Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Concurs OC-uri

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 09:51

Nume: Concurs OC-uri

Descriere:Concurs de OC-uri. Va fi un juriu format din 5 oameni care se vor gandi la o perioada si la ce fel de OC sa faca concurentii, de exemplu un baiat cu parul saten, ochii verzi etc.
Perioada: Va i aleasa de juriu

Edit : Oc-ul trebuie sa fie un baiat destul de inalt , cu parul roscat , ochii rosu - sangeriu , culoarea pielii : pala . Trebuie sa fie imbracat lejer ( un tricou , o pereche de jeansi , niste adidasi / ghete / tenesi sau ce se mai poate iar ca "accesorii" poate avea orice ) . Puteti sa-l imbracati cum vreti , ceea ce s-a sugerat este un simplu model . 

Concurenti:
- Sakura-Chan
~Didi
Marstin
Ioana
Nywa

Juriu:
- darkyuzumaki
izabela :*
NarutoSageMode1000
Uchiha Itachi
Yoko_Uchiha

Ultima editare efectuata de catre Sakura-Chan in Mar Iul 02 2013, 17:11, editata de 9 ori
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

Ryo : 0

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 10:05

am somn da pot scrie macar ca vreau juriu
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 10:11

as dori si eu in juriu
Sus In jos
NarutoSageMode1000
Kaigai
Kaigai

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 11:31

Ma inscriu si eu , juriu pls :-w
Sus In jos
Uchiha Itachi
Kaigai
Kaigai
Uchiha Itachi

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 12:23

Ma inscriu si eu in juriu fericit
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 13:17

Pune-ma si pe mine in Juriu.
Sus In jos
Uchiha Itachi
Kaigai
Kaigai
Uchiha Itachi

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeDum Iun 23 2013, 13:25

Vezi cai gresit numele, schimba din demo4o in Uchiha Itachi
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 17:22

Se baga vvreun concurent? Va rog? ochi de catelus
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 22:16

Eu ma ofer in concurs!! ^_^ Vreau sa incerc...chiar daca nu stiu despre ce e..worried
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 22:59

Pai cum? Trebuie sa faci un OC/RPC, in Paint Tool Sai. Nu stiu daca intelegi. Totusi. Se baga cineva care stie despre ce e vorba? ochi de catelus
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 03:11

Umm, ma bag eu. :3
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 12:37

Nu am în laptop Paint Tool Sai instalat, și nu am lucrat niciodată pe el. Însă învăț repede și știu cum se mănâncă.
Mă bag.
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeLun Iul 01 2013, 12:49

Eu nu mai particip, nu ştiu să umblu în Paint Tool Sai Big Grin În plus nu pot concura cu cele mai bune fete la OC-uri wink). 
Deci, baftă tuturor Indragostit
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 00:01

oddd. Hai ca ma inscriu si eu LoL Gambatte Mina!
Sus In jos
Nywa
Kaigai
Kaigai
Nywa

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 00:51

Ma bag si eu in concurs, ca si concurent. Dar am o intrebare. Dati voi imaginea de modificat sau alegem noi? Mie imi este egal, dar totusi e bine de stiut ^.^
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 17:11

Pentru ca Kakashi nu va mai intra 2 saptamani, cautam un nou membru in juriu!
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 17:13

Vreau si eu in juriu .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 17:13

Eu vreau in juriu.
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 17:14

Scuze Horia, dar prea tarziu ai venit... Unul dintre membrii juriului poate da detaliile iar intreg juriul poate da perioada!
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 17:50

Am dat eu detaliile . Succes tuturor !
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 19:44

Eu nu vreau sa fiu rea, sau ca nhu-mi convine, dar daca e un concurs OC, OC-ul nu trebuie sa fie din Naruto? Adica ar trebui sa aibe incaltarile specifice .. si bandana unde e plasa? Si pana pe ce data trebuie postate OC-urile?
Sus In jos
Nywa
Kaigai
Kaigai
Nywa

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeMar Iul 02 2013, 21:21

Aici sunt de acord cu tine, dar trebuie sa specific ceva. Juriul sa aleaga un personaj sau base si sa ne dea tema din naruto, dar sa vada cat de mult seamana sau nu cu personajul respectiv. Pot sa il fac cum ni s-a cerut, ca nu imi este greu, dar unde mai e originalitatea? Adica O.C. inseamna original characters si nu copy-paste la ochi si par. Eu mi-am spus parerea, juriu alege ce face sau nu.
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeLun Iul 08 2013, 22:43

Cred ca juriul a cam uitat de concursul asta -.-"
In fine, eu l-am facut de mult si m-am plictisit sa astept juriul. Uitati-l:

^^:

Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeJoi Iul 11 2013, 12:22

trezirea numai saku a adus un OC asteptam si pe ceilalti
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitimeJoi Iul 11 2013, 22:16

Pe mine va rog sa ma iertati, dar sunt la mare si nu am cum.. si nu stiu cand ma intorc in Bucuresti
Sus In jos
Continut sponsorizat

Concurs OC-uri Empty
MesajSubiect: Re: Concurs OC-uri   Concurs OC-uri Icon_minitime

Sus In jos

Concurs OC-uri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Concursuri :: Arhivă Concursuri & Event-uri-
Mergi direct la: