Naruto Fan-Club Romania
Bine ai venit!
Sperăm să te distrezi pe forumul nostru.

Sfat: Pentru a avea acces la toate informațile forumului si pentru a face parte din comunitatea noastră, te rugăm sa te înregistrezi.

Naruto Fan-Club Romania

Un forum tematic Naruto dedicat experienţei unice de a deveni un ninja!

PortalAcasaCautareConectareInregistrare
Boruto episodul 154 îl puteți găsi AICI

Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Damaris
Kaigai
Kaigai
Damaris

Ryo : 0

Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 19 2014, 23:41

Parerea mea e ca o persoana care e asa sensibila nu are ce cauta pe ask de la bun inceput, stiind cu totii de existenta haterilor. Ma intreb daca acele persoane care provoaca rau se simt mai apoi satisfacute. E o prostie, mai ales ca de ce s-ar sinucide cineva pentru ceva ce i-a fost spus pe net, unde personalitatea lui nu este 100% ca in realitate.
Sus In jos
BloodCrown.
Kaigai
Kaigai
BloodCrown.

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 10:51

Se simt satisfăcute. Personalităţile lor sunt 100% ca cele din realitate. Că oamenii nu vor să o arate, nu-i asta o problemă. Interesul inutil către persoanele pe care nu le apreciezi cu adevărat, şi ura satisfăcătoare pe care o simt anumite persoane, denotă doar lipsă de individualism, ceea ce este un principiu des întâlnit în majoritatea cazurilor. Societatea este o turmă neînsemnabil de interpretabilă. Nu se vor lua decizii vreodată în combaterea acestor atacatori.... Sprijinul educativ este lipsit de sens în inimile celor care deja şi-au conturat un caracter fals. Exemple sunt destule.
 Consider că această problemă nu poate avea sorţi de izbândă dacă persoana nu are ambiţia absolută de a se confrunta cu propriul ego, cu propriul orgoliu, mai ales ducând zilnic pe umeri aceeaşi povară.
 Gusturile nu se discută, dar se discută la maxim. Distrcutivitate sau constructivitate? Voi alegeţi contra persoanei pe care doriţi să o menajaţi psihic şi emoţional.
Sus In jos
Zet
Kaigai
Kaigai
Zet

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 10:51

Stai, stai, ce?
De curând am folosit şi eu ask.fm (cam în jur de o săptămână). Chestia asta cu haterii e absolut normală, oriunde o întâlnim, am putea spune că internetul e un pericol însuşi pentru copii naivi.
Totuşi, e absurd, prostesc, idiot să asimilezi nişte înjurături din colţu' blocului cu ceva real.
"-Dacă ai muri, ai face un bine omenirii.
-Ştii ceva, dacă să mor te-ar face fericit, atunci voi trăi doar ca să-ţi dea viaţa peste nas."
Ideea e că reţelele de socializare (pentru că şi ask.fm e una dintre ele) sunt bune până într-un anumit punct, când apar haterii.
În conclzie, eşti slab, pleci, eşti puternic îi ignori.
Sus In jos
Ina
Kaigai
Kaigai
Ina

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 20 2014, 14:21

Pe mine una ma amuza. Ah, oamenii astia care pun la suflet fiecare jignire ma fac sa rad cu lacrimi. Daca esti prost si iti tai gatuletul ca te uraste cineva, eu trebuia sa am deja flori la mormant. Nu site-un in sine e problema, ci retardatii care-l folosesc. Oriunde poti sa dai un mesaj cu textul "du-te dracu, mai bine mori!", nu neaparat pe ask.fm. Sper sa nu faceti asa ca e cam naspa, zic si eu. D. Marmota sa va aiba in paza!
Sus In jos
XxNarutoxX
Kaigai
Kaigai
XxNarutoxX

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 29 2014, 13:56

Imi pare rau sa aud asta ,si eu am ask dar nu as recurge la o astfel de varianta.
Sus In jos
Katoka-chan
Kaigai
Kaigai
Katoka-chan

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 30 2015, 14:55

Am vazut ca multi inca su ask.fm Eu una mi-am sters contul de mult, nu-i vedeam rostul. Acestea sunt copii cu probleme. Nu vad cum cineva se omoara din cauza a ceea ce spun niste anonimi, persoane care nu au tupeu sa iti spuna in fata si o fac sub anonimat. Chiar daca ar spune in fata tot, tot nu vad un motiv pentru a lua decizia de a te sinucide.

It’s been a long day without you my friend
And I’ll tell you all about it when I see you again
We’ve come a long way from where we began
Oh, I’ll tell you all about it when I see you again
 When I see you again.               
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 30 2015, 15:23

Eu cred ca sinuciderea nu se realizeaza doar din cauza unor mesaje de pe internet. Situatia fiecaruia este mult mai complexa decat pare. De exemplu, anumite persoane s-ar putea sa sufere de depresie, altele sa fie agresate de catre colegi, iar lista poate continua la nesfarsit. In cele mai multe cazuri, cred eu, mesajele ''haterilor'' sunt doar picatura care umple paharul. Persoanele care vor sa se sinucida de cele mai multe ori o fac pentru ca toate modurile prin care se descurcau cu suferinta au incetat sa functioneze, sau nu functioneaza suficient de bine. Acesti oameni trebuie intelesi si ajutati, fiindca de multe ori pot fi salvati. Agresiunea virtuala este o problema reala zilelor noastre, motiv pentru care trebuie sa se ia masuri mai consistente pentru combaterea ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema   Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Sinucidere printre adolescenti "ask.fm" o mare problema
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Fan-Club Romania  :: Entertainment :: Discuţii Libere-
Mergi direct la: