Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Intamplari... paranormale??

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
ItachiSharingan
Kaigai
Kaigai
ItachiSharingan

Ryo : 0

Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 27 2013, 00:08

Pai eu sa va zic am avut intamplari dinastea cand eram mic...Cand era mic pe la 4-5 ani eram cam speriat asa..Si intr-o seara venind in casa pe la 10-11 seara vara sa facut o lumina pe peretele scarii si am putut sa jur ca am vazut fatza si corpul unei femei desfigurate asa hard..am fugit inapoi l-am strigat pe un prieten de 12 ani si au coborat si altii de vreo 15-16 din alte scarii si stateam ca fraierii pe camp cu binoclu =))si pe cand nu era nimic acolo ......
Insa din pacate acuma :-J nu mai am nici-o fobie/frica nimic....Daca o sa fi sa mor asta e...Sunt cam fara inima acuma daca pot spune asa fericit) .....
Sus In jos
MadalinNaruto
Kaigai
Kaigai
MadalinNaruto

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 13 2013, 10:58

Ma ce ati patit voi este nimic da la mine sa simti cum te strange cineva de gat si te mangaie pe picioare va jur ca este adevarat si ca sa scap am facut cruce cu limba nu mai putem sa respir, sa ma misc eee si atunci am zis ca ala a fost necuratu va jur si sunt multe chestii.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 13 2013, 11:37

Si eu am patit multe chestii interesante, toate intamplate pe vremea cand credeam in fantome. Pana la urma cred ca e reala chestia cu "Daca crezi ca e real, chiar va fi." Dupa ce m-am lasat purtata de ratiune si logica nu am mai patit nimic, chiar daca am facut spiritism si tot felul de experimente ciudate. Eh, curiozitatea asta.
Ceva ce inca mi se intampla si mi se va intampla mereu e "abilitatea" de a prezice cand va veni cineva/ceva in camera sau in locul in care stau. Mereu am avut frisoane pe sirea spinarii si nu intelegeam care e faza cu ele, asta pana cand nu le-am asociat cu prezenta persoanelor. Si eu si vara-mea suntem/eram la fel. Stateam in curte, ne prosteam, jucam, etc si brusc amandoua spunem "iar am senzatia aia", apoi peste un minut apare cineva. Cand eram mica imi placea sa ies noaptea pe balcon si sa ma uit la stele. Ei bine mamei mele nu ii placea ideea. Stand pe balcon am avut senzatia aceea dubioasa si am intrat repede in camera, aruncandu-ma in pat. In cateva secunde mama mea venise la mine sa ma verifice. Aceeasi senzatie o am si cand se deschide o usa in spatele meu, chiar daca nu o aud. Uneori e doar curentul care deschide usa si e dubios caci ar trebui sa fie prezenta cuiva, dar nu e. Poate vantul, cat de mic sa fie, imi provoaca frisoanele. Poate sunt mai sensibila decat altii cand vine vorba de energii, poate sunt doar nebuna~
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 13 2013, 13:22

Cand eram mai mica ieseam pe afara doar cu fratele meu mai mare si cu prietenii / prietenele lui prin spatele blocului [ nu stau la bloc dar in zona in care stau eu sunt multe blocuri , chiar in spatele lor este casa mea si inca multe alte case ] . Intr-o zi de vara am iesit in jur de ora 5 afara cu fratele meu si ne-am dus la generatorul electric [ centrala ] care dadea curent tuturor blocurilor din jur . Acolo ne-am intalnit cu inca vreo 12 prieteni [ fete si baieti de varsta lui Mihai de atunci , 16 ani iar eu aveam 10-11 ani ] . In fata centralei era o bucata mare de beton destul de mare pe care noi o foloseam ca si banca sau jucam carti acolo . Nu era niciun pericol de electrocutare sau ceva , totul era sigur . Toti au inceput sa vorbeasca de tot feluol de intamplari sau legende urbane si si-au adus aminte de faza aia cu tablita si paharul plin de apa . Se presupune ca trebuie sa ai o tablita din fier iar pe ea sa fie puse bucatele mici din fier pe care sunt scrise literele alfabetului , aranjate in ordinea alfabetului pe tablita iar in mijloc un pahar din sticla , incolor , plin cu apa . Toti cei participanti trebuie sa se stranga intr-un cerc in jurul tablitei si sa se tina de mana . Fiecare din ei avea dreptul la o singura intrebare la care trebuia sa se raspunda cu un singur cuvant [ literele de pe tablita trebuiau sa se "miste" , sa se aranjeze si sa formeze raspunsul la intrebare ] . Dupa ce toti isi epuizau intrebarea daca paharul cu apa se spargea toti erau bine dar daca nu se spargea , cel mai "slab" de inger dintre ei era posedat de un demon . Desigur ca ei au incercat sa faca aceasi faza doar ca inloc de pahar din sticla aveau unul de unica folosinta iar inloc de tablita aveau o foaie alba , literele fiind facute tot din bucati de coala alba , deci mai pe scurt , inafara de ei , nu aveau nimic folositor :]] . Au pus 7000 de intrebari stupide gen : Cand o sa moara Basescu ? / De Craciunul urmator o sa primesc un unicorn ? iar unul din baieti s-a plictisit si ca sa "sparga" gheata a strivit paharul si a inceput sa faca ca toate alea si sa zica ca e posedat . Ceilaloti au inceput sa rada , fiind doar o gluma dar eu si inca o fata de varsta mea ne-am speriat rau . Mai pe seara noi aveau un obicei sa ne jucam "Pititea" . Eu si fratele meu ne-am ascuns dupa o masina iar in spatele nostru era un tufis iar dupa tufis era un loc foarte sinistru , intunecat de unde mereu se auzeau voci , soapte , dintre spatele unui bloc si o casa a unei fete . Despre locul acela se spune ca este bantuit deoarece in urma cu 17 ani un baiat de 15 ani s-a aruncat de la etajul 4 din cauza parintilor lui cu care se certa mereu . Mie imi era foarte frica dar el era atent doar la joc . Deodata , in spatele nostru s-a auzit un fosnet iar cand ne-am intors am vazut cum se miscau tufisurile de la stanga spre dreapta ca si cum cineva ar fi trecut cu mana prin ele si se tot auzeau soapte . Ne-am speriat amandoi de moarte , am luat-o la fuga in partea opusa si in fata noastra ca din neant a aparut o pisica neagra , foarte slaba cu ochii rosii si coltii foarte mari si ascutiti . Am inceput sa tip iar mata a disparut . Ne-am intors la ceilati si le-am povestit ce s-a intamplat . Mai intai ne-au luat peste picior dar au vazut ca suntem seriosi si ca nu glumim si ne-au crezut . Faza aia m-a speriat foarte rau .
Sau intr-o noapte eram intr-un taxi cu mama , tata si fratemiu , ne intorceam de la mare . Eu aveam 6 ani . Era vreo 3 noaptea . Eu stau in apropiere de centru asa ca am luat-o pe acolo . Eram cam somnoroasa . M-am uitat pe geam la un hotel si la ultimul etaj am fazut o femeie imbracata in rochie de mireasa dar nu era alba , avea pete de sange pe peste tot , nu era o femeie obisnuita . Chipul ei era acoperit de un voal alb de matase , mainile si gatul era verzui , culoarea aceea care seamana a zombi . Avea degetele lungi si subtiri cu ghire negre ascutite . Mi s-a facut frica si am intors privirea spre celelalt geam , m-am uitat pe trotoar si am vazut aceeasi femeie care plutea la un metru de pamant . Am inchis ochii crezand ca o sa dispara dar cand i-am deschis iar era tot acolo si se tinea de voal vrand sa-si desopere fata . Chiar daca imi era frica de muream , curiozitatea m-a facut sa ma uit . Exact cand sa-si dea voalul jos i-am vazut buzele lungi si subtiri de unde ieseau niste dinti foarte ascutiti si galbeni . Mi s-a facut frica rau si am pus mana lo ochi . Avea un chip demonic , nu i-am vazut toata fata dar cred ca acea "femeie" era un demon . Am inceput sa am tot felu' de vise stranii [ dubios , eu nu "aveam" deloc vise ] si i-am povestit mamei ce s-a intamplat in noaptea aceea . Mama vazand ca sunt serioasa m-a crezut . M-am dus la bunica , i-am spus si ei ce s-a intamplat iar bunica mi-a povestit asta : Acum 19 de ani a avut loc o nunta la acel hotel [ era un hotel vechi care acum este modernizat ] . Fata l-a asteptat pe mire cu toti ceilalti in sala de ceremonii , unde era nunta organizata dar mirele nu a aparut . Aceasta s-a dus in camera inchiriata , a iesit pe balcon si cuprinsa de nebunie s-a arunact de la etajul 7 . A murit pe loc intr-o balta de sange . Se spune ca si acum , in acea camera , fata inca-si mai asteapta mirele . 
Multe intamplari birare mi s-au intamplat . Mereu am impresia cand merg singura pe strada ca sunt urmarita de cineva sau ca cineva ma priveste dar asta este un sentiment pe care cu totii il avem . De multe ori vad umbre sau aud soapte cand sunt singura in camera dar nu le dau importanta . De si mai multe ori imi aud numele , ma striga cineva de exemplu : eram in camera cu mama si ne uitam la tv iar geamul era deschis . Deodata aud : "Iza" din dreptul geamului iar eu stiam ca este prietena mea , Adriana care avea obiceiul sa ma strige asa daca nu intra inauntru . Raspund : "Da ! Vin acum !" . Am iesit imediat din casa si nu era nimeni acolo . Ma uit si in stanga si in dreapta si nu vad pe nimeni . Intru inapoi in casa si ii zic mamei : "Nu era nimeni afara ..." iar ea imi spune : "Cum sa nu fie ?! Si eu am auit ca te-a strigat cineva ." , eu fiind mai cinica ii spun : "Ma cheama mortii ." la care mama incepe sa rada si sa-mi spuna ca am inebunit detot . Din folclor se spune ca daca esti strigat de cineva nu trebuie sa raspunzi pana ce nu vezi acea persoana , daca ii raspunzi vei amuti [ faza aia cu ielele ] . Eu merg pe un principiu : Nu ma sperie ceea ce nu vad . Pot sa aud cate strigate sau soapte vreau eu , degeaba daca nu vad sursa . Multe chestii aiurea mi se intampla dar incerc sa gandesc rational si logic , doar nu cred in demoni-mirese , nu ?!
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 27 2013, 22:26

Toate întâmplările sunt senzații sau rodul imaginației. Într-o stare în care creierul nu poate lucra la maximul care îl poți atinge momentan îți poți creea niște iluzii. Până la urmă, senzațiile sunt lucruri rezultate în urma analizei atente a sistemului nervos. Corpul uman este foarte complex și poate foarte ușor să se schimbe: secreții hormonale, exagerări ale unor reflexe etc.
Sus In jos
Nagato-san
Kaigai
Kaigai
Nagato-san

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 27 2013, 23:55

Deci izabela ai scris o poveste acolo
Ma rog:
deci eram pe strada si era iarna(bineinteles totul alb) am mers cu un baiat Raul in parcul "secret"(unde este mai mereu intunecat si acum nu mai este deloc secret fericit) ) .. Era cam ora 10:20 .. Mergem noi ce mergem si unde erau becurile s-au stins toate si cele din oras m-am sperat dar dupa un minut am realizat ca era doar o pana de curent . Cand am ajuns la caleasa lumina s-a aprins si am respirat amandoi usurati. Ne uitam in fata stanga si dreapta si nimic.... In momentul in care ne-am uitat in spate era un cerc mare fara zapada cu o persoana neagra in acel cerc cu ceva ascutit in mana(era langa un copac) a bagat acel cutit in copac si apoi a disparut... Speriati am prins cel putin 100 Km/h pana la iesirea din parc.. Cand am plecat acasa la mine la boxa e umbrit . Am urcat scarile si m-am uitat in spate unde era boxa si nimic.. cand am ajuns acasa am observat ca eram zgariat pe spate(de unde Dumnezeu nu stiu). A doua zi am aflat ca tatal baiatului care a fost cu mine a fost injunghiat cu un cutit.. Trei luni nu am mai pasit in acel parc. In sfarsit  cand am mers in parc am mers la copacul unde a fost bagat cutitul.... Scria mare sus Mama omida rolling on the floor ma rog mai jos era o taietura de cutit.... Deci epic cui i-am spus nu m-a crezut !
Nici voi nu stiu daca o sa ma credeti dar...
Sus In jos
YusukeUchiha
Kaigai
Kaigai
YusukeUchiha

Ryo : 56

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 28 2013, 05:54

Randu Meu:D.Era Vara dabea am venit din germania.Era 8:30 si s-a facut pana si toate becurile de pe strada s-au stins.Eu incepeam sa plang.Eu daca vad pe cineva care ma sperie dau cu pumnu in el.Si cine intra in mana mea nu mai scapa.Sunt stangaci si am cam 1024 kg in pumn...Asa sa revenim.Si era o fata cu paru lung si era pe fata si nu puteam sa o vad completa.Venea spre mine si i-am dat un pumn.Pe la 9:00 au venit mai multi si deodata am tipat atat de tare in cat am luat o bata si i-am batut pe toti.9:20 l-am luat pe ala care a incercat sa imi faca ceva si cand s-au aprins luminile au disparut din mana mea.O data am visat ca cineva era in spatele meu.Si imi spunea in continu dute la culcare.cand mam trezit era varameu pictat si i-am dat un pumn de i-am spart nasu si i s-a crapat putin din os.Mi s-a mai intamplat sa il vad pe fratemiu ca imi arata degetu si eu ii dau o palma dar el defapt dormea si cand am dat cu palma in el am simtit ca 10 sabii erau in mine....Hai sa va zic mai mult.Eram cu varameu in parc.(s-a intamplat ieri sau alaltaieri)Ne-am decis sa mergem in cimitir.Era o baba mica.Era cat fratemeu.Se ruga aproape la toate mormintele de acolo.Am pus mana pe ea si am vrut sa ii zic ceva.Dar ea ma intrerupt si mi-a zis:-Sa te fereasca Dumnezeu sa ma mai atingi,daca ma mai atingi te omor cu mana mea!Eu am luat mana dupa ea si am plecat de acolo.Era preotu acolo si mi-a zis sa nu o mai bag in seama ca nu e sanatoasa.Altu!!!Eram cu O prietena si cu 12-15 mai mari decat prietena mea.Eu am 18 ea are cam 16.Asa si ne place sa ne urcam pe centrala.Eu vad un barbat intr-o curte(pentru ca eram sus pe o central dhaa)si statea si se uita straniu la poarta.Am aruncat cu piatra in el si deodata ma trezesc cu el si cu prieteni in curte.Am sarit cu toti pe el dar cand l-am doborat Prietena mea a disparut.....Am inceput sa o strig si nu raspundea.Am sunato dar a raspuns mama ei si mi-a spus ca nu e acasa.Si i-am spus unde e?Ea mi-a zis pai nui cu voi?.Dar am gasito era in spatele blocului.Altu:Asta o sa va sperie un pic....Legenda spune ca daca strigi de 3 ori in intuneric Bloody Mery intr-o oglinda ea vine si te omoara.Eram cu 12 prieteni in baie sa incercam ritualu.Am strigat Bloody Mery si in geam se vedea dar ea nu venea la noi.....Prietena mea a venit si s-a speriat atat de tare incat a spart geamu.Atunci s-au auzit tipete si strigari de razbunare.Decand Sakura a spart geamu (o chemam asa ca are paru roz si scurt ca a lui Sakura si ochi verzi)Cineva o striga mereu si o viseaza.Cam straniu nu??Am calmato pe Diana unpic si nu i-a mai fost frica deloc.Acum viseaza numa Vampiri vampir 
Sus In jos
MadalinNaruto
Kaigai
Kaigai
MadalinNaruto

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Sept 06 2013, 21:05

Ma eram la bunica acasa si dormeam intr-o alta camera eram cu tataie si pe la 3 am simtit niste maini ca ma mangaie, si nu aveam curaj sa ma uit cine este eee.In ziua aia l-am visat pe diavol o perioada nu mai asta am visat aveti idee ?
Sus In jos
YusukeUchiha
Kaigai
Kaigai
YusukeUchiha

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 08 2013, 02:59

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Randu Meu:D.Era Vara dabea am venit din germania.Era 8:30 si s-a facut pana si toate becurile de pe strada s-au stins.Eu incepeam sa plang.Eu daca vad pe cineva care ma sperie dau cu pumnu in el.Si cine intra in mana mea nu mai scapa.Sunt stangaci si am cam 1024 kg in pumn...Asa sa revenim.Si era o fata cu paru lung si era pe fata si nu puteam sa o vad completa.Venea spre mine si i-am dat un pumn.Pe la 9:00 au venit mai multi si deodata am tipat atat de tare in cat am luat o bata si i-am batut pe toti.9:20 l-am luat pe ala care a incercat sa imi faca ceva si cand s-au aprins luminile au disparut din mana mea.O data am visat ca cineva era in spatele meu.Si imi spunea in continu dute la culcare.cand mam trezit era varameu pictat si i-am dat un pumn de i-am spart nasu si i s-a crapat putin din os.Mi s-a mai intamplat sa il vad pe fratemiu ca imi arata degetu si eu ii dau o palma dar el defapt dormea si cand am dat cu palma in el am simtit ca 10 sabii erau in mine....Hai sa va zic mai mult.Eram cu varameu in parc.(s-a intamplat ieri sau alaltaieri)Ne-am decis sa mergem in cimitir.Era o baba mica.Era cat fratemeu.Se ruga aproape la toate mormintele de acolo.Am pus mana pe ea si am vrut sa ii zic ceva.Dar ea ma intrerupt si mi-a zis:-Sa te fereasca Dumnezeu sa ma mai atingi,daca ma mai atingi te omor cu mana mea!Eu am luat mana dupa ea si am plecat de acolo.Era preotu acolo si mi-a zis sa nu o mai bag in seama ca nu e sanatoasa.Altu!!!Eram cu O prietena si cu 12-15 mai mari decat prietena mea.Eu am 18 ea are cam 16.Asa si ne place sa ne urcam pe centrala.Eu vad un barbat intr-o curte(pentru ca eram sus pe o central dhaa)si statea si se uita straniu la poarta.Am aruncat cu piatra in el si deodata ma trezesc cu el si cu prieteni in curte.Am sarit cu toti pe el dar cand l-am doborat Prietena mea a disparut.....Am inceput sa o strig si nu raspundea.Am sunato dar a raspuns mama ei si mi-a spus ca nu e acasa.Si i-am spus unde e?Ea mi-a zis pai nui cu voi?.Dar am gasito era in spatele blocului.Altu:Asta o sa va sperie un pic....Legenda spune ca daca strigi de 3 ori in intuneric Bloody Mery intr-o oglinda ea vine si te omoara.Eram cu 12 prieteni in baie sa incercam ritualu.Am strigat Bloody Mery si in geam se vedea dar ea nu venea la noi.....Prietena mea a venit si s-a speriat atat de tare incat a spart geamu.Atunci s-au auzit tipete si strigari de razbunare.Decand Sakura a spart geamu (o chemam asa ca are paru roz si scurt ca a lui Sakura si ochi verzi)Cineva o striga mereu si o viseaza.Cam straniu nu??Am calmato pe Diana unpic si nu i-a mai fost frica deloc.Acum viseaza numa Vampiri  vampir 

Stiu ca vi se pare ciudat dar adevarat.... Naruto si Sasuke
Sus In jos
Naruto↔Kurama™
Kaigai
Kaigai
Naruto↔Kurama™

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 22 2013, 15:30

Pai cand aveam cam 7 tata s-a dus la Bucuresti cu munca si la lasat pe varumiu sa aiba grija de mine. El avea 19 ani si se ducea cu baieti de cartier ba la o tigara ba la o bere. Dar el a vrut sa ma sperie asa ca inainte sa plece mi-a aratar un film de groaza cu fantome care rupea capetele la oameni. Pe la 2 dimineata aam plecat. El sa intalnit cu baieti si ne-am dus la cimitir. El a zis ca vrea sa se duca la baie cu baieti si mi-a zis sa ma duc inainte. Dar el sa ascuns si a inceput sa fata zgomote ciudate. Dar sa intamplat ceva ciudat cand eram singur .
A inceput sa bata dintr-o data un vant rece desi era vara si becurile din cimitir s-au stins. Fiind mic am inceput sa plang si sa fug. Varumiu apasandu-l constiinta a venit la mine si mia zis ca era doar o farsa. Si cand lam intrebat de becuri si de vant a zis ca el nu a facut nimic, si asta ma lasat pe ganduri. Dar acum nu ma mai sperie nimic.
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 22 2013, 16:13

Mi s-a întâmplat ceva complet paranormal.Mi s-a terminat paharu de cola,am mers să iau altu şi în bucătărie l-am văzut pe Batman cum fura din frigider,ce l-am mai înjurat.Dar nu se termină când m-am
întors în cameră un extraterestru se uita la filme +10 de pe calculatoru meu.Asta a fost chiar paranormal.
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeVin Noi 22 2013, 18:07

Lol, acelasi Mk...

Vreau sa va spun ceva. O data cand desenam o piramida cu ochi, am inchis ochii si am vazut un cap de capra mova, cu trei ochi. De atunci nu am mai vazut-o.
Sus In jos
Naruto™
Kaigai
Kaigai
Naruto™

Ryo : -2

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 16:03

Da,m-i sa intamplat is mie cand era mic sa vad covorul cum sa misca de parca cineva il trage in sus(cica era doar curentul=]]),eram plecat in vacanta si am camera mea era langa un fel de padurice,ma uitam la tv,geamul era deschis,si s-a auzit deodata ca un fel de geamat...Si altele de care probabil nu imi mai amintesc.
Sus In jos
BiChOn
Kaigai
Kaigai
BiChOn

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 02 2014, 22:41

Poate am intalnit ceva de genul cand eram mic , dar cu totii cand eram copii ne imaginam diferite lucruri in copilarie , dintr-un balon puteam sa vedem un Rasengan , cureaua care o foloseau parintii sa ne bata ne-o imaginam ca o arma de temut ( glumesc , cred ) , etc ..
Cand eram mic mi-a fost mereu frica sa merg la baie noaptea , era intuneric si ma gandeam ca in baie o sa gasesc un fel de monstru care o sa-mi vanda organele , o sa-mi manance carnea si oasele o sa le pastreze ca niste amintiri , dar asta nu e nimic paranormal ( imaginatia copiilor )
Nu am intalnit , cel putin cred .
Inainte sa moara cineva am un cosmar , un vis urat in care nu apar , doar vad , ca si cum m-as uita la televizor . O camera cu persoana care o sa moara , persoana sta singura , asteapta pe cineva . Nu stiu ce se intampla , niciodata nu se deschide usa , visul se gata brusc , persoana a murit dupa ( doar o data s-a intamplat , nu stiu daca este ceva paranormal , sunt multe persoane care au patit-o .. )
Sus In jos
Edacto
Kaigai
Kaigai
Edacto

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 21 2014, 11:13

E 11 dimineata, lumina tot si cand citesc povestile astea ma ia o frica de intorc capu' incontinuu, parca ar fi cineva in spatele meu fericit)

Mie nu prea mi s-au intamplat de-astea, da' cateodata am cosmaruri ciudate, cand eram mai mic am visat ca stateam la televizor cu fratemiu, si el o plecat si mi-o zis sa inchid cand vin si eu. Si vroiam si eu sa plec dupa vreo 5 min dupa ce a plecat, si am vrut sa inchid TV-u, parca era ceva de groaza la TV si de-aia vroiam sa plec. Si nu ajungeam la telecomanda si nu puteam sa ma misc si incercam sa tip (faza cu tipatul am avut-o in multe vise) si nu reuseam, imi simteam gatul infundat si apoi parca iesea un monstru din TV si m-am trezit speriat.
Sau cateodata seara cand ma pun in pat aud in capul meu ca ma striga cineva, dar incet si o singura data, de obicei inchid ochii si nu ma mai misc pana ce adorm fericit)
Sus In jos
Woof means no
Kaigai
Kaigai
Woof means no

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 04 2014, 15:00

Cu toate că sunt ateu, eu și un prieten avem parte de o serie de întâmplări paranormale. Mă rog, am avut. În casa lui se află ceva, dar nu știu ce. Mereu când rămâne singur ușiile, luminile, perdelele, aparatele care funcționează pe electricitate... e mișcă, dispar, reapar, se ridică. Sunete ciudate, plânsete, televizorul setat automat pe programe cu conținut satanist.
Sus In jos
YusukeUchiha
Kaigai
Kaigai
YusukeUchiha

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 04 2014, 23:53

Hai sa va spun o chestie pe care nu pot sa o uit niciodata..Stiti creepy pasta-ul acela despre jeff the killer nu?? Daca nu o sa va povestesc toata povestea..:

Jeff the Killer...sau pe română Jeff ucigașul a luat naștere atunci când pe un forum niște oameni au pus o legendă numită după el.Cu timpul totuși teoriile că Jeff Ucigașul există au crescut.Devenind un război între două tabere,cei care spun că e real și cei care spun că nu există.
Desigur,m-am gândit că poate o să vreți să auziți mica legendă a lui Jeff the Killer..hai să vedem !
Se spune că Jeff ucigașul era doar un adolescent normal...desigur..ERA..până când ceva s-a întâmplat.Niște bătăuși l-au ars pe Jeff într-un foc iar acesta aproape că murise.Desigur rănile fizice i s-au vindecat dar cele mentale nu..Jeff a înnebunit după ce asta s-a întâmplat.Se spune că el avea o arsură în jurul gurii de la acel atac al bătăușilor.Într-o seară Jeff și-a tăiat gura la fel ca celebrul personaj din filmele cu Batman..da..știți la cine mă refer...JOKERUL ..
Pe lângă asta se spune că Jeff și-a tăiat ploapele ca mereu să fie treaz. Niciodată să nu adoarmă.Ziua următoare el și-a ucis părinții,și a recunoscut că cineva,ceva dinăuntrul lui l-a făcut să facă asta...dar desigur. Zii tu asta cuiva fără să te facă nebun !
Desigur,legenda încă continuie,se spune că Jeff încă trăiește. Și că ar putea fi oriunde.Poate..chiar aproape de tine(dacă ai ghinion).Se mai spune și că Jeff ucide doar noaptea,iar ultimele lui cuvinte înainte de a ucide pe cineva sunt ”Du-te la somn.”

Ati citit?Bun.Am fost foarte disperat dupa acest creepypasta.Dar obsesia mea a luat sfarsit cand am visat..ceva...Acel ceva s-a transformat in realitate...Ok.Deci am visat ca dabea am venit de la scoala si nimeni nu era acasa..Cand intru in camera mea vad toate hainele pe jos si televizorul spart...Ma duc in bucatarie vad toate cutitele jos.Am observat ca in cutia in care tin cutitele a luat-o pe cea mai mare.Cand m-am intors in camera mea am auzit un fel de șhhh.Ok am crezut ca mama a venit.Dar nu.M-am dus pe hol sa vad daca a venit.Nup.Ma duc spre camera si dupaia vad...Patu plin de sange..Sa recunosc mi-a fost frica chiar si in vis.Ma duc in camera lui mama si o vad cu o gaura in gat..In forma de cutit..De atunci am tipat si m-am trezit plangand.Mama spunea ca imi miscam foarte repede picioarele..Ok ziua a 2-a.Atunci tot in casa eram ma uitam pe televizor si de odata se opreste televizorul si lumina.Dupaia il vad pe Jeff...Cu gluga pe cap...cu falcile taiate..cu cutitul in mana...am fugit din casa dar de fiecare data cand ma intorceam cu spatele Jeff se apropia de mine.Am alunecat si dupaia jeff ma prins..Mi-a zis Go to sleep.Cu o voce foarte ragusita..Eu tipam in vis si dupaia m-am trezit..Ok 02 octombrie ziua mea.Mama s-a dus la cumparaturi eu stateam la televizor.Cand a venit mi-a zis mama ca mi-a cumparat o bluza cu gluga.Era alba si cu o gluga..Cum avea si Jeff.I-am zis lui mama sa o arunce dar ea s-a contrazis cu mine si a zis ca o pastreaza...Pentru 3 zile nu am mai avut visul acela cu Jeff..Poate ca deja sunt mort in visul acela??Sau in toate visurile??De cand am visat ca am alunecat nu am mai visat nimic..Chiar nimic!!.Ok 31 octombrie Halloween colegi stiau ca sunt disperat dupa Jeff The Killer iar mama ma fortat sa iau acea bluza..Si totusi m-am distrat chair daca aveam acea bluza..Eu si cu colegi mei am inceput sa ne facem machiajul de halloween unul celuilalt.Si ce supriza placuta...Cand am vazut peruca am creazut ca ma machiaza in Jigsaw din SAW dar nuuu.Jeff the killer eu am fost...De atunci m-am dus la baie gluga si perucha si aracetul si cu foaia aceia si cu cauciucu care imi faceau falcile de parca au fi taiate..Jeff.Si eu am dat bluza  jos am pus-o in ghiozdan m-am spalat pe fata si am aruncat acea peruca...Colegii suprinsi mi-au zis:Woow..Parca erai obsedat dupa Jeff The Killer.. straight face..EU am zis:Dal dracu pe Jeff.
Colegul:Looll fericit))
Eu in mintea mea ziceam:Radeti voi dar nu stiti prin ce am trecut..Bine de atunci am inceput sa visez iar...Dar de data asta..Eu eram Jeff The Killer..Adica eu ma alergam pe mine...Am facut in toate felurile si mama ma trezit.Felul in care m-am trezit a fost infiorotor..Transpirat fleasca fericit).Mda deci mama ma dus la un doctor sa vada ce am in vise..Doctoru a zis ca am o problema cu acest personaj.Ma intrebat ce e el.Eu i-am zis toata povestea despre el si a zis ca acest personaj ma cunoaste si vrea numai raul..Adica imi vinea sa rad.Cum dracu sa existe Jeff The Killer.L-am intrebat pe doctor cum poate acest personaj sa ma cunoasca cand el nu exista?Si chiar daca ar exista nu m-ar cunoaste fiindca el e in america..I-am povestit ca am fost un mare fan acestui personaj iar doctoru a zis ca disperarea dupa acest character mi-a facut dorinta sa ma intalnesc cu el.Mda..Totusi iar nu l-am vizat pe Jeff The Killer fiindca am fost la preot si mi-a dat vin cu paine..Mda cum sa scap de cineva cu vin si paine?? Oricum mie nu imi mai place de acest caracter,nu il mai visez dar jur ca uneori chiar il vad in viata reala..Adica ganditi-va putin:
1:Hanorac la fel ca a lui
2:Am fost pictat pe fata la fel ca el
3:Am fost Jeff The Killer in vis...

Deci poate sa imi explici cineva aceasta fobie?Deci eu chiar nu glumesc jur din tot sufletul ca asta mi se intampla..Puteti sa radeti..Chiar nu ma intereseaza dar voi cei care ati avut probleme cu vise..Spuneti-mi ce fac sa nu il mai visez...
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 05 2014, 14:27

^ Te va vana superficialitatea unui site ce distribuie cele mai inutile povesti. laugh Jur.
Mesajul acesta nu se potriveste-n tema, de fapt nici tema nu se potriveste cu ce se scrie pe aici.
Jeff the killer s-a nascut prin basm, nu e ca si cum ar fi fost convocat de fraticide sa-ti omoare gandurile. Pur si simplu te-ai speriat de poveste, si cum visul este legat cu constientul (se formeaza in functie de moralul pe care il ai in acel moment), e clar ca ti-ai jucat feste singur.
Despre tema: Topicul e maxim de inutil. Nu exista nicio paranormalitate care sa fie formata in afara fizicii si chimicii, si mai ales nimic care ar avea ceva cu voi personal. E ridicol. laugh
Singurul moment in care-ti creezi impresii intr-un mod realist este atunci cand nu ai stabilitate psihica, care tine tot de CHIMIE.
Sus In jos
YusukeUchiha
Kaigai
Kaigai
YusukeUchiha

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 05 2014, 21:38

deci Constantin..tie ti se pare banal fiindca nu ti s-a intamplat aceste lucruri pe care le vezi in topic...Stiu ca mesajul meu nu este conform topicului dar cui ii pasa?Aici ne exprimam traumele pe care le avem in viata.....Cred ca tu ai vazut filmul ala Paranormal Activity si crede-ma ca,cuvantu-l "paranormal" nu inseamna ca ti se misca lucrurile in casa cum ar fi patura si toate astea..Sa fiu sincer mi s-a intampat asta cu usa de la sifonier fericit)) Cand vroiam sa ma culc am auzit o mare bubuitura si am vazut sifonierul fara usa fericit) Deci da este foarte spooky daca te uiti la el cu toate luminile inchise...Si jur ca acolo am vazut o mana foarte alba care mi-a facut cu mana...mda...Si da stiu ca povestea nu e corecta fiindca am copiat-o de pe un forum cu creepypasta romanesc.Cand eu mai mult citesc creepypasta-urile in engleza.Deci tu daca nu crezi in asa ceva noi nu te obligam sa le citesti sau sa le crezi wink
Sus In jos
xetrix
Kaigai
Kaigai
xetrix

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 05 2014, 22:13

Cand eram mic dormeam intr-un pat pliant langa geam. Uneori ma trezeam noaptea si vedeam la usa o femeie imbracata in alb care imi zambea, alteori se auzea ca si cum ar bate cineva in lemn in mod repetat.
Si mai e ceva care probabil vi s-a intampalt si voua, cand visez ca ma alearga cineva fug foarte foarte incet.
Sus In jos
Zelgrad
Kaigai
Kaigai
Zelgrad

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 25 2015, 22:03

In fiecare saptamana mi-se intampla asta:
Visez un segment de cateva secunde din viata mea si mi-l amintesc cu cateva secunde inainte de a se intampla dar nu pot schimba ce se va intampla...
Ciudat nu ?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intamplari... paranormale??   Intamplari... paranormale?? - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Intamplari... paranormale??
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: