Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

Ryo : 0

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Empty
MesajSubiect: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeVin Dec 28 2012, 14:47

Hey Guys Aplauze I am back whit a new...fic LoL care de data asta ...sper sa fie si mai bun!!

Capitolul 1:Ciudat Sasuke...

Este oare ceea ce cred eu??Este locul acela unde eu...eu m-am nascut?Unde am crecut si am intalnit prima iubire...primul baiat,primul sarut...Cum il chema??Chou parca...
Ma numesc Sakura si imi doresc un baiat care sa ma respecte pe care sal respect si sa il iubesc!!Deocamdata nu am pus ochii pe cineva anume si nimeni pe mine din cate stiu...
-Ador parul tau rosu...
-Taci Sasuke si in primul rand e roz nu rosu daltonistule..
-In lumina soarelui se vede rosu...Si cred ca..atunci cand o sa te iau de nevasta nu o sa meraga prea bine daca ne certam pe lucruri marunte Indragostit
-Doamne...cat de prost poti sa fii...auzi tu sti cumva pe unde suntem? Ne plimbam de 2 ore si nu mai stiu unde suntem..
-Eu nu am tinut cont...Si ce daca neam pierdut..
Si ce daca? Serios?Trebuie sa fac eu totul...Poate rugam pe cineva sa ne ajute.
-Degeaba...Nu e nimeni aici...
-Normal doar e o padure!!Zic eu.
-Poi si hai sa plecam de aici.
-Esti inteligent ca nu asta incerc sa fac de 2-3 ore nu?
-Eu doar merg dupa tine nu stiu ce vrei sa faci LoL ...
Doamne ce idiot e cu cine mam procopsit...Lasa!
-Sii cum ajungem in oras isteat-o?
-Nu stiu istetule...Trebuie sa facem ceva Sasuke..!!!
-Am o idee!!Excelenta pot spune!
-Atunci zi...(e singurul lucru si singura speranta)..
-Reproducem si cand vom muri COPII vor avea de macare...pe noi!
-Esti chiar prost nu am ce face cu tine...in padure.
-Dar in pat poate..,,Se apropie de mine ma ia de solduri si ma incolteste.Incepe sa ma sarute plibandusi mainile pe picioarele mele.Imi pune mainile pe curulet iar eu rusinata tip la el:
-Pervers,Sasuke,Ce esti!!!
Imi pierdusem si cuvintele...nu intelegeam ce vrea de la mine...dar cred ca el stie si normal ca stie ce proasta pot fii...doar el vrea.Gata cu teoria sa ne intoarcem la treaba. Sakura si :Sa_suke:
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes

Ryo : -1

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeVin Dec 28 2012, 14:59

fericit)))Imi place next:-bd
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeVin Dec 28 2012, 18:10

Omg...e prea genial...auzi la ea...Sakura roșcată rolling on the floor..foarte tare,vino cu next wink
P.S: Mie place...e pervers rolling on the floor
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeVin Dec 28 2012, 18:25

Am sa-ti critic pe scurt capitolul pentru ca nu este foarte bun,daca vrei,eventual,o sa-ti fac o critica mai buna,cu tot ce trebuie in capitolul urmator.Deci :
Capitolul tau nu contine nici un pic de descriere si asta nu e bine deloc,pentru ca nu ne-ai facut sa simtim nimic.Dialogul este prea mult,tinand cont ca nu exista descriere,rezultand astfel replici foarte seci,neimportante,care nu-si aveau rostul.Actiunea a fost foarte plictisitoare,puteai sa te gandesti la ceva mult mai dinamic,ceva care sa erupa si sa fie mult mai interesanta,insa ca sa faci o actiune buna,trebuie sa existe descriere si cum nu a ai folosit,ti-ai transformat capitolul in unul neinspirat,facut doar de dragul de al face.
Dupa ce iti termini capitolele,te rog sa citesti inca odata ce ai scris,pentru ca ai avut destul de multe greseli gramaticale si ai avut si repetitii.
A da si numele capitolului mi se pare foarte neinspirat"Ciudat Sasuke..." ,chiar n-are niciun sens,daca n-ai avut inspiratie,atunci ar fi trebuit sa astepti un moment potrivit ,cand ti se pare ca ideile isi fac loc in capul tau.
Sper ca te-am ajutat ca pe viitor sa poti face capitole mult mai bune.
Astept next! Kiss! :*
Ps:Sper ca nu te-ai suparat pe mine :o3 .
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 10:30

Va multumesc pentru comentarii+ ca nu m-am suparat deloc..dimpotriva ma bucur ca am pe cineva care sa ma critice :-* acum NEXT:

Capitolul 2:O intalnire neasteptata...

Padurea era deasa ... cum puteam noi sa iesim de acolo..nu stiu!!Sasuke..Unde e?Ah uite-l aici...Dar oricum ce-mi pasa mie de el.Acum trebuie sa gasesc o cale de scapare.
-Am o idee :p :>
-Serios sper sa nu fie una tampita cum a fost cealalta.
-Aia a fost a ta!Sa ne folosim telefoanele.
-Pai eu nu am Gps-ul activat..si nici nu am asa ceva ..LoL
-Sa sunam idiotule!
Buuun.Acum sa vedem pe cine putem noi suna.Naruto?Bun ii trimit un mesaj.
-Uite-l ca vine.Ce bine de noi.
Naruto dragul nostru Naruto ne conduse pana in sat unde am cam fost certati.Si ca recompensa lui Naruto ia si dat o portie de ramen..noi uitandu-ne la el la pedeapsa.
-Cineva vrea sa te vada.Sakura..spuse Naruto cu gura plina.
Era un baiat inalt cu parul castaniu,cu ochii albastrii si mari,vai ce drag imi e de el.Mi se spune ca il cheama Shaun.Auzisem numele asta a doua oara!!Asta e defapt..prima mea iu
bire,din casa aceea,imi aduc aminte.Ma arunvc efectiv in bratele lui,il strang cat pot de tare.Era tare cald,probabil din cauza tricoului negru cel purta si al hanoracul gros.
-...Buna Sakura?
-Eu sunt.Si tu esti Chou...cat ai crescut te-ai dezvoltat.
-Si tu esti bine facuta LoL
El nu era bun la cuvinte ..era ca tatal sau...Mereu rusinos,misterios si cateodata rau.Ma duce la cabana lui.Era destul de mare pentru o cabana.Ma invita inauntru la un pahar de vin.Era un living curat,Calduros datorita sobei,avea doua fotolii si o canapea pufoase,un covor alb,o masuta din lemn,tablouri,bibelouri si multe alte chestii.De buna voie si nesilita de nimeni privind pe fereastra la oamenii de pe trotuar am inceput sa plang.Ma intorc si Chou se uita mirat la mine.
-Nu-ti place la mine acasa?Am facut curat inainte sa vii,printes-o. :-*
-Tocmai de aceea si plang.Te vad asa mare si-mi aduc aminte cate faceai tu pentru mine iar eu nu am facut asta niciodata.
L-am imbratisat l-am pupat pe obraz si deodata s-a auzit soneria de la usa...

Emootile astea...sper ca de data asta sa va placa...vreau critici tweet:) Limba scoasa
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 10:48

imi place ca ai descris cabana,acum parca stiu unde avea loc intamplarea,dar cam mult dialog....e frm ficul baga next LoL
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 11:11

Foarte frumos capitolul,interesant și funny. 2 lucruri trebuie să știi:
1.Prea mult dialog,îl poți înlocui de asemenea cu vorbirea indirectă;
2.Grăbești acțiunea foarte mult.Adică din pădure ai ajuns foarte repede la cabană.Mai descrie sentimentele,peisajele...
Atât ar fi d spus,sper k nu te-ai supărat și vreau next repede <3
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes

Ryo : -1

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 11:58

Foarte Frumos..Ficul asta are ce-i trebuie...drama..iubire si sa speram ca actiune...imi place ca ai revenit cu ficurile stiu ca tu aveai niste ficuri aparte !fericit
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 14:01

Daca vrei critici,critici sa fie :]]] .

Titlul: "Trecut,Prezent si Viitorul Anterior..." ,e un titlu ce provoaca curiozitate si contine si putin mister , insa nu mi se pare suficent de interesant , cat sa ma faca sa intru in propria initiativa sa citesc fic-ul .

Ideea: Nu pot sa zic ca este cea mai originala , pentru ca as minti . Sakura se intalneste cu prietenul ei din copilarie , a mai fost intalnita si inainte . Sasuke pervers? Am mai citit asta de o mie de ori .
Pana acum ideea nu ma incanta,trebuie sa te gandesti , pe viitor , la ceva care sa ne provace suspans si in acelasi timp placere si curiozitate ,ceva mult mai original , pentru ca ce-ai scris tu , nu e ceva original ,dar esti totusi pe un drum bun , ideea ta poate sa continuie mult mai frumos.

Descrierea: Ei bine , descriere la tine nu exista ,iar acesta este unul dintre cele mai importante lucruri ale unei povesti , caci descrierea ne ajuta sa simtim sentimentele personajului ,de tristete , de bucurie ,poate chiar de teama, cat si sa ne faci sa simtim imaginile de afara : cum bate vantul , frunzele copacilor ,temperatura, etc.. Asa, cititorul, este introdus in pielea personajului si isi percepe starile, trairile.
In concluzie, lucreaza cat mai mult la descriere, pune-te in pielea personajului, ca şi cum totul ti se intampla tie , nu Sakurei, sau altui personaj .

Capitolul 2:[Te rog sa lasi spatiu intre capitol si numele lui] O intalnire neasteptata...

Padurea era deasa. Cum puteam noi sa iesim de acolo,nu stiu![Un singur semn al exclamarii ajunge]Sasuke..Unde e?Ah uite-l aici...Dar oricum ce-mi pasa mie de el.Acum trebuie sa gasesc o cale de scapare.
-Am o idee .:p :>
-Serios sper sa nu fie una tampita cum a fost cealalta.
-Aia a fost a ta!Sa ne folosim telefoanele.
-Pai eu nu am Gps-ul activat..si nici nu am asa ceva .
-Sa sunam, idiotule!
Buuun.Acum sa vedem pe cine putem noi suna.Naruto?Bun ii trimit un mesaj.
-Uite-l ca vine.Ce bine de noi.[Aici ai grabit foarte mult actiunea , cum sa apara imediat dupa ce i-a trimis mesaj?Puteai sa spui ca: "dupa o ora,Naruto si-a facut aparitia si l-am putut vedea venind"]
Naruto, dragul nostru, Naruto , ne conduse pana-n sat ,unde am cam fost certati si[niciodata nu se incepe cu si o propozitie] ca recompensa lui Naruto i s-a dat o portie de ramen..noi uitandu-ne la el la pedeapsa.[aici nu m-am prins ce-ai vrut sa zici,poate ca la o pedeapsa,iar daca asta voiai sa zici,puteai dupa sa descri ce simteau personajele uitandu-se la Naruto]
-Cineva vrea sa te vada.Sakura..spuse Naruto cu gura plina.[Iar ai grabit actiunea]
Era un baiat inalt cu parul castaniu,cu ochii albastrii si mari,imi era drag sa-l privesc [asta puteai sa scri in loc de "vai ce drag imi e de el",pentru ca ce-ai scris tu nu-si avea rostul].Mi s-a spus ca il cheama Shaun.Era a doua oara cand auzisem numele acesta [suna mai bine,nu crezi?].Asta e defapt..prima mea iu
bire,din casa aceea,parca asa imi aduc aminte.Ma arunc efectiv in bratele lui si il strang cat pot de tare.Era tare cald,probabil din cauza tricoului negru cel purta si al hanoracului gros.
-[N-ai cum sa incepi cu puncte de suspensie intr-un dialog]Buna, Sakura!
-Eu sunt..si tu esti Chou...cat ai crescut,te-ai dezvoltat.
-Si tu esti bine facuta. . [Nu-mi place,puteai sa scri altceva si tu ai crescut,sau ai devenit foarte frumoasa,dar nu "si tu esti bine facuta".
El nu era bun la cuvinte,era ca tatal sau...Mereu rusinos,misterios si cateodata rau.Ma duce la cabana lui.[Iar ai grabit actiunea]Era destul de mare pentru o cabana.[Aici puteai sa descri cabana]Ma invita inauntru sa bem un pahar de vin.Era un living curat,calduros datorita sobei,avea doua fotolii si o canapea pufoasa,un covor alb,o masuta din lemn,tablouri,bibelouri si multe alte lucruri [suna mai bine].De buna voie si nesilita de nimeni [Asta suna ca o cununie la biserica] priveam pe fereastra la oamenii de pe trotuar si am inceput sa plang.Ma intorc si Chou se uita mirat la mine.
-Nu-ti place la mine acasa?Am facut curat inainte sa vi[Cu un i],printes-o. :-* [Nu-si au rostul emoticoanele de la messenger intr-un fic,am mai vazut si mai sus cateva]
-Tocmai de aceea si plang.Te vad asa mare si-mi aduc aminte cate faceai tu pentru mine iar eu nu am facut nimic ,niciodata pentru tine. [Asa cred ca suna mai bine]
L-am imbratisat l-am pupat pe obraz si deodata s-a auzit soneria de la usa...

Actiunea: -Este foarte grabita , ti-am scris si cand am corectat capitolul , iar asta se intampla din cauza ca nu exista descriere si te axezi pe naratiune ,care nici ea nu este foarte buna , pentru ca ai greseli de exprimare .Daca ai descriere cat este nevoie, nu trebuie sa umpli capitolul numai de actiune, ca sa ai ce scrie, iar noi ce sa citim. Insa cand lipseste, tu trebuie sa scrii ceva, sa faci un capitol, asa ca narezi si bagi mult dialog sec, cat mai mult şi devine acţiunea prea grabita. De aceea insist atat de mult pe descriere si sper ca intelegi importanta ei.

Estetica: -Nu-mi place , te rog sa lasi spatiu cand ai linie de dialog si cand incepi idee noua si ai sa vezi ca asa o sa arate mult mai bine.

Greseli de ortografie: Ti le-am corectat pe toate in text si cred ca ai vazut ca ai multe ,asa ca te rog inca o data ,sa-ti mai citesti capitolul dupa ce-l termini, ca sa ti-l poti corecta ,pentru ca e normal sa mai ai greseli de tastare,sau sa uiti o virgula .

Oricum vreau sa-ti zic ca e mult mai bine ca inainte si chiar ai mai progresat , dar inca nu-s multumita . :]]
Astept next ! Kiss ! :*

Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 14:13

Interesant fic-ul . Asteptam next . Ai grija la greselile de ortografie pe care le faci . >LoL<
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 20:44

Capitolul 3 : Musafir nepoftit

Cineva suna la usa.Chou deschide .Se pare ca avem un musafir nepoftit,Sasuke.Era imbracat cu niste blugi , avea o geaca de piele si niste ghete maro.Arata destul de serios.Ce gand stupid l-ar fii adus aici?Intra brutal impingandu-l pe Chou si spunand:
-Deci asta e casuta ta,nu?
Nu ma voi baga , dar de ce iar pasa lui unde sta, si de unde stie?
-Defapt este o cabana,si da, aici locuiesc.
-Si ce cauta Sakura aici?Defapt...Sakura!Ce cauti tu aici?
-Stau cu prietenul meu si depanam amintiri.Tu de ce ai venit?
Au trecut 5 minute si el inca inspecteaza casa.Tace si se uita...Se aseaza si incepe sa manance din fursecurile de pe masa.
-Vrei sa spui ca va imbatati?Nu depanati nimic...Bet-i vin!
-In primul rand esti foarte nesimtit.In al doilea rand,depanam amintiri in timp ce beam vin,si in al treilea rand,ce iti pasa?
Ca deobicei cer prea mult.Tace!Comentariile sale se opresc.Se ridica si il intarata pe Chou care revoltat il impinge la randul lui.Incep pumnii,piciorele pana ce un tipat ii intrerupe.Tipatul meu!
-Suntet-i nebuni?Vat-i pierdut mintile?Nu suntet-i copii de 5 ani , asa ca folositi-va mintiile si rezolvati problema(care o fii aceea) ca niste oameni maturi.
S-au asezat pe canapea si incep sa discute.Eu ma duc pana la baie sa ma spal pe fata,poate imi revin dupa tot circul asta.Lipsesc vreo 5 minute nu cred ca se intampla nimic rau....
Ajung in living.Sasuke nu mai e prin preajma.Chou,nici el.Sunt singura.Ma duc langa soba si arunc niste lemne in el.Ma uit cum ard unul dupa celalalt.Ma intorc si-l vad pe Chou zambind.De Sasuke nu mai intreb,nu cred ca-si are rostul.Soarele a apus si este timpul sa plec acasa.Chou se imbraca si el isi ia la revedere de la Wolf , catelul lui.Mergem,tinandu-ne de mana.Felinarele ne lumineaza calea, asa ca am ajuns mai repede.Ma imbratiseaza si un mic sarut isi face aparitia.Intru in casa si-l urmaresc plecand.Acasa ma astepata pestisorii mei linistitori.Le dau de mancare si plec sa-mi fac un dus.Ma imbraca in camasa de noapte si ma pun in pat.Cineva ma ia in brate.Ma sperii si cad pe jos.Acel cineva ma apica de o mana si ma trage inapoi in pat.Aprinde lampa si o indreapta spre el.Nu-mi vine sa cred!Ce cauta el aici!?
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 20:55

ai postat de 2 ori acelasi capitol....musafirul nepoftit era sasuke...nu prea mi-a placut capitolul asta vad ca iti spun degeaba...NU MAI PUNE ATAT DIALOG.
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 21:10

Ai face bine sa stergi un post ,ca poate iei un warn..Ei bine se vede o oarecare diferenta fata de data trecuta,insa inca nu-i destul .Descriere sentimentala iarasi zero,insa actiunea e un pic mai interesanta,iar dialogul este iarasi destul de sec. Eu ti-am facut o critica destul de constructiva,zic eu ,insa incearca s-o mai citesti odata,ca sa vezi mai bine greselile tale.
Am vazut si ogramada de greseli,intradevar acelea de tastare au fost corectate,dar acelea de gramatica,nu .
Ce imi place e ca ai terminat cu suspans,dar degeaba e suspans ,daca nu ne faci sa avem interes fata de ficul tau si ca sa avem interes,ne trebuie mai multa descriere si mai putin dialog.
Asa ca astept next,kiss!:*
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 22:50

Am redus cat am putut din dialog....ma enerveaza chestia asta....totusi incerc sa-l fac cat mai bun...o sa mai citesc inca si inca si inca o data ca sa vad ce pot face....in plus greselile gramaticale....nu te supara au fost mai putine...sau chiar deloc...:(
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Dec 29 2012, 22:53

Daca vrei iti corectez capitolul , ca sa vezi si tu ca nu mint.
Oricum sper ca nu te-am suparat :o3 .
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeDum Dec 30 2012, 09:47

Daca te uiti la al doilea post...o sa vezi ca are mai putine ca in primul..pentru ca le-am corectat...in fine nu ma supar dar dialogul l-am redus...bag si mai multa descriere.....

Capitolul 4 : Un pas in viata:

Merita o palma pe care nu am ezitat sa nu i-o dau.Sasuke inroseste.Este un nesimtit,niciodata nu zice nimic in ipostazele astea.Incearca sa-mi explice ce se intampla insa nu inteleg mai nimic.Era speriat si oarecum bucuros.Ca si mine, el nu era imbracat decent.Avea doar niste pantaloni scurti si , cam atat.Lumina s-a stins,probabil este de vina curentul.Deschid usa si cobor scarile catre living.Ies afara si controlez panoul de electricitate.Nimic in neregula cu el.Sasuke ma trage inapoi in casa.Este prea frig ca sa stai in camasa de noapte pe timpul asta,toamna.In casa Sasuke ma trimite in camera sa-i aduc tricouldin baie.Ii fac pe plac si il caut.Acum sesizez ca baie nu am decat la parter.Cobor scarile infumurata , nu-l gasesc in baie...Ma duc la Sasuke si ii spun ca nu l-am gasit.Sasuke tocmai a facut micul dejun,tipic pentru el.Am tacut si am mancat impreuna cu el.Mi-a pregatit o omleta , o salata asortata si un suc natural de portocale.M-am dus sus si m-am imbracat cu blugi stramti negri , cu o bluza , imprimat un pisoias , o geaca maro , si cizme de aceeasi culoare.Sasuke se imbraca cu pantalonii lui preferati, stramti si rupti la genunchi , o bluza mulata alba , geaca lui de piele si bocancii.Mergem afara sa ne plimbam.Incep sa-i spun tot felul de chestii despre natura si despre anotimpul meu preferat , fiind toamna.Toamna reprezinta zapada maro inainte de cea alba, cei apartine iernii.Ne asezam pe o banca oarecare.Vrea sa-mi povesteazca despre trecutul lui.Mi-a spus ca el pana acum nu prea a fost rasfatat si iubit , uneori chiar neglijat si batut.A luptat pentru viata lui si intradevar a ajuns cineva.Are chiar si o slujba!Este patronul unei firme de katering.Eu inca nu am o slujba insa vreau sa fac rost de una.Vrea sa ma angajeze el la firma lui insa nu stie daca are locuri disponibile.Are nevoie de femei de servici dar nu vrea sa devin asa ceva.Maine dimineata o sa-i trimit Cv-ul meu sa vedem ce poate face,trebuie sa faca ceva, doar e firma lui...Sasuke primeste un mesaj: ,,Vin-o la firma avem o mica problema cu sponsorul nostru."
Sasuke trebuie sa plece. Cer adresa , dar a zis ca trece pe la mine acasa ca sa-l ia.Sasuke pleaca asa ca ma duc si eu acasa sa-mi pregatesc dosarul pentru maine dimineata.In sfarsit o sa am si eu o slujba stabila.Cu atat mai bine,cu persoane cunoscute.Plec spre casa...Inca admir privelistea care ma emotioneaza si ma infioreaza tot odata cand il zaresc pe tata in fata mea:
-Domnisoara trebuie sa vorbim neaparat despre Chou...A avut un mic accident si trebuie sa lamuresc ceva cu tine in legatura cu el.Hai sa mergem...
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeDum Dec 30 2012, 11:43

asa e mult mai bne nu mai este atat dialog,greselile gramaticale lipsesc....un capitol ff tare baga next
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeLun Dec 31 2012, 13:44

Vreau comentaaaariii fericit) astept ca sa pot pune si eu next.. Limba scoasa
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeMar Ian 01 2013, 18:32

Nu pot rezista...cine vrea sa dea com. sa dea cand doreste , dar va rog cititi-l..acum ca e mai bun fericit)
Capitolul 5:

Nu stiu unde ma duce.Am fugit de mi-au cazut picioarele , si inca n-am ajuns...De la o fuga violenta am ajuns la un mers grabit.Am ajuns in sfarsit si din pacate nu e bine , doar o vad pe mama!Imi tot tine discursuri despre iubire si-mi spune ca nu e bine sa fii implicata cu doi baieti intr-o relatie , de ce?De ce imi spune mie asta?Tata ma trage iar de brat zicand la ureche , sa nu mai auda mama inca o data , ca ei cred ca am doi iubiti , in acelasi timp.A zis ca e ceva in legatura cu Chou nu?Ei m-au mintit ca sa vin.Stiau foarte bine ca as veni pentru Chou , nu pentru ei!Am profitat de ocazia cand s-au apropiat ca sa vorbeasca si am fugit.Ei nu au ripostat , urmarindu-ma cum fug.Auch!Vad numai albastru , vad cerul , sunt pe jos si cred ca o sa lesin...Ma-m lovit de ceva!De cineva!
Ceasul arata tarziu , noapte si cred ca sunt la spital.Dar cum am ajuns eu aici?
-Sunt eu Sasuke!Te-am adus aici caci te-ai lovit de mine cand fugea-i...Am vazut ca ai lesinat si nu stiam ce sa fac altceva , asa ca te-am adus aici....
Multumesc Sasuke.Imi pare rau ca nu i-am dat Cv-ul caci , nu eram acasa , nu?Acum ca tot vorbim despre asta il vad la el in mana , cred ca la examinat deja...Spune okey!Poate ca am o slujba pana la urma.Insa el trebuie sa plece , dar vreau sa plec si eu , asa ca plecam impreuna.Ma pregatesc , Sasuke ma astepta afara.Mergem spre iesirea din spital.Cand vad pe cineva cunoscut plangand , ma opresc.Era Chou!Deci pana la urma era ceva si despre el.Dar de ce plange?Ma duc la el si-l intreb ce are.Despre ce era vorba?Despre sora ei.Care a ajuns la spital , ranita grav , din cauza unui baiat de la scoala ei , care se pare ca o batuse.L-am consolat , sa nu-si faca griji.Fata iese din cabinet.Credeam ca sora ei are vreo 7 ani.Dar pare prea dezvoltata , am intrebat-o cati ani are...Are 15 ani.Dragut.Nu stiam ca are o sora...Daca totul e in regula imi iau la revedere , dar nu inainte sa-l intreb la ce scoala invata si sa-mi dea detalii despre baiat.Au spus ca baiatul nu e de varsta ei ci de varsta mea , este blond cu ochii verzi , si ii se spune Blech` . Ii spun lui Sasuke , vrea sa mergem sa-l cautam.De dragul meu a zis ca o face . Cautam , cautam , si nu gasim nimic.Ma dau batuta si Sasuke la fel.Imi spune doar , ca are o veste buna in legatura cu mine.Are nevoie de cineva urgent.Este foarte dezordonat deci are nevoie de o asistenta , personala! Accept , il pup si acesta pleaca.Eu trebuie sa ma intalnesc cu Hinata in parc la ora 20:00...E ora 19:30.Daca plec acum voi ajunge la timp.,,Hey dragut-o , pe mine ma cauta-i?" Spusele lui ma cutremura.Ma intorc si-l vad pe acel baiat , Blech`.Era cu o adunatura de baieti , nu era singur. Mie frica sa scot o vorba , insa daca sunt aici si ia-m gasit sa spun si eu ceva.Era cum a zis sora lui Chou.Chiar ca era de varsta mea si era si foarte muschiulos.Baietii la fel.Mi-au spus ca fac Judo , Karate si alte feluri de lupte , incercand sa ma sperie.Bineinteles ca eram speriata!Trebuia sa zic ceva :
-Si eu am facut lupte la viata mea si va pot bate pe toti!

Vreau coooomuri muulte! :p
Sus In jos
Kisame
Kaigai
Kaigai
Kisame

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeMar Ian 01 2013, 19:22

este frumos , dar problema e ca acum este cam prea putin dialog ..
Sus In jos
BeTo
Kaigai
Kaigai
BeTo

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeMier Ian 02 2013, 09:36

Mie imi place foarte mult Vino cu next [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeJoi Ian 03 2013, 22:33

si mie LoL hai next sys Indragostit
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeVin Ian 04 2013, 01:04

:o3 . Next , pune next , mai repede.
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeSam Ian 05 2013, 19:59

Capitolul 5 :

-Esti o fata foarte indrazneata!Crezi ca ne poti bate , pe toti , de odata ? Faci misto si zici ca si dintr-o lovitura. Toti au inceput sa rada.Lasa prostiile , ca si asa arati atat de bine incat ar fi urat sa , iti strici imaginea de domnisoara cu o mare lovitura in fata.,,Acesta se dadea rotund in jurul meu incercand sa atraga priviri si invidieri de la prietenii lui , carora le curgeau balele...
-Nu inteleg care e rostul tau pe lume.Faci numai si numai rau.Crezi ca esti cel mai tare?Crezi ca imi e frica te tine?
Ma atingea , ma impingea , ma impungea , si ma tot lua in brate , ceea ce nu-mi placea.M-am intors , caci era in spatele meu si l-am impins violent , acesta dand semn de revoltare , aratandu-mi degetul din mijloc.Pe mine nu ma jignesc aceste lucruri.Mi se par niste tampenii de care nu am avem nevoie ca sa facem pe cineva sa se simta urat.Dar baietii nu prea inteleg ce vreau eu si cred eu despre lucrurile acestea.Ceilalti baieti ma priveau continuu , nemiscat-i pana ce Blech a spus deodata ,,Luptat-i!" Era o nebunie , am inceput deja!? Fug de ei , sunt inca urmarita.Ma ascund dupa un copac , dar nu e de ajuns , unul dintre ei ma vede.
-Te-am prins nebunatica mica , spuse chiar Blech` tragandu-ma de brate . Ciudat , dupa ce ma prinse imi dadu drumul , iar ma prindea , iar imi dadea drumul!
-Nu-ti mai bate joc de mine.Lasa-ma in durerea mea!Ce vrei de la mine?
-Defapt.Ce vrei tu de la mine!Tu m-ai cautat , m-ai urmarit , m-ai pomenit ... Crezi ca eu vreau ceva anume de la tine?Daca ar fii ceva ce sa iau de la tine , jogodie ce esti as lua doar corpul tau , caci fata ta este mai urata decat c***l meu!
Chestiile astea ma jignesc!Il imping , tragandu-i un pumn in mecla acesta cazu pe jos , stergandu-si sangele de la gura se ridica si se indrepta spre mine tipand.M-am impiedicat acesta ma trage la el in brate si ma tine de maini , sunt imobilizata.Ma duce la baieti.Acestia ma scarbesc , punandu-si mana oriunde voiau pe corpul meu , lasat-i de Blech`.La un moment dat aud un glas de razboinic.Era Sasuke care auzind tipetele mele a venit in ajutor.Insa era prea tarziu ,acestia mau aruncat in masina lor si dusi am fost.Sasuke fugea disperat dupa masina spunand in gluma ca are nevoie de asistenta lui personala , fiind eu.

Bun Asta e,,,acum astept comentarii si dupa pun next....merci.
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitimeDum Ian 06 2013, 02:55

frumos LoL sa pui next fericit
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... Icon_minitime

Sus In jos

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: