Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Shinigami: Desene

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

Ryo : 0

Shinigami: Desene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMar Apr 15 2014, 20:26

Is tare faine lucrarile tale, imi place cel mai mult faptul ca nu sunt toate la fel si plictisitoare, stii sa surprinzi si asta face arta ta speciala. Legat de ultima pictura, e dulce. xaxaxaxa Combini bine culorile insa aici ai folosit prea multe,desi trecerea de la o nuanta cromatica mai calda la una mai rece e foarte in regula. Expresia fetei, chiar daca e trista,e frumoasa. Ai fi putut sa mai lucrezi putin la ureche si sa continui putin in spate capul in zona parietala, pentru ca pare rupta doar fata, dar e ok daca ai vrut sa pui in evidenta chipul. Deasemenea nu ai facut hotarul de la barbie la gat, acestea par contopite.
Mai pune picturi pe care sa le inteleaga toata lumea nu doar tu, spre exemplu ceva cu Naruto. E de admirat ca faci lucrari complexe, cel putin mie imi par unele maxim de dificile si remarcabile.
Bafta cu pensula!
Sus In jos
MadalinNaruto
Kaigai
Kaigai
MadalinNaruto

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 16 2014, 04:36

Foarte tare frate ai talent stii cum sa ne surprinzi bravo ..
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Apr 16 2014, 13:39

@Kyuubi a scris:
Sunt CMNine,postez de pe acest cont pentru ca s-a luat proasta decizie sa nu mai postez eu aici.

Mare parte din creatiile tale anterioare se vede cu ochiul liber ca sunt facute in photoshop,si vad ca tu prostesti lumea in continuare.
Cum sa spui ca o asemenea creatie e macar reusita!?: https://i.imgur.com/2dL8IsA.png

Uite doar cateva exemple de creatii care sigur le-ai facut ini PS:
https://i.imgur.com/jqz1loH.png
https://i.imgur.com/YMpNpRd.png
https://i.imgur.com/ikKkFSA.png

https://i.imgur.com/tYli4Tu.png
https://i.imgur.com/wmimMe2.png
https://i.imgur.com/GS89N7i.png
https://i.imgur.com/k4DGYIV.png

*macar daca unele sunt facute in PS,posteaza-le la creatii PS nu aici,caci un desen ar trebui sa fie facut de mana nu de un program:|
Bun, deci tu nu vrei să pricepi un lucru!
Am de gând să le iau în ordine:
1. Faci post-uri aiurea în acest topic.
2. Dacă îți e interzis, această măsură a fost luată de staff, nu a fost o ”decizie proastă”, cum o numești tu.
3. Desenele pot fi și digitale, a scris undeva că le-a făcut cu mâna lui sau așa ceva? Înțeleg, dorești și tu să faci așa ceva, dar asta e. Nu te oftica pentru atât. Nu mai vreau să văd posturi de-ale tale, de pe oricare alt cont care îți aparține în acest topic, căci provoci doar scandal. 
4. Două conturi, pe care dorești să îl păstrezi?
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Apr 17 2014, 21:14

Kyuubi/CMNine,
Mie-mi par doar mai multe poze completate, pusa una peste alta, în photoshop, nu și făcute în photoshop cum spui tu. <
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeVin Apr 18 2014, 14:52

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeSam Apr 19 2014, 21:28

@$!RonNn3 a scris:
Foarte frumoase LoL
  Tine-o tot asa!

Tu nu o ţine tot aşa cu spamul, rogu-te. Regulamentul ar fi o lectură excelentă, ţi-l recomand. Atenţie, my dear, dear $!RonNn3.
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 28 2014, 15:44

Mă, ai spus tu la mișto "jocuri", atunci când te-am întrebat dacă i-ai pus vreun titlu, da'...se cam potrivește. "Jocul de-a viața" or something like that. Vorbesc de ultimul desen aici. În partea stângă văd un luptător. Seamănă cu un ninja care își ridică piciorul și e pregătit să lovească. Nu prea are sens, pentru că ar trebui să se contorsioneze destul de mult ca să fie totul posibil, dar la imaginea asta mă duce cu gândul. Saaaau, o altă variantă, care e total paralelă cu realitatea, ar fi: o persoană care aleargă pe fundul mării, dar e izbit de forța apei, care vine impotriva lui *lucru sugerat de fâșiile alea de culoare care parcă îl împing puțin în față*. Ce-mi place la varianta asta e că el, alergând împotriva apei, sugerează mișcare și putere, dar totul se pune pe slow-motion, până trece peștișorul prin fața lui *Care seamănă dubios de mult cu peștele ăla badass din Finding Nemo, plin de cicatrici și care îl convinge pe Nemo să se bage prin tubul ăla. Ăla era galben cu alb, dar ăsta e albastru cu puțin galben și îmi amintește de peștele ăla cu amnezie, Golly (sau Dolly, cum o chema). Dar în rest, forma e exact aceeași.*
Desenul din mijloc e o balerină. Așa-i? Spune-mi că da. Îmi place cel mai mult, dintre toate 3. E atât de fin și exprimă o eleganță și grație atât de mare. Îmi place că nu e subțire și mică, cum sunt sau ar trebui să fie toate balerinele, dar reușește la fel de bine să emane toate cele menționate mai sus. Cu capul ridicat și puțin înclinat, uitându-se în sus și cu brațele larg deschise, parcă vrea să îmbrățișeze lumina și aerul cu toată ființa ei. Faptul că nu îi văd picioarele îmi dă senzația că plutește și se ridică încet, aproape atingând extazul. Ce ai desenat în josul paginii seamănă cu un om și sporește și mai mult ideea de înălțare. Mai ales că și puțin din sufletul lui e atras de ea, iar el se uită nedumerit, ripostând. *e tare amuzant, mai ales cu ochelarii ăia minusculi și gura poziționată jos de tot. Deci, cred că nici dacă te chinuiai cqteva ore, nu puteai surprinde atât de bine expresia aia, cum ai făcut-o acum, din greșeală* Jur, e genială imaginea. Îmi amintește de Harry Potter și Pocalul de Foc, când cele de la Beauxbatons au intrat în Marea Sală. 
Ei bine, am avut ce-am avut până acum, dar al treilea desen parcă e desprins dintr-o carte SF cu creaturi mitologice. Totul se întâmplă în aer. 2 zâne zboară liniștite. Prima e blondă, cu tenul închis la culoare și se vede din profil. A doua parcă face parte din triburile indiene. Are pielea roșie și părul de un roz pal cu nuanțe de alb. Bineînțeles, niciuna nu e tulburată de ce se întâmplă lângă. Undeva, pe la mijlocul distanței dintre ele, are loc o transformare. Un fel de pește gigaaantic, cu buze gigaaaantice și cu aripi se metamorfozează. Știi cum iese fluturele din cocon? Păi, ceva de genul se întâmplă si acolo. Peștele are gura larg deschisă și din ea iese o creatură rotundă si acoperită de blană. Dacă mă gândesc mai bine, are și altă conotatie desenul ăsta. E ca în viață, știi? Peste tot sunt prezente frumuseți de gheață care privesc, judecă și ignoră ce trebuie văzut. Dar oricât de urât, mare, fioros și respingător ai fi, tot ești pufos și vulnerabil înăuntru. Ca noi toți. 
Acum, știu că interpretările mele sunt cam deplasate și nu au nicio legătură cu realitatea. Dar mi se pare chiar tare că ai făcut un desen care poate fi interpretat în mai multe moduri, atât de diverse. 
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeLun Apr 28 2014, 23:09

@Claudia07 a scris:
Woow..Ce talent ai la desen!
Sunt superbe fericit
 Trebuie să ai maxim 10 cuvinte pentru a posta. Scapi cu un avertisment..
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeLun Mai 05 2014, 18:06

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 09 2014, 23:35

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeSam Mai 17 2014, 14:39

Spoiler:

Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 21 2014, 17:15

Din ce ai mai pus in ultimul timp, imi plac doar doua:]] desenul in creion cu batranelul si asta de la final. Totusi acel in creion imi pare neterminat, ar fi aratat mai bine daca il faceai ca Madara din prima pagina, expresia fetei e tare faina, respecti proportiile si asta imi place la tine, redai pe foaie realitatea.  Nu vrei sa-l continui putin apoi sa-l pui iar?
Cat despre pictura imi place ca idee, e structurata bine, dar culorile sunt prea stridente. Nu poate fi privita mult lucrarea ca obosesc ochii.  Cel putin asta e parerea mea. (schimba avatarul, sperii copiii)
Sus In jos
CarinaObitolove
Kaigai
Kaigai
CarinaObitolove

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Mai 21 2014, 18:37

Mie imi plac toate desenele pe care le-ai facut. Sunt foarte frumoase si sunt chiar reusite.
Sus In jos
ParkerGG
Kaigai
Kaigai
ParkerGG

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeDum Iun 01 2014, 23:53

Asa tare Surprins
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMar Iun 17 2014, 21:26

Spoiler:

Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Iun 19 2014, 21:40

Ei bine, ce ai mai sus e un mare, nimic. Nu stiu ce ai patit, te-ai abatut spre abstract si nu e foarte bine. Inteleg ca poate asa simti sa pictezi/desenezi insa nu impresioneaza la fel ca inainte. Seamana cu niste parti ale corpului trecute prin raze renghen, care nu au nici un sens, totul e prea haotic. Unde au disparut desenele Naruto si picturile geniale, sigur esti Shinigami?
Sus In jos
Siraxta
Kaigai
Kaigai
Siraxta

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeVin Iun 20 2014, 16:03

Un mare nimic? Ei haide. O fi desenat el un nimic, dar se pot vedea multe acolo. 
În primul e un cal, care se întoarce așa brusc în spate ca să privească moartea în ochi *de-aia are o privire așa îngrozită* și vântul îi face coama să zboare în toate direcțiile. VÂȘ VÂȘ VÂÂÂÂȘ E ceva gen "Dude, death is behind me. Lucky me, I'm not wearing pants, 'cause they would be full of big fat shit right now." Acum îmi dau seama că seamănă mai mult cu un cap de cal pe un corp de om. 
În ăla din mijloc e același cal, care, speriat de moartea din spatele lui se întoarce și începe să fugă ca bezmeticul, dar nu vede bine și se împiedică. No, îi surprins exact în momentul ăla când îți dai seama că fața ta o să pupe pământul și tu nu mai poți face nimic în privința asta.
În al treilea e un falus gigantic pus într-un colț de cameră. Sau o fată care stă în genunchi, cu mâinile la spate și cu capul plecat. Încă nu-s sigură care-i varianta corectă. fericit)
Și asta e mișto la creațiile lui. Cel care se uită interpretează lucrarea în fel și chip. Găsește lucruri și detalii la care autorul probabil nici nu s-a gândit. Și așa, o lucrare de genul devine una personală pentru cel care o vede, pentru că viziunea lui asupra ei nu o mai are nimeni.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Aug 06 2014, 01:56

Spoiler:

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeMier Aug 06 2014, 13:00

@Shinigami a scris:

o sa fac si cu pain

Ok, unde e desenul cu Pain? Doar te tii de promisiuni, nu? =]]
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Aug 07 2014, 01:08

mamaaaaaaaaaa :]]
da ba,ma tin, o sa fac intr-o zi si cu pain..(gizas,e de acum un an duma aia)
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeLun Aug 11 2014, 01:18

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeVin Aug 22 2014, 15:32

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeSam Aug 23 2014, 15:43

Spoiler:

Sus In jos
Nagato Uzumaki
Kaigai
Kaigai
Nagato Uzumaki

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeLun Sept 01 2014, 13:55

Deci...Cred ca esti un pictor din ala anonim. Posteaza-ti desenele undeva, publica-le. Poate da cineva peste tine si ajungi departe. Ok, unele desene mi se par slabe ( chiar daca eu nu le pot afce ) , insa unele ma impresioneaza.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitimeDum Sept 21 2014, 03:12

Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos

Shinigami: Desene
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: