Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Naruto-Arena - Joc in Browser Online

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Senpai
Senpai
Senpai

Ryo : 0

Naruto-Arena - Joc in Browser Online Empty
MesajSubiect: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Apr 16 2012, 17:50

Naruto-Arena este un joc de strategie Online in Browser, la ora actuala sunt peste 3 700 000 de utilizatori.

Fati propria propria echipa, castiga in lupte experienta pentru rankuri noi (Gennin,Jonnin,ANBU,Sannin etc...), deblocheaza caractere facand misiuni.

Inregistreaza-te aici http://www.naruto-arena.com/register/

____________________________________________________________________________________
Cum joc?

1. Fa click pe Naruto-Arena - Joc in Browser Online Naviga10, sa deschis o fereastra noua,astepta sa se incarce!
2. Creaza-ti echipa,fa dublu click pe caracterul care vrei sa il adaugi in echipa sau tine apasat pe el si dul in echipa, evident poti avea doar 3 membri in echipa;
3. Alege tipul de meci: Start Ladder Game, aici te lupti pentru puncte de experienta (daca pierzi meciul o sa pierzi si niste puncte de eperienta) si pentru misiuni; Start Quick Game, aici iti verifici echipa si te antrenezi dar nu primesti puncte de experienta si nici nu pierzi din ele daca pierzi meciul, Start Private Game, dupa cum spune si numele aici faci lupte private cu prieteni, trebuie doar sa introduci numele celui cu care vrei sa lupti, binenteles trebuie sa fie online in acel moment.

Dupa ce meciul a inceput trebuie sa invingi toate cele 3 caractere ale dusmanului,echipa sa, prin diferite tehnici de la echipa ta, fiecare caracter poate folosi un jutsu pe tura si e nevoie si de chakra, sunt 4 tipuri de chakra si la fiecare tura primesti cate un punct pentru fiecare caracter in viata. Dupa ce ai terminat, trebuie sa dai click pe PRESS WHEN READY si va aparea urmatoarea fereastra Naruto-Arena - Joc in Browser Online Screen13 inseamna ca este nevoie de 2 inca puncte de chakra, trebuie sa dai click pe + pentru a adauga punctele lipsa, mereu sa dai de unde ai mai multe puncte si sa fii atent la ce puncte.
____________________________________________________________________________________

Cum fac misiunile?
Cum deblocez caracterele?

Pentru inceput, ca sa deblocezi caracterele trebuie sa faci misiuni, ca sa faci misiuni trebuie sa fii macar Gennin, dar si Academy Student are o misiune, ca sa vedeti ce misiuni aveti Trebuie sa va duceti la Naruto-Arena - Joc in Browser Online Navigation de pe Pagina Principala, acolo o sa aveti misiuni de rank: D si C ( in special doar pentru Gennin si Chiunnin), apoi sunt misiunile de rank B ( trebue sa fii macar Chiunnin), apoi misiunile de rank A (pentru Anbu si Missing-Nin), cele de rank S (doar pentru Jonnin si Sannin), tin sa precizez ca pot aparea noi misiuni oricand.

Naruto-Arena - Joc in Browser Online Naruto12

A= Informati despre misiune;
B= Ce rank trebuie sa ai ca sa Poti face misiunea;
C= Descrierea Misiunii;
D= Ce trebuie sa faci pentru a indeplini misiunea, in cazul de fata trebuie sa castigi 12 lupte cu Uchiha Sasuke;
E= Reconpensa care o primesti daca faci misiunea, in cazul de fata nu se deblocheaza niciun caracter daca faci misiunea dar iti deblocheaza celelate misiuni.

Rankurile si experienta necesara:
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank1 Level 1-5: Academy Student --> 0 - 1005 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank2 Level 6-10: Genin --> 1345 - 3025 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank3 Level 11-15: Chuunin --> 3500 - 5925 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank4 Level 16-20: Missing-Nin --> 6570 - 9660 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank5 Level 21-25: Anbu --> 10495 - 15250 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank6 Level 26-30: Jounin --> 15255 - 19650 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank7 Level 31-35: Sannin --> 20880 - 25950 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank8 Level 36-40: Jinchuuriki -->  27340 - 33100 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank9 Level 41-45: Akatsuki --> 34650 - 41000 exp
Naruto-Arena - Joc in Browser Online Rank10 Level 46-50: Kage --> 42800 - 50000 exp

Cam asta e tot in mare...va astept in arena!!!  Naruto-Arena - Joc in Browser Online 2635515303

Forumul nostru organizeaza un campionat de Naruto-Arena, aici pentru mai multe detalii.

Ultima editare efectuata de catre Senpai in Sam Apr 04 2015, 19:39, editata de 6 ori
Sus In jos
Zero
Kaigai
Kaigai
Zero

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeSam Apr 21 2012, 21:06

Care e cea mai buna echipa pentru misiunile de gennin? tu cu care ai reusit sa faci ceva?
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeSam Apr 21 2012, 21:36

Pai depinde de fiecare, dar eu am jucat destul de bine cu echipa 7, Sasuke, Naruto si Sakura.
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 00:22

In browse unde alt undeva? Naruto si kakashi
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 16:29

pt misiunea aia cu chouji cum plm o fac ca nu reusesc niciiuuummm lacrimi
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 17:20

@garcea111 a scris:
pt misiunea aia cu chouji cum plm o fac ca nu reusesc niciiuuummm lacrimi
Si eu la aia am avut probleme...incearca chogi, kakashi si naruto
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 17:43

pot in loc de Naruto sa il bag pe Naruto (S) ? LoL fericit)
Sus In jos
Senpai
Senpai
Senpai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 18:17

pe naruto S
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeJoi Iun 14 2012, 18:48

dap LoL :X

Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Iun 14 2012, 21:29, editata de 1 ori (Motiv : 1. fara bublu post si span iar 2. o sa pun imediat si cu SD)
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul

Ryo : 2

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeDum Iul 01 2012, 19:19

Cine vrea sa se bata ?
Sus In jos
BCoMichael
Kaigai
Kaigai
BCoMichael

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeDum Iul 01 2012, 23:55

Abia astept sa incep si eu misiunile, vreau sa deblochez cat mai multe caractere si sa devin chunnin, jonin, sannin!
M-am plictisit sa joc numai pe Obito si Sasuke!!!
Naruto si kakashi
Sus In jos
ramonatopala
Kaigai
Kaigai
ramonatopala

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 02 2012, 22:27

si eu joc Big Grin dar pierd mereu in fata lui michael fericit)
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 02 2012, 22:32

Eu ma bat cu Mihai mai mereu si e 3-1 pt mine fericit)
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 02 2012, 22:37

CU MINE CARE VA BNATETI? lacrimi am lvl 11 e tare LoL LoL LoL :X
Sus In jos
DeadSoul
Kaigai
Kaigai
DeadSoul

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 02 2012, 22:38

@garcea111 a scris:
CU MINE CARE VA BNATETI? lacrimi am lvl 11 e tare Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 :X
Esti bun , m-am batut si eu cu tn , dar te-am batut si am lvl 6 LoL
Sus In jos
BCoMichael
Kaigai
Kaigai
BCoMichael

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 02 2012, 23:46

Naruto Arena e un suuuper joc il iubesc! E foarte competitiv!
Jocul forumului!!!
bucuros
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeMar Iul 03 2012, 00:24

BEST GAME EVER :X :X LoL
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeVin Iul 06 2012, 17:23

xAnDrEyX a scris:
@garcea111 a scris:
CU MINE CARE VA BNATETI? lacrimi am lvl 11 e tare Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687 :X
Esti bun , m-am batut si eu cu tn , dar te-am batut si am lvl 6 Naruto-Arena - Joc in Browser Online 364988687

Cand mai batut tu pe mine? cand naveam niciun caracter deblocat? fericit) Naruto-Arena - Joc in Browser Online 1898742926
Sus In jos
alexiscoca11
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeVin Iul 06 2012, 18:35

Pentru misiunea cu Choji incearca echipa asta : Ino ,Choji,Sakura . Eu cu asta am facut-o .
Cu Ino le dai stun la aia ,cu Sakura i dai viata lu Choji ,si Choji ataca
Sus In jos
garcea111
Kaigai
Kaigai
garcea111

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeVin Iul 06 2012, 19:20

cea mai praf echipa rolling on the floor)

Echipa buna : Rin,Chouji si aburame shino sau zaku abumi :d
Sus In jos
xXFlorin2Xx
Kaigai
Kaigai
xXFlorin2Xx

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeSam Iul 14 2012, 20:46

Sunt varza la naruto arena dar e misto=]
Sus In jos
xXFlorin2Xx
Kaigai
Kaigai
xXFlorin2Xx

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeSam Iul 14 2012, 20:50

Cum pot face misiuni?
Sus In jos
alex_bt
Kaigai
Kaigai
alex_bt

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeSam Iul 14 2012, 21:24

Urmezi instructiunile de la inceputul acestui topic
Sus In jos
alex_bt
Kaigai
Kaigai
alex_bt

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeDum Iul 15 2012, 22:14

Cn are lvl intre 10 si 14?sa imi spuna va rog...
Sus In jos
XDanyX007
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitimeLun Iul 16 2012, 01:05

E o nush ce sa fac lacrimi(( intru in joc dau start playng qwick mathc sh nu gaseste p nimeni altceva nush sa fac fericit))
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Naruto-Arena - Joc in Browser Online   Naruto-Arena - Joc in Browser Online Icon_minitime

Sus In jos

Naruto-Arena - Joc in Browser Online
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Diverse :: PC Games :: Jocuri PC Online-
Mergi direct la: