Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Kakashi: Desene

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

Ryo : 578

Kakashi: Desene Empty
MesajSubiect: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 16:45

Poi dupa cum stiti , ma lasasem de desen. Dar pentru ca cineva m-a rugat mult, si e o persoana importanta pentru mine, am hotarat sa nu renunt la desen happy

Acum lucrez la un desen...cand il voi termina il voi posta.
Pana atunci poftiti cateva din fostele mele creatii :

Spoiler:

Sus In jos
Damon
Kaigai
Kaigai
Damon

Ryo : 0

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 16:56

Cum am spus in trecut, spun si acum frate. Esti genial fericit) adica..desenezi prea bine in creion. Continua si vreau desene noi! 
Sus In jos
Hashirama
Kaigai
Kaigai
Hashirama

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 17:03

Daca tot te-ai reapucat , unde este desenu cu Hashirama ?
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeJoi Aug 29 2013, 17:10

Ma bucur ca ti-a revenit mintea la cap :3 !!
Parerea mea cred ca o sti. Sunt geniale desenele si astept sa le vad noile desene :x .
Succes in continuare :3
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeVin Aug 30 2013, 00:45

Va multumesc prieteni de sustinere ! wink

Denise fericit)) Inca nu l-am facut fericit) Lucrez la unul cu Kakashi fericit) dupa ce il postez pe acela, poate ma apuc de cel cu Hashirama fericit)
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeSam Aug 31 2013, 13:50

Ce avem noi aici? Ala este Jason Statham? O.O Bineinteles ca el este, doar eu te-am pus sa il desenezi fericit)  Pentru mine :x

Kakashi: Desene Aec9

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Matsuri
Kaigai
Kaigai
Matsuri

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeSam Aug 31 2013, 13:53

Foarte bine,bine ai revenit in lumea asta a desenelor.....deci daca de poate vreau si eu un desen cu Toamna..te rog!! fericit
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeSam Aug 31 2013, 14:55

Frate, sunt geniale .. Astept noile desene . Ti-as cere si eu sa-mi faci un desen, de , desenat wink) .
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeSam Aug 31 2013, 15:08

Momentan nu accept cereri.. Motiv : Sunt prea ocupat. Insa pe viitor sigur voi mai face la cerere. Si va multumesc mult pentru complimente, dar nu cred ca le merit. Sunt persoane pe acest forum mult mai talentate ca mine wink
Sus In jos
Quinzel
A-K Kiri
A-K Kiri
Quinzel

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 13:33

Ahm, da, da desigur. Cum te-ai putut gandi sa te lasi de desen? Nu... esti mult prea talentat, asa desene superbe faci. Eu sunt paralela cu desenul. Iubesc cum folosesti umbrele si te pricepi si la cele alb-negru si la cele color, neee! Si eu vreau sa am un astfel de talent. Este superb.Mai anunta-ma te rog printr-un PM cand mai postezi creatii.
Sus In jos
mario.ghersin
Kaigai
Kaigai
mario.ghersin

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMar Sept 03 2013, 13:58

destul de dragut, dar sunt niste modele prea folosite, poti sa incerci si ceva ce nu s-a mai vazut, te rog;)
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 11:44

Acesta este Kabuto.....

Urmatorul desen va fi cu Kakashi..

Kakashi: Desene Nsxh
Sus In jos
sp3cialk1dor
Kaigai
Kaigai
sp3cialk1dor

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 11:47

Wow, super tare, pot întreba cum faci umbrele ? Sunt foarte curios pentru că ies foarte bine ...
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 11:53

@sp3cialk1dor a scris:
Wow, super tare, pot întreba cum faci umbrele ? Sunt foarte curios pentru că ies foarte bine ...
Foarte usor fericit) Cu creionul...nu prea pot sa explic..nu am fost niciodata bun la asta fericit) insa cred ca e aceeasi tehnica pe care o foloseste si Piticutss....o poti intreba pe ea fericit)
Sus In jos
Piticutss-chan
Kaigai
Kaigai
Piticutss-chan

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 12:34

Da, aceeasi tehnica in cea mai mare parte o folosesc si eu :3 
Tehnica este prin estompare.
Estopmarea este cam echivalentul cu stersatura.
Dai cu creionul in locul unde faci umbra, apoi stergi cu degetul, sau cu servetelul.

Eu la umbra, dau cu creionul unde e umbra, culoarea sa fie uniforma peste tot si sa fie mai pronuntata. De acolo ori folosesc estomparea cu un servetel sau chiar cu degetul, ori las asa cum e.
Sauuuu, mai folosesc carbune [nu de gratar]. Dupa ce dau cu carbune, ca culoarea sa fie uniforma, dau cu un betisor de ureche, apoi cu fixativ. De ce fixativ ? Simplu, ca [,] carbunele sa nu se mai duca de pe foaie, cand dai cu mana sau cv.

Umbra de obicei o poti face un doua moduri.
Estompare sau hasura.
Cred ca hasura sti cum e deci nu e nevoie sa explic wink) .

Sper ca ai inteles, daca nu, mai vorbim noi pe mess.
Piticcccc te iubiiiiii IndragostitIndragostit >LoL<

Bun, sa revin, Adi, ca de obicei, desenezi super :x. Foarte tare frate![nu m-am putut abtine sa nu o zic rolling on the floor ] 

As vrea si eu un desen :-" .. Asaaa, cand ai timp :3.
Unul cu perfosanul, care crezi tu ca ma reprezinta, la comportament, infatisare, dastea. Nu neaparat din Naruto. Doar sa specifici cine e, si dc crezi ca mi se potriveste.
Is curioasa ce alegi :X .
Spor la desenat si astept sa vad in continuare multe creatii :o3 .
Sus In jos
darkyuzumaki
Kaigai
Kaigai
darkyuzumaki

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 12:37

ca deobicei a iesit bine  partea proasta e ca teai lasat si acum se vede ca nu mai ies asa bine worried e bine dar nu mai desenezi la fel de bine ca inainte :\ sper sati revi
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 04 2013, 12:46

No problem darky...imi voi reveni:)) Alexandra...nu promit nimic...voi incerca sa vad daca iese ceva...dar va dura ceva....imi pare rau...
Sus In jos
Shisui23
Kaigai
Kaigai
Shisui23

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeDum Sept 08 2013, 00:53

https://2img.net/r/ihimizer/img198/803/nsxh.jpg -> Graba strica treaba nu crezi ? Nu stiu de ce , dar unele linii mi se par mult prea curbate . Zici ca l-ai pus pe monitor si l-ai desenat asa in continuare (Nu te acuz , doar ca asa arata) . 
https://2img.net/r/ihimizer/img7/8383/2qr8.jpg -> Ochiul din stanga este mult prea departat de cel din dreapta , si arata ciudat worried.
In fine , cam atat a fost cu critica , iar in rest sunt foarte bune desenele tale . Vreau sa le vad pe urmatoarele LoL
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeMier Sept 11 2013, 14:39

Kakashi: Desene Of86
Sus In jos
Cr1sT1
Kaigai
Kaigai
Cr1sT1

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeLun Sept 16 2013, 16:52

geniale desenele tineo tot asa :>
Sus In jos
Ioana
Kaigai
Kaigai
Ioana

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeSam Sept 21 2013, 00:06

In principiu nu prea am ce zice. Portretele din Naruto sunt bune , dar vreau sa te vad facand un portret adevarat. Deci data viitoare cand postezi , mi.as dori sa vad cu adevarat un portret. Si incearca sa renunti la estompare. Foloseste doar hasuri, iar daca vrei totusi sa se uniformizeze , foloseste o pensula. [Estompare se vede foarte puternic mai ales la cel cu Kabuto]
Gabatte:)
Sus In jos
Robi
Kaigai
Kaigai
Robi

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeDum Sept 29 2013, 16:06

Esti genial BRAVO! faci niste desene minunate continua
Sus In jos
¬Crowley¬
Kaigai
Kaigai
¬Crowley¬

Ryo : 1

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeVin Oct 04 2013, 10:33

sincer, stai mai bine la desen decat la Photoshop.incearca sa faci doar hasura, fara estompare, uite, poti incerca astea:
Kakashi: Desene Tutorial-de-hasura-hasurare-cu-creionul
Kakashi: Desene Tip-de-hasura-intretaiata-incrucisata1
Mai gasesti aici si video-uri
Sus In jos
XanoTHEr.
Genin Kiri
Genin Kiri
XanoTHEr.

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeLun Oct 07 2013, 00:58

De photoshop m-am lasat...nu ma prea atrage... Voi reveni curand cu desene noi. Pe maine amici wink
Sus In jos
Shinigami
Kaigai
Kaigai
Shinigami

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitimeLun Oct 07 2013, 01:17

omule, sa deschizi topic cu battle-ul ala de desen in creion, sau orice tehnica ,dar sa lasi o saptamana timp de postare,si participam doar noi doi.pace
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kakashi: Desene   Kakashi: Desene Icon_minitime

Sus In jos

Kakashi: Desene
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Fan Zone :: Creaţii Universale :: Desene-
Mergi direct la: