Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Bloody Shadows - We are born to live in darkness

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

Ryo : 0

Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 04 2013, 11:31

.•°BestDude°•. a scris:
Foarte tare !!! Dar ai zis ca-s 5 membri ai consiliului nu ? Ai descris dekt 3 Uzumaki,Deea si Btw + eu care numai descris. Abia astept next!!!

Ma descris si pe mine .

Super tare , imi place ca particip , cat de cat la actiune . <3 Astept next , sper sa nu ne lasi sa asteptam mult . :*
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 04 2013, 14:24

E genial <3
doar ca nu m.am prins, klodd e in consiliu sau e in clanu nostru? O.o sau ambele.
Abia astept sa vad ce se intampla in next <3
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 04 2013, 19:18

Wow scri superb!! Acţiunea decurge aşa de bine,abea aştept sa apar si eu :> .
Chiar sunt curioasă ce o sa se mai întâmple pentru că totul e aşa imprevizibil o.o
Oricum aştept next !!
Sus In jos
BestDude02
Kaigai
Kaigai
BestDude02

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 08 2013, 08:50

Citat :
Intr-o cladire de 5 etaje se desfasoara sedinta consiliului vampirilor . Consiliul era format din 5 membri printre care Uzumaki Naruto vampir de clasa regala ce stapanea puterile rasenganului(o tehnica ce folosea magia vantului ) , Deea Angel cea mai noua din consiliu o fata cu parul roz si ochii albastrii , inalta si cu puterea vampirilor vindecatori si Uchiha Btw Vampir cu puteri telepatice ca si Klood si Pisoias care avea puterea de a controla animalele ,
Zice ca deea o membra a consiliului are aceiasi putere ca Pisoias si Klodd, *Pisoias si klodd nu-s din consiliu*
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 10 2013, 03:35

Deeeci...
Sysu meu nebun si nebunatic...
Mai aduci next?
Bon sper ca-l aduci rapid, dar am o intrebare:
Cand apar eu? :o3
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeSam Feb 16 2013, 15:19

ELyyyyyy pune nextu ca de nu ati dau omor fericit)) sa sti de pe acuma mor de nerabdare sa vad moare didi de la semnul meu?
Sus In jos
AndyBIJUU
Kaigai
Kaigai
AndyBIJUU

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeSam Feb 16 2013, 18:29

wow hai cu next mai repede abia astept <3
Sus In jos
paracetamol
Kaigai
Kaigai
paracetamol

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 01:38

foarte tare hai cu next ca nu mai am rebdare
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 15:34

Kato p.o.v
Am ramas uimita de , ce mi-au spus pustii astia , ei chiar cred ca pot sa reinfiinteze clanul , dar probabil e numai gura de ei...insa nu am de ales v-a trebui sa ii ajut altfel voi fi prinsa de Red moon !
Katoka : Ohh bine fie , va ajut ! desii simtea ca v-a avea mult de munca , cu pustii astia nu putea sa dea inapoi , dar totusi senzatia aceea ciudata ca si cum cerul i-ar fi cazut in cap nu ii disparea .
Dar intai ...trebuie sa ne ocupam de tine , spuse aceasta aratand catre Didy , Si singurul mod in care te putem salva este sa il convingem pe Darki sa te ajute .
Didy : Imposibil ! Nu o va face .....
Klodd: Poate alta cale...Trebuie sa mai fie ceva , e imposibil sa fie atat de puternica magia asta , orice magie a vampirilor are o slabiciune . Klodd era sigur pe el si desii nu ii placea sa arate , chiar nu vede nicio iesire de data asta , totul parea cam fara speranta .Isi lasa capul in jos dar este trezit la realitate de Ely care il i-a dupa gat si se iuta la el cu subanteles apoi se aseaza jos , turceste (Adica pozitia lotus WTF fericit)) )
Ely : Tu glumesti , nu Klodd ? Tonul ei era unul ironic dar in acelasi timp serios , ceea ce nu ii statea in caracter . Serios , solutia e la un pas de noi , nu imi vine sa cred ca nu m-am gandit pana acum ! Un ranjet ii apare pe fata si se uita catre Klodd apoi la Didy .
Nu ii statea in fire sa fie asa insa acum era ceva serios :
Ely : Uitati planul ! Ne strecuram din nou in Red Moon si il prindem pe Darki , apoi Kato , tu vei fura arhivele lor secrete sa , aflii cine si de ce te-au cristalizat pana acum , cand puteau sa te omoare ceea ce , clar e super ciudat.....
Klodd : Ei bine , si cum il vom face pe Darki sa ne ajute ?? Spuse acesta inca bulversat de situatie .
Kato : Cred ca am inteles , ce vrei sa faci . Vrei sa il folosim pe Klodd si magia lui telepatica pentru a-l controla pe Darki , nu ?
Ely dadu din cap aprobator , apoi toate privirile se indreptara spre Klodd .
Klodd : Ce ????Ely stii ca nu ma descurc la magia de control telepatic , se rasti acesta , asta e o nebunie !
Ely se ridica in picioare si se uita cu nervi la acesta :
Ely : Hei daca ai tu un plan mai bun sa il auzim , in plus tot ce trebuie sa faci e sa te ambitionezi si sa te gandesti cat de mult o iubesti pe Didy ! HIHI..
Klodd , Didy : CEEEEEEEEEEEEE???? Amandoi erau rosii ca racul si nu indrasnea sa , se priveasca iar Ely se uita amuzta la ei , intimp ce lui Kato ii aparu un zambet siret pe fata .
Kato : Bun , haideti sa mergem , dupa semnele Dianei nu mai avem mult timp , dar daca vretoi sa iasa bine v-a trebui sa ma ascultati si mai ales sa nu imi sfidati oridinele !
toti 3 : Da boss ! Sa traiti !
***Baza Red Moon***
La baza totul parea linistit insa ceata groasa ce invaluia cladirea parea ca ascunde multe lucruri .
Senpai : Cum s-a intamplat asta ??? Chiar nu puteti face nimic , calumea !!! Piticutss te tot luzi ca esti cea mai puternica si ai si tupeu , cum de ai fost imobilizata pana acum 5 minute cand am venit eu ????Si tu Darky , exact lafel !
Cum ati putut sa lasati singura arma impotriva consiliului sa ne scape !!!
Piticutss,Darki: ....
Sakura : Mai , mai nu ii mai tortura asa , au fast batuti mar de , un membru al consiliului mai bine zis de , Dude ..Fii mai indulgent e un utilizator al intunericului , in plus eu sunt un spion in consiliu ce iti trebuie mai mult ???
Sakura era unul din membrii de elita ai clanului , era o persoana ambitioasa dar si lenesa si mai mereu se certa cu Piticutss .
Sakura face parte din Vampirii Pursange , adica vampiri care stapanesc doua elemente din nastere , ea avand Lumina si Metamorfoza , care ii permite sa , se transfome in oricine .
De asemenea era foarte frumoasa , avand parul saten usor ondulat la varfuri cu suvite blonde si cu , ochii verzii spre galben .
Senpai se intoarce catre ea privind-o cu subanteles : Nu e vorba de tine , e vorba de faptul ca daca senatul fla ce planuim o sa ne distruga , si nu doar pe noi stii bine ..
Sakura : Mda...
Deodata , cei doi se intorc simultan ochii devenindu-le rosii , iar sentimentul de ura curgandu-le prin vene .
Piticutss se ridica rapid si fuge catre iesire , urmata de Darki .
In fata cladirii apare o masina din care coboara cei 4 ( Ely ; Klodd ; DiDY ; Kato )
Klodd : Eram sigur ca planul cu furisatul nu v-a avea rezultate...uitandu-se spre Ely
Ely : Daca planul A a esuat mai avem inca destule litere in alfabet ! Magic Ice !
Darki sare reusind sa , se fereasca iar Piticutss e inghetata pana la gat insa , sparge gheata cu usurinta indreptandu-se , spre Ely .
Piticutss : M-am saturat de incepatori , si cu o miscare rapida a pumnului reuseste sa crape pamantul facand un crater unde cade Ely .
Ely ( enervata ) : Mie imi spui !!!! Ice Arrow !
In cealalta parte Katoka , Diana si Klodd il inconjurasera pe Darki .
Darki : Uite pe cine avem aici ... Kato in persoana .Ce faci iubita mea ??? Un ranjet malefic ii aparu pe fata , el fusese cel care o transformase pe , Katoka in vampir , acum 150 de ani insa lucrul acesta il blestemase si pe el...
Katoka il privi dezgustata si in acelasi timp furioasa :
Katoka : Ai sa iti inghiti cuvintele curand , flacari negre o inconjurau , dovedind ca si ea e un vampir al intunericului .
Didy : M-am saturat de semnele astea tampite .....Sterge-le sau friptura fac din tine !!!! Fire circle , in acel moment in jurul lui Darki aparuse un cerc de foc .
Darki : Ahhhh , m-am plictisit cred ca e timpul sa punem capat odata ! Script fini...
kato : Klodd !!
Klodd : Control mental !!! In acel moment Darki cazu secerat ca efect al tehnicii insa din pacate era o tehnica mult prea grea , si necesita mult prea multa putere .
Klodd : Nu mai rezist mult .......Ahhhhh
Didy : Klodd !!!! ..........In acel moment Didy cazui jos , ii disparu si penultimul semn ceea ce insemna ca , era la un pas de moarte .
Katoka : Nu se poate.....Baietii !!! Darki ...de data asta o sa imi duca treaba la bun sfarsit !!
Darki : Nu prea.....*se teleporteaza in spatele ei * ...cred , my darling...
Katoka p.o.v -Simt o durere sfasietoare in jurul gatului , imi dau seama ca ...m-a muscat , iar acum din nou incepe sa , se hraneasca cu lichidul rosiatic ce mi-a patat viata ...
In partea cealalta Ely se lupta cu Piticutss , insa situatioa nu evolua prea bine ....
Piticutss o tinea pe ely la 20 de cm de pamant de gat vrand sa o stranguleze :
Piticutss : Chiar ati crezut , ca niste incepatori ca voi ne pot invinge , nu e nimic de capul vostru sunteti doar niste ratati!!!
Ely : Te inseli !!!
Piticutss : Ha???Ce ai spus ? zice aceasta strangand-o si mai mult de gat .
Ely : Am spus....*tuse* ca te inseli !!! In secunda urmatoare corpul lui Pitik era inghetat , iar Ely era libera si era inconjurata de o aura neagra.
Ely : Voi chiar credeti ca noi ne jucam , de la bun inceput am vrut-o doar pe Kato , nu aveam nimic cu voi ..Dar voi continuati sa ucideti oameni , uitanad ca , candva ati fost si voi oameni...
Poate aratati ca ei dar sunteti niste monstrii !
Piticutss : Hnn tu nu vezi ca esti la fel ca noi .... aura aia esti un vampir al intunericului, ca si Dude sau katoka , esti un monstru fara control ...
Ely : Gura!!!!!! Dark circle !! In jurul lui Piticutss se forma un cerc de foc negru ce se apropia tot mai mult de ea .Noi incercam sa , salvam oamenii , nu ii vanam !
Piticutss : O da ???Stii ce e foarte trist ? Faptul ca in curand vei fi cuprinsa de nebunie , ca toti utilizatorii intunericului ! Ha hahahaha !!!
Ely : Asta nu se v-a intampla ! Adio Piticutss !
Sakura : Luminum ! O raza de lumina o izbeste pe Ely , care cade secerata la pamant .
Senpai : O utilizatoare a intunericului in Bloody Shadows ! La naiba !
Sakura : Alex !
Senpai : da?
Sakura : Ii simt pe cei din consiliu , vin aici acum !
Senpai : Ceee???
SEDIUL CONSILIULUI
Uchiha Btw : SE PARE CA TREBUIE SA NE FACEM INTRAREA !
Pisy : Asa se pare miaw !
Dude : Ce vom face cu ei ?? Vom distruge ambele clanuri ?
Uzumaki : Da !

The End !

Cam asta a fost ! urmatorul capitol il pun saptamana viitoare LoL Limba scoasa ! Hi Sakura astept pareri
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 16:02

de cand am aparut eu si senpai la sfarsit a fost epiiic rolling on the floor)
nu ca ficul nu e epic, dar ... a fost o faza amuzanta dupa... mister si "drama"

deci... e tare fic-ul, mai caracteriza perfect, dar...
Citat :
Sakura era unul din membrii de elita ai clanului , era o persoana ambitioasa...

Si eu am citit:
Citat :
Sakura era unul din membrii de elita ai clanului , era o perversa ambitioasa...
rolling on the floor
Deci, practic, astept neeextul!

Si ah da era sa uit!
Ai pus virgule la nimereala :-?
Citat :
Darki sare reusind sa , se fereasca iar Piticutss....
Sus In jos
BestDude02
Kaigai
Kaigai
BestDude02

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 16:05

Super abia astept nextuk :X, Dar parerea mea e ca sunt prea multi utilizatori ai intunericului :-? si sper ca eu nu sunt nebun fericit)
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 16:10

Sakura-Chan a scris:
de cand am aparut eu si senpai la sfarsit a fost epiiic rolling on the floor)
nu ca ficul nu e epic, dar ... a fost o faza amuzanta dupa... mister si "drama"

deci... e tare fic-ul, mai caracteriza perfect, dar...
Citat :
Sakura era unul din membrii de elita ai clanului , era o persoana ambitioasa...

Si eu am citit:
Citat :
Sakura era unul din membrii de elita ai clanului , era o perversa ambitioasa...
rolling on the floor
Deci, practic, astept neeextul!

Si ah da era sa uit!
Ai pus virgule la nimereala :-?
Citat :
Darki sare reusind sa , se fereasca iar Piticutss....
da rolling on the floor imi place sa ma joc cu virgulele
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 17 2013, 22:32

Oo didi , ce te mai iubesc eu . fericit) Toata lumea stie . :> fericit) Indragostit

Frumos fic ely , astept next . <3
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 18 2013, 15:18

=]]]] pana la urma ai dau kill la didi fericit) dupa de care parte is eu ca nu mai inteleg fericit))) Naruto si Sasuke ma bat cu 3 odata =]] klod fericit) team lasat fara putere da nu prea stiu ce e cu magia mea X_X am numa abilitati de sigilare si semne care afecteaza in gen amaterasu si eu tiam zis sami gasesti iubita da nici chiar de la pagina a 3-a fericit))) macar sa se opreasca razboiul
Sus In jos
Seith
Kaigai
Kaigai
Seith

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 18 2013, 19:29

Cât mi-a plăcut cum ai descris lupta,a fost întortocheata ,mi-a plăcut rolling on the floor .
Chiar sunt curioasă ce o sa mai scri şi sper sa apar şi eu in next :-ss
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 18 2013, 19:44

Ce mi-a placutt :X
Dar si ce ciudata is rolling on the floor in mod bun . Is malefica >fericit si imi place !
Debea astept sa vad ce idei iti mai vin :o3 .
Pupiciii si spor la scris Indragostit .
Si nu ne lasa sa fierbem de curiozitate prea mult rolling on the floor .

Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 22:54

Dupa secole..serios au trecut luni laugh m.am hotarat sa pun next mai precis maine sau marti insa am o micutsa problema bine sau mai multe micutse probleme :
1 Dude nu mai intra si am nevoie de cineva sa ii ia locul in consiliu : "BestDude" : Membru al consiliului si totodata spion , cel mai puternic utilizator al intunericului cunoscut in prezent(exceptand.o pe katoka) .
Nu o sa schimb nimic decat ca inlocuiesc numele <3 .
2 Trebuie sa o inlocuiesc si pe pisoias : "Pisoias" membra a consiliului cu  puterea de control a animalelor .
3 Si pe deea angel trebuie sa o inlocuiesc : Tot membra a consiliului cea mai noua dintre ei cu magie vindecatoare .

Cam atat :d cine vrea sa lase comm . Zbye !!!
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 23:39

ARZI IN IAD! Eu de ce coasa mea aflu acum că tu ai un fic haaa?
Îmi spui și mie? Te dureau degetele dacă îmi tastai asta pe chat rolling on the floor rolling on the floor Și faptul că ai talent la scris O.o
Era de așteptat daia ești sormea rolling on the floor
În primul rând vrew și  eu în fic dwa :o3 te log *pisică plouată-face*
Iar în al doilea rând nu-ți spun ce preferințe am, surprinde-mă! (asta într-un mod sadic) >fericit
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 12:32

Mhm...Ely ..e genial, vreau next :3 Poate apar si eu , zic :-" 
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 14:13

Lory*Ely a scris:
ARZI IN IAD! Eu de ce coasa mea aflu acum că tu ai un fic haaa?
Îmi spui și mie? Te dureau degetele dacă îmi tastai asta pe chat rolling on the floor rolling on the floor Și faptul că ai talent la scris O.o
Era de așteptat daia ești sormea rolling on the floor
În primul rând vrew și  eu în fic dwa :o3 te log *pisică plouată-face*
Iar în al doilea rând nu-ți spun ce preferințe am, surprinde-mă! (asta într-un mod sadic) >fericit

Mhnn :-s l.am lasat balta si btw mai am 2 ficuri laugh dar pe asta vreau sa il continui si o sa il continui daca gasesc inlocuitori pentru cei ce au plecat .
Ahh si am recitit ce am scris si nu era chiar asa genial cum ma lauzi tu lory >Limba scoasa .
O sa apari si tu si Matt :3 va promit .
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 14:54

Miştoo!!! :x Eşti o sadică micuţa :o3 
Mă bagi şi pe mine in fic? :-? Dacă vrei LoL
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 09 2014, 23:36

Fan fic complet! Felicitări!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bloody Shadows - We are born to live in darkness   Bloody Shadows - We are born to live in darkness - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Bloody Shadows - We are born to live in darkness
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Complete-
Mergi direct la: