Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.

In jos 
AutorMesaj
FanParazitii
Kaigai
Kaigai

Ryo : 0

IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Empty
MesajSubiect: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitimeMier Iul 31 2013, 12:00

Era o zi destul de senina , cand si cand mai vedeai un norisor acoperind soarele pentru cateva momente , eram intr-o padure cu inca vreo 20 de persoane , majoritatea fiind chuunini , ne grabeam sa ajungem cat mai repede in compania mama , pentru a evita potentialele conflice cu adversariii nostri , un pas gresit si ne putea costa viata pe toti , eu eram cred ca cel mai tanar dintre soldati , un copil de 14 ani , slabut , un par ciufulit in capsorul lui micut , incerca sa prinda pasul cu ceilalti shinobi care se aflau la o distanta destul de indepartata , deodata se auzi o explozie ce iti asurzea urechiile , apoi un nor de fum , un fel de gaz a fost evaporat in aer , se auzeau tipetele de durere ale colegilor mei , incercam sa stau cu garda sus , eram tanar ..eram departe de a muri , si nici nu aveam aceasta intentie , deodata am vazut o silueta in fum , apropriindu-se spre mine , mi-am scos katana , si am luat o pozitie ferma de lupta , ochii ii luminau ..ca un rosu aprins ..
    Deodata fumul disparu imediat , eram singur , in fata mea era un shinobi mascat , dupa ce am privit indelung mi-am dat seama ca acel shinobi judecand dupa silueta era o femeie , ea isi dadu masca incet jos , isi desfacu parul lung si voluminos , un par de culoare alba , o splendoare ,nici nu puteam sa-i pun frumusetea in cuvinte , Nu mai stiam ce sa spun ..eram mut , ea zambi la mine si incearca sa-mi spuna ceva "cop..." dar nu o lasasem sa isi termine cuvantul ca am inceput sa tip "Tu ai omorat toata aceasta lume?toti camarazii mei?" ochii mei fiind in lacrimi de agonie , dar ceva ciudat se intampla cu mine...parca vedeam altfel , ochii mi se micsorasera , lacrimile se opreau si se faceau negre , ca si cand imi exprimam furia si ura prin lacrimi , inima parca se oprea din batut , mainile mele erau scrijelite , pline de sange , fiecare bucata din corpul meu ma durea , parca cineva ma intepa cu ace , dar unele extrem de dureroare simtiindu-le pana in os , deodata un sentiment de fior ma invaluise , eram speriat , era si normal , eram inca tanar ,fata din fata mea disparuse ,parca lumea se schimbase , nu mai era o padure acolo , era un satuc micut , in fata mea era o piatra funerala , ma indrept cu pasi repezi catre ea , piatra era scrijelita , avand un singur nume pe ea , era si o floare pusa acolo in semn de omagiu , dar se pare ca era pusa de ceva timp , pentru ca se ofilise , imi ridic incet privirea , si incerc sa descifrez scrisul de pe piatra , scria "Shuurajou Sato" , eram leguma , parca cineva imi infipsese o sulita in spate , eram parca pe pragul de a murii ,dar nu simteam nicio durere , parca era un vis , nu stiam ce se intampla , nici sange nu`mi curgea , viata nu mi se ducea , apoi agonia incepu , am deschis ochii , si am vazut fata aceea frumoasa moarta , apoi auzeam vocii vorbind pe langa urechile mele , mi-am inchis ochii , "E mort.." , auzind acestea cu ultima farama de viata , spun "Nu!!" , apoi toti shinobi din imprejurime se aduna in jurul meu si isi distribuie incet ,o cantite mica de chakra catre shinobi medici , pentru a ma ajuta sa mi se inchida rana , si sa am mai multe sanse de scapare.
Apoi nu mai auzeam si nu mai vedeam nimic , dar subconstientul meu inca era in viata , dupa cateva zile , in mintea mea , ma trezesc pe un pat in spitalul militar ,
o asistenta ma vazu ca eram constient si tipa in afara cortului "Veniti repede , s-a trezit !" nu prea intelegeam ce se intampla , apoi mai multe asistente veni la mine , si imi spuse incet "Odihneste-te puiule , ai invins unul din cei mai puternici shinobi ai adversarilor nostrii."

Dupa cateva zile de recuperare , am inceput sa-mi recapat incet incet puterile ,dar tot simteam un fior , era de neexprimat...
Dupa ce m-am recuperat aproape complet , m-am echipat si am plecat cu o grupa de shinobi , ca intariri pentru compania nordica, drumul pana acolo a fost extrem de epuizant , eu fiind si obosit fizic cat si psihic , era o povara prea grea pe capul meu , un copil de 14 ani sa fie aruncat in razboi nu prea era ceva obisnuit, dar totusi eram si talentat in artele ninjutsu , taijutsu dar in special in kenjutsu.
Cand am ajuns aproape de grupa nordica , am aflat cu stupoare ca ei erau deja in lupta , si ne-am grabit sa ajungem cat mai repede , o mana de shinobi putea schimba soarta unor persoane , sau chiar a bataliei.
Imi scot incet katana , imi aprind o tigara , katana incepu sa se incarce cu chakra mea , care se transforma in chakra de fulger ,unul din cele mai bune elemente de atac , Aproape-Mediu , exact ceea ce trebuia , imi departez usor picioarele , am luat o pozitie ferma de lupta , vazand ca doi inamici alergau catre mine , rasucesc katana cu still de cateva ori in aer si arunc o raza de fulger catre ce-i doi shinobi , ranind unul fatal , celalalt asteptandu-se la un astfel de atac isi puse prietenul ca scut uman , si scapand cu cateva rani minore.
Chakra de fulger din katana mea , scadea din secunda in secunda , nu cred ca mai rezistam mult , asa ca am inceput sa alerg catre inamic , el scoase rapid un kunai si facusem contact , sunetul asurzitor al tipetelor si sunetelor de metal lovindu-se unul intr-altul invaluise campul nordic de lupta , inamicul meu incearca sa ma distraga si sa ma loveasca cu piciorul stang ,pentru a creea o diversiune , si a isi creea noi oportunitati de contraatac.
Incerc sa`i prind piciorul si sa il pun la pamant , dar lovitura lui a fost extrem de puternica si ma trimis cativa metri mai in spate provocandu-mi daune serioase.
Imi conservam chakra , pentru un ultim atac , alerg inspre el apoi imi concentrez o mica parte din chakra in picioare facandu-mi saltul mai inalt , si indrept katana spre capul lui , incercand sa fac o aterizare de "senzatie".
katana mea trece milimetric pe langa capul lui dar , reusesc sa ii provoc cateva daune serioase la mana , era complet neputincios , urla de durere , un peisaj pe care vroiam sa-l uit numai decat, si eu eram extenuat , dintr-o data un jutsu il loveste si il rapune , a fost o bomba de hartie , aruncata de un shinobi care ma vazut in pericol , incerc sa ma ridic ,dar eram prea extenuat , asa ca am inceput s-a ma tarasc intr-un loc mai ferit , mi-am inchis ochii apoi...fata pe care se presupunea ca eu am invins-o imi apare intr-un fel de vis , razand , deodata ma aflam in padure , unde am infranto , ea era in viata eu eram ranit critic , si se uita la mine razand , razand "malefic" intr-un fel , apoi ia o sulita de jos de la un shinobi mort si o arunca catre mine..."nu ma puteam misca , imi vedeam moarte cu ochii..." asa ca inima a inceput sa-mi bata mai tare , si dintr-o data am sarit dintr-un pat...intr-un final am realizat ca totul a fost doar un vis..un vis in care mi s-a aratat cat de nefolositor si de slab pot fi.

Doua asistente a scris:
"Nu stiu cum de a ramas in viata , sulita a trecut milimetric de inima."

"Un adevarat norocos , intradevar
..

Genjutsu sau realitate, niciodata nu poti stii.

Ultima editare efectuata de catre FanParazitii in Vin Aug 02 2013, 13:06, editata de 5 ori
Sus In jos
Debb
Kaigai
Kaigai
Debb

MesajSubiect: Re: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitimeMier Iul 31 2013, 12:36

Pare interesat, imi place ca nu prea ai greseli de tastare, [eu am obiceiul sa mai fac laugh ] totusi sunt cateva. Singura greseala, care apare in tot acest capitol : fraze mult prea lungi. Te incurci in ele si poti pierde intelesul. Foloseste propozitii scurte, in loc sa desparti fiecare particica cu virgule. de exemplu: "Era o zi destul de senina , cand si cand mai vedeai un norisor acoperind soarele pentru cateva momente. Eram intr-o padure cu inca vreo 20 de persoane , majoritatea fiind chuunini. Ne grabeam sa ajungem cat mai repede in compania mama , pentru a evita potentialele conflice cu adversariii nostri. Un pas gresit si ne putea costa viata pe toti. Eu eram cred ca cel mai tanar dintre soldati , un copil de 14 ani , slabut , un par ciufulit in capsorul lui micut. Incercam sa prinda pasul cu ceilalti shinobi care se aflau la o distanta destul de indepartata. Deodata ...." Este si mai estetic si mai usor de inteles pentru toata lumea.

P.S. : Daca vrei poti trage o privire si peste fic-ul meu : "Un nou personaj"
Sus In jos
DaNg3r0s
Kaigai
Kaigai
DaNg3r0s

MesajSubiect: Re: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitimeMier Iul 31 2013, 12:40

E interesant dar la replici poti sa le pui de la capat si cu - , dar e doar o sugestie
Sus In jos
FanParazitii
Kaigai
Kaigai

MesajSubiect: Re: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitimeJoi Aug 01 2013, 14:10

Va multumesc , am sa-l updatez cand voi avea timp , are un final extrem de surprinzator wink

EDIT : Terminat.
Sus In jos
Nicoleta
Kaigai
Kaigai
Nicoleta

MesajSubiect: Re: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitimeMar Aug 27 2013, 11:53

Din cate am inteles, e termimat, deci T/C.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.   IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta. Icon_minitime

Sus In jos

IReal , Shuurajou sato - viata unui copil pe campul de lupta.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Fan Fiction :: Fic-uri Blocate-
Mergi direct la: