Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

O iubire din copilarie.

In jos 
AutorMesaj
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

Ryo : 0

O iubire din copilarie.  Empty
MesajSubiect: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeSam Iul 06 2013, 21:05

O să fac un fic.Pentru cei care nu o să-şi de-a seama, fic-ul este cu personaje Coreene *smile* Unul este personaj real, unul este imaginar.
Sper să vă placă. *smile* 
P.S: Pentru cei care nu ştiţi, fac alt fic, pentru că celălalt nu mi-a plăcut cum l-am făcut.Aşa că voi incepe altu nou. 

Personajul masculin: JiHoo *ulzzang*
Personaj feminin: Shin Min Rin *nume pus de mine* 

Chapter.1 

JiHoo:-Min-ah!! Vino să ne jucăm!!
MinRin:-Vin mai târziu, acum am treabă *scriindu-mi în primul meu jurnal*
 Asta sunt eu, Shin MinRin, am 10 ani şi sunt singură la părinţi, dar am un prieten foarte bun, care îl cunosc încă de când eram mici. Părinţii noştri sunt foarte buni prieteni şi mă bucură faptul că am o familie minunată şi un prieten adevărat, pe care nu vreau să îl pierd. El e singurul meu prieten care este lângă mine, la bine şi la greu, căruia îi pot povesti orice, el mă ascultă şi mă consolează.Nu vreau să-mi pierd singurul prieten pe care-l am.
 Atunci când eu intru într-o belea, el îmi ia apărarea, iar atunci mă scoate din a nu mai fi pedepsită.Până să ajungem în clasa I, nu prea vorbeam, nu eram aşa de apropiaţi, dar într-o zi, noi ne jucam în casă, iar eu, din greşeală am dat peste o vază şi am spart-o, iar mama a auzit şi m-a certat, dar JiHoo văzând asta, mi-a luat apărarea şi a spus că e vina lui, nu a mea, iar atunci am ştiut că nu era aşa rău pe cât îl credeam eu şi că era un bun prieten.
 Stau în casa din copac, pe care tatăl meu şi tatăl lui JiHoo oppa ne-au făcut-o ca să avem un loc al nostru şi unde ne juca.
JiHoo:-Oare ce face MinRin în căsuţa din copac? *îmi spun eu în minte* Mă duc să o sperii.
 Când JiHoo a venit să mă sperie, eu mă urcam pe un scaun să iau o cutiuţă după un raft ca să văd ce este în ea, nu o mai văzusem până acum acolo.
JiHoo:-MinRin-ah!! 
 Când l-am auzit strigând la mine, m-am speriat şi am căzut, dar nu ştiu cum JiHoo oppa a fost aşa rapid şi s-a pus să mă prindă, iar eu am căzut pe el.
MinRin:-JiHoo oppa!! Ce faci?! De ce te-ai pus să mă prinzi? Puteai să mă laşi să cad..şti că nu sunt copil mic să plâng.
JiHoo:-Eh..cum să te las să cazi? Tu eşti fată, trebuie să iţi păstrezi corpul frumos şi fără semne şi lovituri, iar eu sunt băiat, e firesc să mă lovesc *îi spun zâmbind*
MinRin:-Idiotule! *îi spun râzând, ştiind că eu o spun în glumă şi că nu vorbesc serios* Dă mâna.
JiHoo:-De ce?
MinRin:-Ca să te ridic..mai şi întrebi "de ce?" Nu vezi că stai acolo întins ca oul în tigaie~keke.
JiHoo:-Ce amuzantă eşti tu azi *şi scot limba la ea*
MinRin:-Hai îmi dai mâna sau nu, că mi-a obosit braţul.Măcar eu să te ridic, dacă nu m-ai lăsat să cad.
JiHoo:-Bine, bine. *şi îi dau mâna să mă ridice*
MinRin:-Deci, de ce m-ai speriat? 
JiHoo:-Ah..păi..nu am vrut chiar să te sperii aşa rău încât să cazi..*defapt eu am strigat la ea ca să nu ia cutiuţa, nu ca să o sperii, pentru că în acea cutiuţă, se află un cadou de la mine pentru Min-ah, care o să îl dau când o să facă 11 ani* Hai nu mai contează asta.Am venit să te iau de aici să mergem să ne jucăm, acu mergem?
MinRin:-Nu.
JiHoo:-Nu? Wae? *făcând ochii de căţeluş bleg*
MinRin:-Da, nu. 
JiHoo:-A, deci da.Atunci hai. 
MinRin:-N-am spus da, am spus, nu.
JiHoo:-Păi ai zis da, nu.Deci e da.
MinRin:-Ba nu, am spus da, nu, adică am dat răspunsul la întrebarea ta, ai spus "nu?", iar eu am zis da, e nu.
JiHoo:-Deci e nu?
MinRin:-Da.
JiHoo:-Deci acu e da? Hotărăşte-te o dată fetiţo. *şi fac botic*
MinRin:-Da, adică NU.Acu ai înţeles?
JiHoo:-Da fetiţo *şi scot limba la ea*.Dar de ce nu?
MinRin:-Pentru că vreau să iau cutia de sus.
JiHoo:-Ce cutie, eu nu văd nici o cutie. *tot încerc să îi distrag atenţia de la cutie*
MinRin:-Serios? *şi fac ochii cât cepele*Nu vezi nimic, trebuie să îţi pui ochelari dacă nu vezi, uite aia de pe raft.
JiHoo:-Oh..aia..hai las-o acolo în pacea ei, hai să mergem să ne jucăm.
MinRin:-De ce nu mă laşi să o iau?

Vocabular:
wae? = de ce?
oppa = În Coreeană, acest cuvânt, este adresat de fete către băieţii mai mari decât ele şi la fraţi.

Orice critică e bine venită *smile*.Şi dacă aveţi întrebări, despre unele cuvinte sau despre orice altceva, nu ezitaţi să întrebaţi.

Ultima editare efectuata de catre DiaKage in Dum Iul 07 2013, 13:50, editata de 1 ori
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeSam Iul 06 2013, 21:13

Boon :> nu am mai vazut asa ceva pe aici si chiar imi place . Critica nu am sa las de data asta doar o sa ma refer la idee .
Cand citesc ficul zici ca ma uit direct la film ceea ce e genial laugh desii nu prea am inteles ideea..ok e romance asta e clar dar astept sa vad si nextul ca sa imi fac o parerea completa.
Te 💋 Dia si astept next !
p.s-Lory inaintea ta hahaha !!! >:]
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeSam Iul 06 2013, 22:52

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Boon :>nu am mai vazut asa ceva pe aici si chiar imi place . Critica nu am sa las de data asta doar o sa ma refer la idee .
Cand citesc ficul zici ca ma uit direct la film ceea ce e genial laugh desii nu prea am inteles ideea..ok e romance asta e clar dar astept sa vad si nextul ca sa imi fac o parerea completa.
Te 💋 Dia si astept next !
p.s-Lory inaintea ta hahaha !!! >:]

Ma bucur ca de data asta iti place!! ^^ Next-ul o sa-l pun maine fericit 
Si eu te iubesc! Indragostit
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeDum Iul 07 2013, 09:00

Uuuuu <3
N-am mai citit un fic de mult timp fericit
M-a atras titlul fericit)
Nu stiu, mie imi place la nebunie, mai ales "cearta" cu da si nu. Genial.
Vreau next cat mai repede posibiiil socat
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeDum Iul 07 2013, 13:49

Chapter 2.

JiHoo:-Ăăă..păi..*oare ce să îi spun..dar mă salvează mama lui MinRin, care ne striga*
Mama-MinRin:-JiHooo, MinRin, la masă!!!
MinRin:-Venim acu!!! Să şti că nu scapi, Jihoo-ah!!
JiHoo:-Bine, cum zici tu. 
MinRin:-Hai să mergem să mâncăm că mor de foame.
JiHoo:-Cine ajunge ultimu e un fraier, în cazul tău, o fraieră *şi scot limba la ea, în timp ce alerg să cobor scările*
MinRin:-Yaa!! O să mi-o plăteşti tu.Yaa!! Aşteaptă-mă!!
Alergam cât puteam eu de tare, ca să il întrec pe JiHoo, dar în zadar, Jihoo a ajuns înaintea mea.
JiHoo:-Ce ţi-a luat atât? *Min-ah se uita la mine cu o privire de devil, mai avea puţin şi mă lua la bătaie* Ce, ţi-a mâncat pisica limba? 
MinRin:-Ji..hoo..ah!!!! O să mi-o plăteşti tu!!
JiHoo:-Hopa..ştiu privirea asta..MinRin..calmează-te, a fost o glumă..nu te supăra că te-am întrecut...*şi MinRin a început să mă alerge*
MinRin:-Jihoo, vino, o să te prind eu.
JiHoo:-Da, da, cum să nu, în nici cele mai frumoase vise ale tale nu o să mă întreci, l-a cum ai alergat afară..
MinRin:-JIHOO!!! O să te prind eu!!
JiHoo:-Ba nu!! *iar eu, din neatenţie, am intrat în tatăl meu*
MinRin:-Ăăă..ce faci? *şi îi zâmbesc*
Tata-JiHoo:-Ya, copii, fiţi cuminţi şi nu mai alergaţi şi haideţi la masă.Puteţi să vă jucaţi şi după aceea.
MinRin:-Da.Haide Oppa la masă *şi fac faţa de devil* 
Am mers cu toţii în bucătărie şi ne-am aşezat la masă, înafară de Jihoo, care trebuia să stea lângă mine, aşa stăteam mereu.
MinRin:-Haide Oppa, aşează-te! De ce ţi-e frică, să şti că nu muşc.
JiHoo:-Haha, foarte amuzant! *şi scot limba la ea, în timp ce m-am aşezat la masă*
MinRin:-Ţi-am spus eu că o să te prind!! *îi dau o palmă peste cap şi râd malefic* Mwahaha!
JiHoo:-Da..ai avut dreptate, se pare că m-am înşelat. *mereu o lăsam să fie aşa cum vrea ea, pentru că nu vreau să o văd că se supără, vreau să o văd fericită şi cu zâmbetul pe buze*
Mama-MinRin:-MinRin, ce tort vrei de ziua ta?
MinRin:-Hmm..nu ştiu, de ce?
Mama-MinRin:-Ca să ştim să căutăm, să dăm comandă de tort, doar nu ai uitat că mai e puţin până la ziua ta, nu? 
MinRin:-Eu? Să îmi uit ziua de naştere? Tch..ar fi penibil să-mi uit tocmai ziua de naştere.Doar că..a trecut timpul aşa de repede..nici nu am realizat, mai e puţin şi fac 11 ani..
JiHoo:-Da normal că a trecut repede timpul, doar ai petrecut tot timpul din lume cu mine ~keke.
MinRin:-Da *şi îl îmbrăţişez*
Mama-JiHoo:-Bine, luaţi şi mâncaţi acu.Vorbim după ce mâncăm.
MinRin:-Bine.
După ce am terminat de mâncat, eu şi Jihoo, am vrut să ieşim din nou afară, de data asta să ne jucăm.Dar pe cer erau nişte nori de ploaie, aşa că ne-am gândit să rămânem în casă şi am mers sus, în camera mea să ne jucăm.
JiHoo:-Deci..cum ai vrea să fie ziua ta de naştere?
MinRin:-Cum a fost şi până acum, nu vreau nimic nou, atâta timp cât am lângă mine persoanele care îmi sunt cele mai dragi pe lumea asta.
JiHoo:-Aww..ce drăgut a fost asta *şi fac faţa de căţeluş*.Dar acum serios, chiar nu vrei nimic special, e imposibil să nu îţi doreşti ceva, din câte ştiu eu, orice fată îşi doreşte ceva, să fie "prinţesă" sau ceva.
MinRin:-Prinţesă, iac, mă şi găsişi, nu am nimic cu prinţesele, dar nu mai am 5 ani ca să fiu aşa.Vreau să fie ca şi până acum, nu vreau să schimb nimic.
JiHoo:-Bine, am înţeles.Atunci ce cadou vrei? *vreau doar să mă asigur dacă am luat cadoul potrivit, dacă o sa îi placă*
MinRin:-Da de ce mă întrebi asta? 
JiHoo:-Aşa din pură curiozitate..
MinRin:-Ia nu mai fi tu curios, pentru că nu o să îţi spun.
JiHoo:-Wae?! *faţa de căţeluş*
MinRin:-Pentru că nu ar fi corect, dacă îţi spun, poate mă trezesc că îmi aduci lucru care mi l-am dorit, ceea ce nu vreau.Şti doar că nu mă interesează ce cadou e, cât de scump sau ieftin e, important e că sunt oferite din inimă.Sunt convinsă că orice cadou ar fi, o să îmi placă.Tot ce am primit până acu, mi-a plăcut şi o să-mi placă şi de azi în colo.
JiHoo:-Aha..da totuşi spunemi ce preferinţe ai!!
MinRin:-Nuu! Nu mai insista că nu o să îţi spun *şi scot limba la el*
JiHoo:-Uff..dar rea mai eşti..
MinRin:-Gomawoyo! .
Am stat şi am vorbit, ne-am jucat, ne-am uitat la TV, am făcut to ce puteam face în casă, am cântat şi dansat.A fost foarte frumos, după o rundă de dans şi de cântat, ne-am aşezat în pat să ne odihnim, iar eu, nu ştiu când şi cum, dar am adormit.
JiHoo:-Tu ce vrei să fi când vei fi mare? *se pare că Min-ah a adormit, sper că nu am trezit-o*
M-am dat jos din pat, am dat pătura la o parte şi am aşezat-o cu grijă ca să nu o trezesc şi am acoperit-o cu pătura.După aceea am ieşit din camera ei şi am coborât în living unde erau părinţii noştri, dar am auzit că vorbeau, aşa că am stat ascuns să aud despre ce e vorba.
Mama-JiHoo:-Deci cum o să facem cu ziua lui MinRin? Vreau ca această zi de naştere a ei, să fie plină de amintiri cu Jihoo, ţinând cont că se cunosc de când erau mici şi tine la el ca un frate.
*huh..vorbesc despre mine, dar de ce..de ce vrea mama să aibe amintiri cu minte Min-ah? Doar nu e ca şi cum vom pleca şi nu aş mai vedea-o pe Min-ah, aş fi trist dacă aş lăsa-o*
Mama-MinRin:-O să ne mai gândim când o să îi organizăm ziua de naştere, şi noi ne dorim să fie fericită şi ca această zi de naştere să fie de neuitat.
Tata-MinRin:-Apropo..Jihoo ştie?
*ce naiba să ştiu? ce tot se întâmplă?
Tata-JiHoo:-Încă nu, nu ştim cum să îi spunem.Ştim că nu o să îi placă ideea de a pleca în Germania, şi de a sta departe de MinRin.
*ceee? să plecăm în Germania? Dar de ce? De când au luat părinţii hotărârea asta? De ce vor să plecăm?*
Mama-MinRin:-Ştim că o să îi fie greu, în special lui MinRin, ei au trăit împreună, au fost şi sunt ca fraţii.Nu o să le convină ideea că o să se despartă.Ei nu rezistau nici când îi pedepseam şi nu se mai vedeau câteva zile, dar mite să fie despărţiţi 5 ani...
JiHoo:-Cum? 5 ani?!! *am intervenit eu fără să îmi dau seama*
Mama-JiHoo:-Jihoo, ai stat şi ai ascultat ce am vorbit? De ce tragi cu urechea, ţi-am zis că nu e frumos.
JiHoo:-Da, nu e frumos, dar aşa mai afli lucruri noi.Tu, mamă, m-ai învăţat să spun adevarul, să îţi spun orice, iar voi, voi...mi-aţi ascuns faptul că o să plecăm în Germania, şi 5 ani.De ce?!
Tata-JiHoo:-Jihoo, calmează-te, o să îţi povestim acasă, nu am vrut să îţi spunem până nu trecea ziua lui MinRin, pentru că ştiam că nu o să îţi placă ideea.Şi am vrut ca până când o să îţi spunem, să fi fericit.
JiHoo:-A, da? Şi crede-ţi că asta a funcţionat?
Mama-JiHoo:-Jihoo, dragă, te rog să te calmezi.
JiHoo:-Nu pot mamă, voi credeţi că îmi e uşor să mă despart de MinRin? 
Tata-JiHoo:-Ştim dragule, tocmai de aceea nu ţi-am spus.
JiHoo:-Oricum am aflat deja.Când urmam să plecăm? Peste 5 zile, 10 săptămâni, 2 luni..*şi atunci mă întrerupe tata*
Tata-JiHoo:-După ziua lui MinRin.
JiHoo:-Ce?! *am rămas şocat, nu îmi vine să cred, o să o las singură pe MinRin..*
Mama-JiHoo:-Puiule, ştiu că îţi e greu, că nu puteţi să fiţi despărţiţi, dar asta e.Şti că tatăl tău e doctor, şi cei de la servici l-au trimis în Germania.Te-am şi înscris la o şcoală, o să dai nişte teste, ţi-am găsit şi un meditator să te înveţe limba Germană.
JiHoo:-Şi la MinRin v-aţi gândit, hă? V-aţi gândit cum o să reacţioneze MinRin când o să audă vestea? Hai că eu sunt băiat, pot să trec peste, mă doare faptul că o voi lăsa singură pe Min-ah, dar cum credeţi că va reacţiona ea?
Mama-MinRin:-Jihoo, ştim că nu o să reacţioneze bine când o să audă vestea, de aceea ne-am gândit să îi facem ziua de naştere de neuitat, să aibe cele mai frumoase amintiri alături de tine şi părinţii tăi.Şi de aceea, te rugăm să nu îi spui lui MinRin.O să îi spunem noi, când o să treacă ziua ei.
JiHoo:-Am înţeles.Tată, când mai exact o să plecăm? 
Tata-JiHoo:-La 5:00 a.m, a doua zi după ziua lui MinRin.
JiHoo:-De ce aşa devreme tată? Când o să îmi iau rămas bun de la MinRin, când o să o mai văd pentru ultima oara..
Mama-JiHoo:-O să îţi iei rămas bun când vom pleca de la ziua ei.Dar să nu dai de bănuit ceva.
JiHoo:-Nu pot să cred, VĂ URĂSC! *accentuând ultimele cuvinte şi am ieşit din casă, plecând în căsuţa din copac*

Vocabular:
gomawo-gomawoyo = mulţumesc.
Sus In jos
NejiHyuga12
Kaigai
Kaigai
NejiHyuga12

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeMar Iul 09 2013, 23:44

Genial , nu am mai vazut fic-uri de genul asta , si pot spune ca astept urmatorul capitol cu nerabdare .
 De criticat nu prea am ce .
Sus In jos
DiaKage
Kaigai
Kaigai
DiaKage

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeLun Iul 22 2013, 21:01

Chapter 3.

~JiHoo POV~
Stăteam şi mă uitam la cadoul pe care-l luasem lui MinRin.Nu pot să cred ce mi-au făcut părinţii mei, nu pot să cred că nu mi-au spus până acum.Dacă îmi spuneau...aş fi petrecut mai mult timp cu MinRin...*iar atunci o lacrimă pe obraz mi-a apărut...* 
O să îi dau cadou un lănţisor care e format din două jumătăţi de inimă, iar pe fiecare parte scrie câteceva.O să iau o parte, iar pe partea mea scrie "FOREVER" şi pe cea a lui MinRin scrie "I LOVE YOU".
Cadoul nu il dau la ziua ei, îl las aici lângă o scrisoare pe care o să i-o scriu...
~Write a letter~ 
Draga MinRin*my dongsaeng*.Dacă ai ajuns să citeşti această scrisoare, înseamnă că ai aflat că eu, acum nu o să mai fiu lângă tine.Te rog să nu plângi, să nu fi tristă.Toată această poveste se va termina peste 5 ani.
Îţi promit şi îţi jur, că atunci când mă întorc, o să te caut.Ţi-am promis că nu o să te las singură NICIODATA!! Dar te rog, aşteaptă-mă până mă voi întoarce.Te rog să nu mă uiţi.
Cadoul pe care ţi l-am dat de ziua ta, e special, aşa că te mai rog încă ceva.Poartă acest colier la gât mereu, ca atunci când o să mă întorc, şi o să dau de tine, să ai acest colier la gât, că să te pot recunoaşte, să fiu sigur că tu eşti.Cu acest colier o să-mi fie mai uşor să te recunosc, pentru că atunci când o să mă întorc, amândoi o să fim schimbaţi, atât fizic cât şi psihic. 
Niciodată nu ţi-am vorbit aşa serios, dar acu e foarte important.Nu vreau ca plecarea mea să te shimbe în altă persoană, vreau să te găsesc aşa cum te-am lăsat.Vreau să fi aceaşi fată pe care o ştiu, mereu cu zâmbetul pe buze.
În caz că nu o să ai colierul, am şi eu unu, dar eu o să-l port ca o brăţară, pe inimioara mea scrie "FOREVER", dacă tu o să dai de mine, să mă recunoşti.Şi te rog din tot sufletul meu, dacă o să mă recunoşti şi eu nu, te rog să nu eziţi să-mi spui că tu eşti acea MinRin din copilărie, sora mea.
Mianhamnida donsaeng..nu am vrut să te părăsesc tocmai acu...şi de ziua ta.Nici mie nu mi-a convenit ideea şi chiar nu am vrut să te las singură, dar asta nu a depins de mine, ci de părinţii mei.L-au trimis de la serviciu pe tata în Germania, mi-au luat şi un meditator să pot învăţa germana, să pot merge la şcoală, dar îţi promit că peste 5 ani mă voi întoarce, cu sau fără părinţii mei.
Să fi fericită şi nu mă uita!! 
Saengil Chukahamnida MinRin!! 
Cu drag,
JinHoo*Oppa*
~END~

Sper să vadă această scrisoare.Am aşezat-o deasupra jurnalului ei, ca să o vadă mai uşor.Sper ca până atunci să nu vină şi să o vadă.Oricum mai e puţin şi vine ziua ei...totodată şi plecarea mea *spun oftând*

~MinRin POV~
Ah~Ce vis am avut!! Oare de ce mă simt aşa ciudat, adică am visat doar că JiHoo oppa o să mă lase, o să plece în altă ţară, dar de ce mă simt aşa ciudat? Doar nu o să se îndeplinească visul.JiHoo oppa nu mi-ar face asta.Oare unde e JiHo oppa? Trebuie să-i spun ce am visat, ca să nu mă mai simt aşa ciudat...*cobor jos să văd dacă e*
În sufragerie erau părinţii mei şi părinţii lui JiHoo...erau...trişti? Oare de ce? 
MinRin:-Mami, unde e JiHoo?
Mama-MinRin:-Oh, dragă, te-ai trezit.E afară, cred că e în căsuţa din copac.
MinRin:-Bine, atunci mă duc acolo.
Mama-MinRin:-MinRin! 
MinRin:-Da omma?
Mama-MinRin:-Ai auzit ceva din dormitorul tău? Un zgomot ceva..
MinRin:-Nu..wae? Trebuia să aud...*spun puţin suspicioasă*
Mama-MinRin:-Anyo...du-te şi vezi unde e JiHoo.
MinRin:-Bine.
Şi atunci apare şi JiHop, iar eu mă duc la el şi-l iau în braţe.

MinRin:-JiHoo!!.Ce faci?
JiHoo:-Bine *şi îi zâmbesc* Dar ce e cu îmbrăţişarea asta dintr-o dată? Tu nu mă îmbrăţişezi aşa des...numai dacă ai ceva pe suflet şi vrei să-mi spui...OMO! S-a întâmplat ceva?
MinRin:-Nu chiar...hai sus să-ţi spun.
JiHoo:-Bine.

Am ajuns în cameră şi ne-am aşezat pe covor.
JiHoo:-Deci...ce ai păţit?
MinRin:-Nici nu ştiu cum să-ţi spun...
JiHoo:-Doar spune-mi. *spun zâmbind*
MinRin:-Am visat că tu o să mă părăseşti, că o să pleci în altă ţară...şi mă simt ciudat.Nu vreau să se întâmple asta, nu vreau să mă părăseşti, eşti singurul meu prieten şi frate.Nu vreau să te pierd. *spun tristă, aproape dându-mi lacrimile...*

JiHoo auzind astea...s-a schimbat imediat la faţă, nu mai era vesel, ci din contră, a făcut o faţă tristă, de parcă şi-ar cere scuze, i-ar părea rau...

MinRin:-JiHoo oppa, ce ai păţit? De ce eşti trist?
JiHoo:-Da sunt bine...mă gândeam la ce ai visat...
MinRin:-Hai nu te mai îngrijora, e doar un vis, nu o să fie realitate.Hai să nu ne mai gândim la asta, da?
JiHoo:-Bine *şi îi zâmbesc*
MinRin:-Pentru că nu vreau să-mi strice ziua un vis amărât.Hai să ne jucăm.Ce vrei să joci?
JiHoo:-Nu ştiu...hai macao...
MinRin:-Bine *spun zâmbind*

~JiHoo POV~
Nu-mi place gândul că o să o părăsesc...nu vreau să fiu trist zilele ăstea ca să nu-şi dea seama că se întâmplă ceva, dar e ciudat că a visat ce o să se întâmple...şi nu e de bine, nu-mi place nici să o mint...

MinRin:-Pot să-ţi mai spun ceva?
JiHoo:-Ce?
MinRin:-Îmi promiţi că nu mă vei părăsi niciodată?

Vocabular:

dongsaeng = soră mai mică în Coreeană.
mianhamnida = îmi pare rău/ scuze.
saengil chukahamnida = la mulţi ani în Coreeană.
omma = mamă.
any/anyo = nu.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 16:47

FanFic blocat din cauza inactivităţii de peste 2 luni. 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O iubire din copilarie.    O iubire din copilarie.  Icon_minitime

Sus In jos

O iubire din copilarie.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: