Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Shinigami: Desene

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

Shinigami: Desene - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeDum Iun 09 2013, 11:49

OMG
iti iubesc desenele!
cum poti face asa ceva?! fericit)
imi plac la nebunie! mai astept si altele!
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 23 2013, 14:29

Spoiler:

Sus In jos
Paulla_7
Kaigai
Kaigai
Paulla_7

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 23 2013, 14:32

cum faci desenele astea?! sunt o arta si ar trebuii expuse la un muzeu sau undeva unde toti sa-ti vada creatiile....parintii tai ce spun? o intrebare: ce ar trebuii sa insemne ultimul desen?
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 23 2013, 15:31

Da adevarat paula are mare dreptate, sunt foarte frumoase, si eu vreau sa stiu ce ai vrut sa faci in acel desen LoL 
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 23 2013, 20:25

Spoiler:

Sus In jos
NarutoSageMode1000
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 25 2013, 00:11

cred ca va pot raspunde eu Cred ca shinigami nu deseneaza ceva anumit deseneaza ce vrea absolut ,desenele astea noi nu stim ce reprezinta , doar el stie
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Iul 25 2013, 00:20

Dacă ai puţină imaginaţie îţi dai seama uşor ce reprezintă. Reprezintă mai multe lucruri, îmbinate în aşa fel încât să iasă unul cu mai multe întelesuri. Îmi plac mult desenele, tehnica, ideile care le pui în aplicare cu multă precizie. N-am văzut decat pe net, dar rar, pe cineva care să deseneze aşa. Spor in continuare.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 30 2013, 17:41

Deci nu pot sa cred .... felul cum desenezi...este super.. Cred ca esti maestrul de pe forum...Imi poti spune ce stil folosesti?
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 30 2013, 19:24

nu sunt niciun maestru man, cat despre stiluri sunt tehnici diverse
creion,acuarela, pastel,cerneala,prelucrare,etc..
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMar Iul 30 2013, 21:19

Esti foarte talentat si te admir... Imi place ca ai o imaginatie bogata.... Cat despre viziunea desenelor...super... Nu am cuvinte.... Fiecare desen de al tau transmite un mesaj diferit dar totusi toate mesajele sunt familiarizate... Aceste desene te definesc. Imi place cum lucrezi.
Sus In jos
Sage.Mode.x2
Kaigai
Kaigai
Sage.Mode.x2

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iul 31 2013, 12:48

Wow . de ultima daca cand am fost pe forum ai evoluat enorm . stiam ca esti bun .. dar tocmai m-am uitat la astea mai recente si am ramas uimit . Surprins . Oricum  profita de talentul tau fericit . Daca in viitor o sa o lasi mai moale cu desenatul ( si credema o sa o faci ) o sa regreti . fa ceva cu el . eploateazal . Bine... acum depinde .. daca tu te-ai gandit deja la o cariera sau ceva .. .. e drumul tau . dar eu .. defapt cred ca toti . iti sugeram sa urmezi o cariera in care sa iti folosesti talentul . Bafta fericit
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMier Iul 31 2013, 12:51

Are dreptate Kabuto , chiar esti maestru , si foarte foarte priceput , bafta in continuare .
Sus In jos
Shisui23
Kaigai
Kaigai
Shisui23

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 14 2013, 13:42

Omule , esti un geniu in ce priveste arta . Nu am cuvinte sa descriu cat de bine iti ies , si cat de multa pasiune poti sa ai pentru un simplu desen .
Sus In jos
Aimejes
Kaigai
Kaigai
Aimejes

Ryo : -1

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 14 2013, 14:09

Nu-mi vine sa cred cat de priceput esti in a desena,o sa devii un pictor renumit,desenele tale sunt foarte interesante,sper sa te tii de asta si sa faci cariera,un talent ca asta trebuie crescut.Bafta.
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeMier Aug 14 2013, 15:04

Man, esti genial .. Cotinua tot asa . Asteptam alte lucrari .
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 15:39

Spoiler:

Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 15:44

Omule, esti genial. Tu stii ce inseamna arta nu gluma. Combini asa bine tot, deci e perfect. Nu gasesc greseala, multa lume nu intelege ce inseamna, iti trebuie o imaginatie si o "putere vizuala" extraordinara sa intelegi exact acel sens.
Sus In jos
Shisui23
Kaigai
Kaigai
Shisui23

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 08 2013, 00:29

Desenele tale sunt ca o carte . Imi inspira un aer de batranete , si de treceri prin viata , la care nimeni nu s-ar astepta . Nu inteleg de ce dar .... https://i.imgur.com/efeMxH9.png acesta imi induce o stare trista , https://i.imgur.com/ps3MfOO.png acesta are ceva mai accentuat , decat ce ai facut pana acum , ceva de genul dominarii psihice . Prima data am crezut ca acesta este o combinatie intre un melc si un cal , dar dupa , detaliile , incepeau sa se schimbe , cu atat mai mult cu atentia mea . Imi place ce faci , si as vrea sa desenezi un alt impact emotional care l-ai avut in trecut . Ceva terifiant , care sa ramana ca o cicatrice in sufletul cuiva happy Bafta ! :DSi inca ceva , Matt , Oricine are greseli , fie ele cat de mici sunt , sunt totusi greseli . Ceilalti nu inteleg din moment ce nu ii intereseaza happy Daca "lumea" ar fi mai interesata de talentele miraculoase care sunt in lume , si nu i-ar mai scoate in fata pe cei care au fost nascuti cu onshpe miliarde de euro , am fi putin mai altfel .
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 16:46

Spoiler:

Sus In jos
Cocktail
Kaigai
Kaigai
Cocktail

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 18:56

Frate, ma sperie talentul tau. Stii, nu esti prea de treaba, dar desenezi super misto. O.O Deci, fara deci, ti-a iesit super si ultimul desen la care m-am holbat ceva timp. Cate 5 ore ai stat pe el? 0.0 
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 19:07

Sectiunea se numeste Desene, nu Deviatii de comportament, asa ca-ti expui parerea (nu e necesar)strict legata de desene.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 10:16

sunt niste desene foarte abstracte :)imi plac, cred, nu stiu ce sa zic. ma mai gandesc..
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeVin Noi 01 2013, 17:57

Spoiler:

Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 21:47

Spoiler:

Sus In jos
CM Nine
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 02 2013, 21:56

Ai un stil mult,mult prea abstract care nu exprima nimic interesant doar o harababura.Ultimele doua nu stiu ce trebuie sa exprime...apropo ce ai folosit la aceasta creatie?
Spoiler:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shinigami: Desene   Shinigami: Desene - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos

Shinigami: Desene
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: