Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Shinigami: Desene

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

Ryo : 0

Shinigami: Desene - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Noi 18 2014, 00:52

Spoiler:

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Noi 18 2014, 14:26

Eu încă aștept desenul cu Pain/Yahiko promis.  LoL
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 12:11

Spoiler:

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 13:20

N-am cuvinte. Tu ești atât de SUPER. Pur și simplu sunt perfecte desenele tale. Îmi trezești amintirea lui Leonardo da Vinci. Ai talent cu tona. Continuă tot așa.
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeVin Noi 21 2014, 20:54

Shinigami, Shinigami, tot ai ramas izolat in sfera ta abstracta care nu exprima nimic altceva decat o mazgaleala fara sens. As vrea sa vad ceva original, adica sa nu mai bagi si ps, ceva facut doar in creion sau pictat, unde sa-ti demonstrezi talentul, nu doar imaginatia. Te pricepeai foarte bine la astea, lucrearea cu Gaara inca mi-a ramas in memorie, in cafea, geniala.
Iti mai dau inca o sansa sa te reabilitezi in ochii mei ca artist indemanatic. 
Pace.

Glumeam, razboooi!
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 23:01

Spoiler:

Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeVin Dec 19 2014, 20:38

Fara dubii ceea ce faci tu e foarte impresionant, nu credeam ca forumul nostru poate avea un membru ce stie sa faca creatii asa de spectaculoase, ca multumire ca faci parte din comunitatea noastra si ne demni de creatiile tale foarte bine facute noi iti oferim un mic omagiu de 250 ryo. 

Singurul lucru care ti-l pot spune: poate le dai un nume, atunci cand le pui in spoiler le alegi si un nume, asa vor fi usor de reamintit si ca toate operele, vor avea un nume. 

Numai bine si Sarbatori fericite, Senpai.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Ian 29 2015, 03:24

Spoiler:

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Ian 29 2015, 17:20

Ok. Am stat 5 minute să-mi fac o părere. Nu știu cum să descriu. Ești ca într-o sferă a ta, unde îți vin toate ideilea astea geniale. Îți admir mult desenele. Câteodată am impresia că nu sunt reale. În ultimul desen parcă sunt niște bucăți de hârtii arse și împrăștiate. Îmi dă un fior de 3D. Îmi place mult desenul. Chiar mult. @_@
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeDum Feb 01 2015, 00:02

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeSam Feb 28 2015, 13:48

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Mar 05 2015, 18:03

fgktyk5wk

Ultima editare efectuata de catre Shinigami in Dum Ian 01 2017, 18:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Nekirus
Kaigai
Kaigai
Nekirus

Ryo : 3

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Mar 05 2015, 18:55

Uhm, apreciez la tine faptul că nu ai doar o tehnică foarte bună, ci și o viziunea cărora mulți le lipsește. Un desenator bun poate să devină oricine atât timp cât exsersează și acumulează experiență, însă nu oricine poate să aibă și o viziunea ca a ta. Asta este ceea ce determină un artist, un desenator fără viziune e doar un tehnician și nimic mai mult. So, gud job! Îmi plac foarte mult. Pe lângă faptul că încerci un amalgam de stiluri diferite, totul e și original și te marchează. I mean, tu chiar transmiți ceva prin desenele tale, parcă prin ele te uiți la o oglindă a sufletului uman. Îmi inspiră oarecum o doză de nesiguranță, anxietate și delir. Bravo, din nou! 
Stilul abstract ți se potrivește foarte bine, e un stil ce nu toți îl pot face. Nu e doar o bucată de foaie pe care ai desenat ceva ce nimeni nu înțelege, tu chiar dai sens acelor linii și expresii de pe hârtie. Zicea Nicu că e nu-ți termini niciodată desenele, am observat și eu asta și apreciez lucrul ăsta.
Uhm, ce să mai zic? Continuă să postezi. Și când scoți desenul cu Pain?
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeDum Apr 26 2015, 20:34

Shinimagi, vreau sa-ti revad desenele minunate. M-am uitat la toate de pana acum si pot sa-ti spun ca ai un stil delicat si greu de inteles, insa care naste controverse. Asta e un lucru bun. Astept sa revii cu noi desene. ^^
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iun 02 2015, 15:00

Spoiler:

Sus In jos
VastoLorde
Kaigai
Kaigai
VastoLorde

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iun 02 2015, 20:09

Salut!
Eu sunt de putin timp pe forum, iar cand am venit  aici tu mai postai,asa ca nu prea stiam de existent ta, pana intr-o zi cand am avut curiozitatea si ideea stralucita de a intra in topicul tau, iar cand ti-am vazut desenele am ramas "wow" si chiar ti le-am vazut pe toate. Ma bucur ca ai reinceput sa postezi si sper s-o faci destul de des. Desenele sunt asa "stranii", nici nu pot sa explic. Iti dau un sentiment ciudat, dar totusi foarte placut, iar cand vezi un astfel de desen ramai cateva minute bune pe ganduri.
Esti genial omule si iti ador munca asa ca hai cu urmatorul desen!
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Iun 02 2015, 21:28

Omfg @_@ E genial! Adica, in adevarul sens al cuvantului. I-am aratat cateva desene de-ale tale tatalui meu ( si el este pasionat de desen si are foarte multe caiete pline cu desene facute cand era mai tanar) , si mi-a spus sa te felicit. Depui o munca foarte complexa si se vede ca iti place. Mult noroc pentru o posibila cariera in domeniul acesta.
Sus In jos
Freyja
Kaigai
Kaigai
Freyja

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeLun Iun 08 2015, 10:18

Nu pot sa cred ca ma impresionai inainte, unde e abilitatea ta de a fi spontan? Acum ori de cate ori arunc aici o privire is sigura ca o sa vad din nou o mazgaleala inutila si ghici ce, am dreptate. Credeam ca ai talent, poate chiar ai insa il irosesti. S-au obisnuit toti sa te elogieze ca esti marele Shinigami si iti tot fac pe plac spunand ca vai ce impresionante desene. 
Inca mai astept ceva cu adevarat impresionant de la tine.
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitimeMar Sept 01 2015, 23:33

Asteapta tu mult si bine [:

pana atunci insa 

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos

Shinigami: Desene
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: