Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Kakashi-san Portofoliu

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeMar Sept 16 2014, 23:09

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Hashirama Senju
Kaigai
Kaigai
Hashirama Senju

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeVin Sept 19 2014, 22:39

Vreau si eu un avatar cu Hashirama
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeSam Sept 20 2014, 21:52

V1 :                             V2 :                  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeLun Sept 22 2014, 14:34

Caută niște stock-uri mai HQ,încearcă să nu umpli lucrarea cu foarte foarte multe texturi și totuși dacă o faci,fă-o mai soft..Încearcă un alt stil la text.Noroc,Adi :3 .
Sus In jos
Wiłl
Kaigai
Kaigai
Wiłl

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeSam Oct 04 2014, 13:53

Mai putine texturi, mai mult joc de contrast/luminozitate, si textul este prea banal/gresit cu efectele puse. De multe ori o singura culoare (de preferat alb sau negru) este potrivita.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeDum Oct 05 2014, 17:06

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 22 2014, 20:03

Logo 

Semnături

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 23:18

Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeSam Noi 29 2014, 23:30

Nu sunt eu mare expert in ps dar imi place. Ti-a iesit misto! Fa ceva si cu ceva din Jocurile Foamei ca semnatura pentru mine...te rog. rolling on the floor Hai, bafta si sa se auzim cu bine!
Ducesa de Caramel sa-ti dea sanatate!
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeDum Noi 30 2014, 14:32

Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 03 2014, 23:39

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 17:16

Avatarele de mai sus sunt geniale. Cel mai tare e cel pe care scrie Dark. Lucrezi curat si corect. Iti urez succes in continuare. ^^
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 18:42

O.O Tulai macaroane cu ciocolata. Nu cred! Oh dddooooo
Nu ma baga in seama, azi is ciudata o.o
 Revenind la trebuca aia de sus, MI-A SARIT IN OCHI NUMELE MEU! Doamne e asa perfect. Numele, personajul, culoarea. Te iubesc! Toate sunt extra-mega-hiper-ultra super. Si pisica mea le apreciaza, toarce asa placut :3 Ah, astept urmatoarele creatii.[ deja mi se suie nebuna pe  tastatura. Vezi ce-mi faci?!]Ai castigat respectul marmotelor.
Ducesa de Caramel sa te aiba in paza!
Sus In jos
Bogdan.
Kaigai
Kaigai
Bogdan.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 18:46

Cea cu itachi e pentru mine? Toate au iesit geniale, bravo frate. fericit) Sa ma inveti si pe mine dupa ce imi rezolv probleme cu pc-ul.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 19:19

Da, Bodgan, este pentru tine. Si...wow. Nu ma asteptam sa primesc atatea laude.
Multumesc mult pentru tot, mai ales tie, Ducesa ^^
Sus In jos
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 19:45

Sunt dragute, dar nu inteleg ce ai facut mai mult de acel dreptunghi pe fiecare, un sepia/ schimbare de culoare a imaginii si un text. Adica, sunt chiar dragute, bunicele, dar nu foarte... nu stiu, wow. Nu te simti dezamagit, meriti complimentele de mai sus;3.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 20:21

Imi place ca nu ai nimerit nimic din cele de mai sus ( in afara de text ). Niciodata nu sunt dezamagit de ceea ce am facut in trecut.

Sus In jos
Chocolate
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 22:34

Overall, îmi place cum lucrezi, ai un stil destul de curat, dar cam simplu. Am remarcat că te axezi destul de mult pe texturi și efecte de culoare, și cred că ar fi o idee bună să experimentezi cu mai multe efecte - primele avatare de pe pagina asta sunt destul de simple, iar dintre cele mai noi, primul mi se pare mai interesant, dar asta și din cauza imaginii folosite. Al doilea e foarte simplu, și pare că ai pus câteva elemente acolo, așa la întâmplare.
Încearcă să lucrezi cu Actions, dacă tot îți place să te axezi pe culori. O să obții niște efecte foarte drăguțe, și poți să mai furi idei pentru Adjustments. Also, încearcă să te joci mai mult și cu flow-ul, I mean, sunt o grămadă de chestii pe care le poți face dacă încerci să urmărești flow-ul lucrării. Nu strică să experimentezi cu mai multe stiluri ca să vezi ce te prinde cel mai bine, și sunt destul de puține cazurile când ai putea să faci ceva, like, overboard. 

Baftă în continuare : )
Sus In jos
Mk01
Kaigai
Kaigai
Mk01

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 04 2014, 22:45

Tragi mult spre monocromie, pui bordere care nu se potrivesc, aduci foarte mult culorile la intens fără să pui şi ceva care să mai -scadă- intensitatea lucrării. Nu foloseşti efectele cum ar trebuii, nu foloseşti lumina cum trebuie în avatare, nu creezi efecte. Tu doar faci efecte de tip retrica. Pe scurt avatarele tale sunt banale.Foloseşte brush să creezi efecte (poţi să faci texturi cu brushu şi filtere), poţi să foloseşti şi smudge şi chiar stocku în sine să creezi efecte. Nu te axa doar pe grandiente,color balance ,text şi border că nu realizezi nimic.Nu asculta de chocolate la faza cu actions, nu o să te ajute să te dezvolţi ci doar o să îţi facă treaba. Actions după mine se folosesc mai mult pentru watermark.
Keep working.
Sus In jos
Bogdan.
Kaigai
Kaigai
Bogdan.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 05 2014, 12:27

Mersi pentru avatare fericit) Chiar vroiam să-l schimb pe ăsta actual deci mulțam pentru ăla cu Menma, o să-l port pe ăsta momentan.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 05 2014, 14:55

Multumesc pentru ajutor. Da, sunt avatare banale. Imi place sa lucrez foarte, dar FOARTE simplu. Nu vreau sa fac ceva mai complex. De ce? Pai nu cred ca este stilul meu si nici nu cred ca m-ar reprezenta. Plus ca mine nu imi plac cele complexe. Cred ca decat sa fac ceva ce nu imi place, mai bine nu fac, nu e asa?
Multumesc iarasi pentru sfaturi.
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 07 2014, 23:31

Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 08 2014, 17:35

Frumos. E chiar reusita. Imi place incadrarea si iubesc efectele. Rosul acela fabulos merge de minune cu galbenul de la Naruto. Iti urez mult succes in continuare. ^^
Sus In jos
Edi
Kaigai
Kaigai
Edi

Ryo : -3

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 08 2014, 20:55

Vad ca ai inceput sa lucrezi  mai bine decat inainte. Imi plac efectele pe care le alegi. Cred ca trebuie sa mai faci si niste semnaturi, acolo ai ce efecte sa bagi. wink
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 09 2014, 18:38

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kakashi-san Portofoliu   Kakashi-san Portofoliu - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos

Kakashi-san Portofoliu
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Grafice :: Creaţii Photoshop-
Mergi direct la: