Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

Ryo : 0

Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Empty
MesajSubiect: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 20:59

Liceul de Nebuni ! fericit
Capitolul I
Era sfarsitul clasei a 8-a . Totii colegii mei , inclusiv eu , cu o parte din inima eram suparatii ca ne despartim dupa 8 ani de nebunii in acea clasa plina de cornuri pe jos , lapte sau mai stiu eu ce . Cu alta parte a inimii totii eram speriatii de liceu dar si bucurosii ca terminat puscaria ( generala ) . Mai erau doar 10 minute din ultima oara de geografie si eram '' liberi '' . Totii ne uitam la ceas de parca venea sfarsitul lumii . Deodata Alex ( nebunul claseii ) urla in gura mare :
- Băăă mai sunt doar 2 minute din clasa a 8-a , o sa imi fie dor de voi ! 
La care " fitoasa " clasei , Roberta : 
- Ohhh eu ma *** pe voi , debea astept sa scap de voi , sa ma duc la noi colegi din liceul Sincai , plini de banii ca mine !
Lorena , eleva din spatele ei ia dat mare capac si ia spus sa stea jos , va datii seama ce scandal a iesit , si asa ultimele 5 minute impreuna cu ceilaltii colegii sa dus pe o amarata de bataie . Profa nu avea ce sa zica . Ii era frica sa nu isi ia pumnii si picioare in gura , au mai trecut profesorii nostrii prin astea . Deodata se suna . Totii ne oprim din injuraturile adresate mortilor sau mamei celuilalt si ne luam ghiozdanele si le aruncam pe geam. Afara era nebunie curata . Nu puteam face 2 pasii fara sa nu iti iei palme pe fata , una intre picioare sau mai stiu eu ce . 
Dupa ceva timp ...
Am dat si examenele pentru liceu si am fost " repartizat " la liceul Octav Onicescu . Eram foarte bucuros pentru ca aveam multi prieteni ( mai mari ) acolo , ma simteam " protejat " de elevii de a 12-a care stiam ca o sa imi ceara banii de prânz . Vacanta nu a fost cine stie ce . In fiecare seara afara cu prietenii , certuri cu mama care deja incepuse sa-mi tot zica  de bac si mai multe .
Si asa incepe liceul . Boboc , va dati seama ce speriat eram . Fiecare se duce in clasa lor , eu eram a 9-a D . Daca stiam ce fel de clasa este ma transferam din primul minut . Cand intru in clasa mare surpiza . Ce credeti ? Am dat de vro 4-5 colegi , cei mai handicapati de la mine din generala . Eram ceva gen " Doamne te rog spune-mi ca am gresit liceul sau clasa " dar nu , totul era adevarat , am picat cu clovnii de la mine din clasa . Toti retardatii , tocilarii sau mai stiu eu ce ocupasera primele bancii asa ca m-am dus in ultima banca sa scap dracu de gura lor . Ma pun pe scaun si dau de o fata timida si frumoasa . Imi parea foarte cunoscuta dar nu stiam de unde . Si i-am spus :
- Bună . Cum te cheama ?
- Razvan , sunt Lorena . Nu ma mai cunosti ? Am venit la sfarsitul clasei a 8-a la voi in clasa .
In mintea mea eram gen " Are you fucking kidding me ?! " Serios ?! Fata timida care nu zicea nici " Psss " ? Fuck si tocmai cu ea in banca , " Ziua perfecta " ce sa mai ...
Trecusera cateva zile .Am inceput sa o cunosc mai bine si mi-am dat seama ca am fost prost in generala pentru ca nu m-am imprietenit cu ea . Era o fata deosebita , sociabila , amuzanta . Nu stiu cum de nu mi-am dat seama. Poate ca nu am " ascultat-o " deloc . In fine , important e ca am cunoscut-o . Cat despre clasa , in loc de a 9-a D trebuia sa fie numita Circul Globus . In fiecare pauza cate un nebun pe geam , altu vroia sa-l impinga sau mai stiu eu ce , era plin de retardati , ma rog , tot liceul era asa . Cand ieseai pe hol cam asta auzeai : " Fire in the Hole! " , trebuia sa iti pui aparatori ca te trezeai cu ceva in cap sau cand deschideai usa ii dadeai in cap lu' unu cu ea . Singura parte buna , deocamdata , era ca o fata de la 11-a B , cred , imi facea "ochii dulcii" . Zici ca ea era baiatul si se dadea la mine, oricum era buna , ce puteam face ?! Sa-i dau cu sictir ? Nu , asa ca am " acceptat " acei ochi dulci . Era " combinatia perfecta " : ochii albastrii si blonda . Dupa ceva timp m-am combinat cu ea . Oh , o chema Diana , am uitat sa spun . Am fost impreuna cu ea vro 2 lunii a fost o perioada frumoasa , m-am dat si eu mai bine pe langa cei marii din liceu . Dar dupa aceea perioada am inceput mai mult sa " socializez " cu Lorena ( colega de banca ) . Pe zi ce trece ma uimea , pana cand mi-a pus capac si mi-a spus ca ma place , mi-a picat fata . Nu stiam ce sa spun , o consideram o prietena dar nu mai mult docamdata , iar asta poate a fost o greseala . Ceea mai ciudata zi a fost cand profesoara de Limba si Literatura Romana a inceput sa vorbeasca singura in ora . Ne daduse sa scriem ceva din carte . Era liniste completa, pe ea o chema Roxana si avea vro 20 de ani . Spunea : " Roxana , lasa o sa gasestii pe altcineva , oricum avea respirate de caine , in loc sa-i spui ca il iubestii trebuia sa spui bun baiat , cutu bun , ham-ham " .
Toata clasa era uimita dar si radeam de ne p*sam pe noi . Adi , un fost coleg de generala , a intrebat-o pe profa : 
- Doamna sunteti nebuna ?! Vorbiti singura ! Nu va credeam asa . Si eu care vroiam sa va scot la o samanta . Pff , lasati-o balta . Dar un mic detaliu , daca va scoatem dumneavoastra plateati , ca mna , doar aveti Iphone 5 si suferiti cu el .
La care profa :
- Cum iti permiti ma , Adrian ! Pentru asta o sa ai nota scazuta la purtare , cat despre samanta aia mai vedem .

* Cap . 2 o sa apara cat de curand . Scuze daca vi se pare ca am scris putin , numai aveam inspiratie oricum nu e cine stie ce fic-ul . Se e primul meu fic , deci usor cu criticile daca se poate :-"  *

Ultima editare efectuata de catre Matt Kakashi in Lun Iun 03 2013, 10:35, editata de 3 ori
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 21:07

Deci e foarte amuzant fericit) imi place. Astept next, dar fa-l mai lung fericit
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 21:17

Ok , multumesc Dex^^ si da o sa'l fac mai lung rolling on the floor
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 21:55

Daca vrei sa te perfectionezi, credema ca ai nevoie de critici fericit).

1. Greseli gramaticale.

a) Destul de bine, dar am observat ca de cele mai multi ori pui mai multi ''i'' decat e cazul.

Exemplu: Lorena, eleva din spatele ei ia (i-a, a dat) dat mare capac si ia spus sa stea jos, va datii (este corect ''dati'', nu-i nevoie de inca un i) seama ce scandal a iesit, si asa ultimele 5 minute impreuna cu ceilaltii (doar un ''i'' trebuie, asta-i chestie de instinct) colegii (idem) sa dus pe o amarata de bataie.

b) Punctele de suspensie (...) nu se pun in descriere, naratiune. Acolo unde ai pus ''...'', puteai pune foarte bine virgula.

c) Nu se pun emoticoane in fic. Descrie emotile, nu le reprezenta printr-un emoticon.

d) Ai grija la timpurile verbale, pastreaza doar unul.

2. Descrierea

Ai o exprimare destul de buna, dar trebuie sa mai lucrezi la ea, sa te gandesti la ce merge bine in context si ce nu, nu trebuie sa scrii doar pentru a umple spatiul liber. Gandeste-te la atmosfera pe care o creezi atunci cand scrii, la ce sentimente provoci si cum se potrivesc celelalte propozitii cu ele. Daca vrei sa aduci amuzament, descrie si ce simte personajul din text, respectiv tu. Atunci cand tu te-ai intalnit cu Lorena ma asteptam la o descriere mai speciala, in care sa transmiti cititorului ce simteai in acel moment, mai exact emotia cand ai sesizat cat de ''speciala'' era ea.

Alte greseli: ''- Doamna sunteti nebuna?! Vorbiti singura! Nu va credeam asa..eu care vroiam sa va scot la o samanta. Pff (Puteai spune: ''Pufnesc spunandu-i s-o lase balta'', suna mult mai elegant) lasati'o(Cratima, nu scrii in engleza) balta. Dar un mic detaliu ..(Se pun 3 puncte) daca va scoatem dumneavoastra plateatii ( un singur ''i'', na (puteai renunta la el, na-re rost) doar aveti Iphone 5 si suferitii (un singur ''i'' cu el.''

3. Actiune & Dialog

Actiunea ai grabit-o, incearca sa o iei mai usor. Ma faci sa-mi schimb emotile de la o secunda la alta. Atunci cand o intalneste pe Lorena in gandul meu era ''Romantic, dulce'', dar ai grabit si ai ajuns la faza cu fata blonda, care mi-a redat alta emotie, putin mai vulgara fericit). Dupa cum ti-am spus si mai sus, mi-as dori sa dezvolti mai mult anumite pasaje, astfel incat eu chiar sa inteleg cum gandeste si reactioneaza personajele. Despre dialog, cred ca poti sa te gandesti la replici mai bune.

4. Idee si titlu

Nu m-ai plictisit, idee nu este chiar originala, dar am o presimtire c-o vei dezvolta frumos. Sentimentul ''tau'' fata de Lorena s-a schimbat intr-un timp extrem de scurt, ceea ce m-a dezamagit. Puteai spune ce ai vazut la blondina mai special fericit). Titlul are ''i'' anapoda, deci descrie perfect primul capitol fericit). Serios vorbind, puteai gasii ceva mai atractiv.

5. Estetica

Desparte pe paragrafe. La un moment dat am inceput sa ma pierd printre randuri. Daca era mai lung capitolul in mod sigur luam cateva pauze de la citit, ceva deloc convenabil. Poti incerca deasemenea si alt font.

Cam atat! Sper ca, capitolul urmator o sa fie mai presus de primul. fericit) Sper ca nu te-am plictisit cu aceasta critica ''usoara''. Sincer vorbind, aveam mai multe de zis dar m-am abtinut fiindca ai spus ''usor cu criticile''. fericit)

Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:00

rolling on the floor))))))))) ok..multumesc pentru sfaturii^^ o sa incerc sa-mi iasa mai bine urmatoru cap. oricum, acest capitol a fost scris in graba rolling on the floor)
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:09

Ai de capul meu a scris greselile mai lungi ca fic-ul tau rolling on the floor))
Daca nu ma bagi si pe mine in fic degeaba, nu-l mai citesc rolling on the floor)
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:14

rolling on the floor))))))) Lam facut in 10 minute..pe "graba" rolling on the floor)) Si cine crezi ca e Alex ala din generala?! Mama? rolling on the floor)) tu esti :p si o sa apari mai mult in cap. 2 rolling on the floor
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:15

Waaa Uuuu Iiiii
(NU SUNT SUNETE DE ÎMPERECHERE SUNT DE UIMIRE) rolling on the floor rolling on the floor
Mhăy începe să mă îngrijoreze liceul X.x
Dacă dau cuiva cu ușa în cap? Dacă mă blochez în baie? Dacă sparg oglinda? 7 ANI DE GHINION.
Ok...gata...mă calmez...adu urgent next'ul O.o
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:22

O.o Cred ca maine dimineata il fac rolling on the floor)))) Indragostit
Sii ti-a mai spus cineva ca esti perversa? a pai estii , aşa ca minee :> :p
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:25

Deci foarte tare ficu si cum la anu merg la liceu am nevoie de next rolling on the floor) oricum buna idee de fic.
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeDum Iun 02 2013, 22:28

Ba e bine ca eo sunt ala dar nu prea apar in el, deabea astept partea a 2-a si sper sa nu ma lasi fara dinti (sti tu la ce ma refer) rolling on the floor)
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeLun Iun 03 2013, 10:19

Capitolul II

Trecusera ceva timp de cand eram la liceu . Deja incepusem sa ma obisnuiesc cu toate porcariile primite in cap cand ieseam pe hol .
Il mai stiti pe clovul clasei din generala ? Acel Alex . Din fericire era cu mine in clasa , singurul coleg din generala care ma bucur ca e cu mine in clasa si la liceu , ohh , si Lorena . Timpul zbura ca gaina lui tataie de la tara . Deja s-a terminat primul semestru iar eu imi facusem multi prieteni , printre care si un baiat pe nume Alex dar i se spunea Aroyo . Ehh , eu impreuna cu Alex si Aroyo am devenit cei mai buni prieteni . Pana intr-o zi cand ma dadeam pe hol la una de a 12-a ( fie vorba intre noi , si ei ii placea ) , aceea fata era impreuna cu Alex de 2 zile iar eu nu aveam de unde sa stiu apoi m-a vazut Alex ca ma dau la ea iar pe holul liceului a inceput un mare scandal urmat de o bataie . Prima oara nu am vrut sa ma bat cu Alex pana cand a inceput sa dea in mine . I-am f**ut doi pumni in gura de l-am umplut de sange dupa el si tot asa pana cand a venit handicapata de diriga si ne-a oprit . Ne-a scazut nota la purtare , ma rog nu ne durea pe noi asta , ne dureau pumnii luati in gura . Timp de cateva zile am stat certati dar asta e , eram cei mai buni prieteni deci ne-am impacat , logic . Mi-am cerut scuze dar chiar nu stiam ca ea este prietena lui .
Era o zi foarte calda de miercuri , eu cu Aroyo si cu Alex ne-am gandit sa plecam de la ore si sa mergem la strand . Zis si facut . Ne-am trezit acolo. Ce sa mai , ne-am lasat hainele si ghiozdanele langa un copac si am zburat in apa . Am luat cateva numere de telefon de la fete si dupa am inceput cu intrecerile de inot , sariturile in cap sau mai stiu eu ce . A fost o zi faina . Alex fiind mai " nebun " , logic nu avea cum sa scape el de clasa a 9-a fara o bataie de la cei mai mari . El suferind ca si-a facut prieteni a comentat la unu de a 11-a si logic eu cu Aroyo ne-am bagat pentru el si ne-am luat noi bataie de la aia mai mari pentru ca el a fugit imediat dupa . Alex si-a pastrat reputatia de clovnul clasei si in liceu , oricum pentru el era clasa perfecta , plina de retardati cu gura mare dar fatalai . Debea asteptam seara sa scap de la liceu , sa ma duc acasa sa ma culc , dar nu ajungeam bine ca ma lua mama : " fa-ti curat in camera" , " invata ca vine bac-ul " , chestii d-astea , o fii ea mama dar e nebuna , nene . Dupa aceea , la liceu am avut o zi foarte proasta exceptand nebuniile din fiecare zi cu Alex si Aroyo si Lorena . M-am tot gandit la ea . Nu stiam ce sa fac . Stiam ca ma place dar nu prea o vedeam mai mult decat o prietena buna si mi-am zis " hai ma sa incerc " , pana la urma , orice persoana are dreptul la o sansa din partea cuiva . Sambata am iesit cu ea la un film si prin parc . Cred ca acolo s-a legat ceva , fata asta incepea uşor-uşor să ma hipnotizeze , era o fata desteapta, frumoasa si ma uimea pe zi ce trece . Incepeam deja sa o visez noaptea , cred ca era a 2-a mare iubire . Intr-o seara am avut un vis foarte " straniu " , eram intr-o incapere cu Lorena si toti colegi din clasa , logic retardatii aia dormeau , doar eu , Alex , Aroyo si Lorena eram treazi . Deodata se aude usa ( era inchuiata ) , intra o persoana cu o masca alba pe fata , ochii rosii cu o bormaşina in mana , si dupa ... dupa nimic , m-am trezit . Eu de acasa pana la liceu fac cam 25-30 minute , sau chiar mai mult , depinde cand vine tranvaiul . Eram in tranvai ( 25 ) in drum spre liceu , si se urca un tigan " borat " in tranvai . Nu i-am dat atentie . In tramvai mai eram cu Lorena . Tramvaiul se oprise la statie si tiganu a luat repede din mana unui om telefonul si a fugit repede , ma gandeam ma sa ma duc dupa el , sa nu ma duc ? Pana la urma cand sa fug dupa el , se inchid usile la tramvai . Ohh , asta e , macar am incercat .
La liceu , nimic nou in aceasta zi , iar Alex comenta la astia mari si de data asta lam lasat sa-si ia bataie nu mai m-am bagat nici eu , nici Aroyo . 
Liceul parca se linistea nu se mai auzea acel : " Fire in the Hole " 
Pana intr-o zi cand un fan foarte mare Counter-Strike a adus fumigene la liceu , avea de la taicasu , el fiind un membru S.W.A.T. . Vreau si eu ca tot omul sa ies pe hol dar nu se putea , iar se auzea : " Go, Go , Go!" ,  " Fire in the Hole! " .
Prima oara am crezut ca a invadat F.B.I.-ul sau echipa S.W.A.T liceul dar cand se duce tot fumul vad ca e un retardat in capatul holului care arunca cu grenazi . Ce sa-i zic ,  inafara ca e dobitoc ?! Nimic . 

* Capitolul III va asigur va fii mai lung . Stiu ca si acesta este scurt dar raman fara ideei si vreau sa postez cat mai repede . *
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeLun Iun 03 2013, 12:00

A fost tare, da mai las-o usor ca pana in al 4-lea capitol mor, daca mai comentez la aia mari.
Oricum a fost tare astept next rolling on the floor
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeLun Iun 03 2013, 14:17

Critici:

1. Nu m-ai ascultat deloc, actiunea e mai rapida ca un Lamborghini Gallardo.
2. Pui ''i'' anapoda again. *face palm*
3. Nu ai punct culminant, n-ai suspans, iar daca ai nu dureaza mai mult de-o secunda din cauza punctului 1.
4. Estetica e la fel ca in primul capitol.
5. Greseli gramaticale ca in primul capitol.

Hmm, felicitari pentru descriere. Doar la aia ai progresat ceva, foarte bine. Sper sa evoluezi mai mult in al trei-lea capitol fericit)
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeLun Iun 03 2013, 14:22

Deci sa comformat si acu are mai putine critici rolling on the floor deci e bine.Oricum e foarte bun ficul , astept cu nerabdare nextul.
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeLun Iun 03 2013, 14:26

Pfoai ce mi-a placut , punema si pe mine cu cineva impreuna pe acolo :o3 .
Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 19:31

Capitolul III:

Mai era putin pana la vacanta mare si anul asta s-a dus ca vantul . Deja Alex si Aroyo incepeau sa-mi devina ca si frati iar Lorena aproape iubita . Eram foarte fericit , totul mergea perfect , parintii erau multumiti de notele de la liceu , prietenii imi erau aproape si tot asa . Mai erau doar doua saptamani de scoala , eram bucuros ca nu o sa mai fiu de la anu' boboc dar in acelasi timp trist . In ultimele doua saptamani a fost foarte mare agitatie , noroc ca scapasem de cei de a 12-a pentru ca terminau mai repede cu bac-ul , ma rog , nu ma intresa de ei . Eu vroiam sa am medii cat mai bune si au iesit destul de bunicele . In ultima saptamana veneam la liceu si dormeam pe banca . Nu se mai intampla nimic , stateam ca prostii dar in ultima zi , vineri , diriga s-a gandit să organizam o petrecere de sfarsit de an , un fel de banchet . Toti eram frumos imbracati dar toate privirile le luau Kato , cea mai buna fata la invatatura din clasa , si Lorena . La banchet eu impreuna cu Alex si Aroyo am luat cateva sticle de Pepsi si Cola si le-am golit , dupa aceea le-am umplut cu vin rosu , culoarea seamana deci nu s-a observat , logic ca ne-am imbatat ca porcii iar dupa petrecere , sincer , nu stiu ce am facut , m-am trezit intr-un pat care sigur nu era al meu , eram singur in camera pana cand o vad pe Lorena intr-un halat , indreptanduse inspre mine cu o tava care parea sa fie micul dejun pe ea si asa si era , Lorena imi spuse : 
- Razvan , ai fost bestial azi-noapte !
Va dati seama ca am incremenit . Dupa ceva timp am raspuns : 
- C-c-c-ceee am facut noi azi-noapte ?
- Aa ?! Acum faci pe prostul ? Vrei sa mai facem o " tura " asa , de dimineata ?
- Nu mersi dar sunt confuz , chiar nu stiu ce s-a intamplat azi noapte , stiu ca eram la petrecere cu Alex si Aroyo si am baut ca un porc venit din Deserul Sahara .
- Ohh , deci chiar nu sti ? Am facut s*x dragul meu si ai fost bestial .
- Ok , asta a fost cam ciudat .
Oricum in mintea mea eram bucuros , ca am adus-o asa repede in pat dar faceam si eu pe victima . Si asa a sosit si vacanta mare . Toata vara am iesit afara cu Lorena si , logic , m-am combinat cu ea . Vara a zburat repede .
Si asa am ajuns in clasa a X- A , de aici incepuse toata nebunia . Cred ca a fost ceea mai nebuna dar si cea mai frumoasa parte din viata mea . 

* Capitolul  IV urmeaza cat de curand si nu vreau sa-mi spuneti ca am scris putin ,  stiu . Scriu putin dar postez repede. fericit * 
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 19:41

Citat :
- Razvan, ai fost bestial azi-noapte!
Va datii seama ca am incremenit, dupa ceva timp am raspuns:
- C,c,c,ceee am facut noi azi-noapte?
- Aa?! Acum faci pe prostul? vrei sa mai facem o "tura" asa de dimineata?

Super tare rolling on the floor))))))) Cred ca Lorena e ce-a mai bucuroasa acuma , ca ai scris asta rolling on the floor , super tare , bravo .
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 19:51

De ce te-ai îmbătat moh?
Dak nu erai beat puteai descrie ceva ... PERVERS! Să fiu a naibi dakă mă deranja dacă descriai scena aia dintre tne și Lore
rolling on the floor rolling on the floor
Mna dar mi-a plăcut oricum. Totuși acțiune e cam banală, bagă și uh cv dinamic O.o
Aștept nextu'
Sus In jos
Alecks97
Kaigai
Kaigai
Alecks97

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 20:01

Ba aiurea, numai tu ai facut "nebuni", eu si aroyo dc nu? rolling on the floor))
Oricum imi place dar ai cam grabit actiunea wink
Sus In jos
Sasuke清
Kaigai
Kaigai
Sasuke清

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 20:08

Ce mi-a placut,baga-ma si pe mine in povestea ta:)
Astept urmatorul capitol [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 20:09

Si cand ma gandesc ca tu ai inceput cu sfarsitul clasei a 8 a si ai ajuns se pare in clasa a 10 a .
Actiunea e cam pe repede-nainte , nu ti se pare ?? 
Ideea imi place , descrii binisor dar problema este cu "i" , unele semne de punctuatie scrise anapoda si actiunea ... Mor , ia-o mai usor .
Mda ... si stateam atunci cu ea ... si am mers nu stiu unde ... si am facut nustu' ce .. si s-a terminat ziua si a venit o noua zi .. si iar sa intamplat nu stiu ce si tot asa ...
Ai inteles tu ce am vrut sa zic .
Mie imi place .
Ma poti baga si pe mine in fic ? :o3 
Merci anticipat :] .

Ultima editare efectuata de catre izabela :* in Vin Iul 26 2013, 14:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 20:11

Ooo, ai postat. Daca tot e scurt il pot corecta cu mare placere, deci, voala:

''Eram foarte fericit.. (Virgula, nu puncte de suspensie) totul merge (Eram=trecut;Merge= prezent; Grija la timpuri) perfect, parintii erau multumiti de notele de la liceu, prieteni (Cu doi de ''i'', acum dai in cealalta extrema fericit) ) imi erau aproape si tot asa.''

Nota: Nu exista ''vroiam'', doar ''voiam''.

''In ultima saptamana veneam la liceu si dormeam pe banca .. (Puteai pune punct si de la capat, sau virgula) nu se mai intampla nimic, stateam ca prosti (Trebuie doi de ''i''), dar in ultima zi ( Vineri ) , diriga s-a gandit să organizam o petrecere de sfarsit de an (Virgula) un fel de Banchet.(''B'' mic, nu-i un nume)''

Nota: Am observat ca ''Alex'' si ''Aroyo'' scrii cu litera mica, dar ''Banchet'' si ''Pepsi'' ai foarte mare grija sa fie scrise cu litera mare. *face palm* Genius!

Nota 2: Inainte de ''si'' nu se pune virgula, decat foarte rar, iar acesta nu-i un caz in care este nevoie de virgula.

''...eram singur in camera pana cand o vad pe lorena (Stii bine ce voi spune, domnu' vin rosu) intr-un halat, indreptanduse (Cratima, ''indreptandu-se'') inspre mine cu o tava care parea sa fie micul dejun pe ea, ( Cu o tava pe care se afla micul dejun. Stii ceva? Mai bine tai acel ''pe ea'' si mananci tava. Suna mult mai bine) si asa si era ( Nu, noi aveam dubii, probabil iti adusese niste cheile de la Bugatti Veyron pe tava stii? Sau poate o adusese goala. Genius), Lorena (Opa, litera mare. Respect!) imi...''

''Va datii (Un singur ''i'') seama ca am incremenit, dupa ceva timp am raspuns:
- C,c,c,ceee (cratima, nu virgula) am facut noi azi-noapte?''

Cam atat cu criticile, acum sa venim cu laudele. Te-ai mai perfectionat intr-o proportie de 10%, nu mai mult, dar e bine. Avand in vedere ca, capitolul a fost scurt, nu mi-am putut da seama de multe, dar te felicit pentru performanta ta de-a nu mai pune atatia ''i'' in text. Te felicit si pentru descriere, dar nu la fel de mult. Grabesti actiunea. De data aceasta recunosc ca nu ai facut-o ca data trecuta, deci merge! Tine-o tot asa si tine si tu cont de ce-ti scriu eu aici. Era sa uit, nu mai pune '' ' '' in loc de ''-'', nu pare mai cool. fericit)

Ultima editare efectuata de catre Yumi in Mar Iun 04 2013, 21:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Dex
Kaigai
Kaigai
Dex

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 21:04

Nu stiu...ma gandesc daca tu ne descrii cea ce ti s-a intamplat tie....fericit)
imi place, pe langa greseliile gramaticale e frumos. Dar totusi... graba strica treaba... ai 3 capitole si ai trecut printr-un an jumate, aproape doi. Ar fii frumos.. sa scrii o intalnire cu lorena... dar totul sa se intample incet cat mai romantic, cred ca multi ar vrea sa citeasca romantism... fericit continua ca iti iese frumos wink
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitimeMar Iun 04 2013, 22:09

Acuma am reuşit si eu să citesc... Băga-mă si pe moi, combinată cu Aro, o elevă nou-venită fericit
Nu pot sa critic, din cauza ca sunt pe telefon, dar ascult-o pe Yumi, ştie ce spune wink
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/    Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/  Icon_minitime

Sus In jos

Liceul de Nebunii ---> Matt e la liceu \m/
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: