Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Aventurile lui ...(va las sa aflati)

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

Ryo : 0

Aventurile lui ...(va las sa aflati) Empty
MesajSubiect: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeSam Iul 13 2013, 00:11

CAPITOLUL I : Ziua barbatului

Ca in orice zi ce primavara bunicu se da jos din pat , isi spala dintii cu ce are prin rulota si isi sterge de praf arma , ca de , azi e ziua barbatului .
In timp ce se pregatea sa mearga la bar pentru a bea bere pana dimineata cu prietenii se aude cineva la usa .
Speriat de moarte , bunicul trage si dupa pune intrebarea ce il macina atat de mult : Cine e acolo?
Acesta deschide usa si o vede pe jos pe nepoata sa intr-o balta de sange .
Bunicu : Ce faci fata aicia , nu ti-am zis sa nu mai dormi la pragu usii ? Ia scoala ca azi am treaba .
Nepoata : ....
Bunicu : >,> . Ma fata scoala !
Nepoata : ahh .... <.<
Bunicu : >,> firai tu sa fi , hai ca te duc pana la tine acasa .
Dupa ce merge bunicu cu fata (probabil moarta) in brate pana la strada , se intalneste cu prietenii lui de bere .
Bunicu : Ah ce sa fac eu acu .... Hai ca o las aici , ca ne ... ce se poate intampla ?
Dimineata urmatoare ... Parintii fetei sunt ingrijorati si merg din usa in usa / rulota in rulota , sa o gaseasca . Dupa cateva ore il gasesc pe bunicul fetei mort (de beat) in bar si pe fetita lor in spital .
Fetita : Pfuai ce bine am dormit , dar unde mi-e sangele fals , SANGELE !!!
Parintii : Gata scumpo , suntem in spital pentru ca am crezut ca ai fost impuscata .
Fetita : Dar unde e bunicu ?
Parintii : Pai ... doarme ... este foarte obosit x.x .
Fetita : Merg la el .
Parintii : Dar ...
Fetita : MERG LA EL !!! >.>
Dupa 10 minute de mers , fetita ajunge la casa / rulota bunicului dar nu poate sa il trezeasca .
Fetita : Se pare ca nu se trezeste :-? ... am o idee , o aduc pe verisoara Didi !
Dupa o convorbire telefonica cu Didi , aceasta spune :
Didi : Dar ai incercat sa ii dai o palma ?
Fetita : Da .
Didi : Ai incercat cu Dry Cooker ?
Fetita : Da .
Didi : Hai ca vin eu acolo sa il trezesc .
Fetita : Dar ce o sa faci ca sa-l trezesti ?
Didi : O sa folosesc puterile mele de unicoarna , pentru ca sunt atot puternica , atotstiutoare si foarte perversa .
Fetita : Ok .
Dupa mai multe incercari nereusite ale lui Didi , fetita are o alta idee :
Fetita : O chem pe Kato !!!
Dupa 10 minute :
Kato : Da ? Cine e la telefon ? Ce doresti ? Zi mai repede !
Fetita : Sunt pretena ta , iubirea ta , dragostea ta , te-am sunat pentru ca nu stiu cum sa il trezesc pe bunicameo .
Kato : Si ce imi pasa mie ? Lasa-l sa moara , si asa era batran ca o testoasa si urat ca o broasca gamabunta .
Fetita : Ok , vad eu ce fac .
Dupa o saptamana :
Bunicu : Ahh ce bine am dormit ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) . N-am mai dormit asa bine de o luna . Baaa ce mi-am amintit ... Haida' repede la spital ca poate o murit nepoata ... Sa ii duc un buchet de flori la mormant ... Saraca...
Dupa 2 minute de goana prin oras si omorat civili nevinovati , bunicu ajunge la spital .
Acolo o gaseste pe nepoata sa .
Bunicu : Ce patisi ma ? Nu te-am omorat ?
Nepoata : Nici nu m-ai lovit,era sange fals .
Bunicu : Atuci merg sa returnez sicriul ...
                             SFARSIT !!!!

Acesta a fost primul capitol / episod ... Astept propuneri daca vreti sa intrati in acctiune ... Astept nume pentru bunic si fetita ...
Astept de asemenea multe critici ...
Atentie ... Bunicu e defapt Aroyo dar nu am avut un nume calumea pentru el .
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeSam Iul 13 2013, 00:15

rolling on the floor e penal fericit) lasa-l sa moara ca si asa e o fosila fericit) Incearca s anu mai grabesti actiunea si sa ne oferi cat mai multe detalii fericit

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeSam Iul 13 2013, 17:46

Hai că a fost penal rolling on the floor puteri de unicoarnă? Really? Mă așteptam doar îi Didi rolling on the floor
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 00:26

Capitolul II : La mare

A trecut ziua barbatului si a venit vara . Ca in fiecare an , bunicul fiind in calduri vazand stirile de la ora 4 cu subiectul : marea , se duce la cea mai apropiata sursa de venit . Nu , nu banca , parintii fetitei .
Bunicu : Hai sa mergem la mare .
Parintii : OK , dar sa nu faci ca anu trecut , ai uitat cat de gre te-am scos din inchisoare ?
Bunicu : Promit ca voi fi cuminte . ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Fetita : Ye , mergem la mare !
A doua zi diminteata , in timp ce mergeau spre mare / Mamaia :
Bunicu : Sofer , cred ca imi este rau !
Soferu : Hai ca trag pe dreapta ( sper ca nu a murdarit scaunul cu voma ) .
Dupa 10 minute .
Bunicul : Sofer ! Mie rau !
Sofer : Ok ... Trag pe dreapta (fu**l Cristi )
Inainte de a ajunge la mare .
Bunicu : Sofer !
Soferu : Da ,da , ti-e rau , dar ai mai fost deja de 25 de ori .
Bunicu : Opreste ca nu mai suport .
Soferu : Mai aven 1 km , rezisti tu .
Dupa 1 km , toti ies din autocar .
Soferu : Doamne frate , ce-i cu scaunul asta , mi-a umplut scaunul de voma :(( .
Ajunsi la hotelul 3Lulele3Surcele , aventurierii despacheteaza si merg pe plaja .
Bunicu : Wooooow , ce de bunaciuni , eu merg la bar !
Parintii : Ok . Ne gasesti aproape de cortul vedetelor , acolo unde iti place tie .
Fetita : Eu merg in apa !
Dupa 1 ora .
Bunicu : Stai ! Stai ! Nu ma poti inchide pentru ca am vrut sa ii desfac sutienul Danielei Crudu ! Stai !
Fetita : Mami !! Ma muscat ceva , cred ca este un rechin .
Parintii : Ti-am mai spus ca nu ai voie sa iei un rechin ca animal de companie . Mergem acasa !!!
Kato : Vai ce galagie e azi pe plaja , merg la solar !
Didi : Du-te fata , eu am pus ochii pe un tip de pe plaja , ma duc sa il abordez . Buna .
Alex : Buna . Ce fund frumos ai .
Didi : Tu parca ai avea o banana coapta in pantaloni . Eu sunt Didi .
Alex : Eu sunt Alex / Aroyo .
Didi : Mergem la un hotel ?
Alex : Hai sa bem !
Ely : HAHAHA , fraierilor , nu ma veti prinde .
Armata Canadiana : Imediat ce punem mana pe tine esti terminata , fetito !
Ely : Daca nu mau prins celelalte 10 state in care sunt cautata , nici voi nu ma veti prinde , sunt cea mai mare criminala in serie !!!
Armata Canadiana : Treci aici !

SFASIT !!!

S-a produs o schimbare , eu am devenit bunicul iar Aroyo este pustiul de pe plaja / Alex .
Daca vreti sa intrati in poveste , lasati comm mai jos . Ciaules !!!
Sus In jos
izabela :*
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 00:36

Lol , that post make my day =]] .
Genius .
Nu stiu de ce dar bunicul acela imi aduce aminte de cineva pe care-l stiu =]] .
Continua cu "aventurile bunicului" , sunt funny .
Come with ... aaa ... next , i think ...
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 00:42

Hahaha laugh armata Canadiana ? Serios de astia am scapat de anul trecut .  Celelalte zece state zici :-? la ultima numaratoare erau mai multe .E genial ficul foarte funny si nu cred ca e nevoie de critica aici .
Astept Next...hug you  >:d< !
P.s-Bunicul ala pervers se potriveste cu altcineva de pe forum >.> (just forget  what I`ve said laugh ).
Sus In jos
Constantin
Kaigai
Kaigai
Constantin

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeDum Iul 14 2013, 00:49

Vreau să intru ș'o, eu voi fi 'elevatul' țăcănit care taie meduze cu foarfeca. Meduze peste tot. Sunt urmărit de meduze! Voi fi cumnatul fratelui geamăn a lui Johnny, tigaia lui Didi, fratele fiind Alice, foarfeca cu care tai meduze și mere. Ceva de menționat: pe mine, în fic, toată lumea mă cunoaște, chiar și Papa Italiei, și am pile peste tot în lume, chiar și la extratereștrii.
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 12:21

Capitolul III : Ziua recunostintei .

Timpul a trecut repede , parca ieri ar fi fost vara si bunicul era beat pe plaja . In fine , lasand asta , azi este ziua recunostintei . Bunicul se pregateste sa ia masa in sanul familiei , desi , a auzit de la vecini ca in aceasta zi se mananca curcan . El are intoleranta la corcan si nu a petrecut aceasta zi cu familia in toata viata lui , mereu se ascundea in dulap cu mini-frigiderul si televizorul dat pe supero one HD .
In bucatarie :
Fetita : Mami , mami , pot sa te ajut cu ceva ?
Mama : Da , daca ai pleca m-ai ajuta foarte mult .
Fetita : Ok .
Kato : Didi , ce pregatesti acolo ?
Didi : Ii fac ceva de mancare bunicului , doar sti ca are intoleranta la curcan . Plus ca folosesc noua mea tigaie dry cooker .
Kato : Noua ? Parca te-am mai vazut cu una mai demult .
Didi : Draga mea Kato , eu am un dulap plin de dry cooker , se strica repede cand le folosesti prea des .
La rulota :
Bunicu : Vecine , ce sarbatorim astazi ?
Vecinu : Nu stiu , crezi ca am fost vreodata la scoala ?
In bucatarie :
Radioul : A..a...loli pop...loli pop...aaa...rampapapam o rampapapam...aaa...mamaaaa .
Alex : Opreste radiou ala si da pe ceva rock ca am freaca pe timpan .
Dupa 5 ore ...
TOATA LUMEA LA MASA :
Dupa ce se pun toti la masa :
Bunicu : Ba ... crucificati pe cineva ? De ce ne-am pus la masa rotunda ?
Kato : Mai taci , batrane .
Bunicu : Copil obraznic , sa stii ca eu am inventat pozitia 69 pe o tipa de pe strada .(daca n-as fi cazut din copac ... )
Dupa ce se serveste mancarea :
Bunicu : Ma Didi , ce e asta ?
Didi : O mancare speciala invatata de la chinezi .
Bunicu : Ok .
Dupa ce baga furculita in mancare :
Woooo , Puaaaaaa , Bummmm , Brummm .....
Bunicu : Ma , ce ai pus in mancarea aia ?!
Didi : Doar o meduza , poate 2 .
Bunicu : Si acum ce facem ? 
Didi : Stiu persoana perfecta pentru problema asta , imi folosesc puterile de unicoarna si-l chem .
Dupa 1 minut :
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]: Meduzeee , unde sunt meduzeleee ?[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Bunicu : Chiorule , uitele acolo .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] : Hahahaha , o sa le omor ![/b]

[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Bunicu : Grabeste-te ![/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Dupa ce le omoara :[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] : Am terminat , pa .[/b]

[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]All : PA .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Bunicu : Ce tacanit .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Didi : Da ...[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Bunicu : Eu plec acasa .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Kato : Si eu ..[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Parintii and Fetita : Si noi ...[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Alex : Didi , hai in rulota .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Didi : De data asta vreau in tufis :3 .[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Alex : Dar inteapa ...[/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Didi : Stai tu deasupra daca vrei . [/b]
[b style="color: rgb(255, 255, 255); font-size: 11px; background-color: rgb(32, 32, 32);"]Alex : Hai ca avem treaba . [/b]
In tufis :
Ely (cu privire de obsedat) : Armata aia nu ma va gasi . ..hahahahha !
Armata rusa : Haraso !
Ely : Nu ma veti prinde !
Armata romana : Shu pe ea !

SFARSIT !!!

Astept in continuare cereri pentru intrarea in fic ! Ciaules !
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 12:31

omg fericit) Ely = criminala in serie fericit) astept next :Punele prti sunt amuzante, altele mai putin :-? cea mai tare faza e cea cu Ely fericit)

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 12:38

E penal rau  rolling on the floor)))  , mai ales bunicu ala.
Eu vrea sa fiu in fic ala cinic arognat care pentru el banii sunt mai importanti decat viata , si care nu ii pasa deloc de reguli . Are pile la obama ce naiba
Sus In jos
Nagato-san
Kaigai
Kaigai
Nagato-san

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 12:45

Mama ce penal rolling on the floor)) Vreau si eu daca se poate sa ma introduci in fic LoL
Sus In jos
Makise
Kaigai
Kaigai
Makise

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 13:26

Looool rolling on the floor
Deci vreu si io pe fiic(da, pe fic nu in fic^^)
Vreau sa fiu tipa cautata de FBI, pentru scurgere de... pere... Intelegi tu rolling on the floor
Bye rolling on the floor
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 13:44

ahaha foarte tare , si Didi cu Alex se duc peste Ely in tudis ? rolling on the floor
Sus In jos
ely_lovesAnImE
Kaigai
Kaigai
ely_lovesAnImE

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 13:53

Sakura-Chan a scris:
Looool rolling on the floor
Deci vreu si io pe fiic(da, pe fic nu in fic^^)
Vreau sa fiu tipa cautata de FBI, pentru scurgere de... pere... Intelegi tu rolling on the floor
Bye rolling on the floor
Huaaaaaa laugh  sora mea doar de FBI hai mah ....
Deci e genial am atatia pe urmele mele dar aia din Rusia sunt preferatii mei .
P.S-"Privire de obsedata" rolling on the floor )))))))) .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 14:55

De ce vad chestia sta doar acum? Stiam eu ca e ceva suspect de cand m-ai intrebat daca ma poti baga in fic. Asta e compot complot importiva mea! O_O Nu stiam ca puterile de unicorn pot invoca oameni care taie meduze care apar din mancarea facuta de mine cu un dry cooker.
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMar Iul 16 2013, 23:04

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Mama ce penal rolling on the floor)) Vreau si eu daca se poate sa ma introduci in fic LoL

Daca vrei sa intri in fic , spune cum sa fie personajul , personalitate , aspect..etc.
Voi ceilalti...ma bucur va va place , maine revin cu urmatorul capitol/episod.
Sus In jos
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 09:48

Pe mine nu m-ai bagat ... Eu vreau sa fiu tipa aia sinucigasa , care se imbraca mereu , in mare parte , in negru , asculta mereu muzica la casti , rock , eventual , nebuna , umpic dementa si in special cinica ( vreau sa posed umorul negru ) . In mare parte m-am descris , mai putin partea cu "sinuciderea". Ce pot spune , am momentele mele . In orice creatie este nevoie si de un asemenea "personaj" . Totusi , nu vreau sa ma omori prea curand , lasa-ma sa ma "bucur" de viata . Multumesc ! :] . Ps : Ely , mi-ai zis ca vrei sa faci un anime . Tine minte ca eu deja am un loc , un personaj cu o anume tipologie rezervate =]] ;]
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 10:49

Capitolul IV : De Craciun .

O trecut si toamna cu ziua recunostintei iar natura s-a gandit ca merge sa vina iarna .
Doua zile pana sa vina Mosu' :
Bunicu : Ba zgartitilor , nu ati gasit si voi un pom mai mare ?
Alex : Cat de mare ma ? Anu' asta are incredibila inaltime de 30 de centimetri .
Dupa o cearta apriga :
Bunicu : Sa ti-o traga Cristi ma , da' hai ca-s bun la suflet si-ti i-au totusi un cadou neasteptat :> .
Alex: : Bunicule , e primu lucru frumos spus de tine , in viata .
Bunicu : De ma , mi-am spus ca trebuie sa fiu mai bun si sa ma opresc din frecatul labei de urs ( am inceput sa orbesc ) .
O zi inainte de a veni Mosu' :
Drago : Am facut eu rost de un pom de la Obama , si nu , nu era din casa lui :> .
Didi : Hai repede sa il decoram .
Bunicu : Cu ce sa il mai decoram , ai furat toate decoratiunile .
Didi : De ce le-as fura ?
Bunicu : Ca sa ti le bagi in cordon bleu .
Kato : Hai gata cu fotosinteza , la culcare toata lumea ca-l speriati pe Mosu' .
Ziua cand vine Mosu / pe la 24:00 :
In baie :
Bunicu : Bloody Mary , Bloody Mary , Bloody Mary .
Dupa 1 minut :
Bunicu : Ce pu*a mea ?! Nu mai vine aia sa-mi suga carcaletele .
Dupa scaun :
Ely : Mosule , esti al meu , muahahahaha !
Dupa semineu :
Sakura-chan : Nu si daca il prind eu prima , muahahahaha !
Pe acoperis :
Drago : Mosule , nu ai scapare .
Dupa 5 minute :
BOOOMMMM , VOOOOOAAA .........
Mosu : Tiganiiiii !!!
Ely : Luam cadourile si plecam , ai ceva impotriva ?
Mosu : Nu .
Drago : Raspuns gresit . PFOAAA ...
Dupa ce mosu se trezeste legat de scaun si dezbracat :
Ely : Acum vei face ce vrem noi .
Sakura-chan : O sa te torturam !
Drago : Draga , nu fi asa brutala , este o fiinta constienta .
FBI : Stop , iesiti cu mainile sus si cu perele la inaintare !
Drago : Ce ne facem !?
Sakura-chan : Chemati-o pe Didi .
Dupa 30 de minute .
Didi : Folosesc puterile de unicoarna pentru al invoca pe regele meduzelor , Marstin .
Marstin : Meduze , atacati !
Cainele FBI-ului : T-T-T-TAGANIII !
FBI : Inchideti caputu !
Dupa 10 minute .
Marstin : Am terminat aici , acum ma duc sa omor niste meduze . 
Dupa 5 minute .
FBI : Hai ca au plecat tiganii , mergem peste aia .
Drago : Ce ne facem ?
Dupa 2 minute de gandire intensa : (mancand seminte)
Alexa : Am venit sa va ajut ! Hai Marian !
Draago : Cine e "Marian" ?
Alexa : Polonicul meu . Acum , hai la lupta !
Poam poam , lovitura de polonic , lovitura cu piciorul , astia au ceva cu asfaltul . Oligrofenul vede polonicu si isi spune rugaciunea .
Nagato-san : Am venit sa va ajut , daca ar ma fi cineva de batut ... Ma duc acasa...( stiam eu ca nu trebuie sa vin )
Dupa ce pleaca toti acasa :
Izabela:* : Ce galagie , nu imi pot asculta muzica rock . Ahh , ma duc sa ma sinucid de pe pod .
Dupa ce sare de pe pod .
Izabela:* : Ah ... trebuia barca asta sa imi taie calea ...
Bunicu : Dragi copii , acest fic este un pamflet si nu trebuie sa faceti ce scrie aici . Multumesc .

SFARSIT !!!

Astept cereri pentru intrarea in fic (detaliate , personalitate personaj , aspect , etc. )
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 11:28

pum(pom) si mere(merge) , decram(decoram) , s aimi( sa imi) , sinuid(sinucid) , si faza cu Hai gata cu fotosinteza , toata lumea la culcare este luata din reclama .la apa rolling on the floor oricum mia placut , next
Sus In jos
Synkron93
Kaigai
Kaigai
Synkron93

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 12:04

Si acum ma intreb eu de ce nu apar?Vreau sa fiu ala cu katana care taie tot si e betiv si e super pervers fericit) si are pile peste tot in lume, si e agent NCIS si are o groaza de bunaciuni in juru lui si o stie pe Antonia.
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 13:41

Alexa:Polonicul meu.Acum , hai la lupta!
Poam poam , lovitura de polonic , lovitura cu piciorul , astia au ceva cu asfaltul.Oligrofenul vede polonicu si isi spune rugaciunea. 
Rugaciunea nene rolling on the floor!
Da pe cine bat rolling on the floor ? Asfaltu .. ?
 Inf.. Incearca sa pui si mai multa descriere.. Nu numai dialog.
Si timpul in care se petrece actiunea.. e prea grabit. Adica... azi ziua recunostintei [sau ce era] maine craciunu .. [peste o sapt pastele] 
Incearca sa nu grabesti asa mult actiunea ca nu prea are sens pe urma.
Si descrie si tu .. Ca ii numa dialog si isi cam pierde din farmec.
Aa, si da. Grija la greselile de ortigrafie.. Nu dau bine .
Succes la scris si nu uita de Alexa si Marian al ei rolling on the floor .
Sus In jos
Paradox
Kaigai
Kaigai
Paradox

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeMier Iul 17 2013, 14:09

Mă intrigă rolling on the floor))
Vreau şi eu în fic <3
Nume: Lory
Personalitate: cât mai criminală rolling on the floor
   Doar încearcă să corectezi capitolul, ai cam multe greșeli de tastare. În rest e foarte amuzant, la faza cu Marian am căzut dp scaun de la râs sau aia cu bradul rolling on the floor și săraca Izza rolling on the floor Mor bah
Sus In jos
Aroyo
A-K Suna
A-K Suna
Aroyo

Ryo : 59

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 00:25

Imi plce foarte mult , e foarte amuzant rolling on the floor , hai mai repede cu Next , Ficul este cam sec , fara detalii si alte chestii , dar e super tare si amuzant imi place la nebunie , NEXTTTTTTTTTTTTT
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 13:29

E foarte tare ! Pune urmatorul ca numai pot de rass ! Baga-ma si pe mine !  Nume Matsuri , curajoasa , tupeista si foarte prietenoasa!
Sus In jos
Arcanis
Kaigai
Kaigai
Arcanis

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitimeJoi Iul 18 2013, 15:59

Capitolul V : La munte

Dupa toate cele intamplate , bunicul a vazut o oportunitate , si anume mersul la munte unde se poate da mare cu abilitatile lui de sky , doar a fost campion pe sate in tinerete . Familia Ecler se cazeaza la un hotel cu 20 de camere fiecare avand propria baie si piscina interioara / exterioara .
Bunicu : Asta da vila , hai repede sa ne facem de cap pana nu ne prinde politia . Ma duc sa imi iau echipamentul de sky .
Kato : Ai grija sa nu cazi iar in prapastia aia ca anu' trecut .
Alex : Didi , hai sa facem o baie in piscina .
Didi : Mai bine in cada .
Alex : Oriunde vrei tu iubire , oriunde .
Ely : Ma duc sa "pozez" pasarile din padure .
Drago : Te ajut cu echipamentul :> .
Sakura-chan : Ma duc pana la posta , am un pachet de luat .
Izabela:* : Unde este aceasta prapastie ? Vreau sa vad cum arata .
Matsuri : Sper ca nu vrei sa te sinucizi iar , draga . Vin cu tine .
Synkron : Eu il iau pe Marstin sa ucidem niste meduze .
Marstin : Meduze ?! Unde ? Muahahahaha !
Alexa : Eu ma duc sa fac ceva de mancare cu Marian .
Lory : Eu ma duc sa-mi vanez mancarea !
Se pare ca toti au cate o treaba , legala sau ilegala , ei decid .
Ely : Uite acolo , impusca-l !
Drago : Imediat .
Ely : O sa vindem coarnele astea si o sa ne imbogatim .
Drago : Doar daca nu ne prind rusii .
Ely : Ei nu pot prinde nici macar o musca . In mama Rusie , musca te prinde pe tine !
Sakura-chan ( priveste din tufisul alaturat cu o privire dementa spre cei doi criminali ) : Ce faceti aici ?
Ely : Aa-aaa-aaa , dam de mancare la animale .
Sakura-chan : Cu pusca ?!
Ely : E o metoda noua de a hrani animalele abandonate .
Lory : Ce faceti aici ?
Ely : Doamne Lory ce m-ai speriat , vrei sa te omor pentru asta ?
Drago : In caz ca ai uitat , pusca e la mine .
Dupa o cearta apriga terminata cu 2 victime ( nu va spun care ) :
Kato : Ely , unde ai fost ? Si unde sunt ceilalti ?
Ely : Au avut treaba , au spus ca putem pleca fara ei .
Rusii : Haraso ! Acolo e !
Ely:Am dat de belea o.o , papa!
Rusii : Prindeti-o !
Didi : Ah ce bine a fost!Suntem gata de plecare , unde sunt ceilalti ?
Kato : Asta ma intrebam si eu .
Alexa : Se pare ca nu mai vine mancarea Marian , hai sa mergem acas' .
Marian : ...
Synkron : Ba , Marstin , hai sa ramanem peste noapte , poate mai gasim niste meduze .
Marstin : Meduze !
Matsuri : Se pare ca Izabela:* s-a sinucis , nu am putut sa o salvez lacrimi( .
Izabela:*  : Ce tot vorbesti , sunt aici ... Nenorocitu ala de copac m-a oprit din cadere .
Dupa aceasta aventura , familia s-a mai scurtat , voi judecati daca supravietuiti sau nu rolling on the floor .
Bunicu : Ba , aia au uitat de mine, stiam eu ca nu trebuie sa ma apropii iar de prapastia asta ...

SFARSIT!!!

Bunicu:Dragi copii , acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare , nu faceti ce scrie aici!altfel voi ajunge pe mana fbi-ului.
Familia nu este completa si acceptam membrii noi , lasati comm mai jos daca vreti sa intrati in familie si totodata povestiti personalitatea personajului.Ciaules!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aventurile lui ...(va las sa aflati)   Aventurile lui ...(va las sa aflati) Icon_minitime

Sus In jos

Aventurile lui ...(va las sa aflati)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: