Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Concurs Sunagakure :3 .

In jos 
AutorMesaj
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

Ryo : 0

Concurs Sunagakure :3 . Empty
MesajSubiect: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Mai 31 2013, 16:44

Concurs Sunagakure :3 . 300zguu

Bunn, dupa cum v-am spus.. am pregatit pt voi, un concurs, in care participa numai cei din satul nostru.

Concursul va incepe pe 1.06. pana in data de 7.06 la ora 00.01 .

Ce va trebui voi sa faceti. Paii...
Cei care vor vrea sa participe, sa lase un comentariu cum ca vrea sa participe. La acest concurs participati individual, cu scopu de a vedea care este cel mai bun din sat.

Va trebui sa faceti o compunere (de cate randuri vreti). Personajele principale trebuie nesparat sa fie din Sunagakure, iar cele e secundare nu au importanta, pot fi din ce sat vreti. Apoi, va trebui sa mai faceti un desen pe foaie sau digital sau o sig sau wall etc.. Alegeti ce vreti voi sa faceti.
Care sa ilustreze o intamplare sau o imagine, ori un personaj principal din compunerea voastra.
Creatiia sa aiba numele vostru de pe forum.

Ideea este sa fiti cat mai originali, sa nu va furati ideiile, sa scrieti cat mai corect din punct de vedere gramatical, si sa o faceti cu placere.

Tema este evident cea de 1Iunie + satul Sunagakure.

Cand sunteti gata, postati aici, compunerea + titlu, si imaginea/desenu/wall-u etc.. facut de voi, intr-un spoiler.

Castigatorul a primi si un premiu ^^.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa intrebati, sau sa imi trimiteti un PM.

Va astept sa va inscrieti intr-un numar cat mai mare :x .

Ultima editare efectuata de catre Piticutss-chan in Mier Iul 10 2013, 11:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Mai 31 2013, 16:49

Eu si Saukura putem sa ne inscriem sau noi suntem juriul ?|:->
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Mai 31 2013, 17:16

Voi +mine suntem juriu.

Eu o sa plec 2-3 zile.
Saku, yondaime.. va las responsabili :*
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Mai 31 2013, 17:55

Eu vreau sa ma inscriu la concurs...probabil voi face desen pe foaie(alb-negru) si o compunere...
Sus In jos
NarutoSageMode1000
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Mai 31 2013, 23:46

Ma inscriu si eu , dar vor fi premii pentru : Compunere , unul pentru desen (ma refer si la PaintToolSai) si unul pentru PS ???
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeSam Iun 01 2013, 11:56

nu, premiul va fii pentru tot ce ati facut, unul^^
"va trebui sa mai faceti un desen pe foaie sau digital sau o sig sau wall etc.. Alegeti ce vreti voi sa faceti.
Care sa ilustreze o intamplare sau o imagine, ori un personaj principal din compunerea voastra." in caz ca nu ati inteles^^
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeSam Iun 01 2013, 19:41

Sakura, facem si un tabel cu participantii?|
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeSam Iun 01 2013, 21:46

Nu e nevoie, pentru ca se pot inscrie si posta creatiile pana pe 7, deci nu^^
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeJoi Iun 06 2013, 15:49

Atentie aceasta compunere este fictiva si nare legatura cu povestea originala rolling on the floor .
Sunagakure:Povestea se repeta
Rol principal:Gaara Autor:DarKOn3
Povestea incepe cu mult timp inaintea nasterii lui Gaara.Dupa moartea liderului Akatsuki la putere a venit Tobi.Invins si cu o infatisare,nume,comportament nou acesta a venit cu scopul de a omora posesorii de Biiju si de a recolta monstrul din acesta.Planul ducea direct la cucerirea lumii.Intr-o zi Tobi pune la cale eliberarea lui Shukaku iar mai apoi capturarea acestuia.Planul esueaza cand tatal lui Gaara reuseste sa il opreasca si il sigileaza in propriul sau fiu.
Gaara , cu o putere nestapanita in corpul sau si cu mama lui care il proteja din cer traieste singur pana cand este trimis cu fratele sau mai mare Kankuro si cu sora sa mai mare Temari in satul frunzei pentru a deveni acolo genini.
In timp ce toate astea se intamplau Orocimaru si Kabuto planuiau prinderea lui Gaara pentru inmensa lui putere care lar fi vindecat pe Orocimaru.Timpul trece , Sasuke pleaca la Orocimaru iar Gaara in satul sau natal.Totul este in regula pana in clipa in care deasupra satului apar nori imensi plini de fulgere.Deodata se da alarma deoarece paznicii satului sunt gasiti morti la intrare.Ploaia alunga lumea in case si ii lasa decat pe paznici,Gaara,Temari si pe Kankuro stand de paza pentru a prinde intrusul.
In sat sunt gasiti din ce in ce mai multi oameni morti , se pare ca fusesera atacati de fulgere.Deodata Gaara vede un om acoperit cu o pelerina si cu o katana cu care omora oamenii.Imediat sunt trimisi paznici la locul respectiv neavand succes , acestia fiind omorati in cateva secunde.
Deodata omul misterios ridica capul spre Gaara privindu-l in ochi.Gaara ramane surprins cand il vede si constata ca este Sasuke.
Gaara:Parca fugisei din sat pentru totdeauna.
Sasuke:Hah ... am venit dupa tine.
Gaara:Ce te face convins ca o sa ma infrangi?
Sasuke:Asta...
Deodata sasuke dispare din fata lui Gaara si apare imediat acuperit de fulgere in spatele lui.Nisipulil protejeaza si incepe lupta.
Sasuke:Impresionant...ai reusit sa te aperi.
Gaara:Am apararea mai buna ca data trecuta(cand s-au luptat si Sasuke la lovit cu cidori)
Sasuke:Doar apararea nu te va ajuta in aceasta lupta...
Dand dovada de niste abilitati noi si mult mai multa putere Sasuke se face iar nevazut aparand din loc in locu lovind in nisipul lui Gaara.
Gaara ramane surprins de aceste lovituri rapide si isi pierde concentrarea.
Sasuke:Aum esti terminaatt!!!
Zduf.............
Temari:Sasuke...tuuuu...nu te atinge de fratele meu!
Sasuke:Hah aveam de gand sa termin repede dar se pare ca voi avea o intarziere minora.
Kankuro:Gaara , noi il vom tine ocupat , tu figi cat mai repede.
Gaara:Nu va voi lasa in urma , suntem o familie! il voi dobora pe tipul asta.
Sasuke:Cidori!
Gaara:Temari ai grija! nuuuu!
Kankuro:Nenorocitule!te voi ucide!
Sasuke:Nu prea cred...Cidori!
Se pare ca Gaara ramane singur contra lui Sasuke care avea desula putere cat sa il invinga.
Gaara:Nu am mai folosit demult acest jutsu dar este nevoie,Mormant de nisip!
Mana lui Sasuke este prinsa in acest jutsu si el nu mai poate folosi niciu abilitate.Deodata apare Kabuto.
Kabuto:Orocimaru este dezamagit de tine , hai de aici pana nu vei muri.
Acestia dispar si il lasa pe Gaara socat cand constata cat de raniti sunt fratele si sora sa.
Din fericire acestia sunt tratati rapid si supravietuiesc , dar Gaara ramane cu intrebarea : Nu au terminat cu mine , dar cand vor mai veni oare .. si cand?
Orocimaru:Sasuke...mai dezamagit , acum dute si antreneazate pana ma ve face iar multumit.
Orocimaru esueaza si este macinat de asta dar Tobi vede o oprtunitate iar peste 1 an il va ataca iar trimitand unul dintre cei mai buni din Akatsuki:Deidata.Pana la urma aceasta a fost si este viata lui Gaara dar ramas cu nisipul de partea lui va supravietui in continuare ...si cine stie ce va mai urma.

Spoiler:

Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeJoi Iun 06 2013, 18:07

Okey, am o intrebare: Ce treaa are cu 1 iunie
si 2. E cu mai multe capitole?
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeJoi Iun 06 2013, 22:24

Numai u membru >>?? Haideti oameni buni ca nu aveti ce pierde fericit
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Iun 07 2013, 10:17

Ei bine nu mam gandit sa fac mai multe capitole :-? dar daca mar ajuta in castigarea concursului as face rolling on the floor .
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeVin Iun 07 2013, 22:19

Stimati membri Sunagakure.
Mai aveti timp pana la ora 00:01!
Grabiti-va! -_-"
Sus In jos
BeTo
Kaigai
Kaigai
BeTo

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeSam Iun 08 2013, 07:48

Bravo, Dark ! Ai castigat. :>
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitimeSam Iun 08 2013, 09:43

Pffff...
M-am suparat pe voi!
DarKOn3 castiga -_-"
T/C
O asteptam pe Pitic sa iti dea premiul...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Concurs Sunagakure :3 .   Concurs Sunagakure :3 . Icon_minitime

Sus In jos

Concurs Sunagakure :3 .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: