Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Black Rose

In jos 
AutorMesaj
Sophie Marivaux
Kaigai
Kaigai
Sophie Marivaux

Ryo : 0

Black Rose Empty
MesajSubiect: Black Rose   Black Rose Icon_minitimeLun Iul 08 2013, 11:21

Buna tuturor. M-am decis sa pun si eu unul din ficurile mele pe aici. Tin sa precizez ca este exclusiv original. Sper sa va placa! 

Black Rose

Prolog

Mafia rusă, a traficanților de droguri, organe sau carne vie este o lume în care 3 adolescenți de doar 17 ani nu au prea mari șanse să supraviețuiască, însă marele nostru avantaj este că facem deja parte din lumea asta. Cu părinți capi de rețele nu prea ai cum să nu îți pătezi mâinile de sânge. Noi stim mai bine ca oricine ce presupune lumea în care ne învârtim și în care am avut, mai mult sau mai puțin, ghinionul de a ne naște. În ciuda aparenței adolescenților obișnuiți, noi suntem capabili să supraviețuim și mai ales să ducem mai departe ceea ce tații noștri au clădit. Ar fi și păcat să lăsăm toți acești viermi care abia așteaptă ca tații noștri să cadă pentru a-i putea înjunghia, să își facă de cap. Javrele ca ei trecuiesc ținute ăn lesă, căci altfel te mușca la cea mai mică ocazie.
            Am învățat să călcăm peste cadavre fără milă sau vreun alt fel de sentiment. Am învățat de mici cum se fac banii și am învățat că ei învârt totul. Proștii care spun că viața nu are preț nu au intrat încă pe mâna noastră. Viața unui vierme valorează între 10 000 si 100 000 de Euro, însă viermi se vând la Kilogram și pe bucăți, iar păpușelele care încă mai cred că cineva va avea vreodată tupeul de a se pune cu noi și de a le scăpa de placerile pe care le vindem, valorează de la 500 la 5 000 de Euro: în funcție de vârstă și de ce prestează. Am învățat cum să facem banii și am învățat că putem cumpăra viața oricui. Nu suntem copii de bani gata, dar s-ar putea ca pentru banii bine meritați să îi cam dăm noi pe toți gata! 
           Am învățat să ucidem fin, fără urme sau altceva care ne-ar putea incrimina, dar mai ales, fără milă. Viețile viermilor care nu ne fac pe plac sunt chilipiruri pentru noi. 
           Nimic nu ne va putea face să ne schimbăm și nimeni nu va putea vreodată să ne îngenunchieze!

Capitolul I

Partea I

Fără milă!
              Fără sentimente!
                       Fără regrete!

Ino’s point of view

- Nuuu! Te rooog! Nu face asta! Îți jur că dacă îmi mai dai încă doua-trei zile o să îți aduc toți banii. Te rooog. Te implor! Nu o face!...

Cât desgust! Viermii care au impresia că vor primi iertare de la mine mă enervează la culme, dar mă și amuză. Optimismul lor în privința asta e desgustător de amuzant. Cum să crezi că Ino Yamanaka își poate călca pe principii pentru un vierme? Puștiul ăsta cam asta a crezut, iar acum creierii lui zac împrștiați la picioarele mele. Nimic nou pentru mine sau pentru oricare din băieții mei. Încep să cred că ăsta e hobby-ul meu! Nici măcar tipul ăsta care apropo îmi datora o grămadă de verzișori, nu mă mai impresionează. Nu mă mișcă absolut deloc faptul că el zace plin de sânge la picioarele mele, în timp ce băieții mei îl taie pentru a mai putea recupera ceva măcar din maruntaiele lui.
           M-am plictisit să mă joc cu cei din Moscova așa că am aterizat în Tokio. Hai să vedem cât de repede reduc populația japoniei. O lume de prăpădiți pe care pentru simplul fapt că sunt fetița lui tăticu o am la picioare. Îi calc pe toți în picioare pentru că așa vreu și pentru că așa îmi place. Are cineva ceva de comentat? Cât de prost sau de inconștient să fi să enervezi o rusoaică? Cam atât de prost încât fața ta să cerșească suferință. Ador să chinuii oamenii. Să îi văd cum cerșesc milă, cum se zbat încercând să scape. Implorându-mă să nu le închei viața și așa destul de mizerabilă. Ultima mea victimă a cam sfârșit destul de urât. Îmi place să îmi îndeplinesc fanteziile cu ei, așa că ultimul vierme a sfârșit implorțndu-ma să-l iert în timp ce unul din băieții mei îi cresta tot corpul cu un cuțit cu lama neagră pentru a-l pregăti de o mică băiță în cam o tona de Vodka. Mă hrănesc cu suferința celorlalți.
            Mulți spun că sunt o criminală, dar dacă să fi criminal înseamnă să obții ceea ce vrei prin misloace cât mai diverse, zic eu, atunci da. Sunt o criminală! Toți meritați să ardeți în iad pentru simplul fapt că așa am eu chef. Voi încă nu a-ți înteles că ori ies jocurile cum vreu eu, ori vă scot eu pe voi din joc cu forța?! În fața mea nu se mișcă, nu se comentează și dacă am vreo arma la îndemănă, probabil nici nu se respiră. 
           Nu cunosc și nu am cunoscut vreodată sentimentul de milă. Din punctul meu ăsta e un sentiment inventat de oamenii slabi, iar în lumea asta să fi slab e ca și cum ți-ai pune un bener pe cap care să lumineze și pe care să scrioe Victimă la orizont! În lumea asta nici tu nu îți poți fi prieten că cine știe, dacă îți vine vreo idee și te omori singur. Din punctul meu de vedere să ai milă e ca și cum ai aea alte un milion de slăbiciuni, iar viermii abia așteaptă să îți găsească o slăbiciune pentru a te putea înjunghia. Încă nu s-a găsit nimeni care să mă ingenunchieze sau care să stea în calea a ce vreu eu și să mai fie încă în viață.
            Marea mea slabiciune însă este Sakura. Cea mai buna prietenă a mea, ba chiar sora mea. E la fel ca mine. Tatăl ei e traficant de carne vie, iar ea a învățat destul de repede cum să ducă papușici de nas pentru a le arunca în brațele clienților. E totuși un pic mai slabă decât mine. Nu e capabilă să ucidă și tocmai de aia trebuie să fac eu și treaba asta pentru ea. Pentru ea nu mă dau la o parte de la nimic, iar lumea știe că pentru ea ucid cu mult mai mult sănge rece decât pentru bani sau altceva, ceea ce e teoretic cam imposibil, căci sunt atât de indiferentă când vine vorba despre asta, încât aș putea să ucid în timp ce citesc și o arte poate. Nimeni nu ne va putea vreodată despărți, iar cei care vor încerca s-o facă vor sfârși desparțiți de mine, în mii și mii de bucățele pe fundul unui lac! 
           Nu suport să fiu trădată și aș fi în stare să o ucid chiar și pe Sakura dacă voi simți că mă trădează. Viețile celorlalți sunt nimicuri pentru mine. Jucăriile mele au fost arme albe, iar în loc ca tata să mă învețe să merg pe bicicletă ca orice copil normal, el m-a învățat să conduc un tanc. Nimeni nu mă poate face să mă schimb și nu o să ajung să cad în fața nimănui!
Sus In jos
Misterio
Kaigai
Kaigai
Misterio

Ryo : 0

Black Rose Empty
MesajSubiect: Re: Black Rose   Black Rose Icon_minitimeSam Sept 28 2013, 19:46

Îmi place.Un fic ce scoate la iveală viața reală a omenirii,cum putem fi din vânător vânați chiar de cei ca noi.O idee nouă ce le trezește multora idei sadice despre viață și omenire.Un fic ce este acoperit de un mister zic eu,al laturii lui Ino.Aștept a doua parte cu nerăbdare.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

Black Rose Empty
MesajSubiect: Re: Black Rose   Black Rose Icon_minitimeJoi Dec 19 2013, 14:19

Fic închis din cauza inactivităţii...
Sus In jos
Continut sponsorizat

Black Rose Empty
MesajSubiect: Re: Black Rose   Black Rose Icon_minitime

Sus In jos

Black Rose