Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Shinigami: Desene

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

Ryo : 0

Shinigami: Desene Empty
MesajSubiect: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 01:31

salutare,sunt nou pe forum, deci sper sa ne intelegem cat mai bine Shinigami: Desene 650269930
activez si in domeniu de prelucrare digitala, dar doresc sa ma familiarizez printr'un desen
astept pareri =D
Spoiler:

Ultima editare efectuata de catre Shinigami in Mar Apr 02 2013, 08:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 06:57

MDA...... Vad ca vom avea o noua vedeta in arta desenului aici pe forum....adica we.....ce maini ai de iti iese asa de bine?fericit))) Da-mi si mie id tau prin PM.....Respect pentru ceea ce faci fericit
Sus In jos
raluca.kpop.1
Kaigai
Kaigai
raluca.kpop.1

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 12:13

Foarte frumos desenul,mi-ar placea si mie sa-mi iasa asa bine.
Sus In jos
Tsuri
Kaigai
Kaigai
Tsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 14:44

:o ce bine l-ai facut!!! :o nu am critici ! wink
Sus In jos
Utakata
Kaigai
Kaigai
Utakata

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 21:04

Mda aici nu ai ce comenta..Chiar sunt impresionant ca esti asa talentat(de unde o mostenesti?)...Si asa pentru al II-lea desen fa-mi unul cu Utakata
Sus In jos
Klodd
Kaigai
Kaigai
Klodd

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 22:08

E bestial , superb , as vrea si eu unul . L-ai facut tu ? Sau l-ai luat de undeva? Cumparat de pe net , e super smecher as vrea si eu.
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 22:31

Buna !!! Imi place mult desenu' tau , e foarte frumos . Imi place cum ti-a iesit si ai o mana "lucrata" > cred ca desenezi de ceva timp , se vede ... poti sa-mi faci si mie un desen smeker cu pain ??? cred ca o sa-ti iasa f. misto !
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 02 2013, 23:03

AHAHAHAHA fericit)) mersi intai de feedback tuturor
o sa fac si cu cei care despre care mi-ati zis, dar in timp -_-
Sus In jos
RedKo
Kaigai
Kaigai
RedKo

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeVin Apr 05 2013, 14:30

Eu nu stiu nici macar sa desenez un simplu om.Damite asa ceva.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeSam Apr 06 2013, 16:15

desenu de la battle-ul cu nicu..
m-am grabit si nu a iesit asa cum vroiam, dar e acceptabil =]

Spoiler:

Sus In jos
Shisui23
Kaigai
Kaigai
Shisui23

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeSam Apr 06 2013, 16:58

WOW ! Deci acesta era desenul :> . O sa il postez si pe al meu mai pe seara . Oricum , se vede ca esti mai bun ca mine la desen happy
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeSam Apr 06 2013, 17:43

pleaca ba de aici maaaaa!!!!! Esti cumva la scoala de arte?...Sau ..esti cumva prof de desen dar cu alta identitate?rolling on the floor) Glm....Bravo mah este super...deci daca as face asa desene, pffff...as fii cel mai fericit om de pe pamant:))....Si eu care credeam ca desenez bine rolling on the floor
Sus In jos
Tsuri
Kaigai
Kaigai
Tsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeSam Apr 06 2013, 18:35

Ce super si ce bine l-ai facut pe al 2-lea!!!!!!!!!!!!!!! Mai vreau , mai vreau! Aplauze
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeSam Apr 06 2013, 23:28

Ce taree, aoleu astea chiar m-au dat gata, nu inteleg de unde atat maiestrie in tine, nu am ce critica, sunt superbe, minunate..nu imi ajung cuvinte sa descriu pentru ca intr-adevar ai talent.
La primul desen, ala cu Naruto am ramas doar usor surprinsa insa cand a urmat al doilea am zis ca clar esti bun de aceea astept cu nerabdare sa pui noi desene, te voi urmari :]]
Apropo..ma mandresc intr-un fel ca esti din Kumo!! =]]
Sus In jos
raluca.kpop.1
Kaigai
Kaigai
raluca.kpop.1

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeDum Apr 07 2013, 09:28

Este minunat desenul, pare atat de real.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMar Apr 16 2013, 23:35

desenu de la battle-ul cu nagato Shinigami: Desene 650269930))

Spoiler:

Sus In jos
RaIkiRi
Kaigai
Kaigai
RaIkiRi

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMier Apr 17 2013, 17:01

scuze ca am facut spam ca am comentat peste 2 minute dar acest desen e copiat de pe net am mai vazut in cateva parti pe forum poza asta nu sunt sigur ca si celelalte erau copiate dar sper ca nu fiindca sunt minunate
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMier Apr 17 2013, 18:43

@RaIkiRi a scris:
scuze ca am facut spam ca am comentat peste 2 minute dar acest desen e copiat de pe net am mai vazut in cateva parti pe forum poza asta nu sunt sigur ca si celelalte erau copiate dar sper ca nu fiindca sunt minunate

fericit) prietene, desenele sunt facute mine, l-ai vazut pe forum fiindca am participat la concurs cu el
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMier Apr 17 2013, 18:47

Este foarte frumos, chiar ai talent bravo Aplauze
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeMier Apr 17 2013, 20:38

Ca de obicei, no comment. Cand am vazut desenul la concurs m-am gandit "Am pierdut.." . Nu am ce reprosa, expresiv e, diferit(in sensul bun) e, chiar n-am nimic de zis. Toate respectele mele!

P.S. De obicei am mereu reprosuri fericit), dar pt tine nu am .
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeJoi Mai 02 2013, 15:17

am zis sa fac unu si cu gaara,deci ce ziceti ? fericit))

Spoiler:

Sus In jos
Coziii
Kaigai
Kaigai
Coziii

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeJoi Mai 02 2013, 15:21

Salutt ^^ Foarte fain desenul...si eu desenez si lumea imi spune cat de cat ca ma descurc..poti sa iti dai cu parerea? https://narutofan.forumgratuit.ro/t3398-coziii-desene#58423
Multumesc^^
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeVin Mai 03 2013, 01:50

waaa :x..pe langa faptul ca te pricepi in photoshop mai si desenezi foarte fain, chiar ai un talent legat de arta. Imi place ca respecti proportiile, nu faci un ochi mai mare si unu mai mic : )))) sau la distante ireale unul fata de altul, ci sunt perfecti, la fel si mainele, si celelalte parti ale corpului..asta e un plus maree.
Preferatul meu ramane ala cu Madara, cred ca stia iesit prea tare ca sa pot comenta ceva in legatura cu el, m-as uita vesnic la el si as descoperi ceva nou de fiecare data, nici de culoare nu mai are nevoie : ))))
Asta cu Nagato imi pare ca l-am mai vazut undeva...ahh da..la avatarul tau : )))) sincer, imi pare ca are o fata de nebun..nu in sensul negativ al cuvantului.
Acum ultimuuul, Gaara in sine e fermecator insa desenul e senzational, e facut cumva in cafea? E pur si simplu genial..si ca sa te critic si eu un pic, pentru ca pana acum doar te-am laudat, nu se intelege bine scrisul ala al sau de pe frunte (asta am spus-o doar ca sa ma leg de ceva, nu o lua in serios : ))))
Bafta in continuare..si sper sa pui mai des desene!!

Ultima editare efectuata de catre Freyja in Vin Dec 26 2014, 12:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeVin Mai 03 2013, 03:11

@Freyja a scris:
waaa :x..pe langa faptul ca te pricepi in photoshop mai si desenezi foarte fain, chiar ai un talent legat de arta. Imi place ca respecti proportiile, nu faci un ochi mai mare si unu mai mic Shinigami: Desene 650269930))) sau la distante ireale unul fata de altul, ci sunt perfecti, la fel si mainele, si celelalte parti ale corpului..asta e un plus maree.
Preferatul meu ramane ala cu Madara, cred ca stia iesit prea tare ca sa pot comenta ceva in legatura cu el, m-as uita vesnic la el si as descoperi ceva nou de fiecare data, nici de culoare nu mai are nevoie Shinigami: Desene 650269930)))
Asta cu Nagato imi pare ca l-am mai vazut undeva...ahh da..la avatarul tau Shinigami: Desene 650269930))) sincer, imi pare ca are o fata de nebun..nu in sensul negativ al cuvantului.
Acum ultimuuul, Gaara in sine e fermecator insa desenul e senzational, e facut cumva in cafea? E pur si simplu genial..si ca sa te critic si eu un pic, pentru ca pana acum doar te-am laudat, nu se intelege bine scrisul ala al sau de pe frunte (asta am spus-o doar ca sa ma leg de ceva, nu o lua in serios Shinigami: Desene 650269930)))
Bafta in continuare..si sper sa pui mai des desene!!

imi place ca-mi dedici romane fericit))
da pai, mersi de apreciere.Legat de nagato, tocmai asta am vrut sa evidentiez , expresivitatea lui.Desenul cu gaara e mai complex, facut in tehnici mixte ( nu doar cafea fericit) ), iar despre scrisul de pe frunte e doar un mic "element" insiginfiant, tocmai pentru a nu iesii in evidenta =]
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitimeVin Mai 03 2013, 11:49

admirabil desenul.... cum ti s-a mai spus semnul de pe frunte nu prea se intelege, insa restul este o capodopera..
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene Icon_minitime

Sus In jos

Shinigami: Desene
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: