Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

O noua viata!

In jos 
AutorMesaj
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

Ryo : 0

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeJoi Iun 27 2013, 23:07

-Mamă, nu mă părăsi!! Eşti tot ce am pe lumea asta, te rog, rămâi cu mine!! -spun eu cu lacrimi în ochi-
-Draga mea, promite-mi că o să fi tare, o să treci peste asta, te rog să lupţi pentru noi, pentru mine -spune mama, gata pe punctul de moarte-
-Te rog nu spune asta, nu muri!!
-Vreau doar să şti că eu... Te iube...-atunci ea s-a stins-
-Mamă? Te rog, nu pleca, mai stai cu mine, te rog!! Revinoţi!! -spun plângând că persoana, dragă mie, a murit...chiar în faţa mea-
Atunci...viaţa mea s-a schimbat...
Din acel moment, am realizat că am pierdut o persoană foarte importantă în viaţa mea.Atunci mi-am făcut o promisiune, aceea fiind că o să mă schimb, o să fiu mai puternică şi o să apăr persoanele dragi cu preţul vieţii mele...

Aceasta sunt eu, Takota.Am 14 ani şi vin dintr-un sat mic, nu prea trăia multă lume acolo.Erau persoane obişnuite, ca mine, dar am decis să plec în Konohagakure, pentru a învăţa arta marţialelor şi pentru a o răzbuna pe mama...

Ajunsă la poartă...mă treceau fiorii când am văzut acea poartă mare, aveam emoţii pentru prima mea zi într-un sat atât de mare...
Am intrat şi mă plimbam prin sat, dându-mi seama pe unde este căminul unde trebuie să stau...dar din senin, un băiat de aceaşi vârstă cu mine, cu păr blond şi cu ţepi, intră în mine.

T:-Ah...
N:-Woah...o fată...
T:-Ce? N-ai mai văzut fete în viaţa ta? 
N:-Nu...adica ba da, dar...ah...scuze, nu te-am văzut, dă-mi voie să te ajut să te ridici.
T:-Mersi, dar pot să mă ridic şi singură.
N:-Cred că eşti nouă pe aici, nu te-am mai văzut până acu.Numele meu este Naruto, îmi pare bine de cunoştinţă.
T:-Mda...şi mie, eu sunt Takota.

Îndată apare o fată.
F:-Narutoooo!!! 
N:- S..s..sakura-chan...
F:-Te-am căutat peste tot, pe unde ai umblat?
N:- Scuze Sakura-chan.Hey, vreau să-ţi fac cunoştinţă cu Takota.
F:-Cu cine? Eu nu văd pe nimeni aici.
N:-Huh? Ce? Da cum a plecat...

Am plecat cand cei 2 se certau, eu aveam treaba mea.Tot incerc sa caut acel cămin.
Dar de data asta, eu am intrat într-un băiat.
-Ah, de ce mi se întâmplă asta numai mie? Ce zi proastă am...mai intru mult în lume, ah.. -bolboroseam eu-
Băiatul era frumos, păr albastru, cu ţepi la spate, arăta de vârsta mea.Se vedea că este un băiat dur, expresivitatea feţei lui...
T:-Îmi cer scuze, nu am fost atentă, încerc să dau de un cămin, în cât nu mai sunt atentă pe unde merg.Scuze.
X:-Nu-i nimic, dar fi mai atentă data viitoare.
T:-Am să fiu.Apropo, şti unde este căminul din acest sat? Sunt nouă pe aici şi tot îl caut şi am vaga impresie că merg în cerc şi tot nu dau de el...
X:-Vino după mine, o să te duc eu acolo.Degeaba o să-ţi explic pe unde e, dacă eşti nouă pe aici, nu ai să şti.
T:-Bine.Mulţumesc!

~După 20 de minute~
X:-Am ajuns, aici este.
T:-Mulţumesc! 

Atunci eu am intrat, iar băiatul se îndreaptă să plece, dar este strigat de Naruto.
N:- Sasukeee!!!
Atunci am aflat şi numele băiatului, sinceră să fiu, mi-a fost puţin teamă să-l întreb cum îl cheamă.
Sasuke:-Uf, Naruto.Ce vrei?
Naruto:-Cum ce vreau? Hai să mergem la ore! Apropo, ce făceai cu fata aceea? Ea e Takota.
Sakura:-Ea era fata cea nouă?
Naruto:-Da, vezi Sakura că n-am vedenii.
Sakura:-Mai taci din gură!
Sasuke:-Nu vă mai certaţi şi hai să mergem la ore.

Cam atât pentru azi...sper să vă placă worried şi spuneţi-mi părerile voastre fericit
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeJoi Iun 27 2013, 23:44

Hay moh Dya doar atât? Îmi place (ce tot spun, îl ador) am devenit obsedată de ficurile din Naruto O.o  grav, grav, grav. E vina lui Ely, și-a lui Tweet și Didi, nu știu exact ce-au făcut, dar ele sunt de vină rolling on the floor
Vin'o repede cu nextu' ăla și anunță'mă prin PM, dwa? :3
P.S: haa, întaintea tah Ely, oftică-te rolling on the floor
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai
izabela :*

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeJoi Iun 27 2013, 23:57

Este bunicel dar totusi actiunea este cam banala , prea previzibila . Sa speram ca este din cauza ca asta e primul capitol iar urmatoarele capitole for fi mai "palpitante" . Ai cateva greseli gramticale dar se pot trece cu vederea . Pentru inceput imi place . Sa ma anunti si pe mine cand pui next prin pm -->> Multumesc .
Sus In jos
HyugaStar
Kaigai
Kaigai
HyugaStar

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 00:04

Cam simplu...Nu spun că aș fi făcut mai bine,dar ar fi fost mai bun dacă ar fi avut ceva acțiune.
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 11:16

Îmi cer scuze, pentru că e puţin în primul capitol şi nu are acţiune, dar am făcut-o aseară şi am scris pe loc această poveste, am vrut să pun şi acţiune, dar nu am mai apucat...
Dar vă promit că la al 2-lea capitol o să fie acţiune şi povestea mai lungă LoL

P.S: Nu pot să dau PM...Sorry Naruto si Sasuke Trebuie să am 7 zile vechime pe forum ca să pot trimite...
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeVin Iun 28 2013, 22:32

Lory*Ely a scris:
Hay moh Dya doar atât? Îmi place (ce tot spun, îl ador) am devenit obsedată de ficurile din Naruto O.o  grav, grav, grav. E vina lui Ely, și-a lui Tweet și Didi, nu știu exact ce-au făcut, dar ele sunt de vină rolling on the floor
Vin'o repede cu nextu' ăla și anunță'mă prin PM, dwa? :3
P.S: haa, întaintea tah Ely, oftică-te rolling on the floor

O.O asjkdfgtjhljjklhgvbhdvjhgdvkhbjlqg:@Deranjat!Deranjat!Deranjat!:Deranjat! Lory ai castigat o lupta nu razboiul !!!
Revenind la fic  ...desii am incurcat prima oara mhhn laugh scenariile sa zic asa e cam acelasi sfat .
Mult dialog ce ar mai trebui rarit , mai multa descriere si naratiune si nu mai grabii actiunea + sa scrii numele complet al personajelor ca da mai bine :3 .
Si ador ideea cum am spus si la HyuugaStar ma bucur ca ficurile Naruto incep sa apara din nou :3 !
p.s : Am observat ca ficul are o tenta comica ce imi place :> imbinata cu actiune ar fi superb dar aici depinde de tine .
Kiss Indragostit>:d< si NEXTT !
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeSam Iun 29 2013, 18:32

O dată ajunsă în cămin, mi-am căutat camera si mi-am lăsat lucrurile.Eram gata să mă pregătesc pentru orele de la academie, când, deodată, cineva a bătut la uşă.Era Kakashi sensei.
Kakashi:-Bună, Takota! 
Takota:-Bună, sensei! Te rog, intră.
Kakashi:-Se pare că ai ajuns.
Takota:-Mda...să zicem, tocmai acum am ajuns...nu ştiam pe unde este căminul şi din greşeală am intrat într-un băiat...S..Sa..Sasuke îl chema..Şi l-am rugat să mă ajute pentru că mă pierdusem şi m-a lăsat aici fericit 
Kakashi:-Sasuke zici...Sunt surprins că te-a ajutat, el e cam indiferent cu lumea, puţin arogant, mai ales cu fetele...nu prea vorbeşte cu ele...
Takota:-De ce? A păţit ceva...
Kakashi:-Nu a avut părinţi...au fost omorâţi şi el trăieşte din ură, vrea să ajungă cel mai bun şi să se răzbune pe cel care i-a omorât părinţii...
Takota:-Îţ înţeleg foarte bine...
Kakashi:-Imi pare rău pentru mama ta...Hai să trecem peste asta.Am venit aici să-ţi dau asta.
Takota:-Ce e asta? 
Kakashi:-Este simbolul satului frunză, trebuie să o porţi ca să te deosebeşti de celelalte sate.
Takota:-Şi trebuie să o ţin undeva anume sau pot să o pun unde vreau eu?
Kakashi:-Unde vrei tu.
Takota:-Bine.
Kakashi:-Eşti gata? 
Takota:-Cred că da...de ce?
Kakashi:-Ca să vi cu mine la academie, aşa o să-ţi mai arăt imprejurările şi o să te duc la clasa unde eşti.Apropo, de azi înainte, vei fi în echipa mea.Deci voi fi antrenorul tău.
Takota:-Vă mulţumesc din tot sufletul meu că m-aţi ajutat şi încă mă ajutaţi.
Kakashi:-Plăcerea mea. 

~La academie~
Ituka:-Copii, de astăzi veţi avea o colegă nouă.Când v-a veni, vreau să vă comportaţi frumos cu ea.Va fi sub protecţia noastră, este un elev nou, începător, a venit aici cu scopul de a învăţa artele marţiale.
Naruto:-Oare cine o fi..~hihihi
Sakura:-Naruto, potoleşte-te!

~După câteva minute~
Irika:-Oh, Kakashi, ai ajuns.
Kakashi:-Da.Copii, vreau să vă fac cunoştinţă cu noua voastră elevă.Te rog, intră!
Naruto:-Woah...ea este fata pe care am întâlnit-o în sat!!
(toţi se uitau la Naruto, miraţi)
Kakashi:-Naruto, te rog, stai jos.Ea este Takota, are 14 ani.După cum v-a spus Iruka, ea are în scop în viaţă şi de aceea, a decis să înveţe aici.Naruto, Sakura, Sasuke, de azi înainte, ea va face parte din echipa voastră.Sakura, te las pe tine să ai grijă de ea, pe Naruto nu mă pot baza.
Sakura:-Am înţeles sensei!
Iruka:-Takota, te rog, poţi să treci unde e loc liber...este...uite acolo, lângă Shikamaru.
Takota:-Da, sensei.

Orele mi s-au părut uşoare, acu aştept misiunile.În pauză stăteam distanţată de ceilalţi, nu vreau să mă întrebe cineva, despre scopul meu, nu vreau să-mi amintesc acele clipe...
Deodată, lângă mine, s-a aşezat Shikamaru.

Shikamaru:-Bună! Cred că mi-ai auzit numele în clasă, deci nu cred că trebuie să mă mai prezint.
Takota:-Bună...Shikamaru.
Shikamaru:-Deci, de ce te-a adus în Konoha?
Takota:-Ce ma adus...Nu ştiu...Dorinţa de a învăţa luptele marţiale, de a apăra persoanele dragi..
Shikamaru:-Presupun că ai trecut prin ceva grav, de te-a făcut să-ţi doreşti asta...
Takota:-Să presupunem...Dar tu? Şi ceilalţi? Care este scopul vostru...
Shikamaru:-Scopul nostru...este de a ne servi satul.De a apăra cetăţenii...Îl şti pe băiatul acela, Naruto...scopul lui este de a deveni Hokage.De asta încearcă să devină cel mai bun şi vrea să-l întreacă pe Sasuke.
Takota:-Dar Naruto...mi se pare un băiat naiv...
Shikamaru:-Sunt multe de spus despre Naruto...acu nu mai avem timp.O să-ţi povestesc când mai avem ocazia.Trebuie să plec.Mi-a părut bine, Takota.
Takota:-Şi mie mi-a părut bine, Shikamaru.
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 11:08

Oh yea prima din nou! Who`s the best Ely? Exact I'm the best rolling on the floor
Acum revenind la fic, ma deranjeaza dialogul deoarece e in exces si cam sec. Nu'l poti inlocui cu vorbire indirecta? Ar fi mult mai bine. Si sa faci capitolele mai lungi T_T A fost dragut capitolul, dar se putea si mai bine :X
Lory asteapta next
P.S: Oftica-te Ely! Iar inaintea ta! MHAHAHA
Lory-> 2
Ely-> 0 rolling on the floor
Sus In jos
NejiHyuga12
Kaigai
Kaigai
NejiHyuga12

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 12:13

Frumos fic.Dar dacă ai face capitole mai lungi și nu ai mai folosi atâta dialog și te-ai baza mai mult pe descriere,totul ar fi perfect.Prin urmare pot spune că aștept cu nerăbdare urmatorul capitol
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 14:05

Mulţumesc pentru sfaturi! Şi încerc să fac şi descriere, dar nu prea îmi iese...Ăsta e primul meu fic cu Naruto, până acum am făcut ceva diferti, toate ficuri Coreene fericit).Şi de asta nu prea îmi iese că încerc să fac ceva diferti de ce făceam eu + că eu nu m-am mai uitat la Naruto de foarte mult timp şi nu prea mai stiu nimic din el...de asta nu prea pot băga descriere.Dar o să încerc, pentru că în capitolul următor o să fie antrenamente şi misiuni wink
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeDum Iun 30 2013, 15:10

Lory*Ely a scris:
Oh yea prima din nou! Who`s the best Ely? Exact I'm the best rolling on the floor
Acum revenind la fic, ma deranjeaza dialogul deoarece e in exces si cam sec. Nu'l poti inlocui cu vorbire indirecta? Ar fi mult mai bine. Si sa  faci capitolele mai  lungi T_T A fost dragut capitolul, dar se putea si mai  bine :X
Lory asteapta next
P.S: Oftica-te Ely! Iar inaintea ta! MHAHAHA  
Lory-> 2
Ely-> 0 rolling on the floor

mglkjh;lkljykbkhjlkkjkjKTHKGHKJLKLKJGLCM,MDCM Deranjat! Deranjat! da da blah blah >Limba scoasa 
Lasa ca mai vedem noi !!
Deci sadica asta mica de lory are dreptate...dialogul e mult si strica ..nu zic ca trebuie sa dispara dar trebuie rarit si adauga descriere si naratiune ca nu ai mai deloc . Ideea e draguta rau :3 abia astept sa vad noua Team7 cu Takota in ea .
NEXTTT !!!
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeSam Iul 06 2013, 19:45

Vreau ca un admin sa puna T/C fericit
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeSam Iul 06 2013, 19:48

Voi da eu T/C^^
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitimeMier Oct 08 2014, 15:39

Fan Fic mutat la ficuri blocate. 
Sus In jos
Continut sponsorizat

O noua viata!  Empty
MesajSubiect: Re: O noua viata!    O noua viata!  Icon_minitime

Sus In jos

O noua viata!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: