Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

Ryo : 0

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 06 2013, 04:28

Frumos . Next , astept next .
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 07 2013, 22:50

Capitolul 6 a fost acela..scz acum:

Capitolul 7:

Mergeam cu viteza maxima pentru acel vehicul , fiind un ford foarte vechi , care cam tremura la vai de mama lui cum era.Suparata si plictisita , ca in filme intreb:
-Unde ma ducet-i , nemernicilor?!
Si ca de obicei raspunsurile nu-si fac aparitita.Am ajuns , masina s-a oprit si acestia ma trag ca pe un sac prin noroi pana la destinatie.Sunt mai sireata asa ca am vazut pe Gps-ul lor ca ma adus 4 strazi mai incolo , inteligent.Strada se numeste ,, Layer " .Ma tranteste pe jos si ma pune sa-mi fac rugaciunea , tipic ... Nu o fac , normal nu in prezenta lor poate doar in gand , nici acolo , nu acum!
-Sper sa ai o noapte frumoasa , cu Stace prietenul meu , spuse Blech` ...
M-au lasat cu asta...Acesta se apropie de mine , Blech ranjeste apoi iese pe usa.Stace ma saruta dar eu nu rezist si ii trag o palma.Incep sa tip:
-Nu mai tipa te rog.Eu vreau sa te ajut.Asta seara o sa pretindem ca am facut ce trebuia.Am sunat politita , dar nu cred ca o sa vina prea curand.Asa ca am o surpriza.Mi-a aratat usa.Poti sa o deschizi acum , tinere.Intra Sasuke care ma imbratisa cu lacrimi in ochi.
Era o surpriza enorma.Stace pleca lasandu-ne singuri.Ce om bun...daca nu era el.Sasuke nu-mi dadea drumul si isi cerea scuze ca nu a reusit sa ma salveze , raspunsul meu fiind:
-Acum ar fii un moment bun sa ma salvezi, draga.
Ma ridicat si pur si simplu am zburat pana afara , de unde a inceput gerul cumplit.Am suportat cu greu povara asta , pana am ajuns la o cabana , care spre norocul nostru , era bine dotata cu semineu , Tv si un pat cu lenjerie curata, ciudat , ciudat rau de tot.Am intrat inghetata si am reusit sa ma incalzesc , doar Sasuke a aprins focul si acum stam unul langa celalalt , imbratisat-i .Eu vreau sa ma culc , insa Sasuke nu se lasa asa usor si se apropie incet de mine.Suntem la 2 mm buze de buze.Eu ranjesc si acesta ma trage spre el ,lipindu-ne buzele , formand un saurt emotionant.Dureaza ceva , pana ce ma intinde in pat . El peste mine , ma sufoca cu saruturile lui pasionale.Am inceput sa ne dam bluzele unui altuia jos.Am ajuns la actiune, si de aici stiti si voi ce s-a intamplat.
Dupa o intreaga noapte de aventura a venit in sfarsit si ziua cea mare , ziua lui Sasuke.Un sarut isi face apartia , cand s-a trezit , dupa mine.Ne-am imbracat , nici unul nu zice nimic.Plecam , mergem si dupa vreo 45 de minute ajungem in sat.Franta de oboseala ma duc direct acasa , condusa de Sasuke , ajung in fata usii unde acesta inainte sa intru imi spune:
-Maine avem multa treaba la birou.Vin sa te iau pe la ora 12 : 15 . Asistenta mea cea buna. fericit Pa , iubire.
-Te iubesc , la multi ani . Am inchis usa si m-am indreptat spre dormitor , unde cand am ajuns m-am trantit in pat.

Comentari ,comentari ,comentaaariii fericit)
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 07 2013, 23:18

Frumos , next . :>
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 08 2013, 04:29

Drăguţ :> dar ar fi trebuit sa descri acea noapte k poate tu te-ai gândit la o noapte romantică, la fel cum m-am gândit si eu, dar poate alte persoane, de ex perversitatea din mine, s-a gândit la metoda înmulţirii rolling on the floor
Ce? Zic si io rolling on the floor
Jaa neee
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 08 2013, 09:04

bine zis
fericit)
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 10 2013, 20:28

comentariii fericit) , imi place felul tau de a scrie, este asa.. dulce fericit) LoL
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 10 2013, 23:02

Am cam intarziat cu comentariul , dar n-am avut timp , teme si teme si iesit in oras , nu mai insist pe tema asta , intelegi tu . LoL
Bun deci , se vede o mica schimbare , insa inca nu e bine . Puteai sa descri seara aia romantica sa scri ce simteau ei , sa fi umpic mai profunda , pentru ca iarasi nu mai facut sa fiu una cu personajul . Actiunea e grabita iar , deoarece descriere a fost doar partial si fiind doar putina am ajuns iar la partea care nu-ti place tie. Incearca sa iei pe rand fiecare amanunt si sa-l descri , sa-ti faci o imagine in minte si sa incerci s-o transpui la tine in fic . In primul rand trebuie sa incerci sa fi tu acolo in poveste si sa scri cum te-ai simti daca ai fi in locul personajului ,daca ai sa reusesti , clar si noi ne vom simti asa.
Sa revenim la actiune , deci cum ziceam e foarte grabita , pot sa zic ca totusi acum e mai bine ca inainte , dar mai trebuie , pentru ca ai inceput sa povestesti totul ca la stiri ( am facut aia, m-am dus acolo ) , intelegi? Nu trebuie sa treci asa repede peste idei , pentru ca fiecare isi are rolul ei .
Te mai rog sa faci capitolele mai mari , pentru ca doua de-ale tale fac cat unul obisnuit si daca e mic nu se poate numi capitol, ci fragment.
Cam atat, kiss! Indragostit

Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 12 2013, 18:36

Thanks Guys !!! Comment , please fericit) ..
Capitoul 8:

Ma trezesc , din cauza soarelui care intra pe fereastra.Este o atmosfera placuta , pentru ca e liniste.Ma dau jos din pat , ma incalt cu papuceii pufosi , si ma duc spre baie.De fiecare data cand ma trezesc , in drum spre baie , am afisate pe perete diverse tablouri pictate de membrii familiei , si nu pot rezista sa nu le admir inca si inca o data.Ajung in fata usii pe care o deschid , intru si ma indrept catre chiuveta , unde incep a imi face tramtamentul de dimineata , care consta in creme si spalare pe dinti LoL . Imi fac un dus rapid dupa care ma intorc in camera.
-O nu!!O sa intarzii daca nu ma grabesc , spun eu uitandu-ma la ceas.
Ma imbrac repede cu niste colanti , imi pun sutienul apoi o bluza transparenta .Imi iau cerceii , lantul cu cruce si niste bratari din piele.Cobor scarile.Am uitat sa iau telefonul , asa ca urc inca o data scarile , dar cand ajung sus cineva suna la usa.Las telefonul si deschid usa.Era Sasuke , l-am invitat in casa.
-Hai mai repede , sa nu intarzii in prima ta zii de lucru!
Ma duc sus sa imi iau nenorocitul de telefon.Dupa ce l-am luat m-am incaltat cu bocanci gri cu tinte mi-am pus geaca de piele si manusile , tot din piele si ele...
-Este ora 12:30 , avem inca 10 minute asa ca mai bine mergem cu masina tatalui meu.
-Daca zici tu , dar, parca nu aveai carnet...
-Cine a zis ca are?!
Ma lua de mana , si am mers spre casa lui . Ne-am urcat in masina tatalui sau , un Land Rover mare de tot , culoarea era un Kaki . Imi era frica , poate ne prindea politita , dar cu el nici o sansa , caci am ajuns asa de repede incat nici nu mi-am dat seama.Am ajuns in cca. 5 minute.Intradevar nu era foarte departe dar daca mergeam pe jos faceam minim 10 minute.
Intram intr-o cladire imensa cu geamuri multe , populata.Are vreo 20 de etaje iar noi am mers chiar la ultimul etaj.Ajuns-i acolo Sasuke imi arata biroul lui , si bineinteles care il va impartii si cu mine.Ne dezbraca-m , luam loc si imi explica ce trebuie sa fac , pentru prima zi sunt destul de multe, dar le voi duce pana la capat.

Gata si nextul acum ma duc s Fac budinca:))
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13 2013, 00:18

Sa înţeleg că tu te dai cu crema şi după faci dus. O.o Ciudaat:)),dar asta ai scris.
Vreau sa-ţi zic că in capitolul acesta nu s-a întâmplat nimic,acţiune zero. Mai plictisit total,tot ce ai scris a fost sa spui şi sa descri putin cum s-a dus la birou . Sincer nu mai făcut sa cred că merită citit ficul tău in continuare ,totuşi se vede o îmbunătăţire ai băgat descriere,wow,însă acum nu mai e actiune. Încearcă de fiecare dată când scri un capitol sa vezi dacă ai elementele importante:descriere,acţiune,dialog şi naraţiune Fără unul din ele capitolul nu e bun.
A şi am văzut o greşală O.O dezbracă-m , poate dezbracăm fericit)
Capitole mai mari şi cam atât
Kiss ! Indragostit
Sus In jos
julieta24
Kaigai
Kaigai
julieta24

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13 2013, 12:14

Ma refeream la tratament facial fericit) ..dar da ai dreptate,,, si acolo am facut o mica greseala , in plus imi place ca am sris mai putin dialog...dar mersi!! Indragostit data viitoare voi face din fiecare cate putin fericit)
Sus In jos
UchihaBTW
Kaigai
Kaigai
UchihaBTW

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 07 2013, 23:19

mai pui nextul sau .. ?
Sus In jos
UzumakiNaruto
Kaigai
Kaigai
UzumakiNaruto

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 08 2013, 07:16

UchiaBTW a scris:
mai pui nextul sau .. ?

comentariile de genu asta nu-si au rostul,o sa-l puna odata si odata!Trebuie doar sa astepti
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...   Trecut,Prezent si Viitorul Anterior... - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Trecut,Prezent si Viitorul Anterior...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: