shinobi ascunse! fericit
Kisses&Hugs from Kate Indragostit
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 03 2013, 21:21

inca il citesc LoL, foarte frumos :X:X
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 09 2013, 10:31

Stiu ca multi, dar muuulti, nu ati aparut in fic, asa ca acest capitol si urmatorul va fi doar cu voi^^

Cap VIII

- Nu! Nu vreau să mă despart de Mike!!!urlă Didi, cu lacrimi în ochi.
- Mike? Serios?!spune Extensor cu o față gen *PokerFace*.Ți-ai numit tigaia "Mike"?!
- Și polonicul, Jake!
- Nu mai contează!

Sakura se așeză liniștită pe scaun, concentrându-se pe cutia cu sânge... Deidara se așează lângă ea și începe să îi șoptească:
- Eu sunt i voi fi mereu alături de tine scumpo! Și aș mai vrea să-ți spun, că miturile acelea, cum că vampirii nu se pot vedea în oglindă sau că aceștia mor la lumina soarelui, sunt doar povești de adormit copii! Noi nu murim niciodată! Și, o scimbare cam bizară pentru tine, va fi că vei vedea toate lucrurile altfel! Pe ceilalți vampiri îi vei vedea lucind, iar pe amenii normali îi vei vedea normal...
Sakura lăsă cutia din mână și întrebă:
- Trebuie neapărat să bem sânge de oameni?
- Nu! Putem bea și sânge de animele, care după părerea mea e mai gustos decât cel al oamenilor!
- Vreau să te mai întreb un lucru! Dacă ție ți-ar fi plăcut sânggele oamenilor... M-ai fi mușcat?! Doar ai avut atâtea ocazii!
- Nu! Nu aș fi făcut-o! Doar tu ești "vampirița" mea nu?

în Konoha:

Hashirama se trânti nervos pe un scaun de piele, nu prea confortabil, în timp ce alex_bt îi spunea raportul lunii, ce nu era așa încântător...
- În această lună, au fost capturați în jur de 50 de shinobi din satul nostru, de catre Oto...*etc*
Ditr-o dată, intră Uzumaki în birou, cerându-și scuze de întrerupere. Hashirama îl întrebă ce vrea...
- Elevii mei au fost capturați de Akatsuki!
Hashirama nu mai stătu pe gânduri și se ridică cu ochii aproape în lacrimi mârâind "Ely..."
- Trebuie să-i salvăm!strigă Hashirama nervos peste măsură...
Uzumaki plecă capul în jos și reuși să zică trist:
- Shisui a fost ucis!

La Akatsuki:

Didi se certa cu Extensor pe tema numelor tigăii și polonicului, Lory îi fugărea pe XxNarutoxX și pe Sasuke cu coasa ei, din cauză că îi mâncară budinca de la ora 4, iar Katoka și Kateshiki făceau topul "Top 10 Hot Akatsuki boys", dar nu se deciseră pe cine să pună pe primele 3 locuri...
- D-dar! Extensor! E tigaia mea!urlă Didi din răsputeri, încercând să i-o ieie din mâinile lui Extensor...
Ely stătea într-un colț, meditând, câteodată mai vărsând câte o lacrimă... Piticutss se apropie încet de ea și îi puse o mână pe umăr... Se așeză lângă ea și o întrebă ce i se întâmplase... Ely îi răspunse că a privit cum amicul ei cel mai bun a fost ucis și ea mai bine murea...
Sus In jos
Kateshiki-chan
Kaigai
Kaigai
Kateshiki-chan

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 09 2013, 11:08

Ce capitol! Lui Kateshiki ii place fericit)
Hm... "Top 10 Hot Akatuski Boys" zici, nu? LoL
Interesant...I like cum scrii fericit)
Astept nextul!
Zbye! Kisses&Hugs from Kateshiki! Indragostit
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 10 2013, 20:29

e interesant dap ^^
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 24 2013, 22:51

Asea...
Nu v-am mai adus de foooarte mult timp nextul, deci iata-l:

Cap IX - Totul s-a dus de rapa!

Din senin, se auzi o bubuitura, iar sediul Akatsuki se distruse in intregime. Cineva planuise asta. Acel cineva, astepta momentul ca liderul sa soseasca si sa vada nenorocirea: toata pestera se prabusi...
Acel lider veni intr-o suflare, stiind ca aceasta zi va veni...

- FlashBack -

Acum 14 ani:

- Ma voi razbuna pe voi, Akatsuki! Chiar de-ar fi sa distrug orice-mi sta in cale!striga indurerat, un tanar, ce-si tinea scumpa lui iubita, inainte ca aceasta sa-si dea ultima suflare...
O fetita il vazu... Il vazu si de 14 ani, ea crede ca acel tanar, ce acum, ajunse Hokage, ii omori mama...
- H...Hashirammma...murmura fetita. Tttu... Tu ai...dar nu reusea sa spuna ultimul cuvant.
Acel ultim cuvant, nu putea fi pronuntat de o fiinta asa pura ca ea... Se inneca in lacrimi si incepu sa-si piarda mintile. Pentru un copil de doar 5 anisori, asta nu era bine deloc!
- Ely... Nnu crede asta! Eu nu i-as face asta...
- Minţi! Ai făcut-o deja! Piei din faţa mea! Acum!ţipă micuţa, cu lacrimi in ochi...

- End of FlashBack -

Totul era ruinat!
Pain, ajunse la locul faptei. Rămase şocat... Căzu in genunchi, când o mâna firava, vanata,străbătută de mii de firisoare de sânge, se ridică de sub un bolovan si-l mângâie pe obraz, apoi căzu secerata la pământ. Roscatul dădu pietroiul la o parte si sub acesta, se află o femeie, cu părul de-un albastru marin, cu faţa vanata şi plină de sânge... O luă în braţe si-i dădu o suvita rebele, la o parte... O perlă amara căzu pe chipul ei, diluandu-i lichidul roşu...
O piatră începu să se mişte, iar de sub ea, apărută un tânăr cu părul blond si lung până la omoplati şi o tânără cu parul saten, lung până la fund. Dădură piatra la o parte, apoi căzură in fund, dar fata leşină, fiind slăbită din cauza transformării si a şocului. Băiatul se uita îngrozit în jur: bolovani, manjiti de sânge şi iubirea lui, ce era foarte rănită, exact ca şi el sau poate mai rău.
Dintr-o dată apăru o siluetă întunecată, ce privea cu mândrie ceea ce a făcut.
- Hashirama... Ne întâlnim dinnou!spuse Pain, apărând în spatele necunoscutului.
- Ţi-am spus c-am să mă răzbun!apoi ranji malefic.
- Cred c-o cauţi pe Ely, nu?spuse Pain, cu un glas uşor ironic. Ei bine, se pare că a fost victimă a atacului tău, geniule!
Hashirama îşi dădu seama că nu-şi calculase corect mişcările. Ar fi trebuit s-o scoata mai întâi pe Ely...
- Deidara! Salvează-i pe restul! Mă voi ocupa eu de el...adaugă Pain, dându-i un pumn in coloană lui Hashirama...
Blondul fugi şi dădu toţi bolovanii de pe coechipierii lui. Doar unul lipsea: Ely!
O umbră apăru dubioasă, pe vârful muntelui de deasupra 'sediului'. Ţinea ceva, sau mai bine zis, ţinea pe cineva în braţe... Toţi observara aceasta. Acel 'cineva' era Ely, iar salvatorul ei, fiind cineva ce fusese ucis?! Se poate ca Shisui s-o fi salvat pe Ely?! Toate astea, în capitolul următor!
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 24 2013, 23:08

Deci de cand nu am mai fost pe aici , rusine sa imi fie :(Na_Sa): decii il adoor e genial superb ...Ce mi-a facut Hashirama rolling on the floor) ??
Orikum astept nextt LoL:X
Sus In jos
Kaguya
Hokage
Hokage
Kaguya

Ryo : 740

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeDum Feb 24 2013, 23:19

Deci Sakura de acum o sa bagi personaje din Naruto pentru ca asa scrie in regulament
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 26 2013, 21:51

Dragului meu Hashirama:

In acest fic, am majoritatea personajelor din Naruto(adica Akatsuki) doar ca am mai adaugat si altele.

Nextul!!!

Cap X - Poate ca e mai bine...

Acesta era un barbat inalt, cu parul rosu ca focul, ochii de-un lila stins, bine-facut. Ely isi deschise ochii si ramase socata... Chiar fusese salvata din acel iad pe pamant...
- Uzumaki-sensei...sopti Ely, dandu-i lacrimi.
Cei doi disparura intr-un fum dens...
Hashirama si Pain incepura lupta...
Deidara se apropie de ingerul sau ranit... Sakura il prinse de bluza, incercand sa se ridice.
- Ddddeida...Deidara...spuse aceasta stins. Ssssalveaza-te!
- Nu o pot face fara tine!spuse blondu-l, privind-o in ochi.
- Nu! Te voi vindeca...
Satena facu ceva semne, apoi in jurul mainilor aparura o aura verde... Trecu mainile pe corpul lui Deidara, apoi zambi...
- Gata...Acum, salveaza-i pe ceilalti, te rog! Eu nu mai rezist...spuse Sakura din ce in ce mai incet...
- Nu spune asta! Uite! Salveaza-te si pe tine!incerca tanarul s-o ajute...
- Nu... Eu nu trebuie sa mai traiesc... Sunt un... Un experiment esuat... Te iubesc...apoi isi inchise ochii ei de-un rosu sters...
Deidara se sperie... O lua in brate si incepu s-o sarute si sa-i strige numele, in timp ce-i cauta si pulsul... Nu-l gasi... Inima i se opri... Nu pentru ca era vampir... Ci pentru ca se stinse definitiv...

~Peste 3 ani~

- Deidara... Trebuie sa vorbesc ceva cu tine...spuse Konan, contactandu-l prin casca.
- Sunt intr-o misiune, Konan!spuse acesta plictisit.
- Stiu, dar ai terminat-o, deci intoarce-te cat mai rapid!
Apoi inchise. Trecura 3 ani de la pierderea Sakurei si nimeni nu mai era la fel... Toata lumea uitara ce era cu adevarat rasul... Nici macar un zambet nu mai puteau schita... Toata lumea devenise dintr-o data serioasa... Cei mai afectati, fiind Deidara si Kateshiki... Dar Deidara cel mai mult... Abia daca mai vorbea... Doar Tobi ramasese la fel... Acelasi prost dintotdeauna rolling on the floor Mai toata lumea se intreba cum de-a intrat in Akatsuki, dar asta-i alta poveste, asa ca sa revenim la bovinele noastre rolling on the floor
In cateva ore, blondul batu in usa biroului lui Konan, ce ii deschise incet.
- Ce vroiai sa-mi spui?izbugni tanarul.
- Vroiam sa vorbim despre Sakura... Stii, au trecut 3 ani de atunci si nmeni n-a trecut peste... Sakura aducea zambetul pe buze tuturor prin simtul ei al umorului... Stia cand sa glumeasca... Isi pierdea usor cumpatul...

Deidara se rezema de un perete, in timp ce Konan vorbea...

-FlashBack-

- Nu Sakura! Salveaza-te!
- Nu... Nu mai am putere... Sunt ericita ca ttu vei putea scapa... Sunt doar un experiment esuat... Te iubesc...
Si Sakura se stinse...
- Nu Sakura! Nu... Sakura! Sakura trezeste-te! Sakuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

-End FlashBack-

- Dar stii, poate ca e mai bine ca a murit...
- Cum?!spuse Deidara perplex...
- Pai, Didi, de exemplu, este mult mai serioasa si a inceput sa se antreneze fara incetare... Chiar si Nagato(Exensor) a inceput sa stapaneasca jutsurile interzise...
Blondul se infurie si iesi din biroul lui Konan, trantind usa...
Se indrepta...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 26 2013, 22:21

Aoleo, de cand nu m.am uitat pe aici :o3
E super <3 Imi place mult cum se deruleaza actiunea, dar pui un pic cam mult dialog.
Si apropo, Mike si Jake? rolling on the floor)))))))))) Made my day fericit)

Si Hashirama,
4. Fiecare fic va trebui sa aibe in continutul lui minim 3 personaje din Naruto , altfel acesta fi inchis.
Sa vedem in fic-ul Sakure: Pain, Konan, Deidara.
Eu zic ca is 3, nu stiu ce zici tu. wink
Sus In jos
shizne asahi
Kaigai
Kaigai
shizne asahi

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 27 2013, 10:42

fericit fericit fericit frumos chiar frumos
Sus In jos
madaralpha
Kaigai
Kaigai
madaralpha

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 27 2013, 13:38

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
fericit fericit fericit frumos chiar frumos

shizne asahi aici se aplica cam acelasi regulament ca si cel de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], dar avem si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tu ai incalcat regula legata de marimea mesajului. Te rog sa ai grija pe viitor altfel vei fi sanctionata.
Sus In jos
DeisakuLover
Kaigai
Kaigai
DeisakuLover

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Feb 27 2013, 15:57

wowowowoowowoowowowowoowowowoowowow chiar e prea tare fic-ul tau!!!
si idem didi, are deja mai mult de 3 personaje din anime(adica majoritatea, mai ales akatsuki)
ar cam trebui mai putin dialog^^
Ja ne si ne revedem cand pui next LoL
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeSam Mar 23 2013, 08:33

Am venit si cu nextul(o sa aveti o surpriza deci stati si cititi k?)

Cap XI - Suicide

Blondul se indrepta spre locul unde era fostul sediu Akatsuki, unde scumpa lui satena ar fi murit in urma cu trei ani... Ajunse in scurt timp, fiind nevoit sa se urce pe pasarea lui de argila...
Vantul rece ii batea in fata... Avea un singur gand in minte. Sa i se alature.
Ajuns, se aseza in genunchi, apoi, cu o bucata de fier ce o gasi, scrise ceva in nisip. Trase aer in piept, apoi, cu multa ezitare, isi infipse fierul in inima. Se prabusi, peste "mormantul" Sakurei, patandu-l cu sange, cu foarte mult.
-FlashBack-

- Nu Sakura! Salveaza-te!
- Nu... Nu mai am putere... Sunt ericita ca ttu vei putea scapa... Sunt doar un experiment esuat... Te iubesc...
Si Sakura se stinse...
- Nu Sakura! Nu... Sakura! Sakura trezeste-te! Sakuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

-End FlashBack-

~Peste cateva zile...~

- senpaaaaaaaaaaaaaaaaaaai... senpaaaaaaaaaaaaaai... striga Tobi, incercand sa-l gaseasca pe Deidara, dar, ramase ingrozit: trupul lui zacea fara viata, langa mormantul Sakurei...
Ii chema si pe ceilalti, iar acestia decisera sa-l inmormanteze...

~Undeva sus, in RAI~

- Sakura! Sakura unde esti?!Sakura...

-Flashback-

”Te iubesc...”, acestea sunt cuvintele pe care le scrise blondul pe nisip...

-End FlashBack-

Sfarsit...
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitimeMier Apr 09 2014, 23:32

Fan fic complet! Felicitări!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului   "Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos

"Viata ninja" Simpla sau complicata? ==>Cu membrii ai forumului
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: