Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Gekiro: Portofoliu

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

Ryo : 1

Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 20 2014, 19:59

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~Update
Un nou update,o semnatura,niste avatare.O sa vina mai multe.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 23 2014, 20:35

Imi place mult semnatura cu Itachi. Totusi cred ca ai exagerat cu "rosul"....Parerea mea...Bate prea tare la ochi.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 28 2014, 20:54

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~Update~
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 02 2014, 17:22

Spoiler:

Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 02 2014, 17:26

Very nice. Îmi place cum folosești texturile și C4D-urile. Continui să evoluezi și îmi place cum o faci.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 04 2014, 15:58

Spoiler:

Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 05 2014, 18:34

Stilu cel nou e prea murdar şi necizelat.De asemenea nu-mi place cum faci lumina şi culorile,par false.Lucrările sunt de asemenea LQ.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 06 2014, 14:32

Sus In jos
Christian Carter
Kaigai
Kaigai
Christian Carter

Ryo : -5

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 07 2014, 22:19

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Frumoase lucrari , renderul este bine integrat, si te folosesti foarte bine de c4d, se vede că ești talentat și că lucrezi din greu. Dar am o mica obiectie , in unele zone lumina este putin cam stridenta , in rest totul e bine , bravo tine-o tot asa ^^
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 15:13

De ce să nu pun mai multe dacă totuși nu am postat de-o vreme xD.
Spoiler:

Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 21:26

Toate sunt overcontrasted,cu grijă atunci când aplici efecte de contrast să nu fie prea intense,un exemplu bun sunt acele lumini prea puternice.Nu îmi plac în general efectele aplicate,dar o semnătură îmi place mult,cea cu Darui datorită efectelor fundalului.So change style with somethingelse.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 21:55

Spoiler:

Nu doar tu te-ai gândit la schimbarea stilului.
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 10 2014, 22:41

Aşa-i,dar doar eu am spus-o :3.
Ăsta nou e asemănător cu cel vechi.Caută pe d-art stiluri faine,de exemplu cel de la semnătura cu Natsu e o combinaţie între două stiluri văzute acolo.Îmi place mult că ai gust la culori,găseşti culori care se potrivesc,dar strică mult stilurile alese.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 14 2014, 13:36

Spoiler:

Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 14 2014, 13:59

AŞ UCIDE SĂ POT FACE ŞI EU AIA. 
Dar te felicit pe tine că poţi. 
E super. Chiar e super. 
Stilul ăsta al tău nou e aşa de.... O.O EPIC.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMier Apr 23 2014, 20:47

Spoiler:

Sus In jos
Rokudaime
Kaigai
Kaigai
Rokudaime

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeDum Apr 27 2014, 20:37

fa si tu cu (scrie pe google)Rokudaime si scrie Naruto Uzumaki
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mai 07 2014, 17:26

Poate că o să fac acea semnatură cu Rokudaime,cine știe.
Semnatură nouă.
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 13 2014, 10:19

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Poate că o să fac acea semnatură cu Rokudaime,cine știe.
Semnatură nouă.
Arata destul de bine, singurul lucru care nu imi place e ca ai "supt" lumina din el, se vede ca ai scazut luminozitatea putin. mai bine o lasai cum era si poate schimbai modul de expunere al flacarii (daca e separata de render)
In rest arata destul de bine.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeSam Aug 23 2014, 20:59

Portofoliu închis.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 26 2014, 13:07

Portofoliu redeschis.

Spoiler:

Sus In jos
RedKing
Kaigai
Kaigai
RedKing

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 26 2014, 16:44

Nu am ce sa zic aici. Semnatura e grozava, decorul se potriveste cu rendearul si textul este perfect pus. Luminile scazute sunt foarte bune, bravo.
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeSam Oct 04 2014, 13:50

Nu-mi place ultima ca o ai monocroma. Dar trebuie sa recunosc ca semnatura care o ai pusa la post-uri este destul de reusita.
Sus In jos
Gekiro
Kaigai
Kaigai
Gekiro

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 05 2014, 12:49

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Banner YT:

CS:GO Skin:

Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 05 2014, 17:35

Avatarele sunt destul de slabe in comparatie cu semnaturile. Textul nu arata bine, decat la al tau putin. Incearca sa folosesti tehnicile care le folosesti la textul de semnatura la cel pentru avatare.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Gekiro: Portofoliu   Gekiro: Portofoliu - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Gekiro: Portofoliu
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: